Tunesië eist terugtrekking van alle Franse troepen en vlootbasis ontruiming HART NA FRANSE LUCHTAANVAL Volgens berichten bijna honderd doden De Tunesische regering heeft za terdagavond bekendgemaakt, dat zij haar ambassadeur in Parijs heeft moeten terugroepen en de te rugtrekking van alle Franse troe pen uit Tunesië, met inbegrip van de ontruiming van de vloosbasis te Bizerta, heeft geëist. Zo nodig zal Tunesië een beroep op de V.N. doen. Troepenbewegingen van de Fran se strijdkrachten in Tunesië zijn zonder speciale vergunning van Tunesische zijde verboden. Na afloop van een buitengewone vergadering van het kabinet richtte president Bourguiba zich vla de radio tot de Tunesische bevolking. Hij vertelde over de Franse lucht aanval op Sakiet-Sidi-Joessef, die naar zijn zeggen „bijna honderd doden" heeft gever©!. Hij maakte voorts melding van de besluiten van de regering. Hij deed tenslotte een beroep op de bevolking om haar kalmte te bewaren. Naar van Tunesische zijde werd vernomen heeft de Franse aanval aan 72 personen, onder wie negen vrouw en twaalf kinderen, het le ven gekost. Er zouden 87 gewonden zijn. De Marokkaanse regering heeft de Tunesische regering naar aan leiding van de Franse luchtaanval op Skiet-Sidi-Joessef haar mede leven en solidariteit betuigd. Het ministerie van Buitenlandse Zaken te Rabat liet de Franse ver tegenwoordiger aldaar weten, dat het de aanval zeer betreurde. De Amerikaanse functionarissen te Washington lieten zich in de zelfde zin uit. Ambassadeur Mongi Slim stelde namens de Tunesische regering het „State Department" van het gebeurde op de hoogte. MIDDEN-SUMATRA VRAAGT HET AFTREDEN VAN PREMIER DJUANDA „Wij streden om republiek te redden" Fransen vielen dorp in Tunesië aan TUNIS, 8-2. Volgens officiële Tunesische kringen hebben Franse vliegtuigen het Tunesische grens dorp Sakiet-Sidi-Joessef gebom bardeerd. Er zouden naar eerste schatting honderd doden en gewon den zijn gevallen. Bij dit dorp, dat aan de grens tussen Tunesië en Algerië ligt, zijn op 11 januari 15 Franse militairen door opstandelingen gedood en vijf gevangen genomen. De aanval is zaterdag met een 20-tal vliegtuigen uitgevoerd en heeft vijf kwartier geduurd, zo wordt van ambtelijke Tunesische zijde verklaard. Twee-derde deel van het dorp is verwoest. Behalve met bommen is het met machine geweervuur bestookt. Er wonen on geveer 1200 mensen. Actie tegen New York's opstandige jeugd De hoofden van New-Yorkse scholen hebben 544 leerlingen, die voortdurend moeilijkheden veroor zaken, van de scholen verwijderd, in een poging om de „blackboard jungle" voor gewone leerlingen meer bewoonbaar te maken. De inspecteur bij het onderwijs, Wiliam Jansen, verklaarde dat dit nog slechts het begin kan zijn. In feite is nu pas één procent van de kern van jeugdmisdadigers van de Ned-Yorkse scholen verwijderd. De maatregelen zijn genomen ter bestrijding van een golf van jeugd- misdaden in de schoolwereld van New York, die bijna een miljoen kinderen telt. De kwestie is in de afgelopen veertien dagen weer in het nieuws gekomen door de aan randing van twee meisjes en ver wonding van twee andere. Mensenvlees tegen tuberculose SEOEL, 8-2. In Korea wil het volksgeloof, dat men senvlees een uitstekend mid del is ter bestrijding van t.b.c. Een 18-jarig meisje uit Poesan, Lie Okhwa, heeft dezer dagen de proef op de som genomen. Zij sneed een stuk vlees van een half pond uit haar been, kookte het en gaf het te eten aan haar zieke moeder. De toestand van moeder en dochter is nu vrij ernstig Amsterdam kreeg nieuw centraal belastinggebouw De minister van Financiën, de heer H. J. Hofstra, heeft zaterdag morgen het nieuwe grote centraal belastinggebouw aan de Wibaut- straat in Amsterdam officieel in ge bruik gesteld. Dit gebouw, gelegen aan de boulevard die van het Am- stelstation naar het Weesperplein loopt, is met zijn elf verdiepingen (totaal 47,50 meter hoog) het hoog ste gebouw van de hoofdstad. De bouwkosten, exclusief de inrich ting, bedroegen ruim acht miljoen gulden. Minister Hofstra deelde in zijn toespraak o.m. mede, dat de belas tingen in 1957 ruim acht miljard gulden hebben opgebracht. