GELUKKIG Gemeente Bruinisse moest geld lenen voor financiering huishoudschool Grond b(J de Ptdjee beschikbaar voor volkstuinen In de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse waren de heren wet houder v. d. Berg en L. E. van Po- pering afwezig. Bij de notulen wordt opgemerkt, dat het modderschip dat de haven uitbaggert, thans prachtig werk doet; de raad complimenteert het mede-raadslid Hoogerheijde, die tot een goed einde bracht wat zo lang zamerhand een strop voor de ge meente dreigde te worden. Een verzoek van de Chr. huis houdschool te Bruinisse om een stuk tuingrond te huren, groot 25 x 45 m., om aan de leerlingen prac- tisch onderwijs te geven in de tuin bouw, wordt ingewilligd. Het zal genomen worden van de grond die eigendom is van de gemeente, aan het eind van de Schipperslaan langs de Padjes. Een en ander is voor wethouder v. Gilst aanleiding om een voorstel ter tafel te brengen, om ook de overige grond ter beschikking te stellen van volkstuinhouders. De volkstuintjes langs de Dorpsweg, die vorig jaar gratis mochten wor den gebruikt, bleken als zodanig niet geschikt, zodat de tegenwoor dige huurders, die ze gratis huur den, voor 1958 niet meer op de zelfde voorwaarden willen huren, omdat er toch niets groeit. Besloten wordt de grond langs de Dorpsweg niet meer en die in de Padjes wel als volkstuinen te verhuren. Van de Bank voor Ned. Gemeen ten kan een lening worden verkre gen van f 100.000,die dankbaar wordt aanvaard. Waar de behandeling van aan vragen voor reiskostenvergoedin gen ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920 (tegemoetkoming in de bus- kosten voor in Zierikzee ter school gaande kinderen) tot voor kort plaats had volgens zelf opgestelde normen, die niet altijd bevredig den, zal in het vervolg volgens een regeling worden vergoed, die ook in andere gemeenten toegepast wordt. Nieuwe politieverordening De nieuwe politieverordening is een lijvig stuk; de raadsleden had den het ter bestudering thui9 ont- Ingezonden mededeling vangen. Het werd zonder commen taar aangenomen en goedgekeurd. Het havenreglement heeft di verse instanties gepasseerd, die een gunstig advies zonder voorbehoud uitbrachten. Aan „Schuttevaer" en de Visserijvereniging was eveneens om advies gevraagd, doch dit was niet ontvangen. De totale bouw- en verbouwkos ten van de landbouwhulshoud- schooi, het vroegere gemeentelijk vergaderlokaal, bedragen f 70.000. In deze bouw Is een gift van f 20.000 uit de „Commissarissenpot" ver werkt. De rest zal door de ge meente worden gefinancierd. Het schema voor rente en aflossing werd door het ministerie van O., K. en W. goedgekeurd. Aflossings- duur 15 jaar; rente 4V4 #/o. De voorzitter gaf een overzicht van wat zich heeft afgespeeld rond de bouw van de bejaarden wonin gen van de diaconie der Ned. Herv. gemeente. De gemeenteraad is be reid een voorstel tot overneming van deze woningen van de dlakonie over te nemen. De bezwaren van G.S. tegen de begroting 1958 werden gesproken. Veel bezwaren zijn van uitsluitend administratieve aard. G.S. maken bezwaren tegen verbetering van de straatverlichting. Vele leden vinden dit bezwaar onbillijk. Uitbreiding van de straatverlichting zal toch moeten plaats hebben in de nieuwe straten: Prinses Margrietstraat en Prinses Marijkestraat. De rondvraag Bij de rondvraag vroeg de heer Hoogerheijde naar de riolering bij de tuinen in de nieuwbouw. Het voorkomen van mestvaalten bij varkenshokken komt daarbij ter sprake. Andere rioleringskwesties komen mede op het tapijt. De raadsleden hebben met enige verwondering geconstateerd dat het verboden is aan de Lange dam te fietsen. Zij protesteerden hiertegen, doch de voorzitter zei dat een reeds lang geleden genomen besluit is uitgevoerd, van toen in de raad zit ting