DOUWE EGBERTS Koffie -Thee N.V.V.-FILMTOURNEE KWAM IN CRAANBEURS Fraaie film: „Als mannen kerels zün" De N.V.V.-filmtournee door Zee land kwam dinsdag in de Graan- beurs te Zierikzee, met 's avonds een programma voor volwassenen en 's middags met de vertoning van films voor kinderen. Het voorprogramma bestond uit films over het Pinksterfeest 1957 van „Jonge Strijd" en een rolprent die een uitstekend beeld gaf van het werk dat verzet moet worden voordat-het dagblad „Het Vrije Volk" eindelijk bij de abonnees in de bus komt. Hoofdschotel van de avond was echter een spannend verhaal over het werk van radio amateurs, „Als mannen kerels zijn". Het verhaal gaat over een vissers boot met een zieke aan boord. De kapitein krijgt op de kortegolfzen- der contact met een radio-amateur die een dokter waarschuwt zodat deze medische adviezen kan geven. Later blijkt dat vrijwel de gehele bemanning door een mysterieuze ziekte is aangetast doch de dokter is in staat mee te delen, nadat hem de nodige gegevens zijn verstrekt, dat zij lijden aan worstvergiftiging. Er ontstaat een wedstrijd op leven en dood met de tijd, als binnen twaalf uren de nodige ampullen met serum aan boord moeten zijn, daar de bemanning dan alleen kan worden gered. De radio-amateur zoekt dan contact met Parijs waar een andere amateur er in slaagt de ampullen te kopen die per vlieg tuig nog juist op tijd het schip be reiken. Een en ander gaat echter niet zonder tegenslagen want men ondervindt veel tegenwerking maar gelukkig ook veel hulp, voordat het serum op de juiste plaats is aange komen. De film bevatte prachtige opnamen en boeiende scenes Het welkomstwoord op de goed bezochte bijeenkomst werd gespro ken door de districtsbestuurder de heer C. Hoek. Ingezonden mededeling handen fUTI*5 ruw of schraal iHAMEA GELEIISEHü) Dikzak brak uit Een nijlpaard van 1.000 kilo gram is dinsdag uit zijn kooi in een circus te Milaan ge broken en heeft een half uur lang het Kathedraalplein in deze stad op stelten gezet. Daarna kreeg men het dier weer onder controle. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZWOLLE. De officier van justitie bij de rechtbank te Zwolle heeft te gen de ex-burgemeester van Urk G. de Keijzer drie jaar gevangenis straf met aftrek geëist wegens een reeks verduisteringen en verval singen. Sinds de bevrijding eigende verdachte, die in 1938 tot burge meester van Urk werd benoemd, en die 11 december 1956 werd aan gehouden en gedetineerd, zich op allerlei slinkse wijzen meer dan f 100.000 uit de gemeentekas toe. WEGENS GELDGEBREK Vliegtuigen van de V.S. bleven aan de grond Senator Stuart Symington, voor malig Amerikaanse minister voor de luchtvaart, die zitting heeft in de Senaatsondercommissie, die een onderzoek instelt naar de paraat heid der Verenigde Staten op mi litair en wetenschappelijk gebied, heeft de bevelhebber der Ameri kaanse strategische luchtmacht, de zg. „S.A.C." Straegic Air Com mand), de vraag gesteld of het juist was dat de S.A.C.-vIiegtuigen dit jaar vijf weken niet in de lucht ge weest zijn, omdat er geen geld meer was voor de aankoop van benzine. De bevelhebber, generaal Curtus Lemay, antwoordde: „Ja, mijnheer, dit is juist. De laatste vijf weken van het afgelopen belastingjaar - dat drie juni jl. eindigde - zijn on ze vliegtuigen om die reden niet in de lucht geweest". Het is de taak der S.A.C.