Ontwerp vestigingsbesluit levensmiddelen- bedrijven naar de S.E.R. Voorgesteld wordt algemeen levensmiddelendiploma 's-GRAVENHAGE, 17-2. Vooruit lopende op enige technische wijzi gingen in de vestigingswet bedrij ven 1954, waarover heden een Me morie van Antwoord verscheen, is aan de S.E.R. een „ontwerp-vesti- gingsbesluit levensmiddelenbedrij- ven" om advies gezonden. Tevens hebben de staatssecreta ris van Economische Zaken en de minister van Landbouw aan de S.E.R.-commissie adviezen over ontwerp-vestigingsbesluiten voor de kleinhandel in drogisterij-arti kelen en in tabaksartikelen gezon den. Het uitgangspunt van het ont werp levensmiddelenbedrilven be staat uit toelatingseisen t.a.v. kre dietvaardigheid, handelskennis en vakbekwaamheid. Onderscheid wordt gemaakt tus sen het algemeen levensmiddelen- bedrijf, waarin geen ambachtelijke handelingen worden verricht en het gespecialiseerde bedrijf, waarin dit wel geschiedt. Het ontwerp stelt een algemeen levensmiddelendiploma voor. Daar toe wordt als eis de zekerheid van een verantwoord beheer van het uitgebreide assortiment gevraagd, zonder vakbekwaamheid voor am bachtelijk werk. Het is dus zo, dat tot gespecia liseerde bedrijven, waarvoor een vestigingsvergunning nodig is, in het onderhavige ontwerp worden gerekend: het kruideniersbedrijf, de melkkleinhandel, de zuivel kleine handel, de kleinhandel in aardap pelen, groenten en fruit, de ambu lante (straat-)handel in deze bran che, de kleinhandel en ambulante handel in vis, het poeliersbedrijf, het slagersbedrijf, het paardesla- gersbedrijf, het broodbakkersbe drijf, het banketbakkersbedrijf en de kleinhandel in brood, banket en chocolaterie en dat van al deze be drijven uit een algemeen levens middel enbedrijf kan worden ont wikkeld. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE „Als de haan kraalt" In het kader van de VARA-tour- née wordt vrijdag 21 februari a.s. in de Zierikzeese Concertzaal een grote propaganda-feestavond be legd onder het motto „Als de haan kraait". De avond wordt verzorgd door bekende artisten, oa. André Carrell, Cora Ville, Roland Wagter jr., de Chico's en Co v. d. Heide Wijma. „Het Duyvelants Koffyhuys" onderging vernieuwing Modernisering van bestaande ruimte De grote restaurantzaal van „Het Duyvelants Koffyhuys" aan het Kraanplein alhier (eigenaar de heer W. van der Hulle), heeft een be langrijke modernisering onder gaan. Het ging niet langer meer In de oude toestand en vernieuwing van het interieur was zeer urgent geworden. Men heeft het In eerste instantie gezocht in plafond en mu ren, die een grondige opknapper hebben gekregen. Het plafond werd uitgevoerd in zacht board, terwijl de muren met een tweesoortig be hang een heel wat fleuriger aan zien kregen. Vooral door de fraai afgetimmerde lambrizering is het totale aspect er aanmerkelijk op vooruitgegaan. Een der ziiwanden is stijlvol „gebroken" door een ge metselde schoorsteen in natuur steen. Aan de verlichting is grote aandacht besteed. Grote hanglam pen geven de fundamentele ver lichting, aangevuld met een sfeer volle zijwandverlichting. Nieuwe gordijnen, stoelen en tafels comple teren het verzorgde interieur, dat de toets der kritiek nu weer kan doorstaan In korte tijd werd het werk uit gevoerd door de firma C. J. Schot (timmerwerk), Gebr. Koster (schil derwerk), firma Slager, Dreischor (elektriciteit), J. P. van Tiggelhoven (metselwerk) en C.V. Gebr. Lokker (stoffering). 