Gewestelijke afdeling C.B.T.B. vierde het zilveren jubileum Feestelijke meeting te Zierikzee Prof. I. A. Diepenhorst sprak over „Tussen twee werelden' ZIERIKZEE, 15-1. Op overtuigende wfo'ze is de gewestelijke afdeling „Schouwen-Duiveland" van de Zeeuwse C.B.T.B. er woensdagmiddag en -avond - op een in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" ge houden vergadering - in geslaagd, zin en inhoud te geven aan de viering van het zilveren jubileum. Tevens werd op deze massale bijeenkomst het 25-jarig bestaan herdacht van de Coöperatieve Aankoopvereniging van de C.B.T.B. De vergadering - onder voorzitterschap van de heer J. v. d. B\jl te Zonnemaire - telde verschillende hoogtepunten. Daar was het sublieme historische overzicht van de algemeen secretaris, de heer A. Ph. v. d. Vate, de rede van de prominente spreker prof. I. A. Diepenhorst te Zeist, die het onderwerp „Tussen twee werelden" inleidde en het boeiende filmprogramma dat in de avonduren door de Koninklijke SheU N.V. te 's-Gravenhage werd aangeboden. De vergadering had het in tieme karakter van een familie-avond, waartoe belangrijk bijdroeg de aanwezigheid van de leden der Christelijke Plattelandsvrouwenbond en de afdeling der Christelijke Plattelandsmeisjesbond. Tot de gasten be hoorden o.m. wethouder A. M. den Boer, de voorzitter van de C.A.V. „Het Sas" de heer J. v. d. Stolpe, de directeur van de C.A.V. de heer J. Hanse, de leden van het dagelijks bestuur dier coöperatie, de voor zitter van de Zeeuwse C.B.T.B. de heer De Putter en talrijke andere gewestelijke en provinciale C.B.T.B.-functionarissen. „Het inzicht in de noodzaak het eigen levensbeginsel ook uit te dra gen op het terrein van het maat schappelijke leven, in de weten schap dat de mens rentmeester is over hetgeen hem op aarde is toe gedacht", noemde in 2ijn openings woord de voorzitter de feitelijke aanleiding tot de oprichting van de C.B.T.B.-afdeling op het eiland. Oprichter was de heer A. M. den Boer, die op deze vergadering ver- schilende malen werd geprezen om dit initiatief, om zijn organisatie talent en zijn werkkracht, die de C.B.T.B. ten goede kwamen. De voorz. wees er nog op dat de C.B. T.B. op het technische vlak begeer de samen te werken met anderen en hieruit valt dan ook te verkla ren, dat de C.B.T.B. uiteindelijk in zee ging met de C.A.V. „Het Sas", een samengaan, dat evolueerde tot een goede samenwerking, waarover de voorzitter vol lof was. Eenvoudig ging de aansluiting - die dateert van 1947 - niet, maar juist ook de ontwikkeling van de C.A.V. „Het Sas" in de jaren na de oorlog, heb ben doen zien dat hier een bedrijf is ontstaan, waarop velen jaloers kunnen zijn. Spr. maande verder tot eendrachtig samengaan in C.B. Russische -volk weet niets van Eisenhower's brief WASHINGTON, 15-1. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie gezegd te hopen, dat de Sow jet-minister-president, maarschalk Boelganin, de jongste brief van de Amerikaanse presi dent over een eventuele topconfe rentie zal publiceren. Volgens be richten uit Moskou is het Sowjet- volk nog niet op de hoogte gesteld van de inhoud van deze brief. Eisenhower deelde in dit schrijven mee, dat hij bereid is de Russische leiders te ontmoeten, indien er te voren doeltreffende voorbereidin gen worden getroffen langs diplo matieke weg en door de ministers van Buitenlandse Zaken. Bij dit voorbereidende contact moeten er dan duidelijke aanwij zingen zijn, dat een topconferentie kan leiden tot gunstige resultaten, aldus de president. Nehroe naar Suriname? Het dagblad „De West" schrijft, dat vooraanstaande figuren uit het Britse gemenebest, zoals premier van India, dit jaar een bezoek zul len brengen aan West-Indië in ver band met de stichting van de West- Indische federatie. Verwacht mag worden, aldus het blad, dat ook premier Kwame Nukrumah van Ghana deze plechtigheid zal bij wonen. Dieven snel gepakt TILBURG, 15-1. - Binnen twee maal 24 uur, nadat in de juwe