Wat 'n bezit... hoekje De theeproever nam onverwachts theezet-examens af te Zierikzee jCniHsx advertenties G. J. WILBRINK «RABBIT de Russisch? ambassadeur re bonn maakte een pvnluke ver- gissing BV ner verlaten van één receatie h'J stapte in EEN HAGEN VAN De fMER/KRANSE ambassade ,N ANTHCORO CP DE RUSSISCHS /NTER- CONTI NE NT PU RAKET HE OB£N D? AnE- WKPHCN BEKEN O GENAAKT. DAT 2£ OV£R. ongeveer thee en ff halt jaar. een anti-raket-Raket zuuen hebben. oe Russen héaaen dan natuuelvh. wee*. EtH ANTI-ANTI-RAKET-RAKET MAAR WC 2UN ERVAN OVERTUIGD. DPT DE AMERIKANEN DAN WEER. EEN pS^Kraketumti nntt EATEN kvf MAAR. OPHOUDEN f STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Openbare vergadering S.G P. Wij vermelden dat voor donder dag 19 september a.s. het voorne men bestaat een openbare verga dering te houden van de S.G.P. in de zaal van de Oud Gereformeerde gemeente aan de St. Domusstraat. Als spreker zal optreden de heer Kodde, burgemeester van Zoute- lande. Na de toespraak volgt een debat. KERKWERVE Hef instuifwerk Nu het winterseizoen weer aan vangt hoopt de plaatselijke C.J.M. V. zaterdag 21 september weer te starten met het instuifwerk. Even als voorgaande jaren zal de jeugd zich hier weer kunnen bezighou den met diverse spelen. Het ver enigingsgebouw zal geopend zijn van 19.00 tot 22.00 uur. De jeugd van, 12 jaar en ouder is van harte welkom. RENESSE De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds in deze gemeente heeft f 90,16 opgebracht. De col lecte uitgaande van de Protestants chr. t.b.c.-organisaties „Draagt El kanders Lasten", „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft opgebracht f 121,18. NIEUWERKERK Examens brandwacht Door acht leden van de vrijwil lige brandweer alhier werd deelge nomen aan het op 13 september 1.1. gehouden examen voor brandwacht 2e klasse; allen zijn geslaagd. Eveneens slaagden drie leden voor het examen pompbediener bij de brandweer. De uitreiking der di ploma's zal binnenkort op een enigszins feestelijke bijeenkomst plaats vinden. Veel regen op Schouwen- Duiveland Het natte weer en de schade die daardoor aan de nog te velde staan de gewassen, als aardappelen, bie ten, bonen enz. wordt veroorzaakt is de laatste dagen een ondank baar onderwerp van gesprek. Hoe nat het was moge blijken aan de „regenmeter" op het proefbedrijf Scheldemonden te Bruinisse. De hoeveelheid neerslag die daar vo rige week werd afgetapt was ruim 90 mm. Woensdag was de hoeveel heid 21,6, donderdag 23,5, vrijdag 21,5 en zaterdag 19,5 mm. De nieuwe week (zaterdag en zondag zette in met een hoeveel heid van 10,5 mm, gelukkig is het nadien wat minder nat geworden. Op avontuur langs de huizen Geslaagd experiment van het Theebureau Mag Ik me even voorstellen, hier is de theeproever". Zo begon het grote thee-avontuur maandagavond ook te Zierikzee, in een stille, ver regende stad, waar een hele vroege Sint Nikolaas rondliep om de huis vrouwen eens aan de tand te voelen over dat merkwaardige onderdeel van de huishoudingtheezetten. O, het lijkt ontzettend gemakkelijk. Een lepel thee en even de pot vol kokend water gieten en dan maar schenken en „genieten" van een slap bakje. ,We zijn het theezetten en thee-savoureren een beetje verleerd", ver telde ons de theeproever van de Stichting Theebureau voor Nederland, .omdat het product in de oorlog schaars was en op het laatste helemaal ontbrak. Zo groeide er een generatie jonge vrouwen op, die van thee niet zoveel verstand heelt. Wjj gaan ze leren theezetten om werkelijk te genieten". Maar het kon immers best zijn dat er super-theezetsters te Zie rikzee wonen. Daarom kwam de theeproever naar hier. Hij pakte een telefoonboek en zo ontstond een rijtje adressen, dat werd afge werkt in