Federatie van Woningbouwverenigingen in Zeeland vergaderde te Zierikzee STAD EN PROVINCIE HET DRAMA VAN DE „PAMIR" Ernstig treinongeluk in Nigeria Hoe zit dat .Beter Wonen" was gastheer Probleem van krotopruiming en sanering aan de orde „Uit het rapport van de Commis sie Krotopruiming en sanering blijkt dat in Nederland 45.000 krot ten voorkomen, hetgeen 6 pet. uit maakt van de totale woningvoor raad. Hoewel de ontwikkeling een vooruitgang toontmag niet wor den vergeten dat een groot deel van de nieuw te bouwen woningen dient voor aanvulling en niet tot vervanging van deze krotwoningen" aldus de secretaris van de Nationa le Woningraad, de heer W. Schee- rens, in een bijzonder vlot en boei end betoog, dat hij zaterdagmiddag hield op de in „Mondragon" te Zie rikzee gehouden vergadering van de Federatie van Woningbouwver enigingen in Zeeland, onder voor zitterschap uan de heer A. C. v. d. Velde te Vlissingen, een vergade ring waarbij de Woningbouwver eniging „Beter Wonen" te Zierik zee als ontvangende vereniging op trad. Sprekend over het totale woning vraagstuk In ons land, merkte de heer Scheerens op, dat men ver wacht in de periode 1957-1970 ge middeld 75.000 woningen per jaar te kunnen bouwen. Een juist be grip van dit aantal vergt evenwel te bedenken, dat elk jaar een nieu we behoefte aan woningen op treedt, die door de commissie ge schat wordt liggend tussen 39 en 49 duizend woningen. Niettemin be staat de mogelijkheid dat rond 1966 een zeker evenwicht tussen aantal en behoefte bestaat, maar dan moeten er in de genoemde pe riode 64.000 krotten, worden opge ruimd en dit is vooral een kwestie van gemeentelijk beleid en wat be treft de vervanging een zaak van voldoende geschoolde arbeidskrach ten, waaraan nog altijd een tekort bestaat. Een moeilijkheid verder daarbij is de financiële verhouding tussen Rijk en gemeenten, die nog altijd niet definitief is geregeld, al ligt er een duidelijk tendens in de richting van „vervoogding. van het financieel gezag", zoals spr. het noemde. Bij het probleem van de krotop ruiming gaat het bovendien niet om de enkele vervanging, maar om de gelijktijdige sanering, die enor me kosten met zich mee brengt lV-i miljoen per h.a. sanerings- gebied). Van deze verwervingskos ten zou het Rijk 80 pet. moeten vergoeden, met een toelage van vijf jaar lang f 200 voor de bewoners van krotten, die in een betere wo ning trekken. Spr. vroeg zich af of de f 540 miljoen voor de woning bouw wel toereikend zal zijn, te meer daar - mede in verband met de maxima der huurprijzen - de Ingezonden mededeling ZIERIKZEE Mej. J. Hirdes, onderwijzeres aan de Chr. Nationale school al hier, is met ingang van 1 januari 1958 benoemd als onderwijzeres aan een school te Ridderkerk. HAAMSTEDE De. bejaarden sociëteit In verband met de niet zo goede opkomst op de eerste bijeenkomst, willen wij de ouden van dagen van Haamstede er aan herinneren, dat de Bejaardensociëteit a.s. donder dag voor de 2e maal in dit seizoen haar poorten opent. De bijeenkom sten worden weer net als vorig jaar in het Rusthuis gehouden, aan vang half drie, en dan in het ver volg om de 14 dagen. Mag het or ganiserend comité weer op U re kenen? BROUWERSHAVEN Minister J. Algeca „opent" keersluis Donderdag 10 oktober a.s. zal do keersluis In het havenkanaal alhier - de eerste die ln Zeeland gereed gekomen Is - officieel worden „ge opend" door zijne excellentie rar. J. Algera, minister van Verkeer en Waterstaat. Door het bedrijfsleven ter plaatse worden plannen be raamd om op deze heugelijke dag festiviteiten te organiseren voor de kinderen. problemen ln de partikuliere sec tor nog "moeilijker liggen. De