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten RENESSE. Woensdag 7 uur (in het evangelisatiegebouw): dr. A. Steenblok uit Gouda. Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 13 febr. om half acht: dr. C. Steen blok uit Gouda. SINGAPORE, 9-2. De militaire commandant in midden-Sumartra, overste Simbolon heeft in een volksbijeenkomst te Padan, een beroep gedaan op president Soe- karno en op premier Djuanda, de regering van Indonesië in handen te leggen van de voormalige vice- president dr. Moh. Hatta en van de sultan van Jogjakarta. Hij zeide in een toespraak tot de verzamelde menigte, dat de huidige regering een volledige mislukking is. .,Het is niet slechts ons recht, aan de centrale regering te verzoeken, haar mandaat terug te geven, doch het zou ook onverantwoord zijn als wij dit niet vroegen", aldus Simbolon. Zijn toespraak werd door Reuter te Singapore van radio-Padang op gevangen en heruitgezonden. Vol gens de radio-uitzending te Padang nam de vergadering een motie aan, waarin een van de provinciale mi litaire commandanten, overste Hoessein, wordt gemachtigd, aan Soeknarno en Djuanda brieven te overhandigen waarin het onmiddel lijke aftreden van het kabinet ver zocht wordt. In een brief aan Dju anda wordt gezegd, dat de opposi tie tegen de regering niet is gericht tegen hem persoonlijk „omdat de huidige regeringscoalitie een denk beeld is van president Soekarno en gij derhalve niet in staat bent ge weest een regeringspolitiek te voe ren die afweek van Soekarno's con ceptie. Ruilhandel noodzaak Volgens radio-Padang valt op het kabinet-Djuanda de blaam voor het mislukken van de politiek in de kwestie Ned. Nieuw Guinea. Verder wordt gezegd, dat in de ogen van het buitenland, het prestige van Indonesië is gedaald. Op de rege ring wordt een beroep gedaan om het verbod van ruilhandel met het buitenland in te trekken, aangezien dit verbod het volk doet lijden. Een andere officier die na Sim bolon het woord voerde, overste Djambek, zeide: „Wij strijden niet voor een uiteenvallen van de re publiek, wij strijden om haar te redden". In oost-Timor eten de mensen muizen op, op Borneo is geen rijst. HILLARY BIJ FUCHS WELLINGTON, 9-2. De Nieuw- Zeelandse poolonderzoeker sir Ed mund Hillary heeft zich zondag per vliegtuig van de Scottbasis naar depót 700 begeven, waar hij zich bij de expeditie van de Brit dr. Vivian Fuchs heeft gevoegd. Verwacht werd, dat dr. Fuchs maandag naar de Scott-basis zal vertrekken met Hillary als gids. Het traject tussen depót 700 en de Scottbasis 1100 kilometer, is het laatste van dr. Fuchs' tocht dwars door het Zuidpoolgebied via de Zuidpool. Meer vet in de melk Het bestuur van het Produkt- schap voor Zuivel heeft in zijn vrij dag te Utrecht gehouden vergade ring besloten, de minister van Landbouw te adviseren het vetge halte van gestandaardiseerde melk voor consumptiedoeleinden te ver hogen van 2,5 tot 3 procent. Een eventuele prijsverhoging van de consumptiemelk als gevolg van een dergelijke maatregel moet volgens het Produktschap beperkt blijven tot 2 cent per liter. Het Produkt schap verwacht dat bij een gelijk blijvend consumptiemelkverbruik jaarlijks door de verhoging van het vetgehalte van de melk circa 9.000 ton boter minder zal worden ge produceerd, waardoor men het koelhuisboter probleem gedeeltelijk hoopt te kunnen opheffen. Rovers overvielen oude vrouw RIDDERKERK, 9-2. Op de 75- jarige alleenwonende weduwe de Jong te Ridderkerk is zaterdag avond door twee onbekenden een roofoverval gepleegd. De mannen «drongen haar woning aan de