Toenemende arbeidsonrust in Tsjecho-Slowakije TWEEHONDERD DAMES ZAGEN BRE1SHOW IN „CONCORDIA" Kr waren juweeltjes van brelkunst te zien Ruim tweehonderd dames geno ten woensdagavond zichtbaar van de in „Concordia" gehouden „Mar- grlef'-breishow, waarin een vijf tigtal bekroonde modellen uit de grote jaarlijkse breiwedstrijd wer den gepresenteerd. De show stond onder leiding van mevrouw Maria van der Est, beter bekend als verzorgster van de „Te- levitrine"-rubriek der K.R.O.-tele- visie, en omvatte juweeltjes van breikunst De zowel hand als ma chinaal gebreide modellen ontlok ten veel bewondering. Voor de pauze trok vooral de aandacht een witte handgebreide feestelijke japon voor jonge meisjes met ingebreide roosjes. De rok was voorzien van drie oprijgsels. Heel fraai waren ook de later op de avond getoonde deux-pièces, als bv. een antraciet-grijze met een strakke rok en losse jumper, gebreid van een soort langharig^ angorawol. Bizonder origineel was de be kroonde inzending van een Goesse breister: een grijs-blauwe japon met bolero-effect, met een getail leerd jasje met stof gevoerd. Een twinset, bestaande uit een wit mouwloos jumpertje met vier kante hals en openvallend jasje viel ook bijzonder in de smaak. Dit model was uitgevoerd met een platte bies langs de kraag, evenals de manchetten versierd met witte knoopjes. De verschillende modellen wer den getoond door de vier manne quins Marietta, Betty, Tonny en Cathy, die als slotstuk presenteer den een zwarte handgebreide japon met ingebreide bloemfiguren en brede ceintuur; een beige hand gebreide mantel met laag aange brachte rugceintuur, die uitloopt in de zakken en voorzien van een royale kraag en ingezette mouwen; een gekleed vestje van zeer fijn glansgaren met ajourwerk met een gespsluiting aan de hals en een driedelig ensemble in roomwitte frottéwol met koraalrode en grijze strepen en achtbaans rok. Met een afbeelding van dit laatste model is de voorplaat van het breiboek 1957 van „Margriet" geïllustreerd. Chroesjtsjef wil MacMillan uitnodigen LONDEN, 10-10. Volgens de con servatieve „Daily Mail" poogt de eerste secretaris der Sowjetrus- kita Chroesjtsjef, thans uit te vin den of de Britse premier Harold MacMillan geneigd zou zijn hem zo spoedig mogelijk te Moskou te be zoeken. Volgens dit blad heeft Chroesj tsjef het conservatieve Lagerhuis- lid Cyril Osborne, die hij kortge leden te Moskou heeft ontvangen, een boodschap van deze strekking meegegeven, die donderdag aan MacMillan zou worden overhan digd. T.B.C.-sterftecijfer nog steeds dalende Volgens voorlopige cijfers van de hoofdinspectie voor de Volksge zondheid, is het reeds lage t.b.c.- sterftecijfer in ons land van 6,7 per 100.000 inwoners in 1955, in 1956 verder teruggebracht tot 5,4. In 1956 stierven 593 patiënten aan tu berculose. In 1952 bedroeg dit aan tal nog 1278, een daling sedertdien dus van bijna 54 pet. Ook het aantal nieuwe gevallen van t.b.c. neemt nog geregeld af. Werden in 1955 nog 8801 nieuwe ge vallen vastgesteld, in 1956 bedroeg dit aantal 7684. Deze cijfers wor den medegedeeld in het jaarver slag 1956 van het N.V.V.-t.b.c.- fonds „Zonnestraal". In het verslag wordt gewaarschuwd tegen de ge dachte, dat de waakzaamheid nu wel enigszins kan verslappen. „Dat activiteit geboden blijft, bewijzen de onlangs geconstateerde gevallen van besmetting op scholen in di verse plaatsen", aldus het jaarver slag. De balans per ultimo 1956 geeft een bedrag te zien van f 614.299,60, waarbij is inbegrepen f 29.479,80 aan kapitaal. De reke ning van lasten en baten over 1956 heeft een eindcijfer van f684.026,14 met inbegrip van een voordelig sal do van f 8.512,50. RECHTZAKEN Predikant stond terecht wegens belediging AMSTERDAM, 10-10 De 63-ja- rige J. J. Ruys, predikant der Oud- Gereformeerde Gemeente te Alk maar, stond vanochtend met zijn 62-jarige echtgenote voor het Am sterdamse gerechtshof. Hij had zich niet kunnen verenigen met het vonnis van de politierechter te