STAD EN PROVINCIE LEGER DES HEILS TE ZIERIKZEE VIERDE ZILVEREN JUBILEUM U kunt niet ALLES weten BROUWERSHAVEN DOKTER W. H. ITTMANN OVERLEDEN Schouweu-Duiveland dankt zeer veel aan hem In alle stilte heelt zaterdag jl. de begrafenis plaats gehad van de heer W. H. Ittmann, rustend arts te Amersfoort. De overledene is van 1909 tot 1952 arts geweest te Brouwershaven en de omliggende gemeenten Duivendijke, Ellemeet, Serooskerke en Zonnemaire waar hij zich een grote plaats verwierf in de harten der plattelandsbewo ners. Zijn grote toewijding, zijn rijke ervaring op medisch gebied en zijn inzichten, vooral op het sociale vlak hebben hem tot een onvergetelijke figuur gemaakt. Als bestuurslid der gezondheidscommissie heeft de overledene zijn krachten ontplooid, hetgeen vooral resulteerde in de tot stand koming van de waterlei ding op het eiland. In zijn functie van bestuurslid van het Provinciaal Groene Kruis heeft dr. Ittmann medegewerkt om op het platteland de zo onontbeerlijke plaatselijke Groene Kruis-afdelingen op te richten. Van het plaatselijk Groene Kruis was hij jarenlang sekretaris. Vele jaren wedijverde de overle dene voor de tot stand koming van een ziekenfonds, hetgeen hem uit eindelijk in 1938 gelukte. Van 1942 tot 1952 was hij voorzitter van het Alg. Mij. Ziekenfonds „Schouwen- Duiveland", waarbij hij tevens als controlerend-geneesheer werkzaam was. Funkties werden nog vervuld als bestuurslid van de Maatschappij Ingezonden mededeling I BEURS VOOR MODS ZN HUIS HOUWN6 Nog slecht» 1 dag Woensdag 11 u. sluiting Woensdagmorgen 11 u. In de Bioscoop-Gehoorzaal: DE VROUW EN HET BOEK, causerie door de schrijfster RIE VAN ROSSEM. middags 2 uur gratis 1 Kinderfilm-voorstelling AHOY' GEBOUW BOTTERDAM I'm O OCT. Amerikaanse stratosf eer raket de lucht in WASHINGTON, 7-10. Een woord voerder van de Amerikaanse lucht macht heeft maandag meegedeeld, dat de Verenigde Staten op het punt staan een raket te lanceren, die een hoogte zou bereiken tussen 1.600 en 6.400 km. De raket zal zijn reis op het atol Eniwetok in de Stille Oceaan be ginnen. Zodra de weersomstandig heden gunstig zijn, wordt de raket afgeschoten. Het apparaat zal met een ballon tot op een hoogte van 30 km wor den gebracht en vandaar op eigen kracht verder gaan. Men deelde mede, dat deze raket te klein is om er een kunstmaan mee te vervoeren. Er wordt echter veel betekenis aan gehecht als ap paraat voor wetenschappelijk on derzoek. tot Nut van het Algemeen, voorzit terschap van de Coöp. Kolenbond „Brouwershaven", bestuurslid Zie kenhuis „Noordgouwe" en voorzit ter van de plaatselijke Ziekenkas „Draagt Elkanders Lasten" (van 1909-1952). Met dr. Ittmann is een arts heen gegaan, die op ons eiland, en vooral in Schouwen de genegenheid ver wierf door zijn menslievendheid en medeleven. Brouwershaven be waart de herinnering aan de over ledene, middels het Groene Kruis- gebouw, dat bij de opening de naam van het „Dr. Ittmann huis" ver kreeg. Op verzoek van de overledene mocht eerst thans aan zijn overlij den in de pers ruchtbaarheid wor den gegeven. Prinses Beatrix opent tentoonstelling 's-GRAVENHAGE, 7-10. Het ligt in het voornemen van H.K.H. Prin ses Beatrix op zaterdag 19 oktober de tentoonstelling van beeldhouw werken „Sculptuur uit verleden en heden in Nederlands particulier bezit", officieel te openen. Deze ex positie wordt georganiseerd door de kunstkring De Waag in het Waaggebouw te Almelo. AMERSFOORT. Het tweejarig zoontje van de heer H. v. d. G. uit de Hoekstraat te Spakenburg is op het Spuiplein om het leven geko men toen het van de fiets viel, vlak voor het -achterwiel van een pas serende auto. Het kind zat bij een nichtje voorop de fiets. Het meisje viel toen de vrachtwagen pas seerde en