Nog kans op controle op aardsatellieten en ruimteschepen ÜWATOA' STAD EN PROVINCIE DE VOORUCHTING VAN DE MIDDENSTAND IN NEDERLAND Opklaringen 7 is weer Snel handelen echter noodzakelijk NEW YORK, 14-10. De Britse mi nister van Staat, Allan Noble, heeft maandag in de politieke commissie van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties verklaard, dat er nog een kans bestaat om de ont wikkeling van aardsatellieten en ruimteschepen onder internatio naal toezicht te plaatsen. Engeland is bereid deel te nemen aan een technische studie van een inspectie-stelsel - los van andere ontwap'eningskwesties - om te ver zekeren dat de voorwerpen die de ruimte ingezonden worden alleen voor vreedzame doelen gebruikt worden. Noble wees er op, dat de ont- werp-resolutie over de ontwape ning die door de Verenigde Staten, Engeland en nog 21 landen bij de commissie is ingediend, om een dergelijke studie vraagt. Hij waar schuwde evenwel, dat men snel moet handelen, voor de ontwikke ling van de ruimtevaart een gro tere vlucht neemt en toepassing van controle moeilijker zou worden. De resolutie die Noble verde digde, bevat de volgende voor stellen: DE ONTDEKKING VAN AMERIKA Prins Bernhard opende tentoonstelling UTRECHT, 14-10. Prins Bernhard heeft vanavond in het Spaans- Portugees en Ibero-Amerikaans In stituut te Utrecht in zijn kwaliteit van voorzitter van de Stichting van het Instituut de tentoonstelling, ge wijd aan „de ontdekking van Ame rika en haar weerslag in Neder land" officieel geopend. Prins Bern hard bracht onder de aandacht, dat dr. Gerardo Valencia, lector in de Spaans-Amerikaanse letterkunde en geschiedenis aan dé Rijksuniver siteit te Utrecht, geholpen door een kern van geestdriftige medewer kers een merkwaardige verzame ling oude landkaarten, boeken en gravures bijeen gebracht heeft, die een goede indruk kan geven van de tijd waarin zij gebruikt werden. In de afdeling kaarten - een honderd tal, de één nog fraaier en belang wekkender dan de andere - zijn de vermaarde Hollandse kartografen vertegenwoordigd, zoals Blaau en Hondius. Ook zijn er enkele Itali aanse en Franse kartografen ver tegenwoordigd. I Opschorting van kernproeven met directe instelling van doel matige internationale controle. O Staking van de vervaardiging van splijtbaar materiaal voor kernwapens. Q Vermindering van de voorra- den kernwapens door gebruik van splijtbaar materiaal voor vreedzame doelen. A Beperking van gewone bewa pening. C Garanties tegen verrassings- aanvallen. Bestudering van maatregelen voor controle van ruimtera ketten. H Voortzetting van de ontwape- ningsbesprekingeQ. Vreemde geloofsbelijdenis De neger-„rock and roll"- zanger „Little Richard", die thans in Australië optreedt heeft vier met diamanten bezette ringen, ter- waarde van ruim dertigduizend gul den, in de nabij Sydney stro mende rivier de Hunter ge worpen, om een „bewijs te geven van zijn geloof in God". „Little Richard" ver klaarde dat zijn saxofonist, Clifford Burks, hem had uit gedaagd de ringen in het wa ter te gooien, om zodoende een bewijs van zijn geloof te geven. Bespreking regering- Stichting van de Arbeid 's-GRAVENHAGE, 14-10. Heden- middag vond op het ministerie van Economische Zaken tussen enkele vertegenwoordigers van de rege ring en de Stichting van de Arbeid een oriënterende bespreking over de sociaal-economische situatie ats. Van regeringszijde namen aan deze bespreking deel de minis ters van Sociale Zaken en Volksge zondheid, van Economische Zaken van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, alsmede de Staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, en van Econo mische Zaken, aldus wordt mede gedeeld door de persdienst van het ministerie van Economische Zaken. Het bureau voor de volkstelling in Tanganjika heeft ontdekt, dat nabij het