Gebroken FONDANT BORSTPLAAT Adverteert in de Zierikzeesche Nieuwsbode HAARD ABONNEERT U OP DIT BLAD Goede Sint en z'n knecht Fa. J. Labzowski ttet nuttigste geschenk Een KOLEN- of OLIE Kachelsmederij MULLER In CHOCOLADE -smaak, bereid met RINGERS CACAO M.J.J. M. J. JONKER Zierikzeese schakers stelden teleur in treffen met Terneuzen Vermoedelijk eindresultaat: gelijk spel (5-5) Zaterdag jl. begon de schaakver eniging „Zierikzee" de competitie in de tweede klasse D van de K.N. S.B in Goes met een wedstrijd te gen „Terneuzen". Schaakhistorisch bezien was dit een bijzonder treffen, het was im mers de eerste maal dat twee Zeeuwse schaak-teams elkaar in deze hoge regionen bekampten. Doordat Terneuzen het vorige sei- zien promoveerde en Zierikzee zich wist te handhaven, heeft Zeeland dus twee vertegenwoordigers in de hoofdklassen. Ter vergelijking die- ne dat Limburg slechts één en Drente geen enkele club in deze groepen telt. Het zat Zierikzee niet bepaald mee. Hendrikse was verhinderd en Haring belde op het laatste nip pertje af, waardoor met 2 inval lers werd aangetreden. Van den Ende en Tak hadden klaarblijke lijk inspiratie gekregen van de goedheiligman en strooiden gul met de puntjes. Aanvankelijk zag het er niet zo slecht uit. Ds, van Roijen wist met wit spelend zijn tegen stander, die zich van de Franse verdediging bediende, in een goed gespeelde partij met een Vuurwerk aan het slot te verslaan en Vlees houwer boekte in een soliede par tij een nuttige remise. Siliakus ech ter, niet geheel fit, raakte in een gewonnen stelling het spoor bijs- De gedetailleerde uitslagen zijn: Zierikzee 1. J. J. van den Ende- 2. Dr. J. J. Westendorp Boerma 3. Ir. J. J. Elzerman 4. M. J. Enzlin 5. Ds. C. J. van Roijen 6. C. J. Nolet 7. O. E. Vleeshouwer 8. L. M. Siliakus 9. J. J. Vermeulen 10. P. C. Tak ter en moest met remise genoegen nemen. Nolet kwam er niet aan te pas en ging kansloos ten onder. Tak bouwde eerst een goede stelling op. dacht aan Sint en verloor. Van den Ende had door goed spel een winst stelling verkregen, maar op onbe grijpelijke wijze (Sint?) wist hij de partij toch nog te verliezen. Ir. Elzerman bestreed de Nimzo-In- dien van zijn opponent op de juis te wijze, behaalde positievoordeel en won. De voorlopige stand was dus 4-3 voor Terneuzen. De andere drie partijen werden afgebroken en zullen gearbitreerd worden. Dr. Boerma kon de beste voortzetting niet steeds vinden, had het voort durend moeilijk, doch de afgebro ken stelling zal toch wel remise worden. Enzlin speelde een klas sieke Siciliaanse verdediging, wist na een gelijkopgaande strijd in de tijdnoodfase het heft in handen te nemen en staat in de afgebroken stelling gewonnen. Vermeulen wist een klein voordeeltje (pion) te krij gen en te behouden, doch hoewel hij winstkansen heeft is remise waarschijnlijk. Het eindresultaat zal dus vermoedelijk een gelijk spel (5-5) zijn. Om zich in deze klasse te hand haven zal Zierikzee in de volgen de wedstrijden uit een ander vaatje moeten tappen en zo mogelijk vol ledig uitkomen. Terneuzen P. Mulder 0-1 P. J. v. d. Sandeafgebr. A. de Coninck 1-0 H. Voorhans afgebr. J. J. Kaan 1-0 J. T. v. d. Staal 0-1 A. Stadhouders Vz-Vz G. Dijselijnck A. Hamerlinck afgebr. M. C. v. d. Hoek 0-1 Voorlopig totaal 3- 4 STAD EN PROVINCIE KERKWERVE Gebouw o.l.