Stichting „Verpleegden voor chronische zieken en bejaarden" in oprichting KqH HART ZIEKENHUIS WORDT RUSTHUIS Initiatief van Ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" Noordgouwe Tegen donderdag 14 november is door het ziekenhuis „Schouwen- Duiveland" een vergadering uitge schreven te Zierikzee, waarop de ontwerp-statuten voor de Stichting „Verpleeghuis voor chronische zie ken en bejaarden" - met als vesti ging het voormalige ziekenhuis te Noordgouwe - op de agenda ter af doening voorkomen. Inzake dit tehuis voor chronische zieken en bejaarden wordt herin nerd aan het principe-besluit van 19 juni 1951 tot omzetting van het oude ziekenhuis in een tehuis voor chronische zieken en bejaarden. Het bestuur van het ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" heeft zich nadien nader beraden over de te nemen maatregelen en de vast te stellen regelen daarvoor. Hierbij is er van uitgegaan, dat het oude zie kenhuis met zijn inventaris - voor zover deze niet aan het „Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis" te Zierik zee is afgestaan, als zijnde bruik baar en voor dat ziekenhuis be schikbaar - wordt overgedragen aan het voor het verpleeghuis te vormen bestuursapparaat, dat mede de schulden van het orgaan over neemt. De vorm, waarin dit zou kunnen geschieden, is volgens het dagelijks bestuur, de overheids- stichting, die door de deelnemende gemeenten in het leven wordt ge roepen. Voor deze stichting zijn ontwerp-statuten opgesteld, die op 14 noverhber - gelijk gemeld - in behandeling komen. Bij het opmaken van een voorlo pige globale begroting voor de ex ploitatie van dit verpleeghuis, is er rekening mee gehouden, dat de in richting zich geheel zelf zal moeten bedruipen, zodat geen bijdragen van gemeenten in het exploitatie tekort nodig zijn, omdat de ver pleegden alle exploitatiekosten zelf dragen. Voor zover dit voor hen of voor hun familie niet mogelijk is, zal de hulp van het betrokken ge meentelijk orgaan voor sociale zorg of van diaconieën onontbeerlijk zijn. Zonder verbouwing of veran dering van inrichting is het ge bouw geschikt voor 32 en maxi maal 50 verpleegden. Verwacht wordt dat reeds vrij spoedig 32 personen zullen worden opgenomen. Hierop is dan ook de begroting gebaseerd. Om de exploi tatie sluitend te maken is de ver plee gprijs geraamd op f 8,50 per dag. Aanlooptijd nodig Een zekere aanlooptijd zal nood zakelijk zijn, zodat niet aanstonds op de volledige opbrengst van ver- pleeggelden mag worden gerekend. algemeen provinciaal belang dient, Aangezien dit tehuis eveneens een wordt gehoopt, dat de Provinciale Staten van Zeeland bereid zullen worden gevonden, gedurende de eerste drie jaren de opbrengst van de geraamde verpleeggelden te ga randeren. Ten aanzien van de te verwach ten bezetting heeft het bestuurslid de heer G. A. M. Stenger een en quête ingesteld bij zijn collega's. Hij komt tot de uitkojnst, dat acht artsen op het eiland reeds 35 men sen konden opgeven, die voor op neming in aanmerking komen. Hier bevinden zich mensen onder, die thans in „Der Boede" en ook elders verpleegd worden. Een andere mo gelijkheid zou zijn, om mensen, die thans in „Vrederust" verpleegd worden en die rustig zijn, ook on der voorbehoud op te nemen. De rondvraag Bij de rondvraag in de jongste Zierikzeese gemeenteraad verwees dhr. Rameijs naar een ingezonden stuk in de „Zierikzeesche Nieuws bode", waarin een beduchte moe der de toestand bij de ingang (Ho- Molenstraat) naar de kleuter scholen aan een kritische beschou wing onderwerpt. De voorzitter achtte de gesignaleerde mistoestan den (vooral op donderdagen) juist en een onderzoek wordt ingesteld wat hieraan ter verbetering kan worden gedaan. Gedacht is aan een nieuwe in- (uit)gang bij het Janne- wekken. Mevr. v. d. Werve-Schouls ves tigde de aandacht op een zeer on praktisch gesitueerde zandbak in