lierszaak S. aan de Noordstraat te Tilburg voor 'n waarde van f 6000 aan horloges en gouden ringen was gestolen, heeft de politie van Til burg de 24-jarige koopman P. S. uit die stad gearresteerd en het ge- stolene in beslag gunnen nemen. De inbraak is zondag omstreeks tien uur 's avonds gepleegd. De dader bleek zich na het forceren van een raam aan de achterzijde van de woning toegang tot de ju welierszaak te hebben verschaft. In de loop van maandag rezen ver denkingen tegen de 24-jarige koop man, die enkele malen in de om geving van het pand was gesigna leerd. Hij werd gearresteerd, ont kende aanvankelijk, maar viel ten slotte door de mand. Hij bekende de diefstal te hebben gepleegd en het gestolene onder een hoop oude rommel in de tuin achter de wo ning van een goede kennis van hem te hebben verborgen. De ken nis bleek van deze handelwijze on kundig. T.B.-verband en wijdde vervolgens enkele woorden aan het niet al te beste landbouwjaar 1957. Nieuwe perspektieven (EuromarkO openen zich voor de toekomst, maar veel is nog onzeker, aldus de voorzitter, die meende dat samenwerking gro te kracht kan opleveren. Voor de granen komt voorlopig geen wijzi ging; de tarweregeling is voor een jaar verlengd. Een economische zaaiplan blijft grote noodzaak. Met deze opmerkingen beëindigde de voorzitter zijn toespraak. Tevoren had hij de feestelijke vergadering geopend met gebed. Na gemeen schappelijk zingen van het Luther- lied, las hij Mattheus 5 1-16. Het historisch overzicht De secretaris, de heer A. Ph. v. d. Vate „was" (naar zijn eigen zeg gen) „in de rommelhoek gedoken" en het moet gezegd, dat hij daaruit heel wat historische notes heeft weten op te diepen. Deze historische notities waren vervat in een zeer uitvoerig overzicht, dat een beeld van de kwart eeuw geschiede nis van de jubilerende C.B T.B.- afdeling. Een eerste stoot tot op richting werd gegeven door de heer S. J. bij de Vaate. Reeds in de der tiger jaren werd door een groep van boeren een looncontract afge sloten met de arbeiders, hetgeen men zien kan als voorloper van het optreden in georganiseerd overleg christelijk agrarisch verband. Mede op advies van wijlen de heer A. Vingerling, kwam het op 14 de cember 1931 tot oprichting van de C.B.T.B., krachtig gesteund door de heer J. Padmos te Duivendijke (het toenmalige enige lid van de lande lijke C.B.T.B.) Enig overgebleven functionaris uit de begintijd is de heer L. Hanse M.Oz. te Haamstede. Uitvoerig stond de secretaris stil bij de vele arbeidsproblemen, die de eerste jaren de aandacht vroegen, leidend tot een CA.O. Het proces van de graandrogerij (pakhuizen aan het Rode Dorp), eiste veel van de jonge afdeling (omzet in 1932 reeds 1 miljoen 53.000 kg.). Na 1945 kwam de tarwe-inname te verval len en dit was de aanleiding tot het contact zoeken met de C.A.V „Het Sas". Na besprekingen met het Centraal Bureau en door be middeling van mr. Rip kwam het tenslotte tot aansluiting. De secre taris herinnerde ook nog aan de zeer talrijke cursussen op agrarisch gebied, in de loop der jaren gege ven, aan de oprichting van de Chr. huishoudschool te Bruinisse en stond stil bij de ramp, die vier le den wegrukte. Zeer omvangrijk zijn toen de werkzaamheden geweest, om te komen tot organisatorische opbouw. De huidige voorzitter werd in juli 1954 gekozen. Opgericht werd de Chr. Plattelandsvrouwen- bond en de C.J.B.T.B. die aktivitei- ten ontplooien. „Tussen twee werelden" Prof. I. A. Diepenhorst sprak hierna zijn rede „Tussen twee we relden" uit, een messcherpe ana lyse van Nederlands positie tussen de tegengestelde polen in de hui dige wereld. Wij komen in het num mer van morgen op deze rede te rug. Na de pauze kwamen de ge- nidigden aan het woord. De heer M. den Boer te Kerkwerve vertolkte zijn gevoelens t.o.v. de jubilerende C.B.T.B. in dichtvorm. De vroegere voorzitter en oprichter, de heer A. M. den Boer, verwees de hem toe gezwaaide lof naar zijn mede-be stuursleden en