VAN NELLE HALFZWARE SHAG SPANNING FEEST BIJ KONINKLIJKE „ZEELANDIA" FABRIEKSCHEF DE HEER C. KLOET VIERDE HET ZILVEREN JUBILEUM Dynamische persoonlijkheid met strijdbaar karakter De personeelsavond van de Kon. Zeelandia, die in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" werd ge houden, kreeg ditmaal een bizonder feestelijk karakter door de huldi ging van de fabriekschef de heer C. Kloet, die het feit herdacht vijf en twintig jaar aan het bedrijf ver bonden te zijn. „Ik heb u vanaf de eerste dag, toen u als kleine jongen bij Zee landia kwam, leren kennen als een dynamische en emotionele persoon lijkheid", zo richtte zich de direc teur de heer M. Doeleman H.Jzn., tot de jubilaris. Spreker toonde grote waardering voor persoonlijkheid en strijdbaar karakter van de jubilaris, waarmee hij de weg heeft gebaand naar zijn huidige belangrijke functie, met to tale inzet van gaven van hoofd en hart. Speciale waardering had de heer Doeleman voor de toewijding door de heer Kloet betoond in de tijd van de oorlog en watersnood. „Ik hoop nogmaals 25 jaar op uw vriendschap en sympathie te mogen rekenen", zo besloot de directeur, die ook de ouders, echtgenote en zoon van de jubilaris in zijn woor den betrok. Hij speldde hem het gouden Zeelandia-insigne voor 25 jaar trouwe dienst op de borst en bood hem een bandopname-appa raat ten geschenke aan. De heer J. Willemse sprak na mens het personeel, dat in grote getale deze huldiging bijwoonde. Hij wees op de bezielende persoon lijkheid van de jubilaris en diens verantwoordelijke positie in de fa briek. Hij dankte hem voor de goede samenwerking en bood als blijk van waardering namens het NOORDGOUWE Man verdronk in kerkgracht Zaterdagavond omstreeks 8 uur is de 60-jarige ongehuwde te Drei- schor woonachtige G. Boeser in de kerkgracht te Noordgouwe ver dronken. B. had een danspartijtje in café v. d. Weijde bezocht en schijnt in benevelde toestand naar buiten te zijn gegaan, met als ge volg dat hij ter hoogte van de voor malige muziektent, te water ge raakte. Spoedig werd het slachtof fer op het droge gebracht en werd kunstmatige ademhaling toegepast, in aanwezigheid van de inmiddels ontboden geneesheer dr. van Eldik. Alle pogingen om de levensgeesten op te wekken mislukten evenwel. Als gevolg van het tragisch onge luk werd het danspartijtje afgelast. BRUINISSE Winterprogramma A.R.-kiesvereniging Wegens zijn vertrek naar Zierik- zee moest de heer A. Fluit bedan ken als voorzitter van de A. R. kies vereniging. In zijn plaats is be noemd de heer B. F. J. Brilman. Tevens werd benoemd een propa- ganda-commissie, bestaande uit de heren A. Kik-Koopman en L. Hou- kamp, die in korte tijd 10 nieuwe leden won. Gestreefd zal in het ver volg worden naar een nauwere sa menwerking tussen het afdelings bestuur, de vertegenwoordiger in de gemeenteraad en de leden van de kiesvereniging. Om dit laatste doel te verwezenlijken, zal deze winter een serie lezingen worden gehouden, om het bezoek aan de afdelingsvergaderingen te stimule ren, over de „Geschiedenis van de A.R. partij". In de eerste deze week gehouden ledenvergadering van de afdeling heeft de heer L. M. Steke- tee een causerie gehouden over „Groen van Prinsterer en de Anti Revolutionaire gedachte". Deze ver gadering was goed bezocht. In de januari-vergadering zal ds. C. A. Wielemaker refereren over „Dr. A. Kuiper en de A.R. partij". De fees telijke jaarvergadering wordt in februari gehouden, waarbij een spreker zal