Raad van Oosterland voor nieuwbouw B.L.0.=school te Zierikzee STAD EN PROVINCIE Ontslag aan onderwijzer o.l.-school te Sirjansland Woensdag kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen, onder leiding van burge- meester Laurense. Diverse ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangeno men. Besloten werd, dat de ge meente zich garant stelt voor het aantal prikken maal 1, als bij drage in de kosten van inenting tegen poliomeylitus. Met ingang van 1 juli 1957 werd aan de Cultu rele Vereniging te Sirjansland een subsidie verleend van f 150 per jaar. Op verzoeken van de Stich ting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront, van de Federatie van Verpleeginrichtin gen voor langdurige zieken en van de Vereniging Zeeuws Consultatie bureau voor Alkoholisme om sub sidie werd afwijzend beschikt. Aanvragen van de Vereniging Christelijke Bewaarschool, alhier, aan de raad om, overeenkomstig artikel 50 der Kleuteronderwijswet, de gewenste voorzieningen tot stand te brengen in verband met de stichting van een gebouw voor zijn bijzondere kleuterschool aan het Koninginneplein in deze gemeente en voorts medewerking te verlenen voor de aanschaffing van een hoe veelheid leer- en speelmiddelen werden in handen gesteld van b. en w. voor het verstrekken van prae- advies. Vergoeding openbaar onderwys Daarna werd het bedrag der uit gaven enz. voor het openbaar lager onderwijs over 1956 vastgesteld op f 3997,91, welk bedrag indien de kosten van instandhouding van de gebouwen der openbare scholen buiten aanmerking blijven werd bepaald op f 3648,08. Hierop werd de vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs over 1956 vastge steld op f 2886,39. Daarna kwam in behandeling een schrijven van de commissie van be heer van de Beatrixschool te Zie rikzee inzake verplaatsing of nieuwbouw van deze school. Uit dit schrijven blijkt, dat de commis sie in haar geheel is tegen ver plaatsing naar Noordgouwe en voor handhaving van nieuwbouw te Zie rikzee. Na bespreking verklaarde de raad unaniem de voorkeur te geven aan nieuwbouw te Zierikzee. Instemming vond, dat aan de oud leerlingen der B.L.O.-school de ge legenheid wordt gegeven tot het volgen van avondonderricht. Ook' uit deze gemeente heeft zich een leerling daarvoor opgegeven. Vervolgens werd besloten in vol le en onbezwaarde eigendom toe te wijzen aan C. W. van der Werf, al hier, het perceel grond met het daarop gebouwde aan de St. Joost- dijk, alhier, kadastraal bekend ge meente Oosterland, sectie F no. 2010, groot 167 m2., zulks tegen de prijs van f 292,25, zijnde 167 m2, f 1,75. ZIERIKZEE Wielrijdster door auto geschept Vrijdagavond omstreeks zeven uur, heeft zich op de Grachtweg, ter hoogte van de kruising Dam Jannewekken en Burgemeester Schuurbeque Boeyestraat, een on geval voorgedaan, waarbij de wiel rijdster J. B. te Zierikzee werd ge wond. Op genoemd tijdstip reed een personenauto - komende van het station - met behoorlijke snel heid in de richting van de gasfa briek. De wielrijdster naderde de kruising via de Dam en meende nog wel voor de auto de weg te kunnen oversteken. Dit bleek ech ter verkeerd, zodat zij door de auto werd geschept. De wielrijdster kwam op de motorkap terecht, reed hierop een eindje mee en viel toen op straat. Eerst toen stond de auto stil. De wielrijdster werd gewond, maar kon toch nog naar huis terug keren. De auto liep schade op aan de voorruit, terwijl het rijwiel ver nield werd. De politie maakte pro ces verbaal op. Caltex voorlichtingsavond In „Concordia" werd vrijdag avond een goed bezochte voorlich tingsavond gegeven door de Caltex, speciaal voor de garagehouders op Schouwen-Duiveland