PHILIPS hoekje SPAARBANK STAD EN PROVINCIE Uw kunstgebit terwijl U wacht C. LIMBURG „Verstandig!" denkt de radiohandelaar Zij hebben dubbel voordeel - door de tijdelijk hogere inruilprijs!" Radio '58 IN OXFORD HEEFT De POLITIE JACHT' 6eMAAKT OP EEN HEILSOLDAATDIE OP DE FIETS GEZETEN MET LOSSE HANDEN 'DOOK DE STAD HAD GEREDEN. TER MUL HU OP EEN TROMPET HOORT DE BAZO/N£N£NGELEN ZIN6EN"SPEELQ£ DE AMER/K'AANSE SPoETN/K IS GR.. ZIERIKZEE Gemeenteraad Zierikzee Op woensdag 12 februari a.s. zal een korte vergadering van de ge meenteraad worden gehouden. Op de agenda staat o.m. vermeld een voorstel tot het aangaan van een tweetal vaste geldleningen. De kandidatenlijst van de P. v. d. A. Voor de komende gemeenteraads verkiezingen is de kandidatenlijst voor de Partij van de Arbeid als volgt samengesteld: 1. M. C. Verheijen; 2. J. Rameys; 3. mr. K. A. Keuning; 4. mevr. J. v. d. Werve-Schouls; 5. L. Broeke- ma; 6. A. Brand; 7. mevr. J. Knulst- de Jonge; 8. C. v. d. Hulle; 9. M. J. Snoek; 10. ir. M. A. L. Beun; 11. J. L. Zappey; 12. J. Pomper; 13. mevr. Klink-Folmer; 14. mevr. E. Lems- v. d. Hulle; 15. J. Lukus. Jaarvergadering Zierikzeese Oratorium Vereniging Onder voox-zitterschap van de heer C. A. de Vos hield de Zierik zeese Oratorium Vereniging, in de aula van het lyceum donderdag avond de algemene jaarvergade ring. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan de aanvankelijk met het instuderen van het orato rium „Paulus" ondervonden moei lijkheden. De uitvoering op 20 janu ari jl. evenwel heeft wel bewezen, dat de moeite niet tevergeefs is geweest. Het koor heeft zich uit stekend gehouden en de vele pers- recencies hadden lof voor het ge presenteerde. Spr. bracht dank aan de dirigent de heer Jac. M. Luy- kenaar voor zijn niet aflatende ijver, het koor tot een goed artis tiek niveau op te voeren. De secretaris de heer M. J. Bij de Vaate las het jaarverslag, waar in o.m. critick werd geoefend op de orkestbegeleiding, die niet zo smetteloos was als zij zou kunnen zijn. De Rotterdamse musici echter zijn overbezet. Te overwegen ware in de toekomst uit te zien naar een ander orkest en ook dient eens ge dacht aan een vocaal concert met orgelbegeleiding. De penningmeesteresse mevr. J. de Vos-Cashoek gaf het financieel verslag. Er bleek nog een batig saldo in kas. Door aftreding van mevr. B. Plaating-Krul was een vakature ontstaan, waarin werd voorzien door benoeming van mevr. van Ruyswijk. De heer Luykenaar zette het nieuwe programma uiteen, dat zal worden ingestudeerd, nl. een mis van Buxtehude, een Bachmotette en twee psalmen van Strawinsky, eventueel nog aan te vullen met een mis van Bruckner. De voorzit ter deelde mede dat medewerking van het koor is gevraagd voor de bijeenkomst, waarop het wandta pijt aan de bevolking van Schou- wen-Duiveland zal worden over gedragen door de aannemers van het eiland, op 28 februari a s. Ge zongen zal worden het „Beati Mor- tuï", het „Hallelujah" uit Hëndel's „Messiah", terwijl tot slot het Wil helmus wordt gezongen. Besloten werd weer over te gaan tot instel ling van het concertfonds, tenein de zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid te stellen de concerten te bezoeken. Tot uitdrukking werd gebracht de spijt dat nog velen af zijdig blijven staan, terwijl toch een combinatie van koor, solisten en orkest alleen door het Oratori umkoor op Schouwen-Duiveland kan worden gebracht. van de SCHELDEBANK N.V. - ZIERIKZEE De SPAARBANKBOEKJES kunnen worden afgehaald. ADRIAAN C. HANSE en JOHANNA P. DOELEMAN hebben de eer U, mede na mens wederzijdse ouders, ken nis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 21 februari des namiddags 3 uur te Dreischor. Bruinisse, „Ruimzicht" Dreischor, Zuiddijkweg 4 6 februari 1958. Gelegenheid tot feliciteren des namiddags van 4.30 tot 6 uur in de Graanbeurs van „Huis van Nassau" Zierikzee. Toekomstig adres: Langeweg 5, Bruinisse. gerepareerd per post ontvangen direct terug Capelweg 23 - Renesse Telefoon 01116-224 REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! M. KLOOTE, A 132, Oosterland Telef. 