SCHIPHOL HART ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 16 JANUARI 1958 No. 18293 Ned. Verbond van Middenstandsverenigingen over positie middenstand Pleidooi voor regeling als In industriële sector 's-GRAVENHAGE. 15-1. Het be stuur v.h. Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen heeft in zijn gister gehouden vergadering een verklaring opgesteld inzake de positie van de middenstand bij de huidige economische ontwikkeling. In deze verklaring dringt het be stuur er met nadruk bij de rege ring op aan voor het midden- en kleinbedrijf eenzelfde wettelijke regeling in het leven te roepen als voor de industriële sector bestaat, waarbij in bepaalde omstandighe den de bedrijf svergunningenwet kan worden toegepast. Daardoor kan overbezetting of dreigende overbezetting worden tegengegaan door nieuwe vestigingen en/of uit breiding van bestaande bedrijven voor een bepaalde periode te bin den aan een vergunning. Het verbondsbestuur is van oor deel dat, zo dit in bepaalde omstan digheden nodig mocht zijn, voor de middenstand zonder verwijl die maatregelen getroffen moeten kun nen worden, welke nodig zijn om te voorkomen dat zijn bestaan in tij den van economische neergang en dalende koopkracht verder wordt aangepast dan de omstandigheden onvermijdelijk zouden maken. Bij de verklaring wordt als uit gangspunt vooroD gesteld, dat de positie van de middenstand in ster ke mate wordt bepaald door de koopkracht van de bevolking, de ontwikkeling van de conjunctuur in het algemeen en de lasten die door de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf moeten worden gedra gen. Het verbondsbestuur is van mening, dat de toeneming van dc werkloosheid en de teruggang van de bedrijvigheid in de sector van het bouwbedrijf, de kleinmetaal en de textiel als ernstig dient te wor den bestempeld. De psychologische factor Gewezen wordt op de psycholo gische factor welke aanleiding zou kunnen geven tot een grotere te ruggang van de bedrijvigheid dan in het bestedingsbeperkingspro gram noodzakelijk is. Het regerings beleid dient er op gericht te zijn een sfeer te scheppen waardoor een moeilijk te stuiten cumulatief pro ces van neergang kan worden voor komen, terwijl ook het bedrijfsle ven er naar dient te streven, de ge noemde psychologische factor niet in de hand te werken. Bijzondere aandacht verdient naar het oordeel van het verbonds- De Birmaans blad laakt Indonesië RANGOON, 15-1. Het Birmaanse ochtendblad „The Burman" in Ran goon schrijft naar aanleiding van de verwerping door Indonesië van het Nederlandse protest tegen de inbeslagneming van Nederlandse eigendommen, dat in de brief van Ali Sastroadmidjojo twee zaken door elkaar worden gehaald, name lijk West-Irian aan de ene kant, en de confiscatie van Nederlandse eigendommen aan de andere kant. Het blad betoogt, dat de Indone sische maatregelen een duidelijke schending van het bestaande inter nationale recht en van de R.T.C.- overeenkomst zijn. Deze laatste be vatte een regeling in geval van na tionalisatie. Het blad is van mening, dat het thans de plicht is van de gehele mensheid, ongeacht ras of afkomst, om te overwegen de Nederlandse klacht bij de Verenigde Naties voor te brengen. „Nu is het niet West- Irian, dat voor de Verenigde Naties terecht staat, doch Indonesië", al dus „The Burman". eerste Spoetnik viel uiteen De eerste Russische kunstmaan is aan het einde van haar loopbaan in acht stukken gebroken, die de vorige week op de aarde terecht gekomen zijn, zo heeft dr. John Krais van de universiteit van de Amerikaanse staat Ohio dinsdag bekend gemaakt. Met de radiotelescoop van de uni versiteit heeft men geconstateerd, dat de Spoetnik eind december in drie stukken gebroken was. Begin januari braken die stukken verder tot er acht waren. Zeven hiervan waren tegen 9 januari verdwenen, het achtste stuk is vrijdag 10 ja nuari op de aarde gevallen. Praten of niet praten Blijkens een Gallup-enquête is 65 percent van de Britten, die onder vraagd werden, van mening dat onderhandelingen met de Russen de beste manier is om een wereldoor log te voorkomen. 