Zijn ziekte en ouderdom te voorkomen STAD F.N PROVïNfTE ZIEBIKZEE Woning in Malta kreeg modelinrichting In samenwerking met een Zie- rikzees woninginrichtingsbedrijf en met medewerking van een aantal Zierikzeese middenstanders, werd in het bouwplan Malta een model woning ingericht (Mulockstraat no. 35). Vandaag (maandag) zal het ge meentebestuur deze woning in ogenschouw nemen. Zeeuwen zagen ,Het dagboek van Anne Frank' Een zestigtal Schouwen-Duive- landers heeft zaterdag 18 dezer ge bruik gemaakt van de door de Zeeuwse Volksuniversiteit geboden gelegenheid, te Breda een opvoe ring te zien van „Het dagboek van Anne Frank", door de toneelgroep „Theater". De opvoering vond in „Concordia" plaats voor een geheel uitverkocht huis. Meer dan vier honderd Zeeuwen, onder welke zich ook de heer en mevrouw de Casembroot-van der Feltz bevon den, zijn een schone toneel-herinne ring rijker geworden. Het traject Zierikzee-Breda werd door 'n uitmunten bestuurde grote R.T.M.-bus* afgelegd in slechts an derhalf uur en ook de terugreis verliep uiterst vlot. Burgemeester Dijckmeester maakte deel uit van de Schouwse groep bezoekers. Dit massale Zeeuwse bezoek aan Breda is georganiseerd omdat het decor van „Anne Frank" in geen enkel theater in Zeeland „staan" kan. RENESSE Ingebruikneming eerste nieuwe woningen De bouw van de 20 woningen op de Joh. Hoogenboompolder vor dert gestadig. Deze week zal het eerste blok van vier woningen door nieuwe bewoners worden betrok ken. In de afgelopen week zijn ook de toewijzingen voor het tweede blok, bestaande uit vijf woningen, verstuurd. In de loop van de maand maart hoopt men het gehele com plex klaar te hebben. Toneelcursus hervat In de afgelopen week heeft de heer Jan Lemaire jr., in het dorps huis, de toneelcursus, welke verle den jaar plotseling werd afgebro ken, voor de Culturele Vereniging hervat. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat in het nu lo pende winterseizoen door de tone listen nog een stuk op de planken zal worden gebracht. Artis-avond Cult Vereniging In de bovenzaal van het Dorps huis werd de Artis-avond gehou den, georganiseerd door de Cultu rele Vereniging en verzorgd door de heer H. P. Rensenbrink. Deze verkreeg het woord na een welkom door de voorzitter de heer J. M. de Nooijer. In zijn betoog stelde de spreker vast dat wilde dieren uiteindelijk niet thuis horen in een dierentuin. Het is echter de enige mogelijkheid voor talloze mensen om met hen kennis te maken; met dit voor ogen zijn dan ook in verschillende plaat sen van het land dierentuinen ge sticht. Voor een juiste beoordeling van het dier dient men objectief te werk te gaan omdat de eerste in druk dikwijls een verkeerde is. Spr. stond uitvoerig stil bij de huisvesting in de parken en her innerde aan de revolutionaire wij ze waarop Hagenbeek brak met de traditionele traliebehuizingen. Dank zij de dierentuinen worden vele dieren voor ondergang behoedt. De heer Rensenbrink illustreerde zijn heldere betoog met fraaie wel sprekende kleurendia's. Hij beant woordde hierna enkele vragen, waarop de bijeenkomst door de voorzitter werd gesloten. BRCINISSE Jaarfeest Meisjesvereniging Het jaarfeest van de meisjesver- eniging „Wees een zegen", in het Ned. Herv. verenigingsgebouw ge houden, was druk bezocht. Ds. v. d. Brink sprak het openingswoord en ging voor in gebed. De meisjes pre senteerden zich hierna met het bondslied waarna volgde een pro gramma van zang met blokfluitbe geleiding, gedichten, spraakwater val enz. Na de pauze volgde het toneel stuk „Dr. Ida", dat verhaalt van een zendelinge, die als arts in India werkzaam was. Zij gaf hierdoor ge hoor aan haar roeping en deed zeer veel voor de vrouwen in dat on metelijke land. Het stuk werd uit stekend voor het voetlicht gebracht, inzonderheid mej. Ina Schout gaf als vertolkster van de hoofdrol gaaf spel te zien. Ds. v. d. Brink sloot hierna met een kort