Kiviet- steeg binnen, grepen het weerloze oudje en bonden handen en benen. Met een doek werd haar de mond gesnoerd. Nadat zij haar op haar bed hadden geworpen dreigden zij de vrouw met de dood, indien zij niet vertelde waar zij haar geld op geborgen had. Hoewel daartoe de doek om haar mond moest worden losgemaakt kon het slachtoffer in haar doodsangst nauwelijks geluid uitbrengen, noch aanduiden, waar zij haar schamele bezit had gebor gen. De rovers maakten, nadat zij het huis onderzocht hadden, een beurs met dertig gulden buit. Zij zijn nadien per auto verdwenen. BELANGRIJK VRIJSTELLING van: MILITAIRE DIENSTPLICHT, HERHALINGS OEFENINGEN, LANDBOUWVER LOF enz. Tal van personen verkregen, mede door onze bemiddeling hun alge hele vrijstelling van militaire dienstplicht enz. Dit betreft allerlei bedrijven. Velen van hen hadden dit eerst zelf geprobeerd, doch waren afge wezen. Dit betekent dus, dat nè eerste afwijzing, de zaak 2eker niet als verloren behoeft te wor den beschouwd. Met tal van voorbeelden kunnen wij staven, dat de verkregen vrij stellingen het'resultaat zijn ge weest van een ernstige studie der betrokken aangelegenheid, alsmede de wijze waarop wij de zaak voor cliënten hebben uiteengezet en mondeling verdedigd, hetzij op het Ministerie, hetzij, na afwijzing, voor de Raad van State. In januari 1958 schreven de d„0 bladen over ons bureau het vol gende: „Het bemiddelingsbureau Wolters in Bennekom kan stapels dankbetuigingen laten zien, daar bij zijn brieven van jongelui, die al een afwijzende beschikking van de Minister hadden ontvangen. De bemiddeling van de heer Wolters was dus wel degelijk van invloed, zijn hulp was niet vergeefs inge roepen. De. oorzaak is het gebrek aan deskundigheid van de a.s. mi litair, die zijn zaak niet weet te verdedigen. Ook voor belastingza ken neemt men toch iemand, om dat de gewone burger weinig of niets weet van de belastingwetge ving". Aldus deze bladen. Door onze bemiddeling wordt de militair echter geholpen door een rechtsgeleerde of iemand met ja renlange ervaring, die op veel tref fender argumenten kan wijzen. Het is vanzelfsprekend, dat wij na afwijzing ook uw zaak mondeling verdedigen bij beroepscolleges enz. Vele verzoeken, die ons werden ge daan, doch waarvan wij geen kans van slagen aanwezig achtten, zijn door ons zelf met beslistheid afge wezen en daardoor hebben wij het vertrouwen gewonnen. BEMIDDELINGSBUREAU C. J. J. WOLTERS Marijkelaan 17, BENNEKolfr Telefoon 08379 - 329 Vraag lijst van zeer vele geslaag den door onzehulp en wendt u vrijblijvend in vertrouwen tot ons. Tientallen dankbetuigingen ter in zage. Wij houden zitting woensdagmor gen 12 februari a.s. tussen 11 en 14 uur in hotel„De Korenbeurs", Gr. Markt te Goes. U kunt daar rustig met ons spre ken, geheel vrijblijvend. P.S. Wij hebben geen bijkantoren Adv. Boekhandelaar te 's-Gravenhage vermoord 's-GRAVENHAGE, 9-2. - Gister- vond is de 65-jarige boekhande aar B, Wigerink uit de Weimar- traat te 's-Gravenhage door een nog onbekende dader vermoord, iet motief is roof geweest. Het lachtoffer werd te tien minuten over negen door zijn vrouw dood cp de grond voor zijn bureau ge- ^nden. Hij had hier kennelijk de kas zitten opmaken, want om hem heen lag nog wat kleingeld ver- tpreid en de lege kassalade stond cp het bureau. De moordenaar is riet vermoedelijk enige honderden guldens verdwenen. De boekhandelaar werd om streeks 19 uur door zijn vrouw in de winkel alleen gelaten, want zij ging haar zoon, een zeeman naar de trein brengen. Toen zij even na ne gen uur terugkeerde en door de winkel naar de er achter gelegen woning wilde gaan deed zij de vre selijke ontdekking. Zij vluchtte naar de buren, die onmiddellijk de politie waarschuwden. De dader is inmiddels gearresteerd. R.T.M. veerhuis-café te Anna-Jacobapolder in gebruik gesteld Stijlvolle inrichting noopt