Victoria-meer een 123-ja- rige inheemse vrouw woont. Zij heeft een zoon van 93 jaar. ZIERIKZEE Tweede bijeenkomst N.C Morgen (woensdag)avond bel< de plaatselijke afdeling van de N. C.V.B. haar tweede bijeenkomst in dit seizoen in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw. Als spreker hoopt op te treden de heer J. A. van Ben- nekom, hoofd van de Chr. kweek school te Middelburg, met als on derwerp: „In de branding van het leven". Belangstellenden zijn ook hartelijk welkom. ELLEMEET Afd. Noordwelle Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordwelle en om streken van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen hield vrijdag jl. te Ellemeet een vergadering in de zaal van café van der Have, onder lei ding van de presidente mevr. C. Elenbaas-Kik. Een speciaal woord van welkom werd gericht tot mevr. Wegener-Sleeswijk uit 's-Gra- venhage en tot de leden van de afd. Brouwershaven. Mevr. Wegener hield een boeiende en interessante causerie over „De opvoedingsmoei lijkheden van ouders met kinderen van alle leeftijden". Spreekster, be handelde de verschillende perioden der kinderen, o.a. de kleuters roet hun fantasie, die in werkelijkheid wordt veranderd, de partiële lui heid bij de lagere schoolleeftijd. Ook de moeilijkheden bij de oudere leeftijdsgroepen werden besproken. Mevr. Wegener gaf tot slot nog een tweetal schetsen over de „Platte landsvrouwen" omstreeks 1900 en 1957, welke bijzonder in de smaak vielen. De presidente dankte mevr. Wegener zeer hartelijk voor de leer zame avond. Ook mevr. Jansen- Glas, presidente van de afd. Brou wershaven sloot zich hierbij aan. Twee jaar rijksmiddenstandsconsulenten OVERSTROMINGEN IN TEXAS DALLAS, 15-10. Delen van Te- xas zijn geteisterd door overstro mingen. Honderden mensen moes ten hun woningen verlaten. Tot nu toe heeft de ramp één slachtoffer geëist. Voorts joegen drie wervelstor men over het zuidoosten van Texas. Meisjes op avontuur Twee 22-jarige Duitse meisjes zijn door de Egyptsche politie te Port Said aangehouden, omdat zij Egypte op onwettige wijze waren binnengekomen door van het Li beriaanse tankschip „World Indu stry" af in het Suezkanaal te dui ken om een bezoek aan, Egypte te brengen. De meisjes zeiden, dat zij drie maanden geleden waren vertrok ken voor een reis om de wereld. Na door Nederland, België, Zwit serland, Frankrijk en Spanje te zijn gereisd, waren zij te Cadiz aan boord gegaan van de „World In dustry". DE KUNSTMAAN BOVEN AMSTERDAM MOSKOU, 14-10. Naar uit een maandag te Moskou bekend ge maakt tijdschema voor de Russi sche kunstmaan blijkt, zal deze op woensdagmorgen 16 oktober te ruim kwart voor vijf (04.47 uur) boven Amsterdam passeren Een minuut vroeger zal de satelliet boven Schotland (Glasgow) zijn en twee minuten later boven München in zuid-Duitsland. De kunstmaan trekt dan dus van het noordwesten naar het zuid-oosten een baan door de lucht. I De werkzaamheden van de Mid- denstandsvoorlichtingsdicnst in Ne derland ztfn begonnen met de aan stelling van rijksmiddenstandscon sulenten in elke provincie, nu twee jaar geleden. De dienst is een af deling van het Directoraat-Gene raal voor de Middenstand en het Toerisme van het ministerie van Economische Zaken. De taak van de rijksmidden standsconsulenten en van de dienst waartoe zij behoren, valt in drie delen uiteen, nl. het geven van voorlichting aan de middenstand over de inhoud en het doel van de overheidsmaatregelen, die voor de middenstand van belang zijn. Ver der het geven van voorlichting op bedrijfseconomisch gebied, dus bv. inlichtingen en adviezen over fi- nancierings- en bedrijfsruimtepro blemen, opvoering produktiviteit en dergelijke. Tenslotte het infor meren van het departement over kwesties van plaatselijk en regio naal belang, teneinde dé overheid in staat te stellen