IHgnnmil Nieuwe keersluis te Brouwershaven moest reeds 15 maal gesloten STAD EN PROVINCIE KOU, GRIEP, DAM PO Kleuterschool binnenkort klaar Waterkerende dam op de haven verdwijnt Donderdagavond kwam de raad der gemeente Brouwershaven In voltallige vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester L. J. van Leeuwen. De voorzitter verwelkomt inzon derheid de heer R. J. v. d. Wek ken, die na herstel van ziekte, zijn plaats weer heeft ingenomen. De voorziter wenst verder de gemeen tesecretaris de heer Gunst, die in het ziekenhuis vertoeft, een spoedig herstel toe. Naar aanleiding van de notulen merkt wethouder van Nieuwenhui. ze op, dat inzake de bespreking In de vorige raadsvergadering over het Trampad de feiten wel Juist in de notulen, maar niet juist in het kranteverslag zijn weergegeven. De voorzitter ondersteunt de op merking van wethouder van Nieu- wenhulze. De voorzitter deelt mee, dat de burgemeesterswoning medio okto ber betrokken kan worden. De meubelen der kleuterschool en de o.l.-school zijn in recordtempo tij dens de vakantie gevernist, zodat ze weer in prima staat verkeren. Ook de vloerbedekking in de kleu terschool is gelegd. Van het sport veld kan het grote veld nog niet of ficieel in gebruik worden genomen, maar bij droge tijden is het toege staan eens per drie of vier weken er op te spelen. De keersluis heeft haar nuttigheid reeds bewezen, daar zij reeds vijftien maal moest worden gesloten. Dit sluiten vergt veel werk, zodat de gemeentewerk lieden overbelast zijn. Mej. D. v. d. Bijl heeft ontslag gevraagd als hulpleidster van de kleuterschool. De heer J. Kristelijn heeft per 1 januari 1958 zijn verbintenis opge zegd, wat betreft het ophalen van huisvuil. De waterkerende dam op de haven wordt opgeruimd, het geen het aanzien van de gemeente ten goede zal komen. De voorzitter deelt mede in een krantebericht over een botsing tus sen een auto en een motorrijwiel in de Noorddijkstraat, de suggestie te hebben gelezen op dit punt een stopbord te plaatsen. Spr. acht een dergelijke zaak te vallen onder het oordeel van b. en w. en de raad, die eventueel besluiten nemen kan. Spr. wenst dat plaatselijke krante mensen zich aan de feiten houden, waarna eventuele suggesties altijd nog van redaktiewege kunnen uit gaan. Het geval wil nl. dat de po litie het plaatsen van een stopbord niet nodig oordeelt. Goedgekeurd wordt de interim regeling ziektekosten ambtenaren. In het bestuur van de B.l.M.Z. Ingezonden mededeling 9 BEURS VOOR M0U5 EN HUtSHOUVfflO INSTRUCTIEF en GEZELLIG Vrijdagmiddag 2 u. dansen jj endoedelzakmuziekdoor de f DAGENHAM-GIRL-PIPERS 4 x daags MODESHOW Elke dag waardevolle geschenken Geopend van 1 C-1 7 en 1 9-23 u, j Zondags gesloten 1 AHOY' GEBOUW ,j POTTERDAM t/m O OCT. ZIERIKZEE Zilveren jubileum lompen- en metalenhandel Morgen (zaterdag) herdenkt de heer H. Willemse alhier de dag waarop hij voor 25 jaar zijn handel in lompen en metalen begon. Zo van school ging de heer Willemse op pad om het publiek van over tollige materialen af te helpen, een moeizaam karwei, want het „lom pen- en metalenvak" heeft meer netelige kanten dan een leek zou kunnen geloven. Het „alles mee pikken" langs de straat eist een ge oefend oog en feeling voor het vak. De heer W. onderbrak zijn werk zaamheden in 1944 en was na de ramp zes weken geëvakueerd. Na dien was de tijd uiteraard gunstig, omdat er heel wat op zijn kar te recht kwam. Zelfs antieke (zij het waterbeschadigde) kasten werden soms meegegeven. Een mijlpaal in het bedrijf was de opening van de vernieuwde zaak in 1955, waar me nige snuffelaar