tot verpozen „Het is zeker dat dit café-restau rant in een grote behoefte voor ziet". Deze regel keerde steevast terug in de speeches die gehouden werden bij de opening van het nieuwgebouwde veerhuis-café bij de aanlegplaats van de pont te Anna-Jacobapolder, op zaterdag middag 8 februari jl. De eerste spreker bij deze inge bruikneming was de heer J. van Moorsel, inspecteur van het hotel wezen van de R.T.M. uit Rotter dam, die de directeur van de R.T. M., de heer v. Zuijlen, verontschul digde en zijn blijdschap er over uit sprak dat dit gebouw thans ge opend kon worden. Ook de burgemeester van Sint Philipsland, tot welke gemeente Anna-Jacobapolder behoort, was verheugd over het fraaie gebouw. Hij sprak er zijn voldoening over uit dat thans de wachtende rei zigers beschutting en lafenis kan worden geboden en stelde het op prijs dat de zondagsrust in acht ge nomen zal worden. De heer P. van Dalsen uit Haam stede sprak namens aannemer en onderaannemers en gewaagde van een goede samenwerking die tijdens de bouw had geheerst. De heer C. Vreugdenhil, hoofd van de technische dienstkring van de Rijkswaterstaat op Schouwen- Duiveland, had natuurlijk met de totstandkoming ook heel wat te maken gehad. Hij vertelde daarvan het een en ander en heette de res taurateur, de heer L. Mulder, har telijk welkom. De heer P. van Beveren, archi varis te Zierikzee, sprak namens V.V.V. er zijn voldoening over uit, dat thans aan vele klachten over geen goede wachtgelegenheid te A. J.-polder en einde was gekomen. Vele felicitaties Ook de heer Lokker uit Renesse, schoonvader van de restaurateur, was verheugd over deze dag. Als voorzitter van de V.V.V.-afdeling in zijn woonplaats wist ook hij van de moeilijkheden aan het veer te A.J.- polder en van de mogelijkheden van het vreemdelingenverkeer. Alle sprekers feliciteerden de heer Mulder en de R.T.M. met dit mooie gebouw en inderdaad heeft architect P. de Bie uit Rotterdam een fraai geheel ontworpen. De aannemer, de heer N. Jasculac uit Kedichem, bouwde het in samen werking met de heren P. van Dal sen uit Haamstede voor het schil derwerk en de heer J. Kosters uit Zierikzee voor het electrisch licht. En speciaal het schilderwerk en de verlichting doen het bijzonder goed in het in lichte kleuren ge houden wachtlokaal, waar als ban ken wederom hetzelfde type ban ken zijn geplaatst als die ook in trams en autobussen worden ge bruikt. De muurschildering wekt gedachten op aan de veerpont en de veerboten van de R.T.M. op de Zeeuwse wateren, aan de poorten van Zierikzee en aan het R.T.M. - hotel te Haamstede. Het gebouw geeft een bijzonder fraai uitzicht over het Zijpe. Tegen hoge bescher ming voor hoge vloeden is het op een terp gebouwd. Was het oorspronkelijk de bedoe ling geweest ook een bescheiden hotel-accomodatie aan het gebouw te geven, de hoge kosten en de re gelmatigheid waarmede de dien sten met de veerpont worden uit gevoerd, hebben van deze plannen doen afzien. Ernstig verkeersongeluk onder Muiden Drie doden en zes gewonden AMSTERDAM, 3-2. Zondag avond omstreeks half zes zijn op rijksstraatweg onder de ge meente Muiden twee personen- uto's met elkaar in botsing geko- nen, waarbij de drie inzittenden an de ene wagen, een 31-jarige man, een 29-jarige vrouw en een kindje van ongeveer 2% jaar, af komstig uit het oosten van het md om het leven kwamen en waarbij zes inzittenden van de an dere auto ernstig werden gewond. De gewonden zijn naar een zieken huis in Amsterdam vervoerd. OOSTERLAND Culturele Vereniging bracht filmprogramma De Conferentiekamer was goed ezet, toen de Culturele Vereniging een filmavond gaf onder de titel: ,ln de schaduw van een troon". De voorzitter, burgemeester Laurense, prak het openingswoord en heet- e de aanwezigen welkom. De be kende filmoperateur, de heer Ju- rielet van Bruinisse, draaide eerst en journaalfilm, die een