hoekje IVOROL: Tanden rein - Adem fris K**8BfEL Vogelwacht „Schouwen=Duiveland" heeft behoefte aan vijftig wachters „IMMER STIJGEND" HET DEVIES Zeeuwse Aeroelub vergaderde iu hangar op vliegveld Haamstede Straks worden vliegtuigen gebuurd Met vertrouwen kan de entoesi- aste jonge vliegclub - Zeeuwse Aero Club - het „luchtleven" tege moet zien. Dit is wel gebleken op de in een hangar op het vliegveld Haamstede gehouden vergadering, die bijgewoond werd door een groot aantal leden. Van de ingrijpende plannen van de verengilng namen de leden met graagte gehoor, zoals voor de aan schaf van een lier (om de „kisten" de lucht in te krijgen) en een motor (voor het uitrijden van de kabel) en de vorming van een commissie die de belangen van de vereniging nog eens extra zal behartigen. Als straks de lier er zijn zal is de tijd dat „kisten" gehuurd zullen kun nen worden van de Kon. Ver. voor Luchtvaart niet ver meer. Eén der leden is in het bezit van een vliegbrevet en binnen niet al te lange tijd zijn er in de vereni ging nog enige brevetten te ver wachten, zodat dan de club met recht „luchtvaardig" zal zijn te noemen. Een creatieve geest ont wierp een clubwing dat de gebre- vetteerden mogen dragen. Op be paalde zaterdagen gaan leden van de club om hun zweefopleiding te voltooien naar Eindhoven, dit uit eraard zolang men zelf nog niet de beschikking heeft over materiaal. Na opleiding in een tweezltter met instructeur gaat de leerling voor een solovlucht de lucht in. Na een vijftien malen solo te hebben gevlogen krijgt hij zijn brevet B en is dan zweefvlieger. Er kunnen STAD EN PROVINCIE KERKWERVE Afd. Chr. Vrouwenbond Dinsdagavond vergaderde de plaatselijke afdeling van de Chr. Vrouwenbond, onder leiding van mevr. Franke-van Nes in het ver enigingsgebouw. De vergadering werd geopend met gemeenschappe lijk zingen van Ps. 150 1 en 3. Na gebed las de presidente Ps. 139. Verschillende huishoudelijke zaken werden hierna afgedaan. Ds. Y. J. Tiemeysma hield zijn bekende in leiding over: „De mens als beeld drager Gods". Het boeiende en leerzame betoog werd met grote aandacht beluisterd. In de pauze gaven twee nieuwe leden zich op. De vergadering werd door ds. Tie- mersma gesloten met dankgebed. NOORDGOUWE De Zeeuwse collekte De onlangs in deze gemeente ge houden kollecte t.b.v. de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk te Middelburg, welke kollekte elk jaar in deze maand wordt gehouden (de zgn. „Zeeuwse kollecte"), heeft opge bracht het prachtige bedrag van f 263,50. Een woord van dank aan de lei ding, alsmede aan de dames die de inzameling hebben verzorgd, en ze ker niet in de laatste plaats aan de milde geefsters en gevers, is in dit verband zeker vermeldens waardig. DREISCHOR Openstelling P T.T -kantoor De avondopenstelling van het hulp PTT-kantoor alhier is m.i.v. 14 oktober jl. van half zes tot half zeven. evenwel nog meerdere brevetten worden behaald, het luchtruim ligt niet zonder meer open! Voor het gouden C-brevet moet bijv. vol daan worden aan 300 km. afstand en 3000 m. hoogtewinst. De Zeeuwse Aero Club heeft slechts één wens: spoedig veel Schouwen-Duivelanders te zien vliegen nu op dit eiland de moge lijkheden hiertoe open staan. OUWERKERK Culturele Vereniging Ouwerkerk Op zaterdag 19 oktober a.s. zal weer een aanvang worden gemaakt met de instulfavonden. Deze win ter is er echter alleen toegang voor meisjes en jongens, die de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt. De avonden worden weer gehouden in de oude school en beginnen om 7 uur. De entree bedraagt wederom 25 cent. BRUINISSE De berging van de „Ena" De berging van het motorschip „Ena", dat in de maand augustus in de Witte Tonnenvllj, een deel van de Oosterschelde zonk, het schip