Sparen Dag der Ver. Naties op het Hoop toch meer ge NEW YOR K,23-10. - „Het hand vest der Verenigde Naties geeft In deze tijd algemeen uitdrukking aan het streven naar die menselij ke samenleving, die de verschil lende beschavingen van de mens heid door de eeuwen heen tot stand hebben willen brengen. Het Is derhalve passend dat op de dag der Verenigde Naties mensen over de gehele wereld tezamen komen om opnieuw hun geloof in deze gemeenschappelijke doelstellingen te bekrachtigen", aldus een bood schap van secretaris-generaal Hammarskjoeld bi) gelegenheid van de dag der Verenigde Naties, die op 24 oktober werd gevierd. „Maar deze dag biedt gelegen heid voor meer dan een getuigenis van ons geloof hierin. Wanneer wij naar de wereld om ons heen zien - met al haar angsten en conflicten - dan zouden we kunnen betwijfelen of onze hoop op vooruitgang met betrekking tot het bereiken van datgene wat wij ons ten doel heb ben gesteld ook maar Iets meer KUNNEN' EN WILLEN Wereidspaardag en vraagt om bezinning, Handvest grond dan vroeger gegrond is dan die van vele gene raties in het verleden. In tweeërlei opzicht minsten, meen ik dat onze hoop inderdaad meer gegrond is en daarom is onze verantwoordelijkheid ook groter. Het geloot, dat wij delen, is oud en in de loop der geschiedenis is het keer op keer verraden. Maar wereldomvattende politieke instel lingen, opgericht om zulke doel einden te dienen, zijn nieuw. De Verenigde Naties vormen in onze handen een instrument, dat die genen die vóór ons geleefd heb ben, niet bezaten, Dit instrument is volledig en experimenteel en het ontstond ten gevolge van uiterste noodzaak. Desalniettemin is het 'n betekenis. Volle stap in de rich ting van een betere organisatie van de menselijke samenleving. Wij weten bovendien, dat de onge ëvenaarde wetenschappelijke voor uitgang van onze generatie de mensheid niet alleen heeft gecon fronteerd met haar grootste be vaar, maar tevens met haar groot ste mogelijkheden," aldus Ham marskjoeld. WIJ NOG SPAREN? week nopen tot deze vtaag TONEEL EN FILM Concertzaal presenteert: „Morgen zal ik huilen" en „Het net" Opvallende Mexicaanse film met Frans bijprogramma De Concertzaal opent het week end-programma met een sterk de aandacht trekkende, reeds eerder op Schouwen-Duiveland vertoonde film, nl. „Morgen zal ik huilen" („JU cry tomorrow"), met o.a. Su san Hayward en Richard Conté. De film verbeeldt de dramatische ge beurtenissen in het leven van Li lian Roth, die door haar moeder is voorbestemd een grote actrice te worden. Lillian is zeker niet van talent ontbloot, maar als de liefde komt weet zij de juiste keus te ma ken. tegen de zin van haar moeder overigens, die slechts van een car rière droomt. Lillian verliest echter haar man door een ziekte en ge heel gebroken geraakt zij - zonder het te willen - aan de drank ver slaafd en geraakt aan lager wal. In de uiterste levensnood komt zij evenwel in contact met een bureau, waar alcoholici van hun kwaal ge nezen kunnen worden. Lillian ge neest ook inderdaad en vindt de weg naar het geluk terug. De rol prent is uiterst realistisch en in dringend, maar overtuigt door het boeiende spel van Susan Hayward. „Alle hens aan dek" Inderdaad jaeen aardbeving is niets vergeleken bij de opschud ding in San Francisco als de vloot na een oefenreis van een jaar weer binnenloopt. Dat blijkt wel als de drie vrienden Rico, Bill en Danny vol goede moed met 48 uur verlof aan wal gaan. Dan ontstaat het verhaal „Alle hens aan dek", dat zondagmiddag en dinsdagavond in de Concertzaal wordt vertoond. De zeelui zoeken hun liefjes en ouders op in de grote havenstad. De op schudding ontstaat als het drietal een enorme vechtpartij begint om Danny's zusje Suzan te ontzetten van een kerel van slechte reputa