-~ioen gezellige thuiskomst l Geniet bij thuiskomst van een kop geurige, pittige koffie van Douwe Egberts. Die echt lekkere koffie, samengesteld uit het fijnste van de plantages. Douwe Egberts koffie wordt op een speciale wijze gebrand en is, door de grote vraag, altijd vers bij Uw winkelier verkrijgbaar. N.V.V. FILMAVONDEN te HEN ES SF. en BROUWERSHAVEN, op 16 december aanstaande Des middags 4.00 uur de kinderfilm „ZWAAN KLEEF AAN" 's avonds 8.00 uur voor volwassenen: „ALS MANNEN KERELS ZIJN" Te ZIERIKZEE en NIEUWERKERK op 17 december aanstaande Kaarten verkrijgbaar bij de N.V.V.-afdelingen ter plaatse. Handels- en familiedrukwerk visitekaartjes - dankbetuigingskaartjes g huwelijkskaarten if huwelijkscirculaires 3-, verlovingskaartjes enveloppen briefkaarten rekeningen convocaties N.V. Drukkerij v/h Lakenman en Ochtman Jannewekken 11 - Zierikzee - tel. 32 en 421 MUZIEKuit voering van „APOLLO" DP zaterdag 14 december, in hotel „Jacob Cats" te Brou wershaven. Aanvang 7.30 uur. Entree t 1,per persoon. Voor de pauze zaalconcert - hierna vertoning kleurendia's „Schouwen's schoonheid" Na afloop bal Het bestuur van het calami- teuze waterschap BRUINISSE maakt bekend, dat op dinsdag 17 december 1957, des middags 2.00 uur, een VERGADERING VAN INGELANDEN zal worden gehouden in het Veerhuis te Bruinisse. De begroting van het dienst jaar 1958 ligt van 6 december af ter inzage van belangheb benden ten kantore van de ontvanger-griffier. Bruinisse, 5 december 1957. Het bestuur voornoemd: P. L. KREPEL, Dijkgraaf. S. A. JUMELET Azn., Ontvanger-Griffier. X^<*X~X~X"X-X*-X"X"X--:» A.s. donderdag tot 9 uur 's avonds gelegenheid voor het aan meten van: SPECIALE CORSETTEN BUIKBANDEN ELASTIEKEN KOUSEN MEDISCHE BANDAGES POSITIE CORSETTEN Orthopaedisch werk op medisch advies Aanmeten van steunzolen naar gipsmodel Tevens speciaal adres voor een uitgebreide collectie CORSETTEN en B.H.'s in confectie SNOEK Appelmarkt 1, Zierik2ee Telefoon 424 •*X**X~X*v,X"X**X**X*,X**X,*X' Ziet wat U koopt en koopt wat U ziet In onze gekoelde toonbank liggen vele voordelige koopjes voor U Runderlappen, iets doorregen 1,75 Stooflappen 1,85 Riblappen 2, Magere lappen 2, Carbonade 1,50, 1,75, 2, Varkenslappen 1,85, 2, Verse worst 1,50 Mager spek 1,25 Bladreuzel 0,40 alles per 500 gram Slagerij Frans Maijs telefoon 2135 Zierikzee VOGELLEVEN OP „WESTERENBAN" Luchtrooster, fluitketel en garagedak broedplaatsen voor vogels Zeldzame vondst: de Europese kanarie (Slot). Na enkele weken verlieten de grootgebrachte mezen gezamenlijk de brievenbus. Op het terras van het woonhuis broedde op een pi laster onder de glazen kap een kwikstaart, welke 7 jongen groot bracht. Een pimpelmees moest zich steeds door een luchtrooster in de muur wringen om zijn nest te be reiken, ze bracht 8 jongen groot. Het eerste uitvliegen van een broedsel van 10 staartmezen was een sensatie. In een hoek van de tuin had een gekraagde roodstaart een nest ge bouwd in een achteloos weggewor pen fluitketel, waarvan de dop weg was. Deze vogel had de fluit ketel beslist voor een nestkastje aangezien. Nestkastjes zijn hier nog niet aangebracht, maar het ligt in het voornemen om ze dit jaar op grote schaal aan te brengen. Een witte kwikstaart had zijn broed plaats gekozen onder de eerste rij pannen van de garage, deze bracht vijf jongen groot. Een puttertje had zijn nest gebouwd in een kastanje boom, bijna op het einde van een dunne tak, zodat het nest steeds op en neer wiegde met de wind, on danks dit wiegen kwamen er vier jongen. In de week voor Pinksteren vond de heer van Dijke een nest in een vlierstruik, ongeveer 2 meter bo ven de grond in de onmiddellijke nabijheid van de bloemenkassen. Daar