40-jarig jubileum „Onderling Kunstgenot" De vereniging „Onderling Kunst genot" te Zierikzee hoopt op vrij dag 28 februari het 40-jarig jubi leum te herdenken Ter gelegen heid van dit 40-jarig bestaan wordt een feestavond gehouden, waaron het toneelstuk „De nieuwe veearts" van mevr. P. L. van Prooyen-Boo- gaerds zal worden opgevoerd met eigen krachten. Kon. Zeelandia N.V. organiseert studiedag Woensdag 19 februari a.s. organi seert de Kon Zeelandia N.V. een studiedag in het Kurhaus te Sche- veningen. Thema van deze studie- is: „Ontwikkelingsmogelijkhe den in de bakkerij". Als sprekers zullen optreden prof. ir. F. P. Pie- termaat, die zal spreken over het onderwerp: „Kan de moderne ont wikkeling op gebied van elektrici teit, straling, kernenergie ed. in de toekomst van belang zijn voor de bakkerij?" De heer F. J. van Hoof- stadt, ing., verbonden aan het Zee- landiabedrijf spreekt over: „Brood- verbeteringsmiddelen in de 20ste eeuw". De Belgische professor ir. E. Maes, zal het onderwerp: „Hoe staat de toekomstige ontwikkeling van de Westeuropese bakkerij in vergelijking tot de Russische en Amerikaanse ontwikkeling en denk beelden?" inleiden. Een forum, waarin ook de sprekers en andere deskundigen zitting hebben, zal de ingekomen vragen beantwoorden, die gerezen zijn n.a.v. de vertogen. DREISCHOR Toneelvereniging liet uitstekend spel zien Vorige week hield de toneelver eniging „Streven naar beter" al hier haar iaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. Na de opening door de voorzitter, de heer M. H. van der Linde, die de aanwezigen in de volle zaal har telijk welkom heette, werd het blij spel in vier bedrijven „De privé verpleegster" door A. den Hertog opgevoerd. De hoofdrol werd gespeeld door mej. M. J. J. van der Linde, als de privé verpleegster. Haar komt zeker een woord van lof toe voor de wijze waarop zij deze grote rol heeft gebracht. Van hetgeen zij ver tolkte heeft zeker het mannelijk publiek veel kunnen leren. Mej. C. van der Linde beeldde op een in nemende manier Dicky, de tuin jongen uit. Ook de andere speel sters en spelers kunnen terugzien op goed toneelspel. Het geheel viel zeer in de smaak bij het publiek, dat, toen bij het middernachtelijk uur het doek voor de laatste maal viel, de spelers met een hartelijk applaus bedankte. De voorzitter bracht hierna woorden van dank aan allen, die voor het slagen van deze avond hadden medegewerkt, o.a de heer M van Immerzeel voor de grimage en de heer J. van den Kommer voor de inrichting van het toneel. De burgemeester, de heer A. Ver meulen, sprak namens de zaal woorden van lof tot de vereniging en zeide o.m. dat de gemeente trots mag zijn op haar toneelvereniging. Bovendien zijn er nog andere ver enigingen, die naast hun eigen alt- tiviteiten ook de toneelkunst be oefenen, waarvoor zelfs uit een an dere gemeente nog belangstelling bestaat en deze voor een opvoering elders heeft uitgenodigd. Spr. wees'nog op de mogelijkheid welke de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk aan de toneelverenigingen biedt om hun'spel op een hoger peil te bjen- gen. Deze Stichting heeft'het Zeeuws Landjuweel ingesteld, waaruit een competitie van de Zeeuwse dilettanten-toneelvereni gingen is opgegroeid. Voorts heeft die instelling de bekende beroeps toneelspeler de heer J. Lemaire aangetrokken die de toneelgezel schappen helpt bij de keuze van de stukken en met de regie. De burge meester wekte de plaatselijke to neelverenigingen op zich daarbij aan te sluiten. Hierna bleef men nog lange tijd gezellig bijeen. OOSTERLAND Weegbrugvereniging „Even Buiten" In café Mol vergaderde maan dagavond de weegbrugvereniging „Even Buiten", onder voorzitter schap van de heer M. J. Zeijler. De fairbank kan nog niet als ge heel overbodig worden beschouwd, hoewel de bietencampagne naar andere plaatsen is verlegd. In 1957 werden de volgende goe deren gewogen: 3.787.019 kg stro, 1.297.282 kg vlas, 1.072.717 kg aard appelen, 395.829 kg uien, 335.505 kg mangels, 167.194 kg wijnpeeën, 124.471 kg voeraardappelen, 151.005 kg slakken, 215.008 kg hout, 285.455 kg split, 94.122 kg kolen, 68.125 kg grint, 47.700 kg gerst, 33.316 kg tarwe, 46.634 kg ijzer, 45.365 kg bie tenkoppen, 27.790 kg witlof, 16.530 kg haver, 12.880 kg mest, 9.9995 kg stenen, 3.705 kg koolzaad, 3.840 kg asfalt, 479.503 kg diverse goederen. Dit is totaal: 8.825.937 