GEMEENTERAAD DREISCHOR Bouw van zes bejaardenwoningen nabij schoolgebouw De raad der gemeente Dreischor kwam maandagavond j.l. in open bare vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester A. H. Vermeulen. Met kennisgeving was afwezig de heer C. van der Linde. Bij de ingekomen stukken be vonden zich de goedkeuring door lar door een groep jonge leden van de Stichting „Dorpshuis Dreischor" voor de dienst 1957-1958; het raads besluit van de schenking van 50 dol lar door een gorep jonge leden van de Presbyteriaanse Kerk in Fair- born (Ohio V.S.); het raadsbesluit tot de verkoop van een perceel grond aan de polder Dreischor. De raad besloot z.h.s. tot recht streekse gemeentelijke garantie tot tijdige betaling van rente en af lossing voor de te waarborgen le ning van de N.V. Bouwkas Neder landse Gemeenten. Voorts besloot de raad tot het verlenen van een subsidie van 5 ct. per boek aan de in deze gemeente aanwezige leesbibliotheken. Met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten werd voor het jaar 1958 een rekening-courant overeenkomst gesloten tot een voor lopig bedrag van f 60.000. Getracht zal worden dit bedrag te verhogen tot f 120.000. De grondprijs wordt aan de hand van de exploitatie-berekening voor het uitbreidingsplan vastgesteld op f 10,32 per m~. Na een uitvoerige bespreking wordt z.h.s. besloten toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake de verdeling van kosten van de Zeeuwse Muziekschool en voor lopig voor één jaar. Hierna zal aan de hand van een verslag opnieuw een beslissing worden genomen. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling van de Reinigingsdienst Duiveland. Verder besloot de raad tot toetre ding tot de gemeenschappelijke re geling tot het instandhouden van een werkplaats voor minder valide personen, gevestigd te Zierikzee. Besloten wordt tot wijziging van de bezoldigingsregeling gemeente werklieden, waarbij wordt bepaald dat beide gemeentewerklieden zul len worden ingedeeld in loongroep 5 en hun een jaarlijkse toelage te verlenen voor werkkleding en schoeisel. Vastgesteld werd een wijzigings verordening inzake het aantal en de bezoldiging van ambtenaren ter se cretarie, alsmede een wijziging van de rechtspositieregeling van het ge- meentepersoneel. Met algemene stemmen werd be sloten tot de bouw van 6 bejaar denwoningen en deze te doen bou wen op het terrein gelegen naast de openbare lagere school in het ver lengde van de Jan Kipstraat. Deze woningen zullen bestaan uit een woonkamer, slaapkamer, berging, w.c. en douche, alsmede een slaap gelegenheid op de zolder voor lo gees e.d. Bij de behandeling van de begro ting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1958 wordt door de voorzitter algemene beschou wingen gehóuden. (Zie hiervoor ons volgend nummer-). Hierna brengt de rapporteur van de raadscommissie ad hoe tot on derzoek van deze begroting verslag uit, waarbij o.m. het college van b. en w. dank wordt gebracht voor deze overzichtelijke begroting. De raad stelt de begroting vast als volgt: de totale inkomsten en uitgaven van de gewone dienst worden geraamd op f 297.137,83; en de kapitaalsdienst wegens inkom sten f 1.215.053,24 en uitgaven f 1.318.143,92, met een nadelig slot van f 103.090,68. Verder wordt vastgesteld de le wijziging dier begroting voor de aankoop van brandweerslangen en een kleine roterende grasmaaier. Het bedrag per leerling voor de openbare lagere school wordt vast gesteld op f 34,02. Bij de rondvraag worden door de raadsleden en de burgemeester we derkerig de beste wensen uitgespro ken voor de a.s. feestdagen en de komende jaarwisseling. OVERLEDEN RAADSLID HERDACHT Gemeenteraad Haamstede besluit subsidie aan V.V.V. te verhogen Uitbreidingsplan der gemeente