Gemeente Haamstede stelt herzien Uitbreidingsplan 1958 met algemene stemmen vast Een enkel bezwaarschrift werd gegrond verklaard Op de dinsdagavond jl. gehouden vergadering van de gemeenteraad is het herzien uitbreidingsplan 1958, met de daarop ingekomen bezwaar schriften, aan de orde gekomen. Ter inleiding op de behandeling, merkt de voorzitter, burgemeester Jhr. Röell op, dat reeds tevoren met de belanghebbenden contact was opgenomen en dat zoveel mo gelijk aan hun wensen is tegemoet gekomen, wat tot gevolg heeft ge had, dat er weinig bezwaarschrif ten zijn ingekomen. De stedebouwkundige, de heer Schat, wijst er op dat de raad een uitbreidingsplan moest vaststellen vóór 1 februari a.s., anders zal dat geschieden door Ged. Staten onder nadere goedkeuring van de Kroon. Grote en zware belangen zijn op de schouders van de gemeente ge legd, vooral nu alle werkzaamhe den moesten geschieden in een pe riode van ongeveer 8 maanden. Ook de provincie heeft het oog la ten vallen op deze omgeving en is bezig een streekplan te maken, doch ook het Rijk heeft reeds be moeiingen met de Westhoek, door dat een groot gedeelte van het grondgebied valt onder de mel dingsplicht van het Nationale Plan. Het is een groot voordeel dat het opmaken van een uitbreidingsplan van het gemeentebestuur zelf uit gaat. Hiermede zijn de belangen van de gemeente en van de ingeze tenen gediend. Als bestaansbron voor de gemeente Haamstede is het vreemdelingenverkeer een zeer be langrijke factor. Hier kan zeker gesproken worden van een histo risch uur, nu de gemeenteraad op het punt staat richtlijnen aan te geven voor de verdere ontwikke ling van de gemeente. Spreker uit zijn bewondering voor de wijze waarop dit plan is behandeld. De realisering van het plan moet ge heel in de particuliere sfeer tot stand komen, waarbij de gemeente de leiding heeft. Als het Deltaplan eenmaal verwezenlijkt is komt de ze omgeving binnen de invloeds sfeer van een massaal bezoek. Aan de belanghebbende grondeigenaren is zo ruim mogelijk gelegenheid ge geven hun wensen kenbaar te ma ken, waarmede - zo mogelijk - re kening is gehouden, hoewel het wel zal voorkomen dat niet allen geheel bevredigd konden worden. Het ge volg hierna is wel geweest dat er een minimum aan bezwaarschriften is binnengekomen. De bezwaarschriften Hierna gaat de heer Schat over tot de behandeling van.de ingeko men bezwaarschriften, welke stuk voor stuk breedvoerig worden be handeld. Een voor de eigenaar in grijpend plan, nl. om over de boer derij van de heer A. M. Malipaard aan het Sluispad, een wegaanleg te projecteren met bebouwing, waar door deze boerderij zal moeten verdwijnen, acht de raad in eerste aanleg niet gemakkelijk. Zeer breedvoerig wordt dit geval van alle kanten bekeken. De kom-uit- breiding moet echter aan de zuid kant van de gemeente tot stand ko men in de omgeving waar deze boerderij is gelegen. Nauwkeurig wordt het voor en tegen in dit geval tegen elkaar afgewogen, doch als eindconclusie meent de raad dat in de toekomst dit boerderijencom plex ter plaatse niet gehandhaafd kan blijven. Eveneens is voor de raad een be langrijke beslissing het eventueel verdwijnen van een tweetal boom gaarden in de omgeving van de kampeerboerderij Pimmelaar. Ook hierover wordt breedvoerig van ge dachten gewisseld, waarbij alle raadsleden aan de bespreking deel- Brits plan voor Cyprus LONDEN, 30-1. Volgens het socia listische blad de „Daily Herald" krijgt Cyprus volgens het jongste •Britse plan voor dit eiland tien jaar zelfbestuur en uiteindelijk zelfbe schikkingsrecht. Turkije zou op het eiland