hebbende mosselkwekers. De heer A. Jumelet wees op een onhoudbare toestand op het ter rein-achter de nieuwbouw, in ge bruik geweest als gemeentelijk op slagterrein. De voorzitter deelde mede dat de gemeente binnenkort haar eigendomsrecht op dat terrein zal verkopen. Nadat de voorzitter de leden pret tige feestdagen had toegewenst, welke wens door de heer De Ko ning werd beantwoord, werd de vergadering gesloten. DREISCHOR Drag'ine trok kabel stuk Donderdagavond werd een tele foonkabel door een dragline stuk getrokken, met als gevolg dat het telefoonnet gedurende een uur ge stoord was. Ir. Koopmaii «prak voor algemene vergadering „Centraal Bureau" „Plantenveredeling 35 jaar geleden en nu" AMSTERDAM, 19-12. Op de van daag te Amsterdam gehouden ver gadering van de Nationale Aan- en Verkoopvereniging voor de Land bouw „Centraal Bureau" is de heer A. Loman uit Almen (GId.) als be stuurslid'gekozen. Hij volgt de heer J. Rooseboom op. Ir. C. Koopman, leider van het veredelingsbedrijf te Hoofddorp, die zijn functie deze maand zal neerleggen, sprak over het onder werp „Plantenveredeling 35 jaar geleden en nu". Spreker toonde aan dat de toename van de opbrengst van een tiental belangrijke gewas sen in de laatste 35 jaar gemiddeld 47 pet. bedraagt. Dit komt overeen met een stijging van 1,37 pet. per jaar. Ir. Koopman was van mening dat de resistentieteelt tegen ziek ten van landbouwgewassen een grotere zekerheid bij de opbrengst en lagere produktiekosten zal ver schaffen. Hij wees tevens op de Ingezonden mededeling Neem iedere dag de kleine dosis KRUSCHCN en drijf zo die Rbenmatisch» Pijnen uit Uw ledematen. 't Is alsof U een wonder beleeft, als U al betrekkelijk gauw de gun stige invloed van de aansporende werking van Kruschen's zes mine rale zouten op uw bloedzuiverende organen ondervindt. Naarmate het bloed wordt vrijgemaakt van die pijnverwekkende onreinheden, leeft ge weer helemaal op en voelt ge U allengs weer de oude, fit van lijf en leden en vrij van pijn. Even op de schaats De kortstondige vorstperiode heeft toch nog gelegenheid geboden aan velen de ijzers onder te binden. Gebruik werd gemaakt van een ge deelte van het in aanleg zijnde zwembad, waarop ongeveer 10 cm. water stond. Tot veler verwonde ring evenwel liet de ijsvereniging nog niets van zich horen en voor een goede organisatie is dit toch zeker gewenst. Er kan nog van alles gebeuren deze winter en daarom hopen de schaatsliefhebbers dat voldoende preparatieven worden gemaakt. Ingezonden mededeling X Schouwen en Duivelandse SDortspiegel In de 2e klas D krygt Duiveland het niet gemakkelijk tegen Sinoto. O Zierikzee komt thuis tegen R.K.F.C. in het veld (3e klas D). Renesse krijgt een zware opgaaf tegen Kaaise Boys. J. Blom heeft goede kans op het persoonlijk kampioenschap dammen van Zeeland. J. M. Krynse Lokker weer winnaar van de wisselbeker in de 3e klas libre van het district S. en D. biljarten. v Nu de vorst het veld heeft moe ten ruimen ziet het er naar uit dat een groot gedeelte van het voor dit weekend vastgestelde voetbalpro gramma kan worden afgewerkt. In de 2e klas B van het zaterdag middagvoetbal is MEVO deze week vrij. Yerseke III moet op bezoek bij Wolf aartsdijk en dit zou hun wel eens een gedeelte van de in zet kunnen kosten. Kats heeft een goede kans om Kapelle met lege handen naar huis te sturen. Kloe- tinge zal weinig tegenstand onder vinden van Heinkenszand. Goes V is favoriet tegen Wissekerke terwijl SVD er tegen Bevelanders wel voor zal zorgen dat de puntjes in Drie wegen blijven. In de 2e klas D gaat MEVO II van het derde elftal winnen. Dui veland zal het zeker niet gemak kelijk krijgen tegen SINOTO. Toch geven wij de Oosterlanders de bes te kansen op de zege. Bruse Boys krijgt het niet moeilijk tegen Brou wershaven