GELUKKIG KLAVER VIER Duizenden namen deel aan kerstfeestviering in het Heilige Land Hoogmis in „Kapel van de Kribbe" JERUZALEM (Jordanië), 25-12. Duizenden uit alle delen van de wereld afkomstige bedevaartgan gers hebben de eerste kerstdag deelgenomen aan de kerstfeestvie ring in het Heilige Land. Het uitgaansverbod werd in de nacht van 24 op 25 dezer opgehe ven, teneinde de bezoekers, waar mede alle hotels en andere over nachtingsgelegenheden in het ge bied van Jeruzalem overvol waren, in staat te stellen de mis bij te wonen, die in de kleine ommuurde stad Bethlehem, waar de Christus is geboren, werd opgedragen. Alberto Gory, patriarch van Je ruzalem, heeft de traditionele pon tificale hoogmis in de kapel van de Kribbe, die ligt in de „Kerk der Geboorte", opgedragen. Woensdag, eerder op de dag, had hij een processie geleid, die uit Je ruzalem, via de Mandelbaum-poort, waardoor het Israëlische en het Jordaanse gedeelte van oud-Jeru zalem worden verbonden, de ruim 17 km lange weg naar Bethlehem was gegaan. Dinsdag, te middernacht, begon nen de klokken van de kerken van Bethlehem en in het Heilige Land te luiden ter herdenking van de geboorte van Christus, nu bijna tweeduizend jaar geleden. In Jordanië In Jordanië is eerste kerstdag, op wens van koning Hoessein, als feestdag beschouwd. Alle rege ringskantoren waren gesloten. De Jordaanse dagbladen zijn met speciale uitgaven verschenen, waar in het kerstverhaal wordt weerge geven en foto's zijn opgenomen van Ingezonden mededeling Volgende uitzending zaterdag 4 |an. 9.45 n.m. over Hllveraum I (402 m.). Schrijf In elk der tien vak|es een 1 of 2 of 3. Optellen. Plak dit formulier op ge frankeerde briefkaart met 50 cent extra porto op adreszijde. Inzenden aan: Klaver Vier, Hilversum. Eén oplossing per kaart. Wekell|ks prijzen tot een m nnn totale waard» v. minsten* I IU.UUU.- AU Radio-actie in samenwerking met en ten bate van St. „Prins Bernhardfonds",St. „Het Nederl. Blindenwezen", Ned. Ver. Sociale Zorg voor Minder-Validen „AVO" en St. „Ned. Orq. voor Intern. Bijstand". Goed gekeurd bij besl. v.d. Min. v. Justitie d.d. 27-8-1957 no. 1026/257. Kerstinbraak leverde f 10.000,— op 's-GRAVENHAGE, 26-12. In een speelgoedzaak aan de Koningstraat in Den Haag is, vermoedelijk de avond van de eerste Kerstdag, in gebroken, De inbreker(s) kwam(en) binnen door een opengeschoven keukenraam, doorzocht(en) het hele pand en bemachtigde(n) in een slaapkamer op de eerste etage een aantal blikken trommeltjes waarin een bedrag van ongeveer f 10.000 zat. De politie heeft de zaak in on derzoek. de kerstfeestviering en hiermede verband houdende tonelen. De Jordaanse pers publiceerde woensdag tevens hoofdartikelen, waarin er bij de christenheid op aan wordt gedrongen de Palestijnse vluchtelingen te helpen, die negen jaar geleden hun land moesten ver laten. De schrijvers verzoeken het Westen te. bevorderen, dat de vluchtelingen weer naar hun land kunnen terugkeren. De straten in Jeruzalem, Bethle hem en Amman waren ter gelegen heid van Kerstmis versierd. In bijna alle winkels konden kerst bomen worden waargenomen. Ingezonden mededeling pGAAFHUIDJÉ^ Het beste i AMSTERDAM. Evenals andere jaren op tweede kerstdag, hebben ook dit jaar nabestaanden en wa penbroeders van de na 1945 in In donesië, Korea of elders ter wereld gesneuvelde militairen, de overle denen herdacht tijdens een herden kingsdienst in de Lutherse kerk aan het Spui en met een défilé langs het nationale monument op de Dam te Amsterdam. Josephine Baker, nog altijd beroemd, hoewel zijn niet meer optreedt, ge fotografeerd in Frankfort, temidden van