een pittig maar gezellig tempo. Helaas, vele vensters wa ren donker en zonder de bewoners lukt het experiment natuurlijk niet. Nog eens kijken en zoeken en ten slotte maar ergens bescheiden aan bellen en dan kwam het: „Hier is de theeproever". Lichte verbazing, die omsloeg in enthousiasme als de theeproever zijn „verhaal" deed. De Stichting wordt in stand gehou den door de theeproducerende lan den India, Ceylon en Indonesië. Het is deze drie landen wel wat waard o.m. in Nederland het theeverbruik wat omhoog te krijgen en daarom stellen deze landen uit een grote „pot" gelden beschikbaar voor de theepropaganda, waarmede het Theebureau zich hier te lande be last. Het theeverbruik is van 1,3 kg. per hoofd der bevolking in ons land voor de oorlog teruggelopen tot 0,8 kg. Goed en uitstekend De eerste gelukkige en toch wel wat nerveuse thee-kandidate was mej. J. Potappel, die de honneurs waarnam voor haar moeder, die op de onverwachte thee-examenavond niet thuis bleek. Mej. Potappel dook snel in de keuken en begon aan het thee-experiment. Het lukte nogal aardig, maar er bleek te veel wa ter te zijn gebruikt. De theeproe ver is een aardifi man, maar hele maal goedkeuren kon hij het toch niet. Het werd laten we zeggen een „achtje" en voor dit resultaat mocht mej. Potappel een verzil verde theeschep in ontvangst ne men. Na op andere adressen bot te hebben gevangen, belandde de theeproever bij mevr. M. Ochtman- Moelijker, die enkele opvallende theoretische beschouwingen ten beste gaf, die deden vermoeden op een uitstekend „thee-adres" te zijn aangeland. Een grappige omstan digheid was, dat toevallig de thee leverancier de heer A. Constandse op visite zat en zo gaven ook de heren der schepping bb deze fami lie hun theecommentaar. Maar me vrouw Ochtman moest het natuur lijk zelf doen. Het werd een proef, volgens de vijf gouden regels van het theezetten. De smaak was pit tig, er was niet teveel water ge bruikt en de thee was niet „ge smoord". De theeproever werd al enthousiast bij het eerste slokje en het eindigde allemaal in een fraai theeservies voor deze thee-zetster par excellence en een dito voor de leverancier. Na zoveel thee was er wel een excuus voorhanden voor koffie met koek en Uw redakteur ZIERIKZEE De zoiueravondvoetballers vierden gezellig feest in de „Graanbeurs" „Zierikzee"-veteranen ontvingen de wisselbeker De enthousiaste gelegenheidsvoet ballers, die de afgelopen zomer avondvoetbalcompetitie - zij het met pijnlijke spieren - tot zulk een groot succes hebben weten te ma ken en op deze wijze een gezonde afwisseling hebben gebracht in de besteding van vele vrije zomer avonden, ontmoetten elkaar maan dagavond op feestelijke wijze in de „Graanbeurs" op een door de commissie zomeravondvoetbal aan geboden feestavond, die uitermate" gezellig verlopen is. Hoogtepunt van de avond was de huldiging van de kampioensploeg en de uitreiking van de prijzen aan de deelnemende verenigingen door de oud-voorzitter de heer G. H. A. Schepes. Deze herinnerde aan het succesvolle verloop van het zomer avondvoetbal en wees er op dat deze vrije tijdsbesteding de goede menselijke verhoudingen in de maatschappij alleen maar kan be vorderen. „Ondanks onwillige spie ren is er met zeer veel enthousias me gevoetbald", aldus de heer Schepes, die nog wees op het ge vaar van té enthousiast spel door veteranen. „Maar gelukkig zijn er geen ernstige ongevallen gebeurd", aldus spr., die hierna de fa. Janse- Versluis en fa. de Oude de Jonge dank bracht voor de verschillende beschikbaar gestelde prijzen en de BROUWERSHAVEN Mej. Gerda Slager alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de kleuterschool te Kruiningen. DE MOSSELKWEKERIJ Laagte van Renesse niet opengesteld voor