mnEHüiu GEEN GOEDKEURING VAN DE VERORDENING MIJNINDUSTR1ERAAD Rijk en arm m STAD EN PROVINCIE Stichting Nederlandse Sanatorium Verzekering gaat kinderverlammingverpleging verzekeren BIJ BRAND TE LEEUWARDEN MOEDER EN TWEE KINDEREN OMGEKOMEN Doden bij treinongeluk te Stuttgart Wijkkerkeraad belegde bijeenkomst met verenigingsvertegenwoordigers Minister nam beslissing 's-GRAVENHAGE, 30-9. De mi nister van Economische Zaken heeft in overeenstemming met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken en Volksgezondheid een beschikking uitgevaardigd waarbij hij de goed keuring van de verordening van de mijnindustrieraad tot wijziging van de verordening betreffende punten van gemeenschappelijke aard voor ondergrondse en bovengrondse- mijnarbeiders en van de verorde ning betreffende de arbeidsvoor waarden der aspirant-beambten en beambten, werkzaam in het mijnbedrijf, zoals deze op 31 juli 1957 is vastgesteld (deze veror dening van de M. I. R. betreft een bijzondere premieregeling voor het mijnpersoneel), weigert we gens strijd met het algemeen be lang. De regering heeft bovengenoem de verordening, mede aan de hand van adviezen, uitgebracht door de Stichting van de Arbeid en het college van Rijksbemiddelaars en mede op basis van de door deskun digen van de M.I.R. en van de bei de zojuist genoemde colleges ver schafte cijfers, overeenkomstig het Vereniging van weduwen en weduwnaars Het driedaagse congres van we duwen en weduwnaren, dat in de Twentse schouwburg te Enschedé werd gehouden, heeft besloten een commissie in te stellen, die een vereniging zal stichten, waarin we duwen en weduwnaren zijn onder gebracht. Deze vereniging zal een blad uitgeven en de aandacht van de regering vragen voor de sociale problemen waarvoor weduwen en weduwnaren zijn gesteld. Premier Nehroé van India heeft tegenover Japanse verslaggevers verklaard, dat hij een plan tot een gemeenschappelijke Europese markt niet goedkeurt. „Ik ben bang dat het op uitbuiting van de ko loniën van die landen neerkomt", zei hij. Nehroe ziet ook niets in het Japanse plan voor een fonds tot ontwikkeling van A2ië. Hij vindt bilaterale verdragen beter. Bij gelegenheid van de opening van de rioolwaterzuiveringsinstal latie te Nieuwerkerk, zijn vele op merkingen gemaakt-.die r« in het algemeen en van Nieuwer kerk in het bijzonder raken. Het kon bij deze gelegenheid wel niet anders, of er werd blijdschap uit gesproken over het feit, dat „Nieu- werkerk net voor de (financiële) bui binnen is". Ditzelfde geldt trou wens voor geheel Schouwen-Dui- veland. Hadden ramp en beste dingsbeperking samen gevallen, dan zou er een enorme rem zijn ge zet op het proces van de wederop bouw. Overigens is ook op deze voor Nieuwerkerk zo vreugdevolle dag gezegd, dat „de gemeente rijk is en arm". Rijk om het vele dat na de ramp tot stand kwam, maar arm als men let op het feit dat de gemeente maar net op het nipper tje aan haar verplichtingen kan voldoen. Ook deze positie neemt Nieuwerkerk niet alleen in. Het schoonhouden van Schouwen-Dui- veland's „nieuwe gezicht" kost veel geld en alle badhuizen, Groene Kruisgebouwen en dorpshuizen leggen een loden last op de ge meentelijke begroting. Juist gelet op het feit dat vele van deze in richtingen door schenkingen tot stand zijn gekomen, zou het wel zeer ondankbaar zijn achteraf te mopperen over de dure exploitatie. Tenslotte is de „bewoonbaarheid" van het eiland er met sprongen op vooruitgegaan en ook dit eiland kan niet voor een dubbeltje op de eer ste rang zitten. Veel meer is nodig - en dit geschiedt ook - een uiterst nauwkeurig financieel beleid van de gemeenten, die willen houden wat zij hebben. Een beroep op het publiek met zekere blijmoedigheid te offeren op het altaar van de be tere voorzieningen, wordt - aange vuurd door de minister - door de gemeentelijke bestuurders met vrij moedigheid gedaan. In de opmerking „rijk en toch arm" schuilt