„Les petits écoliers chantants de Bondy" brachten fenomenaal programma KWAVTA 20 ct. 't is weer Olifant opende slot met sleutel Franse charme te Burgh Verfijnde zang en onbevangen balletwerk (Bewerkt naar gegevens van onze correspondent). Met stijgende verbazing en met een ontroering, die soms tranen te voorschijn riep, heeft een volle zaal van hotel De Koster te Burgh don derdagavond een programma van zang en ballet beluisterd en gezien van het Franse kindergezelschap „Les petits écoliers chantants de Bondy", dat met typisch Franse charme en verfijning een program ma bracht dat niet snel uit de her innering zal verdwijnen. Het optreden mag gekarakteri seerd worden met het woord „fe nomenaal". Het was een verrassing en een verrukking deze groep aan het werk te zien en het was moei lijk uit te maken wat beter was: de beheerste, verfijnde zang of het balletwerk, dat van grondige ge schooldheid getuigde, zonder dat choreografie en danstechnlek het alleen moesten doen; juist de kin derlijke onbevangenheid verleende hieraan zijn grootste bekoring. Reeds de opmars van de kinde ren in hun witte overhemdjes met blauwe dasjes, waarop de Franse vlag is geborduurd, was „ravis sant". De zaal was meteen geboeid door „Mes jeunes années" (Char les Trénet), waarin reeds dade lijk de ragzuivere kindersopraan tjes excelleerden. Subliem staal van vokale improvisatie was het uit deze mondjes zo attraktieve: „In een blauw geruite kiel", dat de Franse jeugd „even in de bus had ingestudeerd". Het glansnummer van 't grote concours te Lille, Ber ceuse van Mozart, was ook voor Burgh gereserveerd, in een vijf stemmige bewerking, waarbij twee solisten zich lieten horen. Ook „Hymne la nuit" vart Rameau bewees de voortreffelijkheid van het ensemble. Een 7-jarig zange resje (de leeftijd der kinderen va rieert van 5-15 jaar) dankte met een pittig liedje voor het aan de leden van het gezelschap geboden onderdak bij partikulieren. Het ballet De groep presenteerde zich hier na met „Rêve de Noël" naar een gedicht van Rosemonde Rostand op muziek uit het Ballet de Sylvia van Léo Delibes. Hierin frappeerde de perfekt^ danstechniek, die gevoegd bij de fraaie costumering en de meerkleurige verlichting, een fas cinerend geheel opleverde. De kleintjes dansten het ballet letter lijk en figuurlijk „sur les pointes" en zo veel gracieuse schoonheid is hier stellig zelden te zien geweest. Ingezonden mededeling STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Afd. Schouwen Plattelands vrouwenbond Op woensdag 18 september a.s. zal de najaarsvergadering worden gehouden van de afdeling Schou wen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Op het huis houdelijk gedeelte van de agenda komt de bespreking van het win- terprogramma voor. Verslag zal worden uitgebracht van de voor jaarsvergadering te Goes op 8 mei. Na de pauze volgt een demonstra tie van mevr. Constandse-Beun van het bereiden van kleine, har tige hapjes. De agent van politie de heer L. Tollenaar, van het korps ge meentepolitie te Zierikzee, is in gelijke functie benoemd te Slie- drecht. OOSTERLAND Bestedingsbeperking doet zich gelden Tengevolge van de bestedingsbe perking kunnen verschillende wer ken in deze gemeente geen door gang meer vinden, zodat reeds ver schillende werkkrachten zijn ont slagen. Het is te hopen dat zij nog emplooi kunnen vinden in de land bouw of anderszins. Hopelijk zal het spook van de werkloosheid deze winter de kop niet opsteken. Uiteraard zijn de ontslagen er wel symptomen van. In de pauze verkocht de direc teur van de groep de heer Tribouil- loy grammofoonplaten en pro gramma's, de opbrengst waarvan een der financieringsbronnen vormt voor de groep. Baskiscbe dansen Met „Festival de danses Bas ques" werd de verwachting be waarheid, dat ook deze groep sterk is ingesteld op het folkloristische oeuvre, dat vele Franse dansgroe pen cultiveren, waardoor men een vermoeden krijgt van de onuitput telijke rijkdom van de Franse volksdanskunst, die sterker dan bijv. in ons land - juist door gesta dige beoefening door gerenom meerde groepen - voor vergetel heid en ondergang is behoed. Met de hoepeldans, de stokken- dans, de mastendans, de bogendans, de „Fandango" (uitgevoerd door 25 dansertjes en danseresjes) lieten Les petits Écoliers de rijke variatie en vormschoonheid