Afdeling Schouwen-Duiveland van „Schuttevaer" zestig jaar HART SPORT VOETBAL Renesse Ill-Zierikzee III 2-6 De bezoekers speelden beter voetbal en verdienden de overwin ning volkomen. Voor de rust gaf Renesse nog goed partij maar toen na de hervatting het uithoudings vermogen een woordje mee ging spreken was die weerstand spoedig gebroken. Na 14 min. spelen nam Renesse de leiding door Fonteine (1-0), waarna v. d. Schee in de 33e min. de partijen in evenwicht bracht (1-1). Na de rust had Peute spoedig succes (1-2). Even later bracht Peute met een ver en hoog schot de coorsprong op 1-3. Door nog twee doelpunten van dezelfde speler werd het 1-5. Van Geesber- gen maakte er zelfs 1-6 van, waar na tenslotte Noordijk de eindstand op 2-6 bracht. Goede nieuwjaarswens De Amsterdamse politie zal bij de jaarwisseling onder de burgerij nieuwjaarskaartjes verspreiden, waarop de wens wordt uitgesproken, dat 1958 een veilig jaar moge zijn. Voorts vermelden de kaartjes de raad: „Doe het goed in het verkeer - 't kost u niets en 't baat u zeer". STAD FIV PROVINCIE Lepelaars bij Plompetoren Bij de Plompe toren zijn dezer dagen twee lepelaars aangetroffen. Dit is een bizonderheid omdat de trektijd van deze fraaie dieren reeds in de herfst plaatsvindt. In februari worden zelfs de eersten al weer terugverwacht. Deskundigen verwachten echter wel dat deze laatkomers de grote reis naar het zuiden nog wel zullen ondernemen. HAAMSTEDE Horlogerie gevestigd In de Weststraat heeft dezer da gen de heer A. Walhout een hor logerie geopend. Door ruimtegebrek is de ondernemer echter gedwon gen zich voorlopig in het klein te behelpen, wat niet wegneemt dat hij toch reeds de beschikking heeft over een kleine etalage. De heer Walhout vestigde zich hier na een uitgebreide cursus in het horloge- repareren in Zwitserland gevolgd te hebben. Hij werkt met de meest moderne machines. Een bijzonder heid is de schoonmaak- of spoel- machine. De heer Walhout heeft ook een ruime ervaring in het repa reren van naaimachines. De „Waterman", die zaterdag in Singapore ruim 900 Nederlandse evacué's uit Surabaja heeft ont scheept, is vandaag weer in Tand jong Priok, de haven van Djakarta, aangekomen om weer andere eva cué's op te halen. Schouwen en Duivelandse SDortspiegel Duiveland zegevierde over SINOTO (4-1), Renesse dwong V Kaaise Boys een puntenverdeling af (3-3). Zierikzee bereikte V v de tweede plaats op de ranglyst door R.K.F.C. met 2-0 te ver- x slaan. Uitgebreid voetbalprogramma voor tweede kerstdag In de 2e klas B van de zaterdag middagcompetitie wist Yerseke III maar net de lastige klip by Wol- aartsdijk te omzeilen (0-1). SVD begint er steeds beter in te komen, nu moest Bevelanders het met een zware 7-2 nederlaag ontgelden. Kats stelde wel wat teleur, want op een 4-1 nederlaag tegen Kapelle zal het toch zeker niet gerekend hebben. MEVO 11 8 2 1 18 68-22 Yerseke III 12 8 2 2 18 40-30 Kapelle 11 6 2 3 14 31-23 Kloetinge 9 5 3 1 13 27-20 SVD 11 5 2 4 12 31-25 Kats 12 4 3 5 11 44-29 Goes V 9 4 2 3 10 25-21 Wolfaartsdijk 11 3 2 6 8 34-24 Bevelanders 12 3 1 8 7 32-61 Wissekerke 10 1 4 5 6 27-42 Heinkenszand 10 0 1 9 1 15-79 In de 2e klas D kon slechts een wedstrijd doorgang vinden. Op een uitstekend bespeelbaar terrein wist Duiveland met 4-1 over Nieuwer- kerkse SlONOTO te zegevieren. Opvallend is hier het grote aantal wedstrijden dat Duiveland meer heeft gespeeld dan zijn naaste con current Bruse Boys. Duiveland 10 9 0 1 18 62-21 Bruse Boys 6 5 1 0 11 26- 6 Burgh III 9 4 1 4 9 24-23 SlONOTO 7 3 2 2 8 27-18 MEVO II 6 2 1 3 5 14-23 MEVO III 7 2 1 4 