KLAVER VIER KLAVER VIER PUROL en KUNSTMAAN Serooskerke mag niet toetreden tot de Reinigingsdienst „Duiveland'' Raad van bestuur vergaderde te Nieuwerkerk In de donderdagmiddag gehou den vergadering van de Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst Duiveland, ten gemeentehuize van de gemeente Nieuwerkerk, was de afvaardiging van Zonnemaire met kennisgeving afwezig. De voorzitter, burgemeester A. van Eeten te Nieuwerkerk, stelt namens het dagelijks bestuur voor de rechtspositieregeling van de ge meente Oosterland van overeen komstige toepassing te verklaren voor het personeel van de Reini gingsdienst Duiveland met ingang van 1 oktober 1957. Tot dusver was de rechtspositieregeling van de ge meente Dreischor van overeenkom stige toepassing. Nu Dreischor niet is toegetreden tot de I.Z.A. (Ziekte kostenregeling Rijkspersoneel) en de Reinigingsdienst Duiveland wel, kan de gemeente Dreischor niet langer als zodanig fungeren. Het voorstel wordt aangenomen. Door het overlijden van het per soneelslid D. van der Have is een vakature ontstaan als chauffeur helper. Na enige discussie wordt de heer L. A. Vis te Nieuwerkerk be noemd. Ingekomen is een verzoek tot toetreding tot de Dienst van de ge meente Serooskerke. De districts opzichter van de Centrale Dienst, de heer Schuiling heeft geadviseerd dit verzoek af te wijzen. De dienst is thans volledig bezet en functio neert prima. Opneming van de ge meente Serooskerke zou er toe lei den, dat het personeel op zater dagmiddag overwerk zou moeten gaan verrichten. Het dagelijks be stuur conformeert zich aan het ad vies van de heer Schuiling; ook de Raad van Bestuur besluit zonder hoofdelijke stemming om boven genoemde reden het verzoek van Serooskerke af te wijzen. Bij de vaststelling van de 2e be grotingswijziging 1957 heeft de heer van der Doe (Dreischor) aparte posten gemist voor de rioolreini- gingsapparatuur. Hij wenst de in vesteringskosten, de kosten van af schrijving en ook de baten van ver huur apart te zien uitgedrukt, om dat hij de rioolreinigingsappara- tuur niet wil laten drukken op de kosten per emmer van de eigen lijke vuilnisophaaldienst. Ook bur gemeester Vermeulen (Dreischor) ondersteunt dit voorstel. Besloten wordt op de slot begrotingswijzi ging 1957 en op de begroting 1958 met de wensen van Dreischor re kening te zullen houden. Bij genoemde begrotingswijziging wordt onder meer aan het perso neel een kledingtoelage verstrekt Ingezonden mededeling Delta-Sport successen in Rotterdam Aan de atletiekwedstrijden die de Rotterdamse atletiekcommissie het afgelopen weekeinde organiseerde op de Nenijtobaan, werd ook deel genomen door een afvaardiging van de Schouwen-Duivelandse atle tiekvereniging „Delta Sport". Ook nu spraken de jeugdige atleten weer een hartig woordje mee en legden zij de hand op vier eerste prijzen en op één derde prijs. Het meest succesvol was wsl Kees van Langeraad uit Dreischor, die er in slaagde 2 Zeeuwse records te verbeteren. De 60 meter jongens C wist hij te brengen van 8.0 op 7.8 sec. en het record verspringen (dat reeds op zijn naam stond) bracht hij 20 centimeter verder en wel van 5.09 op 5.29 meter. Kees kreeg een eerste prijs voor het verspringen en een derde voor het hardlopen. Esther Schot sleepte twee eerste prijzen in de wacht wat haar ge lukte bij het kogelstoten en het dis cuswerpen meisjes B. Anneke van Eldik (zelf nog een A-meisje) be haalde een eerste prijs bij het ko gelstoten dames B. Deze dames klasse ligt direct onder de „cracks". In de atletiekwereld zijn de dames nl. verdeeld naar prestaties in de klassen A, B, C en D. De meisjes worden verdeeld naar leeftijd in drie klassen, nl. A, B en C. Ook de prestatie van Truus Westerhof uit Nieuwerkerk mag niet onvermeld blijven ook al veroverde zij dan