een groep schoolkinderen, met wie zij haar boekje „De Regenboogkinderen" besprak. De kinderen wa ren er meteen „helemaal in" en schroomden zich niet hun „tante Jose phine" commentaar te leveren. Schatten op de zeebodem De Bussumse scheepsberger ing. van Wienen, die van zich heeft doen spreken door grote bergingen o.a. voor de Noorse en Spaanse regerin gen, zijn berging vaneen grote olietanker in de Wie lingen bij Vlissingen en zijn pogingen om het Lutinegoud te bergen, heeft weer grote bergingsplannen. Voor de Zuid-Afrikaanse kust liggen zeer vele wrakken, geladen met tin, goud, ivoor, zilver en andere goederen ter waarde van naar schatting 6 d 700 miljoen gulden. Ing. van Wienen heeft reeds van de regering van Zuid-Afrika de bereidverklaring gekregen hem bergingsrechten te ver lenen voor een groot aantal wrakken voor de kust. Hij beschikt reeds over een lijst van 200 wrakken, teruggaan de tot 1660. Hij wil beginnen in het najaar van 1958 met een schip in de Woodstock- baai, een diepe inham in de Tafelbaai, waar een schip is gezonken met tin en ivoor ter waarde van vele miljoenen. Ing. van Wienen heeft een zelf uitgevonden slipzand- zuiginrichting, waarvan men o.a. gebruik maakte bij moei lijke reparatie-werkzaamhe den aan een gaszinker onder de bodem van het Noordzee kanaal. Ingezonden mededeling Angst voor iedere hap eten met dat zunrhranden in 't verschiet. Rennies blussen 't vuur iu 'n ommezien. Menigeen kan geen eten meer zien, alleen om de angst in 't vooruit zicht van die zuurbrand op de maag. Rennies nemen - zo nodig bij voor baat. De hevigste zuurbrand stilt al, op 't moment dat 'n Rennies gint te smelten op de tong. Druppel voor druppel - met Uw eigen speeksel - komen dé zuurbrand- dodende ingrediënten "in de maag en brengen 't maagzuurgehalte weer in balans. Wég pijn „Serenade" - film met fraaie operafragmenten - in de Concertzaal „De gemaskerde ruiter" - een „Western" Een vooral muzikaal fraaie film „Serenade" met Mario Lanza, Joan Fontaine en Sarita Montiel, wordt, in het weekeindeprogramma van de Concertzaal uitgebracht. De film verbeeld het leven van een opera zanger. De zanger wordt ontdekt als hij werkt in een wijngaard, waar zijn prachtig stemgeluid te horen valt. Hij komt in contact met de „kunstbeschermster" Kendall Hale, die hem zanglessen geeft. De ster van de „wijngaardzanger" stijgt snel en spoedig is hij aan een belangrijk debuut toe. De zanger is echter zo dom zich te verlieven op Kendall, die echter aan ernstige liefde niet toekomt, maar meer op avontuurtjes is belust. Snel gaat het dan bergafwaarts met de zan ger, want hij is geschokt door de niet beantwoorde liefde. In Mexico echter weet de dochter van een stierenvechter hem toch weer over te halen te gaan zingen. De zanger trouwt haar en dan blijkt hij de weg naar het volkomen succes te hebben gevonden. Op het toppunt van zijn roem probeert Kendall hem nog eenmaal ongelukkig te maken, maar die opzet mislukt. Fraaie opera-fragmenten zijn in deze film te beluisteren. Verder gaat in de Concertzaal „De gemaskerde ruiter", een War ner Bros-produktie met als de „on bekende wreker" Clayton Moore. „De gemaskerde ruiter" is een se rie-spel van de Amerikaanse tele visie, dat enorme populariteit ge niet. De avonturen van de legen darische held uit het Wilde Westen houden week aan week het publiek in hevige spanning. Ook de film die in de Concertzaal wordt ver toond is geladen met avontuur, spannend en vol actie. Een rolprent die de liefhebbers van Wild West- avonturen alles biedt v/at ze zoeken. Een vrolijke kolderklucht draait in hotel Bom. Het is de film „Door