5 17-31 Bruse Boys II 7 2 0 5 4 23-30 Brouwershaven III 8 0 0 8 0 6-50 In de 3e klas D kon Zierikzee de voorspelde 2e plaats op de rang lijst bereiken. Zelf wist het met 2-0 over RKFC te zegevierenterwijl verder Zeeland Sport een handje hielp door METO met lege handen naar huis te sturen (2-1). Terneu- zen had de handen vol aan Axel (3-2). RCS ging verder op het goede pad en Grenswachters, dat de laat ste weken lelijk is afgezakt, moest er met 3-1 aan geloven. Hontenisse wist de lastige uitwedstrijd tegen ODIO tot een goed einde te bren gen (0-1), terwijl Zeelandia een be scheiden overwinning boekte op Biervliet (2-1). Terneuzen 14 10 2 2 22 35-22 Zierikzee 13 9 2 2 20 37-21 Zeeland Sport 13 9 1 3 19 41-25 METO 14 9 1 4 19 28-14 Grenswachters 14 8* 1 5 17 30-23 Hontenisse 13 7 1 5 15 27-20 Zeelandia 14 5 3 6 13 23-28 ODIO 14 5 0 9 10 18-27 RCS 13 3 3 7 9 20-29 Axel 12 2 2 8 6 22-33 RKFC 13 2 2 9 6 13-32 Biervliet 11 1 010 2 14-34 In de 4e klas G leverde Renesse een mooie prestatie door Kaaise Boys op eigen terrein een punten verdeling af te dwingen (3-3). Hal- steren zag geen kans om Steenber gen de voet dwars te zetten en ver loor met 3-2. De spanning aan de kop van de ranglijst is er nu vol ledig uit en er zou nog een wonder moeten gebeuren om Steenbergen van de titel af te houden. Na de goede verrichtingen gaat Cluzona nu wat afzakken in de laatste we ken. Op eigen terrein kwam het te gen SC Gastel niet verder dan een gelijk spel (2-2). De Schutters be haalden een kleine doch nuttige ze ge op NSV (1-2). Steenbergen 11 10 1 0 21 33-12 Halsteren 12 7 1 4 15 33-22 Cluzona 12 6 2 4 14 24-21 Noordhoek 11 4 4 3 12 20-21 Kaaise Boys 10 4 2 4 10 22-19 De Schutters 11 4 2 5 10 16-22 Renesse 13 3 4 6 10 27-29 SC Gastel 10 3 3 4 9 18-18 NSV 10 3 3 4 9 17-19 Nieuw Borgvliet 10 3 1 6 7 20-28 Burgh 12 1 3 8 5 18-37 In de le klas B van de afd. Zee land wist Renesse II de belangrij ke ontmoeting tegen de Zierïkzee- reserves tot een goed einde te bren gen door met 5-3 te zegevieren- Alleen Brouwershaven heeft nu nog minder verliespunten (één) als Re nesse II. Renesse II 10 6 3 1 15 35-20 Zierikzee II 7 4 12 9 18-14 Brouwershaven 6 3 2 1 8 20-13 Burgh II 8 2 2 4 6 19-27 Dreischor 9 1 0 8 2 10-25 In de 2e klas C wist SVOWK met ruim verschil van Brouwershaven II te winnen (7-2). Dreischor II bood moedig tegenstand aan Zonnemaire maar zag toch geen kans de bezoe kers van de vnnst af te houden (3-5) Renesse III zag Zierikzee III met de puntjes naar huis vertrekken (2-6). SVOWK 8 7 0 1 14 41-13 Zonnemaire 8 6 0 2 12 32-20 Zierikzee III 7 4 0 3 8 28-19 Brouwershaven 11 5 1 0 4 2 12-20 Dreischor II 7 1 0 6 2 15-44 Renesse III 3 0 0 3 0 4-16 Door van J. M. Krijnse Locker te winnen wist A. Overweel „De drie schapen", Dreischor, beslag te leg gen op het persoonlijk kampioen schap 2e klas libre distrikt Schou- wen-Duiveland der K.N.B.B. De heer Overweel speelt nu mee om het kampioenschap groep C gewest Zeeland-Brabant hetgeen in hotel „Concordia" te Zierikzee op een nog nader vast te stellen datum zal plaats vinden. Voor de competitie wist OKK I met 2-0 te zegevieren over „De drie schapen" II. „Con cordia" versloeg met dezelfde cij fers de reserves. Voor donderdag a.s. (2e Kerstdag) is nog een uitgebreid voetbalpro gramma samengesteld. In de 3e klas D moet Zierikzee op bezoek bij Axel, een wedstrijd welke nog lang niet is gewonnen en waarin zeker van het begin tot het eind alles zal moeten worden gegeven. Grens wachters kan een kleine zege be halen op ODIO. Zeeland Sport heeft iets betere kansen dan het bezoe kende Hontenisse. 