een basis mogen hebben voor twee divisies. Deze basis zou,wor den gevestigd op een klein gebied op de noordoost-punt van Cyprus. Gedurende de tien jaar zelfbe stuur zou er geen verdeling van het eiland zijn tussen Grieken en Tur ken. Ned. immigranten in Zuid-Afrika BLOEMFONTEIN, 29-1. De Ne- derlandse minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid, J. G. Suurhoff, heeft in een vraagge sprek te Bloemfontein verklaard, dat alle Nederlandse immigranten die hij in Zuid-Afrika had ontmoet, tevreden zijn met hun huidige om standigheden en vooruitzichten en in het algemeen ook tevreden zijn met hun nieuwe vaderland. Hij uitte de hoop, dat als gevolg van zijn besprekingen met de mi nister van Binnenlandse Zaken, Donges, meer Nederlanders naar Zuid-Afrika zullen emigreren. Don- ges had beloofd, dat bepaalde be lemmeringen die de toevloed van immigranten hadden vertraagd, zullen worden weggenomen. nemen. Deze terreinen met inbe grip van twee boomgaarden, met een totale oppervlakte van plm. 35 ha. zou een bestemming krijgen van recreatiegebied. De nadere in deling van deze terreinen komt la ter aan de orde en zal opnieuw ge heel worden behandeld als een par tiële wijziging van het uitbreidings plan. Na zeer breedvoerige bespre king komt de raad tot het besluit dat deze boomgaarden in het recre atiegebied moeten worden opgeno men, doch dat de raad ten allen tijde op dit besluit terug kan ko men als geen volledig bevredigende oplossing tot stand komt voor com pensatie en schadeloosstelling. Het plan Westenschouwen Bij de behandeling van het plan Westenschouwen merkt de heer Verton op dat er weinig terrein is aangewezen voor het kamperen met tenten. Hij zou hieraan gaarne verdere uitbreiding willen geven. De voorzitter zegt dat dit punt reeds de aandacht heeft van b. en w. en de stedebouwkundige en dat de raad hierover mettertijd als ook deze plannen verder zijn voorbereid hiervoor nadere voorstellen kan verwachten. Gelet op de ingekomen bezwaar schriften en de gevoerde besprekin gen, besluit de raad hierna met al gemene stemmen: 1. de door M. L. de Wolf te Sche- veningen ingediende bezwaren te gen het ontwerp van de herziening 1958 van het uitbreidingsplan niet ontvankelijk te verklaren; 2. de door A. M. Malipaard te Haamstede, P. K. de Haas te Goes, M. C. de Koster te Burgh, ir. G. M. Key te Rotterdam, L. Klompe te Haamstede, W. v. d. Berge te Haam stede, P. Adam te Haamstede, N.V. Landgoed Slot Haamstede, Jac. Blom te Haamstede, J. C. Boot te Burgh en A. G. Stoon te Rotter dam, ingediende bezwaarschriften tegen het ontwerp van de herzie ning 1958 van het uitbreidingsplan ongegrond te verklaren; 3. de door D. Q. Mulock Houwer, namens wed. E.- J. C. Mulock Hou wer-Batenburg te Haamstede en J. P. van de Zande, ingediende be zwaarschriften tegen het ontwerp van de herziening 1958 van het uit breidingsplan gegrond te verklaren; 4. vast te stellen de herziening 1958 van het uitbreidingsplan der gemeente Haamstede, regelènde de bestemming in hoofdzaak en in on derdelen van de in het plan begre pen gronden, vervat-in de plan- kaarten, zoals deze in ontwerp zijn ter visie gelegd, met inbegrip van de aangebrachte wijziging op de plankaart „Kloosterweg", wat be treft de bestemming van het per ceel kadastraal bekend sectie A no. 682, alsmede van de aangebrachte wijziging op de plankaart „Wes tenschouwen" wat betreft de be stemming van het perceel sectie C no. 1046, en de bijbehorende be bouwingsvoorschriften. De voorzitter spreekt hierna woorden tot de stedebouwkundige de heer Schat voor zijn deskundige toelichting op deze plannen en de ingekomen bezwaarschriften. Een rioleringsplan Bij de rondvraag deelt de voor zitter mede dat opdracht is gegeven het. rioleringsplan voor deze ge meente, alsmede het maken van een waterzuiveringsinstallatie, ge heel bestekklaar te maken. Deze opdracht is verstrekt aan het In genieursbureau Witteveen en Bos. Enkele door de raadsleden ge stelde vragen worden door de voor zitter beantwoord. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EDE. De wilde konijnenstand be gint op de Veluwe weer te groeien nu de zeer besmettelijke myxoma- tose, die duizenden konijnen uit roeide, niet meer voorkomt. Tot voor kort was het wilde konijn op de Veluwe voor de jagers nog een zeldzame jachtbuit, maar in de laatste maanden worden op vrijwel elke jachtpartij weer konijnen ge schoten. Ook is geconstateerd dat reeds jonge konijnen zijn geboren, hoewel de vrouwtjes gewoonlijk pas omstreeks half maart voor het eerst werpen. DALEN. De 59-jarige landbou wer K. Kuipers te Dalen (Dr.) is dodelijk getroffen door een vallen de boomtak, toen hij stond te kijken naar het kappen van een zware eikenboom op de Brink. De omstan ders waren gewaarschuwd voor het gevaar. DELFT. De heer W. D. Esche uit Vlaardingen, die vorige week op de Westland te Delft bij een verkeers ongeluk ernstig werd gewond, is in het Oude en Nieuwe gasthuis te Delft aan de bekomen verwondin gen overleden. Hij was op woens dag 22 januari 's morgens vroeg met zijn scooter geslipt toen hij een voor hem rijdende vrachtauto wil de inhalen en passeren. Daarbij was hij gevallen en had een bek kenfractuur gekregen. 's-GRAVENHAGE. Ten afscheid zullen de ministers en staatsse cretarissen zaterdag a.s. aan de af getreden minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzienining, dr. S. L. Mansholt in hotel Witte- brug te Scheveningen een diner aanbieden. 's-GRAVENHAGE. Van de re- patriërenden, die vandaag om 13 uur te Rotterdam debarkeren van de „Himalaya", blijken 20 tot 30 kinderen mazelen te hebben. Er zijn bijzondere maatregelen voor deze patiëntjes genomen; zij zullen door het Rode Kruis van boord gehaald worden en overgebracht worden naar het kindersanatorium „Hoog Blaricum" te Laren. TERSCHELLING. Een Wierin- ger visser heeft het lijk van een man opgepikt. Het lijk is in Ter schelling aan land gebracht en nog niet geïdentificeerd. Gedacht wordt aan de mogelijkheid, dat het hier een omgekomene van de „Capella" betreft. 's-GRAVENHAGE. Met het oog op haar voorgenomen reis naar Su riname en de Nederlandse Antillen, aanvangende op zaterdag 1 febru ari a.s., zal de twintigste verjaar dag van H.K.H. Prinses Beatrix, vrijdag 31 januari, uitsluitend in de familiekring gevierd worden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, die als waar nemer op de conferentie van de raad van ministers der Bagdad- Ianden aanwezig is, heeft woensdag meegedeeld, dat de V.S. de orga nisatie tien miljoen dollar zullen schenken als bijdrage tot de uit voering van een gemeenschappelijk plan voor de aanleg van commu nicatiemiddelen in de mohamme daanse leden-staten. De schenking moet nog door het Amerikaanse Congres worden goedgekeurd. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Veertig jaar koordirigent Zondag 2 februari a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. Schouls alhier, bekend koor dirigent, voor het eerst de dirigeer stok ter hand nam. Op 2 februari 1918 begon hij met een kinderkoor, dat korte tijd bestond, maar in 1920 gevolgd werd door een nieuw kinderkoor. Uit deze kinderkoren is later „De kleine lofstem" ge groeid. Omstreeks 1920 werd ook „De Lofstem" opgericht. De ver schillende koren hebben met en kele onderbrekingen, kunnen pro fiteren van de ijver en kundighe den van deze dirigent, die zijn le ven aan de zang heeft gewijd. De heer Schouls beperkte zijn ac tiviteiten niet tot Zierikzee, maar kreeg ook bekendheid elders op het eiland. Hij dirigeerde een koor te Kerkwerve en verschillende kerk koren en is thans dirigent (behalve van „De kleine lofstem"), van het Ned Hervormd kerkkoor te Nieu- werkerk: „Een Naam is onze hope", het Ned. Hervormd kerkkoor te Haamstede en het kinderkoor te Nieuwerkerk „Van knop to.t bloem" en van het Hervormd kerkkoor te Zierikzee. Gedurende veertig jaar heeft de heer Schouls zich al dirigerend verdiensten verworven, waarop stellig de aandacht zal worden ge vestigd, als hij de veertig jaar er op heeft zitten. Groene Kruis-moedercursus Uitgaande van het Groene Kruis wordt weer een moedercursus ge organiseerd, waarvan de eerste les begint op donderdag 6 februari. De lessen worden gegeven in het wijk- gebouw. De cursus omvat tien les sen over de zuigeling en vijf lessen over de kleuter. Dames boven de achttien jaar kunnen zich voor deze cursus opgeven bij de wijkzusters. <on. Harmonie „Kunst en Eer" concerteerde Iets, of liever heel veel, van Gou nod's succes met die plotselinge verrassing uit 1859 die zijn „Faust'1., naar het eerste deel van Goethe's gelijknamige treurspel, teweeg bracht, heeft de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" op de zeer geslaag de uitvoering van dinsdagavond doen herleven. Een helaas ver van 7olle Concertzaal heeft met verba zing aangehoord, hoe dirigent Jac. Kikke - op wiens intenties de mu zikanten uitstekend reageerden - zijn liefde voor dit serieuzere - zo men wil muzikalere - genre met jvertuiging en een zekere harts tocht op het ensemble wist over te dragen, zodat Gounod (met eerbied gesproken) uitstekend uit de verf cwam. Er was die (noodzakelijke) evenwichtigheid tussen de hout- olazers en het koper, er waren de goed genomen tegenmaten (twee halve noten tegenover de triolen), er was genoeg muzikaliteit en phy- :iek uithoudingsvermogen (ook dat speelt een rol) om het sluitstuk van dit nog altijd imponerende ballet- deel, krachtig en zelfbewust de zaal in te zenden. Er was trouwens meer. De Suite ballet van Francis Popy was al een aanwijzing, dat de „vernieu wing" van „Kunst en Eer" niet is blijven steken in de pakjes en de instrumenten. Behalve het meer traditionele nummer „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien" (F. von Suppé) met de (gelukte) forse inzet en het slot, was daar het plechtstatige „Giaconna Antiqua" van Gerard Boedijn, dit laatste vooral als voorbeeld van een ge varieerde programmakeus. Dat er ook individuele prestaties leverbaar zijn, bleek uit het trom petduo (solisten J. v. d. Velde en W. Bil) „Birds of te forest" van S. Mayr. Behalve een enkele gemiste noot, kwam dit werkje goed uit de verf. Beslist te weinig genuanceerd vonden wij het kwartet, dat werk jes speelde van J. Christophe. „Tan. crèdi" maakte Rossini beroemd en de Rossini-roes, die in 1813 in Euro. pa begon, werd nog eens in her innering gebracht door de ouver ture tot deze opera, die „K. en E." op het programma had genomen. In de bekende wals „Gold und Sil- ber" van Léhar, waren het vooral de houtblazers, die met gevoel voor evenwicht en overtuiging hun partij bliezen. Met enkele marsen was het pro gramma verder gevuld. De finale werd dreunend omlijst door de drumband, o.l.v. de paukenist de heer A. Bilius. Het complete „Kunst en Eer" dwong