kg. Voorts: 197 varkens, 15 paarden, 4 koeien en 1 auto. De rekening sloot met een batig saldo van f 469,09. Bij de bestuurs verkiezing werden de aftredenden: de voorzitter en de heer J. v. d. Berge Az., herkozen. De heer A. Mol werd herbenoemd als weger. Jarige prinses Marijke ontving gelukwensen en geschenken Onder meer een tafelprojector met kleurendia's Geslaagde uitvoering van „Oosterland's Fanfare" Vereniging herdenkt in november het 60-jarig bestaan Voor telkens tamelijk goed be zette zalen heeft de plaatselijke muziekvereniging „Oosterland's Fanfare" vrijdag- en zaterdag avond in de conferentiekamer haar jaarlijkse uitvoering gehouden on der leiding van de directeur, de heer M. Dorst. Op donderdagavond werd de uit voering geopend door de voorzitter, de heer J. G. Boot, die het wel komstwoord sprak, inzonderheid tot de burgemeester. Met het bla- Haags Piano Trio concerteerde te Zierikzee In een met brandende kaarsen stemmig verlichte zaal van restau rant „Mondragon" heeft maandag het Haags Piano Trio, bestaande uit John Poth, viool, Victor Bou- guenon, cello en Willem Hielkema, piano, een (helaas niet al te talrijk) publiek een avond van uitzonder lijk muziekgenot geboden. Een re censent heeft niet altyd élle voor beelden uit het verleden voor het grijpen, maar het is sterk de vraag of er ooit eerder subliemer kamer muziek te Zierikzee is gespeeld dan op deze avond, waaraan de aanwe zigen even opbeurende als roman tische herinneringen bewaren. Het Haags Piano Trio is samen gesteld uit in het vak doorknede musici, die in hun samenspel een summum van harmonische perfek- tie weten te bereiken. Om met de pianist te beginnenWillem Hielkema is een bezield musicus, die altijd zeker is van een ragfijne toon, na zijn beheerste aanslag. John Poth bleek deze avond een geïnspireerde violist, met een ze kere stokvoering en een toon, die ook in de hogere regionen niet „streperig" wordt. Zeer genoten hebben wij ook van de cellist Vic tor Bougeunon, die de donkere en romantische geheimen aan zijn in strument weet te ontfutselen. Deze drie elementen tot een een heid samengevoegd, gaven het klare gezicht aan een met zorg gekozen programma, dat begon met Haydn's Trio no. 1, waarvan vooral het laat ste deel - gebaseerd op een Hon gaarse volksdans - boeide en zelfs voor bissering in aanmerking kwam na het einde van het pro gramma. In tegenstelling met Haydn's kort en bondige compositie stond het breed uitgewerkte Trio no. 1 Op. 49 van Mendelssohn, met de weemoedig verklankte cello-melo die van het eerste deel en het vir tuoos gecomponeerde Scherzo, dat - gelet op de vertolking - als be wijs mag gelden van de technische vaardigheid der musicerenden. Hoogtepunt van het repertoire was Schubert's Trio Op 99, waar van vooral het Andante het muzi kale innerlijk van de grote lied componist blootlegt. Het Rondo, ook alweer deels gebaseerd op een volksmelodie, kreeg van het inmid dels scherp ingespeelde Trio, een zo perfekte vertolking, dat het pu bliek de musici staande een ovatie bracht. Blijft een groot orkest voor Schouwen-Duiveland een zeldzame kans, laat de Z.V.U. dan maar vaak het Haags Piano Trio naar hier sturen. Het is een belevenis, temeer door de charmante en technisch knappe toelichting die Willem Hiel kema op het programma weet te geven. B. d. V. zen van een pittige mars, de Pa rademars, gecomponeerd door J. de Leur, nam de uitvoering een aan vang. Het tweede nummer: Le dame Blanche, een fantasie van Bioldieu, getuigde van een gron dige studie, terwijl nummer drie: Yolanda, een ouverture van A. Del- berg, het eerste gedeelte van het muzikale programma afsloot. Punt vier was een blijspel, geti teld: „Als een kwartel", geschreven door H. Bakker en Ed. Terlingen, en werd opgevoerd door een acht tal medewerkers. De rollen waren zeer goed ingestudeerd en het ko misch stuk wekte vaak de lachlust op in de zaal. De familie Eggers maakt