niet tevergeefs naar „Iets interessants" zocht. Op het ogenblik zijn de omstan digheden ongunstig - aldus de heer Willemse - omdat alle mensen zich in de nieuwe spullen hebben gesto ken. Maar dit dooft overigens zijn vreugde niet over het zilveren ju bileum. „Wij gaan rustig verder", aldus deze bekende lompen- en metalenhandelaar. wordt herkozen de heer C. Rln gelberg. Inzake de verbetering van de Grachtweg deelt het college van b. en w. mede, dat de Herverkave lingscommissie zich bereid heeft verklaard de Grachtweg en de Krom wal tot een landbouwweg B te maken, welke een 3 meter ver harde rijbaan krijgt. De H.V.-com- missie wil wel een A-weg aanleg gen, mits de gemeente de meerdere kosten voor haar rekening neemt. De raad besluit in te gaan op dit voorstel en machtigt b. en w. het werk uit te voeren, waarvoor een crediet komt ten laste van de ka- pitaaldienst van f 30.000. Het bedrijfsleven krijgt een be drag van f 200 ter dekking van de kosten van een kinderfeest, te or ganiseren bij gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van de keersluis op woensdag 9 oktober. Ook de ouden van dagen zullen in de feestelijkheden worden betrok ken. Het Trampad De voorzitter deelt mede, dat de kwestie rijwielverkeer over het Trampad opnieuw is bekeken. Er zijn twee mogelijkheden, aldus de voorzitter. Komt er een bord „Rij wielpad", dan hebben alleen rijwie len toegang, maar kunnen brom mers geweerd. Het pad echter is te smal om bv een kinderwagen en een rijwiel elkaar te laten pas seren. Ook bestaat de mogelijkheid dat de huidige status gehandhaafd blijft en men de personen, die voor hun werkzaamheden dit pad nodig hebben, ontheffing verleent. Dan blijft het een voetpad en hebben de voetgangers ook ten allen tijde voorrang. De voorzitter wijst nog eens nadrukkelijk op het gebruik van dit pad nu het leidt naar een woongebied en een kerk. Tenslotte wordt het voorstel om de hiervoor RENESSE Gazon bedorven door verdelgingsmiddel Het nog jonge gras van het in gezaaide gazon bij een der Noorse huizen alhier, is een dezer dagen vol bruine plekken en strepen ge komen als gevolg van een door on bekenden aangebracht verdelgings middel. Het gras deed het na inzaai uit stekend op de laag grond die op de onvruchtbare zandgrond voor de gemeente was beschikbaar gesteld. Groot was dan ook de ontsteltenis van de bewoners, toen zij de ver minkingen aan hun gazon ontdek ten. Een deskundig onderzoek wees uit dat hier een verdelgingsmiddel was toegepast, dat er wellicht in de nacht opgeworpen is. Een wel bij zonder laakbare manier om iemand te duperen. SEROOSKERKE Volkswagen contra geparkeerde auto Gistermiddag is nabij Schelphoek ter hoogte van de consumptietent van de heer Snijders - een Volks wagen komende uit de richting Re- nesse opgereden tegen de aldaar geparkeerd staande auto van de heer O. te Zierikzee. De heer O. had voor een kort oponthoud zijn auto bij genoemde tent geparkeerd, toen de Volks wagen - bestuurd door een verze keringsagent uit Rotterdam - na derde en pardoes op de auto in reed. De chauffeur van de Volks wagen bleek bewusteloos. Naar later duidelijk werd, werd de chauffeur tijdens het rijden „al les zwart voor de ogen", waar schijnlijk tengevolge van A-griep. Hierdoor verloor hij de macht over het stuur, met bovenvermeld ge volg. De Volkswagen werd van voren in elkaar gedrukt, terwijl de auto van O. schade kreeg in de flank. De politie stelde een onderzoek in. ZONNEMAIRE Anti-polio vaccinatie Ook in deze gemeente zal gele genheid worden gegeven voor in enting tegen de kinderverlamming. Hiertoe