a-socialen De inleiding van de heer Schee rens gaf aanleiding tot een leven dige diskussie, speciaal over het probleem der a-socialen. Spr. was van mening, dat er talrijke diffe renties mogelijk zijn in de catego rie, die men doorgaans als a-sociaal kwalificeert. In Amsterdam is een proef genomen, deze „zwak socia len" of „moeilijk aanpasbaren" te laten wonen in fraaie woningen, die zelfs met een toeslag van ge meentewege en andere faciliteiten mogen worden betrokken. Welis waar zijn er klachten van buurtbe woners, maar de menselijke kant van de zaak dringt zich nu een maal op en deze categorie van huurders moet tenslotte ook een kans hebben. De heer Coumou (voorzitter van „Beter Wonen") wees op de dringende noodzaak goede woningen te bouwen, daar men anders over enkele tientallen jaren weer met enorme problemen krijgt te kampen. Ook kwam de verhouding gemeente-woningbouw vereniging ter sprake. Tevoren dient een duidelijke afspraak te worden gemaakt inzake de verde lingscoëfficiënt voor beide partijen. Een absolute macht tot toewijzing bezit het college van b. en w. niet, volgens de heer Scheerens. Onderhoud in eigen beheer Op de ochtendvergadering hield de voorzitter van de federatie een inleiding over: „Onderhoudswer ken in eigen beheer". Deze spr. stelde, dat het vooral voor het schilderwerk meer dan de moeite loont een eigen kracht (of krachten) in dienst van de woningbouwver eniging te hebben. Voor timmer werk ligt het wat moeilijker, om dat deskundig personeel niet ge makkelijk is aan te trekken. Uitge gaan moet dan wel worden van een minimum van 600 woningen. On derhoud in eigen beheer brengt voor de vereniging wel veel meer werk met zich mee, o.m. door on- derhoudsadministratie en perso neelskwesties. De heer Coumou wees op de moeilijkheid hout te verkrijgen door woningbouwver eniging, te verwerken in eigen' be heer. Hiervoor schijnt echter een soepeler regeling in de maak te zijn of reeds in werking. Aan de lunch werd nog het woord gevoerd door burgemeester rar. Dijckmeester (met beide wethou ders aanwezig), waarin hij het bij zonder karakter van de woning bouwverenigingen onderstreepte. De belangen die door de woning bouwverenigingen worden behar tigd, hebben uiteindelijk de bloei der gemeenten ten doel. De heer Coumou bracht dank aan de Na tionale Woningraad, waarvan veel steun werd ondervonden. Na afloop van de vergadering maakten de aanwezigen een trip over het eiland. Een bezoek werd o.m. gebracht aan het Schelphoek- gat, terwijl de thee werd gebruikt in restaurant „Vliegveld Haamste de". Om vijf uur verlieten de con gressisten Schouwen-Duiveland per provinciale boot. Golven legden schip „plat" waarna het zonk HAMBURG, 29-9. De vijf over levenden van de „Pamir", die za terdagavond in Duitsland zijn te ruggekeerd, zijn zondag in Ham burg zes uur lang ondervraagd. Het officiële onderzoek van de Raad voor de Scheepvaart naar het vergaan van de „Pamir" zal in ok tober in Lübeck beginnen. De „Pamir" is-onbeschadigd ge zonken. Door het geweld van de or kaan werd het zeilschip „plat" ge legd en door de golven overweldigd. Dit is gebleken uit de eerste onder vraging van de vijf schipbreuke lingen door vertegenwoordigers van de rederij en de overheid in Hamburg. Aanvankelijk werd aan genomen, dat de voormast van de „Pamir" gebroken was en de neer stortende tuigage het schip lekge slagen had. Kapitein Hermann Eggers van de „Pamir", die de laatste reis van het schip wegens ziekte niet heeft mee gemaakt, is van oordeel, dat de „Pamir" zich weer opgericht zou hebben als de masten van hout en niet van. staal waren geweest. De masten waren dan namelijk gebro ken. De overlevenden