218 - Nieuwerkerk SUCCESJES 1-4 régels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: In goede staat zijnde duiven- klok, met 40 constateringen, merk „Plasschaert". Tevens enkele duiven. A. J. Stoutj es- dijk, Hoofdpoortstraat 38, Zzee. Prima eetaardappelen (Meer- landers). De Vrieze-de Meij, telef. 288, Renesse. Bevolkte aquarium, 60 x 40 x 40, met thermostaat, lucht pomp en lichtbak. Adres: Hof- ferstraat 1, Zierikzee. Personeel gevraagd: Huishoudster. - M. de Reus, Nieuweweg 1, telef. 342, Nieu werkerk. Net meisje voor halve dagen of enkele dagen per week. G. v. d. Sluis, Boereweg, Zzee. Personeel aangeboden: Juffr. zoekt enige dagen in de week bezigheden bij dame al leen, voor licht huishoudelijk werk of gezelschap. Brieven onder no. 824 aan het bureau van dit blad. Diversen: Hoest uw kind? Natterman's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2,bij elke drogist. Maakte u reeds kennis met het Philips lichtgewicht snelstrijk- Ijzer? Ook zeer geschikt voor perswerk. Prijs f 37,50. Natuur lijk bij Tech. Bur. A. D. v. d. Berge, tel. 2962, Zierikzee. Uw landbouwwerktuigen eisen een goede behandeling Dus voor verf met vakkundige voorlichting: Mol, Nieuwe Boo- gerdstraat 27, Zierikzee. Ruton, Miele en Erres wasma chines. Er zijn geen betere! Alléén bij Technisch Bureau A. D. v. d. Berge, Zevenhuis straat 6, tel. 2962, Zierikzee. Sigaretten duurder? Onze mis kleur Elisabeth Bas sigaren zijn goedkoop, van 27 voor 20 c. Ook per stuk verkrijgb. D. C. Viergever, hoek Kraanplein. Plakplastic, het moderne ma teriaal, voorradig in vele kleu ren. - Mol, Nieuwe Boogerd- straat 27, Zierikzee. s* m rp MM ,,Ik doe u tijdelijk een bijzonder aanbod voor uw oude toestel!", had de hande laar gezegd. Was dat even een mee valler.' Bü aankoop van een Philips I radio, radiogrammofoon of portable I -van f 298.- of daarboven - krijgt ieder een hogere inruilprijs voor zijn oude radio, ongeacht het merk. Tijdelijkdns ze profiteerden maar metéén. En niet alleen dddromWant ze hadden in een wip gezien en gehoord dat de grandioze serie Philips Radio '58 op zichzelf al een hogere waarde geeft. Waar ze ook gekeken hadden, niemand bood hun gulden voor gulden zoveel klankrijkdom, schoon heid en vooruitgang - of ze f 93.- wilden besteden, f 2850.- of een van de vele prijzen daartussen. ,,'t Is de beste ruil die we ooit gedaan hebben..." U gaat toch ook profiteren? Argebeeld: A-KLASSE B G X 72 A - f 438.- Bi-Ampli met transformatorloze scheiding van hoge en lage lonen Directe cncrgie-overdracht aan dubbelconus-luid- spicker voor hoge tonen en speciale basluid- spreker - Klankkleurregistei met drie instel lingen I Vier golfgebieden i Aparte a/stem wijzers voor AM en FM I Negen buizen. De grandioze serie Luister zondags van 72 tot 12.30 naar Radio T.vwhurn (208 meter). i NOORDWELLE Kerkrestauratie aanbesteed Door de heer M. J. J. van Beve- ren, architect te Middelburg, werd namens de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente alhier, woensdag aanbesteed het herstelwerk van de bekapping met leibedekking van het kerkgebouw. Ingeschreven werd als volgt: Fa. W. Gilijamse Zoon, Haamstede f 24.900 en 14.100; C. A. Prince, Haamstede f 24.500 en f 