respekt af van alle aanwezigen. Zierikzee bezit een hard werkende harmonie, die het dieptepunt na de ramp reeds zeer ver achter zich heeft gelaten. Des te treuriger is het, dat er op deze avond vele lege stoelen stonden, te veel voor een harmonie, waar van de leden stuk voor stuk zich grote opofferingen getroosten voor de burgerij. Waarschijnlijk om de spanning wat te breken was het optreden in gelast van de muzikale komiek Bueno de Mesquita, een man, die zijn muzikale imitaties met vaart wist te brengen, op de kolderieke maten van een met zorg gemon teerde geluidsband. De uitvoering werd met een kort woord ingeleid door de voorzitter de heer P. Heering, die de aanwe zigen verzocht vrienden en beken den op te wekken tot steun aan „Kunst en Eer", dat een werkelijke vernieuwing heeft ondergaan, een mededeling die niet teveel gezegd bleek op deze overtuigende uit voering. B. d. V. BURGH Herdenking Rampslachtoffers Ter nagedachtenis van hen, die vijf jaar geleden bij de watersnood ramp het leven verloren, zal a.s. zaterdag, 1 februari, om 12 uur n.m. op het gezamenlijke graf dei- tien slachtoffers van Burghsluis een krans gelegd worden namens de gemeente Burgh. Bejaarden sociëteit Op de bejaardensociëteit in het rusthuis „Duinoord" te Haamstede, waar de heer J. Vijverberg uit Noordgouwe een lezing met licht beelden zal houden op 13 februari as., zijn de bejaarden van Burgh uitgenodigd. De bijeenkomst vangt aan om 2.30 uur. OOSTERLAND Vergadering Oranjevereniging Er was op de vergadering van de Oranjevereniging dinsdagavond in de Conferentiezaal weer buiten gewoon weinig belangstelling, het geen door de voorzitter, de heer J. M. de Waal, bij het openings- en welkomstwoord met leedwezen werd geconstateerd. Hij gaf een opsomming van hetgeen in het af gelopen jaar door de vereniging werd gepresteerd. Al met al was het een goed jaar voor de vereni ging. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Dane herkozen, terwijl in de plaats van de voorzitter de heer de Waal werd gekozen de heer H. van der Werf. Het ligt in de bedoeling op de verjaardag van H.M. de Koningin een volksfeest te houden. Voor dit doel hoopt men t.z.t. in de gemeen te weer een collecte te houden. Met de verschillende verenigingen zal er op 21 februari a.s. een bijeen komst worden gehouden, teneinde een feestprogramma samen te stel len. Uit het financieel verslag bleek dat er nog een batig saldo in kas is van f 195,77, terwijl de „Ouden van dagen"-kas een saldo van f 50,67 liet zien. Bij de rondvraag werden nog enige zaken betreffende de komen de feestviering besproken. Op het einde dankt de scheidende voorzit ter voor de medewerking, welke hij steeds van het bestuur heeft mo gen ontvangen in al die jaren, dat hij zitting had. De heer Beverloo is tenslotte de tolk van de aanwe zigen, wanneer hij met enige wel gekozen woorden de heer de Waal dankt voor alles wat hij voor de vereniging heeft verricht. Scheepvaartberichten Korenia (t.), pass. 29 Ras Al Hadd naar Eastham. Kelletia, 29 van Port Fortion naar Landsend. Koratia (t.), 28 te Cardon. Kryptos, 28 van Heysham naar Curagao. Langkoeas, 30 ten anker Mena al Ahmadi. Soestdijk, pass. 28 Lizard naar New York. Wonogiri, 28 van Suez naar Bah rein. Italië schaft prostitutie af ROME, 29-1. Het Italiaanse par lement heeft woensdagavond zijn goedkeuring gegeven aan een wet die prostitutie verbiedt. De wet is in 1948 voorgesteld door een 68-jarige gewezen onder wijzeres, het senaatslid Angelina Merlin. Zij is thans aangenomen met 385 tegen 115 stemmen door de Kamer van Afgevaardigden en treedt over een half jaar in wer king. De Senaat had de wet al goedgekeurd. Het verbod betekent het einde van de vijfhonderd zestig bordelen met staatsvergunning. De naar schatting 4.500 prostituees met ver gunning zullen officieel werkloos worden. Onderbreking reizen „Willem Ruys" en „Oranje" AMSTERDAM. 