Agrarische wereldproduktie steeg in 1956-57 met 3 procent RBnaigD 'ÏÏF Ijl] V Kruidenkracht! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag n september 1957 no. 18225 BETERE WEGEN ESSENTIEEL VOOR DE WELVAART Wegenbouw behoort tot tie nuttige uitgaven Mr. F. E. Spat, voorzitter van het „Centraal Overleg wegver keer»- en vervoersorganisaties", zelde In een vergadering, dat steeds betere wegen essentieel zijn voor verdere welvaart. Hij kritiseerde de huidige beste dingsbeperking met betrekking tot het vertragen en wegvallen van de wegenbouw. Bij beperkingen van het uitgavenbudget, aldus mr. Spat, moeten overbodige uitgaven direkt gestopt, aardige uitgaven opge schort, wenselijke uitgaven inge perkt en nodige en nuttige uitga ven voortgezet worden.. Doelmatig heid is nodig om verspilling te voorkomen. Tot de nuttige en nodige uitga ven behoort de wegenbouw. Deze zou beter, voordeliger en sneller kunnen geschieden, indien conti nuïteit van opdrachten en zeker heid van voldoende werk op lange termijn bestaan. De overheid klassificeert de we genbouw over het algemeen onge lukkigerwijs onder „consumptieve uitgaven en niet bij „investeringen op lange termij®". Het systeem van jaarlijkse budgetten is, met het oog op de continuïteit, fout. Men zou bv. met 5-jarige begrotingen moe ten werken. Het gehele wegen- vraagstuk behoort tot de onder werpen, die onder investeringen op lange termijn thuis horen. Het zijn werken voor het nageslacht, waar mee men dit nageslacht gedeelte lijk kan belasten. De vergulde Draeck PERTH, 16-9. In het afgelopen weekeinde heeft men opnieuw ge doken naar het wrak op de zeebo dem nabij "de Australische stad Perth, waarvan men gelooft dat het het Nederlandse goudschip „De vergulde Draeck" is, dat in de ze ventiende eeuw is vergaan. De dui kers waren de ontdekkers van het wrak, Phillips en Robinson, en een journalist. Twee boten met toeris ten volgden hun verrichtingen. De duikers hadden verscheidene ko raalstukken gezien in de vorm van kanonlopen. Het bontgekleurde rif waarvan deze deel uitmaakten had echter niet de vorm van een scheepsromp, hetgeen evenwel na drie eeuwen geen verwondering mag baren. Een poging om een der „lopen" af te zagen mislukte doordat „het binnenste er van zo hard was dat de zagen stomp werdeh". Men zal de pogingen voortzetten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VLISSINGEN. De 69-jarige L. H. te Vlissingen is vrijdagmorgen op de werf van de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" door een rij dende kraan gedood. De man, die gehuwd is, bevond zich in een ma- chineloods op een 12 meter hoge loopplank. Hij raakte beklemd tus sen een ijzeren paal met houten juk en een rijdende kraan. De dood is onmiddellijk ingetreden. De man was niet in dienst bij „De Schelde", doch werkte bij een firma die ter plaatse werkzaamheden uitvoert. Naar de juiste oorzaak van dit be drijfsongeval wordt een nader on derzoek ingesteld. 's-GRAVENHAGE. Ter gelegen heid van de Frans-Nederlandse culturele uitwisseling zal onder auspiciën van de landbouwhoge school van 7-12 oktober a.s. in Wa- geningen een Franse week worden gehouden. De opening van de Fran se week zal op 7 oktober door de voorzitter van het bestuur der landbouwhogeschool, de heer J. M. van Bommel van Vloten geschie den. ROTTERDAM. De 58-jarige me vrouw J. Emons-Homburg is vlak bij haar woning in de Florastraat uitgegleden over een bananenschil en met haar hoofd tegen een muur gevallen. Thuis gekomen klaagde zij over zware hoofdpijn. Zij voel de zich onwel en ging naar bed. Ongeveer twee uur later moest een arts haar dood constateren, ver moedelijk tengevolge van een her senbloeding. HAARLEM. Henri Arends, eer ste dirigent van het Noordhollands Philharmonisch Orkest te Haarlem, is voor het komend seizoen uitge nodigd om als gastdirigent op te treden te Helsinki bij het stadsor- kest en voor