Verwachting tot dinsdagavond: Iets kouder Veranderlijke bewolking met en kele buien; Iets kouder; matige tot krachtige en langs de kust af en toe harde westelijke wind. 22 okt. Zon op 7.18, onder 17.34. Maan op 6.16, onder 17.03. Nieuwe maan: 23 okt. te 5.43. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 22 okt. 2.13 vjn. 14.27 n.m. BROUWERSHAVEN: 22 okt. 1.34 v.m. 13.59 n.m. Springtij: 25 oktober. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 21-10. De depressie, die zondag bij IJsland was gelegen, verplaatst zich thans langzaam in de richting van zuid-Noorwegen. Een regengebied van deze depres sie bereikte in de afgelopen nacht ons land. Van zondagavond tot maandagmorgen werd in het noor den van Nederland vrij veel regen afgetapt, in Den Helder 12, in Leeu warden 10 en op Terschelling 8 mm. Aan de achterkant van de de pressie tussen IJsland en Noorwe gen stroomt thans koude lucht in de richting van de Britse eilanden. Deze lucht, waarin buiten voorko men, dringt morgen ook ons land binnen. STAT) EN PROVTNfïF ZIERIKZEE De P.I.T.-colJekte De alhier vorige week gehouden P.I.T.-collekte heeft het fraaie be drag opgebracht van f 309,66. De organisatoren van de collekte wil len gaarne collektanten danken, alsmede de burgerij die zich vrij gevig betoonde. SIRJANSLAND Lezing over gezinsproble- matiek voor Culturele Vereniging Vorige week sprak voor de Cul turele Vereniging alhier mevrouw van Stapele-Manoth over het ac tuele onderwerp: „Spanning en verandering in het gezinsleven". De spr. begon haar betoog met de vraag „Wat is een gezin?". En hier mee was men tegelijk geheel in het onderwerp, immers de samenleving wordt gevormd door het naar bui ten tredende gezin. Mevr. van Stapele stond ook uit voerig stil bij de kinderopvoeding. De hierbij gemaakte fouten zullen zich onherroepelijk eenmaal wre ken tot schade van de kinderen en verdriet van de ouders. Sprekende over het gezin als zodanig wees spr. er op dat het 50 jaar geleden nog geheel naar binnen gericht bleef. Wat zich buiten het gezin af speelde bleef daar ook tot op ze kere hoogte buiten. Mede door het voortschrijden der techniek, bijv. radio en televisie, is hierin grote verandering gekomen. Gewezen werd ook op de taak van man en vrouw. Vroeger was de man de er kende gezagsdrager en de vrouw was een mindere. Het zg. „rodde len" zag de spr. dan ook niet an ders als een erfenis als gevolg van de enge levenskring waarin de vrouw moest leven. Die levenseng heid is nu doorbroken en thans neemt de vrouw een waardige plaats in de samenleving in. Mevr. van Stapele onderlijnde ook het be lang van sexuele voorlichting voor de jeugd. De tijd dat het woord sexueel taboe was is immers reeds lang verleden tijd. Als ouders dient men in het gezin steeds weer nieu we krachten te vinden opdat het gezin kan functioneren als de grote heilzame plaats in dit jachtige le ven. Na het aandachtig gevolgde be toog werden verschillende vragen gesteld die op duidelijke wijze be antwoord werden. De voorzitter, de heer A. Heule, bracht namens het bestuur de spr. hartelijk dank voor haar interessant betoog. STROOM VIEL UIT Kabelstoring bij Zijpe oorsaak Een technische storing die vrij dagmiddag optrad in de elektrici teitskabel tussen Zijpse weg en Zijpe te Bruinisse schakelde onge veer half vier de stroom uit, iets wat voor toen nog bezige huisvrou wen, maar meer nog voor hen die in hun bedrijf op elektrische stroom zijn aangewezen, zeer lastig was. Dit werd het ook toen het enkele uren later tijd werd om „de lamp aan te steken". Men moest zich toen met een kaars of een olielamp behelpen. Ongeveer half zeven