a p I ONDERWIJS landbouwschool 'zierikzee Diploma-uitreiking handmelken Dezer dagen heeft in de lagere landbouwschool te Zierikzee de uitreiking plaats gevonden van de diploma's handmelken aan drie ge slaagde leerlingen der cursus. Deze melkcursus vond plaats in het ka der van het handvaardigheidson- derwijs aan de lagere landbouw scholen, waarvan de praktijklessen niet verplicht zijn gesteld. De heer J. H. Lantinga, hoofd der cursus in Zeeland, reikte met enige toe passelijke woorden de diploma's uit aan de heren J. B. Manni te Ouwerkerk, C. van Popering en J. C. H. Slootmaker te Nieuwerkerk. Hij wees daarna nog op de waarde van de geleerde methode en ook vestigde spr. de aandacht op een cursus in machinaal melken. Wil men echter in aanmerking komen voor het diploma machinaal-mel- ken dan moet men eerst het getuig schrift voor handmelken in bezit hebben. Het hoofd der school, de heer Eveleens wees op het kleine aantal dat de praktijklessen heeft gevolgd. Deze eerstelingen kunnen echter prima ambassadeurs zijn en in de toekomst uitbreiding van de cursus propageren. Aan het eind dankte de voormelker, de heer W. van Sluijs de leerlingen voor de prettige verstandhouding tijdens de lessen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk - Noordgouwe JDs E. A. Nauta zestig jaar predikant Donderdag 26 september a.s. zal het zestig jaar geleden zijn, dat ds. E. A. Nauta, oud-legerpredikant en thans wonende te Haarlem, werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Nauta werd op 22 april 1874 uit een onderwijzersgezin te Leeu warden geboren, bezocht het stede lijk gymnasium in de Friese hoofd stad en studeerde vervolgens aan de rijks universiteit te Leiden. Na dat kand. Nauta in 1896 door het provinciaal kerkbestuur van Over ijssel was toegelaten tot de evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 26 september van het daaropvolgend jaar (1897) te Kapel Avezaath in de classis Tiel in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Noordgouwe in de classis Zierikzee 1899-1903; Den Helder 1903-1906; Dokkum 1906-1909; Veendam 1909- 1910; Oenkerk en Giekerk in de classis Leeuwarden 1910-1914 en tenslotte nog ruim vier jaar te Warfhuizen in de classis Winsum, waar hem in verband met zijn be noeming tot legerpredikant met in gang van 1 januari 1920 eervol ont slag met de bevoegdheid van eme ritus werd verleend. Ds. Nauta is negentien jaar legerpredikant ge weest in het 1ste gewest met als standplaats Leiden en kreeg met ingang van 1 mei 1939 op vijfenzes tig jarige leeftijd eervol ontslag. Tijdens de tweede wereldoorlog was de jubilaris te Sneek geëva- kueerd en heeft vandaar uit van 1943-1946 de Hervormde gemeente van IJsbrechtum en Tirns drie jaar als hulpprediker gediend. Na de be vrijding vestigde hij zich eerst te 's-Gravenhage en naderhand te Wassenaar. Hij was toen eerst twee jaar hulpprediker van de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden te 's-Gravenhage en diende daarna Ned. Protestantenbond te Wasse naar als hulpprediker. Tijdens zijn ambtsbediening te Noordgouwe was ds. Nauta daar mede een van de oprichters van het ziekenhuis voor Schouwen- Duiveland te Noordgouwe. Te Den Helder werd door hem „Ons Huis" gesticht; te Giekerk een gebouw voor sociale belangen en verder nam hij te Oenkerk het initiatief tot de oprichting van een afdeling van het „Groene Kruis" en van een wijkverpleging. Ds. Nauta was van 1922-1950 achtentwintig jaar sekretaris van de Nederlandse Gustaaf Adolf-ver- eniging en heeft in de jaren tussen 1929 en 1949 veel propaganda ge maakt voor het werk van Albert Schweitzer. De regering beloonde zijn ver diensten met hem in 1932 te benoe men tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Gereformeerd jeugdappèl te Zierikzee Vrijdagavond werd in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw een zg. Jeugdappèl