medewerkers, zon der wie men als voorzitter niets kan beginnen. Spr. noemde als di recte aanleiding tot de oprichting van de C.B.T.B. de arbeidsverhou dingen in de agrarische sector te regelen. Op dit punt kwamen de principes in het gedrang. Spr. ge waagde nog van plannen tot op richting van een chr. landbouw- huishoudschool in Tholen. De voorzitter van de C.A.V., de heer J. v. d. Stolpe, bracht zijn ge lukwensen over aan de jubilerende afdeling en ook hij bevestigde dat het samengaan met de C.A.V. tot een vruchtbare samenwerking heeft geleid. Hij hoopte dat deze samen werking in de toekomst bestendigd zal blijven. De algemeen voorzitter, de heer de Putter, wees er op hoe de afde ling tegen de verdrukking in is ge groeid. Doelende op de groei van de afdeling hoopte spr dat deze zich in de toekomst zal mogen voortzetten. De presidente van de Chr. Plat telandsvrouwenbond, mevr. Lau- rense-Pluyster, voegde bij haar ge lukwensen een geschenk in de vorm van een voorzittershamer. Mevr. Kloet feliciteerde namens de C.P. M.B. De koffiemaaltijd Allen verenigden zich hierna aan een gezellige koffiemaaltijd, waar op de voorzitter hulde bracht aan de heer L. Hanse, mede voor diens werk in de Agrarische Commissie. Namens het Bureau Uitvoering Herverkaveling sprak de heer E Muller, die de nuttigheid van goe de samenwerking tussen landbou wers en Herverkaveling onder streepte. De directeur van de Waar borg Maatschappij van de C.B.T.B de heer Marinusse, complimenteer de speciaal de heer A. Ph v. d. Vate voor diens werk t-b.v. de C.B.T.B.- afdeling. De avondvergadering De avondvergadering werd ge opend met het zingen van twee coupletten van het Wilhelmus, met pianobegeleiding van mevr. v. d. Bijl. Het programa was verder in jbanden van een Shell-voorlichtings- team, een der leden waarvan een inleiding hield over de insectenbe strijdingsmiddelen, die vooral na de oorlog door het uitvinden van het D.D.T. een enorme vlucht over de wereld namen. Ook wel nodig trou wens, want elke tien seconden sterft een mens door toedoen van insecten. De strijd tegen de zespo tige gelede wezens is een strijd zon der einde, zoals ook de titel luidde van de hierna vertoonde aangrij pende dokumentaire, die vooraf ge gaan werd door een rolprent over de oliewinning in Nederland. De „biefstuk" van de filmische maal tijd was de fraaie film: „Door de wolken", waarin de vlucht is ver beeld, die de vliegerij in de wereld heeft genomen. De avond werd be sloten met een woord van ds. C. Bezemer, die vooral attendeerde op de noodzaak, de getalsterkte der leden Uit te breiden, vooral ziende op het voorbeeld dat de ouderen hebben te stellen t.o.v. de jeugd. Met het zingen van de „Avondzang" vond de zeer geslaagde jubileum dag zijn einde. AMSTERDAM. Het stoffelijk overschot van de 21-jarige leerling vlieger sergeant W. van Deutekom uit Soest, die maandagochtend bij een botsing van twee straaljagers boven de Zeeuwse eilanden om het leven kwam, zal vrijdagmiddag om half drie op de algemene begraaf plaats te Zaandam - geboorteplaats van de overledene - met militaire eer ter aarde worden besteld. Een detachement en een drumband van de vliegbasis Soestèrberg zal de stoet begeleiden. Goede kansen voor Fokkers „Friendship" in het buitenland 40.000 km zonder enige pech SCHIPHOL, 15-1. De Fokkerfa brieken hopen in de toekomst or ders voor de nieuwe 2-motorige F 27-Friendship te ontvangen uit diverse landen van het midden oosten en uit India, waar men uit ziet naar plaatsvervangers voor de verouderde Dakota's. De beide invliegers van de fa brieken, de heren H V. B. Burger hout en S. R. Wolters, die vanmid- met het prototype van de F 27 na een succesvolle demonstratie vlucht uit India zijn teruggekeerd, verwachten dat deze landen met tertijd tot het plaatsen van op drachten zullen overgaan, omdat de Friendship in feite geen directe concurrent heeft. Op 10 december jl. vertrok de Friendship met een 8-koppige be manning en twee vertegenwoordi gers van de exportafdeling op zijn reis, die via Italië, Griekenland en de landen van het midden oosten naar India leidde. Overal lieten de H.M. de Koningin heeft op giro 777 een belangrijk bedrag doen storten als bijdrage voor de hulp, die door het C.C.K.P. (Centraal Co mité voor Kerkelijk en Particulier initiatief) en het Nederlandsche Roode Kruis geboden wordt aan de Nederlanders, die uit Indonesië moesten vertrekken. 