8 percent ver klaarde voorstander te zijn van militaire voorbereidingen en 27 percent had geen bepaalde mening over het onderwerp. 75 percent van de ondervraagde personen ver klaarde zich vóór het sluiten van een niet-aanvalsverdrag, 13 percent was hiertegen. 53 percent eist dat Groot-Brittannië topbesprekingen met de Russen begint, als het moet eventueel zonder de V.S., terwijl 37 percent wil, dat Groot-Brittan nië zich op dit punt achter de V.S. schaart. bestuur de ontwikkeling van de werkloosheid in Drente Friesland en Groningen, waar de toeneming van de werkloosheid mede een ge volg is van structurele omstandig heden. Geconstateerd wordt dat door het uitblijven van de verwachte stij ging van de consumptie met 1.7 procent in 1957 de veronderstelling, dat de middenstand hierin een ge deeltelijke compensatie zou vinden voor de sterk gestegen lasten, niet bewaarheid is geworden. Het verbondsbestuur dringt er bij de regering op aan om onverwijld de nodige maatregelen te nemen, waardoor een verdere inkrimping van de bedrijvigheid wordt voor komen en waardoor anderzijds bij een verdere neergang van de con junctuur een halt zal kunnen wor den toegeroepen aan de werking van de zg. koude sanering. Fuchs vordert ondanks sneeuwstormen De Britse Zuidpoolexpeditie on der leiding van dr. Fuchs bevindt zich thans, blijkens een door een radio-amateur opgevangen bericht, nog ongeveer 250 km van de pool. De opmars wordt vertraagd door sneeuwstormen. Desalniettemin was de groep de afgelopen 24 uur on geveer 70 km. gevorderd. Sneeuwstormen en zware regen val hebben in verscheidene gebie den in noord-Spanje belangrijke schade aangericht. Tengevolge van het buiten haar oevers treden van de Arga, een zijrivier van de Ebro, staat bij Pamplona een gebied van duizend ha. onder water, terwijl de hoofdweg tussen deze stad en Ma drid onbruikbaar is. Ook in het ge bied van San Sebastian en Santan der staan wegen onder water. AMERIKAANS VOETBAL - de geliefkoosde herfstsport aan de middelbare scholen. Op bovenstaande foto zien wij de trainer van de club aanwijzingen geven hoe de bal op een bepaald moment van het spel moet worden gekeerd. Vrijwel alle 30.000 middelbare scholen in de Verenigde Staten hebben een voet bal- club en in het herfstseizoen vinden overal wedstrijden tussen de verschillende scholen plaats. Bovenstaande foto werd genomen in St. Louis, Missouri. HET WERELDMUZIEKCONCOURS 200 korpsen (14.000 muzikanten) naar Kerkrade KERKRADE, 15-1. In Kerkrade heeft men thans de balans kunnen opmaken voor het in augustus a.s. te houden derde wereldmuziekcon cours, nu de inschrijftermijn op 1 januari jl. is gesloten. In totaal hebben 200 binnen- en buitenland se amateurmuziekkorpsen zich voor deelneming aangemeld. Dit is het grootste aantal muziekkorpsen, dat in Nederland ooit bijeen is geweest. Zij omvatten gezamenlijk bijna tienduizend muzikanten, waarvan meer dan driékwart uit buitenlan ders zal bestaan. Uit Nederland hebben 33 harmonieën en fanfares een reis naar Kerkrade aangekon digd. Ruim de helft hiervan, name lijk 17, bestaat uit Limburgse mu ziekkorpsen. Van de 200 deelnemende korpsen zullen er 144 uitkomen in de con certwedstrijden, die telkens op de vijf zaterdagen en zondagen van augustus in de grote concerthal ge houden zullen worden. Per wed strijddag verschijnen twaalf korp sen op het podium. Men heeft ook nog de vrijdagen 15 en 22 augus tus als wedstrijddagen aangewezen. De vijftiende augustus blijft gere serveerd voor de twaalf binnen- en buitenlandse