met deze speci fieke belangen zo goed mogelijk rekening te houden. Deze opdracht, nl. het geven van voorlichting aan de middenstand enerzijds en het informeren van het departement anderzijds, is ech- er niet de enige, die aan de rijks middenstandsconsulenten op hun weg is medegegeven. Hun is tevens opgedragen op het terrein van de voorlichting slechts aanvullend werkzaam te zijn in die zin, dat zij geen activiteiten aanpakken, die reeds in voldoende mate door daar voor competente instellingen, in het bijzonder de middenstandsorgani saties, worden verricht. Wat heeft de Rijksmiddenstands- voorlichtingsdienst nu zoal gedaan? In het kader van de collectieve voorlichting - de voorlichting (jus aan groepen van middenstanders of andere groepen, waarmede de mid denstand heeft te maken - hielden de consulenten in de afgelopen ja ren circa vierhonderd spreekbeur ten. Zij deden dit voor plaatselijke en regionale afdelingen van vak- of standsorganisaties, voor plaatse lijke verenigingen van winkeliers en ambachtslieden, voor ledenjyan inkoopcombinaties, voor ambtena ren van Kamers van Koophandel, voor kringen van burgemeesters, voor beheerders van administratie kantoren, voor plaatselijke V.V.V.'s enz. enz. Andere onderwerpen Bleven de onderwerpen, die zij behandelden aanvankelijk in hoofd zaak beperkt tot de samenstelling en het doel van de Rijksmidden- standsvoorlichtingsdienst, weldra vroegen onderwerpen van de meest uiteenlopende aard de aandacht, zoals de opvoering van de produk tiviteit, de kredietverlening aan de middenstand,, nieuwe vormen in de detailhandel, de gevolgen van maat schappelijke structuurwijzigingen als bv. door industrialisatie, het be lang van een goede boekhouding, bedrijfsruimteproblemen en het.be lang van het toerisme voor de middenstand. Vele malen maakten midden standsconsulenten deel uit van een forum. Zij leidden daarnaast dis cussiegroepen, waarin de midden standers zelve hun problemen1 van alle kanten bekeken. Verder sti muleerden zij het oprichten 'van bedrijfsversterkingsclubs, wa'arin de deelnemers door het uitwisselen van ervaringen en cijfers trachtten van elkaar lering te trekken. Op verzoek van laatstgenoemde zal de afd. Noordwelle e.o. een tegen bezoek brengen aan Brouwersha ven. Tevens kan dan de schilde rijententoonstelling van de heer Kooistra worden bezichtigd. Dank zij de medewerking van de dames Gré Ringelberg en Jo den Boer bracht de collecte ten bate van de reclassering een bedrag van f 17,95 op. BROUWERSHAVEN Voordrachtsavond Sterman voor het Nut de maatschappij „Tot Nut Algemeen" te Brouwersha ven begon haar winterprogramma met een voordrachtsavond door de heer Otto Sterman. Deze avond, welke gehouden werd in hotel „Ja cob Cats", werd gegeven in samen werking met de Nederlandse Stich ting voor Culturele Samenwerking met Suriname en de Nederlandse Antillen. De voorzitter, de heer P. Lijbaart verwelkomde de goed gevulde zaal, in het bijzonder de heer Sterman, die hij als één der groten op het gebied der voordrachtskunst schet ste. De heer Sterman, die reeds be kendheid geniet door zijn optreden voor radio en televisie begon zijn programma met proza, waarin hij o.a. de slavernij behandelde (van Magdalene Paz) en „De geboorte van een spiritual" van Natalie Cu- rits-Burlin. Vooral het laatste stuk proza was zeer interessant, daar men doorgaans wel de negro-spiri- tuals kent maar niet hun ontstaan. Vervolgens gaf de heer Sterman een tweetal bijbelse vertellingen weer, opgetekend door James Wel don Johnson. Hierin wist de voor drachtskunstenaar op bijzondere wijze deze verhalen weer te geven op de wijze zoals dit geschiedt bij de negers tegen de kinderen. Voor de pauze werd poëzie voor gedragen waarvan we noemen „Ik ben een neger" van Langston Hug hes, „Bij "gesloten poort der gerech