kwam zelf achter de vrachtauto terecht. BROUWERSHAVEN Ledenvergadering P. v. d A. De Partij van de Arbeid afdeling Brouwershaven hield een leden vergadering in hotel Ringelberg on der voorzitterschap van de heer M. M. Matthijsse. Besproken werd o.a. het winterwerk, de candidaatstel- ling voor de Prov. Statenverkiezing en het propagandawerk. Tot afge vaardigde naar de gewestelijke ver gadering op 23 nov. a.s. te Goes werd de heer J. Dekker gekozen. Na de gebruikelijke rondvraag volgde sluiting door de voorzitter met een propagandistisch woord. NOORDGOUWE - De onlangs in deze gemeente gehouden collekte t.b.v. de reclas sering heeft f 17,26 opgebracht. Onderwijs stagneert door griep Ten gevolge van de ook in deze gemeente heersende griep zijn de laagste vier klassen der o.l.-school voorlopig vrij-af gegeven, omdat een te gering aantal der leerlingen nog „gezond" was. Daar een der leerkrachten ook wegens genoemde ziekte het bed moet houden, zal over enige dagen getracht worden met de klassen 1 en 2 wederom te starten. Hopelijk zijn zowel de leer kracht als de leerlingen weer vlug hersteld, zodat de school dan weer op „volle toeren" zal draaien. SIRJANSLAND Paarden sloegen op hol Toen de landbouwer A. C. Struijk met een met twee paarden bespan nen bandenwagen, waarop ook het 7-jarig zoontje was gezeten, vanaf de Staart in de richting van het dorp reed, sloegen plotseling die dieren op hol. Hoe S. ook probeer de, het gelukte hem niet de paar den tot stilstand te brengen. Bij het bedrijf van de wed. Krabbe sloegen de paarden naar links af en botsten in wilde vaart tegen de schuur. De disselboom van de wagen brak af en de paarden stonden plotseling stil. Het mag een wonder heten, dat het alles goed afgelopen is. Iets meer naar rechts gaande, waren de paarden door de voor twee derde uit glas bestaande schuurdeuren heengerend en dan was het heel wat minder goed afgelopen. Filmavond Vereniging „De macht van het kleine" Het winterseizoen in het vereni gingsgebouw werd vrijdag geopend met een propaganda-filmavond. uitgaande van de bekende vereni ging „De macht van het kleine" te Heemstede. Door afwezigheid van de heer Sijthoff werd de bijeen komst geopend door "de heer L. Klink, die een korte uiteenzetting gaf van de doelstelling der vereni ging. Helaas was de opkomst mi nimaal, hetgeen op rekening van de heersende griep moet worden geschreven. Hierna sprak de pro pagandist der vereniging „De macht van het kleine" de heer Ver meulen en werd de film: „Het evangelie in steen" vertoond. De hoofdfilm handelde over het werk van de vereniging. Inderdaad wordt er door de „macht van het kleine' veel bereikt, speciaal ter bestrijding van de epilepsie. Dit werk wordt verricht uit naastenliefde op de grondslag van het evangelie. Een beeld werd gegeven van de patiën ten, de genezingsmethodes en de bereikte resultaten. In de pauze werden verschillende artikelen verkocht, die door de patiënten ge maakt werden. De heer Klink sprak in zijn dankwoord de hoop uit, dat een afdeling ter plaatse kan wor den opgericht. Hiervoor is nodig een of meer collektanten, die per jaar vier maal de contributie op halen en iemand, die de redactie wil voeren. Eén collektante gaf zich reeds op. Opvallend was dat er geen klachten meer zijn over de koude in de zaal, na restauratie van het dak. NIEUWERKERK Vriendschapsballonnetjes gingen de lucht in Zaterdagmiddag hield de Zon dagsschool alhier een bijeenkomst, welke tot doel had om vriendschap te sluiten met de kinderen van andere landen. De leiding had mej de Vries, medewerkster van de Ne derlandse Zondagsschoolvereni ging te Amsterdam. In de zaal „Rehoboth" werden aan alle kin deren die de Zondagsschool be zoeken een ballonnetje uitgereikt. Vooraf