de radio, bij het radio orkest van Baden-Baden, het Con certgebouw-orkest te Amsterdam en het Radio Philharmonisch Or kest. Mr. Spat wees op de snelle indu strialisatie in Duitsland en de Ver. Staten, die mede te danken is aan goede, direkte wegverbindingen. Het bestaan en het handhaven van een goed, aan de behoefte voldoend wegennet is een onmisbaar onder deel voor een goed industrieel be leid. Ook in verband met de Euro- markt moet Nederland op zijn qui vive zijn om niet achter te blijven bij de partners. Belgen, Fransen, Italianen en Duitsers blijven grote wegenplannen ontvouwen. Alle in dustriële ontwikkelingen lopen vast indien het verkeerswezen zich niet in evenredige mate kan ontplooien. De nodige wegen moeten bijtijds gemaakt worden. Anders ontstaat een nadeel, dat nauwelijks meer in te halen zal zijn en waardoor bovendien de verkeersonveiligheid enorm toeneemt, aldus mr. Spat. VERMINDERDE SPANNING ARBEIDSMARKT IN AUGUSTUS Landbouw en conservenindustrie namen werkzoekenden op In de loop van de maand augus tus is het aantal werkloze man nen van 28.955 tot 29.548 geste gen. De bezetting van de aanvul lende werken nam af van 8061 tot 6631. De totale geregistreerde ar beidsreserve daalde van 37.016 tot 36.179. De geregistreerde vraag naar mannelijk personeel daalde van 65.074 tot 59.520. Tweederde van die daling werd veroorzaakt door inschakeling van jeugdigen in het bedrijfsleven. De spanning op de arbeidsmarkt is voelbaar verminderd. Vergele ken met vorig jaar eind augustus lag de arbeidsreserve ruim 13.000 hoger en de vraag ruim 16.000 lager. In augustus namen de landbouw en de conservenindustrie nogal wat werkzoekenden op. De toene ming van de seizoenwerkgelegen heid in de landbouw bleef echter beneden de verwachting. Door het slechte weer is een deel van de graanoogst en het begin van de aardappeloogst naar september verschoven. Daarenboven hebben de boeren minder extra-arbeids krachten aangetrokken, terwijl bo vendien de teelt van minder ar beidsintensieve gewassen en de verdergaande mechanisatie de sei- zoentoppen in de arbeidsbehoefte hebben genivelleerd. De arbeidsreserve steeg in de bouwvakken (met name de water-, spoor- en wegenbouwsector t.g.v. de bestedingsbeperking), de hore ca- en touringcarbedrijven (afloop toeristenseizoen) en onder het kan toorpersoneel (vervanging van ou deren door jongeren). Toch nog te weinig voedsel voor de helft der mensheid 's-GRAVENHAGE. Blijkens een rapport van de voedsel- en land bouworganisatie der Verenigde Na ties (F.A.O.) is de agrarische we reldproduktie in 1956/57 met onge veer 3 °/o gestegen. Dit is iets meer dan de groei van de wereldbevol king, die geraamd wordt op 1.6®/® per jaar. Sedert de periode 1948/1952 is de produktiestijging in alle minder ontwikkelde gebieden iets groter dan de gemiddelde stijging van de wereldproduktie. In de meer ont wikkelde gebieden voltrekt de stij ging zich over het algemeen ineen langzamer tempo. Het effekt van de grotere produktiestijging in de minder ontwikkelde gebieden wordt overigens grotendeels teniet ge daan door de snellere bevolkings groei in deze landen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het ver schil tussen hetgeen wordt gepro duceerd en de voedselbehoeften van deze gebieden nog steeds zo groot is, dat alle tot dusverre be reikte vooruitgang van de produk- tie geen gewicht in de schaal legt. De inspanningen om tot hogere produktie te geraken mogen daar om niet verslappen. Meer dan dan de helft van de wereldbevolking wordt nog steeds onvoldoende ge voed, al is de dreiging van honger snood kleiner geworden. Grotere tarwe-uitvoer Uitvoeriger ingaande op de ont wikkeling der verschillende agra rische produkten deelt het rapport mede, dat de uitvoer van tarwe en tarwemeel in 1956-'57 groter was dan ooit tevoren en een omvang Bosbranden in zuid-Frankrijk NICE, 16-9. De bosbranden, die in