worden uitgenodigd, terwijl in maart de heer J. Haak zal spreken over „Dr. H. Colijn en de A.R. parij". gehele personeel een fraaie staande schemerlamp aan. De jubilaris dankte met enkele woorden geroerd voor de gespro ken woorden en voor het vertrou wen altijd in hem gesteld. Nadat allen de jubilaris en zijn familie de hand hadden gedrukt en een feestdronk was uitgebracht, werd de aandacht gevraagd voor de heren v. d. Berge en Boot uit Haamstede, die hun bekende en kleurrijke foto-reportage van de Westhoek, .Schouwens Schoonheid', vertoonden. Hierna werd op gezel lige wijze de feestelijkheden voort gezet, waarbij de heer J. Jong- schaap zorgde voor een passende muzikale omlijsting. SIRJANSLAND Auto contra tractor Heden (maandag)morgen heeft te Sirjansland een aanrijding plaats gevonden tussen een tractor en een personenauto. Omstreeks half tien reed de landbouwer L. M. H. met achter zijn tractor een wagen met mest, vanaf de dijk. De heer M. Bolle was juist bezig om zijn auto achteruit de garage uit te rijden. Hij bemerkte de tractor niet en botste met het achterste deel van de auto er tegen aan. De auto werd licht beschadigd. De rijkspolitie uit Oosterland was spoedig ter plaatse en stelt een onderzoek in. SINT NICOLAAS IN AMSTERDAM Omstreeks twee uur zaterdagmid dag kondigden twaalf dreunende vreugdeschoten de lang verwachte komst van Sint Nicolaas te Am sterdam aan, het stoomschip „Span je" met aan boord de Sint en een uitgebreid gevolg van Zwarte Pie ten en Spaanse edellieden meerde aan de kade. Het eerste contact met de hoofdstedelijke jeugd was een kort gesprek met de 6-jarige Ro bert Schadd, die de Sint een boe ketje bloemen aanbood. Sint Nico laas verklaarde diep onder de in druk te zijn van het enthousiasme bij de verwelkoming. „De reis was niet gemakkelijk", aldus de Sint, „op de Noordzee hing een zware mist, maar gelukkig kon ik nog op tijd in de hoofdstad zijn". Het slechte weer was de goed heiligman blijkbaar vooruit gegaan, want het was inmiddels hevig gaan regenen. Het publiek liet zich hierdoor-niet afschrikken. In meters dikke rijen stonden de kinderen de Sint met vlaggetjes toe te wuiven. Elektrisch verlicht polshorloge Een juweliersbedrijf in Rot terdam (Adolf Dam N.V.) heeft de alleenverkoop voor de Benéluxlanden van een polshorloge, dat elektrisch kan worden verlicht, aldus blijkt uit „Edelmetaal", het maandblad van de federatie goud en zilver. In de horloge- gekast is een miniatuur bat terijtje en een lampje ge monteerd. Door middel van een knopje aan de rand van de horlogekast kan de wij zerplaat worden verlicht. Het horloge is niet omvangrijker dan een ander gewoon pols horloge. De Franse politie heeft de 23- jarige Felix Zimmerman uit Choig- nies-le-Haut in west-Frankrijk ge arresteerd, omdat hij van de wegen in de buurt van zijn woonplaats de betonnen kilometerpalen had ont vreemd. Ik wilde er een huis mee bouwen, zo verklaarde Zimmer man toen de politie zijn buit, ruim twee-en-een-halve ton kwam op halen. Ingesonden mededeling Wie schoof er raak Eén in elk geval: VAN NELLE met z'n prachtige halfzware Die geeft ontspanning. De hele tribune is het er mee eens: pittig en vol aroma Vijf schitterende doelpunten BRILJANTE ORANJEPLOEG BEHAALDE OVER TUIGENDE ZEGE OP BELGIE (5-2) Lenstra en Wilkes in blakende vorm ROTTERDAM, 17-11. Vtff doel punten voor en nul tegen. Dat was de belans van *66 minuten Ne- derland-België voetbal. En die vijf doelpunten waren stuk voor