geen prijs. Maar zij was het eerste Delta Sport B-meisje dat op de 80 meter de finale wist te bereiken. Haar beste tijd was 11.0 sec., welke tijd ook door Jannie Hanse uit Zie- rikzee in haar serie werd gelopen. De estafette-ploeg werd tweede op de vier maal 80 meter meisjes B in dc waarlijk uitstekende tijd van 45.6 sec. De ploeg bestond uit de B-mcisjes Truus Westerhof cn Jannie Hanse cn de C-meisjes Nelly Visser cn Marijke Ribbens uit Zie- rikzec. Marijke Ribbens was tevens het eerste meisje van Schouwen- van f 35 maximum per jaar en uit sluitend tegen overlegging van een koopbon. Daar door de benoeming van een bekwaam chauffeur als chauffeur helper het volgen van een opleiding van chauffeur niet meer nodig is, wordt deze post geschrapt. Verder betreft de wijziging bijna uitsluitend berekeningen van pen sioengrondslagen, c.q. verandering jaarwedden. Uit de begroting 1958 blijkt dat geraamd wordt een gebruik van 2865 emmers ad f 10 per stuk per jaar, zodat de bijdrage per emmer niet behoeft te worden verhoogd. Voor onvoorzien blijft er dan een post over van f 422,31. Voor onder houd van de auto wordt f 600 be groot en voor verbruik dieselolie f 1500. Bij de rondvraag verzoekt de heer Kuiper (Ouwerkerk) toezen ding van de stukken aan de leden persoonlijk en niet meer aan het adres van de gemeente. Ingezonden mededeling Rodio-octie in samenwerking met en ten bate van; Stichting Prins Bernhardfonds, Stichting Het Nedorl. Blindenwezen, Ne- derl. Vereen. Sociale Zorg voor Minder- Validen „AVO" en Stichting Nederl. Org. voor Intern-Bijstond Goedkeuring Is ver leend bij besluit von de Minister van Jus titie d.d. 27 augustus 1957 no. 1026/257. Uitzending elke zaterdagavond 9.45, Hilversum II (298 m.) Inzenden aan STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Autobotsing op de Blokweg Gisteravond omstreeks half ze ven heeft zich op de Blokweg al hier een botsing voorgedaan. Op dat moment reed de heer M. D. met zijn personenwagen in de richting Schuddebeurs, vrij dicht gevolgd door een andere personenauto, be stuurd door mevr. v. d. V.-H. te Zierikzee. De heer M. D. stopte zijn wagen om iemand uit te laten, maar op hetzelfde ogenblik naderde een auto bestuurd door de heer D. te Papendrecht. Het gevolg was dat de laatstgenoemde wagen tegen de auto van mevr. v. d. V.-H. opreed. Beide wagens liepen beschadigin gen op, maar. persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. BURGH-HAAMSTEDE Otto Sterman sprak voor het „Nut" Evenals verleden jaar te Zierik- zee heeft Otto Sterman voor het Nutsdepartement Burgh-Haamstede negerliteratuur voorgedragen. Ster man doet dit zeer indringend en wist ook ditmaal „de zaal" op meesterlijke wijze te boeien. Het interne negerleven sprak in „Ik ben een neger". We noemén ver der: „De slavernij van Magdalena Paz" en „De geboorte van een spi ritual" van Natalie Curtus-Burlln. Ook ditmaal waren twee Bijbelse vertellingen in negertrant opgeno men, ontroerend van eenvoud en bijzonder geslaagd van dictie en zegging. In een zestal stukjes poëzie sprak de levensstrijd van het ne gervolk. De voordrachtskunstenaar wist zijn gehoor bijzonder te boei en met: „Bij de gesloten poort der rechtvaardigheid" van J. D. Cor- rothers en „Gebed van Ouwe Joe" van Jack Gilbert. De heer Sterman besloot met enkele negersprookjes en legenden uit Afrika en West- Indië. De voorzitter de heer M. L. J. Fokker dankte de heer Sterman voor zijn uitnemende voordrachts kunst. Duiveland dat de finale bij de C- meisjes op de 60 meter wist te be reiken. Haar beste tijd was 8.7 sec. De mooiste prestatie op de Ne nijtobaan werd echter wel geleverd door Katrien Bolijn (voorheen te Ouwerkerk), die vorige maand is overgegaan, naar Thor uit Roosen daal. Zij liep de 80 meter meisjes A in de fenomemle