tie. Er ontstaan koddige verwikke lingen in deze produktie met bra- nie-achtige capriolen van de ma trozen. Een muzikale comedy met een happy end en in de hoofdrollen Jean Powell en Tony Martin. „Het Net" Een andere belangrijke film is „Het net", met de nieuwe Italiaan se ster Rossana Podesta. De film werd destijds bekroond met de in ternationale prijs voor het best vertelde beeldverhaal op het film festival te Cannes. Suggestief en zeer temperamentvol vertolkt Ros sana - een 19-jarige te Tripolis ge boren schoonheid - de rol van een jonge vrouw, die zich wendt tot de sterkste van de twee mannen, die om haar een gevecht op leven en dood aangaan, dat tenslotte leidt tot de vernietiging van het drietal. De opbouw van het verhaal is knap, terwijl de film zeer „beeldrijk" is, zodat dit Mexicaanse product uit de rij van films naar voren kwam. Een van de twee mannen - Antoine - leidt met Rossana een primitief bestaan in een eenzame hut aan het strand, waar later ook de broer van Antonio (José) zich bij hen voegt, tegen de wil van Rossana overigens, die moeilijkheden voor ziet. José gaat dan ook niet in op het aanbod, hij komt echter in aan raking met de politie en zwaar ge wond na een vuurgevecht komt hij toch in de hut terecht, waar het in derdaad tot een uitbarsting komt. Intussen sluit het net der gerech tigheid zich rond het drietal en de dramatische ontwikkelingen eindi gen in een climax, alle drie perso nen komen om het leven. „Vtfitte Manen" Interessant is de bijfilm in dit programma: „Witte manen". In de film - spelend in de Camarque (een bijkans verlaten stuk Frankrijk, bij de monding van de Rhóne) - ont moet men Withaar, een ongetemde hengst, die vriendschap sluit met een kleine onbedorven jongen Fol- co, die het dier zelfs berijden kan. Als de jagers het paard gaan ach tervolgen, stort het zich in de zee, met Folco op de rug, dragend zijn vriendje naar een land, waar paar den en kinderen altijd gelukkig zijn. Hotel Bom presenteert een Gor don Kay-produktie, getiteld „Aan randing", met o.a. Esther Williams nu eens niet in een zwemcostuum maar als een uitmuntende actrice in een drama van spanning en vrees. Een knappe muzieklerares aan een middelbare school wordt las tig gevall endoor een leerling, de zoon van een vrouwenhater. De knaap ontkent echter driest en bru taal zodat men de zaak moet laten rusten. De school begint te zoemen van kwaadsprekerij en er circule ren anonieme brieven. De vader van de knaap die de lerares lastig viel tracht te bewijzen dat de vrouw de aanranding uitlokte Hij dringt hiervoor een woning bin nen, wordt ontdekt en sterft tij dens zijn vlucht. Maar de lerares en een inspecteur van politie be sluiten de knaap verder te helpen. Een uitzonderlijke film en een re laas van vrees, verdachtmaking en verzet. Kasseien Gil - Monsterspin - Poes Naakte Lens en Fotograferen Nederlanders zijn een spaarzaam volk. Dit althans wordt alge meen beweerd. De spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond hebben voorlopig nog geen reden aan de waarheid hiervan te twijfelen. Ook nu wordt er maandelijks nog door duizenden mensen gespaard en het aantal spaarders bij de bovengenoemde spaarbanken neemt nog voortdu rend toe. „Hoe denkt u over sparen?" lijkt dus een overbodige vraag. Toch hebben wij bij de nadering van de Wereidspaardag en Wereldspaar- weëk deze vraag aan vele tiental len mensen voorgelegd. Aan huis moeders die op een zonnige middag met hun jongste in de kinderwagen bij zich op een bankje in park of plantsoen zaten. Aan mannen die hun werk langs de weg verrichten en die een kwartiertje neerstreken in een koffiehuis. Aan vakantie gangers die in de afgelopen maan den van de zomer op café-terrasjes zaten te luieren. Aan medereizigers in de trein. Aan