van de „Pamir" hebben kapitein Diebitsch geroemd. Hij was een der laatsten die do.or de orkaan van boord gerukt werd. KERKWERVE Twee auto's botsten Op de Provinciale weg, hoek Zwaardweg heeft zich vrijdagavond een botsing tussen twee auto's voorgedaan. De ene auto, bestuurd door de heer S. A. v. G. te Zierik zee, kwam de Zwaardweg uitgere den en wilde de richting Zierikzee opdraaien. Komende van rechts had hij voorrang, die echter niet werd verleend door I. J. d. B., die uit de richting Zierikzee kwam aanrijden. Aangenomen mag wor den dat J. d. B. de idee-had op een voorrangsweg te rijden. Er zijn echter (vreemd genoeg) geen voor rangswegen op Schouwen-Duive land. Gevolg van de vergissing was, dat beide auto's botsten. De vehi kels liepen belangrijke materiële schade op, maar persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. OOSTERLAND De reclasseringscollekte Evenals andere jaren heeft zich ook in onze gemeente weer een commissie gevormd, onder voor zitterschap van burgemeester Lau- rense, en verder bestaande uit de heren W. Bakker, D. Kosten, dr. J. W. de Putter, ds. G. J. Rijks, J. M. de Waal en A. W. van Zweden, dat zich ten doel stelt een huis-aan- huiscollecte te organiseren ten ba te van de Reclassering. Een aantal dames was weer zo vriendelijk aan dit zo nuttige werk hun zeer ge waardeerde medewerking te ver lenen. De collekte zal worden ge houden van 1 t.e.m. 5 oktober.a.s. De commissie doet een beroep op de burgerij deze collekte wel te willen gedenken. Zoals bekend stelt de reclassering zich ten doel de gevangenen, welke hun straf hebben „uitgezeten" te helpen weer een positie in de maatschap pij in te nemen. Men steune dit nuttige werk. Gedenk de gevange nen, alsof gij medegevangenen waart. Vergadering Chr. Vrouwenvereniging Onder voorzitterschap van de vice-presidente, mevr. Boogert- van der Weele hield de Chr. Vrou wenvereniging in het Chr. Ver enigingsgebouw haaf veertien daagse vergadering. Hierbij trad op als spreker de heer Sijthoff van Sirjansland. Na de gewone huis houdelijke vergadering sprak de heer Sijthoff over zijn werk onder de Lepra-lijders van Suriname, terwijl hij aan de hand van een aantal lichtbeelden een kijk gaf op het vreselijke lijden dezer on- gelukkigen. Gelukkig wordt, dank zij de steeds voortschrijdende me dische wetenschap het lijden ver zacht eft worden velen door de goede behandeling genezen. Te vens wordt ook aan de geestelijke verzorging de nodig aandacht be steed. Na afloop dankte de presi dente de spreker voor zijn duide lijke uiteenzetting, waardoor een goed beeld gegeven werd van het leven der lepralijders in Suriname. Met dankzegging werd deze goed geslaagde avond gesloten. ANNA JACOBAPOLDER De damvereniging D O.S. Na een rustperiode van één. jaar heeft de plaatselijke damvereni ging D.O.S. haar werkzaamheden weer hervat. Ook deze club wachtte op een goede gelegenheid hun spannende bezigheid te kunnen hervatten. Daarom is men ook di- rekt gestart na de officiële opening van „Ons Dorpshuis". De borden en stenen werden weer opgepakt en de strijd barstte in alle hevig heid los. Dat deze eerste strijd, die op het podium van de vergader zaal van „Ons Dorpshuis" werd ge houden, zeer stil verliep, bleek uit het feit dat men er een speld kon horen vallen. Op deze eerste avond werden reeds twee nieuwe leden geboekt. De onderlinge repetities zullen elke vrijdagavond om half acht plaats vinden. Het instituut voor medisch on derzoek van de Amerikaanse ma rine heeft een methode gevonden om bloed jarenlang goed te hou den door het in te vriezen, aldus meldt de New York Times. Op het ogenblik kan bloed door ln vriezing slechts