Dames SUS-LOTEN?? UITVERKOCHT!!! "APPÈL 2" Wit lull {jjfïfeflp! „POMONA" en AFDELING N.F.O. - HAAMSTEDE De plagen meeldauw en spint ter sprake op leerzame voorlichtingsavond Première voor Zeeland van film „Veilig spuiten" Maandagavond werd in de Tuin bouwschool te Haamstede een ge combineerde vergadering gehouden door de Vereniging van oud-leer lingen „Pomona" en de afdeling Westelijk Schouwen van de N.F.O. Sprekers op deze avond waren de heren J. Hertgers, districts-ambte- naar van de Plantenziektenkundige Dienst en P. Huisen, hoofd-assis- tent bij de 'Rijks Tuinbouw voor lichtingsdienst. Het leslokaal was geheel gevuld toen de voorzitter van „Pomona", de heer J. C. de Feiter, met een welkomstwoord de vergadering opende. Hij sprak de beste wensen uit voor het komende jaar en hoopte op een goede boterham voor de fruittelers ondef'de nieuwe minis ter van Landbouw, dr. ir. Vonde ling. De meeldauw Vervolgens sprak de heer Hert gers over de plagen meeldauw en spint. De meeldauw neemt steeds grote vormen aan, ondanks nieuwe en dure bestrijdingsmiddelen. Dit is het geval in heel Zeeland, in Ne derland en zelfs in Engeland. Spuit- zwavel is een goede bestrijder, maar niet afdoende. De verruwing en het harde blad, gevolgen van spuitzwa- vel, heeft men niet bij gebruik van Karathane. Een redelijk resultaat geven ook de gemengde middelen (Spuitzwavel en T M T D). Men kan dit jaar veel meeldauw verwachten omdat de late infectie van augus tus 1957 door velen over het hoofd is gezien. Met het snoeien dienen dus thans de aangetaste scheuten en knoppen te worden weggeknipt. Verder is een geregelde controle, vooral bij nieifwe scheutvorming, noodzakelijk, terwijl ook de rassen terdege in de gaten moeten worden gehouden. Bij een lichte meeldauw- aantasting kan men de ziekte met de nieuwe middelen Aateck en Je- boteck wel onder de knie houden. Karathane komt in aanmerking bij een iets zwaardere aantasting. Hoofdzaak blijft echter uitknippen. De filmoperateur, de heer Oost hoek, vertoonde hierna een serie plaatjes over de meest voorko mende ziekteverschijnselen, waarna de première voor Zeeland volgde van de voorlichtingsfilm „Veilig spuiten is verantwoord spuiten". Het Spint Na de pau& sprak de heer P. Huissen over het spint. In 1957 hebben de weersomstandigheden een grote rol gespeeld bij het op treden hiervan door de vroeg hoge temperaturen. De systemische mid delen faalden dit jaar, vooral op die bedrijven waar deze middelen jarenlang achtereen zijn gebruikt. Er zijn reeds ^bedrijven met spint die resistent is tegen de fosfor- esters. Gelukkig zijn er weer nieuwe middelen waartegen het spint het moet afleggen. Men dient reeds vóór de bloei te beginnen met PCPBS 0.1 °/o of Chlororide 0,25 procent. Een eerste vereiste voor deze bespuiting is een behoorlijke bladontwikkeling en.de eerste mij ten uit de eieren. Na de bloei heeft men de keus uit vele middelen, w.o. Amiton, Demeton, Isolan-Pyrazo- xon, Systox. Lukt het met deze middelen het spint onder de knie Voortvarende passagiers 'n passagier in 'n volle dub beldeksbus te Middlesbrough in Engeland is zo boos ge worden toen de autobus op oudejaarsavond een tijdje stilstond om op een nieuwe chauffeur te wachten, dat hij achter het stuur ging zitten en de bus langs de normale route reed. Aan het eindpunt belde hij de maatschappij op om te zeggen, waar de bus stond. Deze man is maandag tot een boete van tien pond sterling veroordeeld. Zijn passagiers zijn onmiddellijk begonnen geld in te zamelen om de boete voor hem te be talen. Hoge Chinese officier week uit TAIPEH, 14-1. - Generaal Wang Sjoe Ming, chef van de generale staf op Formosa, heeft