MacMillan naar Washington voor besprekingen met Eisenhower Westelijk protest te Berlijn STAD EN PROVINCIE STUDENTENSTAKING IN KRAKAU KLAVER VIER- Schouwen en Duivelandse sportspiegel f Schouwen-Duiveland was excursie-doel voor Zeeuwse afdeling Heidemij Onrust in Syrië en midden-oosten niet enige reden van bezoek LONDEN. 17-10. De Britse eerste minister, MacMillan, vliegt dinsdag naar Washington voor besprekin gen met president Eisenhower, al dus is donderdagavond bekendge maakt. In de bekendmaking wordt ver der gezegd, dat Eisenhower en MacMillan hebben besloten, dat de Britse premier volgende week een kort bezoek aan Washington zal brengen om met Eisenhower inter nationale vraagstukken te behan delen waarby de V.S. en Engeland direct belang hebben. De Britse minister van Buiten landse Zaken, Lloyd, die reeds in de V.S. is, en diens Amerikaanse ambtgenoot Dulles, zullen aan de besprekingen deelnemen. MacMillan verwacht, dat deze bijeenkomst er een zal zijn van een reeks samenkomsten „met onze Amerikaanse vrienden en met an dere bevriende regeringen in de komende maanden". Hoewel de ontwikkelingen in Sy rië en het Midden-Oosten bespro ken zullen worden, zyn zU niet de enige reden van het bezoek van MacMillan aan de V.S„ aldus ver klaarde men. Ook de jongste we tenschappelijke prestaties van de Russen zouden waarschUniyk ter sprake komen, evenals de kwestie BERLIJN, 17-10. De Britse com mandant In west-Berlijn, generaal Rome, heeft donderdag in een brief aan de bevelhebber van de Rus sische sector, Tsjamof, mede na mens zijn Amerikaanse en Franse collega, geprotesteerd tegen afsluiT ting van de grens tussen oost- en west-Berlijn op zondag jl., toen in oost-Duitsland plotseling nieuw geld werd ingevoerd. Ook protesteerde generaal Rome tegen het gebruik van gewapende civiele „gevechtstroepen" bij de grenssluiting. Hij vroeg om ver zekeringen dat dergelijke inciden ten zich niet weer zullen voordoen. Walrus' en Zeeleeuw' naar de West 's-GRAVENHAGE, 17-10. Hr. Ms. onderzeeboten „Walrus" en „Zee leeuw" zullen maandag a.s., des middags om drie uur, van Rotter dam vertrekken voor een oefenreis van ongeveer vier maanden naar de Nederlandse Antillen. Zoals be kend zal Hr. Ms. „Walrus" gedu rende deze reis in. het kader van het geofisisch jaar een serie zwaar tekrachtmetingen verrichten ten behoeve van de rijkscommissie voor de geodesie. ZIERIKZEE Rode Kruis-kollekte Volgende week zal Zierikzee in het teken staan van het Rode Kruis, zulks in verband met de kollekte die wordt gehouden. Gelet op de talrijke zaken die het Rode Kruis op zich neemt, is het van eminent belang dat ook dit jaar de kollekte een succes wordt. Gaarne bevelen wij de kollekte dan ook weer aan bij het publiek. KERKWERVE De' „Zeeuwse collekte" heeft in de gemeente Kerkwerve een be drag opgebracht van f 51,81. BURGH-HAAMSTEDE Verloting „Witte van Haemstede" Op donderdag 24 oktober te 7.30 uur 's avonds, zal de trekking plaats vinden van de loterij gehouden ten bate van het uniformfonds van de „muziek". De trekking zal gehou den worden in de oude kleuter school en is voor iedereen toegan kelijk. BURGH Zeeuwse Collecte De Zeeuwse collecte alhier ge houden, bracht het mooie bedrag op van f 82,21. Een hartelijk woord van dank aan de collectrices, de dames C. B. Noordhoek-Flohil, A. Slager-Visser, L. Boot, L. Boot, K. v. d. Maas-Stoel, M. Groenleer- Straaijer, M. Slager en C. Stoel- Hoogesteln, en aan de inwoners van Burgh