stuk gemaakt met fraaie treffers, te dan ken aan vloeiende combinaties van de Nederlandse aanvallers, te dan ken in het bizonder aan het vaak briljante samenspel van de twee oudste voorhoedespelers, Faas Wil kes en Abe Lenstra. Dat na het uitvallen van Cor van der Hart in de 21ste minuut van de tweede helft door twee Bel gische tegendoelpunten de eind stand van deze 85ste derby tussen de lage landen nog 5-2 werd, kon niet verhinderen dat het een over tuigende zege van de Oranjeploeg is geworden. Een zege waarvoor - wij zeiden het al - vooral Wilkes en Lenstra gezorgd hebben. Abe heeft zijn jubileum - de En- schedese Fries droeg in deze wed strijd voor de 40ste maal het oranje shirt - met recht gevierd. Want al PLECHTIGHEID IN P.V.-SFEER Troephuis mr. Bakkergroep kreeg de naam „Goettschlaer" Eerbetoon aan wijlen hopman Goettsch (Van onze redacteur). De heer R. Goettsch te Geleen (L.), zoon van wijlen de heer H. Goettsch - in leven hopman van de mr. Bakkergroep der N.P.V. te Zierikzee heeft door het wegne men van een dundoek het fraaie bord onthuld met de naam „Goettschlaer", dat is aangebracht aan het na de ramp nieuw ge bouwde troephuis te Schuddebeurs, als herinnering en eerbetoon aan de figuur van hopman Goettsch, die uitzonderlijk veel voor de padvin derij op Schouwen-Duivéland ge daan heeft. Tevoren sprak de secretaris van de plaatselijke commissie dr. J. C. Röhner, in aanwezigheid van di verse genodigden en P.V.-officials een woord van dankbare herinne ring aan wijlen hopman Goettsch, die hij persoonlijk in allerlei P.V.- verbanden en diverse omstandig heden heeft meegemaakt. Spr. wist hoevelen met dankbaarheid aan hopman Goettsch terugdenken. Spr. stond hierna stil bij de geschiedenis van de padvindershut op het voor malige weiland onder Dreischor. De hut werd destijds gebouwd door hopman Goettsch en na de ramp weer in orde gemaakt. De herver kaveling echter had andere plan nen met dit gebied en zo moest worden uitgezien naar een nieuwe gelegenheid. Bij de totstandkoming van het nieuwe troephuis werd veel steun ondervonden van de heer Schipper van de Herverkaveling. Het naambord is ontworpen en ge maakt door oubaas Nijhuis, waar voor deze dankwoorden in ont vangst mocht nemen. Zich inzon derheid richtend tot mevr. Goettsch en de beide aanwezige zoons, zeide dr. Röhner dat hopman Goettsch leefde naar artikel 4 van de wet: „Een padvinder is een vriend voor allen en een broeder voor alle an dere padvinders". Andere hoogtepunten op deze - helaas niet door goed weer begun stigde - middag was de installatie van mej. J. Meijering tot akela van de horde „Waakt". Mej. Meijering legde de belofte af in handen van oubaas Nijhuis. Hopman C. Coumou mocht het zg. Woodbadge certi ficaat in ontvangst nemen, be schikbaar gesteld door het. hoofd kwartier op grond van een met gunstige uitslag gevolgde cursus in het trainingscentrum te Ommen. Oubaas Nijhuis wees er op dat de hopman dit certificaat (praktisch gedeelte) in zeer korte tijd heeft weten te behalen en stelde de lei der tot voorbeeld aan de troep. Hopman Coumou wekte de jongens op zich energiek aan het spel van verkennen te wijden. De padvinder Hans Geleijnse werd geïnstalleerd tot verkenner 3e klas. Dr. Röhner sloot de pittige mid dag in P.V.