dik en dun" met Martin en Lewis, die in het verhaal optreden als een beroemd komiekenduo. De eerste beelden tonen het tweetal in de kleedkamers van een beroemd the ater in New York, waarvoor zich duizenden bewonderaars hebben verzameld. In de kleedkamer zijn ook Joe's ouders en een journaliste. De vader van een van de komieken vertelt dan aan deze journaliste de levensgeschiedenis van deze artis- ten. Deze levensgeschiedenis, vol humor en dol-dwaze belevenissen kan men dan aanschouwen a.s. za terdag in hotel Bom. De film draait tevens in het nieuwjaarsprogram ma. RECHTZAKEN Man van 61 jaar deed of hy 40 jaar was Met bevestiging van het vonnis, dat de politierechter in Utrecht had uitgesproken, heeft de procureur- generaal bij het gerechtshof te Amsterdam opnieuw f 250 boete plus 2 maanden voorwaardelijk ge- eist tegen de thans 65-jarige mon teur N. G. Herrebrugh uit Amster dam, die in december 1953 zijn ge boortebewijs vervalste, toen hij dit nodig had om met een ruim 30 jaar jongere Utrechtse vrouw in het hu welijk te treden. Hij wijzigde daarop zijn geboorte jaar (1892) in 1912 en deed zich ook tegenover zijn verloofde voor als iemand van 40 jaar, hoewel hij toen al 61 was. De doorzichtige verval sing werd door de burgerlijke stand te Zuilen, waar het huwelijk eind 1953 werd voltrokken, niet ontdekt, hetgeen gisteren de president van het gerechtshof, die het geboorte bewijs voor zich had, ten zeerste verwonderde. Drie jaar lang leefde de echtge note met haar man zonder te we ten, dat hij uit een eerste huwelijk al 6 kinderen had, die allemaal vol wassen waren en eerst dit jaar liep hij tegen de lamp. Schouwen en Duivelandse sDortspiegel Verrassende uitslagen by de wedstrijden van tweede Kerstdag Zierikzee bracht lastige uitwedstrijd tegen Axel tot een goed einde (1-2) Renesse III zorgde voor een grote verrassing door Zonnemalre met 2-1 te verslaan MEVO gaat zaterdagmiddag op bezoek by Wolf aartsdijk In de 3e klas D vielen b\j de wed- strijden welke op 2e Kerstdag wer den gespeeld tal van verrassende uitslagen te noteren. Zierikzee wist de lastige uitwedstrijd tegen Axel tot een goed einde te brengen (1-2) waardoor onze vertegenwoordigers in deze klasse thans het minste aantal verliespunten hebben. Het is alweer een groot aantal jaren gele den dat Zierikzee zo ver in de com petitie er nog zo goed voor stond.. Het is te hopen dat men de zaken bij de rood-zwarten nuchter blyjt bekijken, want een hoerastemming kan funest zijn voor het verdere van de competitie, en wie weet mis- schien wil het dan wel lukken. Om te beginnen staan er een tweetal bijzonder zware uitwedstrijden voor de deur, nl. Hontenisse en METO. Biervliet kwam bijzonder goed voor de dag door de leiders Terneuzen een puntje af te snoepen (3-3). RCS kon tegen METO ook de puntjes in Souburg houden (1-0). Hontenisse schijnt zijn oude vorm weer te heb ben terug gevonden want het valt heus niet mee om Zeeland Sport in Vlissingen aan het kortste eind te laten trekken (0-2). ODIO schoot geweldig uit haar slof daar Grens wachters kansloos op eigen terrein werd geklopt (1-5). Terneuzen 15 20 3 2 23 38-25 Zierikzee 14 10 2 2 22 39-22 Zeeland Sport 14 9 1 4 19 41-27 METO 15 9 1 5 19 28-15 Hontenisse 14 8 1 5 17 29-20 Grenswachters 15 8 1 6 17 31-28 Zeelandia 14 5 3 6 13 23-28 ODIO 15 6 0 9 12 23-28 RCS 14 4 3 7 11 21-29 Axel 13 2 2 9 6 23-35 RKFC 13 2 2 9 6 13-32 Biervliet 12 1 110 3 17-37 In de 4e klas G eindigden Burgh en De Schutters hun wedstrijd pre cies eender als zij waren begonnen (0-0). De club uit de Westhoek heeft zeker de beste kans op de overwin ning gehad maar