Mdk SMALLEGANGE Coöperatie I R. P. HOGERHEIJDE Dat zomerse gevoel óók in 't najaar SPORTKLEDING VOETBALKLEDING J ZAALSPORTKLEDING i CLUBKLEDING j TURNKLEDING I BALLETKLEDING BUITEN SPORT KLEDING Fa. Frans Koevoets Sint Domusstraat Onze advertentierubriek „SUCCESJES" is iedere dag opnieuw voor velen interessante lectuur De reactie's op onze gerubriceerde annonces (1-4 regels f 1,-) bewijzen dat men ze SPELT I Voor elk figuur de juiste BEHA Grote sortering in alle model len vanaf f 1,95. Met maag stuk vanaf f 4,75 Dam 21 - Zierikzee Aboneert U op dit streekblad Wilt u geld overhouden Komt dan ook naar Dageraad" Op Huishoudelijke Artikelen en Textiel geven wij steeds 10°/0 dividend Op onze Kruidenierswaren 5% Dit telt mee Profiteert ervan Haalt een boekje en wordt lid of verbruiker van de vaw het Nederlands ZuivelbureauRijswijk (Z-H) VERBETERING In de vrijdag 11 oktober j.l. geplaatste advertentie van VERHAGE'S Galanterie- en Speelgoedhuis stond: Een nieuw produkt is de „TINNIE SPONS". Dit moet zijn: „T1NNIC SPONS", prijs f 1,35 Garage Gebr. de Jonge St. Jacobsstr. - Tel. 56 - Zierikzee Havenplein 15 - Telefoon 1 Zierikzee Heden wederom reclame prijzen Dat gevoel van door-en-door fit, in-gezond terugkomen van vakantie - dat houdt u héél het jaar met melkDenk immers aan de drie „waarheden als een koe"1. melk bevat 68 futgevende voedingsstoffen, o.a. het kostelijke melk-eiwit 2. melk geeft weerstand tegen bjjna alle ziekten 3. melk staalt hart en zenuwen met kalk, mineralen en vitaminen. En melk is lekker! S.G.P. afd. Zierikzee TIJDREDE D.V. donderdag 17 oktober a.s. hoopt ds. J. v. d. POEL (Oud- Geref. predikant te Ede), een tijdrede uit te spreken in het kerkgebouw van de Ger. Gem. Sint Domusstraat, Zierikzee. Aanvang 7.30 uur Het bestuur Licht gerookt mager spek halve kg. 85 ct. 200 gram prachtige magere, gerookte en gekookte ham voor 100 ct. 200 gram Corned Beaf voor 100 ct. 200 gram Gelderse gekookte worst voor 100 ct. 200 gram Cervelaatworst voor 100 ct. Gekookte varkenslever 60 ct. per 100 gram Gelderse rookworstjes voor 95 en 118 ct. (Gewicht 250 gr.) Gerookt vet spek per halve kg 90 ct. Gerookt mager spek per halve kg 100 ct. ORCON-overalIs in blauw, khaki of wit zijn toch 'n klasse apart Verkrijgbaar bij: fa. Wed. H. v. Geesbergen en Zoon Hoek Korte St. Janstr.- Fontein - Telefoon 486 Zierikzee ttEER KEU6. B6LTER6 jjiaaaaaij CURSUS BLOEMBOLLENTEELT NODIG VOOR „ERKENNING" Naast gladiolen ook belangstelling voor tulpen (Eigen bericht) Nu de gladiolenteelt zich op de eilanden (met name op Schotuoen- Duiveland) en in het westen van Brabant vaste voet heeft weten te verwerven, beginnen vooruitstre vende kwekers ook belangstelling te krijgen voor de teelt van andere gewassen, met name tulpen. Om deze teelt te kunnen uitoefe nen is echter een erkenning als kweker van het Produktschap voor Siergewassen nodig. Het Produktschap stelt aan de adspirant-kweker eisen betreffen de theorie en praktijk van het bloembollenvak. Daarom is een theoretische opleiding nodig, en de gedachte, tot zulk een opleiding te komen, vond met name steun bij de heer Wattèl, hoofdassistent van het Rijkstuinbouwconsulentschap te Goes. De afd. Noordbrabants Westhoek van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur o.l.v. de heer D. P. van Es heeft met vooruitzien de blik reeds stappen gedaan, om te komen tot stichting van een avond vakcursus „Bloembollenteelt". Verscheidene kwekers hebben zich hiervoor reeds opgegeven en men verwacht dat nog meerderen aan deze cursus zullen willen mee doen. Belangstellenden kunnen zich richten tot de heren H. Duine, secr. DE BEVOLKING VAN NEDERLAND Volgens opgave van het C.B.S. bedroeg het aantal huwelijken in Nederland in de eerste 8 maanden van dit jaar 61.646 (v.j. 59.786). Het aantal levendgeborenen bedroeg 157.406 (v.j. 156.937) en het aantal overledenen 52.948 (v.j. 57.766). Het aantal emigranten bedroeg in te eerste 8 maanden van dit jaar 45.921 (v.j. 40.052) en het aantal im migranten 31.302 (v.j. 31.852). Op 1 september jl. had ons Nederland 11.045.950 inwoners. van de Kon. Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur te Dinteloord, en D. P. van Es, „Olmendaal", De Heen. Als plaats, waar deze cursus zal worden gehouden, denkt men aan Steenbergen, maar terzake is nog niets beslist. De mogelijkheid, met name voor de teelt van tulpen op de klei gronden, is afdoende bewezen. Zo wel bij de kwekerij als de handel bestaat hiervoor belangstelling. Wil deze teelt werkelijk iets gaan betekenen, dan moet ze uitgeoefend worden door vakmensen. En het doel van deze cursus is, op te lei den tot vakmanschap. Zij die geïnteresseerd zijn, dienen zich wel zo spoedig mogelijk op te geven, des te eerder kan men met de winter-avondcursus aanvangen. KERKNIEUWS Ned. Herv, Kerk Beroepen te Opheusden: J. van Dijk, Gameren. Aangenomen naar Warnstiens- Wartena: kand. G. J. Dijkstra, Gor- redijk. Bedankt voor Sliedrecht: T. Poot, Haaften. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Zierikzee (2e pred.- pl.): G. J. Buys, Papendrecht en C. Noordegraaf, 's-Gravendeel; te Midwolda: J. H. Carlier, Zutpen en A. H. Schippers, Hillegom. Ger. Gemeenten Bedankt voor Barneveld: W. C. Lamain, Grand Rapids (Michigan, U.S.A.). Evang. Luth. Kerk Drietal te Dordrecht: L. G. Chr. Grabandt, Leeuwarden, H. Johan nes, Vlissingen en J. A. Roskam, Beverwijk; te Edam-Monnikendam: K. Berveling, hulpprediker, Stads kanaal, G. Fafié en J. H. Smit Duyzentkunst, Amsterdam. SIRJANSLAND Bejaardensamenkomsten starten deze week Donderdag 17 oktober (2 uur) wordt weer de eerste samenkomst van bejaarden gehouden in het in middels begonnen seizoen. In het vervolg zullen de samenkomsten op dinsdagmiddag worden gehouden. Op deze eerste bijeenkomst zal me vrouw van Stapelen vragen beant woorden, die bij de bejaarden kun nen leven. Evenals vorig jaar zijn allerlei attrakties aanwezig en zal voor traktaties worden gezorgd. Een aantal mensen heeft zich weer beschikbaar gesteld voor de orga nisatie en de bediening. Gehoopt wordt uiteraard dat zo veel moge lijk bejaarden van de bijeenkom sten zullen willen profiteren. Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland 70 jaar ROTTERDAM, 12-10. Voorafge- gaan door een gisteravond in de Rivièrahal te Rotterdam gegeven feestconcert herdenkt de Konink lijke Bond van Zang- en Oratori umverenigingen in Nederland van daag in de Maasstad het zeventig jarig bestaan. De afgevaardigden van vele ko ren uit alle delen van ons land zijn vanochtend - voordat zij zich in de feestvergadering verenigden - op het stadhuis door de burgemees ter, mr. G. E. van Walsum, begroet. Deze meende, dat Rotterdam een belangrijke plaats inneemt in de bond, omdat van de 300 aangeslo ten koren niet minder dan 28 uit Rotterdam afkomstig zijn. Spreker achtte de activiteiten, die door de ze organisatie in ons land geleid en gecoördineerd worden voor het cul turele leven van grote betekenis. De landelijke voorzitter, de heer C. Overbeek, zei daarop, dat het bestaan van de oratoriumvereni gingen niet meer zo onbekommerd is als voorheen. De jongeren treden niet meer zo vlot toe en bovendien dreigt het gevaar, dat de mensen zich in hun ontspanning door an deren laten bezighouden en zo in de sfeer van passiviteit geraken. LAND- EN TUINBOUW Russische concurrentie op de vlasniarkt wordt steeds groter Nederlandse export loopt gevaar GOES, 12-10. De Russische con currentie op de vlasmarkt wordt steeds sterker met als gevolg dat de exportmogelijkheden van het Nederlandse produkt ernstig ge vaar lopen. Het grote kwantum en de lage prijs van het Russische vlas maken dat de Schotse en Ierse spinners, de voornaamste afnemers van Nederlands en .Belgisch vlas lint, thans reeds voor 55 aan Russisch vlas importeren. Dit werd meegedeeld in de vergadering van het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. Opgemerkt dient te worden, dat Rusland uitsluitend slechtere kwa liteiten levert, terwijl de behoefte aan goede kwaliteiten nog steeds uitsluitend in west-Europa kan ge dekt worden, aldus het Zeeuwse C.B.T.B.