PHILIPS PHIMSIEfI mm r\ ol \J Reeds meer dan 1.000.000 mannen in Nederland gebruiken een „dubbelkops" ABONNEERT U OP DIT BLAD laag in prijs dank zij enorme wereldproduktie! TOMADO Opkomst eerste oefening BEKENDMAKING Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap SCHOUWEN doet te weten: dat ingevolge de wettelijke be palingen, op 21 december 1957 en volgende dagen zal worder gedreven de Najaarsschouw op de Peilsloten, Zijlen en an dere Kunstwerken, waarbij in het bijzonder zal worden on derzocht of zij behoorlijk zijn gezuiverd van oor, sek, riet, planten, sintels en speciën of ondiepten, of stukken grond in de sloten en voor de zijlen aanwezig zijn; bevelen mitsdien aan alle onderhouds plichtigen om te zorgen, dat op genoemde dag door hen voldaan is aan de wettelijke voorschriften ten opzichte van het schoonhouden en behoor lijk onderhouden van de Peil sloten, Zijlen en andere Kunst werken. Het slootvuil moet van de wegen worden verwijderd. Dit geldt zowel voor de peilsloten in het niet-verkavelde gebied als voor de secundaire water leidingen in het reeds gereed gekomen gebied. Zierikzee, 28 november 1957. Het Dagelijks Bestuur voornoemd, J. KLOMPE, Voorzitter A. C. HARTOG Dz., Ontvanger-Griffier AANKONDIGING Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap SCHOUWEN; Gelet op art. 109 van het Re glement op het bestuur van genoemd waterschap; doet te weten: dat van heden af, gedurende veertien dagen, ter inzage van Ingelanden, ter Griffie van het Waterschap ('s Landskamer) te Zierikzee, ligt een ontwerpbe groting met Memorie van Toe- lichtng voor de dienst 1958, welke stukken voor Ingelan den aldaar verkrijgbaar zijn tegen betaling van vijf gulden per exemplaar. Zierikzee, 28 november 1957. Het Dagelijks Bestuur voornoemd, J. KLOMPE, Voorzitter A. C. HARTOG Dzn., Ontvanger-Griffier Gevraagd NET MEISJE voor de ochtenduren A. L. VAN GEESBERGEN, Poststraat 32, Zierikzee Elke dag stijgt het aantal enthou siaste bezitters van een Philips „Philishave". Om zijn voortreffelijke scheerkwaliteiten geven zij verreweg de voorkeur aan dit unieke snel- scheerapparaat. Een pracht sortering in vele NUTTIGE GESCHENKEN vindt u bij ons in: Dames- en Herenpullovers, Vesten, Truien, Meisjes-, Jongens- en Kleutertruitjes, Vesten en Slipovers, Dames- Meisjes- en Kleuterpantalons Mooi Damesvest f 12,en f 14.90. Dames pullovers vanaf f 15,50. Prima kwaliteiten, scherpe pijzen Bij aankoop voor f 2,50 of meer een aardige verrassing t.e.m. 5 december. W. BERREVOETS Verrenieuwstraat 6, Zierikzee GEEF UW ADVERTENTIE TIJDIG OP! ONZE SLUITINGSTIJDEN ZIJN: ZATERDAG 10.00 uur voor MAANDAGCOURANT MAANDAG 11.30 uur voor DINSDAGCOURANT WOENSDAG 11.30 uur voor DONDERDAGCOURANT DONDERDAG 11.30 uur voor VRIJDAGCOURANT Wij demonstreren u de nieuwe de eerste en de beste elektrische koffiemolen ter wereld, voor slechts f23,50 hoort Tornado thuis! M. Kouwenberg Zoon St.-Domusstraat 36-38 - telefoon 183 - Zierikzee Handels en familiedrukwerk visitekaartjes O O 3" dankbetuigingskaartjes n O huwelijkskaarten (T huwelijkscirculaires verlcvingskaartjes enveloppen a> briefkaarten O rekeningen 3- convocaties x- Q O drukkers met eigen stijl N.V. Drukkerij v/li Lakenman en Ochtman Jannewekken 11 - Zierikzee - tel. 32 en 421 Gemeente Haamstede geeft opdracht voor bestek- klaarmaken zuiveringsinstallatie Werk kan in etappes worden uitgevoerd Vrijdag kwam de gemeenteraad onder voorzitterschap van burge meester Jhr: Röell in openbare vergadering bijeen. Na opening van de vergadering drukt de voorzitter zijn spijt uit, dat twee leden, de heren M. Evert- se en A. van Nieuwenhuize, deze vergadering niet kunnen bijwonen wegens ziekte. Namens de raad spreekt de voorzitter de hoop uit dat beide heren spoedig algeheel hersteld mogen zijn. De voorzitter deelt mede dat aan de kantonnier van het waterschap Schouwen inlichtingen zijn inge wonnen inzake eventueel „kram- matten" van de binnenzijde van de zuidelijke havendijk te Burghsluis. Een proef tot vastleggen zal wor den genomen