vanmorgen een officiële ontvangst bereid aan een gedeserteerde officier van het leger van communistisch China, die vorige maand op Formosa is aan gekomen. Op de receptie waren een duizendtal personen aanwezig. De gedeserteerde officier, kolonel SJang, is opperbevelhebber geweest van de 63ste „A"-divisie. Naar hij verklaarde heeft hij zijn gezin in China achtergelaten. Hij voelde zich bedreigd door zuiveringsmaat regelen en had talloze malen on enigheid gehad met politieke com missarissen en Russische adviseurs. Kolonel Sjang zei nog, negentien jaar lid van de communistische partij geweest te zijn. te houden, dan kan volstaan wor den met eind juli te spuiten met een Ovicide. Mochten de middelen na de bloei gebruikt te giftig zijn, spuit dan met Chlororide, Tecidon of P C P C B S, om men neemt een nieuw middel Kelthane, dat zowel eieren, mijten als larven doodt. Verder gelden als prima nieuwe middelen: Phenkapton en Sirofeen. Deze hebben ook een langere na werking. Verder komen er uiteraard weer nieuwe algemene middelen in de handel. Phosdrin, een fosfor-ester, kan tot vier dagen voor de oogst gebruikt worden tegen spint er bladluis, maar vooral tegen bloed- luis, speciaal als de andere fosfor- esters falen. De heer Huissen wees verder nog op het grote gevaar dat schuilt in het mengen van diverse middelen. Vooral een poedervorm met vloei baar geeft altijd beschadiging en kan de gehele oogst kosten. Een nieuw middel tegen schurft is Aa- curan, tijdsperiode 48 uren, dat na de bloei gespoten kan worden. Hierna werd een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot vragenstellen. De heer De Feijter sloot hierna deze zeer leerzame avond. „Porno- na" houdt volgende week donder dag haar jaarvergadering; in febr. a.s. zal ir. Van Hennik spreken voor de N.F.O. Ingezonden mededeling SSaHAMEA C handen ruw of schraal GELElESmil STAD EN PROVINCIE RENESSE De culturele vereniging Voor de Culturele Vereniging h&opt donderdag a.s. op te treden de heer Rensenbrink, die een cau serie "zal houden^ over de „wilde" dieren in èen dierentuin. Het ge sproken wóórd zal wórden toege licht met lichtbeelden. De heer R. is verbonden aan Artis en geniet een grote bekendheid door zijn in teressante lezingen over liet dieren leven, voor radio en televisie De heer R. weet zijn verhaal op boei ende wijze te brengen en een be zoek aan deze avond is dan ook aan te bevelen. ELLEMEET De bevolking in 1957 Het aantal iriwoners dezer ge meente bedroeg per 31 december 1956: 387, 't.w. 204'm. en 183 vr. Dit aaptal vermeerderde door'geboorte met 3 m. en 3 vr. en door vestiging met 5 m. en 10 vr. Door overlijden ontstond een vermindering van 3 vr. en door vertrek van 5 m. en 12 vr. Het aantal inwoners ^er 31 de cember 1957 bedroeg derhalve 388, t.w. 207 m. en 181 vr. Er werden 2 huwelijken voltrokken, terwijl er 1 echtscheiding werd ingeschreven. ELKERZEE Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1957. ""Geborene 5. Jacoba Adrians, d. vari Arij Jacob Kooijman en Jaantje Cornelia Baumann. Ingekomen: 5. A. J. Kooijman van Ooltgensplaat; 5. J. C. Baü- mann, echtgenote van A. J. Kooij man, van Haamstede; 10. P. Balt hazar en gezin van Haarlemmer meer; 19. J. Kunst en gezin van Haamstede. Loop der bevolking over 1957 Op 31 december 1956 bedroeg het aantal ingezetenen 486 (256 m. en 230 vr.) Dit aantal vermeerderde door geboorte met 11 (4 m. en 7 vr.) en door vestiging met 38 (15 m. en 23 vr.). Door overlijden ontstond een vermindering van 8 (5 m. en 3 vr.) en door vertrek van 30 (15 m. en 15 vr.). Op 31 december 1957 be droeg het aantal ingezetenen dezer gemeente derhalve 497 (255 m. en 242 vr.). Er werd één huwelijk vol trokken. Echtscheidingen werden niet Ingeschreven. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Ds. O. O. v. d. Filer overleden Zaterdag jl. is te Lemelerveld plotseling overleden ds. C. C. v. d. Flier, predikant bij de Ned. Herv. gemeente aldaer. Ds. v. d. Flier werd in 1010 te Colmschate geboren en werd in 1942 candidaat in Gelderland. In november van dat jaar werd hij hulpprediker te Serooskerke en in 1943 hulpprediker te Ens (N.OP.). Als predikant diende hij verder de gemeenten Wittewierum-Lellens (1943-1947) en Lemelerveld (vanaf november 1947). Ds. v. d. Flier was ook enige tijd legerpredikant in Indonesië.. Ingezonden mededeling uitknippen en bewarenI Trekkingen 14 dagen vervroegd, n.l.:18,19,21,24en25 januari 1958 Wenst u onmiddellijk na de trekking een lijst van de 5 trek kingen Gireer dan nu f. 0.25 op postrek. 4028, SUS. Rotterdam. Geen geld of postzegels in brieven, geen briefkaarten met extra postzegels, geen postwissels. IS U TELEURGESTELD? Over enkele weken start een aktle van hetzelfde formaat ten gunste van de Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers en nagelaten betrekkingen, genaamd: Wederom 5 woonhuizen, ieder van f. 25.000.-, auto's, TV-toe- stellen. Totale waarde der prijzen ruim f. 200.000.-. Loteni f. 1.00 per stuk in A kleuren: oranje, rood, wit en blauw. Laat reeds nu uw loten reserveren bij uw winkelier of gireer op postrekening 18 t.n.v. Appèl, Rotterdam. Bedenk vooral, dat uw lot het lot van vele nederlandse militaire oorlogsslachtoffers bepaalt. lnllctllr'n9e1}rHeemraaas5ifigeJ Te Bruinisse werd geslaagde eilandelijke duivententoonstelling gehouden Sterkere banden tussen zaterdag- en zondagsvliegers De te Bruinisse gehouden eilan delijke duivententoonstelling is in alle opzichten een groot succes ge worden. Dat ook de Zierikzeese vereniging „De Gevleugelde Vrien den" daaraan deelnam is zeker een niet te onderschatten winstpunt, omdat de regionale duivenliefheb- bers daardoor nader tot elkaar ge bracht werden. De keuring door de Middelburgse keurmeester dé heer J. C. F. Jobse had plaats tot tevredenheid van alle deelnemers, de organisatie was uitstekend en door de aan de ten toonstelling verbonden attracties zal oók het financiële resultaat niet tegenvallen. De meeste duiven waren op vo rige tentoonstellingen al eens ge keurd, zodat de heer Jobse een moeilijke taak had, die hij echter tot een goed einde wist te brengen.1 Het bezoek ook van talrijke jonge ren geeft moed dat ook deze straks, wanneer zij ouder zijn voor de dui vensport zullen kunnen worden ge wonnen, terwijl voor ouderen, die. kennis van zaken hadden, zeer veel goed materiaal te bewonderen viel.' De voorzitter van de „Bruse Trekker", de heer C. J. Maas, was dari"bok verheugd aan. het slot van de tentoonstelling zoveel optimis tische .geluiden te kunnen laten ho ren De heer Maas, die bij de prijs uitreiking ieder persoonlijk toe sprak, zegde tenslotte allen dank die aan het slagen van de tentoon stelling hadden meeegewerkt. De voorzitter van de vereniging ,De Gevleugelde Vrienden", de heer J. ten Haaf, de club die in te genstelling met de andere op ons eiland, deel neemt aan de zondags- vluchten, sprak er zijn voldoening over uit, dat tussen de zaterdag vliegers en de zondagvliegers door deze tentoonstelling vriendschaps banden waren aangeknoopt, waar voorheen een zekere animositeit heerste. Een=Warm applaus onder-' streepte de woorden van de beide, voorzitters. Aan de tentoonstelling namen deel de verenigingen van postdui- venhouders uit Brouwershaven, de Gevleugelde Vrienden uit Zierik- zee, de Gevleugelde Vrienden uit