voor de gulle gaven, is hier zeker op zijn plaats. WEEK EINDE-ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeind 19-21 okt.: dokter J. L. Braber, DreJschor. ZONDAGS-ARTS ENDIENST ZIERIKZEE Zondag 20 okt: dokter Vogelaar. van een mogeiyke grotere uitwis seling van inlichtingen tussen En geland en de Verenigde Staten over kernwapens. President Eisenhower heeft ver klaard, zich te verheugen over het bezoek van MacMillan aan Was hington. „In het bezoek van Mac Millan komt de gewoonte tot uiting van vrije landen om overleg te ple gen zo vaak de omstandigheden dit vereisen". Eisenhower spreekt de hoop uit, dat zich spoedig gelegen heden zullen voordoen, dat hij en zijn ambtgenoten kunnen samen komen „met leiders van andere vrije landen, die met ons verbon den zijn, voor soortgelijke bespre kingen". WARSCHAU, 17-10. Volgens be richten die donderdag in Warschau ontvangen zijn, hebben begin vo rige week de studenten van de uni versiteit van Krakau twee dagen gestaakt ter ondersteuning van de studenten in de hoofdstad, die op heffing van het verschijningsver bod van het studentenblad „Po Prostu" eisten. De staking viel samen met een bezoek van de vice-minister voor hoger onderwijs, Golansky, die naar Warschau gereisd was om een onderzoek in te stellen. Ingezonden mededeling Radio-actie In samenwerking met en ten bate van: Stichting Prins Bernhardfonds, Stichting Hef Nederl. Blindenwezen, Ne- derl. Vereen. Sociale Zorg voor Mlnder- Validen „AVO" en Stichting Nederl. Org. voor Intern. Bijstand Goedkeuring Is ver leend bij besluit van de Minister van Jus titie d.d. 27 augustus 1957 no. 10261257. Alle cijfers opgeteld: Uitzending elke zaterdagavond 9.45, Hilversum II (298 m.) Inzenden oani Klaver Vier, Hilversum NIEUWERKERK Nieuwe wachtgelegenheid bij de bushalten Ten gerieve van het reizend pu bliek zijn in deze gemeente een tweetal wachtlokaal tj es aan de bushalten gebouwd. Ieder die bij ongunstig weer en bij avond van de vorige schuilplaatsen gebruik moest maken, zal nu zeer tot zijn genoegen de grote verbetering con stateren. De gebouwtjes zijn van steen op getrokken met aan beide zijden voorzien van flinke ramen, zodat men van alle zijden een ruim uit zicht heeft op de hoofdweg. In de gebouwtjes is een vaste bank aan gebracht en getracht zal worden een lichtpunt in het plafond aan te brengen. Voorwaar een zeer grote verbe tering, hopende dat de jeugd zover opgevoed is dat deze gebouwtjes met rust gelaten zullen worden e$ geen ruiten zullen worden vernield. Causerie voor de bejaarden- Voor de bejaarden die om de veertien dagen een middag bij el kaar komen, stond ditmaal iets bij zonders op het programma. Hun aandacht werd op de laatste bij eenkomst nl. gevraagd voor een causerie door mevr. van Stapele Ma.noth uit Steenwijk, getiteld „Is oud worden de moeite waard?" De spreekster was er van over tuigd dat lichamelijke achteruit gang niet behoeft in te houden dat ook de geestkracht afneemt. In ze ker opzicht moet de bejaarde mens leren om oud te worden en toch werkelijk gelukkig te zijn. Hij zal trachten zijn liefhebberijen tot ver dere ontplooiing te brengen als het arbeidsproces is afgelopen. Ook als men oud is kan men zich op velerlei manieren nuttig maken. „Er is altijd wel iemand die ons nodig heeft", aldus mevr. van Sta--, pele. Oud worden maar geestelijk jong blijven, dat is de kunst. De spreekster werd voor haar gezelligs praatje dank gezegd door