arbeiders en stu denten, aan gepensionneerden, wer kende vrouwen en kantoorbedien den. Aan een krantenjongen en aan een taxichauffeur. Aan een onder wijzer en aan een vertegenwoor diger. Aan een lokettiste en aan een barkeeper. Aanmensen die met elkaar maar een fraktie van de Nederlandse bevolking vormen, maar die niettemin een redelijke doorsnee geven van ons volk. „Hoe denkt u over sparen?" Och de meesten denken er wel vrien delijk over. Maar dit wil daarom nog niet zeggen dat zij het zelf ook doen. En als zij het niet doen, mogen wij daaruit nog niet aflei den dat zij het nalaten omdat zij het niet zouden kunnen. Veel men sen, die wij spraken en die ver telden dat zij nooit aan sparen toe Vooral in deze dure tijd is sparen een „gevaarlijk" woord. Wie het uitspreekt, krijgt vaak heel wat te horen, alles in de zin van: „hoe kun je in deze tijd nog sparen". Nu, de spaarbanken geven het ant woord. Ze tonen aan dat er nog wel degelijk wordt gespaard. Toch is er een wijziging gekomen. Vroe ger spaarde men voor het bekende „appeltje voor de dorst", dat heus heel lang bewaard bleef, voordat het werd aangesproken. Thans spaart men om een be paald doel te kunnen verwezenlij ken binnen niet al te lange tijd, b.v. de aanschaf van een of ander nuttig gebruiksvoorwerp. Deze duidelijke accentverlegging valt allerwege te constateren. Interes sant is de vakantiespaarvorm, die met het bovenstaande volledig in overeenstemming is. Immers va kantie is ook iets dat men „aan schaffen" wil op betrekkelijk kor te termijn. Het ene jaar begint men te sparen voor de vakantie en het volgend jaar heeft men er al profijt van, want vakantietijd is ook een dure tijd. Er is nog een andere vorm van sparen, die veel wordt toegepast, n.l. het automa tisch girosparen. Bij deze vorm wordt door de desbetreffende spaarbank telkens wat van de giro opgenomen. Ongemerkt krijgt de rekeninghouder dan een aardig duitje op de bank. Belangrijk voor de jeugd - en daarmede voor de toekomstige generatie - is het schoolsparen, dat vooral ook op Schouwen-Duiveland veelvuldig voorkomt. Het is van groot belang dat het kind al vroeg iets leert wegleggen voor later. Daardoor bestaat de mogelijkheid dat sparen een tweede natuur wordt en dat is wel de meest ideale instelling, die het sparen bevordert. Sparen im mers zal altijd nuttig zijn, want het is ten dele toch ook wel zo, dat de huidige financiële moeilijkhe den van het Rijk zich voordoen, omdat te veel spaarpotten van de bewoners leeg zijn. Om over de spaarvormen nog iets te zeggen, komen, zouden wel degelijk gere geld wat spaargeld kunnen over houden, als zij hun inkomsten met wat meer overleg wilden beheren. Als zij zichzelf enkele beperkingen zouden willen opleggen, die beslist nog geen verarming van hun leven behoeven te betekenen. "Wij den ken daarbij heus niet alleen aan de jongeman die bijna al zijn geld in grammofoonplaten belegde, of aan de vrouw die, gedreven door gevoelens van onbehagen, hele mid dagen en avonden doorbracht in café's en bars. Wij denken vooral juist aan alle gewoon levende men sen, die een gewoon inkomen heb ben en die daarmee gewoon om gaan, maar die toch de grootste moeite hebben om iedere keer de eindjes aan elkaar te knopen. Want tegenover hen staan de tientallen die in precies dezelfde omstandig heden verkeren, juist omdat zij ge regeld wat geld naar de spaarbank brengen, Dit zijn de mensen die vooruit denken, die zich realiseren dat er in ieder huishouden steeds uitgaven voorkomen, welke niet uit het lopende inkomen kunnen worden voldaan, en die daarvoor sparen. Want sparen is lang niet meer het vergaren van geld zonder dat men er een bestemming voor heeft. Sparen Is tegenwoordig vooral spa ren voor een bepaald doel dat men scherp voor ogen