ligt ter visie Maandag 23 december kwam de gemeenteraad onder voorzitter schap van burgemeester Jhr. Röell in openbare vergadering bijeen. Af wezig wegens ziekte de heren J. Goudzwaard en M. Evertse. Eén vacature. Na opening van de vergadering hoort de raad staande de navolgen de door de voorzitter uitgesproken woorden aan: „Ook van deze plaats wil ik ons medelid de heer A. van Nieuwenhuize gaarne met een en kel woord herdenken. Spraken wij in de vorige raadsvergadering op vrijdag 29 november jl. de hoop uit dat hij weer zou herstellen, het heeft niet zo mogen zijn. Enkele dagen later, op woensdagmorgen 4 december, is hij na een kortstondig doch ernstig lijden, heengegaan. De overledene diende de gemeente als raadslid van 3 september 1946 tot mei 1949 en van 18 december 1953 tot zijn dood. Wij zijn hem dankbaar voor wat hij in die jaren als raads lid voor onze gemeente gedaan heeft. De plaatselijke problemen hadden steeds zijn volle belangstel ling. In de verschillende commis sies had hij zitting. Vooral de school en de kinderen konden steeds op zijn voorspraak rekenen. Hij kwam op voor de verbetering van de so ciale noden van de minst draag- krachtigen. Ongewenste toestanden bracht hij onder de aandacht. In onze vergaderingen wist hij steeds de goede toon te bewaren. Met hart en ziel was hij raadslid. Ook het verenigingsleven had zijn volle be langstelling en steun. De overlede ne laat vrouw en een groot gezin achter. Moge God het gezin sterkte geven het zware verlies te dragen en een nieuwe toekomst op te bou wen". Hierna spreekt de voorzitter de hoop uit dat de wegens ziekte afwe zige leden de heren J. Goudzwaard en M. Evertse spoedig hersteld mo gen zijn en de vergaderingen van de raad weer kunnen bijwonen. Verder memoreert de voorzitter het tragische lot dat vele Nederlanders in Indonesië getroffen heeft. Onge veer 50.000 mensen, die dit land hebben helpen opbouwen, moeten dit land verlaten. Ook hier is een grote taak voor ons weggelegd om deze mensen te helpen. Na kennisname van enkele inge komen stukken, worden de geloofs brieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer C. Verton Johz. onderzocht. De heer K. Manni ad viseert namens de commissie van onderzoek de heer Verton als raads lid toe te laten, waartoe de raad z.h.s. besluit. Op daartoe gedaan verzoek en op voorstel van b. en w. wordt aan de heer C. J. Verton een tegemoetkoming verleend van f 50 voor vervoerskosten van zijn pleeg kind voor bezoek aan de U.L.O.- school te Zierikzee. De periodiek aftredende leden van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijke Zorg, de heren M. den Boer en J. van Waveren wor den beiden herbenoemd. De aange boden voordracht luidde: M. den Boer - A. Dalebout en J. A. van Waveren - J. C. den Boer. Subsidie Hierna komt in behandeling een verzoek van de Ver. Bevordering Vreemdelingenverkeer Burgh- Haamstede tot verhoging van de jaarlijkse subsidie. Thans bedraagt de gemeentelijke subsidie f 150 per jaar. Door b. en w. wordt voorge steld per 1 januari de subsidie vast te stellen op 25 pet. van de door V. V.V. te ontvangen contributies en bijdragen van leden en donateurs, woonachtig te Haamstede en van hen die elders woonachtig zijn doch in Haamstede hun belangen heb ben, met een minimum van f 150. Hierdoor wordt het initiatief van de leden zelf gestimuleerd; hoe hoger hun bijdrage is, hoe meer de ge meente wegens subsidie zal verle nen. B. en w. merken verder op dat de gemeente bovendien toch reeds veel doet in het belang van het vreem delingenverkeer, als bv. plaatsen ivisselcabines op het strand, onder, houd duinpaden, plaatsen van ban ken, prullenmanden enz. De heer Manni vraagt wat V.V.V. doet indien de contributie verdub belt. De voorzitter