STAND 26 STAD EN PROVINCIE Op de RAI presenteert DAF haar personenauto, een NEDERLANDS produkt, ontworpen en gefabriceerd door NEDERLANDSE werkers voor het NEDERLANDSE publiek. 30 jaar ervaring in ontwikkeling en constructie van voertuigen hebben geleid tot een conceptie, waarin technische ontwikkelingen werden gerealiseerd, die hun tijd ver vooruit zijn. Door de zeer lage prijs, het mini male brandstofverbruik en het uiterst geringe onderhoud kan thans de wens van zeer velen, een volwaar dige gezinsauto te bezitten, in ver vulling gaan. Door de automatische versnelling en koppeling rijdt u volkomen ontspannen en daardoor veilig en comfortabel. Het eenvoudige, doch ingenieuze en duurzame mechanisme van de „Variomatic" werkt onge merkt, schokvrij en op het juiste moment. De luchtgekoelde DAF- motor is veilig vóórin geplaatst. De DAF-personenauto is door zijn elegante vorm en fantastische weg- ligging een klassewagen. De ruime en comfortabele carrosserie is bere kend op een gezin met al zijn bagage. Standaard uitvoering f 3980. Luxe uitvoering f 4380. tijdelijke verhoging O. B. niet inbegrepen Wij verwachten u gaarne op de RAI, waar de wereldpremière van deze personenauto plaats vindt. VAN DOORN E' S AUTOMOBIELFABRIEK N.V._: EINDHOVEN - TELEFOON 04900-62062^ BURGH/HAAMSTEDE Het strafeest moet dit jaar op zaterdagmiddag gevierd „Witte van Haemstede" De harmonie „Witte van Haem stede" is niet in de gelegenheid te spelen op maandag, voor het begin van de vasten, bij gelegenheid van de traditionele strêrijderij, zodat besloten is moeten worden, „strao" dit jaar te houden op zaterdagmid dag a.s. De harmonie zit met een aantal scholieren die voor deze dag geen verlof krijgen en een aantal werk nemers, die moeten verletten van hun werk. Nu is de „strao" zonder muziek bij voorbaat een totale mis lukking, zodat deze oplossing de enig juiste lijkt. Natuurlijk is de folkloristische waarde van het feest (maandag voor de vasten, of maan dag 7 weken voor Pasen) aan het wankelen door deze verschuiving naar zaterdagmiddag, maar we zijn toch van mening dat het publiek op zaterdagmiddag in veel grotere ge tale zal opkomen, ijs en weder die kan maandag niet spelen nende. Het ligt in de bedoeling, dat de paarden en de muziek om onge veer 2.30 uur de gemeente Burgh binnenkomen om dan net als op an dere jaren dezelfde route te ma ken. Ter bespreking van het een en ander worden de strd-rijders ver zocht voor een bijeenkomst op woensdagavond in hotel Bom. Sir Winston en lady Churchill zullen tijdens hun bezoek aan de V.S. in april twee of drie dagen de gasten zijn van president Eisenho wer op het Witte Huis. De reis van de Churchills staat in verband met een tentoonstelling van schilderij en van sir Winston in de V.S. ZIERIKZEE Vergadering afdeling Chr. Bond werknemers in hout- en bouwnijverheid In het Ned. Herv. Verenigingsge bouw vergaderde de afdeling Zie- rikzee van de Chr. Bond van Werk nemers in Hout- en Bouwnijverheid onder leiding van de voorzitter, de heer A. v. d. Berge, die de verga dering opende op de gebruikelijke wijze. Spr. verwelkomde de aan wezigen, in het bijzonder de dis trictsbestuurder de heer Zuidema, alsmede de verschillende afgevaar digden der zusterorganisaties. De heer Folmer las het jaarverslag, waaruit bleek dat de afdeling 54 leden telt. In een causerie stond de heer Zuidema stil bij de bestedings beperking en in verband daarmede de toenemende werkloosheid. In zonderheid voor de werklozen zelf is deze gang van zaken tragisch, ook al vindt de regering een per centage van 3 pet. niet verontrus tend. „Men moet er maar bij zijn", aldus spr. In Zeeland zijn er van de beroepswerkers 8 pet. werkloos. Spr. hoopte dat de C.A.O. voor het bouwbedrijf - ondanks allerlei moeilijkheden - voor de zomer van kracht zou worden. De aftredende voorzitter, alsmede de béide pen ningmeesters de heren W. de Bil en Th. van Dienst, werden m.m.v.st. herkozen. De leden der C.J.M.V. tenslotte voerden het toneelspel „Jan mijn zoon" op. De inenting tegen