bestaat de mogelijkheid op 9 oktober a.s., In het Groene Kruis- wijkgebouw. DREI SCHOR Torenhaan in nieuw pak De torenhaan heeft een nieuw pakje van bladgoud gekregen en Is weer op de spits van de toren geplaatst. Men zal zich herinneren dat enkele weken geleden het haantje wegens blikseminslag, voor herstelwerkzaamheden van de to ren moest worden gehaald. De fa. Kouwenberg te Zierikzee heeft nu de haan weer een blinkende op knapper gegeven en op zijn hoge voetstuk gezet. Het verjaardagfonds voor de restauratie van de Ned. Herv. kerk heeft over het derde kwartaal 1957 opgebracht f 345,18. in aanmerking komende personen ontheffing te verlenen, zodat zij dit voetpad ook met de fiets mogen berijden in stemming gebracht. Met 5 stemmen voor en 2 tegen (de he ren Duinhouwer en de Moor) wordt het voorstel aangenomen. De begroting 1958 wordt aange boden, welke in een volgende ver gadering zal worden behandeld. Vastgesteld wordt de gemeente- rekening 1953 (voorlopig). De in komsten belopen een bedrag ad f 633.778,08 en de uitgaven een be drag van f 686.706,62. Ingezonden mededeling zware hoofd- en borstverkoud heid, diep vastzittend slijm, snuift en wrijft U weg met OUWERKERK De berging van de „Ena" Het slopersbedrijf van de firma M. v. d. Marei te Viane, gemeente Ouwerkerk, heeft wederom enkele stukken van de „Ena" boven water weten te halen. Bij de haven van Viane liggen deze brokstukken ver nageld. Haneweg berijdbaar De tweede toegangsweg tot het dorp, vanaf de richting Zierikzee, de Haneweg, is thans zover her steld, dat deze weer gereden kan worden. Dit betekent weer een grote verbetering voor het verkeer, dat van het westen uit Ouwerkerk nadert. Het storten van vuil Onder Intrekking van het besluit van 31 mei is vastgesteld een nieuwe verordening tot wijziging van het reglement van politie. Ar tikel 42 vervalt en wordt vervan gen door een nieuw artikel, lui dende: „Onverminderd het be paalde in artikel 1 van het politie- reglement Reinigingsdienst Duive- land is het verboden vuil, afval, puin e.d. te storten op plaatsen welke daartoe niet door burge meester en wethouders zijn aange wezen". NIEUWERKERK Door de schooljeugd alhier werd het mooie bedrag van f 77,40 ingezameld ten bate van „Bethes- da", leprozenziekenhuis te Para maribo. —Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier werd benoemd mevr. Janse-Wage- maker te Dreischor. Damclub van start Voor liefhebbers van dammen komt hier een goede gelegenheid zich verder in dit mooie spel te be kwamen. De damclub „N.D.C." be gint a.s. vrijdag 11 oktober in „Re- hoboth" haar wekelijkse bijeen komst. Zij verwacht dat velen deze avond zullen bezoeken en zich op zullen geven als lid van de club om zich verder In deze tak van denksport te oefenen Het zal dan in de toekomst mogelijk zijn een competitie te spelen. OOSTERLAND Scholen gesloten wegens A-griep Ook in onze gemeente zijn tenge volge van de vele gevallen van A- griep vooral onder de schooljeugd, zowel de openbare lagere school als de bijzondere school tijdelijk ge sloten. Ook onder de volwassenen worden steeds meer ziektegeval len geconstateerd. Naar wij verne men verdient het aanbeveling om wanneer men op ziekenbezoek gaat de nodige voorzorgsmaatregelen te treffen en indien men niet bij een patiënt nodig heeft, er zo weinig mogelijk te komen. ZONDAGSDIENST doktoren Zierikzee Zondag i oktober: dokter De Vos pl.w. dokter v. Hoorn). Landbouw op Schouwen- Duiveland grijpt de kans Nu er gelukkig enige weersver- betering is ingetreden is de drukte in de landbouw buitengewoon groot Met man en