gegaan door twee tam boers werd gemarcheerd naar het nieuwe sportterrein. Hier sprak mej. de Vries een kort openings woord. Deze bijeenkomst, sprak zij, is gewijd aan de vriendschap over de gehele wereld. Door de kinderen werden enige versjes ge zongen, o.a. het door de radio bé kende vers „Kinderen van één Va der". Op een teken van de leidster werden al de ballonnetjes losgela ten, waarbij verzocht werd op dit moment te denken aan de kinde ren in andere landen, 't Was «ten aardig moment al die gekleurde ballonnetjes in de lucht te zien gaan. Mej. de Vries sprak nog een kort slotwoord waarna de stoet terugging naar „Rehoboth", w'$ar het programma verder werd afge werkt. Door de firma Lieverise werd een en ander op de geluids band opgenomen. Leesbibliotheek open op 11 oktober Het leesseizoen is aangebroken. De algemene Leesbibliotheek be gint weer met het uitlenen van boeken en wel vanaf 11 oktober iedere vrijdag van half zeven tot half acht in „Rehoboth", Ooststr. 18. Er zijn dit jaar veel nieuwe aanwinsten. De bibliotheek kan trots zijn op een boekenbezit van 1750 exemplaren, voornamelijk ro mans en boeken voor de jeugd. Er is voor elk wat wils. De inenting tegen kinderverlamming Donderdagmiddag 10 "oktober a.s. zal gelegenheid bestaan voor het inenten tegen kinderverlamming ten huize van de wijkverpleegster, van 4.30 uur tot 5 uur door dr. Vo gelaar en vrijdagmiddag 11 okto ber door mevr. dr. Vleugels Schüt- ter-Spit van 4 tot 5 uur eveneens ten huize van de wijkverpleegster. Deprimerend - Opwindend - Toverstaf Kattedrop - Speleoloog en Herfstdraden Om griep en puzzels draait (bij velen, niet bij allen) een groot deel van het leven. De griep is uiterst deprimerend voor betrokken pa tiënten, maar min of meer opwin dend voor de verzorgers, vooral als het mannen zijn, die geen kookcur sus hebben gevolgd, noch een oplei ding als ziekenbroeder. U voelt in tussen wel, waar Eilandman heen wil. Nu hij heeft er ook 48 uur trappen lopen en aan het gasstel staan „opzitten". Een heel karwei vrienden, want in mannekringen is men wel geneigd de arbeid der vrouwen te onderschatten, maar als opeens de loden last op eigen schouders komt, is men geneigd het oordeel wat af te zwakken. Nimmer is Eilandman meer jaloers geweest op de hutjongens van de „Willem Ruys" dan thans, want die (handige) knapen gaan maar op een rollende band staan en komen zo bp degenen, die hongeren en dor sten of dit menen. Maar Eilandman moet heus alles afdraven, echt vol gens liet systeem trap op, trap af, met glazen water, met koortsther mometers, met spijzen die men lif- l-afjes zou kunnen noemen, want wie lust boerekool met worst in da gen van koorts en lendepijn? On begrijpelijk intussen dat aanrech ten niet gebouwd worden met een nuttige belastbare oppervlakte van honderd vlerkante meter, want het stapelt zich maar op, als werd de juist afgepoetste vaat met een to verstaf aangeraakt, die het weer vuil maakt. Intussen zijn er altijd kinderen die (op bed) om katte drop zeuren (wat zou een grleppe- riode zonder kattedrop zijn?) en is er een echte kat, waarover altijd wel eens te struikelen valt, want het dier heeft het slecht getroffen zo net rónd 4 oktober. Zodoende mag het wat onbescheiden lijken, maar Eilandman gelooft niet dat een verpleegsterstraining zwaarder kan zijn. Bij al deze afwijkende toestan den doet zich ook nog het mon strum „puzzel" voor. De neiging tot het „effe een ton winnen" gaat on verminderd voort, maar (ook al weer door de griep) had Eilandman vergeten een plakzegel van het merk waspoeder „Huppeldepup" op de kaart te plakken en een kwhr- tier voor de laatste postbestelling moest er nog gauw een andere kaart met tante Pos mee. Hei wérd een haastkarweitje, waarbij -de tweetjes en drietjes over elkaar heen dansten. In zo'n toestand ge voelt men zich als een verdwaalde speleoloog, die zijn hulpgeroep als een satanslach door de holle, kleffe ruimten van onderaardse gangen hoort terugkaatsen. Een afschuwe lijke gewaarwording, die zelfs meer dan een ton waard is om te verdu ren. Maar, gelukkig, als het niet erger wordt, laat het leed zich weer wel snel vergeten. Als pleister op de wonde dan dat hele fraaie luis terstille herfstweer, met de gouden weelde in elke najaarslaan, waar van we maar heel weinig zien en de herfstdraden, die zich spannen tussen het vergelend groen aan de bomen. Net bijtijds nog komt de natuur ons wat troosten en eerlijk gezegd mocht dat ook toel een beetje, want vele landbouwers snikken om zo ongelofelijk veel wa ter, waaraan zelfs dc kunstmaan niets meer goed kan maken. BURGH-HAAMSTEDE Bejaarden toenadering De laatste jaren is in onze beide gemeenten zeer veel voor onze oud jes gedaan. Vooral de tot standko- ming van de sociëteiten was een wel zeer gewaardeerd feit en ze mogen zich dan ook in een grote belangstelling gesteld zien. Velen van deze reeds vergrijsde mensen leerden op de bijeenkomsten sjoe len, knikkerspelletjes en andere zeer in trek zijnde gezelschapsspe len. De sociëteit te Haamstede nam vorige week het wel zeer lofwaar dige besluit hun collega's uit Burgh een middagje uit te nodigen en wel op donderdag 17 oktober des mid dags om half drie in het rusthuis „Duinoord". Een R.T.M.-bus die om kwart over twee van hotel de Koster vertrekt en ongeveer half vijf terugkeert, zal voor het ver voer zorgen. Het is de bedoeling de middag gezellig met elkaar door te brengen en natuurlijk worden er met diverse spelletjes wedstrijden gehouden. Het belooft heel wat te worden en we zijn benieuwd naai de resultaten van deze unieke „ouderen verbroedering". OUWERKERK Witte en grijze zwanen in kreek Van de negen witte wilde zwa nen, die de kreek hebben bevolkt, zijn er nu nog een vijftal aanwe zig. Er hebben zich thans echter ook grijsachtig-bruine zwanen vestigd en wel vier stuks. Deze zijn veel schuwer dan de witte. Ze zijn daar kennelijk geen kinderen van, want zij zijn bang voor hun witte soortgenoten. Muziektent opgeknapt De gemeentewerklieden hebben dezer dagen de muziektent opge knapt. Door de nieuwe witte verf laag ziet het geheel er weer fris uit. Ingezonden mededeling Sfeer en Gezelligheid tóL ELKERZEE/ELLEMEET Polio-inenting uitgesteld In verband met de heersende griep is de inenting tegen kinder verlamming, welke woensdag en donderdag a.s. zou plaats vinden, resp. in het Groene Kruisgebouw te Renesse en te Scharendijke, uit gesteld. RENESSE - Burgerlijke stand en loop der bevolking over september. Geboren: Cornelis Jacob, z. van W. Krijger en W. Hoek; Johanna, d. van M. de Vries en I. Hage. Ingekomen: A. A. Beije van Leer- sum; A. C. U. Kurfis van Zierikzee. Vertrokken: J. Viergever naar Kampen; J. J. Steur naar Haar lemmermeer; J. Westra en gezin naar Ochten. Ned. Herv. Kerk Ver. van Rechtz. Hervormden te Zierikzee Gedurende het winterseizoen 1957/1958 hopen voor de Vereniging van Rechtzinnig Hervormden te Zierikzee de volgende predikanten een lezing te houden: maandag 14 oktober 1957: ds. C. Bezemer over .Beslissende jaren in het leven van Calvijn"; dinsdag 19 november 1957: ds. H. W. van den Brink uit Brui- nisse over „Reisindrukken uit Ame rika"; in januari 1958: ds. J. P. van Roon uit Ermelo over „Geloof en bevinding"; in februari 1958: ds. J. I. van Wijck, Vrij Evangelisch pre dikant te Gouda over „Het heden daagse Israël" en in maart 1958: Is. C. P. Lam uit Poortvliet over .Modaliteiten in onze Hervormde kerk". MAASTRICHT. Op dc onbe waakte overweg onder de gemeente Beek is de 