Niemand biedt u zó veel waarde als Philips KEURSLAGERS De grandioze serie PHILIPS Radio ?58 kerst-artikelen I j KERSTMIS vi. KERST-ROLLADE KERST-SORTI mantels Januari-prijzen Tijdelijk STAD EN PROVINCIE BURGH Boeiende film op Rode Kruis-avond De afdeling Westelijk Schouwen van het Ned. Rode Kruis organi seerde dinsdag een filmavond voor haar leden, die van uitstekend ge halte was. Burgemeester jhr. Van Citters opende de avond met een bijzonder woord van welkom aan de hoofd operateur van de Rode Kruis-film dienst, de heer Wolff, en aan de dames van de Welfare-dienst. Voor al het werk van de Welfare-dienst werd door spr. geroemd. Het is wel opvallend dat de Welfare-dames uit onze afdeling ook veel werk in Zierikzee verzetten, omdat aldaar nog geen Welfare-afdeling bestaat. Over het Rode Kruis behoeft spr. niets te vertellen. Toch wil hij de aandacht vestigen op de chronische zieken, die elke zomer een onver getelijke vakantietocht met het m.s. „Staverden" over de Hollandse wa teren maken. Met hulp van enkele grote reeders werd dit fraaie schip voor dit doel gebouwd, terwijl de inventaris door de afdelingen is bij gebracht. Het Jeugd Rode Kruis, onder de bezielende leiding van mej. Hout man uit Renesse, doet veel werk en tijdens de kerstdagen hopen de leden de zieken niet te vergeten. Tijdens de pauze werden enkele door de leden zelf vervaardigde produkten verloot. Hierna werd de ontroerende hoofdfilm „Ontheem den uit de twintigste eeuw" ver toond, die een schrijnend beeld geeft van het lot der „displaced persons". Gelet op de bittere wer kelijkheid waarmede de film ons confronteert, is er aanleiding na te denken over het in zo vele opzich ten beveiligde leven in Nederland. Intussen doet het Rode Kruis alles om het lot van de geslagenen te verzachten. De middagvoorstelling werd door 170 kinderen bezocht. ZONNEMAIRE Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandi daatsexamen voor civiel-ingenieui onze dorpsgenoot de heer J. Lijk. OOSTERLAND Eindles kookcursus Dinsdagmiddag vond in de Con ferentiekamer de eindles plaats van de uit zes lessen bestaande kook cursus, die werd gehouden door de Huishoudelijke Voorlichting ten Plattenlande. De 17 dames, welke deze nuttige cursus volgden waren over het geleerde zeer tevreden Tot slot werd door één der dames leraressen nog een kort filmpje ver toond, dat een beeld gaf van dt werkzaamheden der Huishoudelijke Voorlichting. Verder volgde mede deling, dat er met ingang van januari a.s. een vervolgcursus zal beginnen, welke meer de fijne keu ken zal behandelen. Deze cursus zal eveneens uit 6 lessen bestaan en 's woensdagsmiddags worden ge houden. Gezien het succes van de eerste cursus wordt verwacht, dat er ook voor deze tweede veel ani mo zal bestaan. Men kan zich van nu af aan opgeven. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vikaris voor werk- zaamh. onder de Vrijz. Herv. te Arnhem: mej. H. J. Dorlas, v.h. vi karis te Den Haag; tot directeur van het Chr. Blindeninstituut „Bar- timeüs" te Zeist: A. de Vries. Beroepen te Nieuw Lekkerland (dorp): G. M. van Dieren, Ede en (wijk Kinderdijk): J. Spelt, Dintel- oord; te Arnhem (bijz. werkzaamh. Vrijz. Herv.): W. C. F. Metz, voor ganger Vrijz. Herv., aldaar; te Op- heusden: G. M. van Dieren, Ede; te Voorburg: J. D. de Stoppelaar, La ren (NH.); te Zevenhuizen (Gr.): H. C. van Itterzon, Anjum. Angenomen naar Spijkenisse: G. Cazemier, Wanneperveen. Bedankt voor Boven Hardinx- veld: J. Hovius, Dordrecht. Ger. Kerken Beroepen te Hoek (Z.V1.): kand. E. de Vries, Emmen; te Vlaardin- gen: M. J. Mulder, Heerde; te Stadskanaal: W. Stuursma, Groo- tegast; te Oosterend: kand. J. M. v. d. Brink, Alphen a.d. Rijn; te Ave- reest: kand. E. de Vries, Emmen; te Zutphen: H. J. van Duinen, Wil lemstad. Aangenomen naar Schoondijke: knad. H. A. van Bottenburg, Hil versum. Bedankt voor Workum: M. J. C. Bosscha, Westerbork; voor Benne- broek, Engwierum, Lexmond, Loe- nen aan de Vecht en Nieuwerbrug a.d. Rijn: kand. H. A. van Botten burg, Hilversum. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepbaar.' kand. B. van Zuyle- kom, Rotterdam-west. Beroepen te Velp (in combinatie met Oosterbeek): kand. B. van Zuy- lekom, Rotterdam-west. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Midwolda (Old.): W. van 't Spijker, Drogeham; te Doorn spijk: G. Blom, Meerkerk. Het fijnste voor Neem voor de feestdagen geen risico maar koop gegarandeerde KEUR- K WALITEIT Als hoofdschotel voor uw Kerstdiner een van uitgelezen mals vlees, gekruid met het beroemde R 17 per 500 gram Bestel vooral tijdig om teleurstelling te voorkomen Een heerlijk bord soep vooraf. Neem daarom een Kerstsoepcomplet van 150 gram soepvlees, beenderen en 200 gram gehakt samen voor Zorg voor royaal en rijk belegde boter hammen. Neem daarvoor een bestaande uit: Gekookte Ham, Gebraden Keurgehakt en Leverkaas, - r-t op zilveren schotel 1J Verras uw gezin met het fijnste dat U krijgen kunt bij de KEURSLAGERS Hulst Pepers Hyacinten Tulpen Naast de bios. Ï3H&I Kerststukjes telefoon 2131 Bloeiende planten Zierikzee Snijbloemen enz. enz. firma M. van Felius en Zoon Ja, of ti nu f 93.- wilt besteden of f 2850.- of een van de vele prijzen daartussen - niemand geeft u zó veel techniek, schoonheid en vooruitgang als Philips! Neemt u hij voorbeeld zo'n radiogrammofoon: wie kan op dit gebied méér ervaren zijn dan Philips, die zelf radio's, grammofoons èu platen maakt? Uitge balanceerd is het samenspel, de weergave, de vorm geving van elk Philips radio-apparaat. Laat uw handelaar u demonstreren hoeveel u, gulden voor gulden, méér ontvangt en hoeveel u méér geniet als u een Philips koopt! Nu reeds koopt u bij ons uw tegen wijbrengenzeindeserie'svan f 42.95, f 52,95, f 62.95 Wacht niet langer, doet f 72,95. f 82,95, f 92,95 uw keuze bij de en hoger. In alle maten FIRMA J. LABZOWSKI Havenpark 5, Zierikzee KOMT U EENS v op uw gemak onze collectie - i doorkijken «j» I U slaagt zeker De voorraad in Kerstballen, pieken in gekleurd of zilver is geheel nieuw Wilt u Kerstkaarsen Wij hebben deze in wit, *t* of rood; in vele soorten en prijzen *v» X Kersttafelkleden 50 ct. - Kerstlopers 25 ct. - Kerstservetten 35 ct. per pakje - Rollen rood, wit of groen crêpe papier 18 ct. - Mooie slingers X zilver 12 ct. - Wonderkaarsen 7 ct. per pakje - 4* Wonderkaarsen, extra lang 25 ct. per pakje - Nieuw: wonderster 23 ct. per stuk - Kerstklok- X, ken, wit of rood - Pakjes sneeuw, ijspegels, la- metta, bosjes binddraad 5 ct. *t* Kortom: alles wat u nodig heeft vindt U hiervoor in: Verhage's Galanterie en Speelgoedhuis Sint Domusstraat - Telefoon 2123 - Zierkzee Bezoekt de UITVOERING van de K.V. „Stormvogels" te Ellemeet zaterdag 21 december in café v. d. Have. Opgevoerd wordt: „SCHIP OP STRAND" Plaatsbespreken op de dag der uitvoering, van 2.00-3.00 uur aan de zaal. Entree f 1,25 Aanvang: 7.30 uur BAL NA In verband met de Kerstmis en Nieuwjaar worden gedurende die weken s maandags inplaats van dinsdag de eieren opgehaald D. bij dc Vaate Zierikzee, telefoon 2803 SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20 Te koop: Stofzuiger, kapstok met kleed, drie wasteilen, wasmachine motor geschikt voor slijpsteen. Spoed! J. G. Zwart, Schutters hofstraat 31, Zierikzee. Diversen U weet toch dat wij gratis hazen en konijnen slachten voor het vel? Zo nodig bij U aan huis. Cees Snijders, telef. 2521, Zierikzee. Wij zijn vrijdagavond van 6.30 tot 7.30 uur gesloten. - Kapper H. Kosters, Burgh. Toch eten wij met Kerstmis konijn! Ze zijn dit jaar goed koop en fijn. Maar bij Cees Snijders moet je zijn. - Verre- nieuwstraat 50, tel. 2521, Zie rikzee. Bestelt vroegtijdig svp. Verloren: 25 oktober te Drelschor, vlak bij of voor 't Dorpshuis: een nieuwe sjaal, stadsgezichten Luxemburg er op. Is gedach tenis. Zich te vervoegen bij wed. P. Hogerheide, Goeman straat 11, Drelschor. kast/AM on FM./Onafhankelijke f klankkleurregelaars Aanslui tingen voor grammofoon en I1J 4 X 73 A - PJanograni; tafel -ra dl ogrammofoon in planomodel 3 golfgebleden I AM en FM Dubbelconus-luldspreker voor midden- en hoge tonen Speciale basluidsprekor Druktoetsbedlenlng Continue klankkleurregelaar voor de hoge tonen a Platenspeler met 4 snelheden I 7 bulzen 1 4<«5o»" A-KLASSE *- Moderne stijl/ Bi-Ampli techniek met directe energie-overdracht aan 2 luid sprekers Klankkleurreglster met 4 instellingen t 10 buizen /B7X72A 1 U-KLASSE*-* Bi-Ampli techniek Dubbelconus- luldspreker Bas-luid spreker Drie uitvoerin gen: noten-, teak- en blank kersenhout 9 bulzen r ooo B 6 X 74 A I OOO.- hogere inruilwaarde Tot 31 december zal uw radio bandelaar u - bij aankoop van een Philips radiotoestel, radio grammofoon of portable van f 298.- en hoger - een speciale aanbieding doen voor uw oude radio, onverschillig welk merk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 4