zegt dat vooral voor het voor- en naseizoen nog veel te doen is. De voorzitter zegt dat ook de in gezetenen profiteren van de door de gemeente geplaatste wisselca bines op het strand, de banken, enz de grens is echter niet steeds te trekken. De heer Slager kan zich vereni gen met het voorstel van b. en w. wat stimulerend werk voor de le den; hij zou het minimumbedrag echter willen stellen op f 200 per jaar. Ook de heer Manni merkt op dat leden van V.V.V. moeten voor gaan en de gemeente stimulerend moet werken. Wethouder den Boer merkt nog op, dat wat de gemeen te doet voor V.V.V. wel eens te licht geacht wordt. De voorzitter heeft waardering voor wat de mid denstand doet voor het vreemde lingenverkeer. De heer Slager vraagt nog of het de bedoeling is dat de verschillende groepen tijdig bij elkaar komen om de zomerplan- nen te bespreken. De voorzitter zegt hierop dat V.V.V. wel coördi neert, maar niet zelf organiseert. Het voorstel van b. en w. als hier boven vermeld tot verhoging van de subsidie, aangevuld op voorstel van de heer Slager tot een mini mum van f 200, wordt hierna z.h.s. aangenomen. Begroting 1958 Een door b. en w. aangeboden be grotingswijziging dienstjaar 1957 dienstjaar 1958 wordt na toelichting vastgesteld. Als gevolg van deze wijzigingen sluit de begroting 1958 thans met een nadelig slot van plm. (Zie laatste kolom) ZIERIKZEE Twee gewonden bij ernstige autobotsing Ongeveer kwart voor drie tweede kerstdag heeft op de provinciale weg naar de Westhoek, ter hoogte van de voormalige watertoren te Zierikzee, een ernstige autobotsing plaats gehad, waarbij twee perso nen werden gewond, nl. de eerst enkele dagen hier woonachtige, uit Limburg afkomstige, A. T. en W. de V. te Burghsluis. A. T. reed - komende van Zie rikzee - met zijn personenwagen in de richting Kerkwerve, maar wilde ter hoogte van de driesprong op de Grachtweg links afslaan en de Grachtweg oprijden in de rich ting van de Zuidwellebrug. Op het zelfde moment naderde een andere personenauto, bestuurd door W. de V. Ondanks krachtig remmen van laatstgenoemde was een botsing niet te vermijden. Beide auto's re den van voren tegen elkaar. De snel ontboden geneesheren, de doktoren Vleugels Schutter en Van Hoorn constateerden bij A. T. kneuzingen aan de borstkas en een hersenschudding, terwijl De V. een lichte hersenschudding opliep. De beide automobilisten werden naar het Zweedse Rode Kruis-zieken- huis vervoerd. De V. kon 's avonds naar huis worden vervoerd. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De politie stelde een onderzoek in naar de toedracht van het onge luk. Ingezonden mededeling imiiiiniitiiii SIKKIM VI IlVimiH IM Brouwershaven I-Zierikzee II 4-5 Donderdagmiddag tweede kerst dag is de langverwachte wedstrijd tussen Brouw I en Zierikzee II ge speeld tussen twee elftallen, die allebei met drie invallers binnen de lijnen verschenen en waarbij Zierikzee, dank zij een penalty, de twee begeerde puntjes mee kon ne men naar huis. Alleen deze straf schop was niet doorslaggevend, want qua spelpeil en samenspel staken de bezoekers ver uit boven de thuisclub, die wegens het niet volledig zijn en het feit dat lange tijd niet is gespeeld, hun cadans niet konden vinden. In de achter hoede, waar back v. d. Wielen veel werk verzette en vele aanvallen af brak, klopte het niet geheel. Ook in de voorhoede werd de rechter vleugel niet in het spel betrokken doordat teveel door het midden ge speeld werd. De eerste aanvallen zijn voor Zie rikzee en W. Kramer beproeft met een hard schot de kundigheid van v. d. Bos, die weg stompt. Een loeier van v. Geesbergen redt v. d. Bos vallend. Aan de andere zijde geeft v. d. Weele een schuiver voor langs, waar de subliem keepende C. Kramer geen moeite