houdt. Sparen, bijvoorbeeld, voor dure kleding stukken die men geregeld moet aanschaffen, voor vernieuwing of uitbreiding van huisraad en meu bilair, voor verwarming in de win ter en voor, uitgaan in de vakantie. Sparen is vóór alles geworden tot een onderdeel van het beheren en besteden van het inkomen. Een on derdeel dat daarmee onverbreke lijk is verbonden. Zweedse defensie kost miljarden STOCKHOLM, 24-10. De Zweed se minister van Defensie meent dat het Zweedse leger met ingang van 1965 kan worden uitgerust met atoomwapens van Zweedse make lij. De atoomladingen zullen tien miljoen kronen (circa zeven mil joen gulden) per stu kkosten. De minister, generaal Swedlung, verklaart dit in een toelichting op zijn ontwerp-begroting voor het belastingjaar 1958-59. Die begro ting voorziet in uitgaven tot een bedrag van ruim 2% miljard gul den, 375 miljoen meer dan het voor gaande jaar. Voor de vervaardiging van atoomwapens zijn investeringen van 225 miljoen gulden nodig, ver deeld over zeven jaar. 's-GRAVENHAGE. Het hof van justitie te 's-Gr'avenhage heeft het vonnis vernietigd van de Haagse rechtbank van 26 maart 1956, waar bij de eis van mr. E. J. Froeling werd ingewilligd, en de Staat der Nederlanden werd veroordeeld tot betaling van het salaris van eiser als officier van het Kon. Ned. In dische leger over de periode van de Japanse bezetting van Ned. In- dië. Het hof, donderdag in hoger beroep rechtdoende, heeft de heer Froeling de vordering ontzegd en hem veroordeeld tot betaling der kosten. ook het bedrijfssparen komt steeds meer in zwang. Deze vorm vergt in het bedrijf een persoon, die zich met de organisatie wil belas ten. Hij voert de administratie en bewaart het contact met de bank. Zodoende komt een fractie van het loon automatisch bij de spaar bank terecht en de voordelen hier van ontdekt men later. Ze zijn veel groter dan men denken zou gelet op het kleine regelmatig ge brachte offer, dat in wezen geen offer Is. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE St.-Nicolaas doet dit jaar zijn intrede Wij vernemen dat het in de be doeling ligt van een groep partiku- lieren rond 5 december Sint Nico- laas een triomfantelijke intocht in Zierikzee te laten maken. Traditie getrouw zal Sint met de boot bij het Luitje arriveren, waarna een tocht door de stad wordt gemaakt. Naar de voorzitter van het voor bereidend comité, de heer F. van Aken, ons mededeelde, is vorig jaar de Middenstandscentrale niet aan de organisatie van een intochts- feest kunnen toekomen en om te vermijden dat er ook dit jaar geen intocht plaats zou vinden, heeft een groep partikulieren ter zake een initiatief genomen. Circulaires zullen uitgaan naar de stedelijke winkeliers, met het verzoek mee te helpen om het feest te doen slagen. Bovendien zal „Kunst en Eer" worden gevraagd Sint wat muzikale pepernoten toe te willen blazen. Contactadres van het comité is: F. van Aken, Korte Nobelstraat 40. NIECWERKERK Najaarstentoonstelling in de kleuterschool In de kleuterschool alhier werd een najaarstentoonstelling gehou den van het werk vervaardigd door de leerlingen van deze school. Vele ouders en belangstellenden hadden gevolg gegeven aan de uit nodiging door de leidsters verzon den. De tentoonstelling was zeer aardig gearrangeerd en gaf een mooi overzicht van hetgeen de kleuters onder goede leiding kun nen presteren. Voor de ouders was het een ge not eens een ogenblik in de sfeer van de kleuters te vertoeven en met belangstelling kennis te ne men van de prestaties van hun eigen kind en van vriendjes en vriendinnetjes. Dat een kleuterschool op een dorp onmisbaar is, is met deze tentoonstelling weer duidelijk be wegen. SPORT VOETBAL K.N.V.B District zuid I Het programma voor zondag 27 oktober a.s. luidt: 3e klasse D: Grenswachters-Zie- rikzee; Axel-Hontenisse; METO- Zeelandia; RSC-ODIO; Zeeland Sport-Terneuzen. 