Zierikzeese] [Oratorium Vereniging viert jubileum met de „Paulus" ROKEN Belangrijke oratoria kwamen op het repertoire Zoals gemeld zal de Zierikzeese Oratorium Vereniging op maandar 20 januari a.s. In de Grote kerk tr Zierikzee het oratorium „Paulus' van Felix Mendelssohn Barthold? uitvoeren. Met de uitvoering van dit be langrUke oratoriumwerk wil he' koor het tienjarig jubileum vieren dat intussen reeds enige tüd achte-- de rug ligt. De voorbereidingen to' uitvoering van de „Paulus" even wel waren groot, zodat de jubi leumdatum wel moest worden overschreden. De Zierikzeese Oratorium Ver eniging werd opgericht in 1946 er heeft in de loop der na-oorlogsr jaren belangrijke werken op haa repertoire gehad. O.m. kwamen to uitvoering: „Sion" van Niels Gade Kantate: „Wachet auf ruft uns dir Stimme" van Joh. S. Bach, Psalm- kantate: „Mein Lied sing auf ewig" van Georg Fr. Handel, „Mirjam? Siegesgesang" van Fr Schubert „Christus am Oelberge" van Ludw v. Beethoven, het „Befiehl dem En gel dass er komm" van Buxtehude. „Die Schopfung" van Joseph Haydn „Die sieben Worte des Erlösers am Kreuze", eveneens van Haydn en een aantal kleinere werken w.o. de koralen uit de „Messiah" van Handel. Het Rotterdams Philharmonlsch Orkest Tot de groep van vaste medewer kers behoort een selekt gezelschap musici uit het Rotterdams Philhar- monisch Orkest, dat bij vrijwel alle uitvoeringen in het verleden - en ook nu weer bij de „Paulus" - de muzikale begeleiding heeft ver zorgd. Eenvoudig was de positie van de vereniging overigens niet. STAD F.N PROVINCIE ZIERIKZEE Vergadering NCV.B Lid van Ged. Staten A. Schout sprak over het Deltaplan Woensdagavond hield de afdeling Zierikzee van de Ned. Christen Vrouwenbond een druk bezochte vergadering in het Ned. Herv. ver enigingsgebouw, die op de gebrui kelijke wijze werd geopend door de presidente, mevr. A. M. Baas-Kloet. Uit het jaarverslag van de secre taresse, mevr. M. G. v. d. Veen-de Vries, bleek een ledenwinst in het afgelopen jaar van 28. Echter ver trokken verscheidene leden, zodat het ledental momenteel bedraagt 205. Het financieel verslag van me vrouw P. den Boer-de Ruijter toonde een klein batig saldo. De heer A. Schout, lid van Ged. Staten te Vlissingen, sprak hierna over het Deltaplan, waarbij hij de gevaren schetste voor de oester- en mosselteelt als gevolg van de af damming van de Oosterschelde. De opbrengst uit het vreemdelingen verkeer wordt evenwel geschat op 35 miljoen gulden. Het te scheppen recreatiegebied houdt in dat de zondagsrust in gevaar komt en dat Zeeland zijn eigen cachet zal ver liezen. Spr. ziet meer een taak voor de kerken dan voor de overheid. Uitvoerig behandelde dhr. Schout hierna de mogelijkheden van indu strialisatie, waarvan hopenlijk ook Schouwen-Duiveland zal mogen profiteren. Spr. hoopte tenslotte dat. het Deltaplan een grote zegen voor Zeeland zal mogen zijn. Hierna werd een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Zr. M. Dekker werd gekozen in de vakature ontstaan door vertrek van mevr. H. Mulder-Koenders. Mevr. P. den Boer werd bij accla matie als bestuurslid herkozen. In de vakature-mevr. J. bij de Vaate- Geleijnse werd gekozen mevr. H. M. de Vlieger-van Huisstede. Een toepasselijk slot van de avond vormde een door negen da mes opgevoerd tableau „Het Drie- eilandenplan". Een koor als het onderhavige heeft nu eenmaal te kampen met verloop van leden en het ledental fluktueert dan ook sterk Kort na de oprich- 'ing waren zelfs meer dan 100 le ien bij het koor aangesloten, maar dit aantal kon uiteraard niet ge handhaafd worden. Met de „Pau lus" brengt de Z.O.V. een werk tot uitvoering, dat bijzonder veel koor werk bevat en daarom ook een langere voorbereidingstijd