dat bevaren werd door een zo diefachtige Belgische schipper, dat deze laatste zijn redders en ook hen die zijn gezin te W.emeldinge onderdak verleenden, bestal, is voor de berger de heer M. van der Marei uit Viane bij Ouwerkerk, een volledig succes geworden. Mochten wij reeds enige weken geleden melden, dat met succes het achterschip naar boven werd ge haald, ln de daarop volgende we ken werden het middenschip en deze week het voorschip volledig geborgen. Om het voorschip boven water te krijgen werd onder water eerst de kop dicht gemaakt, waar na deze werd leeggepompt en zo doende zelf meewerkte om naar boven te komen, een methode die, zoals bekend, bij het bergen van schepen veel wordt toegepast. Het succes van de heer van der Marei is des te opmerkelijker, omdat Rijkswaterstaat drie maanden voor het opruimen van de wrakstukken had gesteld, terwijl de berger er maar vijf weken over deed. Het grootste gedeelte van de lading, een prima soort anthraciet kon eveneens worden geborgen. Na deze moeilijke karwei, het schip lag op een zeer ongunstige plek, vertrekt de heer van der Ma- rel tijdelijk naar Breskens, om daar een gezonken sleepboot te gaan lichten. KERKNIEUWS „Grenzen der verdraagzaamheid" conferentie van „Kerk en Wereld" Op 23 en 24 november zal in het Eijkmanhuis te Driebergen een conferentie gehouden worden voor gemeenteleden en ambtsdragers van protestantse kerken over het thema „Grenzen der verdraag zaamheid". De conferentie wil het vraag stuk bespreken van de verdraag zaamheid tussen de religies, de kerken en de richtingen, Tegenovet Intolerantie en fanatisme, welke moeten worden afgewezen wordt de legitieme intolerantie gesteld. Ook de verhouding tussen de rich tingen in de Hervormde Kerk zal aan de orde komen. Als inleiders zijn gevraagd: prof. dr. H. Kraemer te Driebergen over „Het vraagstuk der religieuze to lerantie", dr. A. A. Koolhaas te Amersfoort, praeses der Generale Synode der N.H. Kerk en ds. C. B. Burger, voorzitter centrale com missie van het vrijzinnig protestan tisme over „Tolerantie en leer- tucht". De leiding van de confe rentie berust bij dr. J. M. van Veen te Driebergen. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Epe: D. Eveleens, hulpprediker, Dokkum. Beroepen te Akkrum: D. H. Scholten, Heerewaarden. Aangenomen naar Middelharnis; T. Poot, Haaf ten; naar Ouwstèr- haule (toez.): vikaris C. Nauta, Drachten. Bedankt voor De Bilt, Katwijk aan Zee (toez.), Kinderdijk, Sint- Maartensdijk, Giessen-Nieuwkerk en Woerden (toez.): T. Poot, Haaf- ten. Ger. Kerken Tweetal te Goes: C. L. Timmers, Sint Pancras en H. R. Zijlstra, Kou dekerk aan de Rijn. Aangenomen naar Kamerik: H. Boswijk, Rotterdam-Feijenoord. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Goes: J. Faber, De venter; te Enumatil: D. Nieuwen- huis, Bunschoten-Spakenburg. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Zierikzee (2e pred. pi.): G. J. Buys, Papendrecht; te Deventer: W. van 't Spijker, Dro- geham; te Steenwijk: J. H. Carlier, Zutphen; te Aalsmeer: J. M. Vis ser, Dokkum. 'h Een uniek moment TIJDELIJKE DAM IN DE PLUIMPOT GESLOTEN Water door zand in nylonzakken bedwongen VLISSINGEN, 16-10. Om precies vijf minuten voor half twee is van middag het sluitgat in de twee honderd meter lange tijdelijke af- sluitdam van de PluimDot gesloten. Een moment, dat weliswaar verre van spectaculair was en waarbij geen gejuich van vele genodigden weerklonk, doch wel een uniek moment, omdat men er in geslaagd was het water te bedwingen door zand, verpakt in nylon zakken. En voor Sint Maartensdijk en Scher- penisse een weemoedig moment, omdat thans hun havens definitief zijn afgesloten van de zee. Tal van autoriteiten, onder wie prof. ir. P. Ph. Jansen, hoofd van de