-vlieg- tuigen voortdurend in de lucht te zijn, om de Verenigde Staten tegen een eventuele onverhoedse vijande lijke aanval te kunnen verdedigen. LIEMPDE. Op de rijksweg Eind- hoven-'s Hertogenbosch onder de gemeente Liempde is een verkeers ongeval gebeurd, waarbij de mo torrijder P. Stoets, afkomstig uit Vught, zwaar gewond werd. Enige uren nadien overleed hij in het St Liduina-ziekenhuis te Boxtel. Hij is gehuwd en vader van twee kin deren. AMSTERDAM. In de ketelmake rij van Werkspoor te Amsterdam is de 22-jarige constructie-bankwer ker W. van Manson onder een ijze ren plaat van 500 kg. die hij moest keren, terechtgekomen. De plaat schoot los uit een klem, die op de plaat was aangebracht. Tijdens het vervoer naar het Wilhelminagast- huis is de jongeman overleden. Juist met de feestdagen als het binnen goed en gezellig is en de fijne geur van het, met extra- zorg gezette, kopje koffie of thee bijdraagt tot die prettige, feestelijke sfeer, dan wordt er in alle rust dubbel genoten van al wat de vertrouwde naam Douwe Egberts draagt! GOUDA. Bewoners van het stads deel Gouwe te Gouda werden op geschrikt door een hevige ontplof fing, die zich bleek te hebben voor gedaan ten huize van de familie de Jongh aan de Gouwe. Een ge hele binnenmuur werd weggedrukt en kwam met donderend geweld omlaag. Een tussendeur werd open- gedrukt en vloog door het behang, terwijl de ramen van het huis sneuvelden. Er ontstond een begin van brand, die door de heer de Jongh echter zelf werd geblust. De ontploffing ontstond toen een lood gieter met een propaangascylinder onder de vloer van het huis 'n wa terleiding-reparatie verrichtte. Het heerlijk - pittige aroma van Douwe Egberts ^**0^ koffie, de fijne opwekkende geur en smaak van Pickwick Thee worden in deze dagen extra geproefd, gekeurd engewaardeerd. Zij dragen veel bij tot de goede, huiselijke feeststemming. Spanningen in Israëlische regering Volgens geruchten zou er een crisis voor de Israëlische regerings coalitie dreigen in verband met een zondag jl. door de regering geno men beginsel-besluit omtrent de aard waarvan verder niets bekend is. Vertegenwoordigers van enkele partijen zouden om een buitenge wone kabinetszitting ter nadere be spreking van dit besluit gevraagd hebben. Waarnemers opperen de veron derstelling dat het regeringsbesluit de betrekkingen met de Duitse Bondsrepubliek betreft. Israël en Jordanië NEW YORK, 18-12. Vandaag (donderdag) komt de veiligheids raad van de V.N. bijeen ter behan deling van de Jordaanse klacht over Israëlische schendingen van het niemandsland bij Jabal el Moekkaber in het gebied van Je ruzalem. De raad heeft deze kwestie het laatst op 22 november in behande ling gehad. ,Het Zeeuws Landschap' krijgt buitenplaats Freule S. van Citters heeft de in haar bezit zijnde buitenplaats „Landlust" te Heinkenszand in Zuid-Beveland geschonken aan de stichting „Het Zeeuws Landschap" te Middelburg. Voorzitter van deze stichting is de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Jhr. mr. A. .F. C. de Casembroot. Uit erkentelijk heid voor deze gift heeft de stich ting freule van Citters benoemd tot erelid. De buitenplaats „Land lust" wordt nog privé bewoond, doch ongetwijfeld zal het ruim 2 ha. grote bos, dat rondom het land huis is gelegen, voor het publiek worden opengesteld. 