dus waarheid, maar wij zouden - een vergelijking ma kend met vroeger - toch wel het accent willen laten vallen op „rijk". Het ging immers na de ramp niet alleen om herstel en vernieuwing van de reële verwoestingen, maar er kwamen dingen aan het licht, waarvan men zich afvroeg, hoe ze zo lange tijd konden blijven be staan. Straten, rioleringen e.d. zijn daarvan welsprekende voorbeelden. Toen de wederopbouw eenmaal op gang kwam, bleek duidelijk dat men niet terug kon, maar zich moest instellen op de ontwikkelin gen zoals die elders in het land (zij het niet overal) zich voltrokken. Dat was de konsekwentie van de vernieuwing en beter is ook het zij 't niet altijd aangename financiële schrijnen van nu, dan de vergaande ontoereikendheid op allerlei gebied van vroeger. Had met de ver ouderde normen van vroeger ge handhaafd, dan was van vernieu wing toch feitelijk geen sprake ge weest. bepaalde in artikel 128 van de wet op de bedrijfsorganisatie getoetst aan de wet en het algemeen be lang. Diepgaand beraad van de re gering heeft tot de conclusie ge leid, dat tegen bepaalde elementen van deze verordening uit een oog punt van algemeen belang overwe gende bezwaren bestaan; BEGRAFENIS VAN KONING HAAKON OSLO, 1-10. Het stoffelijk over schot van wijlen koning Haakon de Zevende van Noorwegen werd op het eind van deze ochtend van het paleis overgebracht naar de hoofdkerk van Oslo. De route was afgezet door troepen van land-, zee- en luchtmacht De lijkkist werd geplaatst op een met zwarte paarden bespannen affuit. De nieuwe koning, Olaf de Vijfde, en de kroonprins volgden te voet, evenals andere mannelijke buiten landse gasten. De aanwezige ko ninginnen en prinsessen namen in auto's plaats. Na de kerkdienst begaf de stoet zich naar het kasteel Akershus, waar het stoffelijk overschot van wijlen koning Haakon werd bijge zet in de sarcofaag van wit mar mer naast dat van zijn echtge note, koningin Maud, die in 1938 is overleden. Ingezonden mededeling De grootste sortering bij ZIERIKZEE (Van onze adverteerders) Nieuw.soprt hoorapparaten vcuhniek staat niet stil, ook niet op het punt van hoorappara ten, die steeds doeltreffender het lijden van doven en slechthorenden verzachten. Zo heeft Philips een nieuw hoorapparaat uitgebracht, dat op de jongste jaarbeurs aller- wege als de „dernier cri" werd be wonderd. Het toestel wordt op spe ciale wijze achter het oor gedra gen, maar kan bovendien aan het montuur van de bril worden be vestigd. Speciaal voor de dames heeft het hoorapparaat de vorm van een haarspeld, dat geheel on opvallend in het kapsel is te dra gen. Met deze nieuwe hoorappara ten zal donderdag 3 oktober in „Concordia" alhier worden gede monstreerd. Zweed >e Rode Kruis-ziekenhuis Tot hoofd van de interne afde ling van het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis alhier is - ter voorzie ning in de vakature-zuster Mon ster (deze zuster was tijdelijk uit geleend door het ziekenhuis te Haarlem) - in vaste dienst benoemd zuster C. van Beers. BROUWERSHAVEN De ingebruikstelling van de keersluis Zoals reeds gemeld zal de in het havenkanaal gebouwde keersluis officieel in gebruik wor'den gesteld op 10 oktober a.s. Ter gelegenheid van dit gebeuren zal in de bene denzaal van het historische stad huis een tentoonstelling van schil derijen worden gehouden van de kunstschilder Pleter Kooistra. Deze schilderijen hebben het rampgebeu- ren als thema en gelet hierop geeft de expositie een passende pikturale omlijsting van. de ingebruikneming van de sluis, die immers juist een overstroming van de gemeentefrioet voorkomen. DREISCHOB Inenting tegen polio Ook In deze gemeente zal zitting worden gehouden voor de inenting van kinderen, geboren in 1955, te gen kinderverlamming en wel op donderdag 10 oktober a.s., des v.m. 9.30 uur, in het Groene Kruis-ge- bouw. Propaganda- filmavond Nederlandsche Blindenbond Door de Nederlandsche Blinden