vergde. Het is een in het gehoor liggend meesterwerk van Mendelssohn, dat te Londen een jaarlijkse uitvoering krijgt. Voor een beschrijving van dit werk mogen wij naar het num mer van vrijdag a.s. verwijzen. Goed geslaagde ouderavond o.l. school Burgh Première van „Flora en fauna van westelijk Schouwen" De jaarlijkse ouderavond, woens- lag gehouden in de o.l. school te Burgh, was zeer druk bezocht. De heer W. L. Deurloo riep de aanwe zigen, inzonderheid burgemeester jhr. A. van Citters, een hartelijk welkom toe. Het financieel verslag van de penningmeester, de heer J. de Meij, toonde aan ontvangsten f 737,83 en uitgaven f 537,92; een batig saldo dus van f 199,91. Als aftredend voorzitter sprak de heer Deurloo een dankwoord, waarna hij de lei ding van deze avond overdroeg aan het hoofd der school, de heer A. J. de Ruijter. Deze sprak waarderende woorden over de voorzittersperiode van de heer Deurloo. In het afgelopen jaar bezochten _J leerlingen de school (46 jongens en 40 meisjes). Vijftien leerlingen verlieten de school; eenzelfde getal kleintjes meldde zich aan. Momen teel heeft de school dus weer 86 leerlingen. 82 leerlingen spaarden in totaal een bedrag van f 1.300,dat ver deeld is over de Rijkspostspaar bank en de Boereenleenbank. Het rapport van de schoolarts wijst uit dat 41 kinderen werden onderzocht. Er werden geen grote afwijkingen ZIERIKZEE Propaganda-avond D.E.L. Ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" rgani- seerde dinsdag de Zierikzeese af deling van deze instelling in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een propaganda-avond. De reële winst van de druk bezochte bijeenkomst, waarop gemusiceerd werd door de mandolinevereniging „Hier is 'k weer" uit Nieuwerkerk, was dat nieuwe donateurs konden worden ingeschreven. De algemeen leider van D.E.L, de heer W. C. van Beek uit Utrecht, bracht in een kort propagandistisch woord dank aan het bestuur voor de vele arbeid die was verzet bij de totstandkoming van deze avond. Hij zette voorts de doelstellingen van DE.L. uiteen. Het fonds be weegt zich thans niet enkel op het vlak van de t.b.c., doch tracht te helpen bij alle ziekten met een af lopend karakter als polio, asthma, rheuma, kanker, etc. De heer van Beek vestigde voorts de aandacht op de morele nood die vaak groter is dan de materiële. „D.E.L wil een warme hand zijn voor de men sen die door 't leven matgeslagen zijn". De mandolinevereniging, onder leiding van de heer W. Wandel, trad deze avond vele malen voor het voetlicht. De aandacht waarmee geluisterd werd, was volkomen verdiend. Verder werd een grote verloting met fraaie prijzen en een wedstrijd mastklimmen gehouden. De voorzitter, de heer J. Bij de Vaate, bracht in zijn openingswoord dank aan de middenstand, de da mes die de prijzen ophaalden en aan- „Hier is 'k weer". „D.E L." ziet terug op een geslaagde avond. Rode Kruis-collekte in bioscopen Ons bericht over de in de bios copen te Zierikzee en Haamstede gehouden collecten, behoeft in dier voege correctie, dat de opbrengst niet - zoals gemeld - bestemd was voor het Bio-vakantie-oord, maar voor het Ned. Rode Kruis. DE HERVERKAVELING DEFINITIEVE TOEWIJZING VAN GRONDEN IN DE POLDER „BRUINISSE" Enkele delen van de polder moeten nog worden verkaveld Momenteel vindt te Bruinisse de voorlopige definitieve toewijzing plaats van de gronden in de polder Bruinisse. Dit betekent dat thans aan iedere landbouwer het bouw land, dat hij in de toekomst als het zijne zal bebouwen, wordt uitge geven in zo min mogelijk verschil lende en zo mogelijk in één kavel. Voor de agrarische subsommissie c.q. de plaatselijke commissie van de Herverkaveling, die daarvoor zitting houdt in hotel Storm, bete kende