mee heeft. Het eerste doelpunt komt van de voet van midvoor Bolkenbaas maar wordt afgekeurd wegens buitenspel. In de 20ste minuut wordt de score geopend door Kooman met een hard schot (1-0). De vreugde is niet van lange duur want uit een tegenaan val schiet v. Geesbergen langs de vallende v. d. Bos in (1-1). Zierikzee komt steeds sterker opzetten en bij Brouw wordt geploeterd om de toe gang tot het doel af te schermen. Op ongelukkige wijze geeft Brouw een goal cadeau als hands wordt gemaakt binnen de beruchte lijnen en Verwest het vonnis voltrekt (1-2). Als er een wijfeling is tussen v. Vossen en v. Dienst weet linksb. Krijger de bal op te vissen en hard in te schieten (1-3). Binnen enkele ogenblikken neemt Brouw revan che als v. d. Weele een mooie ach terwaartse trekbal geeft, die Koo man direct op de schoen neemt en Kramer het nakijken geeft (2-3). In de 10de minuut na de rust wordt een hard schot van Peute door Bokelaar van richting veran derd, waardoor de stand op 2-4 ge bracht wordt. Andermaal heerst er pech bij de Brouwenaren als v. Schelven opnieuw alleen voor Kra mer staat en tegen de staander schiet. Als een bliksemschicht pikt Kramer de in het veld springende bal op. Van Geesbergen geeft een oerhard schot dat v. d. Bos keurig stopt, maar even groggy gaat. Bij Brouw hangt het spel als los zand aan elkaar en weet men geen weg met de combinaties van de gasten. In de 13de minuut maakt Peute er 2-5 van. Het gelukt Brouw om in de 20ste minuut de achterstand te verkleinen als J. v. d. Weele een vrije trap neemt die Wurth over neemt en langs Kramer in het doel schiet (3-5). Een minuut later ont staat dezelfde situatie, maar nu houdt doelman Kramer de bal net binnen de doellijn door er op te gaan zitten. Brouw gaat in het laat ste kwartiertje vechten voor de ge- lij kmaker en door deze aanval - die een uur te laat kwam - weet Kooman in de 38ste minuut uit een voorzet van v. d. Weele te scoren (4-5). Zierikzee echter geeft geen krimp, ondanks het toestaan van enkele corners. Met de stand 5-4 voor Zierikzee kwam het einda. Talrijke kerstwijdingsdiensten werden op Schouwen-Duiveland gehouden Jong en oud beleefde vreugde aan kerstfeest Talrijk zijn de speciale kerstdien sten en kerstwijdingen geweest op de verschillende gemeenten van Schouwen-Duiveland. Zo werd in de Grote Kerk dinsdagavond een speciale kerstwij dingsdienst gehou den, onder het motto: ,,'t Licht de zer wereld is reddend verschenen". De leiding was in handen van ds. C. Bezemer, die de liturgie las en mediteerde over het thema: „Voor wie is het Licht verschenen?" Spr. onderstreepte in het bijzonder, dat een kerstfeest zonder Christus geen Kersfeest is. Het is als een ver jaringspartij zonder jarige of een begrafenis zonder dode. Aan deze dienst werkten verder mede dhr. K. T. Postma, die verschillende kerstgedichten las en het Ned. Herv. kerkkoor te Zierikzee, gecom bineerd met de Chr. Gem. Zang vereniging te Nieuwerkerk, o.l.v. de heer Joh. Schouls. De combina tie leverde een krachtig koor op, dat enkele liederen uitstekend zong al waren wij het ook ditmaal niet geheel eens met de programma keus. Het orgel werd bespeeld door de heer J. Baas, met trompet begeleiding van de heer Bil. Een speciaal karakter droeg ook de vroege kerst wij dingsdienst van het Leger des Heils, die om 6 uur op de morgen van eerste kerstdag aanving. Medewerking werd ver leend door de kolonel Govaars en echtgenote en door ds. Y. J. Tie- mersma, die in een toespraak spe ciaal wees op de armoede, die het kerstgebeuren omgaf, 's Middags werd de geluidsfilm „Scrooge" ver toond, terwijl op de tweede kerst dag 's avonds een familiekerstfeest plaats vond. Dinsdagmiddag vond te Bruinis- se het kerstfeest voor de bejaar den