'Terneuzen zal zich wel niet laten verrassen door Biervliet, terwijl RCS niet geheel kansloos is tegen METO. In de 4e klas G is het zaak voor Burgh om de thuiswedstrijd tegen De Schutters te winnen. Wanneer de Burgh-mensen over hun inzin king heen weten te komen, is hier toe een kleine kans aanwezig. Re nesse gaat op bezoek bij Noordhoek en ook hier zou een puntenverde ling voor de duinbewoners lang geen gek resultaat wezen. SC Gas tel kan thuis van Kaaise Boys win nen, evenals Cluzona van NSV. In de le klas B van de afd. Zee land heeft Brouwershaven, thuis, de beste kansen tegen Zierikzee II. In de 2e klas C maakt Dreischor II weinig kans tegen SVOWK.'Zon- nemaire is favoriet in de uitwed strijd tegen Renesse III, terwijl Zierikzee III een beste kans maakt op de winst tegen Brouwersha ven II. DUIVENDIJKE Actie ratten-bestrijding In Duivendijke zal een bestrij- dingsactie van ratten worden ge houden, waarbij gebruik zal wor den gemaakt van een nieuw ver delgingsmiddel. Het zg. „gereed- losaas" is nl. verpakt in kleine pa pieren zakjes die op de plaatsen waar het ongedierte zich ophoudt gedeponeerd kunnen worden. Deze middelen zijn uiterst gevaarlijk voor mens en dier, zodat uittrste voorzichtigheid geboden is. DE VORST VAN SUPRANIA 43. Aan de monding van de rivier hebben Arams dienaren, in afwachting van de terugkeer van hun meester, hun kamp opge slagen. Het is reeds ver in de ochtend van de tweede dag, als Presto een verheugde kreet slaakt en zwaaiend naar de oever rent. Een lange, smalle kano glijdt door de rietzoom en Agua springt aan land. Maar Presto's blijdschap is spoedig verdwenen, als hij ziet dat Aram nog steeds roerloos in de kano ligtTerwijl twee sterke negers de bewusteloze ridder op een draagbaar naar een van hun lemen hutten brengen, vertelt Agua in geuren en kleuren zijn be levenissen. En binnen, in de koelte van de negerhut, strijdt het ge nezende sap van de rode bladeren een heftige strijd met het gif in Arams bloed, een strijd, met als inzet het leven van de jonge ridderKoortsvisioenen bestormen Arams breinuit het duister van de hut duiken de wilde koppen van Messeria-krijgers ophet gelaat van Igor, de baardman, die hem toeschreeuwt: „De vorst van Suprania zal je weten te vinden!"en steeds weer de gestalte van de donkere dwerg, die met een duivelse schaterlach de noodlottige, vergiftigde dolk heft Op 5 Januari 1958 Brouwershaven bakermat van de afdeling Op 5 januari a.s. hoopt de afde ling Schouwen-Duiveland van „Schuttevaer" het zestigjarig be staan te herdenken. De feitelijke viering van het jubileum vindt echter plaats op vrijdag 10 januari, in verband met het feit dat 5 jan. op een zondag valt. Brouwershaven is de bakermat van de afdeling geweest. De toen malige burgemeester dier ge meente, de heer A. W. van Buuren, nam het initiatief, „om de zware concurrentie van de stoomvaart te gen te gaan en het daarom dubbel nodig is zich nauw aaneen te slui ten". Aldus het verslag van de eer ste bijeenkomst op 5 januari 1898, waarin o.m. opgemerkt wordt: „al wat de gehele scheepvaart ten goede komt, strekt ook in meerdere of mindere mate elke schipper ten voordele". Zestig jaar zijn sinds de oprich ting voorbij gegleden, jaren waarin de scheepvaart vele veranderingen onderging. De zeilvaart moest plaats maken voor stoommachine en motor, om mee te kunnen in het handelsverkeer. Bij het naslaan der archieven komt men namen tegen van man nen die het hunne er toe hebben bijgedragen om de voortschrijdende tijd op de voet te volgen in hun moeilijk en dikwijls zwaar bedrijf. Hun namen dienen aan de verge telheid te worden ontrukt: Het wa ren: H. de Rijke te Zonnemaire, voorzitter, K. v. d. Linde, Brou wershaven, secr.