heel wat wederwaardighe den mee en het loopt vaak uit op een bizonder grappige sensatie. Een daverend applaus was de beloning voor het goede spel. Als een beloning, als het ware voor het mooie spel der dilettan ten, speelde de muziekvereniging hierna: „Bloemen uit Holland", een concertwals van F. Jakma. De ou verture Amphioen van M. J. Cer- fontaine, volgde hierop, terwijl be sloten werd met de altijd mooie Feestmars van J. R. van der Glas. Na afloop van het programma dankte burgemeester Laurense alle medewerkenden, hetzij aan de mu ziek of aan de opvoering, hartelijk, terwijl spr. in herinnering bracht dat op 18 november a.s. „Ooster- lands Fanfare" het 60-jarig jubi leum hoopt te herdenken. Het is lang niet alle verenigingen gegeven om zovele jaren te mogen bestaan. Tenslotte dankte voorzitter Boot de burgemeester voor zijn vriende lijke woorden. Tevens dankte de voorzitter het publiek voor de rus tige wijze waarop door deze de uit voering werd bijgewoond. Wat het aanstaande jublieum betreft, deelde spr. mede dat er nog geen plannen besproken zijn hoe dit zal worden gevierd. Een viering op enigszins grote schaal zal wel niet plaats kunnen hebben, daar de kasmidde len zulks niet toelaten. Hiermede werd deze uitvoering gesloten, waarna een bal volgde dat nog ver schillende uren duurde. 's-GRAVENHAGE. 18-2. Ter ge legenheid van de elfde verjaardag van H.K.H. prinses Marijke heeft omstreeks 12.13 uur een deputatie van de verbindingsdienst der Ko ninklijke Landmacht op paleis Soestdijk de prinses als verjaars geschenk een tafel-projector met bijbehorende kleurendia's aange boden. Hierna boden de beide peetouders van prinses Marijke, mevrouw D. Post-Salomons en de heer A. Wil- tens, hun gelukwensen aan. Mevrouw Post, de meter van prinses Marijke, is de weduwe van de bekende verzetsstrijder Johan nes Post, die op 16 juli 1944 te Overveen gefussilleerd werd. De heer Wiltens was voorzitter van de Raad van Negen van het studentenverzet, een vooraanstaan de figuur van het geestelijk verzet in Nederland. Omstreeks 12.45 uur overhandig den namens de stichting „Het vierde Prinsenkind" een tweetal minder valide kinderen, de 11-ja- rige Arie Pitoy en Joke Burger, eveneens 11 jaar oud, de prinses een cadeau. Arie Pitoy, die aan kinderver lamming heeft geleden, kwam me dio september 1956 uit Indonesië in Nederland en wordt verpleegd in de Sint Maartenskliniek te Nijme gen Joke Burger is een spastisch patiëntje, dat verpleegd wordt in de Methylschool te Rotterdam. Zij boden de prinses een sche merlampje aan, ontworpen en ver vaardigd door mevr. J. Schwiet- tert-van den Bout, in de potterie „De Merlet" in Amsterdam. De beide kinderen werden bege leid door zuster A. B. Nienhuis uit Enschedé, die als verpleegster reeds tien jaar vrijwillig haar vakantie in de kampen voor minder valide kinderen heeft doorgebracht. OOSTERLAND Boerenkapel geformeerd Zoals bekend is uit de muziek vereniging „Oosterlands Fanfare" een zg. Boerenkapel geformeerd, bestaande uit enkele leden. De po pulaire liedjes, welke door deze ka pel worden geblazen, zijn onlangs door middel van een bandrecorder vastgelegd door de caféhouder van „Even Buiten" alhier. Zodoende kan deze,-de heer A. Mol, de Boe renkapel in het café laten spelen, zonder dat hij de blazers hiervoor naar zijn zaak hoeft latten komen. Onze dorpsgenoot dhr. Jasper Stoutjesdijk Jacz, mocht dezer da gen het feit herdenken dat hij 25 jaar lid is van het Christelijk Na tionaal Vakverbond. Dit langdurig lidmaatschap werd als naar ge woonte beloond met het gouden Bondsinsigne. Egypte heeft Soedan dinsdag be schuldigd van schending van de Egyptische soevereiniteit door het zenden van troepen naar Egyptisch gebied. Dit zou maandag gebeurd zijn. Egypte eist terugtrekking van de Soedanese strijdkrachten tot on der de 22ste breedtegraad. Volgens een communiqué van het „Marokkaanse leger voor de bevrijding