Alkmaar, waarbij hij en zijn vrouw wegens belediging zijn veroordeeld tot 15 gulden boete, en was daar om in hoger beroep gegaan. Verdachte had een briefkaart van de hoofdbewoner van het huis, waarin hij en zijn echtgenote vroe ger in Den Haag hadden gewoond, teruggezonden met het opschrift: „Retour aan de heer contractop maker, vloeker en brieven verduis- teraar". De hoofdbewoner diende hierop een klacht wegens beledi ging in. De procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson, eiste bevestiging van het vonnis van de politierechter. Uitspraak over 14 dagen. EEN KOFFIEPROBLEEM Rumoer rond de „branche-vreemde" goederen blijft bestaan Kruideniers hebben omzetverlies door koffie-actie i-GRAVENHAGE, 10-10. De or ganisaties in de huishoudelijke-, luxe- en speelgoedbranche hebben een dringend beroep op hun leden gedaan de verkoop van „koffie te gen inkoopprijs" met kracht te blijven voortzetten en te intensive ren, daar de kruideniers en hun leveranciers nog geen enkele be reidheid tonen om een eind te ma ken aan het verstrekken van branche-vreemde goederen. De enige reactie, welke de krui deniers volgens deze organisaties op deze tegenactie van „koffie te gen inkoopprijs" plegen, is het aan bieden van „goedkope" koffie in prijzen, die concurrerend zijn aan die van de koffie-tegen-inkoop- prijs. Dat hierbij de vermelding „tegen inkoopprijs" achterwege gelaten wordt, is duidelijk, doch kennelijk zijn de kruideniers er op uit het publiek in verwarring te brengen en daardoor de tegenactie te ver zwakken, aldus de organisaties. Door de verkoop van koffie-te- gen-inkoopprijs hebben de grote koffiebranderijen - dus ook de kruideniers - volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, in de maand augustus een omzetverlies gehad van 11 °/o. De bonden in de huishoudelijke branche sporen hun leden aan om dit cijfer door grotere actie te ver menigvuldigen, aldus zeggen zij in een communiqué. Voorlopig zullen deze organisa ties niet overgaan tot uitbreiding van de tegenactie door de verkoop van thee, in afwachting van de on derhandelingen en hun eventuele resultaat. Britse, Franse, Amerikaanse, Ca nadese en andere afgevaardigden van westelijke landen hebben woensdag de laatste hand gelegd aan een resolutie over de ontwa pening, die donderdag in de poli tieke commissie van de V.N. zal worden ingediend. In deze resolutie wordt het toezicht op ruimteraket ten aan de orde gesteld. Volgens welingelichte kringen beogen de westelijke mogendheden deze reso lutie „watèrdicht en zo eenvoudig als maar mogelijk is" te maken. Mochten deze zich niet in gun stige zin ontwikkelen, dan zullen verdere activiteiten overwogen moeten worden. De bonden in de huishoudelijke-, luxe- en speelgoedbranche hebben in een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal hun ernstige bezorgdheid uitgesproken over de leemten in de wet beperking ca deaustelsel. Het vestigingsbesluit voor deze branche en de cadeauwet ten spijt worden er jaarlijks door fabrikan ten, grossiers en detaillisten in le vensmiddelen voor ettelijke miljoe nen guldens aan huishoudelijke en luxe artikelen alsmede speelgoede ren cadeau gegeven of ogenschijn lijk beneden de normale prijs ver kocht, aldus de bonden. Zelfs thans is er duidelijk sprake van „excessen", welke niet door de wet beperking cadeaustelsel wor- den voorkomen. De organisaties dringen daarom aan op een wets wijziging op korte termijn. Aanbesteding Door de bestedingsbeperking ge dwongen aanvaarden veel aanne mers grote risico's om maar aan het werk te kunnen blijven. Bij de door de N.V. Grontmij uit De Bilt dinsdag te Scharendijke gehouden aanbesteding van ca. 68 ha. kavel- rationalisatiewerkzaamheden ten behoeve van de herverkaveling Schouwen-Duiveland, werd het werk gegund aan de firma E. Blok te Rotterdam, welke inschreef voor f 93.000. De raming door de Gront mij bedroeg f 143.000. Een ander gelijksoortig werk, begroot op f 99.000, werd een andere firma ge gund