-penningmeester, C. van Beveren, Brouwershaven, H. T. Landegent, Burghsluis, Jb. de Waal Gz., Bruinisse en W. Ribbens, Zierikzee. Talrijk zijn de initiatieven ge weest die de vereniging nam om via de Kon. Vereniging „Schutte vaer" verbeteringen te bereiken aan havens op het eiland of op de routes die de schepen voortdurend moesten bevaren. Zo heeft men reeksen van jaren gestreefd naar verbetering van het „Hellegat" voor Willemstad, een verbetering die eerst na 25 jaar een feit werd. Nog langer duurde het eer bij Bruinisse de vluchthaven aan het Zijpe werd aangelegd. Verdwenen Dijkwater Van recenter datum waren de klachten over de bebakening van het Dijkwater, maar deze oude scheepvaartroute is thans van de kaart geschrapt door de afsluiting met een hoge dijk van Dreischor naar Sirjansland. Tweemaal hield de Kon. Vereni ging „Schuttevaei6' op ons eiland haar jaarvergadering onder leiding van de prominente figuur van Harm Smeenge, een naam die lang blijft voortleven bij hen die bij de binnenvaart betrokken zijn. Het zestigjarig bestaan der af deling Schouwen-Duiveland zal 10 januari te Zierikzee feestelijk wor den herdacht in het „Huis van Nas sau", waar o.m. het marionetten ensemble „De legende van Westen- schouwen" hoopt op te voeren. Het tegenwoordig bestuur is als volgt samengesteld: Jac. de Rijke Hzn., voorzitter, P. J. van der Doe, sec.-penningmeester, O. L. van der Klippe, L. Jumelet-Wesdorp, S. Beekman en B. W. Schot Jac.zn., leden. KERSTBOODSCHAP VAN DE PAUS Paus Pius XII heeft zondag in een Kerstboodschap aan de wereld een beroep gedaan op alle landen, hun bewapening te beperken „on der doelmatig toezicht". Volgens de paus worden een ver mindering der bewapening en an dere maatregelen om een oorlog af te wenden door de goddelijke wet vereist om een wereld die reeds te veel geleden heeft een verdiend respijt te geven. Klaarblijkelijk doelend op de lan den van het Atlantisch pact drong de paus aan op „de meest volledig gewaarborgde onderlinge afhanke lijkheid tussen de landen die werke lijk vrede verlangen om degene af te schrikken die de vrede zou wil len verstoren". De rede van de paus is uitgezon den door de nieuwe krachtige zen der van het Vaticaan die naar men meent zelfs tot in het hart van China kan doordringen. 1957 SOMBER LANDBOUWJAAR Vergadering Coöp. Landbouwvereniging „D.E.S." te Oosterland Sommige boeren kampen met investeringsmoeilijkheden -Onder voorzitterschap van de heer H. J. v. d. Zande vergaderde in café „Even Buiten" te Ooster land de Coöperatieve Landbouw vereniging „D.E.S.". Slechts 56 van de 150 leden waren aanwezig. In zijn openingswoord verwel komde de voorzitter inzonderheid de heer Van Liere, het erelid de heer M. Otte en de assistent van de R.L.V.D. de heer De Koning. De voorzitter gaf een uitvoerig jaaroverzicht. Het is, aldus spr., in 1957 in de landbouw niet op rol letjes gegaan. De opbrengsten en de prijzen waren teleurstellend. De aardappelen waren er het slechtst aan toe. Vele percelen waren het rooien niet waard. De wel gerooide waren vaak van slechte kwaliteit. Voegt men bij alle tegenvallers nog de andere gewassen als vlas, uien, bieten enz., dan behoeft het geen betoog dat 1957 bekend zal blijven als een bijzonder ongunstig land bouwjaar. Funest was dat in de goede ach terliggende jaren de winsten dus danig werden afgeroomd door de fiscus, dat er van een hoogst nood zakelijke reservevorming geen sprake kon zijn. Bovendien moes ten grote investeringen worden ge daan voor herbouw en mechani satie. 