Jl Gemeente Noordgouwe staat financieel niet gunstig voor er visitekaartjes j. plaating succes jes schuur kerknieuws marktberichten Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon LEENDERT LAURUS J. C. BAL I. H. M. BAL-PADMOS Bruinisse, 1 november 1957 Molenweg 6 Tijdelijk: Corneliastichtlng Zierikzee Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en over grootvader TONIS JONKER in de ouderdom van 74 jaar Renesse, 31 oktober 1957 Hoogezoom 69 Namens de familie: M. JONKER Mede namens wederzijdse ouders zeggen wij U hartelijk dank voor de belangstelling voor en bij ons huwelijk on dervonden. Serooskerke, 1 nov. 1957. Ring A 37. C. ZORGE. J. S. ZORGE-KRISTELIJN. Offic. ELNA dealer Firma G. J. WILBRINK Korte Sint Janstraat 4 telefoon 228, Zierikzee Hiermede bericht ik u, mijn bedrijf per heden te hebben overgedaan aan de heer Rinus van Liere, die reeds enige jaren in mijn dienst was. Voor het vertrouwen, ruim 30 jaren genoten, zeg ik u har telijk dank. C. J. HAMEUNK In aansluiting op het boven staande, deel ik u mede, het brood- en banketbakkersbe drijf van de heer C. J. Hame link per heden te hebben overgenomen. Gaarne hoop ik, hetzelfde ver trouwen te mogen genieten, hetwelk mijn voorganger ten deel is gevallen. Onder beleefde aanbeveling, RINUS VAN LIERE, Oude Haven 29, Zierikzee Reinigingsdienst „Duiveland" Zij die geen weg weten met allerlei soorten vuilnis, tuin afval, puin, enz., waarvan de hoeveelheden te groot zijn voor de vuilnisemmers van de we kelijkse ophaaldienst, worden in de gelegenheid gesteld zich hiervan te ontdoen door be zorging op de vuilnisbelt van de dienst, gelegen aan de Groeneweg, onder de gemeente Ouwerkerk, elke woensdag middag van 1.00 tot 5.00 uur. Buiten deze uren kan aldaar geen vuilnis gedeponeerd wor den. Het dagelijks bestuur Bruinisse ZITDAG dinsdag 5 november a.s., van 9.00-5.00 u. ten huize van wed. v. d. Berge, Kerkstraat 4 Kö<33ct<SQ3aH^<ScÊ<§<23cf<3cScKS<!ö<*<§cS<S<Scg<x8cgcKS<33of<SCgcK^^ BOXEN KINDERSTOELEN COMMODES TAFEL en STOELTJES KINDERLEDIKANTJES WIEOEN, PIEKEN en KLEDEN zierikzee „het kleuterhuis" lange nobelstraat 10 Wij helpen u weer uit de kou met „SHELL BRANDSTOFOLIE" voor oliekachel of oliehaard yr FIRMA GEBR. DE BRAAL W Noordstraat 11, Nieuwerkerk Telefoon 249 Meubelbeurs te Utrecht GRATIS RIT op woensdag 6 november naar de jaarlijkse meubelbeurs. Hier tonen alle fabrieken hun nieuwe modellen. Hebt u interesse geeft u dan vóór 5 nov. op bij Deurloo Woninginrichting telefoon 721 Appelmarkt, Zierikzee Bestellingen op geboortekaartjes, huwelükskaarten en circulaires, verlovingskaartjes, dankbetuigingen enz. en alle soorten handelsdrukwerk worden gaarne aan genomen door Veerdijk B 52, Zonnemaire Te huur: Mooie zit-slaapkamer met vol ledig pension. Brieven onder no. 797 aan het bureau van dit blad. Te koop: Z.g.a.n. petroleumkachel. Het Vrije 27, Zierikzee. Te koop: in goede staat zijnde 8 bij 13 meter. Te bevr.: agent v. Leeuwen, Schuddebeurs. ^cSoK9<m<^aK»<aSat<9ciSaf Maakt uw huwelijksdag onvergetelijk door een smaakvol bruidsbouquet Bloemisterij Jonker Haamstede Hoge Zoom 20 - Tel. 383 UW VERKOOP STIJGT door regelmatig te adverteren in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Stijgende lasten - stabiel inkomen Moeilijke vakature aan kleuterschool Dezer dagen kwam de raad der gemeente Noordgouwe in voltallige vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester N. A. van Wijk. Enkele ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangeno men. Alvorens een subsidie te ver lenen aan de Stichting Eilandge meenschap Schouwen-Duiveland, besluit de raad eerst de activiteiten van de pas opgerichte stichting af te wachten. De voorzitter wijdt ver volgens- er.igt; woorden aan de he- rofsche vrijheidsstrijd van het Hon gaarse volk. Subsidie-aanvragen van het Hu manistisch Thuisfront en de Fede ratie van Verpleeginrichtingen voor langdurige zieken worden afgewe zen. Aan de Z.V.U. wordt een sub sidie toegekend van 3 cent per in woner in de kosten van de jaar lijkse jeugdvoorstellingen. De sub sidie van f 75,per leerling uit de gemeente aan de chr. landbouw- winterschool „Toornvliedt" te Mid delburg wordt gehandhaafd. Toekenning premie Besloten wordt aan de heer J. A. C. Blom, timmerman, een premie van f 500,toe te kennen t.b.v. het perceel Heerenweg A 53, behou dens toekenning van een premie door het Rijk ten bedrage van maximaal f 1.000, Een nieuwe verordening op de begraaf rechten wordt vastgesteld; de te heffen bedragen zijn ver hoogd. De instruktie voor de ge meente-ontvanger ondergaat een wijziging. Als helpster-geleidster aan de openbare kleuterschool wordt mej. P. A. Boone per 16 november a.s. eervol ontslag verleend. Mej. Boone is benoemd tot leidster aan de kleuterschool te Kerkwerve. Moeilijke vakature Een uitvoerige discussie onstaat over de voorziening van de door dit ontslag ontstane vakature. De aan stelling van een helpster-geleidster is om financiële en economische re denen niet verantwoord. De aan stelling van een leidster alleen wordt ook niet te verwezenlijken geacht. Algemeen is men het er over eens dat het hier een moei lijke en ingewikkelde zaak betreft. Men gaat akkoord met de suggestie van wethouder Visser om een en ander te bespreken in een verga dering met de ouders der kleuters. Verhuur tuingrond Tegen de huidige huurprijs be sluit men per 1 november '57 twee perceeltjes tuingrond te verhuren aan de heren J. den Engelsman en A. Romijn. Tevens besluit de raad de tweede gemeentewerkman, de heer J. Koopman, te doen bezoldi gen naar het maximum van het in zijn loongroep vermelde loon, eks- Idusief de loonkompensatie i.v.m. de huurverhoging. Vastgesteld wordt vervolgens ook de pensioensgrondslag per 1 febr. 1957 van de gemeentesecretaris. Na een toelichting door de secre taris wordt voorlopig vastgesteld de gemeenterekening over 1954, die sluit met een batig slot voor de ge wone dienst van f 1.542,11 en een nadelig slot voor de kapitaaldienst van f 50.666,65. Begroting 1958 Aangeboden wordt daarna de be groting voor 1958. De voorzitter merkt op dat het ontwerp door b. en w. uiterst sober is opgezet. Dit komt door de schrikbarende stij ging der uitgaven, terwijl de in komsten vrijwel gelijk blijven. De financiële toestand is dan ook ver ontrustend. Besloten wordt om alle leden - uitgezonderd de wethou ders - in de kommissie ter behan deling der begroting te benoemen. In de volgende raadsvergadering zal deze kommissie rapport uit brengen, zodat de raad dan een sluitende begroting kan vaststellen. Besloten wordt hierna dat de ge meente zich zal aansluiten als lid van het Instituut voor Bestuurs wetenschappen der Vereniging van Ned. Gemeenten, voor een jaarlijk se contributie van f 15, De voorzitter deelt mee dat thans zeker is dat de Beatrixschool niet verplaatst zal worden naar het voormalige ziekenhuis te Noord gouwe. V Rondvraag Mevrouw Motmans wil graag de stukken die betrekking hebben op de plannen om