voor f 59.800. MARKTBERICHTEN CoSp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 9 oktober Andijvie f 10-21, prei f 18-31, to maten f 20-45, waspeen f 11-13, grote peen f 9, kroten f 5-9, prin- cessebonen f 29-79, rode kool f 8-9, per 100 kg. Allicante f 155-162, Transp. de Cronc. f 78-81, Laxton Superbe f 55-64, Jonathan f 72, valappelen f 31, Legipont Hh f 41, St. Rémy K f 33, Comtesse K f 36, per 100 kg. Bloemkool f 16-37, komkommers f 8-10, sla B f 7, per 100 stuks. Zierikzee stopte dichter-schilder voor het gemak in de cel Bij de opening van de expositie van ramptekeningen van de schil der Pieter Kooistra, aangebracht in de benedenzaal van het historische stadhuis van Brouwershaven, zulks ter inleiding op de officiële inge bruikstelling van de keersluis door minister J. Algera, heeft de kunst schilder zelf in een allercharmantst toespraakje zo het een en ander verteld over zijn ervaringen in het rampgebied in de dagen dat hij (hard) werkte om zijn tekeningen gereed te krijgen. Met die tekeningen is het feite lijk wat spijtig afgelopen, want ze waren aanvankelijk bedoeld om te dienen als illustratiemateriaal voor het buitenland. „Erg jammer", zei de schilder gisteren, dat er niets van gekomen is, want vooral het buitenland was toen sterk geëmo tioneerd en er had zeker een be langrijk bedrag aan vast gezeten, als het gereproduceerde materiaal op grote schaal zou zijn verspreid. Maar het werd (blijkbaar) touw trekken tussen verschillende in stanties en zodoende is er niets van gekomen. Des te prettiger vond de heer Kooistra het, dat thans de complete expositie te Brouwersha ven is te zien. De schilder - een exotisch type met trui, plusfour en een aartsva derlijke baard, die zijn nog jeug dige kin welig bedekt - heeft verder nog het een en ander verteld over de moeilijkheden die het vervaar digen van de tekeningen begeleid den in die wilde tijdtoen chaos hier in de plaats van de gevestigde I orde was gekomen. Meestal vloog Kooistra per helikopter, een open - en dus winderig - vliegtoestel, waarin hij ten prooi aan de woeste elementen ivas gezeten. Een keer was het zo bar, dat hij zelfs de toppen uit zijn handschoenen moest knippen, om zijn krijtje te kun nen vasthouden. Zo zijn de teke ningen ook veelal schetsmatig ge worden. Het wélokm in 't rampge bied ontbrak natuurlijk nog al eens want ieder had genoeg aan zich zelf in die dagen en de rampslacht offers gingen voor. In Oude Tonge viel het mee. Daar bracht de kun stenaar (om de sfeer te ondergaan) een nacht door om de stormom- huilde toren van het dorp. Hij wil de daar ook nog wat werken en had enkele batterijen voor zijn zaklan taarn nodig. Er was een kennelijk lief vrouwtje in een van de dorps winkels, die hem de batterijen schonk. Maar in Zierikzee liep de zaak helemaal fout. Hij kwam daar en wilde wel de gerechtelijke weg bewandelen en zich van een ver gunning voorzien, om hier te ver blijven en te werken. Maar dit waardevolle papier bleek moeilijk te pakken te krijgen. Daarom toog hij er op uit zonder vergunning en ging aan het werk. De nacht bracht hij door in een door het Rode Kruis beheerd appartement, waar de toe vallig binnenlopende man een on derdak kon krijgen. In de nacht echter werd hij door de politie van bed gelicht en toen moest hij maar eens even uitleggen, wie hij was en wal hij allemaal deed. Kooistra praatte als Brugman en zei dat hij tekende en gedichten maakte. De vertegenwoordigers van de Heilige Hermandad vonden het maar zo zo en zeiden „dat Zierikzee geen be hoefte had aan Picasso's". Hij moest de cel in. In de cel vond Kooistra nog vol doende Inspiratie om enkele tref fende gedichten te schrijven, het geen overigens niet impliceert dat de poëtische sfeer in Zierikzeese politiecellen groot zou zijn. Toen lukte het echter en de kunstenaar vertelde er nog bij (dit als pleister op de wonde), dat hij Zierikzee he lemaal geen kwaad hart toedraagt. Hij schrijft het maar op de omstan digheden en