bond zal donderdag a.s. in het café „Centrum" een propaganda-avond worden gehouden. Op deze avond zal de bekende blinde propagandist de heer Joh. van den Berg uit den Haag spreken over het leven van een kleine groep mensen in ons volk, van wie wij wel eens wat ge hoord of gelezen hebben, maar die wij maar zelden ontmoeten. Hun aantal is klein, doch zij hebben ons iets te zeggen. Zij willen ons wij zen op de houding welke wij te genover hen dienen aan te nemen. Deze medeburgers zijn de blinden. Zij kunnen deelnemen aan de maat schappij, aan de arbeid, zij kunnen staan in het volle leven, zij tonen aan dat ook zij gaven en krachten bezitten, welke zij tot ontplooiing kunnen brengen. Het is goed eens kennis te maken met de blinde medemens en iets te vernemen van zijn moeilijkheden, maar ook van zijn mogelijkheden. Daar is dan de Nederlandsche Blin denbond, de grote organisatie der blinden, die in geheel ons land een grootse actie voert ter verbreiding van meer bekendheid over lot en leven der blinden. Men kan er ver zekerd van zijn dat er deze avond heel wat goeds zal worden gebo den. Vertoond zullen worden en kele films, o.a. „De stoute schoe nen". Voorts zal ook het Ned. Herv. kerkkoor haar medewerking ver lenen. OUWERKERK Oefening brandweer Donderdagavond omstreeks 11 uur werd alarm geslagen voor een uitslaande brand op een ten wes ten van het dorp gelegen terrein. Gebruik werd gemaakt van stro, hout, petroleum en benzine. Ook werd gealarmeerd de brandweer te Nieuwerkerk en uiteraard de Ouwerkerkse. De oefening van het laatste korps betrof alleen de alar mering terwijl het Nieuwerkerkse korps met het blussen van de brand werd belast. Reeds 6 min. na het alarm kon de Ouwerkerkse spuit uitrukken. Dit is wel een succes, daar men in Ouwerkerk niet de be schikking heeft over een alarme ringsinstallatie. Reeds 6 min. later,' te 11.12 uur arriveerde de brandy YY^U^Ji^angêwezen het op 300 m. afstand gelegen bluswater bassin. Ondanks de zeer grote leng te toevoerleiding die moest worden gelegd kon na 14 min. water wor den gegeven en nam de blussing een aanvang. Alles bijeen in aan-: merking genomen ongetwijfeld een succesvol resultaat om 26 min. na het alarm met de blussing te kun nen beginnen. Uit deze oefening is gebleken dat vanaf het bluswater bassin iedere brand in het dorp kan worden bestreden, zonder dat het nodig is om in aanjaagverband te werken. Een geruststellende ge dachte! Elly v. d. Sluys en Adrie Sies brachten f 16,13 bijeen voor de Chr. Blindenhulp „De Fakkels Bij een". OOSTERLAND Samenkomsten voor bejaarden Donderdagmiddag om twee uur zal het Chr. verenigingsgebouw al hier weer haar poorten openen voor de bejaarden onzer gemeente; teneinde weer een begin te maken aan de wekelijkse samenkomsten. Velen verlangen alweer naar deze gezellige middagen en wanneer de bejaarden het voor het zeggen had den, gingen ze ook in de zomer maanden door. Het comité za} ook dit seizoen weer alles in het werk stellen om het de oudjes zo gezellig mogelijk te maken. Bij de toch al rijk geva rieerde spelen zijn nog enkele leuke toegevoegd en ook nu zijn weer be reidwillige dames gevonden die zullen helpen, niet alleen om de nodige verversingen klaar te ma ken, doch ook om leiding te geven aan deze samenkomsten en te zor gen voor een muzikale omlijsting/ Ook wordt gehoopt dat er door ver schillende leidsters zo af en toe weer wat wordt voorgedragen, zo als dit in de vorige seizoenen ge schiedde. Het plan is om iedere UTRECHT, 30-9. Met ingang van 1 januari 1958 zal de Stichting Ne derlandse Sanatorium Verzekering, zonder premieverhoging, haar le den ook verzekeren tegen de kos ten van verpleging en behandeling in een ziekenhuis wegens kinder verlamming, gelijk aan ten hoog ste het bedrag waarvoor zij tegen de kosten van sanatoriumverple- ging zijn verzekerd. Hiermee heeft de stichting N.S.V. haar doelstel ling: het verzekeren tegen