was het per soneel van de P.Z.E.M. er in ge slaagd het stuk kabel, waarin de storing voorkwam, uit te schakelen en een nieuw stuk in te lassen, maar men was toch nog een gehele zaterdag bezig om alles weer net zo te krijgen als het voordien was, door van de nood verbinding van vrijdagavond een blijvend stuk nieuwe kabel in de oude in te las sen. Aanbesteding Boerderij enbouw te Duivendtfke en Haamstede 17 oktober 1957 werd door het bouwbureau „Giljam" te Ellemeet, in hotel „Concordia" te Zierikzee aanbesteed: namens dhr. M. de Bruine, Lange Dreef te Oosterland, het bouwen van een boerderij in de gemeente Duivendijke: S. P. Wijsman, Zie rikzee f 80.550; J. A. C. Blom, Noordgouwe f 81.350; A. Boot, Oos terland f 83.400; S. de Vlieger, Zie rikzee f 84.010; Pa. Lemson en v. Burg, Kerkwerve f 84.400; J. Boo- gert, Oosterland f 84.750; J. A. Pol derman-Tiggelhoven, te Zierikzee f 84.895; F. v. Aken, te Zierikzee f 85.050; Fa. D. Quant en Zn., Zie rikzee f 85.400. Boerderij namens dhr. J. v. d. Have, Kloosterweg 34, te Haam stede: Gebr. Kappers, te Renesse f 70 266; W. Gilijamse, Haamstede f 69.100; M. Berrevoets, Zierikzee f 69.740; Polderman-v. Tiggelhoven Zierikzee f 69.600; J. Pleune, Noord- welle f 68.940; C. A: Prince, Haam stede f 68.650; Bijkerk-Steur, Burgh f 67.800; M. K, Daane, Haamstede f 64 200. ZIERIKZEE De nieuwe drukkerij aan het Jannewekken In aansluiting op het verslag van de officiële opening van de nieuwe drukkerij aan het Jannewekken van de N.V. Drukkerij v.h. Laken- man Ochtman, laten wij hier onder nog een opsomming volgen van de bedrijven, die bij de bouw en inrichting waren betrokken: de heer J. Kloote (metselwerk), techn. installatiebureau G. C. An ker (elektriciteit), Woninginrich ting Deurloo en fa. Gebr. Lokker (stoffering), fa. „Sawema" te Mid delburg (centrale verwarming), fa. Gebr. Koster (schilderwerk), fa. J. Steutel Zn. (sanitair en löodgie- terswerk), fa Flemminks (verplaat sing machines)^ Handelsmaat schappij „Hagra" (verplaatsing zet machines), fa. J. v. d. Wekken (transport) N.V. constructiewerk- plaats Bosman te Rotterdam (staal constructie) en fa. Romeün (tuin aanleg). BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 15 okt.: Adriana, d. van Comelis Heijboer en Apolonia Ca- tharina Tannetje Berrevoets. Gehuwd. 18 okt.: Johannes Mal- jers, 24 j. en Geertje Jacobi, 22 j. Overleden. II okt.: Jacobus Jan Pieter Bil, 5 dagen, z. van Jan Pie- ter Jacobus Bil en Anna Johanna Helena Fonteine (te Noordgouwe); ZEEUWSE LANDBOUWMAATSCHAPPIJ Veertig procent van normale aardappeloogst ging verloren Ongewenst tweeprflzenstelsel voor bieten GOES, 19-10. Hoewel de toestand nog onoverzichtelijk is, schat men in landbouwerskringen in Zeeland het uitvalpercentage, vooral ge vormd door zieke aardappelen op 50-70 procent van de aardappel oogst, waarbij is inbegrepen het aantal ha., dat niet werd gerooid. Daar de totale opbrengst hoger is dan normaal, komt het verlies on geveer overeen met 40 procent van een normale oogst. Deze cijfers kwamen op de vergadering van het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij ter tafel. Vooral het ras Bintje blijkt zwaar te hebben geleden, maar ook andere rassen vertonen geen opwekkend beeld. Sedert 30 jaar is een dergelijk slecht jaar niet meer voorgekomen, constateerde het Z L.M.-bestuur. Het bestuur vraagt zich thans af of het huidige rassen-sortiment nog wel beantwoordt aan de oogstze- kerheid, die gewenst wordt. Geconstateerd wordt dat de con sumptie in de grote steden in eigen land zich langzamerhand gaat rich ten naar de zandaardappelen. In dien deze tendens zich voortzet, zou export van klei-aardappelen zeker noodzakelijk worden geacht. Wat de éuikerbieten betreft merkte het Z.L.M.