van mir gebruikt U nooit teveel het zuinige afwasmiddel in de knijpfles daar zit 'm de kneep! (GRADA) product met mir geen gemier meer UpAMILIE STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Fraude bij Zecova hoger dan f 50 000 Gistermiddag werd in hotel „Cen traal" te Goes een ledenraadsver gadering gehouden van de „Zeeuw se Coöperatieve Vee Aan- en Ver koopver. G.A. te Goes, welke ver gadering vrij goed was bezocht. Deze buitengewone ledenraads vergadering had tot doel de leden raadsleden nader in te lichten over de kwestie Meerdink, waarbij o.a. bleek, dat het vermiste bedrag ze ker boven de f 50.000 ligt. Betrok kene is inmiddels ontslagen. Verder was een belangrijk agen dapunt de vergroting van het be drijfskapitaal van de „Zecova" in verband met het toenemend aantal transacties dat de „Zecova" voor haar leden en ook wel niet-leden krijgt te verwerken. Bij vergelij king van de eerste 10 maanden van 1956 en 1957 blijkt dat de omzet vrij sterk is gestegen met plm. 1400 dieren, hetgeen grote eisen stelt aan de liquiditeit. Met algemene stemmen werd het verzoek van het bestuur om de cre- dietverhoging goed te keuren, aan vaard, daarmede uiting gevend aan haar vertrouwen in het bestuur. Wethouder A. M. den Boer uit de politiek Op de dinsdagavond gehouden vergadering van de A.R. kiesver eniging „Nederland en Oranje", heeft de heer A. M. den Boer - zo als wij maandag mededeelden dat gebeuren zou - verklaard bij de raadsverkiezingen in 1958 zich niet meer herkiesbaar te stellen. Ter motivering voerde de heer Den Boer aan, dat hij de tijd gekomen acht het - inmiddels ook veel zwaarder geworden - wethouderschap neer te leggen en over te dragen op jon gere schouders. De heer Den Boer kwam een jaar voor de oorlog in de raad en heeft veelbewogen tijden meegemaakt. Vooral tijdens de ramp werd hij voor een zware „vuur"- of liever „water"-proef gesteld, die het uiter ste van hem vergde. Dit alles heeft bij hem zijn sporen nagelaten en verwacht moet dan ook wel wor den dat betrokkene zich geheel uit het politieke leven zal terugtrek ken. Het wethouderschap van de heer Den Boer dateert van 1949. Ter vergadering vond verder de candidaatstelling plaats voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen. Lijstaanvoerder voor de A.R. wordt de heer J. W. van den Doel. De heer S. J. bij de Vaate komt niet meer op de lijst voor. BURGH/HAAMSTEDE Vergadering Nuts-departement Het Nutsdepartement Burgh- Haamstede heeft dinsdagavond ver gaderd in hotel Bom. Voor het huis houdelijke gedeelte van de avond vertoonde de heer C. A. Hartog enige films over Noorwegen en gaf hierbij een toelichting. Hij wees hierbij op de klimatologische ver schillen met ons land en op de be langrijkste middelen van bestaan. De films gaven een prachtig beeld van het Noorse landschap. Uit het jaarverslag van de se cretaris ontlenen wij dat er in het afgelopen seizoen 6 avonden wer den gegeven met gemiddeld 150 be zoekers per keer. Als de belang stelling voor de Nutsavonden niet toeneemt zal het bestuur moeten overgaan tot contributieverhoging De rekening sluit met een batig saldo van f 231,44. Mevr. Lande- gent-Geluk en de heer Soeters wer den tot leden van de kascommissie benoemd. De subsidie aan de rei zende bibliotheek te Haamstede werd met f 5 verhoogd tot f 15. De begroting voor het volgend jaar sluit met f 137,08 als batig saldo. De voorzitter, de heer M. L. J. Fokker, richtte woorden van dank tot de penningmeester de heer A. J. de Ruijter voor diens vele goede werk. De aftredende bestuursleden de heren H. J. Blom en C. A. Har tog werden bij acclamatie herbe noemd. Voor de maand februari is nog geen avond vastgesteld. Enkele suggesties van aanwezigen werden door het bestuur in overweging ge nomen. Zo opperde men de idee voor een spreker over ruimtevaart, kunstenaarsleven of een voor drachtavond. NIEUWERKERK E.H.B.O.-cursisten deden examen (Eigen bericht) Alhier heeft gisteravond dr. J. H. Motmans een dertiental cursis ten geëxamineerd, die een E.H.B. O.