spoorwegmuziekkorp sen, die aan het concours deelne men; op 22 augustus komen uitslui- Prin9 Bernhard naar Liberia 's-GRAVENHAGE, 15-1. Z.K.H. de Prins der Nederlanden zal, zoals is gemeld, van 22 tot 27 januari een officieel bezoek brengen aan de president van Liberia en mevrouw William V. S. Tubman. President Tubman en zijn echtgenote hebben, zoals men zich zal herinneren, van 15 tot 18 oktober 1956 een staats bezoek aan ons land gebracht. Z.K.H. Prins Bernhard zal zondag a.s. des middags om 12 uur met een speciaal vliegtuig van Soesterberg vertrekken. Op woensdag 22 janu ari des middags om 12 uur zal hij op het vliegveld van James Springs Payne in Monrovia arriveren Daar zal hij worden ontvangen door de president van Liberia, dr.William V. S. Tubman. Grootste luchthaven van Europa VLIEGTUIGEN LANDEN EN STARTEN OM DE 3 MINUTEN (Van een verslaggever) Monotoon klinkt de damesstem uit de verkeerstoren; „Attentie, at tentie, het K.L.M.-toestel uit San tiago, Chili is zojuist geland. Her haling, het K.L M.-toestel uit San tiago, Chili is zojuist geland". De toeschouwer op het terras heeft dan juist een enorme DC-7 C zien dalen. Het vliegtuig komt nu naar het platform koersen, waar een man met rode bordjes aan geeft, waar het precies moet staan. Nog voor het logge toestel tot stil stand is gekomen, rijden uit alle hoeken en gaten auto's en wagen tjes toe; een benzinewagen van Esso, een postwagentje, een baga gewagentje en het pantrylcarretje. D'e trappen worden aangeschoven en na een klopje op de deur stij gen de passagiers uit. Zij worden door een vriendelijke stewardess naar het douanekantoor geleid. Het is een drukte van belang op Neerlands grootste luchthaven, die trouwens tevens de grootste van Europa is. Het lijkt van de ver keerstoren af gezien een bedrijvige mierenhoop, vol activiteit. Deze in teressante luchthaven heeft ook een voorgeschiedenis, die wij uit de mond van een van de employé's vernamen. Eigendom van Amsterdam De luchthaven Schiphol behoort niet - zoals er veelal gedacht wordt aan een maatschappij, maar wordt geëxploiteerd door de ge meente Amsterdam. De K.L.M. heeft er weliswaar haar thuishaven, maar daarnaast zijn er nog elf bui tenlandse luchtvaartmaatschappij en, die een lijndienst op of over Schiphol hebben. Het behoeft dus geen verbazing te wekken, dat de K.LM. voor wat betreft de vlieg tuigen slechts voor 55 pet. de be schikking heeft over deze basis. Het vliegveld zelf is reeds in 1917 met een oppervlakte van 60 ha. aangelegd in de n.o. hoek van de Haarlemmermeerpolder om te die nen als militair vliegveld en werd zo genoemd naar het in de nabij heid liggen fort Schiphol, welke naam in 1447 reeds door een baai in het toenmalige Haarlemmermeer werd gedragen. In 1920 deed de burgerluchtvaart zijn intrede en Schiphol bestond toen nog maar uit een zestal kleine houten militaire loodsjes, waarvan er één aan de K.L.M., die toen haar regelmatige lijn Amsterdam-Lon- den begonnen was, werd toegewe zen. De start- en landingsbanen werden verlicht met stallantaarns, maar met de ontwikkeling van de burgerluchtvaart en de techniek heeft ook Schiphol zich ontwikkeld tot een luchthaven van wereldbe tekenis. Een grote vlucht De tweede wereldoorlog heeft ook haar stempel gedrukt zowel op Schiphol zelf als op de K.LM. Van de luchthaven was na de oor log praktisch niets meer over dan een aantal puinhopen en bomkra- ters, maar een groepje idealistische werkers heeft onder leiding van wijlen directeur Plesman het gehele project van thuishaven en de in tercontinentale lijnen op groot scheepse wijze aangepakt, zodat Schiphol met zijn uitgestrektheid van 600 ha. niet alleen het grootste Europese vliegveld is, maar boven dien een van de meest moderne luchthavens ter wereld. Men kan bijna niet over Schip hol spreken