gehouden, uitgaan de van de Gereformeerde jonge- lings- en meisjesbonden. Doel van het appèl was de jeugd te wekken tot meer activiteit in verenigings verband en ook hen, die ter zijde staan, te bewegen lid te worden van de verschillende jeugdverenigin gen. Ais sprekers traden op de pre dikanten ds. Y. J. Tiemersma en dr. J. H. Becker, die respectievelijk de onderwerpen: „Let op Uw saecken „Ende dispereert niet" behandelden, waarin de jeugd werd opgeroepen ernst te maken met de studie der christelijke be ginselen. Het deklamatorium „Onze roeping" kwam niet bijster goed uit de verf, hetgeen wel aan de te korte voorbereidingstijd moet wor den geweten. Een „pseudo muziek groep" o.l.v. mej. R. Borgdorf, had wel succes. De bijeenkomst eindig de met samenzang. Ger. Kerken Beroepen te Hoogeveen: L. Blij- dorp, Aalten. Aangenomen naar Roosendaal (2e beroep): Jac. Plug, Schagen; de be noeming als hulppred. te Zoute Spui (gem. Axel): kand. J. Eman. Benoemd tot hulppred. te' Oud- Loosdrecht: kand. J. D. de Vries, Stadskanaal. Bedankt voor Uithuizermeeden: S. G. Bloem, Hoogezand-Sappe- meer. Chr. Ger. Kerk Aangenomen naar Bussum (2e beroep): H. Holtrop, Leeuwarden. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Zwartsluis: kand. W. Bax, Amsterdam. de zegen van onze tijd Waarom slaapt een mens? Het is eigenlijk een heel gewone vraag, waarop iedereen het antwoord weet Slapen doet men om het lichaam en de geest rust te gevenzodat men na de slaap weer kracht, ener gie en uithoudingsvermogen heeft voor-de strijd om het bestaan. Daar komt het althans hoofdzakelijk op neer. Een typisch verschijnsel van on ze moderne tijd is, dat men zich te weinig slaap gunt en dat velen bo vendien niet goed kunnen slapen. De gevolgen van een tekort aan slaap in onze jachtende tijd laten zich gemakkelijk raden: uitgeputte, nerveuze mensen, die zich door de dag en hun werk slepen met als klacht: „Ik ben zo moe, ik kan er niet meer tegenop!" Het is een bij na normaal verschijnsel en we kennen ongetwijfeld van deze per sonen in onze naaste omgeving. De genezing van hun kwaal heb ben ze grotendeels zelf in de hand en het recept luidt: „slapen!" Maar daarmee zijn we er niet, omdat er personen zijn, die niet of niet goed kunnen slapen. Het best slaapt men wanneer de geest geheel is uitge schakeld, een droomloze diepe slaap, die de mens inderdaad ver kwikt. Aan enkele uren van een dergelijke slaap heeft men meer dan aan zeven of acht uur onrustig dommelen vol dromen en tussen tijds ontwaken. De slaapkuur Slecht slapen vindt dikwijls zijn oorzaak in nervositeit. Is de pa tiënt hiervan genezen, dan slaapt hij of zij dikwijls ook veel beter. Maar het genezen van een derge lijke nervositeit wil men ook zoe ken in slapen. Zo komen we in een kringloop, die doorbroken moet worden. Zo komt men tot de kunstmatige slaap, de slaapkuur. Ervaringen wezen uit, dat een slaapkuur zeer gunstige resultaten had voor hen die een shock hadden of aan neu rose lijden. Later bleken ook andere zenuwstoornissen op deze manier bestrijdbaar. Een dergelijke, enige dagen durende bedwelmingstoe- stand bleek de patiënt te bevrijden van psychische spanningen, door de diepe rust voor lichaam en geest. Wees er tydig btf Hoeveel slaap nodig is, hangt ge heel af van de omstandigheden, zo als de ernst der ziekte en de toe stand van de patiënt. Naar gelang hiervan bepaalt de arts de duur en diepte van de kuur. Op deze ma nier is het mogelijk, dat personen die door hun werk of de tijdsom standigheden geestelijk of lichame lijk geruïneerd waren, er weer bo venop komen. Men moet echter niet vergeten, dat een dergelijke slaapkuur een soort noodsprong is en dat men er beter aan doet er voor te zorgen hier nooit aan toe te komen. Zorg er daarom voor, dat u voldoende slaap krijgt, zodat u geestelijk en lichamelijk op peil blijft. Natuurlijk kan