669 mensen verdronken in 1957 BLOEMENDAAL, 15-1. Het se- cretariaat van de Koninklijke Ne derlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen deel mee, dat in het jaar 1957 669 personen door ver drinking om het leven zijn geko men. Dti zijn 124 meer dan in 1956. Er verdronken meer mannen (508) dan vrouwen, in 1956 resp. 406 en In 1957 werden 1615 te water geraakte mensen gered (1593), waar van 501 (419) uit auto's. Het aantal te water geraakte auto's vertoont nog steeds een stij gende lijn, in 1957 661 tegen 595 in 1956. In 190 gevallen werd bij slachtoffers kunstmatige ademha ling toegepast (196), waarvan 86 (68) met gunstige afloop. De jeugdige gerepatrieerden AMSTERDAM, 16-1. Het bestuur van de Nederlandse Jeugd Ge meenschap heeft - zo deelt het mede - op alle hoofdbesturen van de 56 aangesloten jeugdorganisaties -instellingen een dringend be roep gedaan, om waar zulks maar even mogelijk is de jeugd en jon geren onder de landgenoten die uit Indonesië repatriëren, in de kring van de verenigingen, clubs en an dere vormen van jeugdwerk op te nemen. Het is voor deze jeugd dikwijls moeilijk zich aan de totaal nieuwe verhoudingen aan te passen, maar als zij in het werk van de speel tuin-organisaties, clubhuizen etc. met hun mede-jongeren in direct contact komen, wordt de aanpas sing zowel voor .henzelf als voor de gezinnen dikwijls wat gemakke lijker. EEN NIEUWE ACTIE „Meer vrouwen bij de Bescherming Bevolking" UTRECHT, 15-1. Het geweld van de grote geallieerde luchtaanvallen in 1944 was gelijk te stellen met het resultaat van een atoombom per dag. Het uitbreken van een nieuwe oorlog zou gepaard gaan met het geweld, dat gelijk te stellen zou zijn met het resultaat van honder den atoombommen per dag. Rusland zal alleen dan een oorlog beginnen, wanneer het de zeker heid heeft wapens te hebben om door een overheersing van het luchtruim een SDoedige en volko men overwinning te behalen. Deze overheersing heeft het echter niet, want tegenover tegenvallers met geleide projectielen hebben de Ver enigde Staten - de voornaamste tegenstander - het voordeel van veel grotere voorraden waterstof bommen. Dit houdt de Sowjets er van af een oorlog te beginnen. Deze mening gaf de lt. generaal b.d. C. Giebel op een dinsdag en woensdag in de stafschool van de B.B. te Barneveld gehouden con ferentie. Al zouden bij een even tueel komende oorlog bombarde menten op steden in ons land niet zijn te verwachten, omdat de te genstander ons gebied zal willen bezetten, zal toch de burgerbevol king een groot incasseringsvermo gen dienen te hebben. Om dat te bereiken zal de bevolking geeste lijk en moreel moeten worden ge voed, want onze sterkte hangt voor een goed deel af van de houding en de toewijding van de burgerbevol king, aldus lt gen. Giebel. Hoe de bescherming van de be volking bij de moderne oorlogvoe ring zal gebeuren, vertelde mr. F. R. Mijnlieff, directeur-generaal openbare orde eri veiligheid. Er is een organisatie opgezet, die alles zal doen wat er gedaan kan worden om het evenwicht te bewaren tus sen aanvalskracht en het organi seren van de afweer. Mr. Mijnlieff verwacht dat dit het geval is wan neer de B.B. volledig is bemand. Zoals de zaken er nu voorstaan worden niet automatisch de grote steden ontruimd, maar wel zijn er alle maatregelen genomen eventu eel binnen twaalf uur te kunnen overgaan tot evacuatie op een 25 tot 30 km gelegen noodbasis en vandaar uit binnen een maand weer terug of eventueel naar oor den verder weg. In voorbereiding is de organisatie van een zgn. A.B.C.