maimgg I'll i h nM Zullen lasten van Deltawerken drukken op inwoners Deltagebied? :::l Zeeuwse Polder- en Waterschapsbond Afsluiting zeegaten ook financieel nationale zaak In het Holland Huis te Scherpe- nisse, een der vele na de ramp van 1 februari 1953 verrezen dorps huizen, hield de Zeeuwse Polder en Waterschapsbond zaterdag 21 september haar jaarvergadering, onder leiding van haar voorzitter de heer P. J. J. Dekker uit We- meldinge. Deze begon met het welkom he ten van de talrijke autoriteiten, be ginnende bij Zeelands eerste bur ger, de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die hij feliciteerde met de vorige week gevierde zilveren bruiloft, via leden van Ged. Staten tot talrijke autoriteiten van Delta dienst en de Herverkaveling. Na verschillende geschiedkundi ge bijzonderheden over Scherpe- nisse te hebben verteld, memoreer de spr. het grote feit in het polder wezen in Zeeland, de totstandko ming van de wet van 10 juli 1870, de wet op de Calamiteuze polders, die ook voor Scherpenisse uitkomst bracht. Nieuwe grote verandering die nen zich aan, de concentratie van polders op Schouwen-Duiveland en Tholen staat voor de deur. Lang heeft men gezocht de voordelen van de wet van 1870 te behouden, ook na het tot stand komen van de polderconcentratie. Men meent thans een oplossing gevonden te hebben, door de bij dragen voor de calamiteuze polders in het vervolg door middel van een bijzondere regeling te kunnen ont vangen, maar men is verontrust over de jongste ministeriele mede delingen over de bedragen van de kosten die bij uitvoering van de Deltawerken ten laste van de wa terschappen zullen komen. Men spreekt hierbij van 60 pet. der ka pitaalsuitgaven, een belasting zo zwaar, dat zij niet te dragen is. De afsluiting van de Oosterschel- de wordt begroot op f 400 miljoen, die van het Brouwershavense Gat op f 186 miljoen. De gemiddelde lasten bedragen thans in Zeeland f 40,79 per ha. Zou inderdaad ren te en aflossing der hiervoor aan te gane leningen voor een groot deel ten laste van de 152.000 ha. gron den komen die direct binnen de kring van de Deltawerken vallen, dan zouden deze lasten tot enor me hoogte moeten stijgen. Om een eerlijke lastenverdeling De Unie va* Waterschapsbonden heeft in een adres aan de regering geprotesteerd tegen het feit dat men de lasten van de Deltawerken gedeeltelijk op de inwoners van het Deltagebied zou willen verhalen, ook bij het tot stand komen.van de Zuiderzeewerken is daarover niet gesproken. De afsluiting van de zee-armen in het Deltagebied is een nationale zaak, die door het ge hele Nederlandse volk moet wor den gedragen. Berichten over de afwenteling van een deel der kos ten op de waterschapsbesturen, wekken teleurstelling, bevreem ding en ontevredenheid. Ten slotte wijdde de voorzitter enkele woor den aan de moeilijkheden op finan cieel gebied, ook voor de polders is het uitermate moeilijk de nodige financieringsmiddelen te vinden. Na de vaststelling der jaarstuk ken en de verkiezing bij akklamatie van alle door het bestuur voorge stelde kandidaten, werd het woord verleend aan professor mr. C. H. F. Polak, hoogleraar aan de Rijks universiteit te Leiden, die een cau serie hield over „Het waterschap in de welvaartsstaat". Rode Kruis hulp aan Turkije Ingevolge een oproep van de Liga van Rode Kruisverenigingen stuurt het Nederlandse Rode Kruis ten behoeve van door overstromingen in Turkije getroffenen, 1080 sets gedroogd bloedplasma, alsmede 1000 ampullen gamma globuline, voor een totale waarde van f 53.900. De K.L.M. heeft zich wederom be reid verklaard haar belangeloze medewerking te verlenen bij de verzending van, deze partij aan de Rode Halve Maan in Ankara. STAD EN PROVINCIE Verkeersongeval Zondagmiddag omstreeks kwart voor twaalf deed zich een licht verkeersongeval voor op de hoek Verrenieuwstraat-Melkmarkt, tus sen een motor, bestuurd door J. H., en een personenauto bestuurd door D. C. Q. De auto kwam gereden uit de Verrenieuwstraat en de motor uit de tegenovergestelde richting, de Melkmarkt. Op de beruchte hoek bleek een botsing onvermij delijk. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Het ongeluk liep af met lichte materiële schade. BROUWERSHAVEN Gemoderniseerde melkzaak heropend Zaterdagmorgen heeft de heerP. A. Bevelander te Brouwershaven de geheel gemoderniseerde melk zaak in de Noorddijkstraat her opend. Het pand, dat reeds dit jaar werd uitgebreid met een modern spoelhuis is thans voorzien van een volautomatische koelinstallatie, ge plaatst door de fa. Verhoeven te Bergen op Zoom. Naast de melk- LANDBOUWBEGROTING 1957 West-Europa moet streven naar zo vrij mogelijk handelsverkeer Binnenlandse markt blijft voor landbouw waardevol II. In het bijzonder voor wat betreft west-Europa zal moeten worden gestreefd naar een zo vrij mogelijk handelsverkeer, zoals dat tot uiting komt in de doelstellingen van de O.E.E.S., de gemeenschappelijke markt en een Europese vrijhandels zone. Op lange termijn gezien zal ondanks alle wrijvingen in de over gangstijd het ondersteunen van dit streven de enige oplossing zijn voor een gezonde inpassing ook van de Nederlandse landbouw in de Euro pese economie. Van de betere in ternationale arbeidsverdeling, wel ke hieraan gepaard gaat, mag een algemene stijging van de welvaart worden verwacht, hetgeen de af zetmogelijkheden van de Neder landse produkten gunstig zal kun nen beïnvloeden. Doch ook aan de gebieden buiten Europa, waar nieuwe koopkracht ontstaat door de sterke expansie der economieën, zal aandacht moe ten worden geschonken. De over zeese, bestaande en nieuw opko mende consumptiegebieden werpen in dit verband bijzondere proble men op. Aan het verwerven van afzetmogelijkheden voor onze agra rische veredelingsprodukten zijn hier dikwijls grote risico's verbon den. Op grote schaal moeten mark ten worden bewerkt en het aanbod moet naar omvang en tijdsduur van betekenis zijn, hetgeen in den be ginne dikwijls niet zonder gelde lijke verliezen mogelijk is. Daarom is een gecoördineerde activiteit van de exporthandel voor de exploratie van deze markten een haast onont koombare voorwaarde. De minister verwacht van de Nederlandse ex porthandel, die van oudsher be langrijke initiatieven op dit gebied heeft ontplooid, aandacht voor de ze problemen. Hij zal niet nalaten activiteiten, die het bedrijfsleven in deze zal ontwikkelen, zo veel als mogelijk is te bevorderen. Binnenlandse markt Ook de binnenlandse markt is van zeer grote betekenis voor onze lnadbouw, aangezien zij een vaste en zekere basis vormt voor de af zet van een belangrijk deel der produktie tegen lonende prijzen. Zulks moet voor het bedrijfsle ven een aansporing inhouden in de behoeften van het binnenland zo goed mogelijk te voorzien. De gra nen, suikerbieten, consumptie aardappelen, fruit en vlees vinden in overwegende mate hun afzet in het binnenland. De binnenlandse markt is voorts zeer belangrijk voor de groenten, de eieren en de melk veehouderij. Het niveau van de voeding in Ne derland, waartoe de eigen land bouw in belangrijke mate bijdraagt mag bevredigend worden genoemd. Niettemin hebben recente voedings onderzoekingen aan het licht ge bracht, dat met de voor het bin nenland afgeleverde voedingsmid delen wel voldoende calorieën en voedingsstoffen ter beschikking van de bevolking komen, doch dat enkele groepen van de bevolking te weinig van bepaalde nutriënten tot zich nemen. Het is hierbij dui delijk geworden, dat veelal niet zo zeer een tekort aan geldmiddelen dan wel een gebrekkig inzicht, ver keerde voedingsgewoonten en soort gelijke omstandigheden tot een ver keerde voedingsgewoonten en soort- len en tot deze tekorten leiden. Het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding, dat