zonder onze nationale luchtvaartmaatschappij daarin te betrekken. Bescheiden begonnen met een enkele lijndienst, vliegen de luchtvogels van onze K.L.M. nu in alle richtingen en naar 5 we relddelen. Convairs, Constellations, Douglastoestellen dragen de naam van de „Flying Dutchman" (Vlie gende Hollander) over de gehele aarde uit. Het aantal toestellen dat de K.L.M. bezit, maakt dat zij op dezelfde hoogte kan staan als de grote buitenlandse maatschappijen, terwijl genoeg bekend is, dat onze piloten voor geen kleintje vervaard zijn en reeds grote luchtvaartwed strijden hebben gewonnen. 's Werelds oudste luchtvaart maatschappij heeft in de jaren van haar bestaan, en dat zijn er reeds 38, heel wat gepresteerd, ongeveer 60.000,000 passagiers vervoerd, om streeks 250.000.000 kg. vrachtgoed, waaronder post. In totaal werd een afstand afgelegd van plus minus 450 000.000 kilometer of ruim 11.000 maal rond de aarde en nog steeds tracht men de zaken uit te breiden. Elke 4Vz minuut van de dag of de nacht landt of stijgt er een K.LM.- vogel ergens ter wereld op. Geconserveerd en vers eten Op Schiphol landt en stijgt er om de drie minuten een vliegtuig en brengt passagiers aan of voert ze mede. Het is daar een komen en gaan van duizenden mensen en toch, al zou men het verwachten, vormt de voedselvoorziening geen probleem, ook niet op de langere vluchten. Elke maatschappij zorgt voor het voedsel van zijn passagiers. Voor het grootste deel worden er gewoon klaargemaakte spijzen meegevoerd, die in de koelkast van het vlieg tuig worden bewaard, terwijl het voedsel, waarvan bekend is dat het niet lang goed blijft, in blikken wordt meegenomen. Daarvan worden desondanks toch smakelijke maaltijden bereid, zodat de luchtpassagier zich ook ver bo ven de begane grond thuis kan voe len in deze toch wel zeer aparte vliegerssfeer. Een sfeer, die men ook op Schiphol zelf reeds kan waarnemen, niet alleen als passa gier, maar ook als toeschouwer van dit drukke en zeer interessante vliegveld. tend mandoline- en guitaarorkes- ten aan bod. Alle overige muziek korpsen: drumbands, pijp- en tam boerkorpsen, klaroenkorpsen en an- deze muzikale ensembles, hebben ingeschreven voor de spectaculaire marswedstrijden, die op vijf zon dagmorgens in augustus, alsook op de vijftiende augustus in het ge meentelijk stadion worden gehou den. Per marswedstrijd zullen twaalf tot vijftien korpsen over de sintelbaan trekken. De concours leiding heeft bij de voorselectie van deze korpsen niet alleen gelet op de muzikale prestaties, maar ook op de uniformering en verdere en tourage. Tarieven-oorlog *i* Een groep leraren, werk- X .j. zaam bij het middelbaar on- Y derwijs te Zaandam, die zich X ,de kring van leraren' noemt, Y heeft bekend gemaakt, dat X zij de tarieven voor privé- •j* lessen aan kinderen van art- X sen in de Zaanstreek dras- tisch gaat verhogen. Dit ge- X schiedt in antwoord op een X mededeling van de afdeling Y Zaanland van de Maatschap- ,x. X PÜ voor Geneeskunst, waar- Y in de vastgestelde tarieven X voor privépatiënten werden 'I' gepubliceerd. Volgens de le- V X raren rekenen de artsen X X thans voor patiënten met een x Y inkomen van minder dan X X 0000 f 3 per visite, naar ge- lang de hoogte der inkomens X kan de prijs tot f 7,50 per visite stijgen. Op bezoeken X X ten huize van de arts of ten X X huize van de patiënt bij v Y nacht kan het drievoudige X X worden berekend. Van hun «j* Y kant zullen de leraren thans X X tarieven berekenen voor pri- vêlessen aan kinderen van X artsen die variëren van f 15 X tot f 50 per uur. X-X"X^"X"X"X*<"X"XMX**,X»»X* NIEUWS IN HET KORT Een grote onderzeese breuk in het gebied van de Koerillen is de oorzaak van de meeste aardbevin gen in dit deel van de aarde, aldus hebben Russische geleerden met behulp van nieuwe seismografische