III terwijl Burgh III zijn goede positie kan handhaven door Bruse Boys II met lege han den naar huis te sturen. In de 3e klas D komt Zierikzee, thuis, tegen het op de ranglijst op een na onderaan geplaatste RKFC in het veld. Hoewel de krachtsver houdingen in deze afd. nu niet zo ver uit elkaar liggen wist Zierikzee indertijd in Bergen op Zoom een vlotte overwinning te behalen waarop ook nu weer jn<*9 worden gerekend. Zierikzee kan hierdoor zelfs nog een plaatsje op de rang lijst stijgen want Zeeland Sport heeft in Vlissingen alle kans van METO te winnen. Terneuzen is op eigen terrein goed voor de volle winst tegen Axel. Hontenisse krijgt het niet gemakkelijk bij het bezoek aan ODIO. Toch geven wij de Zeeuws-Vlamingen een goede kans op de zege. Zeélandia heeft de bes te papleren tegen Biervliet terwijl RCS moed kan putten uit de goede prestatie tegen METO jl. zondag wat Grenswachters in Souburg wel eens op de winst zou kunnen komen te staan. In de 4e klas G gaat Renesse de lang niet gemakkelijke wedstrijd tegen Kaaise Boys tegemoet. Een puntenverdeling zou zeker al een mooie prestatie voor de duinbewo ners zijn. Cluzona heeft op eigen terrein de beste kansen tegen SC Gastel. NSV en De Schutters ont lopen elkaar niet veel, wellicht geeft het terreinvoordeel hier de doorslag. De strijd tussen Halsteren en Steenbergen is voor de thuis club de laatste kans om nog een kleine kans op de titel te behouden. Weet Steenbergen te winnen dan is er voor hen geen vuiltje meer aan de lucht. Een puntenverdeling behoort zeker tot de mogelijkheden. Nieuw Borgvliet zal wel geen kans zien om Noordhoek in eigen home de winst af te snoepen. In de le klas B kan Brouwers haven door van Burgh II te win nen in de running blijven. Renesse II krijgt een zware opgave tegen de Zierikzee-reserves. Een puntenver deling is hier de meest waarschijn lijke uitslag. In de 2e klas C wint SVOWK van Brouwershaven II. Zonnemaire zet zijn opmars voort door Dreischor II op eigen terrein geen kans te geven. Renesse III heeft tegen Zie rikzee III weinig kans om de eerste winst binnen te halen. In de hoofdklasse om het per soonlijk kampioenschap van Zee land maakt de heer J. Blom na zijn overwinningen op Anderson en Brandenburg een prachtige kans be slag te leggen op het kampioen schap. De stand na de 5e ronde is nu: J. Blom 9 punten uit 5 partij- J. M. Krijnse Locker, De Drie Schapen Dr. Braber, De Drie Schapen G. de Graag, Concordia N. v. d. Wolf, Concordia C. J. Schot, Concordia K. van Dixhoorn, De Drie Schapen en, Joh. de Smet 7 uit 5, J. Sinke 5 uit 5, J. Strooband 5 uit 5, L. An. derson 4 uit 5, Fr. Brandenburg 4 uit 5, J. J. Engevaart 4 uit 4 en L. Goedbloed 2 uit 5. In de le klas doet de jonge G. Blom niet voor de verrichtingen van zijn vader on der. Onbedreigd gaat hij aan het hoofd van deze klasse. Onze ver tegenwoordiger, de heer F. Rogge band te Dreischor sluit hier de rij. De stand is: G. Blom 10 punten uit 5 partijen, H. Mes 6 uit 5, J. C. Nijs- sen 6 uit 5, E. Hennekij 6 uit 5, L. J. Verkerke 6 uit 5, H. de Vlieger 5 uit 5, C. J. Hollestelle 4 uit 5, A. Krijger 2 uit 4, C. W. Damme 2 uit 5 en F. Roggeband 1 uit 4 partijen. In de 2e klas D van de landelijke schaakcompetitie is de positie vaiï de s.v. Zierikzee na de 6-4 neder laag tegen Brunssum er niet roos kleuriger op geworden, zoals uit onderstaande stand blijkt: OSV 3-6; Philips 3-5; Brunssum 2-4; De Pion 3-2; Max Euwe 3-2; Terneuzen 3-2; HSV 2-0; Zierikzee 3-0. Aan de bïljartcompetitie (vier tallen) van het district Schouwen- Duiveland der K.N.B.B. nemen deel „O.K.K." 1 en 2 te Nieuwer- kerk; „De Drie Schapen" 1 en 2 te Dreischor; „D.O.S." te Ouwerkerk en „Concordia" 1, 2 en 3 te Zierik zee. De eerste wedstrijd in deze competitie is deze week reeds ge speeld. OKK II slaagde er in met 2-0 over DOS te zegevieren. Heden avond (vrijdag) bindt OKK I de strijd op het groene laken aan te gen De Drie Schapen II. Voor maandagavond staan er een twee tal wedstrijden op het programma. De Drie Schapen tegen de reserves evenals OKK I. De bekerhouder van het seizoen 1956-57 in de 3c klas libre van het district S. en D. der K.