door inzaaiing met graszaad en zo nodig a.s. voorjaar door vastleggen met stroken gaas. N.a.v. de wijziging van de weg splitsing Kloosterweg bij Boslust en de ter plaatse aangebrachte nieuwe straatverlichting zeggen b. en w. toe deze verlichting na al gehele oplevering van het werk ter plaatse te zullen bezien; de lan taarn begin van de Jonge Jan Boeijesweg zal vermoedelijk voor zien moeten worden van een an dere soort verlichting. De volgende besluiten worden genomen tot vaststelling van be dragen ex art. 103, 2e lid, der L.O. wet 1920 over het jaar 1956 voor het bestuur van de Chr. Nat. school alhier: de vergoeding per leerling op f 39.55 (115 leerlingen is f 4548,25); de vergoeding voor de vakonderwijzeres handwerken over 1956 op f 455,20; de vergoeding voor erfpacht over 1956 op f 2,76. Ingekomen is een verzoek van de Chr. Vormschool voor kleuter leidster te Hilversum om een bij drage wegens bezoek aan deze school door een ingezetene uit Haamstede. De heer Goudzwaard gevoelt in principe niet voor bij dragen uit de gemeentekas, doch kan zich in het onderhavige geval hiermede wel verenigen tot een be drag van f 60, welk bedrag ook aan de opleidingsschool te Middelburg werd betaald. De heer Manni zou, gelet op het geringe verschil, een bijdrage van f 75 willen verlenen. Besloten wordt een bijdrage te ver lenen va nf 60 per jaar. Een wijziging wordt aangebracht in de intercommunale I.Z.A.-rege ling Zeeland, ingaande 1 januari 1958. Aan de Stichting Eilandgemeen schap Schouwen-Duiveland wordt een jaarlijkse subsidie toegezegd groot f 10. Enkele raadsleden zou den een hogere subsidie willen toe zeggen, doch de voorzitter zou met dit kleine bedrag de Stichting wil len stimuleren; de Stichting zal op verdere steun van de gemeente kunnen rekenen. Een nieuw ambtenarenreglement en een arbeidsovereenkomstenbe- sluit worden z.h.s. vastgesteld. Besloten wordt aan het Stede bouwkundig Adviesbureau Witte- veen en Bos te Deventer opdracht te verstrekken tot h'et bestekklaar maken van aanleg riolering in de kom en het maken van een riool waterzuiveringsinstallatie. Voor dit werk zal een subsidie worden aan gevraagd. De heren Manni en Sla ger informeren of de riolering er op berekend is dat de gemeente Burgh hierop kan aansluiten, waar op de voorzitter een bevestigend antwoord geeft. De heer Slager vraagt of deze werken in etappes kunnen worden uitgevoerd, omdat hij vreest dat in de naaste toe komst werkloosheid te verwachten is. De voorzitter zegt dat dit werk inderdaad in etappes kan worden uitgevoerd en reeds besproken is met de Dienst Aanvullende Civiel technische Werken van het mini sterie van Sociale Zaken en Volks gezondheid. De voorzitter deelt mede dat bin nenkort het uitbreidingsplan der gemeente is te verwachten en onge veer half december a.s. ter visie gelegd zal kunnen worden. De voorzitter betreurt het dat regelmatig bij de voormalige kleu terschool veel baldadigheid wordt bedreven. „De jeugd ziet voor vrij heid aan wat bandeloosheid is", al dus de voorzitter. Hij meent dat dikwijls de ouders mede schuld hieraan hebben. Verder deelt de voorzitter mede dat vermoedelijk eind december a.s. een nieuwe stortplaats voor ge- meentevuil gereed komt nabij de Schelphoek. De heer Slager vindt het jammer dat dit vuil niet ver werkt kan worden tot compost, doch daar is de hoeveelheid te ge ring voor. Door b. en w. zal nader bezien worden de mogelijkheid tot samenwerking van de andere ge meenten in Schouwen om tot een gezamenlijke ophaal dienst te ko men. De heer Slager informeert naar afvoer van septec-tanks Oosten rijkse zomerwoningen en naar aan brengen van een lichtpunt in het kleedlokaal van de voormalige kleuterschool. De heer Goudzwaard merkt op dat de verharding van de Duin- doornweg slecht is, terwijl ook de verharding van de wegen op het Oostenrijkse dorp de aandacht moet hebben. B. en w. zeggen een onder zoek toe. Een veertigtal Europese „wij zen", onder wie vooraanstaande personen uit de Europese gemeen schappen, is vrijdag