macht tracht men de aardappelen, welke nog enigszins de moeite van het rooien lonen, uit de grond te krijgen Allerwege heeft men echter met gebrek aan perso neel te kampen, want het Is bekend dat het rooien met de machine veel mensen vereist. Gehoopt wordt dat het betere weer nog enige tijd mag aanhouden. Op verschillende per celen is men ook reeds begonnen om de eerste suikerbieten te rooi en. Deze bieten, welke uiteraard meer op modderkluiten, dan op ble ten gelijken, worden per vracht auto naar de havens vervoerd. Naar wij vernemen zal het suikergehalte dit Jaar bijzonder laag zijn. Het ,alijkgehalte" des te hoger. Ingezonden mededeling PREDIKBEURTEN Zondag 6 oktober Ned. Hervormde kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer; Ver.-gebouw: 10 uur ds. v. Royen. Kerkwerve: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur (H.A.) en 7 uur (jeugddienst) ds. Swaak. Haamstede: 10 uur dhr. Sijthoff, 7 uur ds. Buinink. Renesse: 7 uur ds. v. Liere (H.A.). Noordwelle: 10 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 u. ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur (H.A.) en 7 uur ds. Duyvendak. Ouwer kerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwer- kerk: 10 uur ds. Westerhof (H.D.). Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 uur (H.D.) en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Phllipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren (H.A.). Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde kerk: Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 uur ds. Meijer, 3 uur ds. Melse. Renesse: 7 uur ds Schuddebeurs. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur ds. Schudde beurs. Zonnemaire: 10 uur Melse, 2.30 uur ds. Meijer. Nieu- werkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. D. Hoornstra uit Hoofddorp. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. v. Dijk (H.A.). Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis (H.A. en dankz.). Kerkwerve: 10 u. ds. Meijering, 6 uur ds. W. A. Zij- lema, em.-pred. te Nieuweroord. Haamstede: 10 uur ds. Zijlema, 3 u. ds. v. d. Klis. Nieu werk erk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Zijlema. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwcrkerk: 10 en 2.30 uur dhr. Wisse uit Tholen. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6 uur dhr. Wisse. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en uur dhr. Gebraad. Rooms-katholieke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Hells Zierikzee: 10.30 uur heiligings- dienst, 2.30 uur openluchtsamen komst a/h Luitje, 6.30 uur open luchtsamenkomst H. J. Doeleman- plein, 7.30 uur jubileumsamen komst. BURGH/HAAMSTEDE De b etencampagne Aan de haven te Burghsluis wer den dinsdag de eerste suikerbie ten aangevoerd, bestemd voor de suikerfabriek Puttershoek Het be gin was nog niet zo daverend, want het was maar een scheepie van 110 ton dat de eerste bieten vervoerde. Toch wordt het hard tijd dat er nu eindelijk eens een droge periode op til is, want de boeren hebben veel moeite om de bieten van het land te krijgen. Zij, die nog over een 1 pk. viervoeter beschikken treffen het, want de trekkers met rond de pk. laten het maar al te dikwijls afweten in de „peeslik". Ned. Hervormde Kerk Classis Zierikzee Donderdag 3 oktober vond ln het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee de najaars-vergaderlng plaats van de Classis Zierikzee der Ned. Hervormde Kerk, onder lei ding van ds. M. G. Westerhof. In de morgenvergadering kwam een grote verscheidenheid van on derwerpen aan de orde, o.a. het