vijf dagen op een twintigtal plaatsen in het departement Alpes Maritimes meer dan 2.000 ha bos hebben vernield, werd men maan dagochtend meester. In het depar tement Var daarentegen blijft de toestand gevaarlijk, op sommige plaatsen kon men het onheil vol ledig meester worden. De meest kritieke zone bevindt zich in de bossen van La Clloe du Rouet, ten noordwesten van Le Muy, waar de brand vanochtend nog steeds woedde. Ten noorden van Toulon, waar gisteravond ook brand was uitgebroken, kon het vuur op het einde van de nacht worden be dwongen. Proces in Warschau WARSCHAU, 16-9. Voor het tri bunaal in Warschau is maandag het proces begonnen tegen vroe gere hoge functionarissen van de geheime politie. Terecht staan de vroegere vice; minister van de staatsveiligheids dienst Romkowski, de directeur van de geheime politie Fejgin en zijn plaatsvervanger Rozanski. Zij worden ervan beschuldigd dat zij in de „Stalinistische" tijd geweld hebben laten gebruiken om gevangenen tot bekentenissen te brengen. Ook zouden zij mensen gevangen gehouden hebben die dit aan het licht hadden kunnen bren gen. Het proces wordt met gesloten deuren gevoerd. Men verwacht dat het verscheidene weken zal duren. Er zouden meer dan 120 getuigen gehoord moeten worden. RECHTSTREEKSE BESPREKINGEN TUSSEN AMERIKA EN RUSLAND De Sowjet-Unie is van mening dat rechtstreekse besprekingen tus sen haar en de Verenigde Staten nog in oktober te Washington zou den kunnen beginnen, aldus een bericht van Tass. In de Russische aide-memoire staat dat dit overleg, waartoe de Sowjet-Unie het initiatief had ge nomen, tussen vertegenwoordigers van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken en de Russische ambassadeur te Wash ington zal kunnen plaats hebben. Het betreft de „gebieden van han del, wetenschap, economie etc.". van ongeveer 30 miljoen ton be reikte. Voor rijst was 1956-'57 een goed jaar, waarin de produktie zo wel als het verbruik een stijging te zien gaven. Vooral in Azië werd de produktie uitgebreid. Ten aan zien van suiker deden zich in 1956- '57 opmerkelijke wijzigingen voor. Het verbruik overtrof de produktie, waardoor de voorraden verminder den, terwijl de wereldprijs zi<?h bij na verdubbelde. Naar raming was het verbruik van suiker in 1956 10 miljoen metrieke ton groter dan 5 jaar tevoren. Deze stijging vond hoofdzakelijk plaats in de minder ontwikkelde gebieden. De vlees- produktie was in 1956 groter dan ooit tevoren, voornamelijk als re sultaat van aanzienlijke produktie- stijgingen in de Verenigde Staten en Argentinië. In het lopende jaar zal de produktiestijging vermoede lijk minder groot zijn. Ook de pro duktie van zuivelprodukten gaf een stijging te zien. Dit was meer het gevólg van een grotere opbrengst dan van grotere kudden. De we reldproduktie van wol bereikte in 1956 de recordomvang van 1,28 mil joen ton. Ondanks het toenemende verbruik van kunstrubber overtrof het verbruik van natuurrubber de produktie. Over het algemeen ontvingen de agrarische producenten in 1956 en 1957 iets hogere prijzen, hetgeen in sommige gevallen het resultaat was van een verhoging der garantieprij zen. Zonder deze garantieprijzen zouden er in vele landen grotere en meer voorkomende dalingen 2ijn geweest in de inkomens der agra rische producenten. LAND- EN TUINBOUW Fruitteelt en nachtvorstschade Zoals bekend is, heeft het Land bouwschap in juli een schrijven ge zonden aan de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, waarbij bijzondere kredietfa ciliteiten werden gevraagd ten be hoeve van de fruittelers, die door de ernstige nachtvorst van dit voor jaar, zijn getroffen. Tijdens een onlangs gehouden bespreking met de minister is het Landbouwschap in de gelegenheid geweest hierover nader met de mi nister van gedachten te wisselen. Hierbij bleek, dat het verzoek van het Landbouwschap door de minis ter zeer ernstig was overwogen. Geizen