methoden vastgesteld. Het Rus sische persbureau Tass heeft ge meld, dat de academie van weten schappen van de Sowjet-Unie een grootscheeps onderzoek heeft ver richt in de Zee van Ochotsk. De Aziatische griepepidemie, waardoor Europa in de herfst van vorig jaar is getroffen, heeft in België in oktober 3.000 mensenle vens geëist, aanzienlijk meer dan men aanvankelijk had gedacht. Ook in november en december is het aantal sterfgevallen hoger ge bleken. Er zijn dinsdag drie Zuidslavi- sche verstekelingen van het Neder landse emigrantenschip Grote Beer te Melbourne aan land gegaan. Het was voor het eerst in drie maan den tijds, dat zij voet aan wal zet ten. Een vierde Zuidslavische ver stekeling was er in Freemantle in geslaagd van boord te ontsnappen. De Wereldgezondheidsorganisatie heeft dinsdag te Genève bekendge maakt, dat er op het ogenblik 1.200.000 artsen en 638 medische scholen of faculteiten in de 'wereld zijn en dat er jaarlijks 66.700 me dische studenten afstuderen. In de afgelopen tien jaar zijn er 108 me dische scholen en faculteiten ge opend, hetgeen in de geschiedenis van de medische wetenschap nog niet eerder is voorgekomen. Een uit Sachalin teruggekeerde Japanse architect heeft verklaard, dat de Russen met behulp van dwangarbeiders een tunnel hebben gebouwd die de kust van Siberië met het noorden van Sachalin ver bindt. De bouw zou in 1948 begon nen zijn. De Egyptische minister van staat, Ali Sabry, heeft te Cairo be kend gemaakt, dat president Nas ser van Egypte Soekarno's uitnodi ging om een bezoek aan Indonesië te brengen, heeft aanvaard. Landbouw trok reeds „aan de bel" bij minister Vondeling Bewindsman hoopt op vruchtbare samenwerking met Landbouwschap De nieuwe minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, dr. ir. A. Vondeling, heeft woensdagmorgen een bezoek ge bracht aan de vergadering^van het Landbouwschap.' Hij werd verwelkomd door de voorzitter, de heer H. D. Louwes, die hem geluk wenste met zijn be noeming en zeide te hopen, dat de samenwerking met de minister even goed zal zijn als met oud-mi nister Mansholt, wiens heengaan wordt betreurd en met wie het Landbouwschap gedurende twaalf en een half jaar zo constructief heeft samengewerkt. In antwoord op deze korte be groeting zeide minister Vondeling onder meer, dat de landbouw reeds bij hem „aan de bel" had getrok ken, daarbij doelend op het bezoek dat voorzitter en secretaris van het Landbouwschap 's morgens aan zijn departement hadden gebracht. Men had hierbij naar goed Oudhollands in de landbouw. gebruik „volk" geroepen toen men reeds binnen stond. De minister hoopt, dat het Landbouwschap zich bij zijn departement thuis zou voe len, zoals zijn ambtenaren zich bij het Landbouwschap thuis voelen. Minister Vondeling zeide te hopen op een nauwe en vruchtbare sa menwerking, waarbij hij vooral de nadruk legde op de noodzaak van persoonlijk contact. Hij zeide open te staan voor adviezen en hoopt dat het Landbouwschap niet zal schro men deze te geven. In de komende weken staan enige moeilijke beslis singen te wachten, aldus minister Vondeling, onder meer de beslis sing over de melkprijs. Hij hoopt ook op dit punt in overeenstem ming met de wensen van het Land bouwschap te kunnen handelen. Na dit korte bezoek maakte de vergadering een aanvang met de behandeling van de ontwerpveror dening over rust- en arbeidstijden •>X"X«X"X<**X«XHX« 1 FEUILLETON Het OORSPRONKELIJKE ROMAN door Dlck Rebel No 49 Zou Irn haar nu werkelijk ver geten zijn? Hij Was niet gekomen, dat stond nu wel vast. Anders zou hij hier geweest zijn. Een ongeluk? Neen, zij wist wel beter. Er was iets lelijks, dat veel leek op die droom over dat rijke meisje. De inhoud van deze droom was haar nog even duidelijk als direct daar na, alsof zij het beleefd had in plaats van