van de Bas- kische dansen zien. Aansluitend daarop volgde een programma van Baskische liedjes, met - om nog een enkel ding te noemen - het sublieme jongensso- praantje in „Le petit navire". Het programma werd besloten met .,La mer" van Charles Trénet. In de Franse taal werd hierna een dankwoord gesproken door mej. v. d Stad, die ook bij de ope ning als tolk fungeerde. De direc teur werd een aandenken aange boden, in de vorm van een grote foto van de vuurtoren. Het jongste zangertje kreeg een bloemenhulde. Ook de heer J. v. d. Berge sprak een dankwoord, inzonderheid ook aan het adres van Jhr van Citters en de burgerij alsmede aan mej. v. d Stad voor haar medewerking, dit laatste onderstrepend met een bloemenhulde. Het welkomstwoord aan het begin werd gesproken door burgemeester Jhr. van Citters, die het woord voerde namens de mid denstand er op attenderend, dat hpt de eerste maal is, dat een Frans ballet hier optreedt. Het was met een - dat is onze indruk - een Gal lisch schot in de roos van Terp sichore. Ingezonden mededeling 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts drijft de oorzaak van die ondragelijke Rheumatische Pijnen eruit. Onzuiver bloed is inderdaad veelal de oorzaak van veler lijden aan Rheumatische Pijnen. Kruschen's zes minerale zouten voeren de bloedzuiverende organen nieuwe krachten toe, maken ze weer jeug dig. En zo naarmate het bloed weer krachtig gaat stromen verdwijnen de pijnverwekkende onreinheden langs natuurlijke weg Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. Schouwen en Duivelandse sportspiegel Zierikzee komt zondag in het veld tegen Hontenisse. Delta Sport organiseert atletiekwedstrijden op Bannink. Nationale biljartkampioen driebanden Piet Kruishof komt naar Haam stede. Zwaluwen speelt met de beste kansen tegen NO AD. MEVO krijgt het zaterdagmiddag in de 2e klas B by het bezoek aan Kats niet gemakkelijk. De Noord- Bevelanders zullen zeker alles in het werk stellen om de nederlaag welke het verleden week bij Ka- pelle kreeg te incasseren te wreken. Als de Zierikzeeënaars echter di- rekt de zaken flink aanpakken moet er toch winst in zitten. Goes V zal de puntjes wel met Kapelle zien vertrekken. Wolf aartsdijk, dat na het vertrek van midvoor Verstelle wel aan kracht heeft ingeboet, zal moeite hebben om bij Wissekerke de volle winst te behalen. SVD moet in staat worden geacht om Yerseke III van het lijf te houden. Kloetinge dat zo uitstekend is ge slaagd gaat vol goede moed een be zoek brengen aan Heinkenszand. In de 2e klas D speelt het dit sei zoen weer teruggekeerde Sinoto uit Nieuwerkerk thuis tegen Bruse Boys. De bezoekers maken een uit stekende kans om de winst mee naar huis te nemen. Bruse Boys II zal wel niet opgewassen zijn tegen MEVO II. In de juniorencompeti tie zal Duiveland het thuis tegen Brouwershaven wel niet kunnen bolwerken. Burgh zal wel de sterk ste blijken tegen Zierikzee II ter wijl Zierikzee I van Renesse wint. MEVO dat sinds het vorige seizoen wel enigszins aan kracht heeft ge wonnen kan wellicht tegen Drei- schor een puntje bemachtigen. Zie rikzee gaat zondag in de 3e klas D op bezoek bij Hontenisse die niet onder de sterkste clubs in deze klas mag worden gerangschikt. Wan neer Zierikzee niet te gehavend moet aantreden mag een gunstig resultaat worden verwacht. Zee- landia heeft goede kansen tegen ODIO. Biervliet krijgt de handen vol aan het bezoekende Terneuzen terwijl Axel wel in staat zal zijn Zeeland Sport van het lijf te hou den. RSC is favoriet in de uitwed strijd tegen RKFC. Grenswachters en METO ontlopen elkaar niet veel zodat met een gelijk spel rekening mag worden gehouden. In de 4e klas G krijgt Renesse bezoek van Noordhoek dat de competitie met een overwinning op De Schutters heeft ingezet. Weten de duinbewo ners de gehele wedstrijd te spelen, zoals ze jl. zondag in de eerste helft tegen Halsteren voor de dag kwa men, dan zijn ze zeker niet geheel kansloos. Burgh krijgt geen gemak kelijke opgaaf in de uitwedstrijd tegen De Schutters. Gezien het re sultaat dat De Schutters, tegen Noordhoek behaalden is Burgh niet geheel kansloos. Wellicht ligt een puntenverdeling binnen hun be reik. Steenbergen, dat zo uitstekend in de beker competitie voor de dag kwam, is favoriet tegen Nieuw Borgvliet. Cluzona krijgt NSV op bezoek, of het hierbij