-bestuur op, dat het tweeprijzenstelsel, waartoe in het voorjaar werd besloten (en waartegen het Z.L.M.-bestuur steeds stelling heeft genomen) in de praktijk hoogst onbevredigend werkt. De opbrengst van de bieten zal dit jaar in het zuidwesten van ons land zeker niet hoger zijn dan in die gebieden, waarvoor de toe slag zal gelden, aldus het bestuur. 12 okt: Janna Johanna Lemson, 80 J., weduwe van Adriaan van Be- veren, eerder weduwe van Corne lls de Lange; 12 okt.: Marinus Krijn van der Have, 66 J., ongehuwd, z. van Willem van der Have en Adri ana van den Berge (beiden over leden), te Haamstede; 15 oktober: Grietje Cornelia van der Sloot, 83 j., weduwe van Evert van Dijk; 15 okt.: Carolina Catharina van Valen, 36 J., echtgenote van Willem Christlaan Cornells Timmerman. LAND- EN TUINBOUW De tarwe gr ijs .'s-GRAVENHAGE, 21-10. Aange zien de laatste tijd de marktprijs van tarwe niet in overeenstemming was met de in het vooruitzicht ge stelde tarweprijs (in oktober 127,60 per 100 kg. af boerderij) is aange drongen op het treffen van maatre gelen, met name op het in de markt komen van het A.V.A. Hiertoe is thans besloten, naar het Landbouwschap bekend maakt. De handel wordt met ingang van vandaag tot nader order in de ge legenheid gesteld inlandse tarwe ten verkoop aan te bieden aan het aan- en verkoopbureau van akker bouwproducten (A.V-A.). Het A.V.A. zal uitsluitend onge- droogde (tot ongeveer 18 pet. vocht) inlandse tarwe van „gezonde" kwa liteit aankopen, terwijl in de des betreffende partijen maximaal 15 procent schot mag voorkomen. Voor tarwe van ten minste gezon de doorsneekwaliteit met een vochtgehalte van ten hoogste 17 procent zal het A.V.A. bij aflading van 1 tot en met 7 november een prijs betalen van f 28,86 per 100 kg. Deze prijs geldt bij levering franco vóór door het A.V.A. aan te wijzen pand, met dien verstande, dat de vrachtkosten, voor zover normaal, tot een maximum van f 0,30 per 100 kg. op rekening kun nen worden gesteld. Voor iedere week, dat later wordt afgeladen dan in de eerste week van novem ber 1957, zal bovengenoemde prijs met f 0,06 per 100 kg. worden ver hoogd, met dien verstande, dat bij aflading na de 21ste van de maand deze verhoging f 0,07 per 100 kg. bedraagt. Ten aanzien van het niveau van de tarweprijs voor oogst 1958 wor den door het Landbouwschap thans nadere voorstellen gedaan. De uisnexport in september In de maand september werden uit Nederland ruim 16 miljoen kg. uien geëxporteerd, wat het totale aantal kilo's van het seizoen 1957- '58 op ruim 31 miljoen bracht. Reeds 15 miljoen kg. van de in september geëxporteerde hoeveel heid ging naar Engeland en Duits land, waarbij Engeland nog onge veer 600.000 kg. meer afnam dan Duitsland. De exporteurs die naar Duitsland exporteerden maakten betere za ken dan de exporteurs op Enge land. Naar dit laatste land moest dikwijls met verlies worden ver zonden. De prijs voor de teler was 8 10 cent per kg. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse G: Zierikzee-Zeeland Sport 5-3; Grenswachters-Honte- nisse 2-2; Biervliet-Axel 0-2; Zee- landia-RKFC 1-2; ODIO-METO 0-4 Terneuzen-RCS 5-1. 4e klasse G: Burgh-Noordhoek 3-2; SC Gastel-Renesse 1-2; De Schutters-Steenbergen 0-1; NSV- Nieuw Borgvliet 5-3; Kaaise Boys- Halsteren 1-4. Afdeling Zeeland le klasse B: Dreischor I-Brou- wershaven I 2-1; Renesse Il-Burgh II 6-2. 