het voorkomen, dat men door omstandigheden niet voldoende slaap kan krijgen, doe dan als zo- velen en kruip een geheel weekend onder de wol. Er zijn voorbeelden van beroem de mannen te noemen, die onder bepaalde omstandigheden slaap te kort kwamen en regelmatig op die manier hun schade inhaalden. Want vergeet niet, dat wanneer het slaap tekort zo erg wordt, dat het uw zenuwgestel gaat aantasten, het beetje slaap dat u nog geniet ook aanmerkelijk in kwaliteit achter- Uit gaat en dan is het eind zoek. Slaap is de zegen van onze mo derne jachtende tijd, de tijd van tempo en „time is money". (Nadruk verboden). Koren van Sehouwen-Duiveland zongen in de Grote kerk te Zierikzee Van waarachtige koorcultuur nog geen sprake De zangkoren van Sehouwen- Duiveland, georganiseerd in de Ring Zeeland van de Chr. Bond van Muziek- en Zanggezelschap pen, hielden zaterdag een zangmid dag in de Grote Kerk te Zierikzee. De belangstelling van publieke zij de was niet bijzonder groot, maar alle koren „op een hoopje" maken toch flink wat mensen uit, zodat het kerkgebouw toch aardig was gevuld. Als jurylid trad op de heer A. Kousemaker, bekend vokaal deskundige te Goes. De zangmiddag werd geopend door de vice-voor- zitter van de ring de heer P. v. d. Wielen. Na opening met gebed, deelde de heer v. d. Wielen mede, dat de zangmiddag moet worden gezien in de reeks van soortgelijke vokale ontmoetingsbijeenkomsten welke voorheen elders in de provincie ge houden werden. Als gasten waren aanwezig de kinderkoren van Nieuwerkerk en Zierikzee, beide onder leiding van de beer Joh. Schouls. Hoewel de prestaties hier en daar een toch wel als norm te stel len gemiddelde raakten - we den ken hierbij aan het N.H. kerkkoor te Zierikzee en „Een naam is onze hope" te Nieuwerkerk - moet ge steld dat van een waarachtige koorcultuur op het eiland toch nog geen sprake is. Zonder tot een gedetailleerde bespreking te willen overgaan, waren er over het algemeen fouten te beluisteren in dictie, klankkleur, terwijl de nuancering ook lang niet altijd bewondering afdwingen kon. Bleek de uitspraak vaak een lastig punt, daar zal vooral aan de zui verheid - elementaire noodzaak bij koorzang - wel alle aandacht die nen te worden besteed. Een zaak die men de respektievelijke diri genten niet euvel duiden kan, is de vaak te summiere bezetting der mannenpartijen. Overigens ware verder een wat frisser program makeus aan te bevelen. Van de altijd maar doorbeierende avond klokken, moet men toch ook wel weer eens afstappen. Intussen hebben deze opmerkin gen zeker niet ten doel, de waar dering te verdoezelen voor derge lijke zangmiddagen. Ze kunnen stimulerend werken en te hopen ware dat velen, die terzijde blij ven staan zullen besluiten tot een koor toe te treden. De koren van Scharendijke, Oos- terland, Nieuwerkerk, Zierikzee, Haamstede, Zonnemaire, Dreischor en Bruinisse namen deel. Het Nieuwerkerkse kinderkoor bestaat nog slechts twee maanden en was kennelijk nog niet uitvoeringsrijp, maar het kinderkoor te Zierikzee heeft al heel wat meer in de mars. De middag werd besloten met ,een korte toespraak door ds. Be- zemer. De koren kregen van het jurylid na afloop een kritisch ver slag mee naar huis. Derby van <le Westhoek eindigde onbeslist (Burgh-Renesse 2-2) Burgh's nieuwe spelmethode faalde Op een zeer glad maar toch goed bespeelbaar terrein, speelden Burgh en Renesse voor een record aantal toeschouwers (ongeveer 400 perso nen) hun eerste wedstrijd in de 4e klasse der KNVB. Van goed spel was deze middag geen sprake, deels door de zenuwen en deels door het gladde veld. Burgh probeerde weer zijn nieuwe spelmethode, nl. het korte tik-tak-spelletje, wat echter hoofdzakelijk bij een poging bleef. Dit korte spel was nu precies wat Renesse wenste en elke aanval werd in de kiem gesmoord. Renes se speelde als vanouds haar open- vleugel-spel