Deltadienst, ir. A. M. C. Dibbits, VLIEGENDE SCHIJVEN DOEN DE GRENZEN VERVAGEN Via een bombardement van zwarte schijven zal Hoe is het thuis?" vanaf 15 oktober maande lijks voor bijna 700.000 Nederlan ders de aarde ineen laten schrom pelen tot een handig zakformaat. „Hoe is het thuis?" zal maande lijks over duizenden kilometers heen een vriendenhand uitsteken naar Nederlanders, die waar ter wereld ook zich hebben gevestigd, naar mannen, vrouwen en kinde ren, die in de kleinste of grootste steden verblijven. Met die hand druk zullen maandelijks herinne ringen overwaaien aan het land, dat z\j eens verlieten, maar dat toch onuitwisbare sporen achterliet in hun verlangend hart. Dank zij deze maandelijkse nieuwsvoorzie ning op 33 toeren zullen grenzen vervagen en zeeën droogvallen. In de stilte van een Canadees woud, op een zondoor stoof de waranda in Australië, kortom op zee, te land en in de lucht zal de stem van Hol land klinken. Typisch Hollandse geluiden, zoals het geroezemoes uit een broodjeswinkel, bedeesde ant woorden van leerplichtige kabou ters op een eerste schooldag, la chende mensen tijdens een cabaret avond van Wini Sonneveld tezamen een verfrissende cocktail van be kende straatgeluiden, op smaak ge bracht met een vleugje heimwee, een lach en wellicht ook een traan, een drang van klanken, die sma ken naar meer. Wat gaat er vanaf 15 oktober ge beuren? Op 15 oktober a.s. zal de eerste extended play schijf op 33 loeren in de handel worden ge bracht, waarvan de groeven door „Hoe is het thuis?" gevuld zijn met een brok Holland, De eerste afle vering van een Nederlands nieuws- journaal, dat wij vanaf deze datum maandelijks zullen uitbrengen ten behoeve van vele honderdduizen den landgenoten in den vreemde. De inhoud van de plaat zal een glimlach uit het vaderland zijn en een speelse knipoog van bijna 30 minuten, onder het motto „Hoe is het thuis?" Beter dan een brief of een tijdschrift zal deze plaat de Nederlanders bulten de grenzen duidelijk maken hoe de stand van zaken in hun vaderland is. Goed, zij kunnen eigenlijk zo al weten, dat het geregend heeft, dat het nu net regent en dat de weerberichten voor morgen ook maar zo, zo zijn. Maar door dit gesproken weerbe richt op de plaat zal Holland voor hen weer een stukje dichterbij ko men. „Hoe is het thuis?" zal deze mensen zeker aan hun trekken la ten komen. Zij is de indiscrete mond, die al het maandelijkse nieuws uit Nederland in honderd duizenden oren zal fluisteren. Dit maandelijks journaal vertelt van sportsuccessen even gemakkelijk als over de bestedingsbeperking. Vele actualiteiten zullen iedere maand door verschillende mede werkers op prettige wijze op 33 toe ren worden gebracht. „Hoe is het thuis?", een idee van Jan Moraal en Geert Elfferich, zal de eerste keer verpakt zijn in een aantrekkelijke hoes, waarop de af beelding van een typisch Neder landse herfststemming voorkomt. hoofd Deltadienst Zuid, dr. Dron- kers, wiskundige bij de Rijkswa terstaat, die ook alle berekeningen voor de Pluimpot maakte en tal van genodigden woonden dit belangrij ke ogenblik bij. Om half één, precies op het ken teren van het getij, werden de eer ste zandzakken in het sluitgat ge deponeerd. Nog geen uur later was het gesloten en begon men met het op hoogte brengen tot drie meter plus N.A.P. De tweehonderd meter lange nylon dam heeft weliswaar nog een viertal lekken, doch in de eerstvolgende dagen zal men er ze ker in slagen deze te dichten. Dan wordt begonnen met de aanleg van de definitieve dam. Rijkswaterstaat en de Dienst Del tawerken beschouwen de Pluimpot graag als een openluchtlaboratori um voor de komende Deltawerken. In dit openluchtlaboratorium heeft men tijdens de voorbereidingen voor de tijdelijke nylon