bovendien werd er te lefonisch later bevestigd, dat Kooi stra een bonafide man was, die niets kwaads in de zin had. Dat was ook onze indruk giste ren en niet alleen bonafide, maar ook zeer idealistisch ingesteld, want toen hij destijds in Zierikzee kwam (ook dat vond de politie nogal ver dacht), had hij een schuldbekente nis in zijn portefeuille tot een be drag van f 1590. Maar ondanks dat ploeterde hij zes dagen in de kou en modder van Schouwen-Duive land, met geen andere bedoeling dan ons te helpen. Kooistra had hoopjes succes met zijn verhaal glstermidag en zowel da minister als de Commissaris der Koningin lachten er smakelijk om en zo werd de stelling bewezen, dat een kunstschilder wel een „fijn mens" kan zijn, zonder zwaar op de hand te zijn. (Speciale correspondentie) Een dreigend gerommel van ar beidsonrust begint in geheel Tsje cho-Slowakije aan te zwellen. Nim mer sinds 1948, toen de communis ten aan de macht kwamen, zijn zij zo ernstig bedreigd als thans, nu een massaal absenteïsme de eco nomie van het land bedreigt. In de eerste zes maanden van dit jaar was een record-gemiddelde van 248.000 arbeiders per dag niet op hun werk, aldus schrijft Boris Ki- del in de „News Chronicle" van 3 okt. Slowakije, waar de tegenstand tegen het communisme altijd het sterkste is geweest, is het zwaarst getroffen. In het industriecentrum Gottwaldov is het afwezigheidscij- fer tot 26 procent gestegen. Zelfs in Praag, waar dit cijfer het laag ste is, nemen de autoriteiten voor zorgsmaatregelen. Van nu af aan moet iedereen die meer dan zeven dagen ziek is voor een speciale me dische commissie verschijnen. Het ergste is de toestand onder de mijn werkers in de mijnen in de buurt van Moravska Ostrava, het voor naamste steenkoolgebied, waar 217.692 „shifts" verloren gingen in de eerste zeven maanden van dit jaar. De communistische pers be weert dat „straatschenders" in de mijnen verantwoordelijk zijn voor het verlies van 200.000 ton steen kool. De Tsjechoslowaakse partij leider Antonin Novotny heeft open lijk erkend dat deze situatie een politieke achtergrond heeft. Hij heeft de mijnwerkers er van be schuldigd dat zij een „onbevredi gende politieke houding aan de dag leggen tegenover de oplossing van economische problemen; en verder dat zij gemakzuchtig en ijdel zijn, en niet bereid om mee te werken". In een poging om hun gezag op nieuw te doen gelden nemen de communistische leiders wederom de zweep te baat. Uit een mijn wer den 30 mijnwerkers, die „onverbe terlijke nietsnutten" werden ge noemd, door de politie weggehaald en voor de tribunalen gebracht. Onlangs hebben weerspannige mijnwerkers straffen tot zelfs 18 maanden vrijheidsberoving gekre gen. In andere mijnen zijn afwezige mijnwerkers uit hun internaten ge zet. Nu dreigen de communisten hen uit de streek van Ostrava te verwijderen en hun identiteits kaarten af te stempelen met de op merking „Ontslagen wegens slech te arbeidsdiscipline". Maar de uit werking van deze strenge maatre gelen op de steenkoolproduktie is Generaal Hasselman eer vol van functie ontheven Bij Koninklijk Besluit is met in gang van 1 november 1957 eervol ontheven van zijn functie van chef van de generale staf, tevens bevel hebber der landstrijdkrachten, Hr. Ms. adjudant in buitengewone dienst, de generaal van de generale staf B. R. P. F. Hasselman; is benoemd tot chef van de ge nerale staf, tevens bevelhebber der landstrijdkrachten, de luitenant- generaal van de generale staf G. J. Le Fèvre de Montigny; is met ingang van 1 januari 1958 eervol ontheven van zijn functie van voorzitter van het comité der verenigde chefs van staven Hr. Ms. adjudant in buitengewone dienst, de generaal van de generale staf B. R. P. F. Hasselman; is benoemd tot voorzitter van het comité der verenigde chefs van staven de luitenant-generaal van de koninklijke luchtmacht H. Scha per, chef van de luchtmachtstaf, zulks onder handhaving in zijn tegenwoordige functie. LAND- EN TUINBOUW De Westeuropese