en hun per soneel. De avond stond geheel in het teken van de pas door de maat schappij in de handel gebrachte super-benzine, de platinum ICplus. Over dit produkt gaf de heer J. v. Rest een interessante uiteenzetting waaruit wel bleek dat praktisch alle ongunstige eigenschappen van de „gewone" benzine uit het nieu we super-produkt verdwenen zijn. Daarom zijn de goede reacties bij het publiek zeer begrijpelijk. Twee instructieve filmpjes handelende over de vluchtigheid van benzine en pingelverschijnselen verduide lijkten het betoog. Op uitvoerige wijze behandelde hierna het hoofd van de technische dienst Rotterdam der Caltex ir. J. v. d. Hoek enkele vragen die gesteld werden. Een ontspannende noot werd gegeven in de vorm van een fraaie kleuren film over Afrika, met o.m. opna men uit het Paul Krugerpark. Tengevolge van de vermindering van het leerlingental werd nood zakelijkerwijs aan J. Zijlstra met ingang van 1 januari 1958 eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o.l.-school te Sirjansland. Verder werd vastgesteld de 3e tot en met de 5e wijziging der gemeen tebegroting 1957. Tot leden der commissie van onderzoek der ge- meentebegx'oting 1958 werden aan gewezen de heren Bal, Beije en Bolle, plaatsvervanger de heer Boogert. Rondvraag Bij de rondvraag besprak de heer Bal de wenselijkheid van het aan brengen van borden, aangevend de maximum-snelheden in de kom van het dorp. De voorzitter zal hierom trent het advies inwinnen van de politie. Deze spreker zag voorts gaarne, dat de spoedige overdracht der betreffende woningen aan het Koninginneplein plaats vond. De voorzitter merkte daarbij op, dat de definitieve kosten van deze bouw nog niet bekend zijn, waar om overdracht nog niet kan plaats vinden. De heer Beije informeerde naar het tot stand komen van een ge bouwtje op het sportveld te Oos terland. De voorzitter deelde mede, dat daax-omtrent binnenkort nadere mededelingen zullen worden ge daan. De heer Boogert had gehoord, dat hinder was ondervonden van ovex-tollig water op de begraaf plaats. De voorzitter is zulks be kend, doch. zal onderzoeken of dit euvel intussen is verholpen. De heer Stoutjesdijk was het be kend, dat ook de bewoners aan het Koninginneplein moeilijkheden on dervinden met overtollig water op hun erven. De voorzitter zegde on derzoek toe. KERKWERVE Ernstig verkeersongeluk Zaterdagmorgen heeft zich op de provinciale weg, ter hoogte van de voormalige Osseweg, een ernstig verkeersongeluk voorgedaan. Om streeks 10 uur reed op het rijwiel pad P. N. (tijdelijk woonachtig te Kerkwerve) per bromfiets in de richting Haamstede. Op de provin ciale weg reed een veewagen be stuurd door K. M. te Zierikzee. De chauffeur van de auto sloeg plotse ling naar linksaf, met de bedoeling naar een bij de weg gelegen wei land te rijden om vee op te halen. Tijdens deze manoeuvre moest hij het rijwielpad passeren, met als ge volg dat de auto de bromfietser N. aanreed, waardoor deze zeer ern stig aan een voet gewond werd. Dokter v. Eldik verleende de eerste hulp en achtte overbrenging van N. naar het Rode Kruis-ziekenhuis noodzakelijk. De politie heeft een nauwkeurig onderzoek naar de oor zaak van het ongeval ingesteld. De collekte voor het P.I.T. heeft ih deze gemeente opgebracht f 56,91. RENESSE „Animato" bracht toneelstuk Voor een goed gevulde zaal van het dorpshuis trad zaterdagavond het Rotterdamse toneelgezelschap „Animato" met het toneelstuk in drie bedrijven door Arnold Ridley „Voetbalpool" voor het voetlicht. De speelsters(ers) slaagden er op uitmuntende wijze in de hun toe bedeelde rollen te vertolken en de wezigen, woorden van lof aan het en. Na afloop werden de tonelisten dan ook door de aanwezigen met een hartelijk applaus beloond. De voorzitter van de Culturele Vereni ging, de heer J. M. de Nooijer, sprak aan het slot, mede namens de aan wezigen, woord envan lof aan het adres van „Animato" voor hetgeen op deze avond was gebracht. De ook in deze gemeente ge houden Zeeuwse Collekte heeft het fraaie bedrag van f 150 opgebracht. ELLEMEET De kinderpostzegelactie De Kindexpostzegelactie van de leerlingen der o.l.