mevr, Westerhof-Sjoerdsma. OOSTERLAND Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der Rijks politie alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: twee munt biljetten en twee verschillende oor bellen. MEVO komt zaterdag uit tegen Kloetinge. Zierikzee n en Renesse II zullen elkaar naar de iyn der verwachting niet veel v X. ontlopen. Zierikzee I komt in het veld tegen Zeeland Sport. .j. V Schaakvereniging Zierikzee start zaterdag de competitie X MEVO komt zaterdagmiddag op eigen terrein tegen een der mede gegadigden voor de bovenste plaats, Kloetinge, in het veld. Een hoge score voor de thuisclub ligt zeker niet in de lijn der verwachting, de grote vraag is nu of de verdediging, welke het zwakste deel van het elf tal is, in staat zal blijken te zijn de aanvallen van de bezoekers het hoofd te bieden. Wij houden het nochtans op een kleine zege voor de thuisclub. Yerseke iTl geeft Wissenkerke weinig kans op winst. Wolf aartsdijk heeft weinig kans te gen het bezoekende Kats, evenals SVD tegen Kapélle. Goes V heeft goede kansen de uitwedstrijd tegen Bevelanders tot een goed einde te brengen. In de 2e klas D zal Brou wershaven III het thuis spelende Duiveland weinig moeilijkheden in de weg leggen. Bruse Boys kan zich aan het hoofd van de rang schikking handhaven door Burgh III met lege handen naar huis te sturen. SINOTO gaat de volle winst binnenhalen tegen Bruse Boys II. MEVO II moet in staat zijn van het derde elftal te winnen. In de ju niorencompetitie maakt Duiveland weinig kans tegen Brouwershaven. Burgh wint thuis van Zonnemaire, terwijl Zierikzee weinig tegenstand zal ondervinden van MEVO. Zie rikzee II en Renesse zullen elkaar wel niet veel ontlopen, zodat het hier wel een3 op een gelijk spel kon uitdraaien. In de 3e klas D komt Zierikzee in het veld tegen Zeeland Sport welke vereniging is ontstaan uit de op ons eiland nog welbeken de Vlissingse vereniging EMM en De Zeeuwen. De grote vraag is of de voorhoede van de thuisclub vol ledig in het veld, verschijnt. Is dit het geval dan behoort een kleine overwinning voor de thulscltib ze ker tot de mogelijkheden. Terneu- zen moet tegen RCS de winst thuis kunnen houden. Zeelandia stuurt RKFC met lege handen naar Ber gen op Zoom terug. Biervliet kon tegen Axel wel eens zijn eerste puntje binnenhalen. Grenswachters dat tot nu toe een sterke indruk maakt, kon bij Hontenisse wel eens voor extra moeilijkheden worden geplaatst. In de Brabantse derby tussen ODIO en METO steekt ME- TO met de beste papieren van wal, wat echter nog lang niet inhoudt dat de bezoekers reeds bij voorbaat de winst in hun zak hebben. In de 4e klas G krijgt Burgh bezoek van Noordhoek. Hier zit voor de man nen uit de Westhoek zeker een kansje in om de wedstrijd tot een bevredigend einde te brengen. Re nesse gaat op bezoek bij SC Gastel waar weinig kans op succes voor hun zal zijn weggelegd. De Schut ters zullen zeker alles in het werk stellen om Steenbergen van de winst af te houden, dat zij daarin zullen slagen geloven wij nog niet Nieuw Borgvliet is zeker niet kans loos in de wedstrijd tegen NSV. De uitslag bij Kaaise Boys-Halsteren zal niet ver van een gelijk spel af liggen. In de le klas B van de afd. Zee land speelt Dreischor zijn eerste thuiswedstrijd waarbij het in het veld komt tegen Brouwershaven. Dreischor, dat thuis altijd zijn bes te wedstrijden speelt, kon in deze wedstrijd wel eens zijn eerste puntje binnenhalen. De reserves van Renesse en Burgh komen (om 12 