-dienst. Dit is een atoom-verkenningsdienst en atoom-ontsmettingsdienst. Hiervoor is nodig een interne berichtgeving over radio-activiteit, opdat tijdig hierover waarschuwing wordt ge geven en vastgesteld welke maat regelen daar tegenover moeten ge steld worden. De tweedaagse conferentie in de stafschool werd gehouden als voor bereiding tot een speciale actie, die de stichting Bescherming Bevol king in februari en maart zal gaan voeren onder het motto: „Meer vrouwen by de B.B.". Volgens de oorspronkelijke opzet waren voor de B.B. 200.000 perso nen nodig. Hiervan zijn er thans 167.000 aanwezig, waarvan er 116.000 volledig zijn opgeleid. Het behoeftecijfer is inmiddels geste gen tot 242.000 en er moeten in de naaste toekomst bovendien nog 7.000 plaatsen worden bezet in de nieuwe A.B.C.-dienst. invliegers zien, tot welke presta ties het wendbare toestel in staat is en overal maakte het een uitste kende indruk. In totaal was het vliegtuig 106 uur in de lucht en legde een af stand van ongeveer 40.000 km. af, zonder dat er ooit van echte pech sprake was. Gemeente Burgh krijgt H.P.L.-verlichting Juist voor het ter perse gaan van dit nummer vernemen wU dat de gehele straatverlichting in de ge meente Burgh zal worden omgezet in verlichting door H.P.L.-lampen. RECHTZAKEN Zaak mosselkwekers opnieuw behandeld In Den Haag werd woensdag op nieuw de zaak behandeld van een aantal mosselkwekers, die zich be nadeeld achten door de Staat der Nederlanden, doordat op de door hen gepachte mosselpercelen, bag ger is uitgestort, c.q. sleuven zijn gegraven in verband met het dijk herstel rond Goeree Overflakkee in de zomer van 1953 of daarna. De rechtskundige van de eisers tegen genoemde Staat, mr. van der Hoeven uit Rotterdam, weerlegde de beweringen van de commissie die indertijd de schade heeft vast gesteld en welke schadevergoedin gen door eisers te laag worden ge acht. Bedoelde commissie beweert namelijk dat' verschillende perce len vervuild waren en dat het niet mogelijk zou zijn geweest een ze ker percentage van de geteelde mosselen te verkopen, tegen de daarvoor geldende prijs, omdat de betrokken kwekers reeds meer dan 100 pet. van hun standaardcapaci- teitscijfer voor het betrokken sei zoen hadden geleverd of later le verden. De president van de rechtbank achtte zich nog niet bevoegd, in deze materie uitspraak te doen en verdaagde de zaak tot 21 februari, omdat de Landsadvocaat, mr. Drooglever Fortuijn, de conclusie van eisers bestreed. Waar in de stukken die op deze zaak betrekking hebben, ook ver schillende werknemers als getui gen worden genoemd, zullen deze werknemers als de meest onpartij dige deskundigen, nog persoonlijk worden gehoord. Verwachting tot vrijdagavond: Rustig weer Veel bewolking met plaatselijk mist; hier en daar wal motregen; aanvankelijk zwakke, later matige wind tussen zuid en west; ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 17 jan. Zon op 8.40, onder 17.00. Maan op 6.23, onder 15.04. Nieuwe maan: 19 jan. te 23.08. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 17 jan. 0.59 v.m. 13.30 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 jan. 0.41 v.m. 13.09 n.m. Doodtij: 30 januari. Springtij: 22 januari. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-1. Het weer in onze streken wordt beheerst door een krachtig hogedrukgebied, waarvan het centrum met een luchtdruk van meer dan 1040 mb. op de oceaan gelegen is, even en zuidwesten van Ierland. De hierin aanwezige lucht is zeer vochtig, zodat er veel be wolking voorkomt en uitgestrekte mistvelden. In de nacht van woensdag op donderdag drong een zwak front tot ons land door, wat met enige motregen gepaard ging en een stij ging van temperatuur tot enkele graden boven het vriespunt. Bo vendien ontstond er op vele plaat sen mist. In deze weerstoestand komt weinig verandering omdat de depressie-activiteit zich voorname lijk afspeelt in het zeegebied