tot winst komt valt nog te bezien. SC Gastel en Kaaise Boys ontlopen elkaar niet veel zodat het hier wel eens op een puntenverdeling kon uit draaien. In de le klas van de afd. Zeeland gaat Brouwershaven met gelijke kansen de strijd met Zierik zee II aanbinden. Burgh II, dat een uitstekende start had, is favoriet tegen de reserves van Renesse. In de 2e klas C maakt ZierikzeeJU een uitstekende kans op de volle winst tegen Brouwershaven II. Zonnemaire zal alle zeilen moéten bijzetten om althans de helft van de inzet tegen SVOWK thuis' te houden. Zondagmiddag organiseert de atletiekvereniging „Delta Sport" op het sportpark „Bannink" atletiek wedstrijden, waarvoor ondanks het reeds vergevorderde seizoen zeker de nodige belangstelling zal be staan. De atleten van Delta Sport die dit seizoen menige fraaie pres tatie wisten te verrichten zullen zeker in de eigen omgeving hun uiterste best doen zo goed mogelijk voor de dag te komen. De biljartliefhebbers trekken za- terdag naar Haamstede waar zij de nationale kampioen drie banden Piet Kruithof aan het werk kun nen zien. In de strijd om de Coca-cola cup ontmoet Frans Brandenburg zondag in Goes Sinke. In de 2e klas van de SDKB speelt Zwaluwen met de beste kansen thuis tegen NOAD. Ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de schaakvereniging Middelburg komt de heer J. J„ v. d. Ende zaterdagmiddag uit in het 10-tal van oud-Middelburgers te gen de huidige kampioen van Ne derland V.A.S. uit Amsterdam. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wijk (bij Heusden): G. H. van Kooten, Genemuiden; te Meerkerk: J. Noltes, Ernst. Aangenomen de benoeming tot voorganger v. d. Ned. Prot. Bond te Hellendoorn-Nijverdal en de afd. Wierden van de Ver. van Vrijz. Herv.: P. Simoons, Broek in Wa terland, die tevens werd benoemd tot sanatoriumpredikant te Hellen- doorn. Bedankt voor Loppersum: J. van der Werff, Hem-Venhuizen. 1 Ger. Kerken Beroepen te Roosendaal (2e maal) J. Plug, Schagen; te Delft: L. J. Goede, Aalten; te Kampen: M. J. Mulder, Heerde. Aangenomen naar Spijkenisse: D. Broer, Haulerwijk (Fr.). Bedankt voor Workum: P. Klap wijk, Hoogezand. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Rotterdam-west: H. van Leeuwen, Arnhem. Ger. Gemeenten Beroepen te Dordrecht: H. Rijjï- sen, Vlaardingen. Bedankt voor Meliskerke: J. B. Bel, Krabbendijke; voor Zeist: W. Hage ,Nunspeet. Oud Ger. Gemeenten Beroepen te Kampen: J. van der Poel, Ede. PREDIKBEURTEN Zondag 15 september Ned. Hervormde kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer; Ver.-gebouw: 10 uur ds. v. Royen. Kerkwerve: 10 uur dhr. Malipaard. Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 uur ds. v. d. Grift, 7 uur ds. Groot. Re nesse: 10 uur ds. v. Liere (H.D.), Noordwelle: 7 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. v. Wijck. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. v. d. Brink. Oosterland: 10 en 6 uur dhr. W. de Jonge uit Vaassen. Sirjans- land: 10 uur leesdienst, 6.30 uur dhr. Sijthoff. Bruinisse: 10 uur dhr. Sijthoff, 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur mej. J. Ris uit Amsterdam. Gereformeerde kerk: Zierikzee: 10 en 5 uur ds. P. Visser te Tilburg. Haamstede: 10 en 5 uur ds. Meijer. Renesse: 7.30 u. ds. Tie- mersma. Scharendfjke: 10 en 2.30 uur ds. J. Offers uit Sittard. Brou wershaven: 10 en 2.30 uur ds. Schuddebeurs. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 6 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. Tiemersma. Brui nisse: 10 uur leesdienst, 5 uur ds. Melse. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. G. O. Donner uit Sche- veningen. Geref. Kerk (vrU gemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. kerk Zierikzee: 10 uur prof. J. J. v. d. Schuit, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerk werve: 10 uur godsdienstoefening, 6 uur prof. v. d. Schuit. Haam stede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 uur ds. v. d. Klis, 3 uur prof. v. d. Schuit. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees- Ingezonden mededeling Spaar Kwatta-soldaatja voor het Kwatta-soldaatjcJ, dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Rooms-katholleke kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Hells Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. TONEEL EN FILM „Somebody up there likes'me" toont kracht van eerlijke liefde Concertzaal brengt ook film over misdaad op de weg Heel wat vriendelijker is de oor spronkelijke titel „Somebody up there likes me" dan „Brandmerk der zonde", waaronder het M G. M.