uur) in Renesse tegen elkaar in het veld- Een puntenverdeling be hoort hier zeker tot de mogelijkhe den. In de 2e klas C is Dreischor II favoriet tegen Brouwershaven II. SVOWK zal Zonnemaire wel met lege handen de terugreis laten aan vaarden. De schaakvereniging Zierikzee start zaterdag In de competitie van de 2e klas D van de landelijke com petitie, met een thuiswedstrijd te gen Terne uzen. Ingezonden mededeling Correspondentendag „Zierikzeesche Nieuwsbode" (Van onze correspondent te Zonnemaire) Gisteren, donderdag, ontvingen de directie van de N V. Drukkerij v.h. Lakenman Ochtman en de redaktie van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" de aan laatstgenoemd blad verbonden correspondenten op Schouwen-Duiveland, zulks in ver band met de opening van de nieu we drukkerij aan het Jannewekken. Het gezelschap werd 's morgens in „Mondragon" ontvangen. Na de ontvangst vond een rondleiding plaats door het nieuwe gebouw, dat tot in de finesses werd bekeken. Teruggekeerd in „Mondragon" werd daar een lunch gebruikt. Tij dens de lunch werden allerlei za ken de krant betreffende bespro ken en werd afscheid genomen van de heer C. A. Hartogh, als corres pondent voor de gemeenten Burgh en Haamstede. Zowel door de di recteur, de heer R. Huneman als de redakteur, werden de verdien sten van de heer Hartogh belicht en werd hem dank gebracht voor het vele werk, dat hij verricht heeft voor de „Zierikzeesche Nieuwsbode" en daarmede voor de Westhoek, waaraan hij met alle ve zels is verbonden. De scheidende correspondent werd een geschenkje onder couvert aangeboden. Hij dankte hiervoor, alsmede voor de tot hem gerichte woorden. In een slotwoord deelde de direc teur mede, dat jaarlijks een derge lijke „correspondentendag" zal ge houden worden. De heer S. A. Ju- melet te Bruinisse dankte voor het genotene op deze dag. Ingezonden mededeling Angst voor iedere hap eten met dat zunrbranden ln 't verschiet. Rennles blussen 't vuur in 'n ommezien. Menigeen kan geen eten meer zien, alleen om de angst in 't vooruit zicht van die zuurbrand op de maag. Rennies nemen - zo nodig bij voorbaat. De hevigste zuur brand stilt al, op 't moment dat 'n Rennies begint te smelten op de tong. Druppel voor druppel - met Uw eigen speeksel - komen de zuurbrand dovende ingrediënten in de maag en brengen 't maag- zuurgehalte weer in balans. Wèg pijn. STAT) F.N PROVINCIE HAAMSTEDE Bejaardenvreugde in het Rusthuis Donderdagmiddag ontving de be jaardensociëteit te Haamstede be zoek van de Burghse bejaarden. Het gezelschap werd per bus naar het Rusthuis „Duinoord" vervoerd. Daar de bejaarden in het rusthuis zelf niet over een bloementuin be schikken, hadden de Burghse leef tijdgenoten het lofwaardig Initia tief genomen hen deze middag eens heerlijk in de bloemetjes t'e zetten. Zo spoelde als 't waren een bloe menzee de hall van het gebouw binnen. Mevr. Röell opende de bij eenkomst en heette de 90 bejaar den, ow. 36 uit Burgh van harte welkom. Zij wees er op dat het spreekwoord „Beter een goede buur dan een verre vriend" hier wel terdege van toepassing is en sprak de hoop uit dat een dergelij ke middag nog vaak herhaald zal worden. De bejaarden hebben zich kostelijk vermaakt met het doen van allerlei spelletjes, terwijl an- deren oude herinneringen ophaal den. Thee en taart werd aangebo den. De taartjes werden vervaar- diegd door de huiskok de heer Wentel, die hiervan het geheim kent. Bij de spelen ging het vaak heet toe. Bij het sjoelen werd de heer Zoeter uit Burgh „van de kaart gesjoeld" door mevr. v. d. Bos te Haamstede. Na het zingen van enkele versjes werden de prij zen - gewonnen bij de wedstrijden - uitgereikt. Bovendien was er een kleine verloting. Namens de be jaarden van Burgh sprak mevr. v. Citters een dankwoord, hopend op een spoedig weerzien, maar dan te Burgh. RENESSE Z VU.