en het is slechts aan de prima Burgh-verdediging te danken dat hier niet meer doelpun ten uit voortkwamen. Hun grote troef, Vasseur, werd door L. W. Bakker volledig uitgeschakeld. Renesse nam al spoedig het heft in handen en de veel te kort gehou den Burgh-aanvallen werden met veel bravour door de gebrs. Jonker onschadelijk gemaakt. Nadat Re nesse een paar maal in de buiten- spelval is gelopen krijgt Verseput een kans doch Kloet stompt het harde schot corner. Bij een der sporadische Burgh-aanvallen wipt Jopie Hanse (die veel te weinig in MARKTBERICHTEN Ei er prijzen V.E.C.E. In de periode van 16-21 septem ber werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren, de V.E.C.E., uitbetaald f 2,27 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd één cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 23 sept. Aanvoer 1932 stuks vee, t.w. 1146 vette koeien en ossen en 786 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 2,90-3,10 f 2,60-2,90 f2,50- 2,60; varkens (levend gew.) f 1,70- 1,68-1,64. Vette koeien en ossen: aanvoer iets ruimer, handel traag, dalende prijzen, enkele prima's boven note ring. Varkens: aanvoer even gro ter, handel stroef, prijzen lager, enige prima's boven notering, zwa re varkens van f 1,52-1,55 per kg en waren moeilijk te plaatsen. het spel betrokken wordt) de bal net over de lat. Renesse is sterk in de meerderheid en de Burgh- voorhoede komt met het doorzich tige spel nergens. Toch neemt Burgh de leiding als Hanse via doelman de Vrieze's handen scoort. (1-0). De gelijkmaker hangt echter al spoedig in de lucht en als Quaak komt te vallen neemt Verboom zijn kans waar en het is 1-1. Na de rust, die met gelijke stand aanbreekt, verrastte Burgh met een prachtig kwartiertje dat de Renesseverdedi- ging veel moeilijkheden oplevert. Als Duson de bal van de vleugel krijgt toegespeeld is het spoedig 2-1. Een Renesse-aanval brengt Verseput in het bezit van de bal. Hij lost vanaf de vleugel een hard schot dat door L. Bakker van rich ting wordt veranderd en hard in het doel verdwijnt (2-2). Spoedig fluit dan scheidsrechter Veeken, die op een paar buitenspelgevallen na uitstekend leidde, het einde van deze meer spannende dan mooie wedstrijd. SPORT VOETBAL K.N.V.B District Zuid I 3e klasse D: Zeelandia-Grens- wachters 3-0; Temeuzen-Hontenis- se 2-1; Zeeland Sport-RKFC 5-3; overige wedstrijden afgelast. 4e klasse G: Burgh-Renesse 2-2; Cluzona-Steenbergen 0-4; NSV-SC Gastel 1-1; Kaaise Boys-De Schut ters 1-1; Halsteren-Nieuw Borg- vliet 3-1. Afdeling Zeeland le klasse B: Renesse II-Zierikzee II 2-2; overige wedstrijden afgelast. 2e klasse C: alle wedstrijden af gelast. 21 september 2e klasse B: MEVO I-Yerseke III 8-2; Wolf aartsdijk I-Kapelle I 2-5; Bevelanders I-Kloetinge 11-5; Kats I-SVD I 4-2; Goes V-Heinkenszand I afgelast. 2e klasse D: Burgh III-Duiveland I 2-6; overige wedstrijden afgelast. Juniorencompetitie: Burgh B I- Duiveland B I 3-1; overige wed strijden afgelast. Burgh B I-Duiveland B I 3-1 Een door de griep met 4 inval lers uitkomend Burgh-elftal is er in geslaagd een verdiende over winning te behalen op hun Oos- terlandse collega's. 10 minuten na het begin benut Jopie Geleijnse een voorzet van Henk Langejan (1-0). Het spel gaat gelijk op en als de Duivelanders tot 2 maal toe tegen de paal schieten, zit het hun wel erg'tegen. Kort voor de rust schiet Toon Rijnberg net naast. Direct na de rust gaat Joop Deurloo er al leen vandoor, passeert 2 tegenstan ders en schiet hard in (2-0). Burgh is in deze periode ver in de meer derheid, maar toch zijn de Ooster- landse aanvallen zeer gevaarlijk. Toon Rijnberg glipt nog een keer door de verdediging heen en het is 3-0. Bij een Duiveland-aanval kan keeper Hans Klompe een hard schot niet onder controle krijgen en het is door Piet Roks 3-1, met welke stand het einde komt. Daar de scheidsrechter