in het oude zieken huis een tehuis voor chronische zieken en ouden van dagen te ves tigen, zien toegezonden aan de raadsleden. Dit zal inderdaad ge beuren. Hard wordt gewerkt aan de plan nen tot overdracht van het Groene Kruisgebouw aan de plaatselijke afdeling, zo zegt de voorzitter n.a.v. een vraag van de heer Flikweert. In antwoord op een vraag van de heer Ganzeman deelt spr. mee dat de bestrating in de kom der ge meente aan algeheel herstel toe is. Op de begroting 1958 moet hiervoor een aanzienlijk bedrag worden uit getrokken. De voorzitter meent - n.a.v. een opmerking door de heer Adriaanse - dat het wel onmogelijk zal zijn voor betrokkenen in de onrenda bele gebieden om zelf tot aanslui ting over te gaan op het elektrisch of waterleidingnet, nu de aanslui ting van die percelen lang op zich laat wachten. Gemeente Burgh accepteerde begroting voor dienstjaar 1958 Bestedingsbeperking remde werken in de gemeente Tijdens de voortgezette gemeen teraadsvergadering van Burgh, on der voorzitterschap van burgemees ter Jhr. A. van Citters (voor het verslag van het eerste gedeelte zie de krant van gisteren) kwam de begroting 1958 in behandeling. Voor het op tijd gereedkomen van de stukken werd dank gezegd aan de heren Bossers, Glerum en mej. Daane. De heer v. d. Klooster merkt op dat er practisch geen belangrijke werken zijn gebeurd. Spr. hekelde het gemeentehuis en de school als „gammele gevallen". Het enige winstpunt noemt spr. het parkeer terrein en enkele goede woningen. De voorzitter wijst er op dat de be stedingsbeperking de zaken heeft afgeremd en dat er anders veel meer gedaan zou zijn. De voorzitter licht nog enige minder belangrijke zaken toe. De heer v. d. Klooster wijst er verder op dat naar zijn mening de gemeentereiniging dringend verle gen zit om een gesloten viulniswa- gen. „De bevolking moet zelf het papier verbranden opdat het niet weg kan waaien", aldus spr. De voorzitter brengt naar voren dat het voor Burgh en Haamstede te duur wordt om een eigen reini gingsdienst te organiseren. Moge lijk kan men later nog eens met een andere gemeente in Duiveland samenwerken. De heer v. d. Klooster houdt evenwel vol dat het mogelijk is een tweedehands gesloten wagen aan te schaffen. De cijfers van de gewone dienst luiden: inkomsten f 368.346,54, uit gaven f 368.346,54, totaal batig sal do f 78.815,61, totaal nadelig slot f 78.815,61. Rusthuis „Duinoord" Naar aanleiding van een vraag van de heer v. d. Zande antwoordt de heer v. d. Klooster dat de uit komsten van het rusthuis „Duin oord" niet zo gunstig zijn. „Dit gaat de gemeente geld kosten", al dus spr. De cijfers van de kapitaaldienst zijn alsvolgt: inkomsten f 328.598,89 uitgaven f 510.347,40, batig slot f 254.547,46, nadelig slot f 436.295,97 totaal nadelig slot f 181.748,51. In antwoord op een vraag van de heer Duson werd medegedeeld dat nog geen beslissing kan worden ge nomen inzake het afschrijven van de grasmaaimachine op het sport- I veld die nog aangekocht moet wor den. De begroting wordt voorts z.h.s. goedgekeurd. De heer v. d. Zande, rapporteur van de commissie tot onderzoek van de stand der gemeentewonin gen, brengt enkele zeer ernstige opmerkingen in het midden naar aanleiding van de toestand van de ze woningen, inzonderheid over die woningen, welke gelegen zijn aan de- Weeldeweg. „Alles heeft een goede beurt nodig en ziet er ab normaal slecht uit", zo deelde de zegsman mee. De heer v. d. Zande sprak de hoop uit dat b. en w. spoe dig zullen