-cursus volgden onder leiding van de arts de heer P. Vogelaar en de instructeur de heer v. d. Kloot. Het examen bestond uit een prak tisch en een theoretisch gedeelte. De examinator heeft het de cur sisten niet gemakkelijk gemaakt en des te waardevoller is het dan ook, dat alle dertien slaagden. De cur sisten bestonden uit 7 dames en 6 heren. Niet minder dan 8 cursis ten, o.w. het blokhoofd B.B. de heer A. Heule, waren afkomstig uit Sirjansland. Verder 4 uit Nieu- werkerk en 1 uit Ouwerkerk. Na afloop van het examen sprak dr. Motmans de cursisten toe. Het kringhoofd B.B. de heer Rottier uitte zijn vreugde, dat thans weer 13 geëxamineerde krachten aan de B.B. kunnen worden toegevoegd. Eerlijk mevrouw, het afwasmiddel in 'n fles was al 'n hele vooruitgang vergeleken met vroeger. Maar er zaten nog ongemakken en nadelen aan vast, die ééns zouden moeten verdwijnen. Eindelijk is het dan zover: er is MIR Want zó was het steeds: De flessen waren loodzwaar (2 kg,!) Er zat voor 9/10 water bij moest telkens lege flessen terug» brengen. 'n Gebroken fles... strop voor U. ••en zó wordt het NU: De knijpfles MIR weegt nog geen 3 onsMIR is praktisch alléén wasmiddel. De lege knijpfles kunt U voor illes ge- bruiken. De knijpfles is onbreekbaar. c Eén keer knijpen precies genoegt Eén flesje MIR heeft de waskracht van 2 zware literflessen kost slechts 85 c en OUWERKERK Demonstratie-avond In café Vijverberg organiseerde de Kroon-winkelier de heer C. F. van de Berge een demonstratie avond. Een vertegenwoordigster van Calvé-Delft sprak over Delfia en Delfrite. Het bleek dat Delfia voor 100 pet. plantaardig is en ge wonnen wordt uit copra. Met Delfia maakte ze een „Arretje cake", waar een proefje van rondging. Delfrite is bijzonder geschikt om pommes- frites mee te bakken. Een verte genwoordiger van de firma Mulder bood een glas wijn aan en hield een interessante causerie. Een ver loting vormde het sluitstuk van de geslaagde avond. Diverse attracties werden verder nog aangeboden. Monsterbiet De landbouwer A. J. Bolle te Sirjansland oogstte een suikerbiet met het respekta- bele gewicht van 3,8 kilo. Een kanjer, zouden we zo zeggen! NOORDGOUWE Het verdrinkingsgeval te Noordgouwe In verband met ons bericht in het nummer van maandag inzake het verdrinkingsgeval, deelt de be trokken caféhouder ons mede dat van dronkenschap of beneveld zijn van het slachtoffer geen sprake was. De politie heeft - naar zij ons mededeelde - wel vastgesteld dat alcohol was gebruikt, maar zij durfde daar niet rechtstreeks dron kenschap uit te concluderen. Wij geven deze zienswijzen hier verder zonder commentaar. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 nov. 3.29 v.m. 15.45 n.m. BROUWERSHAVEN: 22 nov. 2.49 v.m. 15.10 n.m. Tweede Kamer aanvaardt begroting Maatschappelijk Werk Minister Klompé over puzzelrage Tijdens de gisteren gehouden zit ting heeft de Tweede Kamer de be groting voor Maatschappelijk Werk aanvaard. In antwoord op de sprekers, die tijdens het debat het woord voer den, heeft minister Klompé uiting gegeven aan haar grote bezorgd heid over de puzzelrage in ons land en de fondsvorming, waarbij het element van kansspel gaat over heersen. De bewindsvrouw was van oordeel, dat de puzzels met een gokelement, voor maatschappelijk of liefdadige doeleinden onderno men, de verantwoordelijkheid der mensen onderling en de charitas-j gedachte ondermijnen. Nog hoog sterftecijfer te Hirosjima TOKIO, 21-11. Uit een verslag, samengesteld door radiologen van de universiteit Van Hirosjima, is gebleken dat het sterftecijfer van de bewoners van Hirosjima, die zich bij de ontploffing van de eerste atoombom binnen een straal van ongeveer iVz km van deze ontplof fing bevonden, op het ogenblik - twaalf jaar na de ramp - nog twee maal zo hoog is als elders in Japan. De meeste slachtoffers sterven aan leukaemie. „Oneindige ruimte" geen luchtledig MOSKOU, 20-11. „Tass" meldt, dat de Sowjet-Russische geleerde, dr. Jakof Albert, op een bijeen komst van natuurkundigen in de Sowjet-academie van wetenschap pen heeft verklaard dat proefne mingen, die konden