tigheid" van Joseph Cotter, „Ook ik ben Amerika" van Langston Hughes en „Gebed van ouwe Joe" van Jack Gilbert. Op zeer boeien de wijze wist de heer Sterman het publiek aan zich te binden. Na de pauze volgden enige negersprook jes en legenden, zowel Afrikaanse als West-Indische, welke geschoeid waren op humoristische grondslag. De heer Lijbaart dankte de heer Sterman voor het gebodene dat, ge zien het applaus op hoog peil stond. Bejaarden verzorgden Zeeuwse collekte Een tiental ouden van dagen uit Brouwershaven heeft zich op ver zoek van de plaatselijke ontspan ningscommissie voor bejaarden dit maal belast met de inzameling van de bekende jaarlijkse Zeeuwse Col lecte. Hun medewerking heeft een zeer gunstige opbrengst opgeleverd van f 159,73. Dit bedrag is nog f 19,64 hoger dan de Zeeuwse Col lecte van 1956. A<lj. directeur Dieren-Gezoiidheidsdicnst Zeeland ontslag aangezegd Het bestuur acht haar gezag ondermijnd nog aan dr. Grootenhuis voorge steld ontslag te nemen, maar dr. Grootenhuis is hierop niet inge gaan. Het bestuur heeft hem toen ontslag aangezegd. Daarop heeft dr. Grootenhuis ge adviseerd een commissie te benoe men aan welker uitspraak beide partijen zich zouden binden. Het bestuur ging echter op deze sug gestie niet in. Het bestuur deelde verder mede, dat het personeel van deze privaatrechtelijke stichting niet in ambtelijk verband werk zaam is, zodat een beroep op het ambtenarengerecht niet mogelijk'is. De beslissing van het bestuur is voorgelegd aan de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Zeeland. Desgevraagd heeft dr. Grootenhuis medegedeeld, dat hij zich niet bewust is van gezagson dermijning. GOES, 14-10. Het bestuur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland heeft ge meend de adjunct-directeur van de dienst, dr. G. Grootenhuis, niet lan ger te kunnen handhaven. Hem is dan ook per 1 januari 1958 ontslag aangezegd. Dit is naar aanleiding van de moeilijkheden, die reeds geruime tijd bestaan tussen de dienst ener zijds en dr. Grootenhuis anderzijds. Het bestuur verklaarde, dat de moeilijkheden waren ontstaan door gezagsondermijning door dr. Groo tenhuis en het beledigen van- de voorzitter van de dienst, de heer J. P. Lindenbergh. Dit kon het be stuur niet langer tolereren, zo werd medegedeeld. Wel heeft het bestuur ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen 3e kwartaal 1957 Ijzerzaagje, rubberslang, 4 por- temonnaies met inhoud; zakdoek; meisjesvest; stromatras; 2 sjaals; bankbiljet; étui; Zeeuwse broche; 4 ballpoints; 2 portemonnaies; kin- dei-tasje; 3 planken; capuchon van een regenmantel; ringetje; auto binnenband; dameshoed; sleutel voor rolschaatsen; regenpijp; jon gensjas; ondergebit; 2 alpinomut sen; kinderschoentje; 2 kinderpor- temonnaies met inhoud; rijwiel- pomp; kinderbril; spijkerbroek met riem; dasscpld; 2 kinderjasjes; zak mes; kinderregenjas; gymschoen: halskettinkje; trouwring; regen mantel; band van een regenmantel slinger van een auto; jongensjas hoes van een paraplui; kinderon derjurk; 1 paar klompen; knielaars 1 mud gerst; duimstok; 1 doos bak- kerszeep; duimstok; fototoestel; 1 muntbiljetten; haarstrik; trekhaak; armbandje; damesvest; 2 kinder- portemonnaies; zwarte regenpijp; gummipop; tas met inhoud; zak mes; bal; bijbel; haarstrik; 3 vul pennen; 2 vulpennen en potloden in étui; 1 paar sokken; gezangen boekje; zeis; ceintuur; broodtrom mel; bijl; halssnoer; deksel vaneen watertank; oorbel; diverse wanten, handschoenen en rijwielen. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-10. Het weer wordt in west-Europa beheerst door een hogedrukgebied, dat zich maandag juist boven ons land ontwikkelde. Maandagavond vormde zich vooral in het midden en zuiden van het land weer een dichte mist, die dins dagmorgen tot beneden de grote ri vieren was teruggedrongen. Elders in het land kwamen ook opklarin gen voor. Op de oceaan bevindt zich een diepe depressie tussen Groenland en IJsland. Randstorin- gen koersen eerst in een snel tempo over de oceaan, maar voor de Ierse kust wordt de beweging vertraagd. Een van de storingen zal morgen over de Noordzee trekken waar door de wind iets gaat toenemen, voornamelijk langs de Wadden- kust. De kans op mist wordt daar door kleiner. Morgen overdag ko- Verwachting tot woensdagavond: Vannacht en morgenochtend hier en daar mist. Morgen overdag op klaringen en droog weer. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke rich tingen. Weinig verandering in tem peratuur. 16 okt. Zon op 7.08, onder 17.47. Maan op 23.36, onder 14.06. 17 okt. Zon op 7.10, onder 17.44. Maan op onder 14.41. Laatste kwartier: 16' okt. te 14.44. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 16 okt. 7.33 v.m. 20.04 n.m. 17 okt. 8.28 v.m. 21.15 n.m. BROUWERSHAVEN: 16 okt. 7.14 v.m. 17 okt. 8.12 v.m. 19.38 n.m. 20.50 n.m. 's-GRAVENHAGE. De minister van Financiën, de heer H. J. Hof- stra, heeft in zijn departement een staatscommissie geïnstalleerd, die een studie zal maken van de maat schappelijke functie, die het kadas ter nu heeft, en voorts de wense lijkheid van een wettelijke regeling voor deze materie zal overwegen. men enkele opklaringen voor en blijft het overwegend droog. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. i Koop zo'n Kwatta elke week! Ingezonden mededeling ■«aai lOOgram OOSTERLAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over september. Geboren: 27. Lena, d. van A. de Bruine en D. J. Beverloo. Overleden: Adriaan Kornelis Hoogerhuis, 69 j.; Lena Padmos, weduwe van Th. Jumelet, 62 j., wonende te 's-Gravenhage; Maatje Bouwman, echtgenote van L. M. v. d. Werf, 69 j.; Willem Goudzwaard, 81 j. Vertrokken: A. L. M. Zeijler, echtgenote van P. L. v. Malland, en gezin naar Rotterdam; J. H. v. Eenennaam naar 's-Gravenpolder; J. A. Laban en echtgenote naar Nieuwerkerk. TONEEL EN FILM Chr. Filmactie brengt film te Zierikzee Nadat verschillende jaren van de Chr. Filmactie ter plaatse niets ver nomen was, staat thans een film op het programma, die a.s. zaterdag 19 oktober- in het Ned. Herv. ver enigingsgebouw zal worden ver toond. Het betref hier de Cefa-film ,Jeugd in de branding". Op indringende wijze wordt in deze film het jeugdprobleem ge steld in het milieu van gymnasiaal en middelbaar onderwijs. Een der hoofdfiguren is Martin Brucj, leer ling van de hoogste klas van het St. Veith-gymnasium, die door sommigen van zijn leraren wordt beschouwd als een driftig en on geremd jongmens en zelfs een leu genaar. Zijn positie op de school wordt nog moeilijker, als na een woordenwisseling met de klasse- leraar deze aan een hartaanval overlijdt. Er komt echter een uiterst bekwame lerares, Helma Krauss, die ook een eminent paedagoge blijkt te zijn en met taaie volhar ding de weg vindt tot de ontoegan kelijk schijnende natuur van Mar tin. Zij weet te bewerkstellingen dat Martin zijn nihilisme overwint. De leraar oude talen echter kan Martin niet zetten en poogt hem te doen zakken voor zijn eindexamen, maar een gecommiteerde steekt hem de helpende hand toe en Mar tin's zege is tegelijkertijd de zege van Helma Krauss, die straks weer geroepen wordt een nieuwe gene ratie te leiden door de branding waarin de jeugd staat en komt te staan. Een film met een verheffende strekking, die wij gaarne aanbe velen. KONINGIN ELIZABETH HIELD REDE VOOR CANADESE PARLEMENT Accent viel op noodzaak van N.A.V.O. OTTAWA, 14-10. Koningin Eli zabeth van Groot-Brittannië heeft maandag in haar toespraak voor het Canadese parlement kwesties op binnenlands en buitenlands ge bied aangeroerd. Inzake het Britse gemenebest gaf zij te kennen dat dit gemenebest door de toelating