tus sen IJsland, Groenland en Noor wegen en het hogedrukgebied nog weinig aan betekenis inboet. Wel zal door drukdalingen in Scandi navië de wind boven de Noordzee en later ook in ons land iets toe- DE ARBEIDSSITUATIE IN HET ZUIDEN Op korte termijn uitvoering van projecten rond Zierikzee TILBURG, 15-1. Zeeland telde per 31 december op een beroeps bevolking van 83.000 man: 4.540 werklozen. Het aflopen van de by- zondere werken na de tweede we reldoorlog en de watersnood, de mechanisatie in de landbouw en daarbij het uitbleven van belang- ryke industriële vestigingen, ver vult de Zeeuwen met zorg. Ook al omdat de geografische ligging een belangryke factor is. Aangezien de uitvoering van de Delta-plannen op grote schaal eerst over enige jaren is te verwachten, zal nu een vacuum optreden, waar voor eerr oplossing moet worden gevonden. Het geringe aandeel dat de Zeeuwen in de woningbouw (500) is toegemeten, is al evenmin be vorderlijk om de werkloosheid in de bouwsector op te heffen. Omdat met de aanwijsbare werk loosheid (verkorte arbeidsuren), waarbij direkt ontslag op psycho logische of economische gronden voorlopig achterwege blijft, is be sloten op korte termijn uitvoering te geven aan een aantal projecten, welke voor Zeeland liggen op Zuid- Beveland en rond Zierikzee. In west-Brabant denkt men aan de verbetering van de Kruislandse polder, de binnenpolder bij Ter- heide en van de Mark en de Dintel. VERDWIJNENDE BOOMGAARDEN BIJ PIMMELAAR Uitbreidingsplan Haamstede werd „doorgepraat" met gelanghebbenden In de toekomst: ontsluitingsweg by Toledo's Gat Het Herzien Uitbreidingsplan van Haamstede en de onderdelen van dit plan, ontworpen door het pla nologisch adviesbureau Schat en Schut te Middelburg - waarover wij reeds uitvoerige publikaties op namen - is op een woensdagmiddag in de raadszaal gehouden vergade ring, doorgepraat met belangheb benden, die de gelegenheid kregen eventuele tegen de plannen be staande bezwaren, kenbaar te ma ken, geheel volgens het reeds eer der door de gemeente toegepaste principe, dat openbaarheid wordt gegeven aan de plannen voordat ze in de raad zijn behandeld. Uit de vergadering van gisteren is betrekkelijk weinig welomlijnde critiek naar voren gekomen. Afge wacht moet worden of nog schrif telijke protesten tegen de plannen - die op de vergadering door de heer Schat van genoemd adviesbu reau werden toegelicht - zullen in gestuurd worden. Intussen werden nog wel enkele nieuwe facetten van het plan belicht. Zo zal de nieuwe bebouwing van het Sluis- pad, ten zuiden van de gemeente, het liefst met woningwetwoningen dienen te geschieden. De Rooms- Katholieke zomerkerk zal worden gebouwd aan het uiteinde van de nieuwe weg naar Zierikzee, b^ de algemene begraafplaats. De Hille- wijk (villawijk) komt rond de boomgaard van de heer v. Toledo. Het rekreatiecentrum In verband met het feit dat in deze sector een rekreatiecentrum is geprojecteerd, zullen de boomgaar den van de heren Klompe en W. d. Berge (achter Pimmelaar) moeten verdwijnen. Zij zullen wor den verplaatst naar een stuk grond van de heer van Vliet. Bungalow- bouw komt op de voormalige boom gaard „Rozenhof". In de verre toe komst valt een nieuwe weg te ver wachten van Dingenisweg over de Hogeweg de duinen in, met een perkeerterrein 1000 meter ten noorden van Toledo's Gat (strand- ontsluitingsweg). De directeur van de R.T.M. vroeg om meer gelegen heid tot hotelbouw bij het vlieg veld. Ter vergadering bleek nog dat de K.L.M. geen interesse heeft bij het vliegveld, dat voorlopig slechts nut heeft voor de sportvlie- gerij. Uiteraard zijn die inwoners het minst met het plan ingenomen, wier gronden door 't uitbreidings plan worden bedreigd. Deze zullen zich t.a.v. de plannen stellig laten horen. Uitgegaan evenwel wordt van het principe, dat in beslag ge nomen gronden zo goed mogelijk door toewijzing van andere gron den worden gecompenseerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2