voorstel van de Generale Synode om de jaarlijkse bijdrage aan de Generale Kas op f 2,50 per lidmaat te brengen. De vergadering zag ten- volle de noodzakelijkheid er van in dat jaarlijks een groot bedrag be schikbaar komt voor de bouw van kerken, pastorieën enz. in nieuwe wooncentra, maar meende toch de voorgestelde verhoging te moeten ontraden. De voorstellen tot wijziging van de kerkorde, in verband met de vrouw in het ambt, zullen begin 1958 in een buitengewone vergade ring behandeld worden. Besloten werd dit dan te doen in discussie groepen. In de middagvergadering werd ie Regionale Jeugdcommissie voor Schouwen-Duiveland aangevuld met: ouderling J. C. Braber te Re nesse, ds. C. Bezemer te Zierikzee, is. G. H. Duyvendak te Dreischor "n ds. C. Groot te Brouwershaven. Terwijl de Classicale Zendings commissie aangevuld werd met de iames A. H. Vorstheuvel Labrand- Schouten te Zierikzee en M. P. Krijnse Locker Lammers te Re nesse. Hierna hield ds. N. O. Steenbeek, secretaris van de Raad voor het Jeugdwerk, een principiële inlei ding. Eerst schetste hij de toestand van nu en in de toekomst. Hij stelde de vraag: hoe zal het met de Jeugd gaan? Om daarna aan de hand van psalm 78 op allerlei din gen te wijzen, die in het jeugdwerk nodig zijn. Bij de discussie werden voornamelijk dingen uit de prak tijk besproken. BROUWERSHAVEN - Burgerlijke stand en loop der bevolking over september. Gehuwd: Jan van de Velde en Maria J. de Munnik. Overleden: Kommertje Constand- 78 j. Ingekomen: Tj. G. Lammers en echtgenote uit Duivendijke; P. A. Bevelander en geziifuit Oud-Vos- semeer; A. Bos-Snijders uit Zie rikzee. Vertrokken: J. Kristalijn naar Steenbergen: G. J. de Wolff naar Kampen; D. Prins naar Zuidlaren; S. Bos naar Duivendijke. Verwachting tot zaterdagavond: Toenemende bewolking Vannacht opklaringen, hier en daar mist en plaatselijk nachtvorst; morgen toenemende bewolking met voornamelijk in 't noorden van het land enige regen; zwakke tot ma tige, aan de kust later krachtige wind, krimpend naar west tot zuid west; morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag. 5 okt. Zon op 6.49, onder 18.11. Maan op 16.37, onder 3.14. 6 okt. Zon op 6.51, onder 18.09. Maan op 16.58, onder 4.18. 7 okt. Zon op 6.52, onder 18.07. Maan op 17.19, onder 5.22. Volle maan: 8 oktober te 22.42. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 5 okt. okt 7 okt 1.02 v.m. 1.54 v.m. 2.37 v.m. 13.22 n.m. 14.06 n.m. 14.43 n.m. BROUWERSHAVEN: 5 okt. 0.31 v.m. 13.03 n.m. 6 okt. 1.19 v.m. 13.43 n.m. 7 okt 1.58 v.m. 14.15 n.m.. Springtij: 11 en 25 oktober. Ingezonden mededeling Sfeer en Gezelligheid met WONINGTEXTIEL Smeden-patroons van Schouwen-Duiveland vieren gouden jubileum Alle smeden verenigd ln vereniging „Eendracht" De Schouwen-Duivelandse geor ganiseerde smeden-patroons vieren vandaag hun gouden jubileum. De patroonsvereniging „Eendracht" werd in 1904 opgericht en startte met 12 leden. Momenteel zijn alle Schouwen-Duivelandse smeden aangesloten, zodat de vereniging thans 32 leden telt. Het heugelijke feit wordt vandaag in het „Huis van Nassau" gevierd met een ver gadering, waarna een receptie, di ner en feestavond volgen. De vereniging is aangesloten bij de grote landelijke bond van sme den-, constructie- en machinebe drijven B.S.C.M. De groei van de afdeling Schouwen-Duiveland is geleidelijk gegaan. Regelmatig ver- gaderde men 4 maal per jaar maar de vergaderingen werden niet al tijd druk bezocht, zoals de secre taris, de heer P. Steutel, ons ver telde. De voornaamste doelstelling van de bond is om het elkaar on derling