beeld gaf van de actuele gebeurtenissen van eze tijd. Hierna werd een begin jemaakt met het vertonen van de hoofdfilm, die met spanning werd gevolgd. Het was een biografie van Elisabeth I van Engeland, dochter van Anna Boleijn, 2e vrouw van de bekende en beruchte koning Hendrik 8 van Engeland, bijge naamd „de Nero van het Noorden" of „de Blauwbaard der 16e eeuw". De koningin was een echt kind van haar vad'er en had niet het zachte karakter van haar moeder Anna Boleijn, welke evenals de andere vrouwen van de Blauwbaard haar Ssven op het schavot eindigde. De ze rolprent gaf een beeld van de llertreurigtste toestanden, welke n vroeger eeuwen aan de meeste koninklijke hoven heersten ondanks praal en pracht. Een daverend ap plaus bewees wel, dat deze film de verwachtingen, die men er van had, nog te boven ging. Burge meester Laurense eindigde deze ge laagde avond en deelde mede, dat op 13 maart a.s. de laatste avond an dit seizoen zal worden gege ven en dat er dan een gezelschap uit Noordgouwe zal optreden. Jam mer dat het vele roken het gezicht p de film vertroebelde. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 10-2. Aanvoer to taal 1878 stuks vee, t.w.: 1082 vette Verwachting tot dinsdagavond: Vrij veel wind Veranderlijke bewolking met plaat selijk enige regen; overwegend krachtige wind tussen zuidwest en zuid; aanhoudend zacht. 11 febr. Zon op 8.04, onder 17.45. Maan op 2.14, onder 11.23. Laatste kwartier: 11 febr. te 0.34. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 11 febr. 8.08 v.m. 20.46 n.m. BROUWERSHAVEN: 11 febr. 7.59 v.m. 20.31 n.m. Springtij: 21 februari. Doodtij: 13 februari HET WEEROVERZICHT Gedurende het weekeinde bleven verschillende depressies óver de Britse eilanden, het Noordzeegebied en Denemarken naar het noordoos ten trekken. Aan de zuidzijde van deze depressies werden door krach- ige zuidwestelijke winden grote hoeveelheden zachte lucht aange voerd. De vorst werd daarbij ver der naar het oosten teruggedrongen, de vorstgrens liep vanmorgen van oost-Polen naar midden-Denemar- ken. In Scandinavië en noord-Rus land houdt de zeer strenge vorst nog steeds aan. In midden-Noor- v/egen en Zweden kwam in de bergachtige streken plaatselijk on geveer 40 graden vorst voor, ook in Finland daalde de temperatuur plaatselijk tot 30 graden onder nul. 3n de zachte lucht, welke zuid- Furopa bedekt, kwamen in Frank rijk zondag temperaturen voor van 14 tot 18 graden Ook in zuid- en raidden-Duitsland, waar voor het verdwijnen van de vorst zeer veel sneeuw was gevallen, kwamen op de meeste plaatsen temperaturen voor van ongeveer 10 graden, het geen aanleiding gaf tot een zeer enel wegdooien van de sneeuw en een sterke stijging van het peil der ivieren. Maandagmorgen naderde over de Golf van Biscaye een nieu we nog in diepte toenemende sto- ing. Een front hiervan kan dins dag ook ons land bereiken, hetgeen enige regen zal veroorzaken en vrij veel wind. Het zachte weer blijft voortduren. koeien en ossen en 796 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,00-3,30, f 2,80-3,00, f 2,60- 2,80, varkens (levend gew.) f 1,68- 1,66-1,64. Vette koeien en ossen: aanvoer iets meer, handel goed, alleen zeer goede dieren ruim prijshoudend, verder vooral niet hoger, prima exemplaren boven notering. Var kens: aanvoer groter, handel kalm, prijzen lager, vooral bij afloop; en kele prima's boven notering; zware varkens van f 1,58-1,60 per kg. FEUILLETON Het OORSPRONKELIJKE ROMAN door Dick Rebel No 62 Bep groette verlegen. Zij kwam naast Irn zitten. Maria keek haar van terzijde aan. Bep was gods dienstig. Die bad altijd voor haar eten en vond het verschrikkelijk als zij het gevloek in de gelagka mer hoorde. Dat Peter juist haar genomen had. Opvallend mooi was zij niet, maar zeker een man, en een goede ook waard. Eigenaardig dat zij met Peter genoegen nam, die van de