-schoo! hersteld Voor de leerlingen van de open bare lagere school te Kerkwerve is de narigheid, welke was ontstaan door de stormschade aan het dak van de school weer voorbij. Met man en macht werd na de storm het herstel aangepakt. De school is weer helemaal gereed en de leerlingen konden vrijdagmiddag weer naar de nieuwe school ver huizen. De leerlingen van de open bare lagere school te Kerkwerve hebben voor een bedrag van f 210 aan kinderzegels en -kaarten voor het kind weten te plaatsen. Korfbalvereniging W.I.K. wordt sportvereniging Vrijdagavond vergaderde in café Neele te Kerkwerve de leden van de korfbalvereniging W.I.K. te Kerkwerve onder voorzitterschap van de heer W. B. van Leeuwen In zijn openingswoord zette deze uiteen, dat dit een belangrijke ver gadering zou worden, omdat men wil trachten de korfbalvereniging uit te breiden met een sportver eniging waar dus ook andere tak ken van sport kunnen worden be oefend, dan alleen korfbal. Hierna kwam het punt van het oprichten van een sportvereniging aan de orde. Geen der aanwezige leden had bezwaren, zodat de voor zitter kon constateren, dat de op richting van een sportvereniging op Kerkwerve een feit is. De naam van de vereniging, waarin de korfbalvereniging zal worden opgenomen blijft W I.K., terwijl voorlopig alleen naast het korfballen, voetballen zal worden beoefend. Men zal dan trachten met een elftal uit te komen in de zaterdagmiddagcompetitie. Het be stuur van de vereniging werd sa mengesteld als volgt: W. B. van Leeuwen, voorzitter; W. H. Ooms, sekretaris; mej. C. J. Feijtel, pen- ningmeesteresse; K. A. van Lan- geraad, D. A. Huntelaar Jr. Bij deze bestuursleden kunnen nieuwe leden van de sportvereni ging zich ook aanmelden. De leden van de korfbalvereniging gaan automatisch over naar de nieuwe vereniging. Vervolgens werden nog enige huishoudelijke zaken afgedaan, on der meer kwam hierbij ter sprake het houden van een feestavond in het winterseizoen. Getracht zal worden om een toneelstuk op te voeren. Deze avond werd voorlo pig vastgesteld op half februari 1958. Hierna volgde sluiting. SIRJANSLAND Culturele Vereniging bracht film Zaterdag jl. organiseerde de Culturele Vereniging een film avond in het jeugdgebouw. De zaal was geheel uitverkocht. Zelfs van elders waren belangstellenden aan wezig. Vertoond werd de film: „Kitty in de grote stad" De film is zeer in de smaak gevallen en het is ook wel opmerkelijk dat een der gelijk filmprogramma veel aan dacht krijgt van de zijde van het publiek. Daar echter ook de „an dere programma's" der vereniging altijd interessant zijn, wordt ge hoopt dat er belangstelling over het gehele terrein, dat de vereni ging bestrijkt, zal toenemen. Ove rigens wil het bestuur zich wel richten op de culturele film, om zoveel mogelijk de leden te bena deren. VENLO. Bij het verrichten van graafwerk voor de riolering is op twee meter diepte en op slechts twee meter afstand van de druk bereden Antoniuslaan te Blerich (Venlo-west) vlak bij de oprit van de nieuwe Maasbrug een onont- plofte bom van 250 kg. gevonden. KERKNIEUWS Hervormde zending kampt met financiële moeilijkheden 's-GRAVENHAGE, 25-11. De raad voor de Zending der Nederlandse Hervormde Kerk, die verleden week te Oegstgeest vergaderde, be sloot een sterke binnenlandse actie te gaan voeren tot het opvoeren van de vaste contributies. Dit is nodig wegens de financiële moei lijkheden, waarvoor de raad zich ziet gesteld. De hogere uitgaven voor het bestaande werk zijn voor een belangrijk deel het gevolg van de nieuwe traktementsregeling voor de zendingsarbeiders, die thans de zelfde is als die voor de predi kanten. Besloten werd onder meer de ka pitaalsuitgaven, waar maar enigs zins mogelijk, te stoppen. Doch dit houdt in, dat men niet zal kunnen beginnen met de bouw van be woonbare huizen voor zendingsar beiders in Indonesië en Nieuw- Guinea, waaraan grote behoefte is. Ook zal, naar zich laat aanzien, dit jaar geen uitvoering gegeven kun nen worden aan het plan in Hol- landia (Nieuw-Guinea) een theolo gische school te bouwen, waar Pa poea-predikanten opgeleid kunnen worden. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 25-11. Kleiaard- appelen (35 mm opw.): Eigenhei mers f 10-19, Bintjes f 9-12, Beve landers f 13-14, Furore f 15-16, Meerlander f 13-14, IJsselster f 11- 12; Bintjes export geen aanbod; zandaardappelen: Noorderlicht f 9- 10, Libertas f 8,50-9,50, Gieneke f 7- 8; voeraardappelen f 1,50-2,00. Prijzen berekend per 100 kilogr. en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 25-11. Binnen landse granen, ochtendbeurs (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe: rode op vochtconditie met minder ruim aanbod, voor de prima tot f 28,80, doorsneekwaliteit f 28,50. Voedergranen: zomergerst: kalm prijshoudend, naar kwaliteit van f 25,50-27,00, extra tot f 27,50; ha ver: prijshoudend, naar kleur en droogte van f 23,00-24,00, extra blanke tot f 24,50; rogge: kalm, doorsneekwaliteit f 18,75-19,50, bak- rogge f 20,50. Peulvruchten: groene erwten tot circa f 37,00; schokkers tot circa f 55,00; bruine bonen in de prima kwaliteit droog en blank circa f 61,50, mindere kwaliteit moeilijk te plaatsen. DE VORST VAN SUPRANIA 28. „Maar ik begrijp nog steeds niet, waarom we op dit schip zitten", zegt Aram, naar het voordek lopend. Niora heeft deze laatste woorden gehoord. „Het hieruit geperste sap is het enige middel om het gif uit uw bloed te verdelgen, Messire", zegt zij ernstig, hem enkele bladeren tonend. „Dagenlang hebt ge op de rand van de dood gelegen, maar dank zij hun genezende kracht hebben wij uw leven kunnen redden „Eens Messeria-pijl mij treffen in die been", mengt de oude Tota- ma zich in het gesprek. „Wij toen geen bladeren bij ons hadden en nu Totama lopen op drie benep", en hij wijst veelbetekenend naar zijn krukken „Maar waarom deze zeereis?" vraagt Aram, terwijl Niora voor zichtig het verband van zijn sterk gezwollen, vuurrode arm wikkelt. „Omdat wij geen bladeren genoeg hebben", antwoordt zij, terwijl ze het geneeskrachtige sap op de wond brengt. „De enige mogelijk heid om uw arm van verlamming te redden was dus de bladeren te gaan zoeken, daar, waar ze groeien en dat is in.-. De woorden worden afgebroken door een luide uitroep van de uitkijk in de mast. „Land! Land in zicht aan bakboord!" Op zaterdag 30 november a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders: D. VAN LEENEN J. H. VAN LEENEN- VAN DIENST 1 hun 40-jarige echtver eniging te herdenken, i Hun dankbare kinderen, behuwd- en klein kinderen Kerkwerve, Noordstr. 5 In Jezus ontslapen, onze lieve zuster en tante TANNETJE BAKKER in de leeftijd van 86 jaar „Want wij weten, dat, in dien de aardse tent, waarin wij wonen, wordt afgebro ken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis". Uit aller naam: P. M. BOUWMAN BAKKER Haarlem, 23 november 1957 Grote Houtstraat 155 rd Condolean tie-adres Van Dalenlaan 134, Sant poort-Station. De overledene ligt opge baard in de rouwkamer Parklaan 36 te Haarlem, al waar gelegenheid tot rouw bezoek van 6.00 tot 6.30 uur en van 9.00 tot 9.30 uur n.m. De begrafenis zal D. V. plaats hebben donderdag 28 november, 1.00 uur, op de Noorderbegraafplaats aan de Vergierdeweg te Haar lem. Vertrek van de rouwkamer Parklaan 36 circa 12.40 uur. Te koop: 1. Het HUIS met erf en TUIN gelegen aan de Zaagmolen no. 7, Zierikzee, bewoond door J. C. Stoutjesdijk. 2. Het HUIS met erf en TUIN gelegen aan de Regenboog straat 58, kadastraal be kend gemeente Zierikzee, sectie B no. 2457, groot 9.67 are. Eind december leeg te aanvaarden met goedkeu ring van b. en w. Te bevragen: F. D. HILLE- BRAND, Regenboogstraat 58, Zierikzee. Traditiegetrouw komt onze zaterdag 30 november 14.30-18 uur in onze zaak hij brengt bij elke aankoop een versnapering en boven de f 2.50 een geschenk voor Uw kind mede Havenpark 5 Zierikzee (schuin tegenover de muziektent) Uw juiste adres hiervoor is Lammermarkt 24 - Zierikzee In 5 smaken 65 cent per half pond 80 cent per half pond In elke goede zaak verkrijgbaar. Onze raambiljetten wijzen U de weg SINT NICOLAAS AANBIEDING M. J. JONKER'S Luxe en Huishoudelijke artikelen, Meubelhandel, enz. geeft op alle vrije artikelen Doet uw voordeel en doet mee! die stemt tevree Zuidstraat 2 Telefoon 318, Haemstede

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6