ingrijpen daar anders een en ander nog meer gaat kosten. Naar aanleiding van dit rapport wenst de heer van Zuijen zo spoe dig mogelijk reparatie. B. en w. moeten deze zaak echter eerst nog bezien. Tijdens de rondvraag dringt de heer Bouman aan op gelijkmaking der vuilnisbelt. De heer v. d. Kloos ter maakt enige kritische opmer kingen betreffende de slijtlaag der Weeldeweg die hij „een misluk king" noemt. Zelfde spr. dringt aan op haast bij de woningbouw nu nog geprofiteerd kan worden van het aanwezige volume. De heer Duson vraagt zich nog af waarom het Duinweegje niet opgeknapt wordt. Medegedeeld werd dat in het Duinweegje enige lichtpunten zul len worden aangebracht alsmede een lichtpunt in de Zandstraat. Ingezonden mededeling 7L/m/>cTere huid? UJCUrIkO, Babyderm-zeep Oecumenische kerkdienst te Zonnemaire Op bijzondere wijze is dit jaar te Zonnemaire de Hervormingsdag gevierd door een oecumenische kerkdienst in de Hervormde kerk. De kerkeraden der Herv. gemeente en der Ger. Kerk hadden een ge zamenlijke kerkdienst georgani seerd, waarin de beide predikanten, ds. M. J. van Wijck en ds. P. Melse voorgingen. De Christelijke ge mengde zangvereniging „Sursum Corda" onder leiding van de heer C. Dalebout, zong enkele liederen. Het eerste deel van de dienst werd geleid door de Ger. predikant, ds. P. Melse. Nadat hij votum, groet en inleidingstekst had uitgespro ken, werd gezamenlijk Psalm 46 1 en 6 gezongen. De Schriftlezing uit Psalm 103 1 t.m. 13 werd ge volgd door zang van het koor. Na de Schriftlezing uit Romeinen 5 1 t.m. 11, over de rechtvaardiging uit het geloof, werd het Lutherlied gezongen, deels door het koor, deels door de gemeente. De Herv. predi kant ds. van Wijck preekte over Efeze 6 14: „Stelt u dan op, uw lendenen omgord met de waarheid" Het gaat er om dat wij in de waar heid staan, niet of wij Hervormd of Gereformeerd zijn. De reformatie heeft weer de bijbel als enige bron en regel der waarheid teruggevon den. Na de preek zong het koor: „Ik heb geloofd en daarom zing ik" en „Geloofd zij God op Zijnen troon". De gemeente zong nog Ps. 72 7 en 11, waarna de zegen werd uitgesproken. -GRAVENHAGE. Vier officie ren van de rijkspolitie verblijven op het ogenblik in Wiesbaden in Duitsland, waar zij bij het Bundes- kriminalamt een studie maken speciaal van de wetenschappelijke kant van het recherchewerk. De of ficieren zijn door de Duitse minis ter van Justitie in staat gesteld kennis te nemen van het werk al daar. Het verblijf in Duitsland duurt tot ongeveer maart 1958. ZONDAGS-ARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 3 nov.: dokter Vogelaar. Weekeind 2-4 nov.: dokter W. Terpstra, Brouwershaven. Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 30 okt. 1957 - Aardappelen f 13; Andijvie f 7- 20; Prei f 21-26; Groene kool f 10- 15; Gele kool f 12; Rode kool f 10- 12; Breekpeen f 7-10; Witlof II f 35-50; Tomaten A/C f 54; Uien stek f 5-7; Golden Del. K. I f 42, idem K. II f 33, idem kroet f 14- 17; Wintercheer H. II f 35, idem kroet f 18-21; Cox Orange A f 89- 104, idem B/C f 77-87, idem K. f 43; Jonathan A f 75, idem B/C f 70; Alfeston A f 75, idem K. I f 57; Lomb. Caville A f 67, idem H. I f 51; Emile d'Heijst A f 94; per 100 kilogram. Bloemkool f 10-35; Sla B f 4-8; per 100 stuks. Selderij f 10 per 100 bos. ZIERIKZEE Bij K.B. is tot inspecteur van belastingen, met standplaats Zie rikzee, benoemd de heer C. F. Brouwer te Rotterdam. Ned. Herv. kerk Kerkvoogden in Kerkeraad BRUINISSE. De