1958 staat alweer voor de deur en de nodige investeringen voor pootgoed, kunstmest e.d. moe ten gedaan. Verschillende landbou wers zullen echter niet over de nodige middelen beschikken om tot deze noodzakelijke aankopen te kunnen overgaan. Ir. van Beekom FEUILLETON Het OORSPRONKELIJKE ROMAN „Lieve jongen", schreef zij. „Ik verlang erg naar je, lm, en huil de hele dag. Ik weet zelf niet waarom. Of eigenlijk weet ik het wel. Ik ben bang, dat jc daar met andere meiden uitgaat en dat wil ik niet, wil ik niet, begrijp je. Je moet van mij alleen houden. Ik heb een hekel aan die pronkerige schep sels. Zij menen er niks van, lm. Laat je niets wijsmaken. Zij liegen hoor. Im, kom gauw terug, anders word ik ziek. Als ik doodga, is het jouw schuld. Waarom schrijf je zulke korte brieven? Je doet niks lief. Het lijkt wel, of je niet meer van mij houdt. Ik ben echt bang. Maar als je mij dat durft aan te doen, vermoord ik je. Vader heeft toch Rrrrt! Maria scheurde de brief doormidden en versnipperde hem. Kon zij niks beters schrijven, niet wat meer aan Irn denken, die daar in die vreemde stad hard moest studeren, ook voor haar. Zij begon opnieuw. „Lieve, lieve lm. „Ik zit hier nu alleen op mijn ka mer en ben echt een beetje verdrie tig. Ik doe mijn best om het niet te zijn, maar het helpt niet. Ik ge loof, dat ik echt niet zo lang buiten jou kan. Ik heb vannacht akelig gedroomd. Niet kwaad worden nu, want ik heb het gedroomd. Jij was daar met een heel mooi en rijk meisje. Je had mij geschreven, dat onze vriendschap wel mooi was ge weest, maar dat je nu eerst volko men gelukkig was. Vreselijk, ik was er helemaal overstuur van toen ik wakker werd. Maar dat is kinderachtig, hé? Jij gaat vast niet met een ander. Jij houdt van mij, net zoveel als ik van jou houd. Jij vergeet mij niet en haalt mij gauw bij je. Je bent een goede jongen, dat weet ik. Ik zal niet meer zeuren hoor. Ik ben echter soms zo bang, zo maar vanzelf, dat ik het niet nalaten kon, je er iets over te schrijven. Ik zie met verlangen je terugkomst tegemoet. Dan zullen wij elkaar al les vertellen en tevreden zijn. Wij moeten niet zo ver en zo lang van elkaar zijn. Ik tel de dagen en denk er al maar aan. Nu zal ik echter niet zo kinder achtig meer doen Ik zal veel stu deren en lezen. Met vader ging het vandaag iets beter. Ik hoop deze week nog even naar je huis te gaan. Er is de laatste tijd zo weinig van gekomen. Meer weet ik niet. Een kus van je liefhebbende Maria". Maria las de brief nog eens na en deed hem toen in een enveloppe. Vroeger zou zij zo'n brief kinder achtig gevonden hebben, nu schreef zij hem zelf. Wat wist een mens eigenlijk van zichzelf? Je meende sterk en flink te zijn, geloofde dat je je geluk tegemoet ging en nie mand kon je deren. Maar wat was er van waar? Waar was haar ze kerheid nu? Hoe sterk had zij zich niet gedacht, toen haar vader haar waarschuwde? Zij had er om gela chen, niet uit verwaandheid, maar omdat zij inderdaad genoeg zelf vertrouwen had en eigenlijk van de liefde en al haar problemen nog niets wist. Wat had Irn toen wel voor haar betekend? Een aardige jongen voor wie zij sympathie had. Zij had van hem kunnen houden, maar had zich nog lang niet af hankelijk van hem gevoeld. Dat voelde zij zich nu wel. Zij kon hem niet meer missen. In gedachten was Maria de trap afgelopen. Beneden deed zij haar mantel aan. Het was donker bui ten, maar bang was zij niet. Nooit geweest ook De weg naar het dorp was lang. De lucht was een don kere massa, die snel, doch