èN.B.B., de heer J. M. Krijnse Locker, De Drie Schapen, wist bui ten mededinging in deze klasse weer beslag te leggen op de wissel beker voor het seizoen 1957-58. Kampioen werd no. 2, dr. Braber. K. van Dixhoorn degradeerde naar de 4e klas. De volledige einduitr slag is: verwachtingen, die vele deskundi gen koesteren met betrekking tot het kunstmatig oproepen van mu taties door röntgenbestraling of het bombarderen met neutronen, ver wekt door atoomreactoren. Hierna sprak dr. ir. C. Masten broek, die tot opvolger van ir. Koopman is benoemd, over „De perspectieven voor de plantenver edeling". De oud-papier-actie Zaterdagmiddag a.s. zal ten bate van „Luctor et Emergo" weer oud papier worden opgehaald Veertien dagen geleden moest het ophalen wegens de zeer slechte weersom standigheden worden uitgesteld. Filmavond Ned Rode Kruis De afdeling Schouwen van het Ned. Rode Kruis organiseerde woensdag een filmavond in het dorpshuis. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de afdeling, de heer H. J. Simons, die de speciale aandacht vroeg voor het Welfarewerk. Spr. deed een beroep op de dames, die over vrije tijd beschikken, zich voor dit werk te interesseren. In dit verband bracht hij dank aan mej. J. Hout man, voor al hetgeen zij in het be lang van het Rode Kruis verricht. Hierna werd de hoofdfilm „The glass wall" vertoond. Een verloting voor het Welfarewerk bracht de som van f 75 op. BRUINISSE De heer D. Bal is benoemd als gemeentebode, in de vacature Jac. Wesdorp. In de vacature ontstaan door de benoeming van de heer H. K Michaëlis tot bestuurslid van de waterkering van het calamiteuze waterschap „Bruinisse" is benoemd tot lid van de Dijkraad van ge noemd waterschap de heer L. bij de Vaate te Bruinisse. Wegens het voorkomen van een mazelen-epidemie, voorname lijk onder de jonge kinderen te Bruinisse, is de kleuterschool ge sloten. 462 478 450 385 429 335 4,54 3.84 3,03 2,38 2,91 1.85 3,28 2,60 2,45 2,14 2,27 1,63 Het Westduitse blad „Bild Zei- tung" meldt dat de Russische am bassadeur in west-Duitsland, An drei Smirnof, van Moskou bevel heeft gekregen voorlopig in Bonn te blijven. Hij zal dus met Kerst mis niet met verlof gaan. Volgens „Bild Zeitung" is men in kringen, die nauwe betrekkingen onderhou den met de Rusissche ambassade in Bonn, van mening dat Moskou aanstuurt op een nieuw onderhoud tussen Adenauer en ambassadeur Smirnof. LAND- EN TUINBOUW De ulenexport De aanvoer van Italiaanse uien op de Duitse markt had zijn weer slag op de prijs en de afzet van de Hollandse uien. En in Engeland kan men voorlopig nog vooruit omdat men daar eerst de eigen produktie consumeert. Dit betekent dat de uien voor de Hollandse uienteler slechts 10 12 cent per kg. opbren gen, een prijs die eigenlijk te laag is en dat zelfs voor deze prijs de markt nog niet willig is, omdat on ze twee voornaamste afnemers zich op andere wijze kunnen dekken. Tot eind november waren van het nieuwe seizoen 70.400.000 kg verzonden. De export van novem ber was ruim 17.150.000 kg. Hier van gingen naar Engeland 8.800.000 kg. en naar Duitsland bijna 7.800.000 kilogram. Onze voorspelling, dat de Hol landse produktie dit jaar maar net groot genoeg zal zijn om de ge raamde buitenlandse behoefte te dekken, schijnt bewaarheid te wor den, maar dit houdt niet in dat men op stijging van de prijs in de eer ste weken kan rekenen De Kerst dagen en de dagen van de jaarwis seling zijn nu niet