kinderverlaming Zoals bekend wordt in de eerst volgende maanden In alle gemeen ten van ons land van rijkswege ge legenheid gegeven om de kinderen, geboren in de jaren 1957, 1956, 1955, 1954, 1953 en 1952 te laten inenten tegen kinderverlamming. Het voor nemen bestaat te Renesse de eerste inenting te doen plaats vinden op donderdag 20 februari a.s. Aan de ouders of voogden van de voor deze inenting in aanmerking komende kinderen wordt eerstdaags een op roeping verzonden. De kosten voor deze eerste inenting bedragen f 1 per kind. Op de dringende wense lijkheid de kinderen te doen inen ten, behoeft hier niet meer de na druk te worden gelegd. Bekendmaking Stemmen in een andere gemeente De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat bij de verkie zing van de leden van de provin ciale staten een kiezer op zijn ver zoek te zijner keuze aan de stem ming kan deelnemen, hetzij in de gemeente, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van het ver zoek aan te wijzen andere, in de zelfde provincie gelegen gemeente. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiesgerechtigde personen, die in het centrale bevolkingsregister zijn opgenomen, noch voor hen, aan wie is toegestaan bij volmacht te stem men. De kiezer, die van bovenvermelde bevoegdheid gebruik wil maken, doet daarvan na heden, doch uiter lijk 12 maart a.s., in persoon ter se cretarie van een gemeente aan de burgemeester of de door deze aan gewezen ambtenaar mededeling. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam, voornamen en ge boortedatum, -jaar en -plaats; b. de gemeente, in welker kiezers- register hij is opgenomen, als mede zijn adres of laatste adres aldaar; c. de andere gemeente, in welke hij aan de stemming wil deel nemen, benevens een adres in die gemeente; d. de gemeente en het adres, waar hij de hierna bedoelde verkla ring wenst te ontvangen. Van de mededeling om van bo vengenoemde bevoegdheid gebruik te maken wordt een schriftelijke verklaring opgemaakt, waarop de beslissing ten aanzien van het ver zoek gesteld. Na inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer t.z.t. behalve de oproepingskaart van de burgemeester der gemeente, in wel ker kiezersregister hij is opgeno men, ook van de burgemeester der door hem aangewezen andere ge meente aan het door hem in die ge meente opgegeven adi*es een op roepingskaart. Voor de in het ongerede geraakte verklaring wordt geen nieuwe ver strekt. Zierikzee, 11 februari 1958. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. Burgemeester en wethouders van Zierikzee; gelet op de verordening op de heffing en invordering ener belas ting op honden in de gemeente Zie rikzee; maken bekend: 2. dat, ieder, wie een aangiftebiljet is uitgereikt, verplicht is dit dui delijk, volledig en naar waar heid in te vullen en dit aangifte biljet uiterlijk op de veertiende dag na de datum van uitreiking, ingevuld en ondertekend terug te bezorgen ter gemeente-secre tarie van Zierikzee; 2. dat, houders van honden, die in de loop van januari geen aan giftebiljet hebben ontvangen, verplicht zijn vóór 15 februari 1958 ter gemeentesecretarie aan gifte te doen door invulling en ondertekening van een aldaar kosteloos verkrijgbaar aangifte biljet; 3. dat, de verplichting tot het doen van aangifte ter gemeente-se cretarie mede bestaat voor hen, die in de loop van het belasting jaar 1958 belastingplichtig wor den; alsdan moet aangifte ge schieden binnen veertien dagen na het tijdstip waarop de belas tingplicht is ontstaan; 4. dat, hij die in de loop van het belastingjaar door vermeerde ring van het getal honden of (en) door honden te houden, waarvoor een hoger tarief geldt, meer belasting is verschuldigd, dan waarvoor hem een aanslag is of wordt opgelegd, daarvan binnen veertien dagen, nadat de genoemde omstandigheden zijn ontstaan, aangifte moet doen ter gemeente-secretarie. Zierikzee, 11 februari 1958 Burgemeester en wethouders voornoemd, A. M. DEN BOER, lo. burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 4