de kos ten van sanatoriumverpleging we gens tuberculose en andere kosten, welke rechtstreeks met deze ziek ten verband houden, aanzienlijk uitgebreid. Een hierop betrekking hebbende statutenwijziging van de stichting is vanmiddag op een te Utrecht gehouden vergadering van gecommitteerden van N.S.V. aan genomen. De afdeling individuele verzekering van de stichting heeft de laatste 2 jaren zeer belangrijke overschotten opgeleverd. In 1955 bedroeg dit overschot f 745.786,87, in 1956 l 935.022,52. De stichting Sanatorium Verzekering telt mo menteel rond 8 miljoen 3 honderd duizend verzekerden. samenkomst weer te beginnen met het Oosterlandse bondslied, een dichtwerk van één der trouwste bezoekers van de samenkomsten, de heer Kees Bolle. Het comité hoopt dat alle ouden van dagen donderdag naar de eerste bijeen komst zullen komen, want ook hier is het spreekwoord: „hoe meer zie len, hoe meer vreugd", zeker van toepassing. Aafje Top voor Cu'turele vereniging Op donderdagavond 3 oktober hoopt voor de Culturele Vereniging alhier op te treden de bekende en begaafde voordrachtskunstenares en schrijfster Aafje Top uit Am sterdam. Zij brengt het mooie en onvolprezen stuk „Kostbaar Gif", van de hand van Mary Webb, voor het voetlicht. Zoals goede wijn geen krans behoeft, behoeft ook de kunst van mevr. Top niet te wor den aanbevolen. Evenals haar naam staat ook haar kunst aan de top. Dientengevolge verwacht het be stuur dan ook een volle Conferen tiekamer, en wordt een leder aan geraden om op tijd aanwezig te zijn op deze eerste openingsavond der vereniging. Bij het noemen van de namen van de comitéleden voor het re- classeringswerk in onze gemeente werd abusievelijk vergeten de naam te vermelden van het hoofd der bijzondere school alhier de heer P. van Dijk. De oudste inwoner onzer ge meente, de heer Jan Dorst, wonen de in de Lange Dreef, herdenkt vandaag 1 oktober zijn 93ste ver jaardag. SIRJANSLAND De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds heeft f 27 opge bracht. Gecollecteerd werd door de jongedames Adri de Jonge, Janny Bolle, Emmy Sljthoff en Anneke Krabbe. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vikaris te 's-Gra- venhage: kand. J. J van Thiel, Utrecht. Beroepen te Sint Maartensdijk: T. Poot, Haaften; te Eist (U.): G. van Estrik, Nieuwland; te Zoeter- meer: C. Batenburg, Hendrik Ido Ambacht; te Bruchem-Kerkwijk: J. T. Doornenbal, Oene. Aangenomen het beroep der Ge nerale Synode als predikant in al gemene dienst (luchtmachtpredi kant): W. P. J. Wesseldijk, Didam; naar IJmond (bijz. opdracht): vika ris W. Th. Leenman, aldaar. Bedankt voor Waarder: C. Treu- Slikkerveer: G. van Estrik, ffleuw- land. Ger. Kerken Beroepen te Leiden: J. v. Leeu wen, IJmuiden; te Dussen (N.B.): S. J. Verveld, v.h. Doopsgezind pre dikant, Den Hoorn; te Sint Anna Parochie: L. F. A. Böttcher, Ten Post (Gr.); te Haastrecht: Joh. G. Lensink, Culemborg. Bedankt voor Kampen en voor Werkendam: M. J. Mulder, Hearde; voor Appingedam: J. van Wijn gaarden, Aalten; voor Deventer: P. Visser, Tilburg. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Schildwolde (Gr.): W. de Graaf, Giessendam. Chr. Ger. Kerk Bedankt voor Bunschoten: D. Slagboom, 's-Gravenhage. Ger. Gemeenten Bedankt voor Westkapelle-Zou- telande: W. Hage, Nunspeet. Textielzaak in korte tijd in lickter laaie LEEUWARDEN. 1-10. Een nlt- slaande brand heeft vannacht te Leeuwarden aan een moeder en twee kinderen het leven gekost. Om half drie stond het pand Kleine Kerkstraat 35 in lichter laaie. Om twee uur had een sur veillerende agent nog geen onraad bemerkt. Dat gebeurde pas toen de heer en mevrouw Van der Haak een hevig lawaai hoorden. Mevr. Van der Haak opende het raam van de badkamer en zag haar buur man, de heer D. van Kammen, en zijn 15-jarige dochter Hillie voor zich op het dak staan. Zij liet hen binnen en merkte dat de man ern stig aan benen en armen verbrand was. Zijn dochter mankeerde ech ter niets. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de brandweer, die, on middellijk nadat alarm was gesla gen, ter plaatse was, niet kon ver hinderen dat het pand, waarin een textielhandel is gevestigd, en de inboedel verloren gingen. STUTTGART, 1-10. Zeker zes mensen zijn om het leven gekomen en twaalf ernstig gewond bij een treinbotsing op het station van Stuttgart. In dichte mist reed daar dins dagochtend een personentrein in op een stilstaande trein. De ach terste wagon van de stilstaande trein werd volkomen verwoest. Franse onderscheiding voor dr ir. H. A. J. Pieters Naar het „Vrije Volk" verneemt, is aan dr. ir. H. A. J. Pieters, chef van de veiligheidsafdeling chemi sche bedrijven van de staatsmijnen in Limburg, door het Nationaal In stituut voor de Veiligheid te Parijs de zilveren medaille verleend we gens zijn grote verdiensten op het gebied van de veiligheid en de hy giëne in de mijnen. De uitreiking van de medaille en het daarbij behorende diploma is geschied in de Sorbonne te Parijs op zaterdag 28 september. De oud president van de Franse republiek Vincent Auriol woonde de zitting bij in zijn kwaliteit van bescherm heer van het Instituut. v.nate men zich,,''31" ^"nnoren is dr. Pieters destijds leraar geweest aan de R.H.B.S. te Zierikzee. SIRJANSLAND Machinaal melken De veehouder J. P. v. d. Maas is er sinds enkele weken toe over ge gaan op zijn bedrijf machinaal te melken. De resultaten die thans kunnen worden geconstateerd, kun nen prachtig genoemd worden. De bezwaren die voorheen kleefden aan het melken met de hand van een groot aantal koelen hehoren door het machinaal melken defini tief tot het verleden: niet minder dan 12 13 koeien worden nu per uur gemolken. Het enige wat bul ten de machine om moet gebeuren is 't even voor- namelken. Voor de dieren is de overgang de eerste da gen merkbaar onwennig doch toch zijn ze hier spoedig aan gewoon. Naar ons werd medegedeeld zal ook de veehouder H. v. Zuidland tot machinaal melken overgaan. KERKNIEUWS NED. HERVORMDE GEMEENTE ZIERIKZEE Taak van de hervormde kerk belicht Ter opening van het winterwerk had de rechtzinnige wijkkerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Zierik zee maandagavond een bijeenkomst belegd van vertegenwoordig(st)ers van colleges en verenigingen. De opkomst voor deze bijeenkomst had groter kunnen zijn, al waren de meeste colleges en verenigingen wel vertegenwoordigd. Nadat gezong enwas Gez. 132 1 en 2 ging de heer A. Jonker, bij wie de leiding van de avond be- rusttte, voor in gebed, waarna hij las Psalm 20. Naar aanleiding van deze psalm hield spr. vervolgens een korte inleiding, waarin hij er o.m. op wees dat ook nu nog strijd gevoerd moet worden, ook bij het winterwerk, tegen de geesten dezer eeuw en dat in alle verenigingen en colleges alleen maar het Woord Gods gesproken en alleen maar de Here Jezus Christus mag worden gebracht. Spr. richtte vervolgens een welkomstwoord tot de aanwe zigen, in het bijzonder tot ds. en mevr. Bezemer en deed vervolgens de teleurstellende mededeling dat de heer W. P. L. Bakker, wegens familie-omstandigheden, verhin derd was aanwezig te zijn, zodat het aangekondigde onderwerp „Uit de historie onzer Herv. Kerk te Zierikzee" moest vervallen. De avond werd verder gevuld met zang van het kerkkoor o.l.v. de heer Joh. Schouls en het vertonen van een tweetal filmpjes over de wederopbouw en het herstel van Schouwen-Duiveland na de ramp. Verder werden namens diverse ver enigingen mededelingen gedaan over de plannen voor het a s. sei zoen, waarbij ook bleek dat ver schillende verenigingen nog nieu we leden kunnen inschikken. Ds. Bezemer sprak na de pauze over het onderwerp „De taak van onze Herv. Kerk in Zierikzee, he den". Spr. begon met er op te wij zen dat de taak van de Herv. Kerk in Zierikzee geen andere is dan die van de Herv. Kerk in ons gehele land of van