ongeveer drie weken be waard blijven. De Russische oud-minister van buitenlandse zaken Molotof schijnt als ambassadeur te Oelan Bator, de hoofdstad van buiten- Mongolië, „heel gelukkig" te zijn, aldus heeft de vice-president, Rad- hakrisjnan, zaterdag te Hongkong gezegd. Radhakrisjnan heeft Mo lotof bezocht tijdens zijn reis door Cambodja, Noord-Vietnam, Laos, Buiten-Mongolië en commuinstisch China. ZIERIKZEE Swlngeollege weer naar Zierikzee Joop Schrier hield woord Gezien het enorme succes dat de befaamde jazzband „Orchestra of the Dutch Swing College" bij een vorig optreden in Zierikzee tijdens de zomeravondfeesten heeft ge oogst heeft de directie van de Con certzaal N.V. besloten het orkest voor een concert uit te nodigen. Vrijdag a.s. zal dit concert plaats hebben in de Concertzaal te Zie rikzee. Pianist en leider Joop Schrier woord gehouden toen hij de jeugd beloofde: „We komen vast naar Zierikzee terug!" Ongetwij feld, zal de jeugd van het eiland de kennismaking met de band willen vernieuwen te meer daar het eer ste .optreden grotendeels is ver regend. LAGOS, 29-9. Zondag zijn onge veer vijftig mensen omgekomen bij een treinongeluk in Nigeria. De trein was op weg van Lagos naar Kano in noord-Nigeria en stortte van'een dijk, 32 km. ten noorden van Ibadan, de hoofdstad van west Nigeria. Stortregens hadden de rails ter plaatse weggespoeld en alle zes rijtuigen van de trein ver ongelukten. Vijftien lijken zijn reeds gebor gen en vijftig gewonden in het zie kenhuis te Ibadan opgenomen. De Nigeriaanse spoorwegmaat schappij meldt ln haar eerste, zon dagavond te Lagos uitgegeven lijst van slachtoffers, dat twintig per sonen om het leven zijn gekomen en 122 gewond, waaraan wordt toe gevoegd: „Gevreesd wordt, dat er nog veel meer om het leven geko men zijn". Ruim twee ton koffie uit veem ge9tolen ROTTERDAM, 28-9. - De Rot- terdamse politie heeft drie perso nen aangehouden, die betrokken zijn geweest bij de diefstal van ruim twee ton koffie uit een veem te. Rotterdam. Bij een verkeerscontrole don derdagochtend j.l. bleek op een vrachtauto van de 38-jarige chauf- feuf N. de G. uit Schiedam een partijtje koffie - ruim twee ton - te liggen, over de herkomst waar van hij geen redelijke verklaring kon] geven. Tenslotte bekende hij, dat .de koffie uit een veem was gestolen en in verband hiermee werden toen nog twee personen aangehouden, te weten de 54-jari- ge haas G. H. van R. en een broer van' dé chauffeur, de 47-jarige directeur M. de G., beiden uit Rotterdam. U brengt uw radio toch ook niet 's avonds bij de buren Neem de Zievtkzeesche Nieuwsbode voor U ALLÉÉN KERKNIEUWS Oecumenische Raad van Kerken in Nederland In de dezer dagen gehouden ver gadering van de Oecumenische Raad van Kerken, heeft de voorzit ter, prof. dr. W. F. Dankbaar, ge wezen op de nauwere samenwer king van de Wereldraad van Ker ken en de Internationale Zendings ingezonden mededeling I etURSVOORHM BN HUISHOUDING Grandioze Lustrum-Beurs I Een evenement voor de vrouw instructief 6n gezellig I SHoworkest: The Rhythm Aces j Cadeau-ultrelklng: Bob Wall»flh modeshow J Geopend van 10-17 en 19-23 u. Zond89» gesloten AHOY' gebouw ROTTERDAM Mm 9 OCT. raad, wat intensievere toenadering tussen de Oecumenische Raad en de Nederlandse Zendingsraad mo gelijk maakt. De verhouding van de Raad tot de Gereformeerde Kerken is een aangelegenheid van groot belang. Plannen van de Raad zijn bespro ken om een levendiger contact met de Gereformeerde Kerken mogelijk te maken. Besloten werd bij de vergaderin gen van de commissie van geloof en kerkorde belangstellenden als toehoorders uit te nodigen. Geref. Gem. in Nederland ZIERIKZEE. Donderdag 3 okt., 's avonds half acht: ds. Mallan van Bruinisse. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vikaris te Wouds end: kand. Th. P. Pol, Vriezenveen, die deze benoeming aannam. Beroepen te De Bilt (U.): T. Poot, Haaften; te Mantum (toez.): H. E. K. Vegter, Uitwierda. Aangenomen naar IJsselmonde (3e pred.pl Marius C. Don, Kuin- re; de benoeming tot vikaris te Waalwijk: kand. A. Sjollema, Utrecht; idem te Markelo: vikaris L. K. Bos, Hardenberg. Ger. Kerken Aangenomen naar Hardenberg: D. Pasma, Niezijl. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Delft: G. J. Buyi, Papendrecht. Ger. Gemeenten Beroepen te Aagtekerke: J. B. Bel, Krabbendijke. Bedankt voor Giessendam en voor Moerkapelle: H. van Gilst, Dirksland; voor Nieuw Beijerland: J. B. Bel, Krabbendijke. MARKTBERICHTEN Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 23 sept. tot 28 september werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eiëren V.E.C.E. uitbetaald aan pluimvee houders f 2,37 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 30 sept. Aanvoer 1836 stuks vee, t.w. 1095 vette koeien en ossen en 741 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 2,90-3,05 f 2,60-2,80 f 2,50- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,65- 1,62-1,60. Vette koeien en ossen: aanvoer iets minder, handel traag, prijzen vooral bij afloop teruggaand; var kens: aanvoer even korter, handel kalm, prijzen lager, enkele prima's boven notering, zware varkens van f 1,50-1,53. SPORT VOETBAL K.N.V.b District Zuid I 3e klasse D: RKFC-Zierikzee 1-3; Biervliet-Zeelandia afgelast; Hon- tenisse-ODIO 2-0; Axel-Terneu- met de portemonnee? De portemonnee - of geldbuidel, zoals men vroeger zei - is -al haast even oud als het geld. We moeten daarvoor een goede 2000 jaar teruggaan. Ook vóór die tijd droeg men het geld al bij zich. Zo bewaarden de Tartaren hun munten aan vankelijk inhun mond! Gingen zij dus op_stap, dan had den ze in letterlijke zin hun mond vol. Zo'n beurs uit de oudheid verschil de niet veel van de hedendaagse tabakszak. Een rond stuk leer werd aan de rand op regelmati ge afstanden van gaatjes voor zien, waardoor dan een stuk touw of band werd geregen. Die geldbuidel was de trots van iedere eerzame potter en men droeg hem als teken van een zekere welstand aan zijn gordel. Evenals tegenwoordig aasden ook toen al „zakkenrollers" op deze buit. Daarom ging men er veel al toe over de geldbuidel onder zijn kleding en een met stenen gevulde zak zichtbaar te dragen. Geldgordels kwamen pas in de middeleeuwen voor, de tijd van de dukaten, florijnen, duiten en penningen. Zij bestonden uit 'n omhulsel,-meestal van kattevel, in de vorm van een zak die men onder zijn kleren droeg. Later werd deze geldbuidel ook uit andere leersoorten vervaardigd en boven de kleding gedragen. Nog later verschenen de beugel tassen, nazaten van de bedel zakken. Deze waren vooral bij de boerenbevolking in trek. In de 18e eeuw werd de geldbuidel modeartikel en zag men model len van paarlemoer, schildpad, ivoor, brokaat en zelfs van zil ver en goud. In de Rococo-tijd werd het zelfs mode dat de dames zelf haar beurzen haakten en ze versier den met metalen hangertjes, pa rels, al naar gelang haar wel stand dat toeliet. Heden ten dage is de portemonnee niet meer zo'n opvallende verschijning, mede ook door het vele papiergeld, dat de portefeuille meer op de voorgrond ging plaatsen. (Nadruk verboden) zen 0-1; METO-Zeeland Sport 3-1; Grenpwachters-RCS 2-0. 