van de Sahara" zijn er vorige week bij gevechten in de Spaanse Sahara en het gebied van Ifni 163 Spanjaarden gesneuveld Er zouden vliegtuigen van Ameri kaanse makelij en een Frans toe stel aan de strijd hebben deelgeno men. Gevluchte gevangenen veroverden jacht SAN FRANCISCO, 18-2. Een 20- tal gevangenen is er in geslaagd de Ecuadoriaanse gevangenis op het eiland Isabella, een van de Galapa- gos-eilanden in de^Stille Oceaan, te ontvluchten. Na een oproer in de gevangenis hadden zij met kleine vissersboot jes zee gekozen, waar zij een Ame rikaans motorjacht ontmoetten dat op weg was naar Panama. De vluchtelingen overmeesterden de opvarenden van het jacht - de eigenaar, diens vrouw, een vriend en vier bemanningsleden - waarna zij met het jacht koers zetten naar Ecuador. Daar zijn zij op 45 km ten zuidwesten van Esmeraldas ge land, het jacht lieten zij toen vrij, na het grondig te hebben geplun derd. LAATSTE NIEUWS Noord-Celebes achter midden-Sumatra DJAKARTA, 18-2, Radio-Mena- do, in noord-Celebes, heeft maan dagavond een verklaring van de regionaal militair commandant voorgelezen, waarin werd mede gedeeld dat het gebied van noord- Celebes zich achter de regering van midden-Sumatra schaart. FINANCIEN EN ECONOMIE De economische achteruitgang in de Ver. Staten De goudprijs in diskussle LONDEN, 18-2. Volgens de „Fi nancial Times" is de huidige eco nomische teruggang in de Verenig de Staten begonnen toen de Ver enigde Staten weer meer goud en dollars van de rest van de wereld begonnen te ontvangen, waardoor de ontoereikendheid van de mone- aire reserves der andere landen nog groter werd Naar de mening van het blad moeten de Verenigde Staten de goudprijs verhogen, wil len zij voorkomen, dat de recessie zich over de gehele wereld ver spreidt. Daar de reserves van de vrije wereld buiten de Verenigde Staten door de ontwikkeling van de Amerikaanse betalingsbalans zijn geslonken, welk proces nog verergerd is door de toeneming van het Duitse goud- en dollarbe- zit, kan er namelijk een strijd om instandhouding of verbetering van de monetaire reserves ontstaan, die neerkomt op een internationale daling van de bedrijvigheid. Hoe kan er een einde worden gemaakt aan een dergelijke gevaarlijke strijd om monetaire reserves, zo vraagt de „Financial Times" zich af. Meer dan iets anders heeft de constante goudprijs de wereldreserves tot het huidige gevaarlijke peil doen dalen, zo meent het blad. Het Amerikaanse denken wordt reeds lange tijd geobsedeerd door de voordelen, die een verhoging van de goudprijs zou meebrengen voor de landen, die Amerika niet wenst te bevoordelen in het bij zonder natuurlijk de Sow jet-Unie. Naar de mening van de „Financial Times" moet het duidelijk worden gemaakt, dat indien de Verenigde Staten hun verantwoordelijkheid niet aanvaarden men van de andere landen niet kan verwachten, dat zij de inschikkelijke slachtoffers zul len worden van de wereldrecessie, die er uit voortvloeit. Een betrek kelijk eenvoudig defect in de struc tuur van het wisselsysteem van de wereld heeft reeds in belangrijke mate bijgedragen tot het ondermij nen van het stelsel van internatio nale handel, waarvan alle landen leven, aldus „Financial Times". Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering Opklaringen met vooral aanvan kelijk hagel- of sneeuwbuien; krachtige tot matige wind tussen noordwest en zuidwest; weinig ver andering in temperatuur, mei van nacht lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. 19 febr. Zon op 7.49, onder 18.00. Maan op 7.41, onder 19.18. 20 febr. Zon op 7.47, onder 18.02. Maan op 8.02, onder 20.22. Nieuwe maan: 18 februari te 16.38. Hoogwaterstanden '.IERIKZEE: 19 febr. 3.57 v.m. 16.19 n.m. 16.52 n.m. 20 febr. 4.24 v.m. tROU WERSH A VEN 19 febr. 3.36 v.m. 15.46 n.m. 20 febr. 4.04 v.m. 16.18 n.m. Springtij: 21 februari. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 18-2. De van oorsprong arctische lucht is nu doorgedrongen tot de Rivièra en tot voorbij de Alpen. In de meeste Westeuropese staten daalden de temperaturen in de nacht van maandag op dinsdag tot enkele graden beneden het vriespunt. In ons land werd de laagste waarde - min vier graden - op het vliegveld Volkel gemeten. Doordat de noordelijke tot noord westelijke luchtstroming boven de Noordzee in kracht afnam werden de sneeuw- en hagelbuien inten siever. In de heersende weerstoestand komt het komende etmaal niet veel verandering, 's Nachts komt in het binnenland weer lichte vorst voor, overdag loopt het kwik tot enkele graden boven het vriespunt op. Pe rioden met opklaringen worden af gewisseld door enkele sneeuw- pf hagelbuien. Ingezonden mededeling ZIERIKZEE 35 jaar bij Zondagsschoolwerk Op vrijdag 21 februari a.s. her denkt de heer L. M. Steendam de dag, waarop hij voor 35 jaar werd verbonden aan het Rechtzinnig Hervormd Zondagsschoolwerk. Op dezelfde dag herdenkt mej. L. Is- heim de dag waarop zij dertig jaar geleden dit werk ter hand nam. Beide jubilea zijn zeer uitzonder lijk, mede gelet op het feit dat bei de figuren zich voor het Zondags schoolwerk gedurende al die jaren uitzonderlijke verdiensten hebben verworven. Geen Latijn - Fazant I - Fazant II - Vreugde - „Koeie" - Meisjes In de afdeling jagerslatijn valt een opmerkelijk feit te vermelden, tenminste het lijkt er op, maar toch Is het niet waar, want ook op jacht gebied is de werkelijkheid meestal een graadje erger dan de fantasie. Er was een Schouwse jagersman, die een fazanthaan schoot. Het beest „viel prachtig op het eerste schot", zoals jagers onder elkaar dat zeggen. De jager was zeer con tent over dit treffelijk resultaat, zette een hoge borst op en stapte naar zijn mede-jagermannen, de fazant losjes in de hand als was het dier een bosje wier. Toen hij zo trots als een fazantenhaan aan kwam stappen, viel er direct weer wat te paf feit. Er vloog nl. weer een fazanthaan op en om beide handen ury te krijgen, gooide de jager zijn jachtbuit fluks ter aarde, schouderde het geweer, legde aan en schoot. Mis! De jager schoot nog eens. Weer mis, maar ziet wat gebeuren kan. De „jachtbuit" was intussen uit een lichte „kruitver- doving" want dat moet het zijn geweest) ontwaakt, trippelde weg, wiekte op en verdween uit het ge zicht. Resultaatnul fazantha nen. Eilandman weet niet of de jagers die dag nog iets hebben ge schoten, maar er is wel zeer uit bundig gelachen en is eerlijk gezegd een hart vol vreugde niet meer dan een volle weitas? Nog een grapje uit de Westhoek. Aan de ingang van de Zandstraat te Burgh staat een bord in de vorm van een koe met een bel om de nek. De vroede vaderen hebben het daar neergezet om de weg te wijzen naar „De Koebel", het' conferentie-oord, dat het te Zierikzee niet zo deed, maar te Burgh wel. Op zekere dag moest het bord worden gerepareerd. Het was dus verdwenen, tot grote ontsteltenis van een Burghs Jantje, die ogenblikkelijk op informatie uittrok om te ontdekken hoe dat zat met het bord- Een half uur la ter stuift hij enthousiast bij moe der binnen en zegt: „moe, de koeie is bic de smid". Een Zierikzeese man heeft de eer lijkheid van het mensdom willen testen en legde een niet meer hele maal bedrijfsklaar polshorloge op de straat en hij ging voor het raam zitten kijken, wat er zou gebeuren. Het was al meteen raak. Er kwa men drie vrolijke Schouwen-Duive- landse meiskes aan, die prompt het horloge zagen. Eén raapte het op, hield het aan het oor, keek op, zag een agent aankomen en alle drie stormden ze op de goede man af. Het horloge verhuisde prompt naar het politiebureau. Een interessante proef, maar feitelijk onnodig, want Eilandman wist wel dat de Schotiw- se meisjes eerlijk als goud zijn. Ja, ze kunnen hun mondje roeren, maar een gevonden voorwerp zo maar stiekum meesjouwenGeen sprake van!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2