woord, waarna gezongen werd gezang 280 vers 1. Leeftijdsopbouw bevolking De bevolking van Bruinisse be stond op 1 januari 1958 uit 378 per sonen van 65 jaar en ouder; van 65 tot 70 jaar zijn er 146 personen; van 70 tot 75 jaar 94; van 75 tot 80 jaar 91; van 81 jaar 5; van 82 jaar 9; van 83 jaar 9; van 84 jaar 5; van 85 jaar 4; van 86 jaar 4; van 87 jaar 4; van 88 jaar 3 personen. Eén persoon is 90 jaar, één 93 jaar, ter wijl de oudste inwoonster, wed. v. Gilst-Okkerse, 97 jaren telt. Vergadering afd. S G.P. Door de afdeling Bruinisse van de Staatkundig Gereformeerde Par tij werd vrijdagavond jaarvergade ring gehouden onder leiding van de heer L. van de Velde. De heer Medici en chemici op het oorlogspad Reeds zeer lange tijd zijn de mannen van de wetenschap tot de conclusie gekomen, dat onze ge zondheid afhankelijk is van de stoffen, die wij tot ons nemen. Kort gezegd: lucht, water en voed sel zijn het, die beslissen over on ze gezondheid. Deze stoffen moe ten van de juiste scheikundige sa menstelling zijn, willen wij niet ziek worden. Bovendien is er nog een factor van belang en wel de scheikundige wijze waarop deze stoffen in ons lichaam worden ver werkt. Hieruit concluderen Amerikaan se artsen, dat een belangrijk deel van de menselijke kwalen en ge breken hun oorzaak vindt in ver keerde scheikundige reacties. Zoek de scheikundige oorzaak van een ziekte en men is reeds een belang rijk eind op weg naar de genezing, menen deze heren. Zij menen daar om dat het van het grootste belang is, dat er een biezondere studie wordt gemaakt van de scheikundi ge oorzaken van ziekten en kwalen. Eerst dient men tot in de kleinste onderdelen op de hoogte te zijn met de scheikundige werkingen in ons lichaam. Een van de moeilijk ste problemen is wel het ontraad selen hoe onder verschillende om standigheden de chemische wer king is van stoffen, die in ons lichaam worden opgenomen. Verstoord evenwicht. Helaas is er nog niet voldoende bekend over de chemische proces sen in ons lichaam om onfeilbare voedingsvoorschriften te kunnen geven. Het is nog maar betrekke lijk kort geleden, dat ontdekt werd, dat gevaarlijke ziekten, zoals scheurbuik, beri-beri, Engelse ziekte, pellagra en enkele andere het gevolg zijn van tekorten in de voeding, waardoor een en ander in de war raakt. Aanvullende vitami nes bleken genezing te brengen. Hier was dus sprake van een te kort waardoor de scheikundige werking van het lichaam in de war raakte. De Amerikaanse geleerden zijn van mening, dat hartziekten, kan ker en verschillende ouderdomsge breken ook het gevolg zijn van de verstoring van het scheikundig evenwicht van ons lichaam. Wan neer dit mocht blijken, dan zullen er ook scheikundige geneeswijzen voor kunnen worden gevonden. Een extra moeilijkheid is echter, dat de stringen van patient tot patient verschillen en dat bovendien de compenserende werking van de organen de ziekteverschijnselen dikwijls lange tijd verborgen houdt. Wanneer een en ander later duidelijk aan de dag treedt, is het evenwicht veelal zo grondig ver stoord, dat het moeilijk is nog ver betering aan te brengen. Niet meer oud worden? De Amerikanen verwachten, dat ook de geneeskundige verzorging van ouden van dagen een schei kundig probleem is. Wanneer de mensen ouder worden, moeten zij behoed worden tegen het verlies van energie, de achteruitgang van verstand en levenskracht. Dit zou den allemaal kwesties zijn van chemische reacties, die op peil zouden kunnen worden gehouden, wanneer men het scheikundig ge heim kende. Het proces van oud worden, moet binnen bepaalde grenzen te beïnvloeden zijn, me nen zij. Het lijkt er op, dat met het ouder worden zich bepaalde onherroepe lijke veranderingen van scheikun dige aard in het lichaam voltrek ken. Indien men de geheimen hier van kan doorgronden, is men een belangrijk eind op weg om de ge volgen van deze wijzigingen te be strijden, door