de Raveslootstraat. Deze zandbak ligt vlak bij de voordeuren van huizen en ook de beplanting heeft STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vrouwenbond P.v d.A. De Vrouwenbond van de P.v.d.A. hield haar maandelijkse bijeen komst in het „Huis van Nassau'" De schoolarts, dr. Schilstra, sprak over de ontwikkeling van de mens en de sexuele problemen die zich in de verschillende levensperioden voordoen. De bijzonder duidelijke lezing werd met grote belangstel ling gevolgd en na afloop werden enkele vragen gesteld. Op de vrouwendag, die 22 nov. gehouden zal worden in de „Graan- beurs" zal mevr. Chr. de Ruijter- de Zeeuw een lezing houden over de leuze van deze dag: „Voor ge lijkwaardigheid en saamhorigheid van mensen en volken". Deze avond is toegankelijk voor alle le den van de vrouwenbond met echt genoten en verdere belangstellen den. Verder zal aan deze avond meewerken de heer D. Hack uit Renesse met het vertonen van zijn kleurenopnamen over de flora en fauna van Westenschouwen. Ook werd meegedeeld, dat de afd. Zierikzee weer haar medewerking zal verlenen aan de VARA-speel- goedactie. Met nog een dringend beroep tot het bezoeken van de ledenvergade ring van de partij, sloot de voor zitster de vergadering. Damvereniging opgericht Tijdens een geanimeerde bijeen komst van damliefhebbers in de zaal van de heer Evers gaven zich achttien personen op als lid van de damclub die van start zal gaan on der de naam „Damclub Zierikzee" Het bestuur wordt gevormd door de heren F. Brandenburg (voorzit ter), S. Schot (secretaris), J. Koster (penningmeester) en H. Kloet (wed strijdleider). De clubavond zal iedere woens dag worden gehouden in zaal Evers en begonnen wordt met een onder linge competitie. De heer Branden burg zal niet meespelen doch door lesgeven trachten het spelpeil op te voeren. Om te beginnen geeft hij a.s. woensdag een simultaan-seance waaraan ieder deel kan nemen in het clublokaal. Het bestuur herinnert dan nog aan een schrijven van de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid (d.d. 28 juli 1952), waarin als voorwaarde is gesteld, dat het be staande ziekenhuis voor valide en gebrekkige ouden van dagen en chronische zieken bestemd moet worden. Op grond van een en an der stelt het bestuur voor te be sluiten - nadat de stichting is ge vormd - de gemeenschappelijke re geling te liquideren en de vasté ac tiva en het restant van de vaste geldleningen aan de te vormen stichting over te dragen. Verder wordt de leden verzocht het initia tief te nemen de gemeenteraden uit te nodigen te willen deelnemen in de te vormen Stichting „Verpleeg huis voor chronische zieken en be jaarden", gevestigd te Noordgouwe. Ingezonden mededeling en pijn weg- wrijven met DAMPO Op woensdag 6 november brengt de toneelgroep „Puck" onder aus piciën van de Z.V.U. de komische thriller „Taloelah" van Arnold Rid ley en Mary Vathcart Borer op het toneel in de Concertzaal te Zierik zee. Dit stuk van „Puck" heeft overal goede recencies verworven en houdt de aandacht gevangen tot bij het laatste moment. Walter Kous schreef in een toe lichting op het stuk: Bing - bong - bing - bong. Kerstmiddag in een klein Engels provinciestadje. Christmas-carrols Dickensgebraden gans Maar terwijl de sneeuw zachtjes dwarrelt langs de hoge gekleurde kerkramen en het koor met rode konen van de zenuwen de kerst dienst repeteert, worden er aller lei vreemde inkopen gedaan, die wel heel weinig te maken hebben met het vieren van dat blijde feest. Hele typische inkopenwaar drie lieve oude dametjes, die nog nooit een vlieg hadden kwaad ge daan opeens alles mee te maken krijgen. En in plaats van devoot- genietend de kerstnacht in te gaan zoals zè dat 60, 65 en 67 jaar ge daan hebben, gaan ze dingen doen, waarvan ze zelfs nog nooit hadden gedroomd. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Verbetering in toegang tot kleuterscholen er onder te lijden. Wethouderden Boer deelde mede, dat deze !zaak reeds de aandacht heeft. Uitgezien wordt naar een andere plaats voor de zandbak. In antwoord op een desbetreffen de vraag van de heer van Gastel, deelde de voorzitter mede, dat de verkeersspiegels bij de gasfabriek en op de hoek Sas-Scheepstimmer- dijk zijn weggenomen, omdat ze eerder het verkeer in verwarring brengen, dan nuttig zijn. De heer van Gastel wees ook op een slechte afscheiding van een zandbergplaats aan de St. Joost- meet, terwijl hij tevens wees op verkeer door het Slingerbos. De voorzitter deelde mede dat het Slingerbos zal worden afgesloten voor alle verkeer. De desbetreffen de verkeersborden zijn reeds aan gekomen. BURGH - Burgerlijke stand en loop der bevolking over de maand oktober. Gehuwd: 18. Willem G. Kort, ]*.m, 23 jaar van Vlissingen en Elizabeth J. Duson, j.d. 22 jaar, alhier. Vertrokken: 10. Adriana C. Bom, echtg. van A. H. van Twist-naar Rotterdam; 19. Elizabeth J. Duson, echt. van W. G. Kort naar Vlissin gen. BROUWERSHAVEN Centra demonstratie-avond Vorige week organiseerden de Centra-winkeliers Gebrs. v. 't Hof een tweetal demonstratie-avonden voor hun clientèle. Verschillende fabrikanten, alsmede de Ned. Vrou wen Voorlichtingsdienst gaven aan deze demonstratieve bijeenkomsten hun medewerking. De heer P. van 't Hof verwelkomde de (volle) zaal. Een der demonstratrices, mevr. Maas, behandelde het koffiepoeder- prouct „Moccona", waarvan de da mes een kopje werd aangeboden. In aansluiting hierop werd de film „Geur en kleur" vertoond, welke de weg van de koffie toonde van boon tot pot. De film „De Tover cirkel" had het product cracfree stijfsel tot thema. De heer van Oppen sprak namens de Verkade- fabrieken over beschuit- en koek- artikelen. Ieder der dames werd een rol beschuit aangeboden. Een vertegenwoordiger van Leidsche Textielfabrieken Gebrs. van Wijk toonde een serie kleurendia's van truitjes en twinsets. Gratis kon een breipatroon worden besteld. De film ,,'t Is zo gebeurd" behandelde het product Brinta. De conferencier de heer P. Tak besprak het Centra spaarsysteem, waarmede anderhalf jaar geleden een begin is gemaakt. De Centra' (samenwerkend met de textielhandel van mej. de Smit te Hulst) stelde twee flanellen lakens ter beschikking, die bij loting te recht kwamen bij mevr. van 't Hof- van Sluis. Na een praatje over Eru- kaas en Mulders wijnen werd be sloten met een komische film. Als toegift draaide een film van de Lo- dalinefabriek. Een verloting com pleteerde het gezellige en goed ge slaagde programma. NOORDGOUWE Geslaagde postzegelactie De in deze gemeente gehouden postzegelaktie-verkoop t.b.v. het Nederlandse Rode Kruis heeft op gebracht f 85,—, dank zij de akti- viteit van de leden van de plaat selijke Hervormde vrouwenvereni ging en de meisjes van de verschil lende jeugdclubs. Warme dank baarheid aan de milde geefsters en gevers is zeker op zijn plaats. Anti-Polio-vaccinatie De tengevolge van de ook alhier heersende A-griep uitgestelde in enting tegen de zo gevreesde kin derverlamming zal nu plaats heb ben op dinsdag 5 november a.s., in het Groene Kruis-gebouw aan' de Pauwstraat te Noordgouwe, aan vang 14.30 uur. Alsdan zullen Wor den ingeënt de kinderen van de jaarklasse 1955. Mutatie Rijkspolitie De wachtmeester der eerste klas se van de Rijkspolitie, de heer A. Leautaud, is per 1 november 1957 overgeplaatst naar de gemeente Papekop in de provincie Zuid-Hol land. In plaats van de heer Leau taud voornoemd is per dezelfde da- turn van -Friesland naar de «ge meente Noordgouwe overgeplaatst de wachtmeester eerste klasse ^der Rijkspolitie de heer D. Knol. De kollekte t.b.v. het Prot. Interkerkelijk Thuisfront (P.ET.) heeft opgebracht f 32,93. Eén woord van dank aan allen die hiertoe heb ben medegewerkt is wel te recht vaardigen. OOSTERLAND