echter de positie van de overheidsfinanciën was het voor de minister onmogelijk geld uit te trekken, ten einde het opnemen van bedrijfskredieten tegen een lage rente te kunnen realiseren. Wel kan de minister er geheel mede instemmen, indien het Borg stellingsfonds voor de Landbouw op zo soepel mogelijke wijze aan vragen van getroffen fruittelers zal behandelen. Met name kan daarbij de aflossingsregeling de bijzondere aandacht hebben. Het Landbouwschap zal thans in overleg met het bestuur van het Borgstellingsfonds er naar streven, dat op deze wijze een nog zo be vredigend mogelijke oplossing zal worden gevonden voor de fruitte lers, die ter financiering van hun bedrijven behoefte hebben aan kre dieten. KERKNIEUWS ZIERIKZEE Ned. Herv Kerk Ds. L. A. F. Reddingius 40 jaar predikant Maandag 16 september jl. was het veertig jaar geleden dat onze oud-stadgenoot ds. L. A. F. Red dingius van Bergen in Noord-Hol land werd bevestigd als predikant in de Ned. Herv. kerk. Ds. Reddingius werd op 15 mei 1887 uit een oud predikantenge slacht van meer dan driehonderd jaar in de hervormde pastorie van Wapserveen in de gemeente Ha- velte geboren, bezocht de gymnasia te Groningen en te Assen en stu- Ingezonden mededeling De grootste sortering bij Spionage in Oostenrijk WENEN, 16-9. De commandant van de staatspolitiepost te Rust in Neder-Oostenrijk is op beschuldi ging van spionage gearresteerd. Rust ligt vlak bij de grens met Hon garije. Twee weken geleden is om dezelfde reden een douanebeamb te aangehouden. TREIN REED ARBEIDERS AAN Eén dode - twee zwaar gewonden UTRECHT, 16-9. Nabij Best zijn zondagavond om omstreeks half twaalf twee arbeiders door de trein Den Bosch-Eindhoven aangereden. Een van hen, de heer N. Manner- steeg te Nieuwdijk werd op slag gedood, terwijl de andere arbeiders de heer L. Segers uit Heeze, zwaar gewond naar het Binnenziekenhuis te Eindhoven werd overgebracht. De beide arbeiders verrichtten werkzaamheden aan de spoorlijn in opdracht van het particuliere aan nemersbedrijf Van Welzenes te Rotterdam, toen de trein, die om 23.26 uur uit Den Bosch naar Eind hoven was vertrokken hen greep. Van de zijde der spoorwegen wordt vernomen, dat de voorge schreven veiligheidsmaatregelen waren genomen. De rijkspolitie te Best heeft een onderzoek ingesteld. Op de onbewaakte overweg tus sen Effen en Roosendaal is gister morgen te omstreeks half tien de wielrijder P. C. van Garstel uit Nispen door een passerende trein uit Antwerpen gegrepen. G. werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis in Roosendaal overge bracht. Er zijn ten zuidwesten van de Oeral twaalf nieuwe olielagen ont dekt in de Sowjet-republiek Bash kiria, zo meldt het Sowjet-Russi- sche nieuwsbureau Tass. Men is bezig met prospectie-werkzaamhe den. Naar men meent is het olie houdende gebied even groot als het belangrijke oliegebied van Oeral- Wolga. DE GEVONDEN MISVORMDE KIKKERS Nederlandse bioloog over verklaringen van Franse collega AMSTERDAM, 16-9. Naar aan leiding van de verklaring van de Franse bioloog Jean Rostand, als zouden de misvormingen, gecon stateerd bij een aantal in een Am sterdamse sloot gevonden kikkers, waarschijnlijk niets te maken heb ben met radio-activiteit, verklaar de drs. Hillenius van het zoölogisch laboratorium te Amsterdam desge vraagd grote waarde te hechten aan het oordeel van deze zijns in ziens deskundige en ervaren Fran se bioloog. „Diens mening, als zouden de af wijkingen bij de dieren een gevolg zijn van een externe factor, is een van de vele mogelyijkheden die thans in Amsterdam worden on derzocht. Hoewel het hoge percen tage afwijkingen bij de kikkers in de sloot nabij het instituut voor kernfysisch onderzoek in Amster dam opvallend is, is nooit met ze kerheid verklaard, dat de deforma ties een gevolg zouden zijn van de radio-activiteit in het water (waar in geloosde afvalstoffen)". „Met de