chemische tegenac ties, of althans een en ander te vertragen. Het enorme terrein van onder zoek en de betrekkelijk geringe kennis die men tot nog toe ver worven heeft op dit gebied zullen wel tot gevolg hebben, dat het werk te omvangrijk zal zijn voor één generatie. Indien de Ameri kaanse geleerden het bij het juiste eind hebben, zal het nog wel vele tientallen Jaren duren, alvorens men zover gevorderd is, dat men met succes tegen alle kwalen en do ouderdom zal kunnen optreden. M. Pleune hield een inleiding over „De Reformatie", de heer Joh. van Oeveren gaf een financieel jaarver slag en de heer W. van Gilst bracht verslag uit van zijn bezoeken aan de vergaderingen van Statenkring en Provinciale vereniging. Voor de te houden gemeente raadsverkiezing werd de volgende kandidatenlijst opgemaakt: 1. W. van Gilst (aftr).; 2. C. Kik; 3. P. van de Woestijne; 4. L. J. van den Bos; 5. P. J. Deurloo; 6. A. van den Ouden; 7. M. Pleune. Mast van mosselschip viel Door onbekende oorzaak viel tij dens de terugkeer van de Wadden zee, de mast naar beneden van het mosselvaartuig Bru 50 van de firma L. de Waal-Padmos, gelukkig zon der iemand te treffen. De top van de mast brak af. Het vaartuig wordt nu van een stalen mast voorzien. OOSTERLAND Propaganda-avond A.N.B. De jaarlijkse propaganda-avond van de afdeling Oosterland van de Algemene Nederlandse Bouwarbei- dersbond, samen met de afdeling Nieuwer- en Ouwerkerk, werd vrij dag in de Conferentiekamer gehou den. Als spreker trad op de dis trictsbestuurder de heer van der Hout, die tevens de bijeenkomst opende. Bij ontstentenis van de voorzitter berustte de leiding van de bijeenkomst bij de heer Jac. v. d. Zande. De heer van der Hout wees op de noodzakelijkheid van organisatie en riep de leden op niet te versa gen maar mee te helpen de bond nog sterker te maken. Zo spoedig mogelijk zal het ledental van 67.000 opgevoerd moeten worden tot 70 duizend. Spr. wees voorts op het prachtige werk dat verricht wordt in het kin dertehuis „De Kloek". Door de gro te belangstelling die voor deze in richting bestaat zal uitbreiding of nieuwbouw moeten plaats vinden Hiermee zal zo'n 200.000 a 250.000 gulden gemoeid zijn. Voor dit goe de doel zal een grote verloting ge houden worden met vele prachtige prijzen. Voorts wees spr. op de pre caire toestand in verschillende lan den, waarbij hij Pakistan tot voor beeld nam. Ook de A.N.B. heeft een taak om aan de ondraaglijke toe standen in die landen een einde te maken. Na de causerie werden enige films gedraaid, w.o. een die een beeld gaf van het werk van UNI CEF, het kinderfonds van de Ver enigde Naties. De hoofdfilm genoot intense belangstelling. Zij was zeer leerzaam, inzonderheid voor de ouders van oudere dochters. Het was een met al een mooie avond, zoals men dit van de A.N.B. ge woon is. AGENDA Heden (maandag) Zierikzee: Grote Kerk, 8 uur, Zie rikzeese Oratoriumvereniging met de Paulus; Concertzaal, 8 uur, Wichita (14 j.). Kerkwerve: Verenigingsgebouw, 7.30 uur, uitvoering chr. gem. zangver. „Eén naam in onze hope" Haamstede: bioscoop hotel Bom, 8 uur, Prince of Pirates (14 j.). Morgen (dinsdag) Zierikzee: Ned. Herv. Ver.gebouw, 7.30 uur, jaarverg. Chr. Boerin nen- en Plattelandsvrouwen, afd. Schouwen-Duiveland; Concert zaal, 8 uur, Wonderman (14 j.). Oorzaak ramp „Pamir" vastgesteld LüBECK, 20-1. De Raad voor de Scheepvaart te Lübeck heeft maan dag vastgesteld, dat de viermast- bark „Pamir" is vergaan tengevol ge van een onjuiste manoeuvre met de zeilen, slecht stuwen van de lading en vermindering van de stabiliteit van het schip door het binnendringen van grote hoeveel heden water door de onvoldoende sterke bovenbouw van het schip, aldus heeft het Duitse persbureau DPA maandag gemeld. De raad sprak over het voorbeel dige gedrag van de bemanning van de „Pamir" en gaf uiting aan zijn dankbaarheid jegens de schepenen vliegtuigen, die aan het zoeken naar