4e klasse G: Renesse-De Schut ters (half 3), Steenbergen-Burgh; Nieuw Borgvliet-Cluzona; Halste- ren-NSV; Noordhoek-Kaaise Boys. In de buurt van 5 december Sint Nicolaas door hagen van kinderen te zien lopen (of schrijden, of rij den) op de Nieuwe Haven, is en blijft een onvergetelijk gezicht. De goedheilig man is altijd weer dol blij als hij de steedse kasseien on der de voeten gevoelt. Kinderlijk van inslag als hij is gebleven, mint hij de kinderkopjes en zodoende reserveert hij een extra glimlach voor Zierikzee. Als alle plannen lukken, als iedereen hard er aan werkt en als alle winkeliers (ja al tijd maar weer de winkeliers, maar partikulieren mogen ook meedoen en wat graag zelfs) een steentje bij dragen wordt het een echt oud- Hollands Sint Nicolaasfeest, al blijft het natuurlijk nog éven toe komstmuziek. Intussen heftge opschudding in een Zierikzees gezin, waar zich een tot een dramatische spanning lei dend biologisch verschijnsel heeft voorgedaan. De situatie was daar 's avonds laat aldus, dat pa - moe van dagelijkse beslommeringen - reeds te bedde lag. Moe zat nog wat te praten en te breien in de huiskamer. Terwijl Morpheus al wat vaster zijn armen om pa begon te slaan, werd hij plotseling gewekt door een angstaanjagende gil, ge volgd door lawaai. Men kan als man nog zo lekker te bedde liggen, maar in zo'n situatie ijlt men er natuurlijk uit en dat deed ook pa, die beneden gekomen zijn vrouw gevlucht constateerde, kennelijk met buurvrouw op de hielen. Oor zaak van dit drama in zakformaat bleek te zijn een werkelijk grieze lige monsterspin van een rijksdaal der grootte. Eilandman heeft die spin inmiddels gezien en hij moet zeggen dat het een onwaarschijn lijke kanjer is. Een reuzespin zo gezegd en er zullen wel biologen aan te pas moeten komen, om te ontdekken of dit dier wel van Hol landse stam is. Het is immers nog niet zo lang geleden, dat met een lading hout uit Brazilië ook eens een (uitheemse) reuzespin het land is binnengekomen. Men kan niet weten, of zo iets in dit geval ook niet plaats gevonden heeft. Inmid dels rust de spin in een doosje, dit voor mensen die graag de afloop weten. Eerst toen de spin in het doosje zat is moe terug gekomen. Een onfortuinlijke poes stond op het punt van een daartoe ingerich te mand, werkelijk een kraamka mer te maken. Toen echter ging alles fout en daarom werd het dier naar de veearts gebracht, die heel kunstig het beest opereerde, met goed gevolg. Dit spannend moment in een dierenleven werd te Zierik zee gefixeerd. Eilandman zag vorige week ver der nog een man druk in de weer met een fototoestel. Hij „schoot plaatjes" zoals dat in vakjargon heet. Toen hij met dat bekende ge baar van ziezo-dat-hebben-we- weer-vastgelegd, zijn toestel wilde opbergen, bemerkte hij dat de le deren afsluiting op de lens was blijven zitten. Deze moraal derhal ve: „Wilt u foto's naar wens, werk dan met de naakte lens". Toch aan het fotograferen nog dit: een Schouwse man toog deze zomer met een boxcamera naar Oosten rijk en maakte fraaie kieken, een andere Schouwse man toog naar Zwitserland met een duur toestel en keerde terug met een verzame ling rariteiten, die tevoorschijn kwamen toen hij de foto's liet ont wikkelen en afdrukken. Het wa ren zwarte moppen en witte stre pen en vrijwel geen bergen of men sen. Gevolg: laatstgenoemde man heeft foto's van eerstgenoemde ge zien, is toen naar de fotogrraaf ge rend, heeft zijn duur toestel achter gelaten en is thans gewapend met een box. Dit verhaal zegt niets, herhaal niets, over fotograferen. Het is alleen zo maar een verhaal! KERKNIEUWS Culturele middag van de Uerv. jeugdraad AMSTERDAM, 24-10. - De cul turele