zo aangenaam mogelijk te maken en het bespreken van even tuele moeilijkheden. Zelfs die moei lijkheden zijn in de afgelopen vijf tig jaar dezelfde gebleven Het 50 jaar geleden actuele probleem van de onderneming heeft thans nog de zelfde actualiteit. Het 50-jarig bestaan had feite lijk in 1954 moeten worden her dacht, doch de ramp lag toen nog zo vers in het geheugen dat men weinig aanleiding zag tot een fees telijke herdenking. Het tegenwoor dige bestuur bestaat uit de heren Joh. Leenhouts (Zierikzee), voorzit ter; P. Steutel (Zierikzee), secreta ris; D. Hanse (Sirjansland), pen ningmeester; J Bolle (Zierikzee) en J. de Braai (Nieuwerkerk) be stuursleden. Monsteraardappel - Geloof - Eerlijkheid Trucje - A-griep en Haan Bij het naderen van het week einde is Eilandman toch maar wat blfj, nog gauw even te kunnen mededelen dat de landbouwer H. de Vlieger, Diepegat te Ouwerkerk, een monster aardappel heeft ge rooid, die - met aftrek van de tarra het respektabele gewicht heeft van precies 9 2 3 gram. Ouwer kerk rekent er bij voorbaat op, dat er mensen zijn, die neen schudden bij het horen van dit cijfer, maar leder kan het wonderprodukt ko men nawegen op het postkantoor. Eilandman heeft dat natuurlijk niet gedaan. Hij gelooft voor de volle honderd procent aan die 923 gram en wil niet krentebijterig die reuze-aardappel nog eens gaan na wegen. De eerlijkheid der Ouwer- kerkers is hem voldoende waar borg. Intussen Is het wel van be lang te weten of er elders nog gro tere aardappelen uit de (helaas al te kleffe) grond worden gerooid. Men kan niet weten, maar Eiland man wil het toch graag weten. Voor hem kunnen de aardappels niet groot genoeg zijn, want deze (prijsloze) aardappelgewlchtcompe- titie levert altijd wel een ver haaltje op. Niet direkt een pluim, maar dan toch wel enige (betrekkelijke) be wondering voor enkelingen, die hun bieten brengen aan de haven Flaauwers voor verder transport per schip. Er is daar een gloed nieuwe weegbrug, waarop trekker en geladen wagen komen rijden en dan worden gewogen. Tiidens dit wegen blijft (een enkele) chauffeur rustig zitten. Na lossing rijdt hij (leeg) de weegbrug weer op, maar moet dan snel een reepje chocolade kopen in het vlak in de buurt zijn de café. Het gaat dan natuurlijk min (of plus, afhankelijk van hoe men het bekijkt) het gewicht van de chauffeur. En een stevige boe renknecht is wel een paar bieten waard, zou Eilandman zo menen- Hij wil niet crltiseren, maar heeft lang nagedacht over dit trucje, zon der overigens tot een oplossing te komen of zonder ook de kijk op het menselijke hart te corrigeren. Droevig genoeg, maar ook Schou wen-Duiveland heeft de A-griep te pakken. Men zou geneigd zijn het op de kille regenbuien te schuiven, maar de griep komt uit Azië. Daar gutst het ook vaak hard. Onlangs heeft Eilandman het nog gezien op een filmpje over Siam-, maar een kwartier later drogen de mensen er al weer op. Maar toch griep, die nu ook ons eiland, overvloedig Heeft bereikt. De doktoren zeggen: ^zo veel nieuwe per dag" en dat. gaat helaas bij tientallen, maar ze be doelen er geen „Hollandse nieuwe" mee, maar wel grieppaliënten. Het is een treurige zaak. Verder geen nieuws, dan het toch wel merkwaardige opgeknapte goudhaantje op de torenspits van Dreischor. De haan heeft een nieuw gouden jasje gekregen en staat daar weer trots te staan, hoog bo ven het tJPlaesenuus", hoog ook boven de daken van „Dereister", waar het leven nog altijd vreed zaam, bedachtzaam en eerzaam is, zoals U wel zult willen aannemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 1