overlevenden hebben deelgenomen. De „Pamir" is op 21 september van vorig jaar in een orkaan op de Atlantische oceaan vergaan. Tach tig opvarenden kwamen om het le ven. Slechts zes werden gered. KERKNIEUWS Ds. J. P. van Roon sprak voor Ver. Rechtz. Herv. Op de donderdag door de Ver. van Rechtz. Hervormden te Zierik zee in het Verenigingsgebouw be legde gemeente-avond, trad als spreker op de oud-predikant van Zierikzee, ds. J. P. van Roon uit Ermelo, met als onderwerp „Geloof en Bevinding". Bij ontstentenis, wegens ziekte, van de voorzitter de heer A. Jonker, stond de zeer goed bezochte bijeen komst onder leiding van de heer D. Groenleer, die, nadat gezongen was Psalm 68 2 en 5, voorging in gebed en las Romeinen 5 1-11. Hierna richtte hij een hartelijk woord van welkom tot spreker en aanwezigen, waarna gezongen werd Psalm 25 7. In het begin van zijn, van gede gen studie getuigende, lezing ging ds. van Roon in op de afzonderlijke begrippen „Bevinding" en „geloof" en wees hij er op dat een christen beide recht moet laten wedervaren, daar zij zeker geen tegenstelling vormen, en het volle bijbelse geloof in zichzelf „bevinding" is. Bevin ding is de beleving van het geloof en heeft dus iets te maken met de geloofszekerheid. Met dit laatste hebben wij uiteindelijk alleen te maken. In dit verband waarschuw de spr. ernstig tegen „ingebeeld ge loof" en legde hij er de nadruk op dat het gaat om „zaligmakend ge loof", Vervolgens behandelde spr. uitvoerig 3 vragen n.l.: 1. Wat wordt oppervlakkig onder bevin ding verstaan? 2. Wat zegt de Schrift er over? 3. Wat verenigt geloof en bevinding? Als eindconclusie poneerde spr. dat geloof en bevinding bij elkaar horen in het persoonlijk leven én in de prediking. Het gaat niet om de ervaringen van personen maar het bevindelijk element in de pre diking is wat er in het hart der ge lovigen omgaat, die in Christus zijn ep.yoor wie ieder persoonlijk moet gelden. „Ik geloof in Christus, mpar het gaat niet buiten mij om". Men komt niet vanuit de bevinding tot geloof, maar vanuit en in het geloof zullen wij de beproefdheid en de echtheid en de bevindelijk heid ervan ervaren. Spr. eindigde met - het voorlezen van Gezang 300 A., dat een getuigenis vormt van de geloofsbevinding van de dichteres Jacqueline v. d. Waals. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 13-18 januari werd door de Coöp. in- en ver koopcentrale voor Eieren uitbe taald f 2,14 per kg. Voor vuilscha- lige en gewassen eieren werd één cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 20 jan. Aanvoer 2044 stuks vee, t.w. 1134 vette koeien en ossen en 910 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,20 f 2,70-2,90 f 2,50- 2,70. Vakens (leven gew.) f 1,62-1,60 -1,58. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel zeer matig, prijzen le kwal. prijshoudend, 2e en 3e kwal. niet geheel prijshoudend, en kele prima's boven notering. Var kens: aanvoer groter, handel lager, vooral bij afloop, enige prima's bo ven notering, zware varkens van f 1,55-1,57. SPORTSPIEGEL j BILJARTEN. Voor de competitie der teams speelt hedenavond te Dreischor De drie Schapen II tegen Concordia. Woensdag komen Con cordia I en Concordia III tegen el kaar uit, terwijl donderdagavond te Nieuwerkerk de ontmoeting tussen OKK en Concordia II plaats vindt. MOTORSPORT. In het kader van de landelijke verkeerscompetitie der K.N.M.V. organiseert de m.c. Sparta ook dit seizoen weer een verkeerscursus. Verleden jaar werd door Sparta met veel succes aan deze competitie deelgenomen, daar men er in slaagde beslag te leggen op het provinciaal kampi oenschap terwijl men verder, en dit is nog belangrijker, een groot aantal personen in de gelegenheid stelt hun verkeerskennis op te voe ren. Wij wensen de m.c. Sparta met de eerste stap in hun jubileumjaar, 25 jarig bestaan, veel succes toe. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse D: METO-ODIO 1-0; Axel-Biervliet 8-2; RKFC-Zeelan- dia 2-1; overige wedstrijden afge last. 4e klasse G: Renesse-SC Gastel 2-4; Noordhoek-Burgh 4-1; Steen bergen-De Schutters afgelast; Nw. Borgvliet-NSV 2-1Halsteren-Kaai- se Boys afgelast. Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Burgh II 5-1; Brouwershaven I-Dreischor I afgelast. 2e klasse C: Zierikzee III-Brou- wershaven II afgelast; Dreischor II -Zonnemaire I 2-2; SVOWK I Re- nesse III 7-3. Zaterdagmiddagcompetitie 18 januari 2e klasse B: Kapelle I-Yerseke III afgelast; Kats I-Wolf aartsdijk I 2-2; Goes V-Bevelanders I 1-5; Heinkenszand I-Kloetinge I 1-4; Wissekerke I-SVD I 0-2. 2e klasse D: SINOTO I-Bruse Boys I 2-5; Bruse Boys II-MEVO II 1-12. RenesseS. C. Gastel 2-4 Door deze nederlaag kwam nog eens duidelijk vast te staan dat Renesse op zijn retour is. Het spel peil uit de wedstrijden tegen Steen bergen, Halsteren, Burgh e.a. weet men nu op geen stukken na meer te benaderen. De belangrijkste fac tor van dit alles is wel dat het bij de meeste spelers aan de nodige strijdlust ontbreekt. Slechts 7 mi nuten na het begin van de tweede helft werd er door het gehele elftal hard gewerkt. Renesse had toen de pech dat een zuiver doelpunt we gens buitenspel (een der verdedi gers stond naast de doelverdediger op de lijn) werd afgekeurd. SC Gastel maakte ook geen grootse in druk, het was een middelmatig spelende ploeg met de doelverde diger als uitblinker. Reeds na één minuut spelen hadden de bezoe kers succes, toen Kappers enige spelers wilde passeren en het leder aan P. Gommeren verloor die de Vrieze geen kans gaf (0-1). De thuis club zette hierna enige goede te genaanvallen op waaruit zelfs kan sen ontstonden, maar daar de bin- nenspelers steeds te ver waren te ruggetrokken ontbrak het aan men sen om deze aanvallen naar beho ren af te werken. Op vrij gelukkige wijze wist Gastel in de 17e minuut zijn voorsprong te verhogen toen spil Jonker te zacht terugspeelde waardoor L. Jansen de kans kreeg om in te schieten (0-2). Aan de an dere kant komt Verseput even la ter vrij voor de doelman maar van drie meter schiet hij de bal in de handen van de doelman. Een hard schot van de linksbinnen weet de Vrieze keurig te stoppen. Kort ach ter elkaar laat de doelman van de gasten de bal tot driemaal toe slip pen maar geen der. voorhoedespe lers is aanwezig om hiervan te profiteren. Als de verdediging van de gasten blijft staan voor buiten spel komt Verseput geheel vrij in het strafschopgebied maar zijn veel te vlug geloste schot gaat naast de staander buiten. Nadat de linksbin nen van de bezoekers onbesuisd heeft naast geschoten breekt de rust aan. Nadat na de hervatting het in de aanhef genoemde offen sief van de thuisclub was geluwd ging de strijd met een lusteloos spelend Renesse verder. Wanneer in de 51e minuut de gehele verde diging van Renesse staat te schut teren maakt P. Gommeren geen fout en het is 0-3. De doelman van Gastel weet op uitstekende wijze enige moeilijke ballen te stoppen. In de 62e minuut probeert Kapper weer, in de verdediging, een paar spelers.te passeren waarbij P. Gom meren hem het leder afhandig maakt en van dichtbij de Vrieze met een kalm schot passeert (0-4). Met een fraaie kopbal weet J. Ver boom in de 69e minuut de achter stand te verkleinen (1-4). Daar het spel door een zware sneeuwbui niet meer is te volgen besluit de scheids rechter even het spel te onderbre ken. Nadat de strijd weer is her vat gelukt het spil A. Jonker met een schot van 30 m. laag in de uiterste hoek de stand op 2-4 te brengen. De thuisclub heeft inmid dels het gehele elftal gewijzigd en alles loopt door elkaar. Renesse blijft in de slotfase in de aanval maar daar er geregeld van veel te grote afstand op het doel wordt ge schoten, waar de doelman wel raad mee weet, levert dit geen succes meer op. Wanneer men bij Renesse niet de verschillende hiervoor in aanmerking