plaats. Ds. Wielemaker las het kerstevangelie. Na gezamenlijk zingen wees ds. Wielemaker op de betekennis van kerstmis. Mede werking werd verleend door een koortje uit de Hervormde vrou wenvereniging. Mevr. IJzelenberg- Olree droeg een zelfgemaakt ge dicht voor en mej. D. Krijger een 'kerstgedicht. Zuster v. d. Berge vertelde een kerstverhaal. Een zakje fruit werd mee naar huis ge nomen. Verder vierden kerstfeest de meisjesvereniging „Rhode" en woensdagavond de C.J.M.V. en C. J.V.F. Op laatstgenoemde bijeen komst hield de heer Jac. de Korte een bijbelinleiding. De zondags school vierde kerstfeest op tweede kerstdag. Een kerstliturgie werd gelezen. Een blokfluitensemble o.l. v. mej. K Muller verleende mede werking. De leiding had ds. v. d. Brink. OOSTERLAND. Er werd door het bejaarden-comité, in samenwerking met de Chr. vrouwenvereniging „Martha" aan de zieken en gebrek- kigen van alle gezindten in deze ge meente een kerstbakje uitgereikt, met een kerstgroet, samen tot een aantal van 35 stuks. Dat deze geste bijzonder door de betrokkenen op prijs wordt gesteld, behoeft geen betoog. Te Oosterland vierden alle chris telijke verenigingen het kerstfeest gezamenlijk in de Ned. Herv. kerk. Op de avond van de eerste kerst dag. De leiding had ds. G. J. Rijks. Een kerstliturgie werd gelezen. Het orgelspel was in handen van de heer Stam. Koorzang werd ten ge hore gebracht door de Chr. Gem. vangvereniging V.Z.O.S. o.l.v. de heer M. Dorst. Truus Roks dekla- meerde „Het wonder". Het koor zong verschillende kerstliederen. „Komt hij voor ons", was de titel van een gedicht, voorgedragen door Marietje Mol. Ook Rinus Boogert deklameerde. Het koor zong „Kerst vreugde". Mej. L. van 't Hoff ver telde een kerstverhaal. Gemeente en koorzang wisselden elkaar af. Op tweede Kerstdag vierde de plaatselijke Zondagsschool in de Ned. Herv. kerk het Kerstfeest. De leiding was in handen van de heer J. v. d. Maas. Ds. Rijks vertelde het kerstevangelie. Beurtzang werd gehouden tussen een herder en kin deren. Het vierjarig dochtertje van de heer A. Bakker zegde een kerst gedichtje op. Medegedeeld werd dat vijf jongens en vier meisjes de Zondagsschool gaan verlaten. Zij ontvingen allen een bijbel. KERKWERVE. In de Ned. Herv. kerk vond een kerstwij dingsdienst plaats. De leiding berusttte bij de heer Malipaard te Haamstede. Me dewerking Verleende het koor „De kleine zangers" o.l.v. de organist der kerk. De heer Malipaard hield een korte meditatie. Een koor zong liederen afgewisseld met gemeen schappelijk zingen. Het orgel werd voor de aanvang bespeeld door de BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 19 dec.: Maria Jacoba, d. van Johan Bernardus Hendrik van Veen en Maaike Klazina den Hartog; 22 dec.: Johannes, z. van Johannes Nieskens en Alida Titia Schepemaker; 22 dec.: Dirkje Thona, d. van Marcelis Muller en Johanna Krina van Splunder. Gehuwd. 20 dec.: Willem Corne- lis Dekker, 27 j. en Jannetje Sij- rier, 20 j.; 24 dec.: Marius van der Maas, 28 j. en Maatje Adriana Da lebout, 23 j. Overleden. 23 dec.: Gerrit Wage- maker, 76 j., echtgenoot van Cor nelia Deurloo. 10-jarige Joke v. d. Hoek. Haar spel was goed. Het koor stond o.l.v. de heer Pols. Het zal in februari weer te horen zijn in het verenigingsge bouw. ST.-PHILIPSLAND. In hotel „De Druiventros" werd de kerstavond gehouden van de CB.P.B. o.l.v. de presidente, mevr. Vogelaar-Hanse. Een kerstdeklamatorium werd uit gesproken. Mevr. Nerrips-Bos sprak over „Wij vrouwen van 1957 rond het kerstgebeuren". Te Zierikzee vierden de Gerefor meerde jeugdclubs het kerstfeest in de Gereformeerde kerk. BROUWERSHAVEN Zondagsschool Kerstfeestviering Eerste kerstdag hield de Ned. Herv. zondagsschool haar jaarlijkse kerstfeestviering in een geheel be zet jeugdgebouw. Deze kerstviering o.l.v. de plaatselijke predikant, ds. C. Groot, nam 'een aanvang met het gezamenlijk zingen van Gezang 10 vs. 1. Vervolgens zongen de klein tjes (van 4-6 jaar) het kerstliedje „Luidt klokje klingeling", o.l.v. 