-bestuur. Wellicht zal het betere vlas daardoor gedeeltelijk buiten de Russische concurrentie- sfeer kunnen blijven. Wanneer de Russische concurrentie aanhoudt, zal er op gerekend moeten worden, dat het areaal in de toekomst sterk zal teruglopen. Het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. is van mening, dat alleen op politiek niveau een oplossing voor de huidige moeilijkheden kan worden verkregen. „Rugby" te Burglisluis BURGH II-BROUWERSHAVEN I 3-5 Mid voor Kooman scoort vyfmaal Brouwershaven bracht Burgh II een volkomen verdiende nederlaag toe in een wedstrijd die niet onder voetballen thuishoort. De toeschou wers hebben zich kunnen ergeren aan de manier waarop twee elftal len probeerden elkaar zo veel mo gelijk lichamelijk letsel toe te brengen. De oorzaak van dit alles was de arbiter, die deze middag de spelregels zo verminkte, dat dit een aanfluiting betekende voor het Zeeuwse scheidsrechtercorps. Burgh kwam met enkele invallers in het veld terwijl Brouwershaven volle dig was. Het begin van de wed strijd kenmerkt zich door een paar mooie Burgh-aanvallen, waarin Deurloo voor open doel komt, maar door twee Br haven verdedigers genomen wordt, maar de scheids rechter laat doorspelen. Br.haven forceert dan een corner, die door v. d. Wielen uitstekend wordt ge nomen. en waaruit, doordat keeper v. d. Pol te vroeg uitliep. Kooman scoorde (0-1). Br.haven is nu veel sterker en de Burgh-verdediging heeft handen vol werk het gevaar te keren. De enkele Burgh-aanval len stuiten geregeld op buitenspel. Bij een dezer aanvallen krijgt J. Hanse in buitenspelpositie de bal en schiet hard in (1-1). Doordat Stoel te laat ingreep krijgt Kooman in duidelijke buitenspelstand de bal en het is 1-2 Burgh laat echter de moed niet zakken en vooral de klei ne v. Beveren verzet bergen werk. M. Hanse krijgt dan de bal op de vleugel en geeft een rollertje naar zijn broer die weer buitenspel staat maar ondanks de Br haven-protes ten. schiet hij hard in (2-2). Het spel wordt nu zeer hard en bij een van de vele botsingen wordt v. Nieu- wenhuizen gewond, waardoor hij zich na de rust laat vervangen, wat voor Burgh een geduchte verzwak king betekent. Door twee verdedi- gingsfouten maakt Kooman er voor de rust nog 2-4 van. Na de rust houdt de Burgh-achterhoede het in paniekstijl goed vol. Br.haven krijgt legio kansen, maar het goede schot ontbreekt. Burgh stuurt het niet VOETBAL Nederland-België parlementair op 28 oktober Naar Belga meedeelde, zou de voetbalwedstrijd tussen Nederland se en Belgische parlementsleden op 2 november worden gehouden. Van Nederlandse zijde deelt men nu mee, dat de wedstrijd wordt gehou den op maandagavond 28 oktober om 19.30 uur te Antwerpen. Heugelsportvereniging „Oostersehelde" 14-jarige sleepte wisselbeker 1957 in de wacht Een 14-jarige hengelaar, de jon geman L. Verloo tiit Zierikzee, heeft zaterdagmiddag de wisselbeker 1957 in de wacht gesleept bij de laatste viswedstrijd in het seizoen van de hengelsportver. „Oostersehelde". De jaarlijkse hoofdprijs werd gewon nen door de heer C. J. Schot. Niet onvermeld mag blijven dat de heer G. J. Wilbrink het genoegen mocht smaken om met één worpdrie vissen op het droge te brengen. Voor deze wedstrijd, gehouden onder een stralende herfstzon, be stond zeer grote belangstelling. Al met al zien de hengelaars te rug op een zeer goed geslaagd sei zoen. De uitslagen zijn: 1. J. Schot Bzn.; 2. G. Verloo; 3. S. v. d. Berge; 4. L. Verloo; 5. C. P. v. d. Werve; 6. C. H. v. Schelven; 7. J. Quist; 8. J, C. Sinke; 9. C. J. v. Dienst; 10. A. Klink; 11 J. C. Schiettekatte; 12. B. Lasser; 13. W. Kristelijn; 14. C. J. Schot; 15. G. J. Wilbrink; 16. P. Pieters; 17. G. v. Ballegoyen; 18. P. v. d. Welle; 19. J. Zwarte- poorte; 20. M. Heijboer; 21. C. J. Saman; 22. C. den Oss; 23. C. J. Berman; 24. F. C. Hanse. verder dan twee corners die niets opleveren. Kooman maakt dan zijn Be doelpunt doordat v. d. Pol de schuiver liet glippen (2-5). De rechtsback van Br.haven veroor zaakt dan een strafschop maar de scheidsrechter geeft op 4 meter van het doel een indirecte vrije schop, die naast geschoten wordt. Renters zet dan nog eens mooi voor en het is Deurloo die ineens inschiet (3-5). Met deze stand komt het einde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 6