van landen die pas zelfbestuur ge kregen hebben zowel uitgebreid als versterkt wordt. Volgens de konin gin zijn haar ministers voorts van oordeel dat de deelneming van Ca nada aan de Navo van groot belang is voor het behoud van de vrede. Daarom zal men u (het Canadese parlement) verzoeken de moderne defensieve strijdkrachten te hand haven. Deze strijdkrachten zullen met die van onze bondgenoten een afschrikwekkend geheel blijven vormen voor elk land dat een aan val wil ondernemen op een of an der lid van dit bondgenootschap, aldus koningin Elizabeth. Zij ver klaarde verder dat Groot-Brittan nië en Canada in de Verenigde Na ties moeten trachten instemming te vinden voor een overeenkomst, waardoor de vrede bewaard blijft en een ontwapening op grote schaal teweeg wordt gebracht. De koningin sprak ter gelegen heid van de opening van het 23ste Canadese parlementsjaar. Duizen den Canadezen juichten haar toe toen zij naar het parlementsgebouw reed. De koningin droeg een kro ningsgewaad. VERENIGING VAN RECHTZINNIG HERVORMDEN TE ZIERIKZEE Lezing over: „Beslissende jaren in het leven van Calvijn" zijner leermeesters en enkele vrien den grote invloed op zijn levens richting hebben uitgeoefend. Op 21- jarige leeftijd ging de student Cal vijn, hoewel toen nog R.K., reeds uit prediken, waarbij hij vooral aan het Woord Gods vasthield, waar van men niet mag afwijken. Het jaar 1533 was ook van grote bete- kefiis voor Calvijn, door de gebeur tenissen, die toen aan de Parijse Sorbonne plaats grepen, als gevolg waarvan hij vluchtte naar Bazel, om gevangenneming te voorkomen. Toen kon men van zijn bekering spreken, al is het juiste tijdstip hiervan niet bekend. Ds. Bezemer besloot zijn, aandachtig gevolgde, uiteenzetting met de nadruk te leg gen op het diepe Godsvertrouwen van Calvijn, die zulk een belang rijk stempel op de Kerk heeft ge drukt. De Ver. van Rechtz. Hervormden alhier hield maandagavond haar eerste bijeenkomst in dit seizoen, waarvoor - gelet op de omstandig heden - vrij goede belangstelling bestond. Nadat gezongen was Ps. 25 6, ging de voorzitter, de heer A. Jonker, voor in gebed, las 2 Pe trus 1 1-12 en hield vervolgens een korte inleiding n.a.v. dit Schriftgedeelte. In zijn welkomstwoord richtte hij zich in het bijzonder tot de spreker van deze avond, de ere-voorzitter, ds. C. Bezemer, zomede de aanwe zige kerkeraadsleden en sprak hij de hoop uit dat de volgende avon den ook goede belangstelling zou den hebben. Hierna werd gezongen Gez. 180 6, waarna ds. Bezemer het woord verkreeg om te spreken over „Beslissende jaren in het le ven van Calvijn". Spr. begon met er op te wijzen dat de grote hervormer Calvijn tij dens zijn leven zelf vele beslissin gen heeft moeten nemen, maar dat dit in „de beslissende jaren" anders was, daar hij toen tot een plotse linge bekering kwam, onder de bij zondere leiding van de Heilige Geest. Van deze bekering is echter weinig bekend, daar zij in stilte geschiedde en niet met schokkende gebeurtenissen gepaard ging. Spr. behandelde in dit verband de jeugdjaren van Calvijn, waarin on der invloed van zijn vrome moeder, eerbied voor het heilige, in zijn ziel werd gewekt, en wees er verder op hoe tijdens zijn studententijd een Van de gelegenheid tot het stel len van vragen maakten enkelen der aanwezigen gebruik. Bij de be antwoording er van kreeg ds. Be zemer gelegenheid nog wat dieper op enkele facetten uit het leven van de hervormer in te gaan. De voorzitter bracht hierna dank aan spreker en aanwezigen en sprak nog een opwekkend woord voor de vereniging en de volgende lezing op 19 november a.s., waarop ds. v. d. Brink uit Bruinisse hoopt te spreken over „Reisindrukken uit Amerika". Nadat gezongen was Gezang 226, eindigde ds. Bezemer met dankzegging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2