-school alhier had als resultaat het mooie bedrag van f 157. Dit bedrag is hoger dan in vorige jaren. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Op maandag 28 oktober (heden avond) komt de raad der gemeente Brouwershaven in openbare verga dering bijeen. De agenda vermeldt: Vaststelling verordening op de heffing en invordering van haven en kaaigelden in de gemeente Brou wershaven. Vaststelling naam Oude Schouw- se Dijk - Zuider Nieuwlandweg. Vaststelling 12e wijziging der be groting 1956 en 4e en 5e wijziging 1957. Vaststelling begroting van in komsten en uitgaven der gemeen te over het dienstjaar 1958 en die der Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg over dat zelfde dienstjaar. NIEUWERKERK Vergadering A N.A.B. De afd. Nieuwerkerk van de Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond al hier hield een ledenvergadering. De voorzitter, de heer A. v. d. Velde, sprak een welkomstwoord tot de vele aanwezige leden en in het bij zonder tot de heer de Roo, lid van het districtsbestuur. Door de heer de Roo werden on derscheidingstekens uitgereikt aan hen die 25 jaren ononderbroken lid van de A.N.A.B. zijn. Hierna hield de heer de Roo een inleiding waar bij het heden en de toekomst wer den besproken. Vooral aan de jon geren, die de strijd in het verleden niet hebben medegemaakt, werd duidelijk uiteen gezet wat needs be reikt is. Na de pauze was er gele genheid tot het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, welke vragen zeer uit voerig door de spr. werden beant woord. Het was de voorzitter een aan gename taak spr. namens de leden hartelijk dank te zeggen voor zijn leerzaam betoog. BRUINISSE De „Grevelingen" Te Bruinisse is opgericht de Bru- se sportvissersclub „De Grevelin- gen", met aanvankelijk 12 leden. Voorzitter is de heer Jac. Deurloo, seer. A. M. Jumelet, penningm. W. Kik-v. d. Velde. Zo spoedig moge lijk zal een wedstrijd worden ge organiseerd. De onlangs te Bruinisse gehou den collekte voor de reclassering heeft f 75,50 opgebracht. Door de kinderen van de open bare lagere school te Bruinisse werd voor een bedrag van f 304 aan kinderzegels en prentbrief kaarten verkocht; de leerlingen van de Chr. school brachten het tot f 131. Samen dus f 435. Aanbesteding Boerderybouw té Kerkwerve Bouwbureau „Giljam" te Elle- meet heeft, namens dhr. M. van Zuidland te Brouwershaven open baar aanbesteed het bouwen van een boerderij in de gemeente Kerk- werve. Ingeschreven werd als volgt: D. Ornée, Scharendijke f 78.800; Gebr. Kappers, Renesse f 75.000; S. P. "Wijsman, Zierikzee f 74.900; B. L. v. Velthoven, Zierik zee f 74.600; W. J. Verjaal, Scha rendijke f 74.500; Fa. Bijkerk-Steur Burgh f 74.400; J. Poldermans en J. P. van Tiggelhoven, Zierikzee f 74.160; M. J. Padmos, Dreischor f 74.110; J. Pleune, Noordwelle f 74.000; M. Berrevoets, Zierikzee f 73.680; C. en A. van Velthoven, Zierikzee f 73.500; C. A. Prince, Haamstede f 73.500; S. de Vlieger, Zierikzee f 73.000; L. Tieleman, Nieuwerkerk f 72.750; Fa. Lemson en v. Burg, Kerkwerve f 72.100; Gebr. Holm, Zierikzee f 71.980; A. J. Verjaal, Dreischor f 71.550; J. A. C. Blom, Noordgouwe f 70.222; C. Schot, Zierikzee f 69.850. 