mogelijkheid wordt bij het onderzoek wel ernstig reke ning gehouden. In de bewuste sloot zijn, na het bekend worden van de afwijkingen, 55 dit jaar geboren kikkertjes gevangen. Zes en twin tig hiervan waren normaal, 22 had den meer tenen dan normaal, zeven vertoonden monsterachtige defor maties". Aldus drs. Hillenius die voorts zei te „hebben geconstateerd dat de meertenigheid ook voor komt als erfelijke factor, hoewel zeer zeldzaam. FEUILLETON lllllllllll iiilllkiiliilhiil |iiiiiimiii| !»l Dan neemt hij Qen besluit. Hij staat op, trekt zijn jas aan en zet zijn hoed op. Uit de bureaula haalt hij "het eerste briefje en doet dat bij het andere in de envelop, die hij in-zijn zak steekt. Hij wil ha ring of kuit hebben. Hanneke zal hierover ongetwijfeld een verkla ring kunnen geven. Met vlugge schreden loopt hij naar huis. Hoewel zijn wagen voor het kantoor staat, prefereert hij een wandeling, al was het alleen maar om zijn gedachten te orde nen. Dit alles moet uit de wereld. Wat drommel, zo gaat het niet lan ger. Hanneke moet vertellen, wat dit allemaal betekent. Als hij de hoek omslaat en de straat inloopt, ziet hij, dat juist iemand zijn huis verlaat. De man loopt hem tegemoet, maar ziet hem niet, omdat hij voorover gebogen gaat. Dubois schiet in een portiek en wacht, tot de ander is gepas seerd. Als de /nan voorbij gaat en Dubois even gelegenheid heeft om zijn gezicht te zien, herkent hij hem als een beruchte inbreker: Het is Jaap van Swieten, in de onder wereld bekend als de „Gummipop" omdat hij altijd in rubber gehuld is, als hij op het oorlogspad gaat. Jaap is een vaste gevangenisklant, een wel zeer berucht type. Eén keer heeft hij hem verdedigd voor een vrij dubieus zaakje. Jaap was haast altijd betrokken bij dubieuze zaakjes en als hij de kans schoon zag, liet hij bij voorkeur anderen de kastanjes uit het vuur halen. Wat had Jaap in zijn woning te maken? Wat heeft hij er gedaan? Ingebroken? Uitgesloten. Willie is er, en ook zijn vrouw. Bovendien kwam hij uit devoordeur en dat "doet een inbreker in de regel niet. Wat voor verstandhouding bestaat er tussen Jaap en zijn vrouw? Dubois loopt het portiek uit en kijkt op straat de man na. En dan gaat hem ineens een licht op. Heeft Hanneke niet eens gekscherend ge zegd: „Ik kan wel een misdadigster geweest zijn, die bijvoorbeeld een jaar gevangenisstraf achter de rug heeftWas dat niet op die be wuste avond in Lunteren? Ja, nu herinnert hij haar woorden. Hij had haar toen niet au serieus genomen en er hartelijk om gelachen. Maar nu Inplaats van naar huis te gaan, keert hij terug naar zijn kantoor. Daar stapt hij in zijn wagen en rijdt naar de rechtbank. Nu zal hij dan ook het naadje van de kous te weten komen. Vandaar, dat Han neke altijd aan hem vroeg: „Wat weet je van mijn verleden?" Net als die briefjes, die hij nu twee keer ontvangen heeft. Als ze inder daad een verleden heeft, zal hij het spoedig te weten komen Op de griffie gearriveerd zegt hij „Wilt u eens kijken, of er een straf register is van een zekere juffrouw H. Schoneveld? Geboortedatum 10 oktober 1927. Verdere bijzonderhe den onbekend. Ik heb het waar schijnlijk nodig". De ambtenaar schrijft de gege vens op en zegt toe, dat hij het zal onderzoeken en desnoods navraag zal doen in andere arrondissemen ten. En dan vertrekt Dubois weer naar zijn kantoor. Hij moet hoog nodig de stukken inzien voor de deerde aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Nadat kand. Reddingius in 1917 door het provinciaal kerk bestuur van Groningen was toege laten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. kerk, werd hij op 16 september van datzelfde jaar door zijn vader te Pingjum en Zu rich (in de classis Franeker) in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Scherpen- zeel in de classis Heerenveen 1920- 1925; Hauwert in de classis Hoorn 1925-1936; Zier ik zee 1936-1940; Nieuw Helvoet