-stijl met een dank woord. DE VORST VAN SUPRANIA 23. „Juist toen de dwerg en een andere krijger zich uit het torenvenster lieten zakken, hakte daarbinnen iemand het touw door", beëindigt de baardman zijn verhaal. „Een val van zeker dertig meterze waren meteen morsdoodHij neemt een lange teug uit de kruik, veegt zich met de rug van zijn hand de lippen droog en kijkt somber over de rimpelloze zeespiegel. „En wat nu, Faurus?" vraagt de derde man, die tot dan zwijgend met een kostbaar parelsnoer heeft zitten spelen. „Die ridder zal die troep negers niet eeuwig in huis houden", antwoordt de man met de helm. „Je weet, Juan, wat de vorst van Suprania bevolen heeft. Totama en zijn dochter Noira moeten, levend of dood, voor hem gebracht wordenWe zullen dus een ring van wachtposten om het kasteel moeten opstellen! Kom mee, naar de boten!" Maar nog voor zij zich kunnen verheffen, duiken plotseling twee, drie gestalten vanaf de rotsen op hen neer. scoorde hij niet, in vier doelpunten had Abe een werkzaam aandeel. Niets wees er in het begin op dat de nationale ploeg zo'n fraai succes zou boeken. Sterker, de eerste tien minuten waren voor de Belgen. In de Belgische ploeg bleek opnieuw Rik Coppens de grote man. In de 27ste minuut kwam het eerste doelpunt. Het werd een gave treffer. Fons van Wissen trok met de bal naar voren, zag een „gat" en sprintte daarin, terwijl hij het leder naar Abe schoof. De Fries doorzag de bedoeling van v. Wis sen; deze kreeg de bal meteen terug. Een beheerst tikje van de M.V.V.-er was voldoende om Ley- sen kansloos te maken. Het was de butant Piet Kruiver die in de 37ste minuut na een „Hollands kwar tiertje" de stand op 2-0 bracht. In leiding hiertoe.was een hoekschop. Bart Carlier bracht de bal bij Wil kes die deze terugtikte naar Krui ver. Met een hard schot passeerde de debutant de Belgische doelman. Twee minuten later kwam de derde treffer. Carlier centerde naar Len stra, deze combineerde met Krui ver langs Mathonet en schoof de bal vervolgens naar de bij de rech- terpaal vrijstaande Wilkes die be heerst scoorde (3-0). Acht minuten na rust zorgden Abe en Faas voor de mooiste goal van de wedstrijd. Een pass van Carlier bracht de bal via Wilkes naar Lenstra. Deze sprintte enkele meters en centerde daarna naar de doorgelopen Wilkes die doelman Colette te dicht was genaderd dan dat deze ook maar een schijn van kans had op het schot dat volgde (4-0). Tenslotte was het Carlier die in de 18de minuut de pass van Abe tussen twee Belgische verdedigers door, benutte (5-0). Een Belgisch doelpunt moest ech ter ook komen,.dat stond wel vast. En het kwam. In de 35ste minuut toen Coppens het leer over Kuys heen wipte en daardoor Vanden- Bergh een vrije schietkans bood. Een hard, laag schot volgde, waar tegen De Munck geen verweer had (5-1). Coppens was ook de grond legger van het tweede Belgische doelpunt, enkele minuten voor het einde door Hout gescoord (5-2). Een doelpunt overigens, dat Oranje had moeten voorkomen. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 15 november 1957 Andijvie IIA f 7; Waspeen f 10; Prei f 25-27; Witlof II f 66; Golden Del. A f 90, id. B/C f 94, id. Hh. f 77; Jonathan B/C f 82, id. Hh. f 45-52, id. K. f 45; Goudreinetten A. f 70-73, id. B. f 62, id. K. f 42- 50; Ermgaard Hh. f 64; Alfeston f 55-68; Rietpeer Hh. f 66; per 100 kilogram. Bloemkool f 30-45, per 100 stuks. Twintigjarig meisje bij brand omgekomen Een twintigjarig meisje is zater dagmiddag door verstikking om het leven gekomen bij een felle brand, die de twee bovenste ver diepingen en de zolder van een oud perceel in de Barentszstraat in Amsterdam-west in korte tijd vol komen verwoestte. Ook