Dreischor, de vereniging Zierick uit Zierikzee en de Bruse Trekker. De uitslag De uitslag was als volgt: Mooiste doffer C. Bal Sirjansland. (sierbeker en lauwertak). Mooiste duif: A. Overweel, Dreischor (klei ne medaille). Mooiste jonge duif; J. ten Haaf, Zierikzee (grote me daille). De drie hoogst geklasseerde duiven waren in het bezit van de heer J. Wiltenburg uit Zierikzee, die daarvoor een beker ontving. Klasse I (doffers): C. Bal, Sir jansland; 2. Joh. Flikweert, Drei schor; 3. idem. Klasse I (duiven): C. Groenleer, Zierikzee. Klasse II (doffers): 1. J. Wilten burg, Zierikzee; 2. en 10. C. Bal, Sirjansland; 3. C. H. v. d. Hoek, Zierikzee; 4. en 9. A. Bakker, Zie rikzee; 5. J. A. ten Haaf, Zierikzee; "i. A. de Koning, Bruinisse; 7. en 8. J. Quist, Dreischor; 11. G. Bal, Bruinisee. Klasse II (duiven): 1. A. Over weel, Dreischor; 2. J. Wiltenburg, Zierikzee; 3. J. Quist, Dreischor; 4. A. de Koning, Bruinisse; 5. Gebrs. Dalebout, Zierikzee; 6. C. v. d. Hoek Zierikzee. Klasse III (doffers): 1. H. Merle, Zierikzee; 2. A. de Koning, Bruinis se; 3. J. Quist, Dreischor; 4. J Fol- mer, Nieuwerkerk; 5. H. Slagboom, Zierikzee; 6. J. A. ten Haaf, Zie rikzee. Klasse III (duiven): 1. J. Wilten burg, Zierikzee; 25. en 8. C. Bal, Sirjansland; 3. A Overweel, Drei schor; 4. A. Bakker, Zierikzee; 6. C. v. d. Hoek, Zierikzee. Klasse IV (doffers): 1. J. A. ten Haaf, Zierikzee; 2. en. 8. A. de Ko ning, Bruinisse; 3. en 9. J. Quist, Dreischor; 4. N. A. Leemans, Drei schor; 5. en 6. C. Wesdorp, Brou wershaven; 7. C. M. v. Westen- brugge, Zierikzee; 8. J. A. ten Haaf, Zierikzee. Klasse IV (duiven): 1. J. A. ten Haaf, Zierikzee; 2. C. v. d Hoek, Zierikzee; 3. J. Verwijs, Zierikzee; 4. A. Bakker, Zierikzee; 5. A. de Koning, Bruinisse; 6. J. Boogert, Oosterland; 7. C. Wesdorp, Brou wershaven; 8. A. Bakker, Zierik zee; 9. J. P. Verwest, Zierikzee. Daar de Duitse lijnen ndétr mid den Amerika met ingang vaii 1 ja nuari jl. van de betreffende con ference laadrechten voor de haven vhn Rotterdam hebben verkregen, hebben drie Duitse rederijen, wier schepen van Hamburg en Bremen naar Mexico-Cuba en de Gelfha- vens varen, besloten voortaan be halve Antwerpen ook Rotterdam in hun afvaartprogramma op te nemen. ZIERIKZEE De U.V.V.-collekte De alhier gehouden U.V.V.-col lekte - de opbrengst waarvan hoofdzakelijk bestemd is voor het bejaardenwerk - heeft een bedrag opgebracht van f 471,72. Het U.V. V -bestuur is zeer dankbaar voor dit resultaat en wil alle geefsters en gevers alsmede de collektrices hartelijk dank zeggen. NOORDWELLE P.T.T.-hulppostkantoor werd poststation Alhier werd het hulpkantoor der P.T.T- tot poststation omgeschakeld als gevolg waarvan er voor het pu bliek enkele veranderingen in de openstelling zijn gekomen. De ge wijzigde openstelling staat vermeld op het poststation. Het blijkt niet meer mogelijk in de avond-uren post- of girozaken af te doen. Ook het feit dat geen kranten meer kunnen worden af gehaald, is bijzonder spiitig. Het komt er op neer, dat mensen in bedrijf en beroep in hun vrije uren bijna niet meer op het poststation terecht kunnen. Hopelijk ziet PTT kans nog wat soulaas te bieden, want de huidige regeling laat nog wel wat te wensen over. AGENDA Heden (dinsdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, De bestorming van de Alamo (14 j.); Ned. Herv. Ver.gebouw, 7.45 uur, propagandavergadering D.E.l^. Morgen (woensdag) Zierikzee: Huis van Nassau, 2,15' u., ver. gew afdeling C.B.TB.; Huis van Nassau, 2.30 uur, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen; Ned. Herv. Ver.gebouw, 8 uur, jaar vergadering N.C.V.B. Noordgouwe: Cantine, 7.30 uur, filmvoorstelling Ver. tot Chr. verzorging van geestes- en ze nuwzieken in Zeeland. Overmorgen (donderdag) Zierikzee: Ned, Herv. Ver.gebouw, 8 uur, gemeente-avond Ver.