-concert Ook dit winterseizoen brengt de Z V.U. in samenwerking met de Culturele Vereniging Renesse en het fanfarekorps „Luctor et Emer- go" weer een concert, dat zal plaats vinden op maandag 21 oktober a.s. De bekende bas-bariton Leo Rom- merts en de concertpianist Willem Hielkema zullen in het Dorpshuis een aantal liedjes uit verschillende landen, alsmede negro-spirituals ten gehore brengen. Willem Hiel kema zal op het programma een toelichting geven. Het programma is elders in het land met zeer veel succes gebracht, zodat het ook hier een volle zaal volkomen verdient. PREDIKBEURTEN Zondag 20 oktober Ned. Hervormde kerk Zierikzee: 10 en 7 uur ds. Bezemer; Ver.-gebouw: 10 uur ds. v. Royen (gezinsdienst). Kerkwerve: 2.30 uur ds. v. d. Ban. Serooskerke: 10 uur dhr. Malipaard. Burgh: 10 uur ds. Swaak (H.D.). Haamstede: 10 en 7 uur ds. Henzei uit Zwijndrecht. Renesse: 7 uur ds. v. Liere. Noord- welle: 10 uur ds. v. Liere (H.D.). Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. v. Wijck. Zonnemaire: 10 uur ds. Groot. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkcrk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur* ds. Westerhof (oogstdienst). Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. Sint Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde kerk: Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Meijer. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oos terland: 10 en 3 uur ds. A. Schip pers uit Colijnsplaat. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna Ja- cobapolder: 10 en 2 uur ds. van Duinen uit Willemstad. Gcref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. kerk Zlereikzee: 10 uur ds. v. d. Klis, 6 uur prof. J. v. Genderen uit Apel doorn. Kerkwerve: 10 uur prof. v. Genderen (H.A.), 6 uur ds. v. d. Klis (dankz.). Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur prof. v. Genderen. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Bel uit Krabbendijke. Oosterland: 10 uur ds. Bel, 2.30 uur leesdienst, 6 uur ds. Bel. St. Phi lipsland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst; 24 okt.: 7 uür ds. Honkoop uit Goes. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Gcref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur dhr. Gebraad. Rooms-katholleke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Verwachting tot vrijdagavond: Afnemende wind Verspreide opklaringen, maar plaatselijk ook enkele buien; tot vrij krachtig of matig afnemende wind tussen west en zuidwest; on geveer dezelfde temperaturen als gisteren. 19 okt. Zon op 7.13, onder 17.40. Maan op 2.10, onder 15.40. 20 okt. Zon op 7.15, onder 17.38. Maan op 3.31, onder 16.07. 21 okt. Zon op 7.17, onder 17.36. Maan op 4.54, onder 16.34. Nieuwe maan: 23 okt. te 5.43. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 okt. 11.26 v.m. n.m. 20 okt. 0.13 v.m. 12.41 n.m. 21 okt. 1.18 v.m. 13.37 n.m. BROUWERSHAVEN: 19 okt. 11.11 v.m. 23.43 n.m. 20 okt. 12.22 n.m. n.m. 21 okt. 0.43 v.m. 13.14 n.m. Doodtij: 18 oktober. Springtij: 25 oktober. Bestedingsbeperking remt provinciale werken (Van onze verslaggever) Reeds vele malen toerden na de watersnood grote bussen over Schouwen - Duiveland, volgepakt met mensen nauw betrokken by herverkaveling of ontwatering. Ook gisteren gold het eiland als belang-" wekkend excursieterrein de be langstelling van een flink gezel schap, nl. de afdeling Zeeland der Nederlandse Heide-Maatschappy. Reeds vier jaar geleden bezocht deze afdeling Schouwen-Duive land, doch terecht had men zich gerealiseerd dat de omstandighe den sindsdien ingrüpend zyn ge- wüzigd, zodat een nieuw bezoek zeker de moeite zou lonen. Overi gens deed men meer dan alleen maar „toeren", want ln hotel Do Koster te Burgh werd een alge mene vergadering gehouden ondor leiding van de afdelingsvoorzitter, lr. W. Kakebeeke. Tijdens deze vergadering gaf de inspecteur voor Zeeland, de heer J. Aartsen, een belangwekkend overzicht van de werkzaamheden der maatschappij in binnen- en buitenland. Wat Zeeland betreft deelde spr. mede dat de herverkavelingswerk zaamheden in de Braakmanpolder en de polder Waarde praktisch ge daan zijn. In 1958 verwacht men tevens een einde aan de herverka veling in Walcheren. Over Duiveland consta teerde de heer Aartsen dat men flink opschiet doch tevens dat men voorlopig nog niet aan het einde toe is. Overigens - aldus spr. - verwacht ik dat, in dien de nodige credieten los komen, men wel tegen de ge stelde tijd zal gereed komen. Momenteel staat men zo onge veer op de helft der werk zaamheden. Door de bestedingsbeperking ener zijds en de concentratie der water schappen en slechte bedrijfsresul taten in de landbouw anderzijds, voorzag spr. voorlopig geen uit breiding der werkzaamheden in de provincie. Kasmiddelen Uit het eerder gegeven financieel verslag bleek dat de afdeling er wat de kasmiddelen betreft gunstig voorstaat. Het batig saldo voor '56- '57 bedraagt f 340,22 en met nog een tegoed op de spaarbank be schikt men thans over ruim f 1.000 aan kasmiddelen. Aan de heer N. H. Lysen werd een bedrag van f 25 ter beschikking gesteld voor de Vo gelwacht Schouwen-Duiveland. Na afloop der vergadering werd een gezamenlijke maaltijd gehou den. Excursie Het gezelschap, waarvan bene ven» reeds genoemde autoriteiten o m. deel uitmaakten het hoofd van het ambtsgebied Schouwen-Duive land, de heer L. F. van Santen Kolff, de hoofdopzichter van het ambtsgebied Goes, de heer A. Mail- ly, polderbesturen uit Walcheren en Schouwen, alsmede enige burge meesters en wethouders van ge meenten op het eiland, maakte in de morgenuren een trip door het lage midden van Schouwen naar Serooskerke. Daar werd op de nieuwe dijk het bulten gedijkte ge bied bij de Schelphoek bezichtigd. Na de algemene vergadering werd via Scharendijke de tocht voortge zet naar Brouwershaven waar o.m. de grote kerk en het ouderhuis van Jacob Cats in de belangstelling stonden. Burgemeester J. v. Leeu wen was hierna gastheer in het sta tige raadhuis waar thee werd aan geboden. Bezichtigd werd ook de hier ingerichte tentoonstelling van tekeningen van Pieter Kooistra. Langs Zonnemaire werd vervol gens over de nieuwe weg door het ingedijkte Dijkwater via Sirjans land en Nieuwerkerk naar Ouwcr- kerk gereden. Vanaf de enorme caissons wierp men hier een blik op het weer opgebouwde achter land. Tevens werd onder geleide het nieuwe gemaal bezichtigd. Om vijf uur vertrok het gezel schap weer van het eiland, alge meen vol lof over de geslaagde dag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2