2e klasse C: Dreischor II-Brou- wershaven II 2-6; SVOWK I-Zon- nemaire I afgelast. Zaterdagmiddagcompetitie 19 oktober 2e klasse C: MEVO I-Kloetinge I afgelast; Bevelanders I-Goes V 3-1; SVD I-Kapelle I 2-2; Wolfaartsdijk ZIERIKZEE I-ZEELAND SPORT I 5-3 In een fraaie, spektakulaire wed strijd wisten de rood-zwarten, dank zij een uitstekend moreel en door hun open spel, een in de eerste helft opgelopen 1-3 achterstand in een 5-3-zege om te zetten en de wijze waarop dit geschiedde zal nog lang in de herinnering van de talrijke toeschouwers blijven voortleven. De doelpunten aan beide zijden waren merendeels van uitzonder lijk gehalte. In de eerste twintig minuten van de wedstrijd was Zierikzee het meest aanvallend; flinke voorzetten van de buitenspelers T. en C. Sim mers, ingeschoten door het binnen- trlo, ranselde doelman Meijer uit zijn doel; ook na een soloren van F. v. d. Westen bleef hij meester van het terrein. Hoewel aanvanke lijk de aanvallen van de gasten ons niet gevaarlijk leken, werd dit in het verdere gedeelte van de eerste helft gelogenstraft Bij één dezer aanvallen kwam middenvoor Schuit vrij en met een laag schot in de hoek werd doelman Hage (die Stoutjesdijk verving) kansloos ge passeerd (0-1). Enige minuten daar na, in de 26ste, zorgde F. v. d. Wes ten, die langs enige verdedigers in schoot, voor de gelijkmaker (1-1). Nog sneller zorgden de gasten weer voor een voorsprong: van de aftrap af namen zij de bal mee, midden voor Schuit werd vrij gespeeld, die wederom een klassiek doelpunt op zijn naam bracht (1-2). Even raakte de Zierikzee-achterhoede beduusd; weer kreeg de middenvoor een der gelijke kans: hij wilde ook de uit gelopen doelman Hage nog passe ren, hetgeen de doelman wist te verijdelen tot grote opluchting van alle benauwde Zierikzee-suppor- ters. Zierikzee herstelde zich spoe dig, de linksbuiten plaatste een bal over de uitgelopen doelman in de doelmond, waar linksmidden F. Rieteco (de beste speler van de gasten) uiteindelijk wist weg te werken. Zeeland Sport draalde op volle toeren. Toen Schuit op rechts zich vrij wist te spelen, schoot linksbinnen Dunnes het derde doel punt in (1-3). In de laatste minuten voor de rust werd een hoekschop geforceerd. Rechtsbuiten Simmers plaatste de bal in de doelmond, waar midvoor Krello klaar stond en op schitterende wijze inkopte (2-3). Na de rust hadden beide partijen een tiental minuten nodig om het speltempo van voor de rust te pak ken te krijgen, maar reeds spoedig werd het spel uitermate snel en enerverend. De Zierikzee-verdedi- ging moest al direct alle zeilen bij zetten om de weg naar het doel af doende te blokkeren, terwijl de doelman al zijn kwaliteiten nodig had om gevaarlijke situaties het hoofd te kunnen bieden. Reeds spoedig werd bij de gasten Schuit wegens spierverrekking vervangen. Tussen de bedrijven door gaat Zie rikzee allerminst stil. Uit een voor zet van T. Simmers schoot Krello effectvol tegen de staander. Het was uitstel van executie. In de 18de minuut zette de rood-zwarte mid denvoor fel door en onhoudbaar vloog de bal langs doelman Meijer (3-3). Met het nodige ontzag be keken wij de 22 spelers en wij vroegen ons af: zullen deze ama teurs dit tempo volhoudén? Het antwoord bleef niet lang uit. De verdediging van de gasten kon, naarmate de tweede helft ver streek, het niet meer bijbenen te gen de in hoog tempo en over de beide vleugels gelelde aanvallen van de rood-zwarten en met ere (reeds voor de rust hadden zij ber gen werk moeten verzetten) gingen zij ten onder. Tegen de-van inter nationaal gehalte - doelpunten van de middenvoor en de rechtsbinnen (31ste en 37ste minuut) was geen kruit gewassen (5-3). In de reste rende tijd deden de gasten nog enige pogingen om de bakens te I-Kats I 4-3; Yerseke III-Wisse- kerke I 2-2. 