'de dames Clarisse. De oudere groepen zongen het kerstverhaal uit Lucas 2 o.l.v. mevr. Groot-Aris, hetgeen in een kerstcantate was verwerkt. Ds. Groot las de verbindende tekst tus sen de liederen. Het kerstverhaal werd verteld door mevr. Groot- Aris. Aan het eind van het kerst feest werd afscheid genomen van twaalf leerlingen die de zondags school gingen verlaten. Als herin nering kregen zij een bijbel of psal men- en gezangenbundel. Ds. Groot gaf ieder kind een toepasselijke tekst mede welke eveneens in de ontvangen bijbel was geschreven. De scheidende leerlingen waren: Ellij van Ham, Ria Opree, Werna Kristalijn, Geertje Jansen, Mattij Malipaard, Tonny Moelker, Henk Bakker, Jan v. d. Velde, Han v. d. Velde, Joop Malipaard, Maarten Tanis en Cees de Jonge. Tevens werd in hartelijke bewoordingen afscheid genomen van de leidster mej. H. van Nieuwenhuize, die bijna 25 jaar lang haar beste krach ten heeft gegeven aan het zondags schoolwerk. Als blijk van waarde ring werd haar een boek overhan digd. Met het zingen van Gezang 135 v. 1 en 2 werd deze kerstfeest viering besloten. PREDIKBEURTEN Zondag 29 december NetL Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 5 uur ds. Bezemer; Ver.-gebouw: 10 uur ds. Franke. Kerkwerve: 10 uur dhr. C. W. Berrevoets (jeugddienst). Se- rooskerke: 2.30 uur ds. Boer. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 7 uur ds. v. Liere. Noordwelle: 10 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. Buinink. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. v. d. Ban. Noordgouwe: 10 uur ds. v. Wijck. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. v. Royen. Nieuewrkerk: 10 uur ds. Rijks, 6.30 uur bijbelbespreking in Rehoboth. Oosterland: 10 uur ds. Westerhof, 6 uür ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Rijks. Brui- nisse: 10 en 5 uur cand. J. de Waard uit Rotterdam. St. Philips- land: 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: geert dienst. Gereformeerde kerk: Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 uur ds. Meijer, 3 uur ds. Tiemersma. Renesse: 7 u. ds. Meijer. Scharendyke: 10 uur ds. Kamper, 2.30 uur ds. Wielemaker. Brouwershaven: 10 uur ds. Wiele maker, 2.30 uur ds. Kamper. Zon nemaire: 10 uur ds. Melse, 2.30 uur ds. Meijer. Nieuwerkerk: 10 en 3 u. dr. Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. Kersten uit Wissekerke. Bruinisse: 10 uur ds. Schuddebeurs, 5 uur ds. Melse. Anna Jacobapolder 10 en 2.30 uur ds. Smit. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 3 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Meijering, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur dhr. Gebraad. Rooms-katholieke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 9.30 uur H. Mis (garage hotel 't Wapen van Burgh) Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst; 7.30 uur verlossingssamenkomst. SPORT SCHAKEN Zierikzeese schakers tegen O.S.V. te Goes Er is bericht ontvangen dat de afgebroken partijen van Elzerman en dr. Boerma uit de wedstrijd te gen Philips beiden verloren zijn verklaard. De uitslag van de wed strijd Philips-Zierikzee is daar door 7-3. Afgelopen zaterdag hebben de Zierikzeese schakers in Goes een uitstekende wedstrijd gespeeld te gen O.S.V. uit Oss, dat drie achter eenvolgende overwinningen had be haald. Zierikzee miste Siliakus, Hendrikse en Vleeshouwer; O.S.V. was volledig. Haring maakte goed gebruik van zijn kansen en boekte na aanvan kelijk moeilijk te hebben gestaan een goede overwinning. Tak, se