's-GRAVENHAGE. Als gast van de Vereniging van ex-politieke ge vangenen (Expoge) afdeling En schedé), verbleven 22 Duitse studen ten donderdag en vrijdag in het in ternationaal jeugdhotel te 's-Gra- venhage. Deze studenten zijn af komstig uit oost-Berlijn en oost- Duitsland en hebben daar om po litieke redenen gevangen gezeten. Zij studeren nu in west-Berlijn en west-Duitsland. KERKNIEUWS Evangelische kerkendag in oost-Berljjn BERLIJN, 28-10. In oost-Berlijn is zondag met een grote bijeen komst van protestanten uit west en oost-Duitsland de driedaagse Evangelische Kerkedag beëindigd. Onder de aanwezigen bevond zich ook bisschop Otto Dibelius, het hoofd van de Duitse Evangelische Kerk. „Ook zij, die anders denken dan wij, zullen moeten toegeven dat er geen woord over politiek is geval len", aldus het antwoord van de bisschop op aantijgingen in de oost- Duitse pers dat zijn kerk het cen trum is van een groep Navo- politici. Nieuwe (Nederlandse) zender voor Radio-Vatikaan Paus Pius de Twaalfde heeft zon dag de nieuwe kortegolfzender van Radio-Vatikaan in gebruik ge nomen met een in het latijn uitge zonden boodschap, waarin hij bij de landen en regeringen van de wereld aandringt op vrede. Hij ver zocht de rooms-katholieken God te bidden de wolken van tweedracht, die het Midden-Oosten verduiste ren, weg te nemen. Deze zender is in hoofdzaak ge schonken door de Nederlandse r.k. Zoals de gebeurtenissen uit het jongste verleden hebben aange toond, leidt oorlog tot moord, ver woesting en ellende in elk opzicht. Ook is het waar, dat haat, twee dracht en onenigheid tussen bur gers geen individuele op openbare welvaart kan opleveren, aldus de Paus. „Laat er wederzijdse zelfbeheer sing zijn uit eerbied en achting voorelkaars omstandigheden en ideeën, die gegrondvest dienen te zijn op rechtvaardigheid en waar heid". Aldus deze boodschap. Hervormingsdienst te Zonnemaire Donderdagavond 31 oktober a.s. te half acht wox-dt in de Ned. Herv. kerk te Zonnemaire een interker kelijke Hervormingsdienst gehou den, waaraan het gemengde zang koor medewerking verleent. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Papendrecht: H. C. Bultman, Dussen. Ger. Kerken Beroëpen te Goes: C. L. Timmers, Sint Pancras; te Scharnegoutum: S. J. Verveld, laatstelijk Doopsge zind pred. te Den Honi (Gr.). Beroepen te Erichem: kand. K. H. Reerda, Rockanje. Aangenomen naar Doornspijk (toez.): R. W. Steur, Ouddorp (Z.H.) Bedankt voor Eist (U.): G. van Westrik, Nieuwland (Z.H.). Ger. Kerken Beroepbaar: kand. A. Riddersma, Leeuwarden; kand. R. Molemaker, Harderwijk en kand. H. A. van Bot- tenburg, Hilversum. Beroepen te Schettens en Lónger- houw (Fr.): kand. A. Riddersma, Leeuwarden. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Zuidhorn: J. Faber, Deventer en D. van Houdt, Uithui- zermeeden. Ger. Gemeenten Bedankt voor Middelburg: W. age, Nunspeet. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Edam-Monniken- dam: K. Berveling, hulpprediker, Stadskanaal. Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 31 okt. 7.30 uur: ds. F. Mallan, uit Bx'uinisse. Vrijdagmorgen heeft de Ame rikaanse luchtmacht bij Kaap Ca naveral in Florida een raket afge schoten, waarvan men meent te weten dat het een „Snark" is. De Snark, eigenlijk een onbemande bommenwerper, kan een afstand van 8000 km. afleggen met de snel heid van het geluid. SPORT 26 oktober Zaterdagmiddagcompetitie 2e klasse B: MEVO I-Wolfaarts- dijk I 3-1; Yerseke III-Kapelle I 3-2; Wissekerke I-Bevelanders 1 2-4; Goes V-SVD I 0-1; Heinkens- zand I-Kats I 0-10. 