zonder eind overdreef. Oude verhalen schoten haar te binnen. Over spoken en geesten. Meermalen waren die in de gelag kamer verteld. Oude Gras van de haven verstond de kunst boeiend te vertellen. Hij liet vreemde ver schijningen plotseling uit de grond oprijzen. Griezelige geluiden en stemmen vielen als het ware uit de lucht. Zij had er echter nooit waar de aan gehecht. Toch wist zij, dat diezelfde stille weg door de grote schreeuwers uit het café met dik wijls doodsangsten gelopen werd, Zij postte de brief en keerde te rug. Het werd rustiger in haar. Mis schien wel door die grote stille avond om haar heen. Irn zou haar niet ontrouw worden. Had hij niet menigmaal op deze wegen haar zijn liefde betuigd? „Irn, lieveling", fluisterde zij. (Wordt vervolgd). heeft reeds gewezen op de moge lijkheid in dergelijke gevallen aan te kloppen bij het Landbouwborg- stellingsfonds. Maar ieder die hier op een beroep doet, aldus de voor zitter, is niet a priori verzekerd van succes. Belangrijk hierbij is nl. de kwaliteit van de boer. Zij die in het bedrijf er „de pet naar gooien", kunnen beter de moeite sparen. Spr, stond hierna uitvoerig stil bij de wereldsituatie en achtte het verkieselijker dat de miljarden voor bewapening worden gebruikt om de hongerigen in de wereld te voeden. Spr. behandelde hierna het Delta-plan, dat voor de landbouw nieuwe mogelijkheden opent. Hij besloot zijn inleiding met een op wekking moedig en vertrouwend in de toekomst verder te gaan, de hand slaande aan de ploeg ter vol doening van de opdracht voedsel te winnen, niet alleen voor eigen ge zinnen, maar ook tot welzijn van de ganse mensheid. Huishoudelijke zaken Mededeling volgde hierop dat een drietal personen tot de vereniging wil toetreden, waartegen geen be zwaar bestond. De heer M. J. Zeijler deed hier na verslag van de 25 jaren C.A.V. en liet aan de hand van enige cij fers de groei zien. Op het einde van het verslag feliciteerde hij de heer v. d. Zande met zijn benoeming als lid van het hoofdbestuur der Z.L.M. en als secretaris van de C.A.V. Hierna werd het woord verleend aan de hoofdassistent afdeling me chanisatie van de R.L.V.D., welke sprak over „De ontwikkeling van de landbouwmechanisatie nu en in de toekomst". Op boeiende en hoogst deskundige wijze passeerden de verschillende werktuigen de revue, als daar zijn: de ploeg, de egge, de zaaimachine, de wiedma- chine, de erwtenpilonachine, de aardappelrooier, de bietendunner en de bietenrooier. Al de nieuwe snufjes aan deze werktuigen wer den onder de loupe genomen, ter wijl na de causerie verschillende vragen door de heer v. Liere op deskundige wijze werden beant woord. Na deze leerzame inleiding dankte de voorzitter de heer v. Liere. De aftredende bestuursleden, de heren J. A. van der Weele, H. J. van de Zande en M. J. Zeijler wer den bij acclamatie herkozen, ter wijl in de financiële commissie werden benoemd de heren M. van Dijke Wz. en J. Stouten Cz. Het fi nancieel verslag, dat door de heer Edelschaap werd uitgebracht, liet zien aan ontvangsten f 1733,29, uit gaven f 1466,02, alzo een winst van f 267,27. De omzet bedroeg over het boekjaar 1956-1957 f 148.633 (vorig jaar f 141.257, zodat hier een stijging te zien is van f 6594. Ook de heer Edelschaap werd dank ge bracht voor zijn keurig verslag. De rekening werd nagezien door de heren W. bij de Vaate en D. Fluijt en in orde bevonden. Nadat in de rondvraag nog enige aspecten ter sprake kwamen over de schoonmaakplicht der waterlo pen, sloot de voorzitter de vergade ring.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 7