sinds 1956 optreedt in de vorm van een stichting, in het le ven geroepen door de departemen ten van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en van Sociale Zaken en Volksgezondheid, houdt bij zijn voorlichting met deze om standigheden voortdurend reke ning. De bewindsman heeft in overleg met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken en Volksgezondheid gemeend geleidelijke uitbreiding van de ac tiviteiten van het voorlichtingsbu reau mogelijk te moeten maken. In verband met de noodzaak tot be perking der rijksuitgaven zal even wel de voor 2958 oorspronkelijk voorgenomen uitbreiding, althans voor dit begrotingsjaar, achterwe ge moeten blijven. afdeling is thans ook een kaasaf deling en vleeswarenassortiment geplaatst. Een moderne snijmachi ne completeert het geheel. De win kel, welke was omgetoverd in een zee van bloemen, geschonken door familie, relaties en fabrikanten, heeft zich de gehele dag in een druk bezoek mogen verheugen. Een leuke attractie aan het bezoek verbonden was het raden naar het gewicht van een stapel kaas, het welk men nog kan doen tot a.s. za terdagavond (28 sept.). Hieraan zijn mooie prijzen verbonden, zodat een bezoek aan deze mooie zaak zeker de moeite waard is. Winkelweek mei St.-Nicolaas Op de gehouden ledenvergade ring der middenstandsvereniging „Brouwershaven" is besloten tij dens de St. Nicolaasweek wederom een winkelweek te organiseren, waaraan, evenals voorgaande ja ren, een loterij zal zijn verbonden. De opbrengst hiervan is ook dit maal voor het plaatselijke Groene Kruis. Het plan bestaat om het vol gend jaar een winkelweek te hou den, die op een andere leest zal zijn geschoeid, eventueel zonder loterij. Besloten werd vervolgens te trach ten om tussen de middag een uur te sluiten, opdat de maaltijd rustig genuttigd kan worden. Ook zal nog een nader onderzoek worden inge steld om een vrije ochtend of mid dag in te voeren. De kollekte ten bate van het sanatorium „Sonnevanck" heeft in de gemeente Brouwershaven opge bracht het mooie bedrag van f 92,59 Een woord van dank aan de collec- trices en milde gevers(sters). NOORDGOUWE De onlangs in deze gemeente gehouden collecte ten bate van de sanatoria „Sonnevanck" en „Zon negloren" en de vereniging „Draagt Elkanders Lasten" bracht op het bedrag van f 45,35. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is op de Plantage Middellaan bij de Hortusbrug de 19-jarige wielrijdster mej. L. H. Heiman uit Amsterdam geslipt. Zij kwam op de tramrails terecht waar zij door een uit tegenovergestelde richting komende autobus van het gemeentelijk vervoerbedrijf werd aangereden. Mej. H. werd in zorg wekkende toestand naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. Bij aan komst aldaar was zij aan haar ver wondingen bezweken. IJSSELSTEIN. Na een aanrij ding door een auto is, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, in het ziekenhuis te IJsselstein overleden de 52-jarige v. d. K., wonende te Benschop. In de avond van 19 sep tember is hij in de gemeente IJs selstein, terwijl hij in de richting Benschop fietste, aangereden door een auto. GASSELTERNIJVEEN. De vier jarige Ingrid Roelofs is in het schuimbassin van de aardappel meelfabriek Oostermoer te Gassel- ternijveen geraakt en verdronken. Het meisje, een dochtertje van de bedrijfsleider van de fabriek, was met andere kinderen in de omge ving van het bassin aan het spelen. GOES. Zeeland heeft zaterdag middag feestelijk fruit gepresen teerd in de vorm van het jaarlijkse fruitcorso. Een kleine dertig wa gens, waarvan veertien praalwa gens, trokken door Goes, dat on danks druilerig en regenachtig weer een extra bevolking van bui tenaf had gekregen. De wagens waren getooid met de produkten der 1.400 Zeeuwse fruitkwekers, die, ondanks een matige oogst, enthousiast meewerkten om dit corso mogelijk