tijd van 10.1 scc-, een tijd die dit jaar nog door geen enkel Nederlands meisje is gemaakt. Waarlijk een prachtig re sultaat voor de oud Delta Sport- atlete. Ingezonden mededeling Gemangeld slachtoffer van spitsuur Hoe raoeil(jk bet ook raag zijn Je ln "n volle tram etaande te houden, voor één ding zal een man-op-weg-naar-zljn-tvei k altijd zorgen: dat de KAAS voor zijn twaalfuurtje niets overkomt. Want KAAS la een verrukkelijke voedzame lekkernij. Die moet Je hooghouden, wat er ook gebeurt? Vraag het Kaaareceptenboekje (25 ets) bg Uw winkelier of schriftcigk (25 ets postzegel Insluiten!) aan Het Nederlands Zulvelbureau, Cort van der Lindenstraat 7, Rijswok (Z.H.). doe^meer met KAAS Publ. vin Ht( N»d»rlind> Zuivelburniu 4 CONCERTZAAL BRENGT FRANSE THRILLER IN HET WEEKEINDPROGRAMMA „De zesde juni" gaat in hotel Bom pische oorlogsfilm „De zesde juni", met o.m. Robert Taylor en Dana Wynter, vol van de geladen dra matiek, die eigen was aan de af schuwelijke oorlogsjaren. Onder de bitterste tijdsomstandigheden bloeit een liefde op tussen twee mensen, die niet voor elkaar bestemd wa ren en het zijn de oorlogshandelin gen die de verhouding plaatsen ln een bitter raam van leed en ont goocheling. De Concertzaal opent het film programma met een Franse thriller „Cet homme est dangereux" („Die man is gevaarlijk"), met ln de hoofdrol Eddie Constantine, naar het verhaal van Peter Cheyney, waarvan (vertaald in elf talen) reeds vele tientallen miljoenen exemplaren zijn verkocht. Het be treft hier geen politioneel verhaal zonder meer, maar een story vol actie en avontuur, met als glans nummer de man zonder vrees of blaam, die de boevenwereld op zijn manier weet aan te pakken. Lem- my Caution (Eddie Constantine) stort zich blindelings in het avon tuur, redt een dame van ontvoe ring, en komt ln contact met een bende, die op (dezelfde) dame loert om haar te ontvoeren, want ze is puissant rijk. Zich al oriënterend in de kring van deze bende, komt Lemmy achter de ware intenties en zo ontstaat de hachelijkste situatie in zijn leven, want de boeven krij gen hem door, maar Lemmy is mans genoeg zich in alle situaties te behelpen en een oplossing te vinden. „The constant husband" (erg ly risch maar fout vertaald als „Zgs vrouwen en één man"), is een mal verhaal met de Engelse comediant Rex Harrison. Ontwaakt in een hotelkamer ontdekt de comediant „zo maar" terecht te zijn gekomen in een vissersplaatsje in Wales, maar Rex kan zich niets meer her inneren. De beantwoording van de vraag: „waar kom ik vandaan?", is niet eenvoudig. Hij komt terecht in een deftig Londens huis, op het mi nisterie en in de „Club", maar ner gens is hij „persona grata". Rex wordt ontvoerd en dan komt hij weer een brokstuk oud leven tegen en vanaf dat moment zijn de ver rassingen niet van de lucht. Hij wordt eenvoudig „geclaimd" door dames, die zeggen de echtgenote te zijn van de man, die zijn geheugen verloor. Maar Rex is een eerlijke kerel en het is dan ook afschuwe lijk, als het tenslotte op een proces uitloopt. Het proces plaatst hem weer voor dezelfde moeilijkheden als voorheen, maar er komt een oplossing, die men beter niet verra den kan. Voor het laatst staat voor don derdagavond de film „Bittere rijst" op het programma. Hotel Bom tenslotte brengt de ty- Ingezonden mededeling Purol gaat evenals de kunstmaan de gehele wereld rond. De kunst maan houdt haar loop slechts en kele dagen vol, maar.Purol startte reeds 50 jaar geleden en" volhardt nog 6teeds in zijn loop. Purol wint het dus van de kunstmaan. PREDIKBEURTEN Zondag 13 oktober Ned. Hervormde kerk Zierlkzee: Grote kerk: 10 uur (H.D.) en 7 uur ds. Bezemer; Ver.-gebouw 10 en 7 uur ds. v. Royen. Kerk- werve: 10 uur ds. v .d. Grift (H.A.). Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift (H.A.). Burgh: 10 uur dhr. Mali- paard. Haamstede: 10 uur ds. Swaak, 7 uur ds. v. d. Ban. Re- nesse: 10 uur ds. v. Liere. Noord- welle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwersha ven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. v. Duyvendak (H.D. en ge- zinsdienst). Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjanslaud: 10 en 6.30 u. dhr. Sijthoff. Brulnlsse: 10 en 5 uur prof. dr. A. A. v. Ruler uit Utrecht. 8L Phlllpsland: 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierlkzee: 10 uur ds. M. E. Monsees. Gereformeerde kerk: Zierlkzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Meijer. Renesse: 7 uur ds. Schudde beurs (H.A.). ScharendUke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwersha ven: 10 en 2.30 ds. Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. J. G. H. Schout uit den Bemmel. Oosterland: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Tiemersma. Brulnlsse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna Jacoba- polder: 10 en 2.30 uur ds. B. A. Bos uit Breda. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. kerk Zierlkzee: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. P. Dijkstra, em.-pred. te Maas sluis. Kerkwerve: 10 uur ds. Dijk stra, 5.30 uur ds. v. d. Klis. Haam stede: 10 en 3 uur ds. v. d. Klis (bed. H.A. en dankz.). Nieuwer kerk: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst. 8t. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierlkzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Gcref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Brnlnlsse: 10 en 5 uur lees dienst. St Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Mieras uit Krimpen a/d IJssel (H.D.). Rooms-katholieke kerk Zierlkzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Hells Zierlkzee: 10 uur heiligingsdlenst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Ingezonden mededeling Babyderm-zeep SIRJANSLAND De gehouden collekte voor de reclassering door Dirk Fluijt, Jan Heule en Jacob Bolle heeft 15,29 opgebracht. Verwachting tot zaterdagavond: Iets minder zacht Aanvankelijk veel bewolking met hier en daar enige regen en plaat selijk mist, later ook enkele opkla ringen. Over het algemeen iets minder zacht. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. 12 okt. Zon op 7.01, onder 17.55. Maan op 19.41, onder 10.44. 13 okt. Zon op 7.03, onder 17.53. Maan op 20.28, onder 11.44. 14 okt. Zon op 7.04, onder 17.51. Maan op 21.23, onder 12.38. Laatste kwartier: 16 okt. te 14.44. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 12 okt. 5.13 v.m. 13 okt. 5.43 v.m. 14 okt. 6.13 v.m. BROUWERSHAVEN 12 okt. 4.37 v.m. 13 okt. 5.10 v.m. 14 okt. 5.45 v.m. Springtij: 11 en 25 oktober. Doodtij: 18 oktober. 17.23 n.m. 17.54 n.m. 18.30 n.m. 16.50 n.m. 17.23 n.m. 18.01 n.m. Ingezonden mededeling Uw Rheumatische Pijn»» wijkon voor een bloedzuiverende knor. Met Kruschen Salts - Iedere dag die kleine dosis. Waarom er niet morgen reeds mee begonnen? Iedere dag verder leven in ondragelijke pijnen betekent voor U een verloren dag. U weet uit eigen ervaring, hoe die pijnen Uw hele gestel ondermijnen, En 't gaat van kwaad tot erger, tenzij ge de bloedzuiverende organen die nieuwe stimulans geeft, waardoor 't bloed weer jeugdig snel door de aderen vloeit ZONDAGS-ARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 13 oktober: dokter v. Hoorn WEEKEINDE-ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeind 12-14 oktober: dokter Terpstra te Brouwershaven. „Corjo" - Vergeten - Late Melding Euvele Hond en Hoedendrama „Corjo" heette het schip, dat na de officiële ingebruikstelling van de keersluis te Brouwershaven, naar binnen voer door de (snel weer opengedraaidedeuren. Aan boord waren twee fikse schippersdochters in de weer, die