niet was opgeko men, leidde de heer Mooy op be trouwbare wijze. Renesse n-Zierikzee II 2-2 Na een gelijkopgaande wedstrijd is Renesse er in geslaagd Zierikzee II een gelijk spel af te dwingen. Het Renesse-elftal bestond naast enige oude en beproefde krachten uit spelers beneden de 20 jaar, die tegenvielen. De lichte voorhoede over het algemeen genomen niet miste evenwel nog de stootkracht om doorbraken te forceren. Het Zierikzee-elftal bestond voorna melijk uit oudere spelers die hun hoogtepunt reeds achter de rug hebben. Na de aftrap kwam Zierikzee het eerst in de aanval. In de Re- nesse-voorhoede was het meest gevaarlijk de 16-jarige r. buiten Goossens, die goed werk deed, doch in laatste instantie steeds door doelman van Geesbergen, die goed ingreep, werd dwarsgezeten. Als een der Renesse-spelers bin nen de beruchte lijnen een over treding begaat wordt een straf schop toegewezen, die door J. Bol kenbaas (ex-Burgh en Sinotospe- ler) voor Zierikzee wordt genomen. Doelman Krijger stopt echter het harde, maar slecht gerichte schot. Links-buiten Krijger geeft einde lijk in de 31e minuut de rood zwarten de leiding als hij Renes- se-back Wandel even te vlug af is (0-1). Na de hervatting krijgt van Geesbergen enige moeilijke ballen te verwerken wat hem goed af gaat. Een spijtig incident doet zich voor in de 8e minuut na de rust, als de 16-jarige Renesse-speler v. d. Vaate zo ongelukkig op zijn voet terechtkomt dat zijn enkel uit het gewricht springt. Hij moest naar het ziekenhuis worden over gebracht. De wedstrijd werd enige tijd onderbroken. Na de hervatting krijgt Renesse enige goede kan sen die door te langzaam reageren van de voorhoede te niet gaan. Het is tenslotte Goossens, die met een effectvol schot via de binnen kant van de paal de partijen op gelijke voet brengt. Krijger werkt hierna een gevaarlijk schot van L. Verloo over de lat. Renesse neemt de leiding door de Meij, die met een fraai schot doelman v. Gees bergen passeerde (2-1). De vreug de bij Renesse is echter van korte duur, want reeds drie min. later ligt de gelijkmaker in het net door Bolkenbaas uit een corner ge scoord (2-2). Met onveranderde stand brak het einde aan. MEVO-YERSEKE 8-2 Op een door de regen doordrenkt terrein heeft MEVO een grote over winning op de bezoekers weten te behalen. Daar zag het in het begin niet naar uit. Yerseke speelde voor de pauze goed, was gevaarlijk, maar het beslissende schot ontbrak, v. d. Hoek in de verdediging wist met zijn secondanten de deur toe te houden. Na de rust bleken de gasten te veel van hun krachten gevergd te hebben en toen sloeg MEVO toe. Het scoorde toen 8 maal tegen de overkanters 2 keren, waarmede de zaak bekeken was. Het middenterrein was behoor lijk drassig, pootje badend zochten de spelers hun. weg naar het doel, terwijl de bal soms in het moeras bleef steken. Niettemin werd er met veel verve gespeeld, het barre en boze weer ten spijt. Scheidsrechter v. d. Wielen leidde beheerst en rus tig; de wedstrijd werd trouwens in goede verstandhouding gespeeld. Om ongeveer 3 uur wordt be gonnen. Na de aftrap neemt Yer seke het spel in banden en de ME- VO-verdediging moet voortdurend in actie komen. Hoewel de gasten de veldmeerderheid behouden, krijgt Boy Simmers toch geen ge vaarlijke schoten te verwerken. De thuisclub zet ook wel aanvallen op, maar deze zijn te peuterig om suc ces te hebben. Over en weer ont snappen de beide doelen aan ge vaar, maar de rust komt tenslotte met dubbel blanke stand (0-0). Na de hervatting blijkt MEVO de lang ste adem te hebben en zo veegt men Yerseke van de kaart. Reeds na 4 minuten krijgt Haverhoek het leder goed toegespeeld, zodat hij ook prompt doelpunt (1-0). Nu vol trekt zich het vonnis snel. Even later scoort Nolet (2-0). Als er 10 minuten gespeeld is, weet Krijn de Oude de doelman te passeren (3-0). MEVO geeft nu de toon