Verplaatsing landbouwers door sanering Een drietal landbouwers zal we gens sanering a.s. voorjaar onze ge meente gaan verlaten. Het zijn de heren W. van der Bijl-Lemson, Mar. de Bruine Wz. en Jan Stouten Hz. De beide eersten zullen in het lage land van Schouwen hun geluk gaan beproeven, waar een nieuw boer derijtje voor hen zal worden bouwd, terwijl de laatste niet, zo ver gaat verhuizen, doch na enige verbouwing zijn intrek hoopt te he men op de hoeve, voorheen be woond door de heer J. A. van Nieu- wenhuijze, gelegen aan Zonnemans- weg in de gemeente Nieuwerkerk. Door deze mutaties zullen er uiter aard weer een drietal woongele- genheden op het dorp vrijkomen. Ofschoon hij onze gemeente met terwoon niet verlaat, hoopt ook bin nen afzienbare tijd de heer M. Steenpoorte Lz. zijn saneringsboer derij aan de zeedijk onder Viane te betrekken. Ook diens bedrijf aén de St. Joostdijk zal zodoende ter be schikking komen. Vele veranderin gen zijn het gevolg van watersnood en herverkaveling. Bij de dezer dagen gehouden examens slaagde voor het diploma „Hogere Psychologie" onze dorps genoot de heer H. J. Deurloo J.Kz. Hij ontving zijn opleiding aan het instituut van prof. Roels te Den Haag. ZEEUWSE VOLKSUNIVERSITEIT Toneelgroep Puck brengt „Taloelah" in de Concertzaal Ze raken in een opwinding als ze sinds hun meisjes-jaren-van-eerste -bal en mannen-met-mooie-snorren niet meer gekend hebben. Van dit alles onwetend beieren de bronzen klokken de kerstnacht in over het besneeuwde stadje. Aééch, is dat nou zo'n echte En gelse merry Christmas? Weer een illusie minderOf komt er na al die opwinding misschien toch nog een vredige vrede op aarde van?" Geref Vrouwenvereniging Vorige week vierde de gerefor meerde vrouwenvereniging „Tot Arbeid geroepen" het tienjarig be staan in het ned. herv. verenigings gebouw. De presidente las psalm 103 na gezamenlijk zingen en gebed, waar na zij in haar openingswoord in 't bijzonder verwelkomde ds. en me vrouw Bremmer, die bij de oprich ting zulke stuwende krachten zijn geweest. Enkele dames kwamen met eigen werkstukken voor het voetlicht, zo als de dames Wiebrens-Beekman en IJzelenberg-Olree. Een propa gandistisch stuk van mevrouw Wie- brens beeldde in drie bedrijven op goede wijze uit hoe men voor de vrouwenvereniging gewonnen kan worden. De volle aandacht kreeg ook een inleiding van mej. J.Haeck die zelfs reakties'ontlokte aan de aanwezigen. Felicitaties,werden uitgesproken door vertegenwoordi gers van geestverwante verenigin gen, waarbij ook ds. en mevrouw Bremmer het woord voerden. In het tweede gedeelte kreeg een gedicht van mevr. IJzelenberg-Ol ree bewondering. Het programma werd opgesierd met zang en proza terwijl ook medewerking verleen den de meisjes van „Sursum Cor- da". Lena Muller gaf solozang ten beste. Na een ernstig slotwoord werd de bijeenkomst door ds. Wie- lemaker met dankgebed geëindigd. ANNA JACOBA POLDER Afscheid hoofd der school Onder overweldigende belang stelling werd in „Ons Dorpshuis" afscheid genomen van het scheiden de hoofd der chr. school de heer J. P. van Dijk, die 29 jaar in dienst van de schoolvereniging heeft ge staan. De avond bewees dat hij zich in die periode zeer populair heeft gemaakt en ouders en leerlingen kwamen hem dan ook voor het laatst in grote getale de hand druk ken. Het scheidende schoolhoofd heeft altijd een belangrijke plaats bezet in het plaatselijke maatschap pelijk- en cultureel leven; hij was één met de inwoners van de polder. Een welkomstwoord werd deze avond gesproken door de heer J. Koolstra, waarna namens de school vereniging door mej. Wolff een gouden polshorloge werd aangebo den met inscriptie; namens de kies vereniging door de heer M. J. Ne- lisse een luxe doos sigaren. De si garen kwamen wel bijzonder goed van pas, omdat door de oud-leer lingen reeds een aansteker was ge schonken. In een toespraak wees de heer Koolstra er op dat hij nooit tevergeefs een beroep op 't school hoofd heeft gedaan. Namens de be volking sprak de heer R. Wesdorp, op zijn verzoek werd gezongen Ps. 134 3. Het echtpaar Quist-Ever- aers kwam naar voren met een zelfgemaakt afscheidslied. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer P. Boudeling, namens ouders en de kiesvereniging. Bij de beantwoording van al deze spre kers wees de heer van Dijk er op dat hij het wel erg getroffen heeft in zijn ambtsperiode met het per soneel. Hij dankte mej. Wolff voor de bewezen trouw. Spr. bracht dank aan alle aanwezigen en wenste hen alle goeds toe. De afscheidsavond werd besloten met het staande zin gen van het Avondlied. X FEUILLETON Het OORSPRONKELIJKE ROMAN X 5 door Graanmolen op Tholen uitgebrand THOLEN, 4-11. Hedenochtend vier uur is brand uitgebroken in.de granamolen van de heer C. M. Donken, aan de provinciale weg tussen Poortvliet en Scherpenlsse. Door de storm waren de molen wieken losgeslagen en gaan draai en, waardoor de brand uitbrak. Te half vijf stond de molen in lichter laaie, met draaiende bran dende wieken. De vonken vlogen honderden meters in het rond, het geen gevaar opleverde voor nabu rige woningen. De brandweren van Poortvliet en St. Annaland waren er tot maan dagochtend zes in- geslaagd deze percelen voor in brand vliegen te behoeden. De graanmolen moet als verloren worden beschouwd. Er is voor on geveer 150.000 gulden schade aan gericht. De eigenaar was verzekerd. WAT 11QT VI BI LT Verwachting tot dinsdagavond: Onbestendig Aanvankelijk opklaringen en een matige tot krachtige zuidwestelijke wind, later weer meer bewolking; tijdelijk regen en mogelijk weer tot stormachtig toenemende wind tus sen zuidwest en zuid; iets koudere nacht; morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 5 nov. Zon op 7.44, onder 17.07. Maan op 16.07, onder 5.20. Volle maan: 7 nov. te 15.32. Hoogwaterstanden 5 nov. 1.51 v.m. 14.06 n.m. ZIERIKZEE: BROUWERSHAVEN: 5 nov. 1.18 v.m. 13.41 n.m. Springtij: 9 en 23 november. Doodtij; 17 november. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-11. Op de oceaan be vindt zich een omvangrijk depres- siegebied, waarvan de kern maan dagmorgen met een luchtdruk- waarde van iets minder dan 970 mb. op ongeveer 700 kilometer ten westen van Schotland lag. Actieve randstoringen ervan bewegen van de Golf van Biscaye over Engeland naar het Noordzeegebied. Een van deze storingen trok maandagmor gen vroeg, dicht langs de kust van Holland en Zeeland. De wind nam daar tijdelijk toe tot zware storm, dit is windkracht 10. Den Helder meldde tijdens een bui bij het over trekken van een koufront een wind stoot van 41 meter per seconde (of ongeveer 150 kilometer per uur). Boven de Golf van Biscaye ont wikkelde zich maandagmorgen een nieuwe storing en daar de algeme ne luchtdrukverdeling boven west- Europa nog vrijwel niet verandert, mag verwacht worden, dat deze storing ongeveer dezelfde baan zal volgen als zijn voorganger. Na een tijdelijke afneming zal de wind morgen dan ook weer gaan toene men en zullen ook de regehkansen weer groter worden. Ingezonden mededeling overwint Dick Rebel No 9 Hij zou het echter winnen. Met Jasper had hij gewed om vijftig gulden, dat hij deze avond in plaats van borrels koffie of limonade zou drinken. Het bedrag had hijzelf en opzettelijk hoog vastgesteld. Hij had schulden en was verplicht zich aan zijn voornemen te houden, wil de hij thuis geen moeilijkheden krijgen. Toch ging het hem niet al lereerst om het geld, maar om nuchter te blijven. Marcus Rogger zou hem deze avond niet weer een poets bakken.' Irn hield even op met kaarten en keek verveeld toe. Zonder drank in je lijf was er in de kroeg niet veel aan. Dwaas leken zijn kame raden hem nu. Wat deden zij over dreven en kinderachtig. Zo deed hij anders dus ook. Nu zou hij het niet kunnen. Een ogenblik dacht hij er aan, toch maar te gaan drinken, want zo plaagde hij zichzelf op een verschrikkelijke manier. Een borrel zou zijn zwaarmoedigheid even snel verdrijven als de wind de wol ken. Hij zou lachen en schreeuwen. Met zijn vuisten op tafel slaan en Maria aanhalen. Maar juist om dat laatste wist hij zich te bedwingen. Hij was expres gisteravond niet naar „De Schuit" gegaan, omdat Maria nooit des vrijdagsavonds wegging en hij zich dan toch maar bedronken zou hebben. 