afsluitdam en de aanleg hiervan vele waarde volle ervaringen opgedaan, die straks ten nutte zullen komen van de grote afsluitingen van het Del taplan. Op 1 juli 1957 werd begon nen met de afsluiting van de Pluim pot en dit werk bleek zodanig te kunnen worden uitgevoerd, dat tal van nieuwe en voor het bouwen van dijken ongebruikelijke mate rialen werden gebruikt. Voordat met de aanleg van deze tijdelijke afsluitkade kon worden begonnen moest de bodem van de Pluimpot ter plaatse worden ver dedigd tegen de bij de geleidelijke vernauwing snel toenemende stroomsnelheden. Bij deze bodem verdediging maakte men gebruik van nieuwe materialen, zoals nylon doek, plastic membramen, mijn- steen, die ook bij de aanleg van de werkhaven bij Vrouwenpolder ge bruikt werd en gestabiliseerd zand. Na het aanbrengen van de bo demverdediging werd begonnen met het uitbouwen van de afsluit kade. Twee draglines brachten de nylon zakken, gevuld met acht tien de kubieke meter zand met een ge wicht van 1400 kg., op hun plaats. De tijdelijke dam krijgt een hoogte van drie meter plus N.A.P. en per strekkende meter worden 25 30 van deze kolossale zandzakken ge plaatst. Nu deze afsluitkade vol tooid is kan achter de afsluiting met de aanleg van de definitieve werken worden begonnen. Zodra deze gereed zijn worden de nylon zakken weer verwijderd en elders opnieuw gebruikt. Ingezonden mededeling CULTURELE VERENIGING OUWERKERK LEZING OVER: „DE PUBERTEITSJAREN VAN ONZE KINDEREN" Op de eerste bijeenkomst van dei Culturele Vereniging te Ouwer-J kerk sprak meyr. van Stapele-Ma- noth uit Steenwijk die het onder werp behandelde: „De puberteits jaren van onze kinderen". Spr. begon haar causerie met er op te wijzen dat opvoeden een moeilijke zaak is en dat er te veel ongeschoolde „opvoeders" worden losgelaten op de kinderziel. „Iemand klaar maken tot zelfstandigheid" - - dat en niet anders is opvoeden! - gaat niet zonder meer. Elke vorm van opvoeding is zelfopvoeding. Op indringende wijze behandelde de spr. de moeilijke stof en bena derde allengs het kind in de puber teitsjaren. Het kind gaat zich dan naar buiten keren, verdraagt geen inmenging meer en ontdekt ook zijn lichaam. Zeer noodzakelijk is dat de ouders in een sfeer van open heid vertrouwen op sexueel gebied scheppen en hun kinderen hierover inlichten. Het behoeft feitelijk geen betoog dat bijv. geprikkeldheid bij de meisjes en vermoeidheid begre pen moeten worden, het zelfde be grip wordt van de ouders gevraagd voor klungelachtigheid en onhan digheid van de jongens. Het kind heeft in deze periode juist meer steun nodig dan anders, men moet het brengen tot besef van verant woordelijkheid en niet afstoten. Zeer nadrukkelijk wordt geëist een ongeschonden vertrouwen en waar debesef van huiselijkheid. „Wat denk je er zelf van" is beter dan duizend en één geboden en verbo den. Dwingelandij wordt vervreem ding wat ten koste gaat van toena dering. Over het samenzijn van jongens en meisjes oordeelde spr. dat ook hier geen krampachtige houding past. De jeugd op gemengde scho len heeft een streepje voor. Aan gaande de beroepskeuze merkte spr. op dat men van het kind zelf dient uit te gaan. Moed en zelfver trouwen zijn altijd nog belangrij ker dan het beroep. Tenslotte wees spr. op het geheim van de opvoe ding: durven zeggen dat men tekort schiet. Men moet zich los maken als ouders van het kind en het piet trachten vast te houden: naarmate men meer loslaat, des te meer zal men behouden. Wethouder Kuijper dankte mevr. van Stapele voor haar boeiende in leiding. Des middags had de spreekster gesproken voor de be jaardensociëteit over „De oude dag". Op 13 nov. a.s. zal voor de Cult. Ver. optreden de bekende journa list de heer Reckman, verbonden aan Elseviers