2e klasse D: MEVO II-Burgh III 4-0; Brouwershaven III-SINOTO I 1-6; Bruse Boys II-Duiveland I 1-4. Juniorencompetitie: Zierikzee B I-Burgh B I 9-2; Dreischor B I- Zierikzee B II 2-1Zonnemaire B I- MEVO B I 8-0; Renesse B I-Brou wershaven B I 3-5. MEVO-Wolphaartsdijk 3-1 Het zou iemand, die deze wed strijd beschrijven moest, niet moei lijk vallen, de hele zaak af te kra ken. Inderdaad, de beide partijen speelden niet best. Maar uw ver slaggever wil eens proberen, in het belang van de voetbalsport, te ko men tot een nadere beschouwing. Welnu dan, de eer aan de gasten. Wolphaartsdijk bracht een zwak kere ploeg in het veld dan verle den jaax\ Niettemin staat deze club nu eenmaal bekend als ruw. Fijn spel werd er dan ook niet vertoond, maar men wist het eigen doel schoon te houden. Een en ander ge beurde nog al ten koste van veel overtredingen. Nu geloven wij niet, dat dit allemaal met opzet ge schiedde, maar veel meer voort kwam uit gebrek aan techniek. Hoe is het anders te verklaren, dat de linksback van Wolphaartsdijk zo onbesuisd op v. d. Hoek invloog, dat hij een tand verspeelde. Dat deed de man zichzelf aan. De thuis club was kennelijk gehandicapt door het feit, dat men 2 weken niet gespeeld had. Het geheel werkte wat stroef. Bovendien bleek al spoedig dat het forse spel van Wol phaartsdijk de gastheren niet lag. Maar al kwamen er dan voor de pauze geen goals, was daarna de wedstrijd „waardeloos"? Dit woord spookt nog al x-ond tegenwoordig. Eén vraag: Welke speler kopt met opzet naast, mist voor open doel? Immers niet één! Noteert een spe ler een voltreffer, dan is alles pri ma; mist hij, dan „waardeloos". U voelt wel, er klopt iets niet in deze beoordeling. De scheidsrechter is ook een kwetsbare figuur op het veld. Scheidsrechter v. d. Wielen floot zo goed mogelijk, maar welk mens maakt geen fouten? Van tijd tot tijd krioelde het van spelers voor de goal. Off-side, ja of neen? Boven dien moest hij de ogen goed open houden, om andere onregelmatighe den te voorkomen. Hij floot echter rustig en beheerst, zodat de wed strijd tot een goed einde kwam. Dat was z'n grote verdienste. De bedoe ling van al het bovenstaande is dus geweest om in het belang van de voetbalsport en een gezond club leven eens een breede visie te ge ven, dan enkel een dorre opsom ming van aanval- en contra-aan val. Over de wedstrijd kunnen we kort zijn (wat dus ook de bedoeling is). Voor de rust geen enkel doel punt. Na de pauze scoorde Wol phaartsdijk in eigen doel (1-0). Kort daarop kopte Haverhoek schitte rend in (2-0). Een paar minuten la ter weer (3-0). Tegen het einde kwam de verdediging van MEVO in het nauw en liet werd 3-1. Met deze stand kwam ook het einde. Volgende week moet MEVO naar Kapelle en dus maar 't beste voet balbeen voor. Succes! MARKTBERICHTEN Eierprjjzen V.E.C.E. In de periode van 21 oktober tot 26 oktober werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren uitbetaald aan pluimveehouders f 1,70 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 28 okt. Aanvoer 1933 stuks vee, t.w. 1138 vette koeien en ossen en 795 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,90-3,00 f 2,60-2,70 f 2,50- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,63- 1,60-1,55. Vette koeien en ossen: aanvoer ruimer, handel slepend, prijzen: vooral 2e en 3e kwaliteit vertoonde neiging tot dalen, prima's boven notering. Varkens: aanvoer even groter, handel matig, lagere prij zen, prima's boven noterinig, zware varkens van f 1,45-1,50 per kg. FINANCIEN EN ECONOMIE Economische teruggang in de V.S. Financiële en economische des kundigen te New York zijn het er over eens, dat de Verenigde Staten zich reeds in een economische re cessie bevinden of er een tegemoet gaan. Er heerst een algemene verwar ring over de huidige, ongewone si