deze toewijzing natuurlijk een soort legpuzzle in de praktijk Over het algemeen kan worden ge zegd, dat men tamelijk goed is ge slaagd in het oplossen van diverse moeilijkheden en in het toewijzen van de verschillende kavels, al was deze toewijzing natuurlijk in de eigenlijke polder gemakkelijker omdat daar de bedrijven tamelijk verspreid liggen. Moeilijker werd een en ander in de nabijheid van het dorp, waar verschillende bedrijven dicht opeen staan en waar verschillende klein- landbouwers in het dorp zelf wo nen. De mogelijkheid de grond toe te wijzen zo dicht mogelijk bij het bedrijf werd ook hier zoveel mo gelijk in praktijk gebracht maar was niet altijd te verwezenlijken. Bruinisse is de eerste polder waarin de voorlopige definitieve toewijzing plaats vindt. Verschillen de delen van de polder moeten echter nog herverkaveld worden, maar ook in die delen wordt reeds toegewezen, welke grond men voor lopig krijgt. geconstateerd. Onder leiding van de heer Pronk krijgen de 5, 6e en 7e klas handenarbeidlessen. De school- melkvoorziening zal geen doorgang vinden. Het hoofd der school dankte b. en w. voor de ruim toebedeelde leermiddelen en de subsidie voor het schoolreisje. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden de heren K. Schoonaard en P. de Jonge bij acclamatie in de ouder commissie herkozen. Als nieuw lid werd gekozen mevr. Lysen-Bee- rends (met grote meerderheid van stemmen). Besloten werd voor de 3e en 4e klas als schoolreisje een bustrip over het eiland te maken; de hoogste klassen gaan naar den Haag, terwijl de hele kleintjes een plezierige dag aan het strand tege moet kunnen zien. Tijdens de rondvraag wijst de heer Lysen op de gevaren van het op schoolreisjes meenemen van geld en snoep. Het onderwijzend perso neel is het hiermee roerend eens. Binnenkort komt er een speciale avond waarop de ouders het werk van hun leerlingen kunnen bezich tigen. De heer J. P. C. Boot vertoonde een door hem opgenomen serie kleurendia's onder de naam „Flora en fauna van westelijk Schouwen". Een fraaie reeks van vogel- en na tuurbeelden kreeg met deze verto ning zijn première. De heer De Ruijter dankte tenslotte voor de grote belangstelling voor deze avond. KERKWERVE Uitvoering zangvereniging Maandag 20 januari a.s. geeft de chr. gemengde zangvereniging „Eén Naam is onze hope" uit Nieuwer kerk alhier een uitvoering in het verenigingsgebouw. Het program ma biedt voor de liefhebbers van koorzang veel aanlokkelijks. BURGH Nieuwe straatverlichting Gisteren is men begonnen met het plaatsen van 2 lichtmasten aan de Duinweg. De eerste staat in de zeer donkere hoek bij de woning van de heer A. L. Bakker, terwijl de derde geplaatst is aan het einde van de Duinweg bij de ingang van de oprijlaan naar de villa van bur gemeester van Citters. De tweede die enkele maanden geleden reeds werd geplaatst, staat net in het midden tussen de twee eerstge- noemden. Wanneer nu nog snel het wegdek, dat momenteel meer op een pas omgeploegde akker gelijkt, klaar wordt gemaakt, dan wordt het klachtenboek van de Duinweg bewoners overbodig. HAAMSTEDE Jaarvergadering Ned. Chr Vrouwenbond De N.C.V.B. afd. Haamstede, hield dinsdagavond haar jaarlijkse huishoudelijke vergadering. Na een korte inleiding heette de presidente mevr. Haas-Verton, allen hartelijk welkom. Het woord was daarna aan de secretaresse en penningmeester- esse, die hun jaarverslagen voorla zen. Bij de gehouden bestuursver kiezing werd in de plaats van me vrouw Goudzwaard-v. d. Mey, me vrouw v. d. Doel-Taale gekozen Tevens gaven zich 4 nieuwe leden op, zodat het ledental van de ver eniging momenteel 98 telt. Na de pauze vertelde de heer S. de Haas, aan de hand van projectieplaatjes iets