een hond is in de vlammen omgekomen. De brand ontstond toen een be woner van de tweede verdieping, de 44-jarige kellner Chee Ting een brandend petroleumkacheltje bij vulde met het laatste restje olie uit een oliekan. De gevolgen wa ren ontstellend: een hevige steek vlam deed de olie vlam vatten en de brandende olie verspreidde zich in een oogwenk over de vloer. De man trachtte hevig geschrokken het vuur te doven en rende toen in pyama de trappen af, nadat hij de bovenburen had gewaarschuwd. Mevr. F. J. Zoeters stelde zich eveneens via de trap in veiligheid. Zij verkeerde in de mening dat haar 20-jarige dochter Annie het huis al verlaten had, doch later werd het stoffelijk overschot van het meisje aangetroffen op de der de verdieping. Zij is volgens de po litie door verstikking om het leven gekomen. Later werd ook het lijk van de hond, eigendom van de heer Chee Ting gevonden. De brand weer, die het vuur met drie stralen bestreed kon na drie kwartier het sein „brand meester" geven. KERKNIEUWS Chr. Ger. Kerk Aangenomen naar Tholen-Oud- Vossemeer: J van Doorn, Ermelo. Ger. Gemeenten Beroepen te Slikkerveer: J. B. Bel, Krabbendijke. Eierprijzen VECE In de week van 11-16 november werd door de Coöp. In- en Ver koopcentrale voor Eieren uitbetaald f 2,48 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. VEEMARKT ROTTERDAM, 18 nov. Aanvoer 1869 stuks vee, t.w. 1227 vette koeien en ossen en 642 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,90-3,05 f 2,60-2,80 f 2,50- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,64- 1,62-1,60. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen le kwal stabiel, 2e en 3e vertonen neiging tot dalen, prima's boven notering. Varkens: aanvoer korter, handel geod, prijzen: prima exemplaren boven notering afloop lager in prijs, zware varkens van f 1,52-1,53 per kilo. ZEEUWSE JONGEREN KOMEN IN GESPREK OVER DELTAPLAN Geslaagde forumavond op Noord-Beveland De Provinciale Jeugdraad en de Werkgroep Deltazaken Zeeland hielden vrijdagavond in Körtgene op Noord Beveland een „forum avond" om met de jongeren van Zeeland in gesprek te komen over het Deltaplan. Het forum bestond uit de leden van de werkgroep, ir. H. D. J. Swa- ters, hoofdingenieur-directeur Pro vinciale Waterstaat, ir. M. de Vink, directeur Provinciale Planologische Dienst van Zeeland, drs. M. C. Verburg, directeur Economisch- Technologisch Instituut voor Zee land, ir. J. G. Snip, hoofd Bureau Bijzondere Werken van de Provin ciale Waterstaat in Zeeland, en mr. J. F. Homstra, directeur Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. De bijeenkomst stond onder leiding van de Her vormde predikant ds. J. Straating uit Goes. Ir. de Vink hield een korte inlei ding over het ontstaan van het Deltaplan en de inhoud van dit plan, waarna de forumleden elk voor zich een korte toelichting ga ven. Zo werd het project V uit wa terstaats-oogpunt toegelicht door ir. Swaters, de technische zijde van de afsluitingen door ir. Snip, de te ver wachten economische ontwikkeling ten gevolge van dit plan door drs. Verburg, de recreatie-mogelijkhe den door ir. de Vink en de sociale kant van het Deltaplan door mr. J. F. Hornstra. Het gehoor bestond niet alleen uit de jongeren van Zeeland maar ook vele ouderen en de burgemeesters van Noord Beve land hebben naar de uiteenzettin gen geluisterd. Het ligt in de be doeling deze forumavond elders in de provincie te herhalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3