landbouw- produktle Het Amerikaanse ministerie van Landbouw heeft voor dit jaar een goede oogst" in west-Europa voor speld. Verder werd gemeld, dat de produktiviteit van de Westeuropese landbouwbedrijven is toegenomen in een mate als in de geschiedenis van dat gebied nog niet is voorge komen. De totale landbouwproduc tie in west-Europa, zonder inbegrip van de landen van de Middellandse Zee, is thans 25 groter dan voor de oorlog. Deze mededelingen werden ge daan in een speciaal rapport over de Westeuropese landbouwproduk- tie, dat werd voorbereid door de buitenlandse agrarische dienst van het ministerie. Deze dienst verza melt gegevens over de overzeese produktie, vraag en verbruik, be stemd voor de Amerikaanse expor teurs, die Amerikaanse landbouw- produkten in het buitenland moe ten verkopen. Volgens het rapport waren de voornaamste factoren van de gro tere produktie in west-Europa meer mechanisatie op de bedrijven, ge bruik van meer kunstmest en che micaliën en van betere zaden, als mede verbetering van de veeteelt. dubieus. Nova Svoboda, het partij blad van Ostrava, geeft toe dat in de eerste helft van dit jaar slechts 184 nieuwe mijnwerkers zich heb ben opgegeven om in de mijnen te werken; „een cijfer, dat verschrik kelijk laag is vergeleken met het aantal mijnwerkers dat vertrok ken is". En steenkool is een sleu telprobleem geworden voor Tsje- choslowakije sinds Polen haar uit voer naar dit land met twee mil joen ton heeft ingekrompen. Leden van het Cabinet verklaren open lijk dat de toestand „bijzonder ver ontrustend" is. Absenteïsme is niet de enige moeilijkheid onder de Tsjechoslowaakse arbeiders. Zij geven ook uitdrukking aan hun on tevredenheid en hun demoralisatie door op zulke grote schaal staats eigendommen te stelen dat het een groot nationaal probleem is ge worden. In een jaar tijds werd voor' 20 miljoen dollar aan staatseigen dom ontvreemd. In diezelfde peri ode hielden 28 procent van alle in gestelde vervolgingen verband met dergelijke diefstallen. De Italiaanse senaat hoeft zijn goedkeuring gehecht aan de ver dragen tot instelling van de Euro pese Economische Gemeenschap en Euratom. De kamer van afgevaar digden had de verdragen reeds vóór het zomerreces goedgekeurd. STAD EN PROVINCIE De polio-inenting op Schouwen Duiveland Men verzoekt ons te willen me dedelen, dat de polio-inenting op Schouwen-Duiveland, in verband met de heersende griepepidemie, slechts kan plaats hebben in de ge meenten Bruinisse, Oosterland en Dreischor. In beide eerstgenoemde gemeenten is de griepperiode gro tendeels achter de rug, terwijl Drei schor tot nu toe verschoond is ge bleven van influenza van epide misch karakter. ZIERIKZEE De Zeeuwse collekte Evenals vorig jaar, wordt ook in deze gemeente weer de zg. Zeeuw se collekte gehouden. De collekte is op 7 oktober gestart en duurt tot 13 oktober. Zoals reeds gemeld zal de opbrengst worden bestemd voor de aanschaf van televisietoestellen voor de tehuizen van bejaarden, die hieraan behoefte hebben. De collekte is dus direct gericht op het bevorderen van de levensvreugde der bejaarden en gehoopt wordt dan ook dat de burgerij hen mild zal willen bedenken. Opening R.K. leesbibliotheek Aanstaande zaterdag opent de r.k. leesbibliotheek haar deuren weer voor haar lezers. Deze biblio theek beschikt thans over circa 1700 vrij moderne boeken. Onder de nieuwe boeken vragen vooral de aandacht de nieuwste uitgaven van de bekende detective-schrijfster Agatha Christie en enkele romans van Walter Breedveld, de schrijver van het veelgelezen „Hexspoor". Ook de afdeling jeugdlectuur heeft een aantal mooie aanwisten in haar bezit gekregen. Al met al kunnen we constateren dat het bestuur van de bibliotheek weer heeft getracht haar lezers het beste van het beste te brengen. BROUWERSHAVEN De Nutsbibliotheek Door de Nutsbibliotheek is se dert enige weken weer een begin gemaakt met het uitgeven van boe ken. Er is weer een groot aantal nieuwe boeken aangeschaft, waar