zaadvisserij Nu vandaag (dinsdag) de mossel- zaadbanken in Zeeland voor de visserij op mosselzaad zullen wor den opengesteld, verscheen giste ren (maandag) een aanplakbiljet met de mededeling, dat de terri toriale wateren niet voor de mos selzaadvisserij zullen worden open gesteld. Velen, die nog graag wat zaad voor hun leeg liggende percelen zouden vissen, hadden hun hoop gevestigd op de Laagte van Renes se, maar ook deze bank valt onder het gesloten gebied. Wel wordt ge deeltelijke opening van deze bank nog in het vooruitzicht gesteld, maar een tijdstip daarvoor wordt niet aangegeven. En juist deze week was door de mosselkwekers gereserveerd om zaad te vissen, nadat vorige week de handel extra was bevoorraad. Natuurlijk gaat de zaadvisserij vandaag wel door, maar het staat te bezien of er voor al de schepen wel emplooi te vinden is, nu de Laagte van Renesse, de zaadban- ken van Walcheren en de kust van de Zuid-Hollandse eilanden verbo den terein zijn. Veel mosselzaad is gevallen op partikuliere gronden, terwijl op de Westerschelde op de publieke banken en gronden geen zaad schijnt voor te komen. financiële injectie, waardoor deze avond kon worden gehouden. Spe ciaal dankte spr. ook de heer J. Mast die als secretaris-penningmeester bergen werk heeft verzet en de feestcommissie voor de organisatie van de bijeenkomst. Het kampioenselftal Het kampioenselftal, de „Zierik- zee"-veteranen, verscheen hierna voor het podium en aanvoerder Joh. Schoonen nam namens zijn ploeg de grote wisselbeker in ont vangst. „Jullie krijgen hem niet voor niets, maar je hebt er voor gevochten". Zo komplimenteerde de heer Schepes de gelukkige ploeg. De aanvoerders van de an dere tien elftallen mochten hierna eveneens een fraaie trofee in ont vangst nemen uit handen van de oud-voorzitter. Een speciaal woord van hulde werd gericht tot het dappere PZEM-elftal, vertegen woordigd door de heer Jac. de Blaaij, voor het moedige volhouden tijdens de competitie. Spijtig ge noeg zijn de PZEM-mannen er niet in geslaagd ook maar één puntje in de wacht te slepen en eindigden zij onderaan de ranglijst na Drukkerij L. en O. Ook de voorzitter der scheids- rechtersvereniging Schouwen-Dui- veland, de heer A. de Looze, had woorden van hulde voor de elftal len, die allen moedig hebben door gezet. Ir. M. Hemminga, inspecteur van de N.V. Grontmij, bracht dank aan de heer Schepes en het bestuur van de zomeravondcompetitie. De tegenwoordige voorzitter, de heer C. I. Jumelet, had de avond geopend met een terugblik op de competitie en ook deze spr. had veel enthousiasme bij de spelers gekonstateerd. Inzonderheid ver welkomde hij burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester, de scheidsrech ters en directies der verschillende firma's. Spr. had een serie be dankjes in petto voor de medewer king betoond door de heer I. J. Haverhoek, M. C. van der Schelde en ook de scheidsrechters, die hij prees voor hun onpartijdigheid. Het feestelijke gedeelte van de avond stond onder leiding van de eminente conferencier Nico Schoo- lenberg die op verbluffende wijze steeds weer de geheel gevulde zaal wist te boeien. Een prima dansor- kest, „The Gold Stars" uit Bergen op Zoom zorgde voor een strak rit me enmisschien wel voor pijn lijke spieren. Maar voetballers kunnen tegen een stootje en de dansvloer was toch wel vlakker dan het terrein van Bannink, on danks de toegewijde aandacht van de terreinmeester. Het was al in de kleine uurtjes toen de voorzitter de avond officieel besloot met een hartelijk tot weerziens. (toch al pro-thee) zou willen zeg gen, toe doe voortaan een schepje meer in de pot, let op het water en gebruik desnoods twee potten, om wat langer verse thee te hou den en drink de opwekkende