godsdienst niet meer wist dan hij in de kerk van Bep gehoord had en dat kon niet veel zijn. Het leven en de mens waren erg ingewikkeld. Het was geen wonder, dat alles wel eens in de war liep. Een machine leverde ook wel eens moeilijkheden op, zou een mens, die talloze malen ingewikkelder en fij ner geconstrueerd was, dan geen problemen scheppen? Tegen tien uur kwam de dokter nog even aan. „Hoe is "het er mee, Bloezer?" vroeg hij. Iets tot verwondering van de anderen antwoordde Marcus „Gaat wel". Daarna scheen hij weer in zichzelf gekeerd te zijn. Maria liet de dokter uit. „Moe ten wij opblijven, dokter?" „Ik zou het maar doen, Maria". „Vannacht nog?" „Ik denk van wel". De dokter dacht dus, dat haar vader deze nacht nog sterven zou. Het leek haar niet eens zo onbe grijpelijk meer. Zij scheen er al mee vertrouwd te zijn. Het was on vermijdelijk geworden. Er werd op gewacht. Heel gewoon, zoals de ouders op het kind wachten, dat ieder ogenblik geboren kan wor den. Zo'n kind komt uit het niets en haar vader Zij maakte de zin niet af en trad de slaapkamer weer binnen, waar zij tot haar verbazing haar vader in gesprek met de anderen vond. „Marietje, ben je daar!" Over Marcus' gelaat gleed een wondere glimlach. „Nu zijn we er allemaal". Zijn stem klonk duidelijk. „Toch heb ik het gevoel, dat ik mensen mis, die ik jarenlang vergeten ben geweest. Mijn vader en moeder, mijn broers en zusters. Mijn vrien den. Mijn vriendenKunnen jullie je dat wel voorstellen, vrien den van vijftig jaar geleden? Ik mis op het ogenblik mijn jonge jaren met alles wat ik toen beleef de. Ik mis het meest Anna. Anna dat ik haar niet veel meer ge mist heb. Jij lijkt op je moeder, Marietje. Ik weet nog duidelijk, dat ik zoals jullie nu bij mij, dat ik zo bij Anna zat en jaren daarvoor nog bij mijn eigen moeder. Vader stierf zonder dat ik er bij was. Geef mij eens een beetje water Marietje, ik wil je nog veel meer vertellen. Het kan nog". Er gleed een vreemde lach over het bleke gelaat van Marcus. Een lach, die Maria tot in het diepst van haar ziel pijn deed, omdat er onuitsprekelijk veel smart in lag. Zij liep naar de andere kamer en haalde water. Haar vader dronk bevend slechts een klein beetje. „Ik zou jullie nu zo graag nog heel veel willen vertellen. Marietje geef mij eens een hand. Ik ga nu weg en moet jou en Peter achter laten. Peter zal zich wel redden, maar jijKom eens naast haar, lm". Marcus wachtte tot zij naast el kaar zaten en keek Irn doordrin gend aan: „Leg je hand ook bij die van Marietje in de mijne". Irn deed het. Zijn ziel was op dit mo ment met ontzaglijke eerbied ver vuld voor de oude man, die ster vend was en hem toesprak. „Ik ga nu weg. Ik weet niets van de nacht, die komt. Alleen, ik ben niet bang, maar voel mij wel ontzettend klein. Nooit voor deze ogenblikken heb ik beseft, hoe weinig de mens wel betekent en hoe heerlijk het is te mogen leven. Ik hoop, dat ik wel thuiskom. Ik ben zo moe, dat ik slechts verlang naar rust, onein dige rust. Ik zou mijzelf er mee kunnen bedriegen. Ik weet echter beter. Ik ga weg en jullie met Peter en Bep blijven achter. Je hebt mij niks te beloven. Ik heb mijn moe der op haar sterfbed teveel be loofd, dat ik nooit volbracht heb, Ik wil je slechts een raad geven. Hou veel van Marietje. Jongen, houd toch veel van haar. Wees haar allerbeste en sterke vriend. Leid haar en sta haar overal bij, waar dat nodig is. Wees goed voor haar. Houd het leed en geweld, voor zover jij dat kan, van haar. En als ik dat moet zeggen: denk niet teveel aan andere meisjes en vrouwen, zij kunnen je niet veel meer schenken dan Anna mij gaf en Marietje jou geven zal en je zou er mijn liefste kind pijn mee doen. Je wordt er slechts armer door, ge loof het, ik heb een heel leven ach ter mij en jij moet er nog aan be ginnen" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2