13.475; Fa. Gebr. Kappers, Renesse f 24.250 en f 13.300; J. Pleune, Noordwelle f 23.500 en f 13.025; Fa. J. H. Braber Zoon, Renesse f 24.600 en f 13.800; Fa. L. C. Bom Zonen, Burgh f 22 953 en f 13.050. (Het eerste be drag is voor het werk in massa, het tweede betreft het werk zonder lei-, lood- en zinkwerk). Afzonderlijk werd ingeschreven voor het lei-, lood- en zinkwerk dobr Fa. Jobse te Middelburg voor f 13.513 en Fa. M. Kouwenberg te Zierikzee voor f 10.738. De gunning werd aangehouden. De onlangs in deze gemeente gehouden collecte ten bate van ,SAKOR" heeft in totaal opge bracht een bedrag van f 6,81. SCHARENDIJKE Jaarvergadering Chr Ned. schoolvereniging In het geref. jeugdgebouw te Scharendijke heeft de chr. natio nale schoolvereniging haar jaar lijkse ledenvergadering gehouden, die door slechts 24 leden werd be zocht. Na opening op de gebruikelijke wijze werden de jaarverslagen van penningmeester en secretaris vast gesteld. Het hoofd der school, de heer Z. Nieuwboer, gaf een over zicht van het afgelopen jaar. Aftredende bestuursleden waren de heren Jac. Lemsom (geref.), J. Vaane (geref.) en M. L. Hoogen- boom (herv.). Voor de volgende vier jaar dienen in het bestuur zitting te hebben: vier herv. en drie geref. leden, zodat een der geref. leden niet herkiesbaar was. Gekozen wer den de heren Jac. Lemson (geref.), M. L. Hoogenboom (herv.) en N. Siesse (herv.). Allen aanvaardden hun benoeming. De voorzitter dankte hierna de heer Vaane voor de wijze waarop hij de belangen van de vereniging behartigd heeft. Het hoofd der school behandelde hierna het onderwerp: „Bijbel en kind". Ds. Kamper sloot de bijeen komst. DREISCHOR Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1958. Geboren: Nicolaas Jacobus, z. v. C. K. Goudzwaard en C. J. Bakker. Vertrokken: 8. Leendert J. Mol naar Weert; 8. Jacob A. Dooge en dochter naar Gorinchem; 9. Dina C. Geelhoed naar Middelburg. Bij de postcommandant der Rijkspolitie alhier zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden leren rechter motorhandschoen. Vergadering C.M.C.M Woensdagavond jl. vond in het Dorpshuis alhier een vergadering plaats van de Coöperatieve Melk en Melkproduktencentrale, onder voorzitterschap van de heer D. Eve- leens te Zierikzee. Gesproken werd o.m. over de melkprijzen en over de standaardisatie van de melk. Tot slot werd er nog een film over Afrika vertoond. BRUINISSE Vergadering „De Bruse Trekker" De duivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" vergaderde dezer dagen in „Het Centrum" onder lei ding van dhr. C. J. Maas. Deze verheugde zich over de goede op komst der leden, alsmede over het slagen van de onlangs gehouden tentoonstelling, waarop hij met ge noegen terug zag. Besloten werd dat in 1958 in de Zeeuwse Concourscombinatie zal worden meegevlogen, nu Bruinisse in het verband van Schouwen-Dui veland kan meevliegen en niet meer zoals voorheen in het verband met St. Philipsland. Door de vereniging „De Rode Doffer" uit Goes, wordt in 1958 een aantrekkelijke vlucht vanuit St. Quentin georganiseerd voor jonge duiven. Besloten werd te zijner tijd daaraan deel te nemen. Het inkorflokaal zal worden ge moderniseerd en gesproken werd ovër het aankopen van medailles, nieuwe manden en ander materiaal De heer W. A. Jumelet werd aan gewezen als districtsvertegenwoor diger afgevaardigde naar de ver gaderingen van de Zeeuwse Con-- courscombinatie en van de Zeeuw se bond van zaterdagsvliegers. De vergadering werd besloten met het afwikkelen van diverse financiële aangelegenheden, de onlangs ge houden tentoonstelling betreffende. Het nemen van grondmonsters Nu te Bruinisse de voorlopige de finitieve toedeling