30-1. De directies van de N.V. Stoomvaart Maat schappij „Nederland" en Koninklij ke Rotterdamsche Lloyd N.V. delen, naar aanleiding van de minder gunstige vooruitzichten voor het passagiersvervoer in de zomer maanden in het algemeen en in deze zomer in het bijzonder tussen Europa, Colombo, Singapore en Indonesië vice versa mede, dat zij besloten hebben de afvaarten van het m.s. „Oranje" en m s. „Willem Ruys" gedurende deze periode tij delijk te onderbreken. Het ligt in de bedoeling, dat ge durende deze onderbreking het m.s. „Oranje" eind juni tot begin september 1958 een viertal toeris- tenreizen naar de Middellandse Zee zal maken, terwijl voor het m.s. Willem Ruys" gedurende deze on derbrekingsperiode welke in mei aanvangt, voorlopig twee toeristen- reizen naar Bermuda, New York en de Azoren zijn ontworpen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Gemeente Zonnemaire Ds. P. N. Tonsbeek 75 jaar Ds. P. N. Tonsbeek van Winssen in Gelderland, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk, hoopt vrij dag 31 januari a.s. zijn 75ste ver jaardag te vieren. Ds. Tonsbeek werd op 31 januari :83 geboren en deed, nadat hij in 1908 door het provinciaal kerkbe stuur van Groningen was toegela ten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, op 27 september van datzelfde jaar (1908) zijn intree in zijn eerste gemeente, Schoone- beek in de classis Emmen, waar hij ruim vijf jaar later met ingang van 15 februari 1914 op 31-jarige leef tijd vervroegd emeritaat werd ver leend. Bijna twee jaar later keerde ds. Tonsbeek weer als dienstdoend predikant in de Ned. Herv. Kerk terug en deed hij op 23 januari 1916 zijn intree als predikant van de hervormde gemeente van Kiel- Windeweer, in de classis Gronin gen. In 1922 verwisselde de jubi laris deze gemeente met die van Lieve Vrouwen Parochie, vanwaar hij in 1927 naar Kamperland in de classis Goes vertrok. Tenslotte stond ds. Tonsbeek nog ruim zeven jaar te Zonnemaire, in de classis Zierikzee, waar hem met ingang van 1 mei 1948 na bijna 40 vol brachte dienstjaren op 65-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde hij zich metterwoon te Winssen, in de clas sis Nijmegen, waar hij tot ongeveer 1953 hulpprediker is geweest en bij stand in het pastoraat heeft ver leend. Tijdens zijn ambtsbediening te Kamperland was ds. Tonsbeek o.a. scriba van de ring Goes en te Zon nemaire lid van het classicaal be stuur van Zierikzee en praetor van de ring Brouwershaven. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vikaris te Zeist: kand. J. G. van der Vlist, Ben schop; tot pastoraal medewerker te Rhenoy en Gellicum: L. van der Hout, pastoraal medewerker, Den Haag. Beroepen te Drempt: B. Kristen- sen, Stolwijk; te Hoogkerk: L. H. Prins, Nijland. Aangenomen naar Blankenham (toez.): vikaris A. J. Plug, Schiedam Bedankt voor Mensingeweer (toe zeg.): vikaris A. J. Plug, Schiedam. Beroepbaar: kand. H. A. Winkel, Leidschendam en vikaris J. Th. W. Quak, Brunssum. Ger. Kerken Beroepen te Leeuwarden: C. W. Thijs, Voorburg; te Avereest: G, Hengeveld, Woubrugge; te Broek onder Akkerwoude: kand. A. J. Aaftink, Amsterdam; te Oosthem: kand. P. Boonstra, Marum (Gr.). Aangenomen naar Rotterdam- Feijenóord: H. Wessel, Neede. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Zwolle: Z. G. van Oene, Sliedrecht. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Aalsmeer: M. Drayer Drachten. Bedankt voor Steenwijk: S. Wijnsma, Broek op Langendijk; voor Artesia (Californië, Old Chr. Ref. Church): M. Baan, Dordrecht. Ger. Gemeenten Tweetal te Goudswaard: Chr. W. van Dam, Rotterdam-zuid en H. van Gilst, Dirksland. Beroepen te Sint Annalarid: W. Verwachting tot vrijdagavond: Rustig weer Op vele plaatsen mist, maar ook hier en daar opklaringen; over wegend droog weer; weinig wind; ongeveer dezelfde temperaturen. 31 jan. Zon op 8.23, onder 17.25. Maan op 13.34, onder 4.49. Volle maan: 4 februari te 9.05. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 31 jan. 11.33 v.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 31 jan. 11.22 v.m. n.m. Doodtij: 30 januari. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 30-1. Een hogedruk- gebied, dat dinsdag langs de Azo ren trok, verplaatste zich verder in de richting van de Britse eilanden en lag donderdagmorgen bij zuid- west-Engeland. Het nam daarbij langzaam verder in omvang en be tekenis toe. Boven centraal-Europa hand haafde zich een ander hogedrukge- bied. Tussen beide hogedrukgebie- den is nog een oud front aanwezig dat woensdag onze kust naderde en nadien met mist en laaghangende bewolking langzaam in oostelijke richting over ons land trok. Na de frontpassage komt het weer in ons land onder invloed van het nieuwe hogedrukgebied, waarin, evenals in het continentale, flinke opklaringen voorkomen. Aangezien er echter weinig wind blijft zal de mist zich echter ge ruime tijd kunnen handhaven of zich opnieuw vormen. Het blijft de eerste paar dagen rustig weer. Verdrag tussen Bonds republiek en Nederland 's-GRAVENHAGE. In Bonn is het verdrag ondertekend tussen de Bondsrepubliek Duitsland en het Koninkrijk der Nederlanden be treffende de winning van steenko len in het Duits-Nederlandse grens gebied ten westen van Wegberg- Bruggen. Ondertekening geschiedde van Duitse zijde door Bondsminis- ter von Brentano en van Neder landse zijde door de ambassadeur van Nederland, de heer A. Th. Lamping. De overeenkomst is voorbereid door een Duits-Nederlandse rege ringscommissie, waarin ook het land noord -Rijn Westfalen was vertegenwoordigd. In Londen is officieel meege deeld dat de Raad van de West- europese Unie woensdag op een bijeenkomst te Londen besloten heeft de Britten toe te staan in 1958-1959 nog eens 8.500 man van het vasteland van Europa terug le trekken. AGENDA Heden (donderdag) Zierikzee: raadhuis, 8 uur, verga dering gemeenteraad. Burgh: hotel „Het wapen van Burgh", 2 30 uur, Ned. Ver. van Huisvrouwen. Morgen (vrijdag) Scharendijke: café Kooman, 7.30 u., inlichtingenavond herverkave ling. Burgh: „Het wapen van Burgh", 7.30 uur, uitvoering „Witte van Haemstede". MARKTBERICHTEN CoBp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 29 jan. 1958 Prei f 6-16; Gele kool f 6,50; Rode kool f 6-12; Boerenkool f 10- 20; Spruiten II f 15-44; Witlof II f 45; Waspeen II f 5,60; Kroten f 4,50-6; Grote peen f 5-10; Jona than Af 111, id. B/C f 102, id. Hh. II f 85, id. K. f 62. id. kroet f 53; Golden Del. K. f 59; Zoete Erm- gaard Iih. I f 93, id. Hh. II f 50; St. Remy Hh. I f 97; per 100 kg. Knolselderij f 7-14 per 100 stuks. Hage, Uunspeel; te Slikkerveer: H. Rijksen, Vlaardingen. Aangenomen naar Giessendam: W. Hage, Nunspeet. Bedankt voor Sint Annaland: W. Hage, Nunspeet, te Slikkerveer: H. Bel, Krabbendijke. Oud Ger. Gemeenten Beroepen te Kampen: M. A. Mie ras, Krimpen aan de IJssel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2