over de toestanden en het leven in de prae-historische tijd. Daarna vertoonde de heer de Haas nog een serie plaatjes over vorstenhuis en regering. De volgende vergadering werd vastgesteld op 18 febr. a.s. REKESSE Wekelijks filmprogramma In het Dorpshuis alhier zal voort aan elke zaterdagavond een fim worden vertoond. Dit initiatief zal ongetwijfeld in een behoefte voor zien: de liefhebbers kunnen in eigen gemeente hun hart ophalen. Getracht zal worden in de pro gramma's zoveel mogelijk afwisse ling te brengen. Voor a.s. zaterdag is de keus gevallen op een ontroe rende speelfilm, terwijl de week daarop naar hartelust gelachen zal kunnen worden. Tevens zal steeds een voorprogramma worden ver toond. Nederlands schip redt zeelieden Het Noorse tankschip „Seirstad' is woensdagochtend in de Middel landse zee ter hoogte van Majorca doormidden gebroken. Het is nog niet bekend wat de oorzaak van het ongeluk is geweest. Het 9974 ton metende schip voer bij kalm weer in een weinig onrustige zee Het schip was met ruwe olie van de Perzische Golf onderweg naar Bar celona. Het Nederlandse schip de „Bin- tang", dat van Amsterdam onder weg is naar Indonesië heeft 28 overlevenden van het Noorse schip opgepikt Dezen bevonden zich op het achterschip. OOSTERLAND Grootste bouwactiviteit voorbij Nu het pas gebouwde woon- en winkelhuis in het Groenendaal door de bewoners betrokken is. dezer dagen, zal dit waarschijnlijk wel het laatste pand zijn in onze ge meente, dat herbouwd is. Voorlopig ziet het er naar uit, dat de bouw activiteit in ons dorp tot het ver leden zal behoren. Doordat er na de watersnood een groot aantal wo ningen tegelijk zijn gebouwd in het nieuwe plan van de gemeente, en doordat er veel landbouwers het dorp verlieten, doordat zij saneer den of naar elders vertrokken, wordt de behoefte aan woonruimte in onze gemeente wel heel wat minder dan ze is geweest. Bijeenkomst bejaarden Ter gelegenheid van het ambts jubileum van onze gemeente-secre taris, de heer Zoeter, ontvingen ook de ouden van dagen onzer gemeen te een verrassing. Op de laatst ge houden bijeenkomst in het Chr. Verenigingsgebouw, die onder lei ding stond van mevr. Stoutjesüijk- van 't Hoff, zijn de bejaarden rij kelijk getracteerd. Mevr. Stout jes- aijk dankte het echtpaar Zoeter, welke hierbij tegenwoordig was, hartelijk, en namens de oudjes sprak Kees Bolle een dank- en fe licitatiewoord. Onder orgelbegelei ding van mevr. Capelle-van den Berg werden de jubilaris en zijn echtgenote de zegenbede uit Psalm 121 toezongen. De heer Zoeter dankte geroerd voor deze vriende lijke woorden tot hem gericht, mede namens zijn vrouw. (Nagekomen bericht). BRUINISSE De vluchthaven te Zijpe in 1957 i In het jaar 1957 kwamen in de vluchthaven te Zijpe binnen en vertrokken weer van daar 19.523 vaartuigen met een gezamenlijke tonnenmaat van 9.452.471 ton. In dit aantal zijn ook de kustvaartui gen begrepen. In de R.T.M.-haven te Zijpe (tramhaven) deden de R.T.M.- schepen 11.848 reizen, met een ge zamenlijke tonneninhoud van 2 309 227 ton. Bovendien kwamen in de tramhaven binnen 258 bin nenvaartuigen met een gezamenlij ke inhoud van 41.116 ton. De tramhaven te Anna Jacoba- polder boekte 11.186 reizen van R.T.M.