41-jarige landbouwer F. A. C. uit Beek, met zijn bromfiets door de sneltrein Sittard-Maas- tricht gegrepen en gedood. De trein bestuurder bracht de trein tot stil stand, waarna door de Rijkspolitie van Beek een onderzoek werd in gesteld. Met bijna één uur vertra ging kon de trein de reis voort zetten. Voor zover bekend is in het af gelopen weekeinde in Tunesië een dertigtal mensen door hevig nood weer om het leven gekomen. Over stromingen en stormwinden, ge paard gaande met stortbuien, ver braken dc verbindingen tussen de hoofdstad en delen van het land. Grole belangstelling voor speciale avoiidbijeenkomst Onder zeer grote belangstelling de grote zaal van „De Lichtboei" was eivol - vierde het Zterlkzeese korps van het Leger des Hells zon dagavond het zilveren jubileum. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. burgemeester mr. F. Th. DiJckmeester en wethouder A. M. den Boer, als vertegenwoordigers van de gemeente, en verschillende predikanten, waarvan w|J noemen: ds. Bezemer, ds. Schuddebeurs en ds. Tlemersma. De bijeenkomst stond onder lei ding van luitenant-kolonel Go- vaars van het hoofdkwartier van het Leger des Heils, die met zijn echtgenote voor dit jubileum naar Schouwen-Duiveland was gekomen. Het woord werd gevoerd door bur gemeester mr. Dijckmeester, die de hoop uitsprak dat „het Leger" nog lange tijd in Zierikzee zal blijven. Spr. gaf uiting aan het besef dat het genade is geweest, waardoor het Heilsleger ter plaatse zoveel zegeningen heeft mogen ontvangen. Een der hoogtepunten van de bij eenkomst was de uitreiking van het insigne voor 20 jaar trouwe dienst aan de korpssergeant de heer P. Bakker. Mevr. kolonel Govaars spelde hem het ereteken op de borst, dat de jubilaris zichtbaar ontroerd in ontvangst nam. Hem werd de zegenbede toegezongen. De dienst werd opgeluisterd door het zangkoor uit Dordrecht, dat zich verschillende malen liet horen. De kolonel Govaars sprak een woord naar aanleiding van de vraag Grote droogte in China PEKING, 8-10. Tientallen mil joenen boeren in de noord-Chinese laagvlakte hebben de strijd aange bonden tegen de droogte, die de graangewassen in de provincies Honan, Hopei en Sjantoeng be dreigt. Het Pekingse volksdagblad schrijft, dat in de voornaamste graan verbouwende provincie, Ho nan, vijf-achtste deel van het voor de inzaai van wintergraan bestem de land geen druppel water heeft, terwijl twee-achtste deel met wa tertekort heeft te kampen. Kort geleden is gemeld dat in zes andere provincies - Sjensi, Sjansi en Kansoe en in het noordwesten Hoepei, Kiangsoe en Anhwei in het midden en zuiden van de Jangt- se-vlakte ook grote droogte heerst. Geheimzinnig verschijn sel boven Nw.-Zeeland WELLINGTON, 8-10. Boven het zuiden van Nieuw-Zeeland op een hoogte van ongeveer 100 km., spe len zich dingen af die de geleerden niet begrijpen. Op de radarscher men die in verband met het inter nationale geofysische jaar bij In- vercargill zijn opgesteld, heeft men voorwerpen waargenomen die zich met grote snelheid voortbewegen, heen en terug. uit Lukas 13 23: „Zijn er weini gen of velen die zalig worden?", welke toespraak door allen aan dachtig jverd beluisterd. De kapi tein B. J. F. van den Hoek gaf een overzicht van de wordingsgeschie denis en de groei van het korps van 1932 tot heden. Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering Vannacht weer plaatselijk mist; morgen overdag droog en over wegend zonnig weer; zwakke tot matige oostelijke wind; weinig ver andering in temperatuur. 9 okt. Zon op 6.56, onder 18.02. Maan op 18.04, onder 7.31. 