enige andere kerkfor- matie en beantwoordde vervolgens de vraag: „Wie is die Hervormde Kerk?" In dit verband waarschuw de spr. er met nadruk tegen dat men nooit één persoon of een groep personen voor de Kerk mag aan zien, al wordt dit vaak gedaan. De Herv. Kerk en iedere andere kerk zijn alle mensen die tot haar be horen. Het gaat dus ook om de taak van al die mensen en die is: bou wen. In Zierikzee ls dit nog weder opbouw. Niet minder echter gaat het om het fundament, waarop ge bouwd wordt en dat is Jezus Chris tus. Na een dankwoord van de voor zitter, werd gesloten met het zin gen van Gezang 135 1 en dank zegging. Toen de brandweer eenmaal het vuur meester was en de woning kon binnengaan, vond men daar de De brand is waarschijnlijk ont staan door een ontploffing in de oUestookinstallatie. ontzielde lichamen van mevrouw Van Kammen, haar 5-jarig doch tertje Hopie en haar 2-jarig zoontje Auke. Ingezonden mededeling ÏBiURS VOORH0DB EN HUISHOUDING I Instructief en gezellig ATTRACTIES: Paviljoen der Vrouw „Doe het zelf" Suriname Foto's Jan A. Schaper Eénruimte-woningen 4c Gratis bioscoop MODESHOW I Elke dag uitreiking van een l groot aantal geschenken I Geopend van 10-17 en 19-23 u. I AHOY" GEBOUW ROTTERDAM Hm O OCT Verwachting tot woensdagavond: Nachtvorst Voornamelijk aan de kust nog enkele buien. Overigens opklarin gen, maar morgen in de loop van de dag van het noorden uit toene mende bewolking. Vannacht plaat selijk weer nachtvorst. Matige tot zwakke noordelijke wind, latei- draaiend naar west. Ongeveer 'de zelfde temperaturen als vandaag. 2 okt. Zon op 6.44, onder 18.18. Maan op 15.25, onder 0.03. 3 okt. Zon op 6.46, onder 18.16. Moon op 16.52, onder 1.07. Volle maan: 8 oktober te 22.42. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 2 okt 9.32 v.m. 22.26 n.m. 3 okt. 11.01 v.m. 23.50 n.m. BROUWERSHAVEN: 2 okt 9.18 v.m. 22.01 n.m. 3 okt. 10.47 v.m. 23.22 n.m. Doodtij: 3 en 18 oktober. Springtij: 11 en 25 oktober. HET WEEKOVERZICHT In de nacht van maandag op dinsdag nam de wind af en daalden de temperaturen in de koude arcti sche lucht tot lage waarden. De mi nimumwaarden varieerden in het binnenland tussen 1 en 6 graden. Er ls plaatselijk ook nachtvorst op getreden. Op 10 cm. hoogte daalde het kwik hier en daar tot min 1 graad. De buienactiviteit nam tij delijk af. Bij Ierland bevindt zich nog een vrij krachtig hogedrukge- bied dat langzaam naar het zuiden trekt. Tussen IJsland en Noorwe gen komen dalingen voor die naar het zuidoosten zullen afzwenken. Een warmtefront verplaatst zich gelijktijdig naar de Noordzee, maar deze zal ons vermoedelijk niet voor woensdagavond bereiken. De ko mende nacht is de kans op nacht vorst opnieuw zeer groot. Renesse-Kaaise Boys 1-4 Hoewel Kaaise Boys op erg goed kope wijze aan twee doelpunten kwam, was de overwinning volko men verdiend. De Renesse-verdedi- ging liet nogal eens een steek val len, terwijl al spoedig nadat Ver- seput r.buiten ging spelen de voor hoede geheel vleugellam was. Kaai se Boys beschikte over een uitne mende stopper-spil en snelle en hard werkende spelers. G. Ma- chielse gaf K.B. de leiding (0-1) en toen de Vrieze onder een tam boog- balletje van J. van Luitgaarden door stompte was het 0-2. Vasseur ging driemaal langs de verdediging doch zijn 6choten kwamen in han den van doelman van Est terecht. (Doelman van Est is een broer van de bekende wielrenners Wim en Piet). Toen de Vrieze vei-zuimde in te grijpen maakte van Luitgaarden er zonder moeite 0-3 van. Renesse- aanvallen tippelden in deze periode herhaaldelijk in de buitspelval. Tenslotte gelukte het Verboom de verdedigers zijn bakken te laten zien, waarna hij onhoudbaar in schoot (1-3). Na de hervatting te gen de wind spelend bood Renesse beter tegenstand doch 8 min. voor tijd glipte r.binnen G. Kannekens door de verdediging en bracht dc eindstand op 1-4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2