4e klasse G: Renesse-Kaaise Boys 1-4; SC Gastel-Cluzona en De Schutters-NSV afgelast; Nieuw Borgvliet-Noordhoek 2-2; Steen- bergenHalsteren 2-2. Afdeling Zeeland le klasse B en 2e klasse C: alle wedstrijden afgelast. Zaterdagmiddagcompetitie 28 september 2e klasse B: Heinkenszand-ME VO 0-13; Kapelle I-Bevelanders I 5-2; Yerseke III-Kats I 3-2; Kloe- tlnge I-Wissenkerke I 4-4; SVD I- Wolfaartsdijk I 0-4. 2e klasse D: MEVO II-SINOTO I 2-2; Brouwershaven III-Bruse Boys 11-6; Duiveland I-MEVO III 7-3; Bruse Boys II-Burgh III 2-3. Junioren: Brouwershaven B I- Dreischor B I 2-0. Junioren Brouwershaven-Drelschor 2-0 Zaterdagmiddag heeft Brouwers haven, ondanks zeer slap spel der thuisclub de twee puntjes binnen gehaald. Voor de rust, die met blanke stand inging, werden aan weerszijden diverse aanvallen on dernomen. Dreischor speelde toen voor de wind, en doelman de Jonge hield zijn doel door goed Ingrijpen schoon. Na de rust ging Brouw meer in de aanval, waarbij de wind veel meewerkte. In de 5e minuut bracht Jonker de bal op en gelukte het van Dienst net langs de bin nenkant van de paal te scoren (1-0). Aan de andere zijde stompte de Jonge een hard schot van de Waaij corner, hetgeen niets opleverde. Brouw kreeg verschillende sco ringskansen, maar die werden niet benut. Doelman Visser verrichtte goed werk na rust. In de 29ste mi nuut wist Lievense tussen een paar spelers in de stand op 2-0 te bren gen. Brouwershaven III-Bruse Boys I 1-6 De eerste thuiswedstrijd, door het zaterdagmiddagelftal gespeeld, is door het qua technisch beter en sneller spel der Bruse bezoekers in een 1-6 nederlaag geëindigd. Brouw dat met drie debutanten binnen de lijnen verscheen, heeft.een harde dobber gehad, daar de voorhoede praktisch zoek was. Het snelle en doortastende optreden van back Slager en doelman Bastiaanse heb ben een grotere doelpuntenregen voorkomen. Wanneer er intens ge traind wordt, belooft dit elftal ech ter wel perspectieven voor de toe komst. Na de aftrap begon Bru al direct met een serie aanvallen wel ke doelman Bastiaanse keurig weg werkte, waarbij veel corners wer den gelanceerd. De Bruse druk hield aan en in de 7e minuut re sulteerde dit in een doelpunt door Verspoor (0-1). Even later kopte de Bruse midvoor Kostense net over de lat. Het is dezelfde speler, die in de 20ste minuut de stand op 2-0 brengt met een harde schuiver, met welke stand de rust aanbreekt. Na rust kopt de rechtsbinnen de bal uit een corner in handen van Bas tiaanse. In de derde minuut is het weer Kostense, die met een drib bel de verdediging omspeelt en scoort (0-3). Slager, die overal op duikt en het de Bruse voorhoede erg lastig maakt, kan alleen niet tegen de druk op en het gelukt Kos tense drie minuten later de bal in de touwen te jagen (0-4). Brouw vecht moedig verder en het gelukt zowaar in de 12e minuut de nul weg te werken. Als de bal op rechts belandt geeft rechtsbuiten van Sluis een haarfijne voorzet welke v. d. Wekken listig benut (1-4). Bru komt echter weer terug en brengt de stand op 1-6 en wel in de 25ste minuut als Bastiaanse de bal los laat en de r.b. inschiet en drie mi nuten voor het einde, opnieuw door de rechtsbuiten der gasten. ADVERTENTIES Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader PETRUS BERNARDUS MEIJVAERT ln de ouderdom van bijna 91 jaar Zierikzee, 29 sept. 1957 Lammermarkt 38 M. MEIJVAERT- VERSCHUUR H. VERSCHUUR C. J. VERSCHUUR-JUTTE P. B. VERSCHUUR B. H. M. VERSCHUUR H. C. VERSCHUUR Heden overleed, na een langdurig lijden, zacht en kalm, onze geliefde man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader WILLEM GOUDZWAARD in de ouderdom van 81 jaar en 10 maanden Wed. P. GOUDZWAARD VAN DER ZANDE kinderen, behuwd-, klein en achterkleinkinderen Oosterland, 28 sept. 1957

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3