te maken. AMSTERDAM. De senaat van het studentencorps aan de Vrije Universiteit deelt mede, dat hij er toe is overgegaan in verband met de A-griep de ontgroeningstijd van het studentencorps te beëindigen. In overleg met de studentenarts aan de Vrije Universiteit is beslo ten in de komende week de no vieten de gelegenheid te geven om op een andere wijze met het corps kennis te maken. Prinses Beatrix opent kinderdorp te Coirle Prinses Beatrix heeft zaterdag middag in Goirle het kinderdorp „Sint Godelieve", 'n hoofdgebouw met 6 bijgebouwtjes waar 84 kin deren kunnen worden onderge bracht, geopend. Toen de hofauto tegen half drie het kinderlaantje naar 't kinderdorp indraaide stond daar de kinderharmonie „Jeruza lem" uit Tilburg klaar om de auto tot aan het koloniehuis vooraf te gaan. Prinses Beatrix, die verge zeld werd door haar particuliere secretaresse, mej. mr. M. Meurs, werd o.m. officieel welkom gehe ten door de Commissaris van de Koningin in de provincie Noord Brabant, prof. dr. J. E. de Quay. Voor het hoofdgebouw stonden de „Scotjes", een kinderharmonie met doedelzakken uit Tilburg met Schotse „kilts" aan. Het was de achtjarige Daantje Smiers uit Den Helder, die prinses Beatrix de schaar overhandigde, waarmee zij het lint voor de in gang van het hoofdgebouw door knipte. Daarmee was de kinderko lonie officieel geopend. Vervolgens hield mevrouw van Iersel een toe spraak, waarin zij de prinses ver zocht in de hal van het hoofdge bouw een plaquette te onthullen, die aan deze plechtigheid zal blij ven herinneren. Ingezonden mededeling De grootste sortering bij LAND- EN TUINBOUW Nederlander wereldkampioen ploegen De Nederlander Willem de Lint heeft vrijdag in Peebles in de Ver. Staten het wereldkampioenschap ploegen op zijn naam gebracht. De Engelsman John Mason werd tweede. Hij behaalde 136,56 pun ten; de Lint 147,89. De Fin Arvo Jokinen en William Wright uit noord-Ierland werden respectieve lijk derde en vierde. Er waren 26 deelnemers. De Nederlander heeft nu voor de vierde keer deelgenomen aan de wedstrijden om het wereldkam pioenschap ploegen, die in 1953 voor het eerst zijn gehouden. De Lint zei na zijn overwinning dat hij z.i. veel geluk had gehad. De grond in Peebles was voor hem niet gemakkelijk geweest en heel anders dan de in Nederland be ploegde grond. Hoewel ploegen een hobby van hem is, doet hij het in Nederland maar weinig. „Ik geef voornamelijk aanwijzingen aan onze drie knechts", aldus de heer De Lint. Voor één jaar is De Lint thans houder van de gouden ploeg. Volgend jaar wordt de wedstrijd in Duitsland gehouden. KERKNIEUWS Nederlandse zender voor Z.H. de Paus Naar verluidt zal de Paus zelf op 27 oktober, op het feest van Christus-Koning, de nieuwe te Ga- leria bij Rome geplaatste zender van de Vaticaanse omroep in wer king stellen. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. Alfrink, zal de plech tigheid bijwonen. In 1950 hebben de Nederlandse Rooms-katholieken de Paus een lcorte-golfzender ten geschenke aangeboden, die „Radio het Heilig Jaar" werd genoemd, als herinne ring aan dat jubileumjaar. Geref. Gemeenten Beroepen te Wageningen: W. Hage, Nunspeet. Bedankt voor Ridderkerk: H. v. Gilst, Dirksland. Konijnenlioudersver. „Schouwen-Duiveland" hield geslaagde jongedierendag Gehalte der dieren was uitstekend Voor de zaterdag gehouden Jon gedierendag van de Konijnenhou der sv er eniging „Schouwen-Duive land", welke gehouden is in café Pankow, werden talrijke dieren in gezonden. Het gehalte der dieren was, naar het oordeel van de kun dige keurmeester de heer A. Cle ment, zeer goed. Ook de districts voorzitter van de N.K.B. gaf een gunstig oordeel over de inzendin gen. Er werden zes inzendingen be kroond met z.z.g., 18 met z.g., 22 met g.g., 4 met g. en 1 met v.g. In kringen van het bestuur hoopt men dat een flinke propaganda van deze dag zal blijken te zijn uitgegaan en dan vele liefhebbers zich gedron gen zullen gevoelen zich aan te melden als lid of donateur van de vereniging. De prijzen die beschik baar waren gesteld, werden als volgt verdeeld: H. van Schouwen, medaille met Vlaamse Reus Wit; G. Flik weert, idem; geboren jan.