een niet-offi- ciële ronde-tafelconferentie te Pa rijs begonnen, die drie dagen zal duren en die ten doel heeft de mi nisters der zes landen van het „kleine Europa" voorstellen te doen om tot een betere samenwerking tussen de verschillende Europese instellingen te komen. KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 5 dec. om half 8, ds. Mallan. maken van een der hierna genoem de extra-treinen, moeten ingevol ge hun lastgeving reizen met eerst volgende reisgelegenheid na 06.39 uur. EXTRA TREINEN: 9.50, Woerden v. 10.01, Utrecht v. 10.19, Ede a. 10.44. Amsterdam-Eindhoven: Amster dam CS v. 9.36, Amsterdam Mui- derpoort v. 9.42, Amsterdam Am- stel v. 9.46, Utrecht v. 10.17, Gel- dermalsen v. 10.39, 's-Hertogen- bosch v. 11.02, Vught v. 11.08, Eind hoven a. 11.30. Leeuw ar den-V ught: Leeuwarden v. 8.41, Heerenveen v. 9.04, Steen- wijk v. 9.23, Meppel v. 9.35, Zwolle v. 1015, Amersfoort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, 's-Hertogenbosch v. 12.30, Vught a. 12.36. Groningen-Bergen op Zoom: Gro ningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Ho- geveen v. 9.25, Meppel v. 9.40. Zwolle v. 10 02, Amersfoort v. 10.57. Utrecht v. 11.28, 's-Hertogenbosch v. 12.05, Tilburg v. 12.23, Gilze- Rijen v. 12.32, Breda v. 12.42, Roo sendaal v. 13.19, Bergen op Zoom a. 13.30. Nijmegen-Bergen op Zoom: Nij megen v. 9.54, 's-Hertogenbosch v. 10.41, Tilburg v. 11.06, Breda v. 11.25, Roosendaal v. 11.47, Bergen op Zoom a. 11.59. Zwolle-Roermond: Zwolle v. 10.06 Deventer v. 10.32, Zutfen v. 10.48, Arnhem v. 11.21, Nijmegen v. 11.43, Blerick v. 12.34, Venlo v. 12.38, Roermond a. 12.59. d Bij een reeks ontploffingen in een vuurwerkfabriek te Katsura ten noorden van Tokio zijn zater dag veertien arbeiders omgekomen en zestien gewond. Officiële publicatie Ten behoeve van de dienstplich tigen, die op 3 december 1957 voor le oefening onder de wapenen ko men, worden een aantal extra- treinen ingelegd. Genoemde dienst plichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betrokken station aansluiting heb ben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of be stemming geen gebruik kunnen Amsterdam-Bergen op Zoom: Amsterdam CS v. 8.54, Sloterdijk v. 9.01, Haarlem v. 9.14, Leiden v. 9 41, Den Haag HS v. 9.57, Ouden bosch v. 11.07, Roosendaal v. 11.17, Bergen op Zoom a. 11.28. Rotterdam-Bergen op Zoom: Rotterdam CS v. 9.48, Rotterdam Blaak v. 9.52, Rotterdam Zuid v. 9.56, Dordrecht v. 10.08, Roosen daal v. 10 35, Bergen op Zoom a. 10.46. Rotterdam-Eindhoven: Rotter dam CS v. 8.52, Rotterdam Blaak v. 8.56, Rotterdam Zuid v. 9.00, Dordrecht v. 9.12, Lage Zwaluwe v. 9 22, Breda v. 9.36, Gilze-Rijen v. 9.45, Tilburg v. 9.56, Oisterwijk v. 10.04, Boxtel v. 10.14, Eindho ven a. 10.30. Rotterdam-Amersfoort: Rotter dam CS v. 9.25, Rotterdam Noord v. 9.32, Gouda v. 9.45, Woerden v. 9.56, Utrecht v. 10.19, Amersfoort a. 10.37. Den Haag-Ede: Den Haag SS v. 9.27, Voorburg v. 9.32, Gouda v. DE VORST VAN SUPRANIA 31. Als Aram weer het dek betreedt, zijn de beide zeilschepen de kust reeds dicht genaderd. Het land geeft een woeste en verlaten aanblik: kale, grauwe rotsen worden slechts nu en dan onderbroken door het groen van een palmbos of het gele zand van een troosteloze woestijn vlakte. Dan klinkt er plotseling opnieuw een luide uitroep van de uitkijk in de mast: „Brand! Verderop ligt een havenplaats en er stijgen dikke rookwolken opl" Als de schepen de haven bereikt hebben, geeft Aram het bevel het anker uit te werpen. „Agua, neem een groepje uitgeslapen knapen mee en ga eens kijken wat daar aan de hand is", beveelt hij dan. De sloep wordt gestreken en een voor een klimmen de mannen langs de scheepswand omlaag. „Steek je niet in een wespennest", roept Aram hem nog na, maar de hagedis maakt een spottende grimas en springt lenig in de sloep. En, gestuwd door krachtige riemslagen, glijdt het bootje even later tussen de havenhoofden door, de met rookwolken overdekte stad tegemoet

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6