's-GRAVENHAGE. In ons land is opgericht de „Aero Contractors N.V.", die zich ten doel stelt haar helikopters zowel in Nederland als in het buitenland te exploiteren, een school voor bestuurders van hefschroefvliegtuigen te onderhou den en zich met onderhoud en re paratie van helikopters te belasten. dat de voor het afgelopen melkjaar vastgestelde verrekenprijs van f 30,10 per 100 kilogram melk met 3,7 procent vet voor het melkprijs jaar 1957-58 ongewijzigd dient te worden gehandhaafd. Dit afwijken de standpunt is door het bestuur van het Produktschap voor Zuivel ter kennis gebracht van het bestuur van het Landbouwschap. (De verrekenprijs is de basis aan de hand waarvan de consumenten prijs wordt vastgesteld). TONEEL EN FILM A. Coolen's „Dorp aan de rivier" wordt verfilmd AMSTERDAM, 18-12. Begin ja nuari zullen in de Cinetone studio's de proefopnamen beginnen voor de film „Dorp aan de rivier" naar het boek van Antoon Coolen Dit heeft de heer S. Barnstijn, directeur van de N.V. Nationale Film Productie Maatschappij, vanmorgen op een persconferentie in Amsterdam mee gedeeld. Deze maatschappij heeft enkele jaren geleden de film „Rechter Thomas" gemaakt. Men wil de nieuwe film afstemmen op de in ternationale markt. 's-GRAVENHAGE. De 620 ton wegende schuif voor de bij Capelle a.d. IJssel in aanbouw zijnde storm vloedkering, is vervoerd van Dor drecht naar de plaats van bestem ming. Het garantieprijsbeleid voor de melk Tijdens een bespreking tussen het bestuur van het Produktschap voor Zuivel en vertegenwoordigers van de hoofdafdeling veehouderij van het Landbouwschap is overleg ge pleegd over het garantieprijsbeleid voor het melkprijsjaar 1957-'58. Het bestuur van het Produkt schap voor Zuivel kon het voorstel van de hoofdafdeling veehouderij inzake de verrekenprijs niet volgen. Het voorstel van de hoofdafdeling veehouderij behelsde de verreken prijs vast te stellen op f 32,45 per 100 kilogram melk met 3,7 procent vet. Hiertegen bestaat bij het be stuur van het Produktschap voor Zuivel een bezwaar, aangezien hierdoor de maximalisatie van de melkopbrengst in gevaar zou kun nen worden gebracht Immers een hogere verrekenprijs impliceert een verhoging van de prijs, die de con sument voor de melk moet betalen. Dit laatste maakt een daling van het consumptiemelkverbruik niet denkbeeldig. Hierdoor zou meer melk voor industriële verwerking vrijkomen. Dit zou onder de hui dige omstandigheden, gezien de marktsituatie voor melk- en zui- velprodukten slechts tot verdere afbrokkeling van de prijzen voor deze produkten kunnen leiden. Op grond van deze overweging is het bestuur van het Produktschap voor Zuivel tot de conclusie gekomen, DE VORST VAN SUPRANIA 40. Met een driftig handgebaar verjaagt Agua een wolk mus kieten, die eentonig zoemend boven het hoofd van zijn bewusteloze meester Aram danst. Het schijnt hem reeds uren geleden, dat Niora het bos introk, op zoek naar de reddende bladerenVerstrooid kijkt hij op, als vanuit de andere kano stemmen opklinken. De oude Totama stuurt de achtergebleven roeiers het oerwoud in om Niora te gaan zoeken Weer verstrijken de minuten in gespannen stilte. De schemering daalt reeds en het eerste maanlicht glinstert koud over de rivier Na lange tijd stuurt Totama zijn kano naar de andere boot en klimt aan boordDe ogen van de oude negerhoofdman staan angstig, als hij zich tot Agua wendt. „Zij komen niet.Gij, blanke man, zoeken moet mijn dochter in het woud.... vinden bladeren.... redden Niora en uw meester Aram. Even later, in de ene hand Arams zwaard, in de andere een mand, staat Agua aan de zoom van het oerwoud. „Plantenwarboel, slangennest!" gromt hij nijdig en mopperend verdwijnt hij in het nachtelijke bos. Op het ogenblik worden in Boe dapest verschillende processen ge voerd. 17 arbeiders in Csepel, 12 uit Gyor en een groep van 15 R.K. priesters staan terecht. Voorts wordt er nog een proces gevoerd tegen de voormalige secretaris van kardinaal Mindszenty.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6