commissie van de raad voor het jeugdwerk van de Generale Synode der Ned. Herv. kerk heeft gisteren te Amsterdam een cultu rele middag gehouden, waarvoor was uitgenodigd miss Grace Wal ker, de drama-specialiste van de National Recreation Association in Amerika, die door de Amerikaan se regering in de gelegenheid is gesteld een aantal cursussen en lezingen in ons land te houden. In Amerika wordt veel aandacht besteedt aan het z.g. creatieve dra ma. Miss Walker ziet dit als de mogelijkheid van het tot uitdruk king brengen van de menselijke geest. Zij gaf verscheidene voor beelden van de wijze, waarop zij opvoeringen heeft voorbereid met groepen, bestaande uit volwasse nen en kinderen en waar men in volkomen eenheid samenwerkte. Telkens bleek weer, vertelde zij, hoe men het zelfvertrouwen van de mensen kan wekken door hen te overtuigen dat zij iets kunnen. PREDIKBEURTEN Zondag 27 oktober Ned. Hervormde kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer (H.A.); Ver.-gebouw: 10 en 7 uur ds. v. Royen. Kerk- werve: 10 u dhr. C. W. Berrevoets (jeugddienst). Serooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 uur ds. Buinink, 7 uur ds. v. d. Grift. Re- nesse: 10 uur ds. v. Liere. Noord- wellc: 7 uur ds. Klaar van Nieu- wendam. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot (gezinsdienst). Zonnemaire: 10 uur cand. Duvekot uit Oost-Sou burg. Noordgouwe: 7 uur ds. Bui nink. Dreischor: 10 uur ds. Duyven- dak. Ouwcrkcrk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wester hof. Oosterland: 10 uur (H.A.) en 6 uur ds. Rijks. Slrjansland: 10 en 2.30 (afscheid) dhr. Sijthoff. Brui- nisse: 10 uur (H.A.) en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur dr. C. H. Undijer uit Rotterdam. Gereformeerde kerk: Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma (H.A.) Haamstede: 10 en 3 u ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Schud- debeurs. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. A. K. Krabbe uit Hillegom. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wiele- maker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Smit. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. kerk Zierikzee: 10 uur ds. G. W. Alberts, em.-pred. te Vlaardingen, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur lees dienst, 6 uur ds. Alberts. Haam stede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Alberts. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. v. d. Klis (H.A. en dankz.). Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur lees dienst Oosterland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 leesdienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Rooms-katholieke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur Zondagsschool, 4 uur kin dersamenkomst, 7.30 uur jeugd- rally (brig. L, Nijman). DE VORST VAN SUPRANIA 10. Het ls een wonderlijk groepje, dat zich voortrept door de herfstbossen van Barranca. Voorop lopen Aram en het meisje, op de voet gevolgd door Falco, de jager, die nu en dan een benauwde blik werpt op het luipaard, dat geruisloos naast hen voortsluipt. Daar achter volgen, in somber zwijgen, de overige vluchtelingen. „De Meseria zijn een oorlogszuchtige stam, die diep in de binnen landen van Afrika wonen", vertelt het meisje. „Maanden geleden begonnen zij plotseling met veroveringstochten door een uitgestrekt gebied. Zij voeren wapens, die onze stam niet kent en wat meer zegt, ze worden aangevoerd door een kleine groep blanke mannen!" „Een groep blanken?" roept Aram ongelovig uit. „Dat is haast niet aan te nemen!" Dan zwijgt hij plotseling, want door het stille herfstbos klinkt, veraf, maar onmiskenbaar, het dreigende, doffe dreunen van een tam-tam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6