aan en door goede schoten van Haverhoek en Nolet wordt het dan 5-0. Een aarzelende bleke zonnestraal schijnt de thuisclub te inspireren, het wordt namelijk 7-0 door Vier gever en Krijn de Oude. Maar dan begaat MEVO een fout. v. d. Hoek verlaat z'n stopperplaats om aan vallend te gaan spelen. Het gat in de defensie wordt niet opgevuld, zodat Yerseke bij een snelle uitval kan doelpunten (7-1). Even later weer hetzelfde spelletje (7-2). Daar op gaat v. d. Hoek naar z'n oude plaats terug, waarmede het gevaar bezworen is. Tegen het einde vol gen er wederom een serie MEVO- aanvallen, waaruit Viergever er een met een prima schot weet te bekronen (8-2). Terwijl de thuis club aanvalt, blaast de scheids rechter einde en haast iedereen zich naar huis. Yerseke heeft een ploeg, die sterker is dan de uitslag zou doen vermoeden, MEVO moet zich geen escapades veroorloven zoals zaterdagmiddag, want dit kan de ploeg eventueel punten kosten. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. In de Zierikzeese Nieuwsbode van vrijdag jl. heeft U ons willen vertellen dat „vele eeuwen geleden vanuit Zierikzee walvisvaarders op jacht gingen naar de voor de volks gezondheid onmisbare levertraan- producenten". Dat was inderdaad nieuws en ik vermoed niet dat ve len wisten dat onze voorouders van zo'n vier eeuwen geleden voor hun gezondheid mensenvlees consu meerden! Maar er had waarschijnlijk moe ten staan „levertraan producten", doch ook dan is het volkomen on juist. Het is jammer dat ook U er aan meewerkt de hardnekkige on juistheid in stand te houden dat wal vis jacht iets met levertraan te maken heeft. Traan van walvissen is geen levertraan maar deze spektraan van walvissen wordt vooral ge bruikt in de leerindustrie en na verharding als spijsvet (margarine). Levertraan wordt uitsluitend ge wonnen uit de levers van zeevis (een walvis is geen vis maar een zoogdier) vooral kabeljauw met nog enkele aanverwante soorten zoals schelvis. Overigens: sans rancune en ik zou zeggen: „Neem iedere avond een glaasje!" R. TEN KATE. (Als een walvis inderdaad lever traan zou produceren (maar hij doet het niet), was een walvis „le vertraanproducent". Hierbij valt o.i. niet te denken aan de lever traanfabrikant, die niet anders zou doen dan de door de walvis ge produceerde produkten verwerken. Het gebruik van het woord produ cent wil ons daarom juist voorko men. Voor de rest buigen wij het hoofd in deemoedigheid. Het bio logisch aspect van de zaak was on juist in ons bericht, al vloeide het niet voort uit de overweging: „we zullen weer eens lekker eventjes het levertraanmisverstand in stand helpen houden". Voor de rest: „santé" dan maar. - Red.). ARAM - DE HEER DER SLANGEN 70. „Samson heeft zijn straf reeds gehad", zegt Aram. „Hij vond de dood in de golven". - „Dan zal mijn wraak met dubbele kracht op Crimo's hoofd neerkomen", grauwt El-Kazzar. „En neem nu de maatregelen, die U goeddunkt, Aram!" Plotseling klinkt over het slotplein een luide stem: „Hela, Aram, zou je ons niet eens gauw uit dit hok verlossen?" Het is Agua, die vanuit het kerkerraam de onverwachte gebeurtenissen rond het schavot heeft gadegeslagen. „Bevrijd de gevangenen!! Het meisje allereerst!!" schreeuwt Aram tegen de verblufte knechten van Crimo. „En gooi alle wapens, die jullie hebt, hier voor mij op een hoop! Snel, of ik jaag je een slang op je huid!" Korte tijd later hebben Aram en de zijnen zich de beste wapens uit de berg, die voor hen ligt, toegeëigend. Terwijl El-Kazzar zijn slangen een voor een weer in z'n kisten deponeert, spreekt Aram de verblufte knechten van Barletta toe. „Ik zou jullie aan je eigen galg kunnen laten ophangen, maar ik zal genade voor recht laten gelden. Breng ons onmiddellijk de beste paarden uit je stal. Wij gaan jullie meester eens een gevoelig lesje lezen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3