's Zaterdagsavonds ging zij wel eens weg. En ditmaal moest hij met haar mee, hij moest! Met zijn ogen volgde hij haar be wegingen. Zou hij een kans heb ben? Zij deed tegen iedereen lief, bemerkte hij wel. Een mooie, een lieve meid, om te stelen was zij. Irn trommelde met zijn vingers op het tafeltje voor hem en wacht te, zich afvragend hoe allés zou verlopen. Wat duurde nu die avond 1 lang. Anders was hij thuis voor hij er erg in had. Als hij flink wat op 1 had, scheen het altijd of alles bar vlug ging. Hij nam dan grote stap pen, kon alles, maar bereikte nooit wat. Waarom had verleden week die Rogger hem zijn huis uitgegooid? En hoe was hij daar eigenlijk te recht gekomen? Hij herinnerde zich er niets van, alleen dan, dat hij had gevochten. Hij begreep het niet ofschoon hij nooit iets begreep van zijn avonturen, die hij als dronke man beleefde. Nooit wist hij iets van de belevenissen, die anderen hem dan vertelden. Nu had hem echter nog niemand verteld, hoe hij verleden week bij Rogger in huis was gekomen. Bij verschillende personen had hij nog navraag ge daan zonder resultaat. Ineens kreeg Irn een duw. Hij schrok „Zuip wat!" schreeuwde iemand vlak bij. Het was Jasper, die hem zo vrien delijk uitnodigde tot een borrel, wat nog al begrijpelijk was, maar het antwoord van Irn was geheel anders dan iemand verwachten kon. Als bij ingeving riep hij: „Li monade, Maria!" Maria schrok. Nooit had Irn haar nog iets besteld, of het moest zijn toen hij hier pas kwam. En nu in eens limonade? De kroeg lachte weer. Irn Bloe- zer dronk limonade. „Zekei; om af te koelen na al die jeneveï"?". riep iemand. Irn vroeg zich af, waarom hij zo in eens limonade bestel^ had en dat nog wel aan Maria, pet was van zelf gegaan, buiten' zijn wil om. Hij had opzettelijk nqoit jets aan Maria besteld, omdat hij niet hebben kon, dat zij hem zou bedie nen. Zelfs in zijn zotste buien nog niet. Het ging lijnrecht tegen zijn gevoel van ridderlijkheid in. Daar om en om nog meer dingen had hij niet geduld, dat die Rein de Berkle om Maria gevraagd had. Maria mocht niet het hulpje van Jan en alleman zijn. Maria haalde limonade aan het buffet. Zij voelde zich warm en on zeker. Zij leek wel niet goed. En <}at om dingen, die haar nooit ge deerd hadden. Maar het was nu glsof er iets gewichtigs besloten Zou worden. Hoe, wist zij zelf nog niet. Doch reeds had zij haar zeker heid herwonnen. Kalm en vriende lijk liep zij naar Irn. En dan, juist bij Irn, alsof zij het bedienen nog leren moest, viel het blad met li monade. Irn probeerde nog uit te wijken, maar werd tegengehouden door zijn kameraden, die moe te gen hem aanleunden. Ontzet keek Maria toe. Moest zij huilen of lachen? Niemand dan zij en Irn had het nog gemerkt. Toen brulde Jasper: „Daar heb je het al, het komt van al die koffie. Irn heeft het in zijn broek gedaan!" En schaterlachend wees hij op de natte broek van Irn. Het nieuwtje was bij'iedereen tegelijk nu. Gelach en gespot, meer dan erg. Maria stond.v Maar' toen wist zij het. Zij trok Irn mee. „Kom kom, anders krijg je de vlekken er niet meer uitl" En zij trok hem langs het buffet, de gelagkamer uit, de" gang door, de keuken in. Daar' zocht zij naar een spons en een dpek. Het viel erg mee. Irns broek was wel nat, maar het meeste 'V/as er toch haast gevaljen. (Wordt, vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2