-febr.-mrt. Voor de overige maanden: H. v. Schouwen, medaille met VI. Reus Wit; mevr. Flikweert-de Vlieger, idem; A. Volkeri, medaille met Alaska; A. Volkeri, medaille met Hollander Zwart; A. Volkeri, me daille met Kleurdwerg Zwart. De medaille voor mooiste inzen ding dwergen werd gewonnen door de heer A. Volkeri en de plaquette voor mooiste inzending, behorend tot de Havanna, Parelfek, Alaska, Lux of Van Be veren, werd ook door de heer A. Volkeri gewonnen. GREVENBICHT. In Grevenbicht zijn weer honderden vrijgezellen uit een groot aantal landen voor drie dagen bijeen. Het vrijgezellen- congres is zaterdag geopend, nadat de deelnemers van de ingang van het dorp naar het stadhuis waren getrokken, waar men door de bur gemeester werd verwelkomd. HOOFDDORP. De 10-jarige Th. M. van Schagen is bij het overste ken van de Spieringerweg te Haar lemmermeer nabij de ouderlijke woning door een uit de richting Haarlem naderende auto aange reden en zo ernstig gewond dat hij later in de Mariastichting te Haar lem is overleden. Verwachting tot dinsdagavond: Eukele buien Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Aanvan kelijk zwakke tot matige, later toe nemende wind in hoofdzaak tussen west en zuid. Wat hogere middag- temperaturen. 24 sept. Zon op 6.31, onder 18.37. Maan op 7.25, onder 18.37. Nieuwe maan: 23 sept. te 20.18. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 24 sept. 3.27 v.m. 15.39 n.m. BROUWERSHAVEN: 24 sept. 2.43 v.m. 15.09 n.m. Springtij: 26 sept. HET WEEROVERZICHT Gedurende het weekeinde trok ken verschillende storingen verge zeld van veel regen van de Golf van Biscaye via Engeland, noord west Frankrijk, België en ons land naar Duitsland. Zij voerden grote hoeveelheden zachte en zeer voch tige lucht uit de subtropen afkom stig met zich mee. De grootste hoe veelheden regen bracht een storing, die in de nacht van zondag op maandag via België en het zuiden van ons land naar west-Duitsland trok. Op verschillende plaatsen viel toen omstreeks 30 mm. Op de oceaan heeft een tropische cycloon, welke gepaard gaat met stormen van orkaankracht de laat ste 5 dagen een ongebruikelijke koers gevolgd. Deze bewoog zich aanvankelijk in de richting van Amerika doch in de buurt van de Bermuda's zwenkte hij naar het oosten af. Zondagmiddag om 16 uur passeerde hij, nog steeds het ka rakter van cycloon behoudend, een van de eilanden van de Azoren. Maandagmorgen naderde de kern met flinke luchtdrukdalingen en aanwakkerende winden het weer- schip dat in de Golf van Biscaye op post ligt. Waarschijnlijk zal nu een transformatie plaats vinden in een depressie der gematigde breed ten. Morgen kan ze bij zuidwest- Engeland aankomen, waarbij op nieuw warme en zeer vochtige lucht naar west-Europa wordt ge stuwd. Het onbestendige weer duurt dan ook voort. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oude en Nijehorne (toez.): D. H. Scholten, Heerewaar den. Beroepen te Kockengen: J. Spelt, Dinteloord. Bedankt voor Lunteren: G. H..v. Kooten, Genemuiden. Beroepbaar: kand. R. H. Wissink, Zeist. Chr. Geref. Kerk Beroepen te Biezelinge: J. P. Geels, Haarlem-C. Aangenomen naar Broek onder Akkerwoude: W. de Graaf, 's-Gra- venmoer. FEUILLETON Hij herleest het epistel nog eens en knikt. „Juist wat ik dacht", mompelt hij. „We zullen deze leg puzzel eens netjes plakken, want dit lijkt me al een aardig bewijs stuk, Jaap de gummipop". Uit het bureautje haalt hij een vel papier en een potje lijm. Gedul dig plakt hij één voor één de stuk jes papier op het bestreken vel en na een half uurtje moeizaam pas