bij de jeugdafdeling ook weer rijk is vertegenwoordigd. De prijs per boek is thans op 10 ct. gesteld voor iedereen, zodat geen onderscheid meer wordt gemaakt in leesprijs of men lid is van het Nut of niet. Tevens is een jaarlijks inschrijf geld vereist van f 0,25. Gezien de bibliotheekcommissie jaarlijks „bij de tijd" blijft wat betreft de aan schaf van nieuwe lectuur, kan de lezer weer volop genieten van een goed boek tegen een minimum be drag leesgeld. ZONNEMAIRE Woensdag is te Rotterdam ge- voor het examen vakbe kwaamheid vaste brandstof de heer J. J. Dane te Zonnemaire. NOORDGOUWE Anti-polio vaccinatie uitgesteld De inenting tegen de kinderver lamming voor de jaarklasse 1955 is wegens „de griep" voorlopig uitge steld. Wanneer de eerste inenting zal plaats hebben zal nog nader bekend worden gemaakt. ST. PHILIPSLAND Bij K.B. is benoemd in de pro vincie Zeeland en Noord Brabant tot voorzitter van het waterschap de Prins Hendrik Polder, de heer W. C. van Nieuwenhuijzen, te St. Philipsland. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompetitie Wijziging programma 2e klasse D. Uitgesteld is de wed strijd Brusc Boys II-MEVO III. 2e klasse C. Uitgesteld is de wed strijd MEVO I-SVD I. MEVO II-Brouwershaven III Voor de thuiswedstrijd tegen Brouwershaven III is het derde elftal van MEVO als volgt samen gesteld: J. bij de Vaate d.; M. Aal- ders en L. de Vries a.; C. v. Ves- sem, A. Baart en J. Schouls Lzn. m.; M. Berrevoets, A. v. 't Veer, J. Kloet jr., L. Juffermans (aanv.) en J. v. d. Welle v. Hier mag een spannende wed strijd worden verwacht, waarin de thuisclub echter wel beter spel mag leveren dan jl. zaterdag om de beide punten thuis te houden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar gesteld: vikaris D. W. Koelman, Biezelinge. Beroepen te Zevenhuizen (Gr.): A. D. R. Ravesloot, Steenwijker- wold; te Lunteren: C. Graafland. Ameide. Aangenomen naar Hillegersberg: C. Treure, Ederveen. Bedankt voor Schelluinen: A. G. Haring, Loon op Zand; voor Lex- mond en voor Waarder: C. Treure, Ederveen. Ger. Kerken Beroepen te Vlaardingen: C. L. Timmers, Sint Pancras; te Wor- kum: H. Veenstra, Veenwoudster- wal; te 's-Hertogenbosch: mr. C. Brouwer, Luttelgeest. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Enumatil: W. H. de Boer, Urk en D. Nieuwenhuis, Bun schoten-Spakenburg. Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Rotterdam-west: H. van Leeuwen, Arnhem. Ger. Gemeenten Bedankt voor Aagtekerke: J. B. Bel, Krabbendijke. Ger. Gem. in Nederland Beroepen te Vlaardingen: T. Dor- resteijn, Opheusden. Vrij Evang. Gemeenten Aangenomen het beroep tot pred. in alg. dienst (standplaats Bergum): J. A. Hamers, Wemeldinge. Oud Ger. Kerk OOSTERLAND. Zaterdagavond 12 oktober a.s. om 7 uur ds. A. M. Mieras uit Krimpen aan de IJssel. Ger. Gemeenten HAAMSTEDE. Zondag 13 okto ber a.s. 10 en 2.30 uur leesdienst. ADVERTENTIES 12 oktober verloven: GONNIE FOKKER en COR FONTEINE .Zonnemaire, Veerdijk B 64 Oprit A 78 Op zondag 13 oktober a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders: M. L. BERREVOETS en W. P. BERREVOETS- VAN DE SANDE de dag te herdenken dat zij 30 jaren geleden in het huwelijk zijn ge treden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen, behuwd- en kleinkinderen Zierikzee, 10 oktober '57 Nieuwe Boogerdstr. 51 Algemene Kennisgeving In 't rusthuis „Avondzon" van het Leger des Heils te Hilversum is heden over leden onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mevr. ANNA PI ETERN ELLA MORIJN weduwe van den Heer W. J. Bakker in den ouderdom van ruim 98 jaar Ps. 23 Zij mocht in vollen vrede „naar Huis" gaan Namens de familie: W. P. L. BAKKER Zierikzee Korte Nobelstr. 33 Hilversum, 7 October 1957 De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 11 Oct. a.s., des middags 3 uur op de Algem. Begraafplaats te Zierikzee Tandarts V. tl. VelllB houdt tot maandag a.s. GEEN spreekuur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3