worden geno men na het lanceren der twee kunstmanen, hebben aangetoond dat de oneindige ruimte geen lucht ledig is, doch dat zich in elke ku bieke centimeter hiervan verschei dene duizenden gasdeeltjes bevin den. Volgens Albert zal een aantal leerstellingen op het gebied van as trofysica en geofysica moeten wor den herzien. Volgens prof. Albert heeft men met behulp van de tweede Spoetnik ontdekt, dat er zich op 15.00 tot 17.00 km. hoogte een concentratie van negatieve deeltjes, elektronen, bevindt. De dichtheid van de deel tjes die de kosmische ruimte vul len scheen bij de zon het grootst te zijn. Chauffeur zonder armen Een Zweed die beide armen mist, Paul Lundkvist, heeft onlangs zijn rijbewijs ge haald in een auto zonder stuurrad. Zijn examinator zei naderhand dat Lundkvist een van de vaardigste rijders was die hij ooit had gezien, en dat ondanks het feit dat hij zijn rij-examen deed op spiegelgladde straten en in zeer druk middagverkeer. De auto waarin Lundkvist rijdt, is speciaal geconstrueerd door ir. Arne Litzen van het Zweedse instituut voor inva liden. Hij stuurt met zijn voeten, met behulp van een voetschijf, en kan tegelijker tijd met de linkervoet koppe len en schakelen. Het gas regelt hij met zijn linker schouder, om te remmen drukt hij zijn borst tegen het instrumentenbord. Het licht, de ruitenwisser, de claxon, de starter en de richtingwij zers bedient hij met de Mn. De deur wordt van buiten met de schouder geopend en van binnen met de voet ge sloten en met de knie ge opend. Evang. Luth. Kerk Bedankt voor Dordrecht: J. A. Roskam, Beverwijk-Velsen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. H. Koudstaal, Rotterdam-noord, bijstand in het pastoraat te Papendrecht. Beroepen te Twisk (N.H.): vikaris H. van Nieuwenhuize, Borger. Aangenomen naar Loppersum: dr. J. M S. Baljon, Blankenham. Bedankt voor Veenendaal: G. van Estrik, Nieuwland (Z.H.). Ger. Kerken Tweetal te Hoek: kand. M. Boot, Woerden en kand. W. B. van der Meulen, Amsterdam. Beroepen te Sprang (N.B.) en te Oosthem: kand. W. B. van der Meulen, Amsterdam; te Tijnje: kand. E. de Vries, Emmen; te Den Haag-Loosduinen (vac. J. B Voge laar): P. C. de Vries, IJsselmonde. Aangenomen naar Schettens en Longerhouw: kand. A. Riddersma, Leeuwarden. Bedankt voor Alphen aan de Rijn: G. W.'H. Peddemors, Dirks- horn. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Kralingen-Berg- schenhoek: G. Spijker, Bedum; te Homewood (Canada): A. C. Hait- sma, Surhuisterveen-Opende. Bedankt voor Zuidhorn: J. Faber, Deventer. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Sassenheim: Th. Rutters, Wildervank; te Schiedam: D. Slagboom, 's-Gravenzande. Bedankt voor Bunschoten: G. J. Buys, Papendrecht. MARKTBERICHTEN CoOp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zlerlkzee Veiling van 20 november Aardappelen 8, andijvie f 15-10, rode kool f 12-13, gele kool f 11, groene kool f 12, prei f 20-25, to maten f 15-19, per 100 kg. Cox Orange A f 104, B/C f 87, Golden Del. A/B f 92-93, Hh f 76, Jonathan A f 81, B/C f 82-71, Hh f 45-55, Goudreinetten A f 77, B/C f 72, zoete Alfeston 60/op f 72, K f 56, per 100 kg. Bloemkool f 10-56 per 100 stuks. Bekendmaking Burgemeester en wethouders der gemeente Zierikzee maken bekend, dat tengevolge van de riolerings werkzaamheden nabij het Sas, het verkeer met voertuigen, waarvan de asdruk meer dan 7 ton bedraagt, als volgt omgelegd dient te worden: Verkeer komende uit de richting Züpe: Bettewaerdsedijk en verder zo als door pijlen is aangegeven. Verkeer komende uit de richting Schouwen naar de richting Ztfpe: Lange Blokweg, Vijfminutenweg en vervolgens zoals door pijlen is aangegeven. Deze verkeersomlegging geschiedt met ingang van 25 november a.s. en duurt tot 1 december of zoveel korter of langer als de bovenbe doelde werkzaamheden zullen du ren. Zierikzee, 20 november 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. BERICHTEN worden in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE véél gelezen I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3