-schepen met een gezamen lijke inhoud van 2.206.921 ton. Het aantal binnenvaartuigen dat deze haven bezocht was 225 met een in houd van 29.942 ton. AGENDA Heden (donderdag) Zierikzee: Ned. Herv. Vër.gebouw, 8 uur, gemeente-avond Ver. van Rechtz. Hervormden; Huis van Nassau, 7,30 uur, Spreken in het openbaar (openb. slotles); Graan- beurs, 8 uur, verkeerscursus m.c. „Sparta". Bruinisse: Ned. Herv Ver.gebouw, 7,30 uur, toneelavond C.J.V.F. Renesse: Dorpshuis, 7.30 uur, Cult. Vereniging (Artis-avond). Oosterland: Ned Herv. Jeugdge- bouw, 7 uur, uitvoering V.Z.O.S. Morgen (vrijdag) Dreischor: Dorpshuis, 7.15 uur, feestavond „Nut en Genoegen". Nieuwerkerk: Dorpshuis, 7 30 uur, uitvoering Chr. Zangver. en Chr. Kinderkoor. Schuddebeurs: Cult. Vereniging, Artis-avond. Nederlanden beroepbaar was ge steld in de Evangelisch Lutherse Kerk, werd hij op 19 januari van het daaropvolgend jaar (1908) door zijn broer, wijlen ds. H. Makkink van 's-Hertogenbosch, te Zierikzee in het ambt bevestigd. In juli 1909 verwisselde de jubilaris deze ge meente met die van Kampen, van waar hij op 20 oktober 1912 naar Leiden vertrok. Deze, zijn derdeen laatste, gemeente diende ds. Mak kink tot 1 juli 1949, toen hem na ruim 41 dienstjaren op 65-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Ds. Makking was medewerker aan verschillende kerkelijke bladen en correspondent-kerknieuws voor de Nieuwe Rotterdamse Courant en voor het Algemeen Handelsblad. Ned. Herv. Kerk BRUINISSE. Tot president-kerk voogd der Ned. Herv. Gemeente werd door kerkvoogden gekozen de heer L. Stoel. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: ds. G. J. Droppers, legerpredikant, Rotterdam. Beroepen te Ens (N.O.P.): M. A. Visser, Warffum; te Blankenheim (toez.): vikaris A. J. Plug, Schie dam; te Ernst (toez.): J. W. de Bruijn, Harderwijk. Bedankt voor Tzummarum: J. Boekee, Nuis-Niebert. Ger. Kerken Tweetal te Zwolle: E. Jansen, Aduard en E. J. Wassink, Bussum. Beroepen te Hellendoorn: kand. W. Bos, Apeldoorn. Bedankt voor Oosterend (Fr.): kand. J. M. v. d. Brink, Alphen a.d. Rijn. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Zwolle: M. C. J. Blok, Utrecht-n.w. en Z. G. van Oene, Sliedrecht. Beroepen te Musselkanaal: kand. B. van Zuylekom, Rotterdam. Aangenomen naar Schiebroek- Hillegersberg: J. Faber, Deventer. Bedankt voor Zuidhorn: K. Brü- ning, Rijnsburg. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Sassenheim: A. H. Schippers, Hillegom en C. Lang broek, Nieuwe Pekela; te Schie dam: G. Blom, Meerkerk en H. C. van der Ent, Werkendam. Bedankt voor Doornspijk: G. Blom, Meerkerk. Ger. Gemeenten Tweetal te Hendrik Ido Ambacht: H. van Gilst, Dinrksland en H. Rijksen, Vlaardingen. Beroepen te Wageningen: H. van Gilst, Dirksland; te Hendrik Ido Ambacht: H Rijksen, Vlaardingen; te Artesia (Californië): L. Kieboom, Lisse. Bedankt voor Passaic (U.S.A.): H. Rijksen, Vlaardingen; voor Corsica (U.S.A.): L. Kieboom, Lisse. KERKNIEUWS Ds. J. Ph. Makkink 50 jaar predikant Zondag 19 januari a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat ds. J. Ph. Makkink van Velp. te Zie rikzee werd bevestigd als pre dikant in de Evangelisch Lutherse Kerk. Ds. Makkink werd op 13 juni 1884 uit een leraarsgezin te Kam pen geboren, bezocht het Eras- miaans-gymnasium te Rotterdam en studeerde vervolgens eerst aan de Rijksuniversiteit te Leiden, waar hij zijn propaedeutisch examen deed en daarna nog aan de ge meentelijke universiteit te Amster dam, waar hij zijn kandidaatsexa men deed en aan het Evangelisch- Luthers seminarium, eveneens te Amsterdam. Nadat kand. Makkink in oktober 1907 door de synodale commissie van de Evangelisch Lu therse Kerk in het koninkrijk der Het Griekse regeringsgezinde dagblad „Apogevmatini" meldt van NAVO-zijde te Parijs vernomen te hebben, dat te Ankara twee gene raals en ongeveer veertig officieren van het Turkse leger zijn gearres teerd. Het blad maakt melding van „aanhoudende geruchten", volgens welke in Turkije een militaire sa- zwering tegen de regering is ont- -dekt. MARKTBERICHTEN Co5p. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 15 januari Andijvie B II f 52-62, rode kool f 14-16, gele kool f 13-14, prei f 10- 16, witlof II f 35-56, kroten f 6-11, breekpeen f 8-9, per 100 kg. Golden Del. B f 106-108, idem K I f 95, Jonathan A f 106, idem B/C f 104, idem Hh. II f 81, idem kroet f 50, Goudreinetten B f 101, zoete Ermgaard Hh. II f 66, per 100 kilogram. Knolselderij B/C f 10-13 per 100 stuks. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. Met het ingezonden stuk van de heer J. L. H. betreffende de V.P.R.O.-uitzending uit Ouwerkerk ben ik het helemaal niet eens. Ik vind dat deze uitzending wel ter dege tot zijn recht gekomen is. Waarom wil de heer H. nu juist mensen interviewen die van te voren hierop zijn ingesteld. Dan gaat n.l. het typisch dorpse geheel verloren. Het gesprokene was Ouwerkerk-ten-voeten uit. En velen die dit kleine dorpje hebben leren kermen enleren waarde ren, zullen dit met mij eens zijn. De mooiste foto's worden gemaakt van mensen, die geen erg in de fotograaf hebben. Daardoor staan er ongekunsteld op. En zo is dit ook met een radio-interview. En dat ene onpuntelijke woordje? Och vergeef dat nu de spreker maar. In werkelijkheid wordt zoiets ge zegd, waarom zal het dan niet worden weergegeven? Zeg maar dat de personen, welke werden uitgekozen, lang niet met de mond vol tanden stonden, toen de mi crofoon hun werd voorgehouden. Mogen we van elk getroffen dorp van ons eiland zulk een uitzending tegemoet zien en dan in het onver valste Zeeuws, dat toch de Mooi ste Taele bluuft van Aolemaele en dat door velen maar al te vaak wordt vergeten. Met dank voor de plaatsing, C. (Naam en adres van inzender zijn aan de redactie bekend) God verblijdde ons met een zoon. In de parochiekerk te Zierik zee werd hij gedoopt en onder bescherming gesteld van de heiligen HERMANUS THEODORUS JOSEPH J. DE RAAIJ L. DE RAAIJ- VAN DEN BOSCH Zierikzee, 14 januari 1958 St. Joostmeet 21 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze ge liefde zuster, behuwdzuster en tante JOHANNA VAN BEVEREN Cd. in de ouderdom van 68 jaar Rotterdam: Fam. A. VAN BEVEREN Brouwershaven: Fam. L. KRIJGER Brouwershaven, 14 jan. '58 Noorddijkstraat 11 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MARINA VAN DIJKE- geb. LABAN wed. van J. van Dijke in de ouderdom van ruim 85 jaar Wateringen, Hanyhoekstraat 54 Uit aller naam: C. J. VAN DIJKE Zonnemaire Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ontvangen ter gelegenheid van onze 25-jarige echtvereniging, betuigen wij onze hartelijke dank. S. W. HART C. HART-GREIJS „Heerenkeet", Kerkwerve Voor de vele blijken van be langstelling bij ons 50-jarig huwelijksfeest ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank. J. BAL-OLREE Bruinisse, Dijkstraat 13 16 januari 1958 is duur geworden. De oplossing rechtstreeks bij onze fabriek kopen. i Ruim 35% goedkoper, i Vraag prijslijst aani Verkoop Centrale J van Tabaksproducten, Roosendaal ZANGUITVOERING te geven door de Chr. gemengde zangvereniging ,EEN NAAM IS ONZE HOPE' uit Nieuwerkerk op D.V. 20 januari a.s. in het Verenigingsgebouw te KERKWERVE onder leiding van de heer Joh. Schouls. Aanvang: half acht Het bestuur van de Polder „GOOIKENS NIEUWLAND" maakt bekend, dat op zaterdag 25 januari 1958, des morgens 11 uur, een VERGADERING VAN INGELANDEN zal worden gehouden in het „Huis van Nassau" te Zierik zee, tot vaststelling van de re kening over 1957 en van de begroting over 1958, die beide van heden af voor eigenaren van gronden in de polder, ter visie liggen ten kantore van de ontvanger-griffier. Zierikzee, 15 januari 1958. J. L. VAN GASTEL, dijkgraaf. P. A. G. VAN DIJK, ontvanger-griffier. Dames pantalons een prima assortiment vanaf f 14,75 Fa. Frans Koevoets Sint Domusstraat Abonneert u op dit Streekblad

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 3