rieus spelend, maakte remise. Sinck debuteerde uitstekend en wist een Joegoslavische partij tot winst te brengen. Nolet was in een Konings gambiet minder goed op dreef en verloor regelmatig. Van den Ende maakte in goede stelling een ern stige fout en verloor. Boerma speelde een goede partij remise. Van Roijen wist door sterk spel een Caro-Kann-verdediging tot remise te voeren. De andere partijen wer den afgebroken. Scheele is materi eel in het voordeel, maar remise is waarschijnlijk. Enzlin staat iets minder, nadat hij met een konings- aanval leek te winnen, maar zal vermoedelijk remise houden. Elzer man staat duidelijk beter, maar of het voldoende is voor de winst moet afgewacht worden. Een 5-5 gelijk spel ligt dus wel in de lijn der ver wachting. Een zeer goed resultaat. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. J. J. v. d. Ende-dr. P. F. Prin sen Geerlings 0-1; 2. dr. J. J. Wes tendorp Boerma-Th. J. Sanders Vz- Vz; 3. ir. J. J. Elzerman-ir. A. W. M. Vulsma afgebr.; 4. ds. C. J. van Roijen-G. van Dijk Vz-Vz\ 5. M. J. Enzlin- C. Grintjes afgebr.; 6. J. S. J. M. Haring-dr. D. A. van Dorp 1-0; 7. C. J. M. Nolet-F. A. van Tienhoven 0-1; 8. A. J. Scheele-W. van Duyvenbode afgebr.; 9. P. C. Tak-L. v. d. Valk Vz-Vz\ 10. H. E. S. Sinck-A. van Duynhoven 1-0; voorlopig 3Vz-3%. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland le klasse B: Brouwershaven I- Zierikzee II 4-5. 2e klasse C: Renesse III-Zonne- maire I 2-1; SVOWK I-Dreischor II 1-0; Brouwershaven IL-Zierikzee III afgelast. 26 december (2e Kerstdag) 3e klasse D: Axel-Zierikzee 1-2; RCS-METO 1-0; Biervliet-Terneu- zen 3-3; Grenswachters-ODIO 1-6; Zeeland Sport-Hontenisse 0-2. 4e klasse G: Burgh-De Schutters 0-0; Cluzona-NSV 1-2; SC Gastel- Kaaise Boys 0-0. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee In ons dinsdag jl. opgenomen ver slag van de tentoonstellingen der P.V. „Gevleugelde Vrienden" te Zierikzee stond als eerste uitslag van de tentoonstelling van 14 en 15 december vermeld: Jonge doffers. Dit moest zijn: Jarige doffers. Verder was van de tentoonstel ling van 21 en 22 december de ru briek jonge doffers uitgevallen. De uitslag hiervan luidt als volgt: F. Maijs 1, 8, 9; A. Bakker 2, 6; C. M. van Westenbrugge 3; C. Seij- bel 4; J. Verwest 5; C. v. d. Hoek 7; C. Berrevoets 10, 14; J. A. ten Haaf 11 en e.v.; Gebrs. Dalebout 12; W. den Boer 13. (Vervolg raadsverslag Haamstede) i 20.000. In verband hiermede wordt een voorstel van b. en w. tot het aanvragen van een subjectieve verhoging van de algemene uitke ring uit het Gemeentefonds voor het jaar 1958 z.h.s. aangenomen. Een aangeboden gemeenschappe lijke regeling Stichting Werkplaats Schouwen-Duiveland, wordt hierna z.h.s. vastgesteld. Een voorstel van b. en w. tot ver hoging van de huurprijzen van de Oostenrijkse zomerwoningen wordt na enige bespreking z.h.s. aangeno men. Thans bedragen deze huur prijzen f 500 per jaar. De verhoog de bedragen zijn naar de grootte van de woningen vanaf 1 januari 1958: f 575; f 600 en f 625 per jaar. Deze verhoging is door b. en w. voorgesteld naar aanleiding van aandrang daartoe van de zijde van het ministerie van Volkshuisvesting en van Ged. Staten. De voorzitter deelt mede dat het uitbreidingsplan dezer gemeente aan het einde van deze maand ter visie kan worden gelegd. Een voorstel van b. en w. om twee strandgedeelten onder deze gemeente wederom voor 5 jaar te huren van de Dienst der Domeinen, wordt z.h.s. aangenomen. De voor zitter deelt hierbij mede dat de mo gelijkheid bestaat dat wordt over gegaan tot opruiming van beton en ijzer op het strand. Na enkele kleine besprekingen bij de rondvraag sluit de voorzitter de ze vergadering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3