volks drank met de gulheid van een dor stige boer in de zomer, want heus: „thee helpt U over het dode punt heen!" V oorhistorische bomen PRETORIA, 16-9. Zes ex- emplaren van de Meta Se quoia, een prehistorische boomsoort, verwant aan de Californische Mammouth- boom, zijn aangeplant in de nieuwe Vrijstaatse goudstad Welkom. De Meta Sequoia is een uitgestorven boom, waarvan enkele fossiele za den, die gevonden waren in een versteend woud in Chi na, tegen alle natuurwetten in ontkiemd zijn. De uitge- plante jonge bomen zijn af komstig uit de botanische tuin te Kirstenbosch in de Kaapprovincie en nog slechts een meter hoog. Volgroeid kunnen de bomen meer dan honderd meter hoog worden en een leeftijd bereiken van drie duizend jaar. b Met het m.s. „Boskoop" van de K.N.S.M. zijn opnieuw 24 meisjes uit Suriname naar Rotterdam ver trokken voor opleiding tot ver pleegster. Bij de Sowjet-ambassade in Da mascus zijn maandag twee bom men ontploft, zo meldt radio-Cairo. Er zouden evenwel geen slacht offers 2ijn gevallen en geen schade zijn aangericht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: kand. J. Schipper, Lisse. Aangenomen het beroep door de Gen. Synode (secr. jeugdwerk N.C. S.V.): vikaris G. J. Bosman, Nijme gen; de benoeming tot directeur van het vormingscentrum „De Oor sprong" te St. Nicolaasga: H. A. Denkers, Oosterzee. Bedankt voor Spijkenisse (toez.): C. D. Israël, Sint Nicolaasga; voor Ter Aa: A. G. Haring, Loon op Zand; voor Klooster Ter Apel (toe zegging): H. Bosma, Beers (Fr.). Ger. Kerken Beroepen te Bellflower (Califor- nië): J. Rook, Toronto (vroeger te Epe, die dit beroep aannam). Aangenomen naar Hijken: kand. W. H. M. Reinders, Apeldoorn; naar Hasselt: kand. G. J. Heersink, Aalten; naar Leimuiden: kand. H. J. Koffrie, Ede. Bedankt voor Engwierum, Hou werzijl en Nijbeets: kand. W. H. M. Reinders, Apeldoorn; voor Broek onder Akkerwoude, Heer Hugo- waard, Opperdoes en Tijnje: kand. G. J. Heersink, Aalten; voor Hein- kenszand, Murmerwoude, Scharne- goutum, Schoondijke en Zwarte- waal-Abbenbroek: kand. H. J. Kof frie, Ede. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te Delft: G. J. Buys, Pa- pendrecht en C. Noordegraaf, 's-iGravendeel. Beroepen te Gouda: J. M. Visser, Dokkum. Ger. Gemeenten Beroepen te Giessendam: H. van Gilst, Dirksland; te Westkapelle- Zoutelande: W. Hage, Nunspeet. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 16 sept. Klei- aardappelen 35 mm. opwaarts. Eigenheimers f 10-15. Bintjes f 9-12. Bevelanders f 14-14,50. Meerlanders f 11-12. IJsselster f 9- 10,50. Export. Bintjes van de kleigrond 35 mm. opwaarts gesorteerd in twee maten f 12,50. Zand-aardappelen 35 mm. op waarts. Nieuwlandse Eigenheimers f 10-13. Voer-aardappelen f 3-4, prijzen berekend per 100 kg. en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard appelen op wagon, schip of auto. CoBp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 16 sept. 1957 Aardappelen f 10; Andijvie f 9- 13; Kroten f 4-9; Waspeen f 7; Rode kool f 10; Uien f 12; Tomaten (ong.) f 45-47 Princessebonen II f 56; B.L. d'Avranches stek-Hh. II f 30-65; B. Hary Hh. f 55; Legipont val f 40-52; Allington Pippin St. f 59-65; Ellisons Orange Hh. f 32- 44; Manks Codlin Hh. f 39; Zure val f 17-41; per 100 kg. Bloemkool f 10-16; Komkommers f 8-9; Sla B f 4-6; per 100 stuks. De zware regenval in de afge lopen week stak een spaak in het competitierad. Op Renesse na wer den alle velden op ons eiland afge keurd. In de 2e klas B van de za terdagmiddagcompetitie kwam ME- VO in de uitwedstrijd tegen Kats tot een puntenverdeling (2-2). Yer- seke III speelde het klaar om SVD met lege handen naar huis te stu ren (6-4). Wissekerke liet het thuis tegen Wolfaartsdijk lelijk liggen (2-6). In de 3e klas D wist Grens wachters zijn tweede overwinning te boeken. Nu werd ME TO met 1-0 het slachtoffer. Zeelandia slaagde er in met een puntje verschil de meerdere te blijven over Odio (3-2). Axel stelde enigszins teleur door tegen Zeeland Sport niet verder te komen dan een gelijk spel (1-1). RKFC wist RCS een puntje af te snoepen. In de 4e klas G wist Re nesse tegen Noordhoek zijn eerste puntje te bemachtigen (1-1). De op gaaf voor Burgh in de uitwedstrijd tegen De Schutters bleek net iets te zwaar (4-2). Ondanks de voor athletiek minder gunstige weersge steldheid vielen er op de wedstrij- Schouwen en Duivelandse sportspiegel Zware regenval stak spaak in competitie-rad. Goede resul taten op atletiekdag van „Delta-Sport". Zeeuws voetbal- parlement vergaderde te Goes den van „Delta Sporf' te Zierikzee een aantal goede resultaten te no teren. Dat de atleten elkaar weinig toegaven blijkt wel uit het feit dat zelfs nog enige Zeeuwse records sneuvelden. Onder voorzitterschap van de heer J. W. Bakker kwam zaterdagmiddag het Zeeuwse voet- balparlement te Goes bijeen. Ver heugend was het dat kon worden geconstateerd dat de rust in de afd. Zeeland thans weer volledig is terug gekeerd. Met het verkiezen van de heren J. Blom, Middelburg, HermansHengstdijk, en P raat, Breskens, is het bestuur thans weer kompleet. De voorzitter van de KNVB ir. H. Hopster sprak aan het slot waarderende woorden voor het constructief werk dat was verricht. Jammer was het dat een viertal verenigingen van ons eiland het belang van het bezoek van de jaar vergadering nog steeds niet inzien en op het appèl ontbraken. Voor SVOWK was het nog een goede middag daar hun vertegenwoordi ger het goede lot bleek te bezitten voor een stel gratis beschikbaar ge stelde doelnetten. Hartelijk dank voor de vele gelukwensen op mijn 90ste verjaardag. Haamstede, september 1957. „Duinoord". M. A. VERJAAL Hiermede betuig ik, mede na mens mijn vrouw, mijn harte lijke dank voor de betoonde belangstelling ter gelegenheid van mijn benoeming en beëdi ging tot gemeentesecretaris van Zierikzee. R. VAN OMMEREN. Voor de vele blijken van be langstelling betoond na het overlijden van onze geliefde vader, behuwdvader, groot- en overgrootvader, de heer M. C. VERHAGE betuigen dank. wij onze oprechte Familie VERHAGE. 's-Gravenhage, 17 sept. 1957 onze winterhoeden- collectie is gereed Fa, j. Labzowski Havenpark 5, Zierikzee Ziet prachtsortering nieuw model brillen De Televisiebril is er Leesbrillen - Loupes Leesglazen - Etuis Levering volgens prijslijst BERGMANS uw opticien Telefoon 418 - Zierikzee Abonneert u op dit Streekblad Voor normale gavellen zult I dagelijks van „Sellotape" plezier j hebben. Koop „Sellotape" bij f uw kantoorboekhandelaar, maar .1 (et er op, dat u ook werkelijk 1 „Sellotape" krijgt. U herkent het aan de merknaam op iedere rol. Zelfplakkend Kleefband IMP. N.V. ..DE ATIAS" - DELF! die Knittax breimachine waarop moeder alles voor haar kleine schat zélf kan maken Korte St.-Janstraat 4 Zierikzee telefoon 228 De Bedrijfsvereniging voor het Agrarisch Bedrijf, gewestelijk kantoor Zeeland, Frans den Hollanderlaan 20 te Goes, vraagt voor het tijdvak van half november 1957 tot eind april 1958 drie tijdelijke kontroleurs (uitvoering werkloosheidswet) resp. woonachtig op Walcheren, Schouwen-Duiveland, Tholen of St. Philipsland. Bekendheid met het agrarisch bedrijfsleven en de uitvoering van de sociale verzekering strekt tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven met opgave van arbeidsverleden, genoten opleiding en referenties te richten aan bovenstaande adres vóór 1 oktober a.s. Degenen die reeds solliciteerden blijven mededingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3