Weekblad en het Al- draAuapuo ufjz peiqSea uaauisS zal luiden „Achter de coulissen van een krant". De Amerikaanse luchtmacht heeft woensdag bekend gemaakt dat er vier pogingen zijn gedaan om proefraketten van ballonnen af de ruimte in te schieten, maar dat de proefnemingen zijn mislukt ten gevolge van slechte weersomstan digheden. De raketten hadden tot afstanden van 6500 km. de ruimte in moeten gaan. De Franse conservatieve leider Antoine Pinay heeft zijn program voorgelegd aan alle fracties van de Nationale Vergadering, uitgezon derd de communisten. Hij heeft de fractieleiders verzocht na te gaan of zij op basis hiervan willen deel nemen aan een regering. VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompetitie Wijziging programma 2e klasse B. Uitgesteld is de wed strijd Kloetinge I-MEVO I en in gelast de wedstrijd MEVO I-Kloe- tinge I (half 4, scheidsr. W. Bras). ZierikzeeTerneuzen Zaterdag 19 oktober speelt de schaakvereniging „Zierikzee" zijn eerste wedstrijd in de nieuwe com petitie tegen zijn aloude tegenstan der uit de Zeeuwse Schaakbond: Terneuzen. De Zierikzeese schaak vereniging is momenteel ingedeeld in de tweede klasse D van de Kon. Schaak Bond in welke klasse voorts zijn ondergebracht: Den Bosch, Brunssum, Philips, De Pion (Eind hoven), Max Euwe (Breda), Oss en Terneuzen. Indien „Zierikzee" za terdag volledig uit zal komen, ligt een overwinning op „Terneuzen" in de lijn der verwachting. nu z>e intercontinental i raket verrasten de russen de wERel d nu ween rttr hun .kunstmaan MARKTBERICHTEN CoOp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 16 okt. 1957 Andijvie f 12-15: Waspeen f 13; Rode kool f 11-13; Prei f 10-17; Tomaten f 37-45; Princessebonen I f 103; Witlof II f 38; Laxton Su perbe f 44-70; All. Pippin f 38-52; St. Remy f 53-57; Legipont Hh. TI f 69; per 100 kg. Bloemkool f 10-31; per 100 stuks. Laatste kwartier: 16 okt. te 14.44. 18 okt. Zon op 7.11, onder 17.42. Maan op 0.52, onder 15.12. Nieuwe maan: 23 okt. te 5.43. LAND- EN TUINBOUW Europese vlasmarkt zakt ineen door dumping Grote schade voor de telers 's-GRAVENHAGE, 16-10. Tijdens de vergadering van het bestuur van het Landbouwschap is met voldoe ning kennis genomen van een gent lemen-agreement binnen de Inter nationale vlasorganisatie. Hierbij hebben de spinners zich verplicht niet meer dan 10 van de totale behoefte aan Russisch vlas te ver werken. De andere 90 procent zal over de producerende landen worden ver deeld. Nu Russisch vlaslint tegen als op dumpingsniveau beschouw de prijzen wordt aangeboden, is de Europese vlasmarkt in elkaar ge zakt tot grote schade van de telers. Een verliesgevend prijspeil zal on getwijfeld in 1958 een aanzienlijke inkrimping van het Westeuropese vlasareaal tengevolge hebben, het geen, ook ten aanzien van de kwa liteit van de dan beschikbare grondstof, voor vlasspinners en lin nenwevers nadelig zal zijn. Van daar deze poging om eep lonende afzet voor Westeuropees vlas op nieuw mogelijk te maken. De rege ling zal waarschijnlijk op 15 no vember ingaan. Op aanbeveling van het Land bouwschap zijn ir. L. M. Bouten te Venlo, ir. J. A. Hendrix (Ned. Hei- demij). ir. J; J. Westerhof (Gront- mij) en mr. N. M. Zijn (Den Haag) tot bestuurders van de Stichting Instituut Bodemkartering benoemd. de oostcnsukss p.t.t heeft 2!/n Reeks bxzondere telefoonaonsujetineen no6 un nieuwe toleevoeebdoor een bepaald nuntiek re braaien kin men oe seinen van de avnstmaan horen, ine x wunsc radio op de &pnd nee ff op&6nombn WAT 2EQT DE HIT Verwachting tot vrijdagavond: Wind en huieii Vanavond en vannacht zwaarbe wolkt met regen; morgen nu en dan opklaringen, maar ook enkele buien; krachtige, tijdelijk storm achtige zuidelijke wind, ruimend naar west; iets kouder overdag. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 18 okt. 9.50 v.m. 22.45 n.m. BROUWERSHAVEN: 18 okt. 9.36 V.m. 22.20 n.m. HET WEERO VERZICHT DE BILT, 17-10. Gisteravond en vannacht passeerde het fronten systeem van een depressie bij IJs land ons land. Er viel daarbij 6-10 mm regen. Op de fronten volgde een zwakke rug van hogedruk die opklaringen bracht. Een storing, die uit het zeegebied bij de Azoren af komstig is, begon in de afgelopen nacht ten zuidwesten van Ierland snel in betekenis toe te nemen. Het bijbehorende regengebied bereikte vanmorgen Ierland en zuidwest- Engeland. Het is te verwachten, dat deze actieve depressie naar dc Noordzee zal trekken en de wind tot hard of stormachtig zal doen toenemen. Vanavond en vannacht zal de regenzone passeren, waarna morgen onstabiele polaire lucht ons land zal binnenstromen, waarin, naast opklaringen, ook enkele buien zullen voorkomen. Slechts met hen is goede controle mogelijk Vau de tijde va ndc Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" meldt men ons een toetreden van een 27-tal nieuwe leden, o.w. de Commissaris der Koningin in de provinoic Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot. Ook zit er groei in de jeugd- ledengroep. Het totaal is thans ge komen op 275. Terugziende op de afgelopen zo mermaanden, kan gemeld worden dat er weer flinke belangstelling bestond voor de excursies naar de zilvermeeuwenkolonies. Niet min der dan 1400 deelnemers, voor het merendeel vakantiegangers, maak ten de tochten mee. In totaal wer den vijftien rondleidingen gehou den in de avonduren. Uit vrijwilli ge bijdragen voor de Vogelwacht - na de excursies - werd een be drag van f 220 ontvangen. Ook enkele buitenlanders zoch ten - soms in groepsverband - con tact met het bestuur van de Vo gelwacht, om tochten te maken naar do vogelgebieden op Schou wen-Duiveland. In 1956 heeft de vereniging een bedrag van f 375 besteed voor een summier herstel van een der vogeleilandjes in de Flaauwersinlaag. Later werd van het ministerie van O. K. en W. be richt ontvangen, dat voor de helft in de kosten zal worden bijgedra gen. Bij de subsidie-aanvragen aan de gemeenten is gebleken, dat in het algemeen men sympathiek staat te genover het doel en streven van de Vogelwacht. In het jongste num mer van „Sterna" werd dienaan gaande nog eens onderstreept, dat de Vogelwacht geen zaak is alleen van de Westhoek, maar het gehele eiland omspant. Een plaats als Zie rikzee bv. had in de periode 1952- 1956 méér dan 1000 scholieren on der het gehoor van sprekers als Simon de Waard en J. P. Strijbos. Wat de bewaking van de broed- tencinen betreft, deze geschiedde tot dusver door dc politie en de controleurs-vogelwet. Deze bewa king is nog niet voldoende. Daar om heeft de vereniging het voor nemen de hulp in te roepen van de zg. vogelwachters. Daarvoor is no dig, dat men een goed zedelijk ge drag heeft en de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt. De vogelwach- ters worden in het bezit gesteld van een identiteitskaart. Zij kun nen bij aanzegging een proces ver baal doen opmaken. Gedacht wordt aan 50 vogehvachters, die voor de volgende plaatsen bestemd zijn: Ouwerkerk (2), Nieuwerkerk (2), Zierikzee en omgeving (10). Sir- jansland en Dreischor (6), Schud- debeurs-Noordgouwe (4), Zonne- maire (4), Brouwershaven (6). Kerk- werve (2), Sexxjoskerke-Noordwelle (2), Scharendijke-Looperskapellc (2), Renesse (6), omgeving Burgh- Haamstede (10). Tezamen een flink aantal dus, maar gehoopt mag worden dat hiervoor de mensen worden gevonden. Een ieder op het eiland is immers ten zeerste gebaat bij een rijke vogelstand, die bos, duin en veld stoffeert en vreemde lingen trekt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2