-van Rechtz. Hervormden; Huis van Nassau, 7.30 uur, „Spreken in het openbaar" (ypb. slotles). Bruinisse: Ned. Herv. Ver.gebouw, 7,30 uiir, Tdneelavond C.J.V.F. Burgh::,3.30 uur, ouderavond o.l.- school. Renesse: Ons Dorpshuis, 7.30 uur, Cult Vereniging (Artis-avond). Oosterland: Ned. Herv. Jeügdge- bouw, 7 uur, uitvoering V.Z.O.S. NA SUCCES VAN VORiG JAAR l)-r M.c. „Sparta" te Zierikzee gaat weer een verkeerseursus organiseren Voor ieder is deze cursus nuttig en leerzaam Het bestuur van de m.c. ,J5parta" organiseert ook dit seizoen weer een verkeerseursus, die gedurende een avond per week, in het geheel zes achtereenvolgende weken zal worden gehouden. De eerste avond wordt op 16 januari a.s. gehouden. De cursus wordt gegeven door de hoofdagent der Rijkspolitie de heer J. Renshof en wordt gehouden in de Graanbeurs van^et „Huis van Nassau". Na afloop van elke les kunnen vragen worden gesteld. Vo rig jaar-namen niet minder dan 80 personen deel aan de verkeerseur sus, wel een bewijs..hoe noodzake lijk hij is en hoezeer hij in een be hoefte voorziet. Vele deelnemers hebben hier in de praktijk profijt van getrokken en het resultaat van Sparta" dat het provinciaal kam pioenschap behaalde, is terug te voeren tot deze uitstekend geslaag de verkeerseursus. Ook dit seizoen wordt door de K.N.M.V. weer een landelijke ver- keerscompetitie gehouden, voor alle aangesloten motorclubs in het land en wel op 19 februari e.k. De competitie bestaat uit drie delen, nl. een schriftelijke verkeerswed- strijd ter bepaling van het provin ciaal kampioenschap, een schrifte lijke wedstrijd tussen de elf pro vinciale kampioenen en een finale van de drie best geplaatste clubs ter bepaling van het landskampi oenschap. Een dringend beroep wordt gedaan op de weggebruikers hun verkeerskennis op te frissen en te vergroten. De cursus biedt hiertoe een goede gelegenheid. Voor ieder is deze cursus van het groot ste belang. Voor leden en donateurs is de cursus gratis, voor anderen na betaling van de donatie-prijs aan de club. Opgaven kunnen worden gedaan aan het „Huis van Nassau". 23.44 n.m. n.m. 23.29 n.m. Verwachting tot woensdagavond: Geen vorst van betekenis Vrij veel bewolking met plaatse lijk enige motregen en hier en daar mist; matige tot zwakke wind uit uiteenlopende richtingen; vannacht lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt; morgenmiddag de zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 15 jan. Zon op 8.42, onder 16.57. Maan op 4.23, onder 13.22. 16 jan. Zon op 8.41, onder 16.59. Maan op 5.27, onder 14.09. Nieuwe maan: 19 jan. te 23.08. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 15 jan. 10.50 v.m. 16 jan. 12.18 n.m. BROUWERSHAVEN: 15 jan. 10.41 v.m. 16 jan. 12.02 n.m. n.m. to - br Doodtij: 14 en 30 januari. Springtij: 22 januari. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-1. In de afgelopen 24 uur is de luchtdruk boven bijna geheel Europa verder gestegen. Een gordel van hoge druk strekt zich thans uit van Rusland via het Oost zeegebied en onze streken tot nabij de Azoren. Een depressie boven het Middellandse-Zeegebied vulde langzaam op. Deze storing veroor zaakte echter in zuid-Duitsland vrij veel regen en sneeuw. Een depres sie bij IJsland trok weg in de rich ting van Snitsbergen. In verband daarmede begint de luchtdruk in noord- en midden-Scandinavië weer langzaam te dalen. Met een zwakke noordoostelijke wind dreef maandag mist en laag hangende bewolking ons land bin nen. De nachtelijke afkoeling