de voorhoede bleek niet in staat van de geboden kansen te profiteren al dient daar bij direkt te worden toegevoegd dat zij vrouwe Fortuna ook niet op de hand had. SC Gastel en Kaaise Boys eindigden ook al met een bril (0-0) terwijl de teruggang van Clu zona nog onverminderd voortduurt. Nu werd zelfs van NSV op eigen terrein verloren (1-2). Door deze uitslagen zakte Renesse terug tot de derde plaats van onder op de ranglijst. Steenbergen 11 10 1 0 21 33-12 Halsteren 12 7 1 4 15 33-22 Cluzona 13 6 2 5 14 25-23 Noordhoek 11 4 4 3 12 20-21 Kaaise Boys 11 4 3 4 11 22-19 NSV 11 4 3 4 11 19-20 De Schutters 12 4 3 5 11 16-22 SC Gastel 11 3 4 4 20 18-28 Renesse 13 3 4 6 10 27-29 Nw. Borgvliet 10 3 1 6 7 20-28 Burgh 13 1 4 8 6 18-37 In de le klas B van de afd. Zee land scoorden Brouwershaven en Zierikzee II er lustig op los. Brou wershaven wist viermaal het net van de tegenstander te vinden maar daar stelden de Zierikzee-reserves vijf doelpunten tegenover zodat de puntjes mee naar huis konden wor den genomen. Renesse II Zierikzee II Brouwershaven Burgh II Dreischor 10 6 3 1 15 35-20 8 5 1 2 11 23-18 7 3 2 2 8 24-18 8 2 2 4 6 19-27 9 2 0 8 2 10-25 In de 2e klas C zorgde Renesse III voor een grote verrassing door Zon nemalre met 2-1 te verslaan. SV- OWK, dat zelf Dreischor II kans loos met een 8-0 nederlaag naar huis stuurde, was hier de lachende derde daar het nu nog wat steviger de leiderspositie inneemt. SVOWK Zonnemaire Zierikzee ÏII Renesse III 9 8 0 1 16 49-13 9 6 0 3 12 33-22 7 4 0 3 8 28-19 4 10 3 2 6-17 Brouwershaven 11 5 1 0 4 Dreischor II 8 10 7 2 12-20 2 15-52 MEVO gaat zaterdagmiddag in de 2e klas B op bezoek bij Wolfaarts- dijk. Dit wordt geen gemakkelijke DE VORST VAN SUPRANIA opgave voor de Zierikzeezeënaren die met een gelijk spel al tevreden mogen zijn. Kats maakt een goede kans in de uitwedstrijd tegen Be velanders. Kloetinge krijgt de han den vol aan Goes V, terwijl SVD b\j Heinkenszand gaat winnen. Ka pel le gaat met de beste papieren op bezoek bij Wissekerke. In de 2e klas D gaat Bruse Boys van de reserves winnen. Duiveland is favoriet in Zierikzee tegen ME VO II, terwijl Brouwershaven III een klein kansje heeft tegen MEVO III zijn eerste winstpuntje te boe ken. Vol spanning zien wy in de 3e klas D de verrichtingen van Zie rikzee tegemoet in de uitwedstrijd tegen Hontenisse. Zwaar zal de strijd voor de rood-zwarten zeker wezen waarbij een puntenverdeling niet is uitgesloten. ODIO zal Bier vliet wel aan het kortste eind laten trekken, terwijl RCS, thuis, de bes te kansen heeft tegen Axel. In de 4e klas G kan Steenbergen zijn voorsprong nog wat vergroten door van NSV te winnen. SC Gas tel maakt een goede kans op winst nu Cluzona op bezoek komt. In de le klas B van de afd. Zee land spelen Zierikzee II en Brou wershaven alweer tegen elkaaT. De thuisclub heeft, gezien de verrich tingen van jl. donderdag wel de beste kans op de puntjes. Renesse II gaat op bezoek bij Dreischor dat thuis altijd nog krachtig tegen stand wee te bieden. Een kleine stand weet te bieden. Een kleine zit er wel in. In de 2e klasse C zal Zonnemaire wel in staat zijn om over Brouwers haven II de baas te blijven. Drei schor II heeft iets betere kansen tegen Renesse III. Ingezonden mededeling DAMP0 GENEEST verkoudheden bij Vader, Moeder en Kind Dertig doden bij ontploffing op jacht RIO DE JANEIRO, 26-12. Een ontploffing aan boord van het Bra ziliaanse jacht „Witte Zwaan" heeft aan de dertig opvarenden het leven gekost. De explosie deed zich dins dag voor, toen het jacht zich ter hoogte van de haven van Salvador in de Braziliaanse staat Bahia be vond. Het vervoerde een lading vliegtuigbenzine. Aan boord bevon den zich verscheidene studenten, die op weg waren naar hun ouder lijk huis om daar het Kerstfeest te vieren. Tot dusver heeft men veer tien lijken geborgen. KERKNIEUWS Ger. Kerken Aangenomen naar Sprang (N.Br.): kand. W. B. van der Meulen, Am sterdam. Bedankt voor Bozum, Broek on der Akkerwoude en Oosthem: kand. W. B. van der Meulen, Amsterdam. Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Zaandam: D. Hen stra, Oud Beijerland. Ger. Gemeenten Beroepen te Boskoop: J. B. Bel, Krabbendijke. Bedankt voor Wolfaartsdijk: J. B. Bel, Krabbendijke. OOSTERLAND. Maandag 30 de cember, 7 uur: ds. M. Heerschap uit Borssele. (Oudejaarsavondpre dikatie). Oud-Geref. Kerk BRUINISSE. Zaterdag 28 decem ber, 7 uur: de heer Gebraad uit St. Philipsland. (Oudejaarsavond predikatie). Ingezonden mededeling ik heb "van.ZOyk. dekens! V/AT 116 T VI t>\IT Verwachting tot zaterdagavond: Plaatselijk mist Veel bewolking en overwegend droog weer met plaatselijk mist; matige zuidwestelijke wind; weinig verandering in temperatuur. 28 dec. Zon op 8.50, onder 16.37. Maan op 11.53, onder 29 dec. Zon op 8.50, onder 16.38. Maan op 12.14, onde^ 0.49. 30 dec. Zon op 8.50, onder 16.39. Maan op 12.37, onder 1.54. Eerste kwartier: 29 dec. te 5.52. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 28 dec. 29 dec. 30 dec. 7.31 v.m. 8.14 v.m. 9.06 v.m. BROUWERSHAVEN 28 dec. 29 dec. dec. 7.12 v.m. 7.58 v.m. 8.52 v.m. 20.04 n.m. 20.52 n.m. 21.52 n.m. 19.32 n.m. 20.23 n.m. 21.25 n.m. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 27-12. Tijdens de kerst- igen is boven zuid-Europa een krachtig gebied van hogedruk tot ontwikkeling gekomen, dat zich nu uitstrekt van de Azoren tot aan de Kaspische Zee. Langs de noord flank van dit gebied ontstond een brede zuidwestelijke luchtstroming waarmee vochtige en betrekkelijk zachte oceaanlucht over de Britse eilanden en de Noordzee wordt ge voerd. Ook Nederland kwam bin nen het bereik van deze Iuchtmas- sa's. Plaatselijk ontstond een hard nekkige mist, waardoor het weer een somber karakter heeft gekre gen. Het eerstkomende etmaal zal de luchtdrukverdeling in onze om geving vrijwel geen verandering ondergaan. In verband hiermede blijft het weer nevelig en tamelijk zacht. Ingezonden mededeling NEEM BLIK GROENTEN in 4 minuten O klaar op tafej,! ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 29 december: dokter Vo gelaar. (Telefoon 01110-2280). WEEKEINDE-ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 28-30 december: dr. J. H. van Eldik, Noordgouwe. 44. Als Aram eindelijk de ogen weer opslaat, is het eerste wat hij ziet, het vertrouwde gelaat van Agua. „Waar ben ikwat wat is er gebeurd?" vraagt Aram verward. „In een hut aan de kust", antwoordt de hagedis. „We zijn met een kano het binnenland ingetrokken en hebben de geneeskrachtige bladeren gevonden.... Helaas is Niora, het negermeisje, spoorloos verdwenen in het oerwoudEn hij vertelt Aram alles wat er in de afgelopen dagen is voorgevallen. Aram, verzwakt als hij is van het liggen en de hoge koortsen,' wankelt als hij even later uit de koele leemhut in het felle zonlicht treedt. De eerste, die, strom pelend op zijn krukken op hem toekomt, is de oude Totama. „Mijn dochter gij, machtige blanke heer haar redden van de vorst van Suprania?" vraagt de oude met bevende stem. „Ik zal doen wat ik kan, Totama", glimlacht Aram geruststellend. „Breng de gevan genen bij me!" De gevangenen worden van boord gehaald en even later staat het drietal met geketende handen voor hem.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2