van de gronden heeft plaats gehad en iedere land bouwer dus weet welke kavels hij de eerstvolgende jaren in gebruik zal hebben, is vooral hij die „nieu we grond" of althans grond die vroeger door een ander werd be- teeld, in gebruik heeft benieuwd naar de bemonstering die zijn grond nog moet ondergaan en die door Landbouwherstel en de Ilerverka- velingsdienst in het vooruitzicht worden gesteld. Het nemen van grondmonsters kan echter niet meer op korte termijn gebeuren en de uitslagen van de genomen grondproeven kunnen toch niet meer zo tijdig bekend zijn, dat men daarvan nog voor de oogst 1958 zal kunnen profiteren. De bemonste ring zal zo spoedig mogelijk plaats hebben, waarschijnlijk in de voor zomer, waarna in do nazomer de uitslag bekend zal zijn. Scheepvaartberichten Kryptos (t.), pass. 6 Bizerta naar Mena al Ahmadi. Langkoeas, 7 van Basrah te Ku wait. PREDIKBEURTEN Zondag 9 februari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur (H.D.) en 5 uur (jeugddienst) ds. Bezemer; Ver.-gebouw: 10 uur ds. v. Royen (gezinsdienst). Kerkwerve: 2.30 uur ds. Buinink (H.A.). Serooskerke: 9.45 uur dhr. Malipaard. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 7 uur ds. v. Liere. Noordwelle; 11 uur dhr. Malipaard. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban (H.D.). Brouwershaven: 10 ,uur ds. Groot (H.D.). Zonnemaire: 10 uur ds. v. Liere. Noordgouwe: 10 uur (H.A.) en 7 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wester hof, 6.30 uur bijbelbespreking in „Rehoboth". Oosterland: 10 uur (H. D.) en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Be zemer. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philipsland: Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. J. A. P. Ris uit Amsterdam. Gereformeerde Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 uur ds. Meijer, 3 uur ds. Schuddebeurs. Renesse: 7 uur ds. Schuddebeurs. Scharen dijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 uur ds. Schud debeurs, 2.30 uur ds. Meijer. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Bec ker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. Wielemaker. Bruinisse: 10 uur lees dienst, 5 uur ds. Smit. Anna Ja- cobapolder: Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds. v. d. Klis, 6 Ur. ds. I. v. d. Knijff, cm.-pred. te den Helder. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Knijff, 6 uur ds. v. d. Klis. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Knijff. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 u. leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: Rooms-katholieke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel 't Wapen van Burgh) Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst; 7.30 uur verlossingssamenkomst. Boeken en Brochures R.T.M.-kalender Traditiegetrouw is per 1 februari verschenen de kalender 1958 van de Rotterdamsche Tramweg Maat schappij, die op de bekende wijze is verlucht met fraaie kleurenop namen van de directeur, dr. H. J. van Zuylen. Van de goed geslaagde opnamen noemen wij o.m.: „Winter op het Haringvliet", „Bloeiende brem", „Zomer in het Schouwse duin", „Schouwens strand" en „Late herfst". De kalender is vervaardigd door de N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman te Zierikzee WEEKEINDE-ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeind 8-10 februari: dokter W. Terpstra, Brouwershaven, telef. 01119-280. (Neemt waar voor dr. J. H. van Eldik, die wegens ziekte verhinderd is). ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 9 februari.' dokter P. W. J. Vogelaar, telef. 01110-2280.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3