gedroomd. Waar zou Irn nu zijn? Hij, die alles van haar wist, tegen wie zij niet opgekund had. Zij had niet anders gewild ook. Zij had van hem gehouden en hij van haai-. Of had hij in die ogen blikken ook gelogen? Neen, dat niet, want daar was alles te echt voor geweest. Maar waarom waardeerde hij nu niet, wat voor haar van levensbe lang was? Hij had haar mooie brieven moeten schrijven en haar moeten herinneren aan hun prach tige plannen. Niks daarvan. Zij had het al direct geweten, dat zij na zijn vertrek niet meer dan een herinnering voor hem was en het meisje in zijn nabijheid de werke lijkheid zou zijn. Wat kon een ander hem wel meer geven? Op zijn hoogst even veel, maar meer zeker niet. Zij hield van hem, zou goed voor hem kun nen zijn. Als hij wilde, zouden zij beiden gelukkig zijn. Dom, zo dom toch van hem. Het ging alles zo mooi. Alle mogelijke moeiten hadden zij zich er voor moeten getroosten in het begin. Zij kon hem wel door elkaar ramme len. Die sufferd. Begreep hij dan niet, dat hij iets heel moois in haar kapot maakte? Zij kreeg nog een hekel aan hem. Als hij haar in de steek lietzij zou hem slaan en krabben, die gemenerd. Vernielen, die ploert. Zo'n valsaard. Haar va der had het goed gezien. Maar niet alleen hij was slecht, geen enkele andere man was de liefde van een vrouw waard. Van de liefde maak ten zij toch maar een grap of een vuig stuk bedrog. De gemenerd had gebruik gemaakt van haar dwaas heid. Maar waarom toch? Wat kon hem dat wel voor een plezier ge ven? Als iedereen zo deed, wat zou er dan van het gemeenschapsleven terecht komen? Die sufferd, als hij toch niet van haar hield, wat deed hij dan bij haar? Oh! Zij.... Maria draaide zich met een ruk om. In haar kronkelde de spijt als een slang, die haar giftig gebeten had en alles wat mooi was ver knoeide. Met afschuw zag zij het monster aan. Zijn afgrijselijke kop. Zijn valse ogen en treiterende tong. Het ondier. Reeds kroop het gif in haar op. Haar jong bloeiend leven zou verdorren. Zij werd er wild van. Draaide en draaide. Kneep haar handen vast in het laken. Als hij het toch niet meende, waarom had hij haar dan alles gevraagd? Oh! Zij Maar zij kon niets. Niets dan zich telkens weer omdraaien en zacht jes grienen. Zij wilde wel gillen, schreeuwen, janken als een dier, dat aan zijn verwondingen stierf. Niemand mocht het echter weten omdat een ander er toch maar mee spotten zou, zoals die ene alles, wat haar heilig was geweest, bespot had. Daarom beet zij in het kussen om niet te schreeuwen. Vader, die gemenerd, ik verafschuw hem zo. Vader, ik ben zo ellendig. Haar lichaam schokte, terwijl zij haar tranen vrij liet gaan. HOOFDSTUK XI. Maandagmorgen Mistroostig wierp Maria een blik in de rommelige gelagkamer. Het was gisteravond te laat gewor den om de boel nog op te ruimen. Anders was dat verreweg het beste geweest, omdat zij er nu tegenop zag als tegen een berg. Peter lag nog te bed. Die nam het nooit zo nauw na de zondag. Zij was daar entegen blij geweest, dat de mor gen aanbrak. Zij liep naar het venster en keek naar buiten. Het eerste zonlicht raakte juist de kastanje, die alle tintel geel had. Onder de boom la gen enkele opengevallen vruchten. De kastanjes staken donker af te gen het dorre blad. Geboeid bleef Maria staan. Een sprookjevol diepe weemoed. Wondermooie herfstwereld. Het herinnerde haar sterk aan de dood, die rond het huis waarde en bin nenkort haar vader meenemen zou. Zo zou het haar ook gaan. Wat voor zin had het leven wel? Irn kon daar uren over praten Irn Opnieuw keek zij naar de kas tanje en de asters, die bijna bedol ven waren onder de afgevallen bladeren. Onbegrijpelijk, dat heel die kleurenpracht was voortgeko men uit het donkere zand en daar in even stil wegzinken zou. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 5