hij de 4 witte zwart gespik kelde eitjes niet kende, besloot hij het nest terdege in de gaten te houden, doch de vogel was zeer schuw en steeds wanneer hij het neste te kort naderde vloog de vo gel in golvende vlucht weg, alleen zijn gele staart was dan waarneem baar. De heer van Oord kon deze vogel niet precies determineren, doch hij vermoedde dat het een Europese kanarie was, wat later juist bleek te zijn. Ze brachten 4 jongen groot die door de heer Kou wen werden geringd. De Europese kanarie is voor de Westhoek een grote zeldzaamheid! De stand van de kleine zangvo gels is hier zeer goed te noemen. Door het afschieten van de hout duiven is van overheersing geen sprake, zoals die wel is op het slot Haamstede. De drinkwatervoorziening Is in de winter bij vriezend weer de drinkwatervoorziening een moeilijkheid, ook in de droogteperi ode in de zomer als de meeste slo ten droog staan, is het watergeven aan de vogels van groot belang Op verschillende plaatsen werden drinkbakken gezet en de vogels maakten daar gretig gebruik van. Het was dan ook een prachtig schouwspel om in die droge dagen het geploeter van al die vogels in de kunstmatig aangebrachte vijver te mogen aanschouwen. Ook roofvogels laten af en toe hun aanwezigheid bemerken, en zo werd op een stille dag een kleine graspieper in de vlucht door een sperwer aangevallen, gedood en op gepeuzeld. De wetten der natuur gelden ook voor dit vogelparadijs! Resumerende kan daarom met recht gesproken worden van een steeds toenemende vogelstand, in het bijzonder de kleine zangvogels, op de hiervoor zo bij uitstek gun stig gelegen terreinen van het land goed „Westeren Ban". We zijn er van overtuigd, dat de stuwende werking en de voorlichting van de Schouwse Vogelwacht er veel aan medewerken dat meer aandacht en verzorging aan de gevleugelde vrienden wordt besteed dan vroe ger het geval was. Vroeger was een vogel voor iedereen een vogel, nu kan bijna iedereen van jong tot oud vertellen welke vogel het is. Daarom is het ledental van de Vo gelwacht feitelijk nog veel te klein. drukkers met eigen stijl Donderdag 12 december 1957, 8.00 uur n.m. Concertzaal te Zierikzee 25-jarig jubileum van CHARLOTTE KOHLER met Y vettè van Güy de Maupassant in de vertaling van< Adriaan Morriën. Kaartverkoop: Kaarten voor leden a f 3,75 en f 2,50, voor niet- leden a f 4,50 en f 3,25. Voorverkoop bij Fa. S. Ochtman Zn., Appelmarkt 2, tel. 2369; Fa. Piet Ochtman, Lange Nobelstr. 14, tel. 2336 en Fa. J. Volk'eri, Havenplein 5, tel. 2439. Kaartver koop en loting op de dag der voorstelling om 10.30 uur aan de Concertzaal. Plaatsbespreking (na loting) 11.30 uur. Voor extra bussen zie aanplakbiljetten en circulaire. KERKWERVE Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1957. Geboren: Aaltje, d. van W. de Kok en A. van den Berge; Catha- rina, d. van C. van den Hoek en C. J. van de Velde; Hendrikus Adri aan, z. van J. C. Kesteloo en G. Berrevoets. Gehuwd: Arend Robbe en Krina Neeltje de Oude. Ingekomen: P. A. van Leersum en gezin van Zierikzee; I. van den Hoek en gezin van Noordgouwe; P. Nagtzaam en gezin van Haamste de; H. Viergever en gezin van Zie rikzee. Vertrokken: G. Boot naar Zie rikzee; K. N. de Oude (echtg. van Robbe) naar Wubrugge. NOORDGOUWE Burgerlijke stand en loop der bevolking over november 1957. Gehuwd: 28. W. M. Ketting, 24 j. j.m. en E G. van de Kassteele, 20 j. j.d., beiden van Noordgouwe. Overleden: 9. A. M. v. d. Velde- Blom, 63 j., (overl. te Vlissingen); 10. N. den Dekker, 84 j., echtg. van H. Brouw; 16. G. Boeser, 60 j., on- geh., wonende te Dreischor; 18. H. van Leeuwen, 64 j., echtg. van J. Adriaanse; 23. C. Tramper, 72 j., wedn. van K. C. Lindhout (overl. te Haamstede). Ingekomen: 13. P. Kersten en ge zin van Braker (Gld21. P. J. van den Berge en gezin 'van Zierikzee. Vertrokken: 1. A. Leautaud en gezin naar Papekop (Z.H.): 2. A. J. Luijendijk en gezin naar Eindho ven; 6. J. Kloet-Akkerdaas naar Oudewater (Z.H.); 11. I. van den Hoek en gezin naar Kerkwerve; 16. C. M Hoogstrate naar Hilversum; 29. H. Bakker naar Zwijndrecht. Landbouw en veeteelt De situatie in de pluimveehouderij De heer M. J. Dings uit Venlo, voorzitter van de Nederlandse Pluimveefederatie (N.P.F.), heeft in de te Utrecht gehouden algemene vergadering een overzicht gegeven van de huidige situatie in de Ne derlandse pluimveehouderij. Hij be treurde het, dat de N.P.F. niet het nodige begrip en de samenwerking heeft gevonden bij het Produkt- schap voor Pluimvee en Eieren. Naar de mening van de N.P.F.- voorzitter ligt hier een taak voor de standsorganisaties. Voorts is er op organisatorisch terrein nog steeds geen eenheid in de gehele pluimveehouderij. Dit is wel het geval op het gebied van de fokkers en de vermeerderaars, waarvoor een nieuwe zelfstandige technische organisatie bestaat. De heer Dings deed een beroep op de fokkers om naast de opvoe ring van de eierproduktie aandacht te blijven besteden aan de kwali teit. Naar zijn mening waardeert de overheid de grote betekenis van de pluimveehouderij nog onvoldoende. De pluimveehouderij levert 14,5 procent van onze totale agrarische export en heeft met een opbrengst van jaarlijks f 900 miljoen grotere betekenis dan bijvoorbeeld de var kenshouderij. DAMMEN Kampienschap van Zeeland Uitslagen 4e ronde: J. Sinke-J. Blom 1-1; L. Anderson-Fr. Bran denburg 2-0; J. Engelvaart-J. Stroo- band sr. 1-1. In de partij Anderson-Branden- burg speelde eerstgenoemde de Poolse opening 31-27 en evenals in het Coco Cola-tournooi antwoordde Brandenburg met 17-22, waardoor een flankspelpositie mogelijk werd. Anderson nam bij de vierde zet een achterwaartse afruil, waarna de partij in klassieke banen werd ge leid. Bij de 17e zet kwam Branden burg met een verrassende uitruil naar veld 27. Anderson werd ge dwongen dit stuk af te ruilen, waardoor Brandenburg beter kwam te staan. Doordat hij evenwel in het daarop volgende partij gedeelte te veel tijd gebruikte om dit voordeel te behouden, kwam hij bij de con trole in hevige tijdnood (acht zetten in twee minuten!). Dit werd hem noodlottig, want door een foutieve zet verloor hij een schijf en later de partij. Aanstaande zondag speelt Bran denburg te Goes tegen J. Blom. DE VORST VAN SUPRANIA 35. Dagenlang stuwt een strakke oosenwind de beide zeilschepen westwaarts. Dan meldt de uitkijk: „land aan bak- en stuurboord!" De hoge, kale rots aan stuurboordzijde vervaagt al spoedig in de ochtendnevels, ze zijn de Straat van Gibraltar gepasseerd en koer sen nu zuidwaarts in de richting van de Caraïbische eilanden. De voorraad bladeren, die het genezende sap leveren voor Aram's vergiftigde arm, begint onrustbarend te slinken. Elke keer, dat Niora de wond behandelt, gebruikt ze minder van het kostbare sap, maar de koortsen keren terug en op zekere morgen verschijnt Aram niet meer aan dek Met angst in het hart voegt Niora zich bij haar vader, die reeds urenlang vanaf de boeg de kustlijn aftuurt. „Ziet ge nog niets van onze gebieden?", vraagt ze bezorgd, maar de oude Totama schudt moedeloos het hoofd. Maar eindelijk, uren later, slaakt Totama een verheugde kreet en beduidt hij de roerganger landwaarts te sturen. Ze bevinden zich voor een brede riviermond. Daar glijden vanaf de oever plotseling enkele kano's op hen toe en verheugd herkent Totama de boten van zijn stamgenoten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 7