direct de dagen waarop uien worden gegeten. En de buitenlandse voorraden zijn nog niet geruimd. AGENDA Heden (vrijdag Zierikzeehotel van Oppen, 8 uur, alg. ver. „Philatelica" (met films); Chr. Ger. Kerk, 7.30 uur, inge bruikneming orgel. Haamstede: hotel Bom, 7.30 uur, uitvoering A.N.A.B. Morgen (zaterdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, De man die teveel wist (14 j.); Huis van Nassau, 8 uur, Sociëteit „Landbouw en Handel", spr. dr. J. F. O Huese van Nieuwerkerke; café Pankow, duivententoonstel- ling „De gevleugelde vrienden". Ellemeet: café v. d. Have, 7.30 uur, uitvoering k.v. „Stormvogels". Haamstede: bioscoop hotel Bom, High Society (a.l.). Overmorgen (zondag) Zierikzee: Concertzaal, 3 uur, Brok kenpiloten (a.l.); 8 uur, De man die teveel wist (14 j.); café Pan kow, duivententoonstelling „Ge vleugelde vrienden". HET WEEKOVERZICHT In de nacht van donderdag op vrijdag daalden de temperaturen op vele plaatsen aanvankelijk tot het vriespunt, wat gladheid van wegen tengevolge had. In de loop van de nacht begon de wind iets in kracht toe te nemen en steeg het kwik een paar graden. De toe neming van de wind hield verband met een omvangrijke zuidweste lijke stroming, die zich van de Azoren via de Britse eilanden en de Noordzee, naar zuid-Scandina- Geslaagde jaarwisselingsbijeenkomst Vrouwenbond P.v.d.A. Mevr. v. d. Broeoke-d# Man: „Onze jeugd verantwoordelijkheid bijbrengen" De Zierikzeese afdeling van de Vrouwenbond van de Partij v. d. Arbeid heeft gisteren een feestelij ke en bijzonder gezellig verlopen jaarwisselingsbijeenkomst gehou den in de bovenzaal van het „Huis van Nassau". Graag geziene gasten op deze bijeenkomst waren de af delingen uit Brouwershaven, Drei schor en Bruinisse, burgemeester Vermeulen en echtgenote van Drei schor en het partijbestuur. Een woord van bezinning werd gespro ken door mevr. E. J. v. d. Broecke- de Man uit Aardenburg Oid van Prov. Staten van Zeeland). De presidente, mevr. v. d. Berge- Indenbosch, stond in haar openings woord stil bij de landgenoten in In donesië die op de vooravond van het „vrede op aarde" in zulke moei lijke omstandigheden verkeren. In een terugblik op het afgelopen jaar constateerde spr. dat de afde ling wederom actief is geweest. Er werden talloze vergaderingen be zocht, nieuwe leden traden toe, ter wijl voor de Vara-speelgoedactie het mooie bedrag van 270 gulden werd ingezameld. Taak voor de oudere Mevr. van den Broecke bepaalde haar gehoor bij de jeugd van van daag, die zo heel veel te danken heeft aan de grote strijd van de ouderen, die bij stukjes en beetjes hun idealen zagen verwezenlijkt. Een grote taak ziet spr. om de jeugd, die geen idealen meer heeft en die niet weet wat ze wil, verant woordelijkheid bij te brengen voor de medemens. „Ook in het geweten van de jongeren zal moeten door dringen dat we verantwoordelijk zijn voor een rechtmatige verdeling van de welvaart", aldus mevr. v. d. Broecke. Tot slot dacht spr. aan het onderdrukte Hongarije, waarvan de 68-jarige Anna Kethly heeft gezegd te geloven de bevrijding van het onderdrukte volk nog te zullen be leven. „Zolang er verworpenen op aarde zijn zal de Internationale worden gezongen", besloot spr. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld met zang door het dameskoor o.l.v. de heer P. C Tak, declamatie door mevr. Knuist en opvoering van de schets „Verve ling is geen welvaart". In de pauze werd een verloting met mooie prij zen gehouden. Ingezonden mededeling ik heb 7«« iüi/k. dekens! vië uitbreidde. Deze stroming voert tamelijk zachte oceaanlucht aan. Langs de noordelijke begrenzing van de stroming lopen enkele sto ringen in noordoostelijke richting over Schotland naar de Noorse kust. Deze begrenzing verplaatst zich langzaam in oostelijke rich ting, maar zal ons land de komen de 36 uur nog niet bereiken. Er komt dan ook niet veel verande ring in het heersende weertype. Aangezien in het oosten van het land de lucht uit Frankrijk wordt aangevoerd, kan de temperatuur daar tot om het vriespunt dalen, overdag loopt het kwik overal tot boven het vriespunt op. De neer slagkansen blijven gering. VIAT 1EQT 91 bilt Verwachting tot zaterdagavond: VRIJ ZACHT Over het algemeen veel bewol king met in de noordwestelijke helft van het land tijdelijk wat regen, maar elders overwegend droog weer. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. De zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 21 dec. Zon op 8.48, onder 16.32. Maan op 8.32, onder 17.16. 22 dec. Zon op 8.49, onder 16.33. Maan op 9.17, onder 18.19. 23 dec. Zon op 8.49, onder 16.33. Maan op 9.53, onder 19.25. Nieuwe maan: 21 dec. te 7.12. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 21 dec. 3.16 v.m. 22 dec. 4.01 v.m. 23 dec. 4.40 v.m. BROUWERSHAVEN: 22 dec. 3.25 v.m. 23 dec. 4.05 v.m. 24 dec. 4.42 v.m. Springtij: 23 december Doodtij: 31 december. 15.34 n.m. 16.18 n.m. 10.57 n.m. 15.39 n.m. 16.17 n.m. 16.55 n.m. Ingezonden mededeling FEESTELIJKE BIJEENKOMST Distrikt Schouwen-Duiveland Christelijke Land. arbeidersbond in het zilver Succes na moeizame strijd van kwart eeuw Op bijzonder aantrekkelijke en feestelijke wijze heeft het district Schouwen-Duiveland van de Ned. Chr. Landarbeidersbond, donder dagavond op een bijeenkomst in 't Ned. Herv. Verenigingsgebouw het zilveren jubileum gevierd. Verle den en heden van de Bond kwamen op deze avond - die uitstekend be zocht was - op geschakeerde wijze aan hun trekken, waarbij gelegen heid was hulde te brengen aan de pioniers die in de moeilijke „derti ger jaren" de schouders onder het werk van de christelvke vakbewe ging hebben gezet. De vergadering werd op de ge bruikelijke wijze geopend, waarna de voorzitter, de heer A Kloet, me moreerde de slechte positie van de landarbeider in het verleden. Rond 1850 kon de landarbeider nauwe lijks in de dagelijkse behoeften van zijn gezin voorzien. De oprichting van de Chr. Landarbeidersbond vormde het begin van een nieuwe periode, waarin door veel strijd het „arbeid is koopwaar" werd over wonnen. Oprichter van het district op 3 november 1932 was de heer L. M. Steendam, die ook voorzitter werd. De heer S. Overbeeke was secretaris. Toen en nu Boeiende fragmenten uit de ge schiedenis van het district vertelde ook do huidig* secretaris, de heer P. Slager, die vooral ook wees op de enorme wijziging die zich in de struktuur van het landbouwbedrijf heeft voltrokken. Voor de arbeider betekende een belangrijke verbete ring de uniforme loonnormen op het eiland. In de huidige tijd- zijn daar elementen bijgekomen, waar over de pioniers niet hebben dur ven denken, als medezeggenschap, medeverantwoordelijkheid en een landelijk mantelcontract. Als be langrijke pionier noemde spr. o m. wijlen de heer A. Vingerling De feestrede werd uitgesproken door de Bondsbestuurder, de heer den Hollander, die vooral het belang onderstreepte van het geestelijk fundament waarop de chr. land arbeidersbeweging rust, nl. Gods Woord. Daarnaast zijn uiteraard allerlei materiële voorzieningen van betekenis. In Zeeland telt de bond 2700 leden. Hierna volgde een programma van zang en spel. Een alleraardig ste schets in het Schouws was „De ongewenste vrijer". Menige koste lijke Schouwse uitdrukking viel hierin te beluisteren. Waardevol was de bijdrage van de Chr. Zang vereniging te Scharendijke o.l.v. de heer J. Schouls Jr., die voor de vo- kale noot zorgde. De avond werd besloten met een Kerstliturgie. Tussentijds werd een verloting gehouden voor het fonds „Hulp in nood".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2