het druk genoeg hadden met de schuit, om veel te letten op de honderden die bij de sluis stonden opgesteld, toen de minister daar vertoefde. Maar die honderden waren er dan toch maar en iedereen had het naar de zin op die dag dat „Brouw" zijn „grendel op de zee" kreeg. Officieel ging het gisteren, maar officieus is de sluis ook al ettelijke keren dicht gegaan. Het hoge water noopte er toe. Er gaat zelfs een verhaal, dat de Brou- wenaars het eenmaal hebben ver geten, zodat het water toen ver over de „kant" kon stromen. Daar is overigens op de dag van de in gebruikstelling niet over gerept. Geestig is 't overigens aoel, eeuiven snakken naar een sluis en dan niet onmiddellijk kunnen wennen dat hij er is. Maar nu het allemaal zo feestelijk is gegaan, zal de Smal- stad het heus geen tweede keer ver geten. Een hele late aardbeimelding (om hier dan het seizoen mee te besluiten) komt uit Ouwerkerk. In een tuin aan de Noorse straat han gen voor de tweede keer aardbeien aan de planten. Volgens de berich ten zien de vruchten er goed uit en deze geruststelling is heel wat waard, zo dicht (alweer) tegen het weekeinde. Dat de werkelijkheid altijd nog weer de bizarre fantasie overtreft, werd onlangs te Burgh bewezen, waar een hond (vanwaar, waar heen?) kans zag een zaal binnen te glippen, waar juist danslustigen bezig waren zicjv te vermaken. De hond kreeg alle aandacht en de paartjes stonden charmant om het dier heen geschaard. Het liep ech ter al een beetje tegen 4 oktober en de hond meende zich dus wel enige vrijheid te mogen veroorlo ven. Dat deed het beest ook en het gedroeg zich onbetamelijk, om na zijn euvele daad snel weer de zaal uit te wippen (wippen was het in derdaad), de merktekenen van zijn vrijpostigheid op de gladde vloer achterlatend. Tussen twee haakjes zelfs de muziek heeft even gepau zeerd, zodat het drama zich in alle stilte voltrok. Nog eens tussen haakjes, om de gevolgen althans in te perken is er ook nog een bier glas aan te pas gekomen, maar niets hielp. Dit verhaal dan in de hoop dat U Eilandman niet van'onwel gevoeglijkheid. zult unllen. betich ten. Zo'n arm dier komt ook nooit eens in de publiciteit, vandaar Op een Zeeuws bureau tenslotte hebben de werkers de hoed van een hele hoge meneer van de kap stok genomen en razend snel in een winkel een precies gelijke hoed gekocht, alleen drie maten groter. De volgende dag kwam de man te rug, met de hoed dik voorzien van zacht papier in de leren binnen rand. De werkers hebben toen de oude hoed weer opgehangen en daarin het papier gestopt van de te grote hoed. Het effect is hart verscheurend geweest. De man zei toen het alles uitkwam: „Ik dacht al wat is dat toch met die hoed, gisteren zonk ie over m'n oren en nu is ie weer veel te klein". DE VORST VAN SUPRANIA 2. „Een drietenige prent en steeds slechts twee poten?", vraagt Aram verwonderd. „Daar moet ik het mijne van hebben. Marco, mijn mantel en bandschoenen. We gaan eens kijken, welk vreemd dier er in mijn gebied rondzwerft". Even later loopt de jonge ridder naast de jager langs het brede pad, dat van de slotpoort van de burcht Barranca omlaagvocrt naar de bossen. Het is een grauwe novemberdag en een kille herfst wind doet Aram's mantel in wijde plooien opwaaien. „Het moet ccn reusachtig dier zijn", zegt Falco opgewonden. „De prenten zijn diep in het zand gedrukt, wat op een zwaar gewicht duldt. En hel vreemdste, Messire, heb ik U nog niet eens verteld!" - „En dat is?" vraagt Aram nieuwsgierig. „Dc afstand", antwoordt Falco op ge heimzinnige toon. „De afstand tussen elk paar sporen is soms niet minder dan vijf, ja soms zes meter, Messire! Dat kunnen alleen de sporen zijn van ccn monsterachtig, groot dier, dc sporen van ccn draak!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2