in de classis Brielle 1940-1944; Poortugaal in de classis Rotterdam-zuid 1944-1947 en ten slotte nog ruim vijf jaar te Boven- karspel in de classis Hoorn, waar hem met ingang van 1 mei 1953 na ruim 35 volbrachte dienstjaren op bijna 66-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde hij zich metterwoon te Bergen in Noord-Holland, waar hij thans nog voorzitter is van de af deling van de Vereniging van Vrijz. Hervormden. Tijdens zijn ambtsbediening te Hauwert was ds. Reddingius o.m. lid van het classicaal bestuur van Hoorn en naderhand te Bovenkar- spel eerst lid van het provinciaal kerkbestuur van Noord-Hollanden na de invoering van de nieuwe kerkorde in 1953 lid van de pro vinciale kerkvergadering van N.- Holland en kerkvisitator in Noord- Holland. Predikant „verkoopt" uit geldnood gezinnen Ds. G. Lans, destijds jeugdpredi- kant te Amsterdam, doch sedert enige tijd predikant te Amster dam-west - wijkgemeente Sloter- meer - staat voor de noodzaak in dit stadsdeel, dat reeds 40.000 in woners telt, een kerkelijk centrum te bouwen. Aan de bouwsom voor een dergelijk centrum (kerk plus bijgebouwen) ontbreekt nog 400.000 gulden. Dit bedrag wil de predi kant zo spoedig mogelijk bijeen zien te krijgen, door 800 meele vende gezinnen elk f 500,te laten opbrengen. Echter, vele dezer mee levende gezinnen zullen dat niet kunnen en daarom zegt ds. Lans in "een juist verschenen vouwblad: „ik verkoop stuk voor stuk al mijn gezinnen - aan een hervormde ge meente, aan een muziekvereniging, aan welke instantie, waar ook in Nederland, die een gezin wil adop teren en het geld op tafel wil leg gen". ENSCHEDE. Voor het op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 sep tember in Enschedé te houden eer ste wereldcongres voor weduwen en weduwnaars hebben tot nu toe 400 personen uit Nederland en en kele andere Westeuropese landen ingeschreven. Ingezonden mededeling Sedert eeuwen heeft de mens met een soort oerinstlnct begrepen dat de natuur de bron is van leven en van genezing. Bij de moderne leefwijze hebben wij meer dan ooit de hulp van de natuur nodig. In de Kruidenthee van HERBESAN zijn 14 kruiden met elk een eigen werking die het lichaam zuiveren en de organen activeren. Klachten en kwaaltjes, zoals moeheid, hoofdpijn, puistjes, ver stopping, vale teint, enz. verdwijnen met HERBESAN Kruidenthee. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist f 1.80 per groot pak (voldoende voor maanden), door JOKE DE VALK 55 zitting. Een moeilijke zaak, die al zijn capaciteiten zal vergen. Even later heeft hij alles van zich afgezet en is hij verdiept in de stukken. Op de rechtbank houdt hij een meesterlijk pleidooi en hij ziet, dat de rechters en zelfs de of ficier met spanning zitten te luis teren. Als hij hiermede niet min stens één jaar gewonnen heeft De beklaagde, een zielig boek- houdertje, die zich vergrepen heeft aan de aan zijn beheer toever trouwde gelden, om de schulden, veroorzaakt door veel ziekten in zijn gezin te kunnen betalen, grijpt na het pleidooi zijn hand en sta melt onder tranen woorden van dank. En op zo'n moment vindt meester Dubois, dat hij het mooiste beroep van de wereld heeft: zulke verongelukte mensen helpen, zo veel als in zijn vermogen ligt. Maar als hij tien minuten latei- weer in de volle zomerzon op straat staat, wordt hij opnieuw gecon fronteerd met zijn eigen moeilijk heden. Hanneke zal opheldering moeten geven Het is ruim één uur, als hij zijn wagen in de garage zet. Een half uur later dan normaal, maar ja, dat brengt het beroep nu eenmaal mee. In de gang haalt hij de envelop met de beide briefjes uit zijn zak en gaat naar de eetkamer. De tafel is wel gedekt, maar Hanneke ziet hij niet. Dan gaat hij naar de salon: ook daar is niemand. En gek de tafel in de eetkamer is maar voor één persoon gedekt. Wat be tekent dat? (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5