10 okt. Zon op 6.57, onder 18.00. Maan op 18.31, onder 8.36. Volle maan: 8 oktober te 22.42, Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 9 okt. 10 okt. 3.42 v.m. 4.13 v.m. 15.49 n.m. 16.22 n.m. BROUWERSHAVEN: 9 okt. 3.00 v.m. 15.17 n.m. 10 okt. 3.32 v.m. 15.49 n.m. Springtij: 11 en 25 oktober. HET WEEROVERZICHT Door flinke stijgingen van de luchtdruk in het Oostzeegebied, is een verbinding ontstaan tussen het hogedrukgebied boven midden- Europa en een krachtig hogedruk gebied in de Poolzee bij Nova Zem- bla. Een uitloper van de machtige hogedrukzöne handhaaft zich bo ven west-Europa. De oostelijke wind in ons land bleef betrekkelijk zwak, zodat vannacht plaatselijk weer mist ontstond. Rond een die pe depressie bij IJsland blijven storingen circuleren, waarvan de invloed echter niet verder reikt dan tot Schotland. In ons land kan daarom op aanhouden van-het rus tige herfstweer worden gerekend. Radio-Moskou heeft dinsdag ochtend gemeld dat 7 november a.s., de dag waarop in de Sowjet- Unie de oktober-rcvolutie van 1917 wordt herdacht, een tweede beter toegeruste Sowjetrussische kunst maan zal worden gelanceerd. Volgend jaar internationaal hengelconcours op Schouwen-Duiveland Hengelsportvereniging „Oosterschelde" sluit seizoen Zaterdag 12 oktober a.s. zal de Zierikzeese hengelsportvereniging .Oosterschelde" het wedstrijdsei zoen afsluiten met - voor dit jaar - haar tiende wedstrijd. Deze wed strijd zal beslissend zijn voor de wisselbeker 1957 en de jaarlijkse hoofdprijs, een zeemolen. Alles wijst er dus op dat het aan span ning niet zal ontbreken. Momenteel liggen met het groot ste aantal punten aan de spits de heren C. J. Schot en W. Kristelijn. Doch ieder lid heeft op de laatste wedstrijd de kans öm deze heren de begeerde prijzen afhandig te maken. Men rekent dan ook op een goede opkomst van de leden. Voor het volgende jaar heeft de vereniging grote plannen. Wij ver nemen nl. dat het in de bedoeling ligt dan te komen tot een grote in ternationale hengelsport wedstrijd op Schouwen-Duiveland. Het be stuur is er van overtuigd dat de mogelijkheden op het waterrijke eiland voor een dergelijk visfestijn- ideaal zijn te noemen. „Het kan haast niet anders", zo meent het bestuur, „dat Schouwen-Duiveland op die manier een grote belangstel ling moet krijgen van binnen- en buitenlandse hengelaars". Wij wensen de initiatiefnemers en de jonge doch meer dan hon derd leden tellende vereniging veel succes toe met hun ongetwijfeld verstrekkende plannen, die van durf getuigen. Lampekappen van echt perkament maakt men schoon met een prop watten gedrenkt in benzine (brandgevaarlijk) of met staal- wol no. 0. Grauw wasgoed ontstaat meestal door het te lang in het sop laten staan van het wasgoed. Beter is het het wasgoed alleen in de week te zetten en het daarna de volgende morgen aan de kook te brengen. Hoogstens 15 a 20 mi nuten laten trekken. Ter besparing van nylonzeemlap pen verdient het aanbeveling de ramen eerst af te schuiven met de rubberschuiver. Daarna dro gen met de zeem. Krakende schoenen behandelt men met talkpoeder. Hel poeder goed in de naden stuiven met de flit spuit. Gebruikt men steunzolen, dan dc zool van binnen bestrooi en met talkpoeder en de steun zool aan de onderkant. Tinnen voorwerpen kan men bewa ren gewikkeld in vloeipapier ver pakt in een goed afgesloten doos. Deze doos mag niet in een voch tig vertrek opgeborgen worden. Gelijkmatig warm houden in de winter. Vetvlekken in leer kan men „pro beren" te verwijderen, door de vlek te bedekken met een papje van magnesia en tetra. Na een paar uur het poeder verwijderen. Lekken in het zink b.v. op een bal kon kan men voorlopig water dicht maken met nagellak. Dit houdt vrij lang, maar op de duur moet de loodgieter er aan te pas komen. Aardappelen worden mooi bruin als men ze voor het bakken be stuift met meel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2