sen en plakken is de brief geplakt. Daarmee zal de rechter wel in zijn schik zijn. Ditmaal zal ik eens niet je advokaat zijn, waarde heer, maar je aanklager. Dat is weer eens iets anders. De rest van de middag blijft hij zitten roken en nadenken. En als er tegen vieren gebeld wordt, is hij in een wip bij de voordeur. Door het raampje kijkt hij naar buiten en ziet hij de persoon in kwestie staan: Jaap van Swieten, de man, die hij 's morgens uit zijn huis zag komen. De man, die zijn Hanneke had weg gejaagdWacht even, waarde heer, ik zal je een hartelijk wel kom bereiden Met een ruk opent hij de deur en voor de man aan de buitenkant goed en wel door heeft, wat er aan de hand is, voelt hij een sterke greep, die hem beetpakt en naar binnen sleurt. Onmiddellijk achter hem wordt de deur gesloten en laat Dubois hem los. „Hé, dat is meneer van Swieten, nietwaar?" zegt Dubois op kwasi- verbaasde toon. „Alias de gummi pop. Aardig, dat u me eens komt opzoeken. We hebben elkaar al eer der ontmoet, niet? Was het niet in door JOKE DE VALK F"H €l 1" 1 IIIIIIIJ IIIHMM 1.. ■inihilliilUiillliillniEilhii html lllllll de rechtszaal? En zat u toen niet in de beklaagdenbank?" „Ik ehbegint de hevig ver schrikte man. „Ik eh „Gaat u verder. Ik ben werkelijk nieuwsgierig naar de reden van uw bezoek". Dubois staat vlak voor hem en aangezien ze even groot zijn raken hun gezichten elkaar bijna. „Ikstottert de man, „ik kwam eigenlijk voor uw vrouw. „Man en vrouw is één", verdui delijkt Dubois op sarcastische toon. „Vertel dus maar aan mij, wat je aan mijn vrouw wou vertellen". „Nee, dat is eigenlijk een vergis sing, ziet u", zegt de man, nog steeds niet op zijn gemak. Dubois, die inwendig razend van woede is en in staat de man een pak slaag te geven, pakt hem bij zijn jas en trekt hem mee in de spreekkamer. Hij duwt de man op een stoel en sluit de deur. Zelf gaat hij half op de tafelrand zitten. „Zo, waarde heer, en nu geen smoesjes meer. Vertel op, wat je hier van daag voor de tweede keer komt doen. Of is het al voor de derde maal? Of dacht je soms, dat ik niet wist, dat je hier om de haverklap komt aanbellen?" De man in de stoel wordt wit van schrik. Alles wat hij verwacht had, maar zeker niet de heer des hui zes. En hij kan daarom geen woord uitbrengen. „Je tong verloren? Of je geheu gen kwijt? Zal ik het eens opfris sen? Chantage plegen, hé? Op de vrouw van een advokaat. Mooie jongen ben jij, om de vrouw lastig te vallen van iemand, die jou en je 58 soortgenoten steeds probeert in een zo gunstig mogelijk daglicht te stellen, opdat je straf niet al te zwaar wordt. Jij wist wat van Han neke Schoneveld, hé? En die we tenschap heb je willen uitbuiten door haar te dreigen, dat, wat je weet, aan mij over te brieven, als ze niet zou afschuiven, mooie me neer de gummipop! We kennen je praktijken wel. Vertel op, voor hoe veel geld heb je mijn vrouw willen afzetten, hé?" „Geen cent, meneer, werkelijk waar, geen cent heb ik gekregen". „Dank zij het feit, dat mijn vrouw verstandig was. Ik begrijp het al lang. Het ging niet zo vlot, hé? Hanneke hield haar portemon- naie dicht. En toen ging jij brief jes versturen, hé? Aan mijn adres. Hier - hij diepte een envelop uit zijn zak - deze mooie epistels bij voorbeeld". Dubois vouwde een briefje open. „Wat weet u van het verleden van uw vrouw?".„Leuk ideetje, nietwaar? Mijn vrouw de zenuwen op het lijf jagen en het net dichter om haar heen trekken, om maar aan geld te komen. Ver tel op, wat je hier vanmiddag komt doen". „Niks bijzonders, meneer „O, dus je kwam zo maar eens aanbellen, hé? Dan zal ik je geheu gen eens opfrissen. Kom maar mee" Dubois greep de kerel in zijn kraag, opende de deur en sleepte hem mee, dwars door de gang, naar de salon, waar op de tafel nog altijd het papier met opgeplakte snippers lag. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2