mannelijke stem gerechtigde lidmaten van de Ned. Herv. gemeente hebben in hun op 31 oktober gehouden vergadering besloten dat de kerkvoogdij zich zal conformeren aan de nieuwe kerkorde der Ned. Herv. Kerk, zo dat de kerkvoogden deel zullen gaan uitmaken van de kerkeraad. Het college van notabelen blijft be staan. x Schouwen en Duivelandse sportspiegel MEVO krijgt zware opgaaf tegen Kapelle. In 2 D is Burgh II favoriet tegen Brouwershaven III. Zierikzee I gaat op bezoek bij Terneuzen met kans op gelijk spel. Renesse I ontvangt zondag Steenbergen X In de 2e klas B van het zaterdag middagvoetbal staat MEVO bij het bezoek aan Kapelle voor een zware opgaaf. Wij houden het op een klei ne zege voor de gastheren. Hein- kenszand wordt het kind van de rekening tegen Wolf aartsdijk. Kloetinge gaat met goede perspec tieven op bezoek bij Goes V. Yer- seke III, dat blijk heeft gegeven over een goed elftal te beschikken, gaat naar Bevelanders waar het op krachtige tegenstand mag rekenen. In de 2e klas D is Burgh II fa voriet tegen Brouwershaven III. JSINOTO zal wel weinig moeite hebben om MEVO III de puntjes afhandig te maken. Bruse Boys krijgt de kampioen van het vorig seizoen, MEVO II, op bezoek. De mannen uit Bru maken een goede kans de volle winst binnen te ha len. In de juniorencompetitie krijgt Burgh, op eigen terrein, tegen Brouwershaven de kans zich van de zware nederlaag, welke het vo rige week tegen Zierikzee kreeg te incasseren, te herstellen. Duiveland is niet geheel kansloos tegen het bezoekende Dreischor. Zierikzee II heeft de beste papieren tegen ME VO. Zierikzee zal zich wel niet door Zonnemaire laten verrassen, waar door het weer een stapje dichter bij de bovenste plaats komt. In de 3e klas D moet Zierikzee bij Terneuzen op bezoek. Een ge lijk spel zou voor de bezoekers reeds een goede prestatie zijn. Axel zal wel geen kans zien om Grens wachters van het lijf te houden. Hontenisse stuurt RKFC met lege handen naar huis. Biervliet zal ook tegen METO wel geen kans zien de eerste winst te behalen. Zeelandia, dat na een goed begin lelijk is te rug gevallen, moet in staat zijn te gen RCS weer eens tot winst te komen. ODIO maakt weinig kans om Zeeland Sport de winst af te snoepen. In de 4e klas G komt een der ernstigste gegadigden voor het kampioenschap, Steenbergen, bij Renesse op bezoek. Jl. zondag toon den de duinbewoners tot prima veldspel in staat te zijn, maar de onproductiviteit van hun voorhoe de was zo groot dat wij niet aan nemen dat zij tegen Steenbergen in staat zijn voor een aangename verrassing te zorgen. Burgh krijgt het bij het bezoek aan Kaaise Boys ook al niet gemakkelijk. Wanneer echter de bewoners uit de West hoek met hun volledig elftal kun nen aantreden, en de spelers zich volledig geven, zit er een kleine kans op een gelijk spel wel in. Clu- zona, dat het uitstekend doet, zal toch geen kans zien om Halsteren er onder te' houden. SC Gastel krijgt tegen Nieuw Borgvliet de kans om de rode lantaarn aan de bezoekers over te dóen. NSV en Noordhoek ontlopen elkaar niet veel zodat de uitslag niet ver van een gelijk spel zal liggen. In de le klas B van de afd. Zee land kan Zierikzee II zijn opmars tegen Renesse voortzetten. Drei schor gaat met de beste papieren de strijd tegen Burgh II aanbinden. In de 2e klas C wint Zierikzee III van Dreischor II. Brouwershaven II krijgt de handen vol om het be zoekende Zonnemaire van het lijf te houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3