werd daardoor sterk getemperd. Geen van de Nederlandse stations meldde de afgelopen nacht meer dan één graad vorst. Ook in zuid-Zweden, Denemarken, Duitsland en Polen is het voor de tijd van het jaar vrij zacht met temperaturen om het vriespunt. In Engeland komt echter minder bewolking voor, waardoor daar de temperatuur in de nacht tot omstreeks vier graden onder nul daalde. De komende 24 uur blijft ons land onder invloed van de hoge druk, met vrij veel bewolking en hier en daar mist en in de nacht temperaturen slechts weinig bene den het vriespunt. Ingezonden mededeling menu van da dag BLIKGROENTCN klaar ep taftll Jantje - Batterijen - Explosie - Ravage Dijkstappers - Wandeling en Mysterie Jantje was met moeder op visite en Jantje had zijn „elektrisch autootje" mee mogen nemen, een glanzend sleetje met een batterijtje er in. Het batterijtje kostte - dit om U gerust te stellen - 23 cent, maar het autootje reed er op, een hele sensatie voor een kind en ook voor Jantje, dat natuurlijk het ma gische inwendige van het autootje weldra aan een onderzoek onder wierp. Het batterijtje (van 23 cent) werd uit het stukje speelgoed ge peuterd, maar weldra was Jantje's aandacht al wee rdoor iets anders gevangen. Achteloos werd het bat terijtje in de buurt van de kachel gezet. Terwijl moe en haar vrien din over de schattige ultverkoopjes onderhandelden, is daar in. dat huis een schrikwekkende explosie ge volgd. Toen de kruitdamp was op getrokken, bleken de gevolgen ver schrikkelijk. Stoelen en kleden za ten onder een pekachtige taaie sub stantie, glasscherven lagen overal, kortom de kamer leek half „uitge- bomd". De oorzaak? Juist - U raadt het al - het batterijtje. Eilandman wil alleen maar zeggen, dat het (blijkbaar) ontzettend gevaarlijk is een „onschuldig" batterijtje (van 23 cent) bij een verwarmd object of op een kachel te zetten. Het wordt vaak gedaan, om de levensgeesten van een bijna uitgeblust batterijtje weer op te wekken, maar als het heel kwaad wil, gaat het dak van het huis. Het schijnt in de wet te staan, dat het niet mag of dat het dwaas en roekeloos is, want ver zekeringsmaatschappijen komen nergens van in als de ravage in de kamer Is terug te voeren tot een verwarmd batterijtje. Nog een (langzamer) verhaal, dit maal uit Noord-Beveland. Daar lie pen twee zwijgzame boeren langs de dijk. Aan de dijk graasden we lige koebeesten en weldra zei een der dijkstappers: „watte mooie beësten". De mede-stapper was in gedachten en zei niets. De land bouwers (veetelers) liepen een uur en toen zei de ander: „in zó vet Hier staat de puurste levenswijs heid der zwijgers, tegenover de woordspuiende velen, die maar raak kletsen. Voor Eilandman altijd deze twee wandelende boeren! Er bestaat een grapje over deze materie en omdat het zo tegen het bovenstaande aanleunt, voor dit maal dat grapje. Er waren twee (zwijgzame) oude heertjes, die des middags omtrent twee uur gingen wandelen. Bij het begin van de tocht zei de ene steevast: „jd" en dan zei de ander: ,Jd, jd". Op een dag vroeg een ander heertje of hij ook mee uit wandelen mocht. Nu, dat was goed. Bij het begin van dc tocht zei dn ene: „jd" en de ander „Jd, jd". De derde kon toen niet achterblijven en zei: „jd, jd, jd". De volgende dag vroeg het (derde) oude heertje of hij weer mee uit wandelen mocht, want hij had het erg gezellig gevonden. „Ja", zei de ander: „maar je moet onderweg niet zo lopen kletsen". Voor EU and man ook deze beide heertjes, want bU de zwijgzamen is veel te vinden van het levensmysterie en dat is groot genoeg om er stil b\j te wor den!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1958 | | pagina 2