komende spelers voor de keus stelt beter hun best te doen of anders niet meer op te stellen zien wij er van komen dat uit de resterende wedstrijden geen enkel punt meer wordt behaald. Deze wedstrijd had men nooit behoeven te verliezen. Zierikzee II-Burgh I 5-1 De Zierikzee-reserves behielden hun aanspraken op de kampioens titel door een duidelijke zege op de Burghenaren. Voor de rust gaven de gasten uitstekend partij en aan beide zijden kwamen de scorings kansen. Doelman v. d. Pol bij Burgh en doelman Kouijzer bij Zierikzee waren in uitstekende vorm. Een prachtig doelpunt van G. Koster deed de rust met 1-0 ingaan. Na de rust werd het al spoedig 2-0; G. Koster nam snel een vrije trap, Bolkenbaas schoot in, tegen de doelman en Joop van Geesbergen tikte de bal in het doel (2-0). De gasten werden daarin in het veld sterker: van Zuijen verdeelde het spel goed en na 15 minuten wist de rechtsbinnen een kans te be nutten (2-1). Even daarna wist doelman Kouijzer door tijdig uit lopen de linksbuiten een goede sco ringskans te ontnemen. In de 25ste minuut kwam Zierikzee weer aan bod: W. Kramer schoot hard in, de van de doelman terugspringende bal was een prooi voor J. van Gees bergen, die zich niet bedacht (3-1). Toen, 15 minuten voor tijd, in buitenspelpositie, J. van Gees ber gen de bal ontving, verrichtte hij de hattrick (4-1). De tegenstand van de gasten verminderde en even voor' het eindsignaal van scheids rechter Lockefeir wist Wim Kra mer uit een meesterlijke pass van G. Koster de eindstand op 5-1 te brengen. Dreischor II-Zonnemaire I 2-2 De reserves van Dreischor heb ben zondagmiddag een goede pres tatie geleverd door Zonnemaire een gelijk spel af te dwingen. In het begin was Zonnemaire wel wat sterker en werd de thuisclub enigs zins in de verdediging gedrongen. Lang heeft dit overwicht van de gasten niet geduurd: na tien minu ten spelen gaf rechtsbuiten Lokker de Zonnemaire-doelman geen schijn van kans (1-0). Aangemoedigd door dit succes bleven de blauw-witten de toon aangeven. Een ver en hard schot van Jan Smit jr. kon de doel man maar op het nippertje keren en v. d. Werve schoot van dichtbij hard naast. Door goed stuwend werk van Mol en Braai werd de voorhoede herhaaldelijk aan het werk gezet. Dit leverde na een half uur een tweede doelpunt op door A. de Waaij (2-0). In de tweede helft waren de gas ten met de beste voornemens be zield en er waren nauwelijks drie minuten gespeeld of doelman Smul ders Werd gepasseerd (2-1). Na 20 minuten kreeg Hillebrand een vrije kans en dit betekende de gelijk maker (2-2). De thuisclub kreeg hierna kort na elkaar een tweetal hoekschoppen toegewezen, maar deze leverden niets op. Wegens verhindering van de scheidsrechter berustte de leiding bij dhr. v. d. Linde, die zich goed van zijn taak gekweten heeft. DE VORST VAN SUPRANIA 57. Met uiterste krachtsinspanning weet Aram de Messeria van zich af te werpen. Razendsnel hanteert hij zijn zwaard, maar voor elke verslagen tegenstander duiken drie, vier anderen opIn een flits ziet hij, hoe Falco en Presto worden overmeesterdeen lans schiet rakelings langs hem heen en scheurt het draagverband van zijn gewonde arm aan stukken. Boven het strijdrumoer en de schelle kreten der zwarte krijgers, klinkt de hoge jongensstem van Presto: „Vlucht, heer Aram! Red Uzelf! Vlucht!" Met een snelle blik overziet Aram de situatie. Zijn manschappen zijn reddeloos verlorenDan baant hij zich met zijn laatste krachten een weg tussen de aanstormende negers en snelt naar het oerwoud. Achter zich hoort hij de woeste kreten van twee achter volgers. Bliksemsnel draait hij zich om en één geweldige zwaard houw doet de schilden en speren der Messeria's in splinters vliegen. Verder snel Aram, het beschermende duister van het woud in Het geschreeuw van zijn achtervolgers klinkt zwakker en zwakker, de vlucht is gelukt!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3