2e klasse D: Duiveland I-Brou wershaven III 10-1. Andere wed strijden afgelast. Junioren verzetten: de verdediging der rood zwarten gaf geen krimp en in de laatste minuut zette v. d. Maas een algemene aanval de voet dwars, waarna scheidsrechter v. Ginderen, die uitstekend leidde, het einde aankondigde. Eindstand: 5-3. VOETBAL BurghNoordhoek 3-2 In deze strijd lukte het voor de rust uitstekend bij Burgh en het was een lust om naar het spel te kijken. De sterk stuwende midden linie had een groot aandeel in de overwinning. Noordhoek maakte geen grootse indruk maar begon met felle aanvallen die op niets uit liepen. Als de rechtsback van Noordhoek het wat te mooi wil doen is Dijk man er bij om hem de bal te ont nemen. Met een hard schot geeft hij de keeper het nakijken (1-0). Vijf minuten later krijgt Dijkman uit een voorzet van Duson het le der op de schoenen en het is 2-0. Het spel golft hierna heen een weer maar als Noordhoek ten aanval trekt weet Burgh maar net het ter rein op tijd te zuiveren. Uit een Burgh-aanval waagt M. Bakker een hoog schot, dat via de handen van de doelman doel treft (3-0). Noordhoek dringt dan Burgh terug. Als Kloet uitlopend de bal wegtrapt keert het leder via de voet van de rechtsbuiten tergend langzaam in het verlaten doel terug(3-1). De laatste drie kwartier wordt Burgh in de verdediging gedron gen. Slechts aan de solide achter hoede is het te danken dat er geen doelpunten vallen. Speciaal L. Bak ker verzet bergen werk. Van enig verband in het Burghspel is in tussen geen sprake meer. Er ont staan zelfs verwondingen door on nodige botsingen. Na flink doordrij ven lost de linksbuiten van Noord hoek nog een schuiver die in het net terecht komt (3-2). Drie min. voor tijd verlaat Dijkman gebles seerd het terrein. In de stand komt geen verandering meer. Scheids rechter Tange hield de teugels strak in handen. Renesse II-Burgh n 6-2 Tussen beide elftallen lag zeker een klasse verschil. Bij Renesse ging de bal bijna steeds van man naar man over de grond, dit in te genstelling tot Burgh, waar het principe van weg is weg, nogal eens ter hand werd genomen. Wel ver viel de voorhoede van Renesse voor de rust in de fout het te mooi te wilen doen. Reeds na vijf minuten spelen nam Renesse de leiding toen J. Hart laag en onhoudbaar voor v. d. Pol inschoot (1-0). Renesse leek di rect al op een grote overwinning af te gaan, maar de voorhoede ver gat te schieten, zodat vooreerst doelpunten uitbleven. In de Burgh- aanval wilde het helemaal niet vlotten, steeds werd er te langzaam gereageerd. Krijger in het doel van de thuisclub had het dan ook vrij gemakkelijk en slechts bij enige verre schoten van v. Zuijen moest hij ingrijpen. Toch kwam Burgh twee minuten voor rust op gelijke hoogte met Renesse, toen Deurloo handig van een aarzeling tussen Krijger en Verboom profiteerde en inschoot (1-1). Na de pauze nam Renesse direct het spel in handen. De Vos pas seerde handig vier verdedigers, waardoor hij alleen voor v. d. Pol verscheen die hij geen kans gaf (2-1). De thuisclub bleef aandrin gen en eer de wedstrijd vijf minu ten ouder was had P. de Meij de stand op 3-1 gebracht. Twee minu ten later lanceerde Burgh 'n tegen aanval waaruit M. Tuinman de achterstand terugbracht op 3-2. Burgh bleek hiermee al haar kruit te hebben verschoten. Met een mooi boogschot vanaf de vleugel werd het door N. Goossens 4-2. Na goed aangeven van De Vos kreeg P. de Meij een kans die hij fraai benutte 5-2. Tenslotte was het Goossen, die met een kopbal over de uitge lopen v. d. Pol heen, de eindstand op 6-2 bracht. BADMINTON Juniorencompetitie: Duiveland B Tijdens het K.L.M. badminton- I-Brouwershaven B I 1-3. tournooi in Den Haag behaalde de Opkomst voor herhalingsoefeningen Ten behoeve van de militairen, die op 22 oktober 1957 voor her halingsoefeningen onder de wape nen moeien komen, wordt een ex tra-trein ingelegd. Bedoelde mili tairen moeten van deze trein ge bruik maken en daartoe op een zo danig tijdstip van hun woonplaat* vertrekken, dat zij op het desbe treffende station aansluiting heb ben op deze trein. De militairen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen ge bruik kunnen maken van deze trein, moeten, ingevolge hun last geving, reizen met de eerste reis gelegenheid na 06.59 uur. Extra-trein Enschedé-Weert: En schedé v. 7.20; Hengelo v. 7.31; Goor v. 7.46; Lochem v. 7.59; Zut- phen v. 8.16; Dieren-D. v. 8.28; Rheden v. 8.35; Arnhem v. 8.47; Nijmegen v. 9.11; Wijchen v. 9.25; Oss v. 9.40; 's-Hertogenbosch v. 9.59; Boxtel v. 10.13; Eindhoven v. 10.35; Weert a. 10.57. heer G. v. d. Tholen van de B.C. Zierikzee de tweede prijs in het he renenkelspel in de B-klasse. Gewonnen werd van de heer J. C. Joosten met 15-8, 15-6 van de heer E. Witkampf met 15-10, 15-10, van de heer Oei met 15-10, 18-13. In de finale verloor hij met 15-7, 15-7 van de heer P. Veentjer, jeugdkampioen van Nederland. MARKTBERICHTEN In de periode van 14 oktober tot 19 oktober werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren V.E.C.E. uitbetaald f 2,60 per kg. Voor vuilschalige en gewassen ei eren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 21 okt. Aanvoer 1761 stuks vee, t.w. 1011 vette koeien en ossen en 750 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 2,90-3,00 f 2,60-2,80 f 2,50- 2,60. varkens (levend gew.) f 1,64 1,61-1,58. Vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prij zen onveranderd, prima's boven no tering. Varkens: aanvoer groter, handel lui, prijzen lager, prima's boven notering, zware van f 1,50- 1,52 per kg. 's-GRAVENHAGE, 21-10. De N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten deelt mede, dat zU het totaal te aanvaarden bedrag van de Natio nale woningbouwlening, bestaande uit 6 procent 25-jarige obligaties 1957, nader heeft vastgesteld op t 394 miljoen. UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen het echter minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebt. Neem daarom een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE VOOR U ALLÉÉN DE VORST VAN SUPRANIA HSlJfS :iïésëj 7. Een ogenblik staat Aram het drietal besluiteloos na te kijken. Dan geeft hij Falco een wenk en met enkele snelle passen hebben ze de vreemdelingen ingehaald. „Wat is er toch gaande met U?" be gint Aram tot het meisje, dat haastig voort blijft lopen. „Wat is het, dat de oude man ons wilde doen geloven? En wie zijn diegenen die die grote neger over zee heeft zien naderen en waar hij zo be vreesd voor is?" „Dat zijn de Messeria". Er klinkt angst en bittere haat in de stem van het meisje. „De Messeria" is een machtig, wreed volk, dat diep in de oerbossen van mijn geboorteland woont. Nu zijn het nog slechts enkele schepen met een paar honderd krijgerszij volg den ons schip reeds wekenlangmaar spoedig zullen er meer komen, duizenden, tienduizendenZe houdt plotseling op, als het rotspad een scherpe bocht maakt en de zee mat glinsterend voor hen ligt. In een kleine baai tussen de rotsen dobbert een twee master, waarop donkere gestalten druk schreeuwend heen en weer lopen. En de schepelingen wijzen met trillende hand naar de hori zon, waar een drietal bloedrode zeilen langzaam nadert

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3