tuatie, die gekenmerkt wordt door stijgende prijzen bij dalende omzet ten en de Amerikanen vrezen in deze situatie, dat zij door vooruit te lopen op een depressie wellicht een economische teruggang van grotere afmetingen zullen veroorzaken. Enige deelnemers aan een con ferentie van toonaangevende per soonlijkheden uit het bedrijfsleven en de financiële wereld, die te Hot Springs in Virginia wordt gehou den, het ben verklaard, dat het hui dige lage peil van de markt waar schijnlijk tot in het volgende jaar zal aanhouden. Brouwershaven veegde technisch beter spelend Renesse van de kaart (6—1) Brouw-combinaties zaaiden paniek onder duinbewoners Zondagmiddag heeft Brouwers haven met 6-1 een grote overwin ning geboekt op het bezoekende Renesse II. Dit was buiten ver wachting omdat Renesse, vooral in de eerste speelhelft, mooi samen spel liet zien. Het eerste doelpunt viel in de zesde minuut, toen via Duinhouwer de bal bij midvoor Kooman be landde, die doelman Krijger het nakijken gaf (1-0). Renesse trok di rect van leer doch het doelpunt van Hart werd afgekeurd wegens bui tenspel.. Even voor de rust kreeg ïesse de kans op de gelijkmaker. Hart stond vrij voor doel en kreeg de bal van Goossens toegespeeld, doch het schot ging jammerlijk naast. Na de rust opende Renesse een fel offensief en de Brouwse verde diging raakte hierdoor danig in de war. Reeds na vijf minuten had den de duinbewoners succes toen midvoor Hart profiteerde van een fout in de verdediging (1-1). Brouw gooide hierna alle remmen los en het spelbeeld vei'anderde als bij toverslag. Renesse raakte in pa niek door het combineren van de thuisclub en de verdediging zakte als een kaartenhuis in elkaar. In de vijftiende minuut flitste Koo man door de verdediging (2-1) en drie minuten later was het al 3-1 door v. d. Wielen. Renesse kwam in deze periode niet verder dan wat schamele uitvallen. In de 25ste mi nuut loste Duinhouwer een hard schot dat door een verdediger van richting werd veranderd en doel trof (4-1). De Brouw-aanvallen ble ven op het Renesse-doel aangolven. In de 31ste minuut werd het 5-1 door Duinhouwer; zeven minuten voor tijd 6-1 door een vrije trap die Duinhouwer nam van ver buiten het strafschopgebied. Met een hard schot van Goossens, dat v. d. Bos wist te stoppen, kwam het einde van de wedstrijd. Het was haast onbegrijpelijk dat het technisch goede Renesse na de rust geheel van de kaart werd ge veegd. Bij scheidsrechter Re jack was de leiding in goede handen. DE VORST VAN SUPRANIA 11. Twee gespierde, donkere handen dansen roffelend over het gespannen vlies van een tam-tam. Van alle kanten klinken korte kreten en zwarte gestalten snellen tussen de ontbladerde bomen in de richting van het tromgeroffel En verweg in de bossen van Barranca staan twee-blanken en een groepje negers roerloos te luisteren naar het rithmische dreu nen. „Snel, laten we verdergaan", zegt Aram ongeduldig en hij werpt een verbaasde blik op het meisje, dat nog steeds aandachtig luisterend stilstaat. „De tam-tam roept de krijgers der Messeria bij elkaar", zegt het meisje strak. „Zij hebben ons spoor gevonden en trekken nu gezamenlijk op! Wij moeten ons haasten!" Zo snel zij kunnen spoeden zij zich voort in de richting van Arams burcht. Aram slaakt een zucht van verlichting als de ver- ti'ouwdc omtrek van muren en torens als een machtig silhouet tegen het avondrood opdoemt. En zij hadden niet veel trager moeten zijn," want als het kleine groepje de brede rijweg naar de hoofdpoort opsnelt, klinkt achter hen een luide kreetDe voorste krijgers der Messeria komen uit het schemexnge woud te voorschijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3