-product uitkomt in de Concert zaal met het weekeinde. Sterren in deze film zijn Paul Newman en Pier Angeli. Rauwheid en teder heid zijn de elementen waaruit de film is behandeld, die de levens loop behandelt van Rocky Grazi- ano, een „harde jongen", die al op tienjarige leeftijd voorbestemd scheen voor de Sing Sing-gevange- nis. De eerstvolgende tien jaren gaat dat er hard op lijken, want hij openbaart zich als een misda diger van kaliber. Maar ondertus sen blijkt dat binnen in hem ook een gevecht woedt, nog erger dan hij zelf met het mensdom voert. Die innerlijke strijd begon toen hij verliefd werd op het meisje Nora, die hem met liefde en zachtheid weet te winnen en nog een bruik baar mens van hem kweekt. Ja, vrouwen zijn tot veel in staat. Als tweede film brengt de Con certzaal dit weekeinde Ingezonden mededeling Tot de „menselijke" trekken in een olifant behoren zijn grote aanhan kelijkheid en men zou haast mogen zeggen: zijn gevoel voor humor. Zo had een olifant van het circus Sar- rasani vriendschap gesloten met een pony, die in zijn onmiddellijke omgeving op stal stond. Toen nu het paardje op een kwade dag werd overgeplaatst, begon onze dikhuid te kniezen. Nu staan olifanten op hun plateau als het ware veran kerd, de ketting om hun poot is met een slot aan de haak in de bo dem bevestigd. De olifant slaagde er in de sleutel te ontdekken, die zowaar binnen zijn bereik hing en hij morrelde net zo lang totdat hij zijn voorpoot bevrijd had. Ook de achterpoot wist hij te ontkluisteren. Netjes werd de sleutel weer op zijn plaats gehangen en dikhuid op weg naar zijn vriendjeDat olifan ten ook voor hun baas opkomen, bleek die keer in Rio de Janeiro, toen de heren studenten meenden de voorstelling van Sarrasani in de war te kunnen sturen. De jongelui omsingelden het circus en gingen tot de aanval over. Slechts op één punt braken de heethoofden door het kordon van het circuspersoneel en dat was bij de olifantsstallen. Zo stonden zij joelend tegenover deze reuzenEn toen gebeurde Lees deze geschiedenis en al die andere opwindende, romanti sche, tragische en ook komische ge beurtenissen uit het circusleven uit alle landen door alle tijden. U vindt een keur van enerverende litera tuur in het prachtige circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Een boeiend en afwisselend ver haal met talloze pentekeningen en vele prachtige kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de cir cuskenners bij uitstek J. v. Dove- ren en Fred Thomas. Voor slechts f 2,50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboterleverancier of rechtstreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roombo- teralbum", Postbus 47, 's-Graven- hage. U krijgt dan het album per omgaande toegezonden onder rem bours. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksboter- merken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zon dag! op Rijksweg 101", met o.a. Ralph Meeker en Sally Forrest Het is een nogal sensationele affaire waarin gemaskerde bandieten de autowe gen onveilig maken. Het Corps Motorpolitie komt meermalen in actie en slaagt er na veel strijd in de bandieten te ontmaskeren. Voordat het echter zover is ratelen meermalen de machinegeweren en vloeit rijkelijk het bloed in deze keiharde doch actuele rolprent, waarin ook de romantiek niet ont breekt. Hotel Bom presenteert het Duit se produkt „Charlie's Tante", met Heinz Rühman. Hertha Feiler e.a. Een knappe handelsattaché komt in contact met een beeldschone miljonaire en bij zijn pogingen het contact voort te zetten, ontmoeten wij de nogal luchthartige broer van de attaché, die op een gezellige rommelkamer een feestje met twee Zweedse meisjes wil organiseren. Zonder chaperonne gaat het niet voor de Zweedse meisjes en tegen wil en dank wordt de attaché tot leiding geeft tot dwaze verwikke lingen. Verwachting tot zaterdagavond: BUIEN Buien, afgewisseld door enkele opklaringen; weinig verandering in temperatuur; overwegend krach tige westelijke wind. 14 sept. Zon op 6.14, onder 19.00 Maan op 21.01, onder 11.49 15 sept. Zon op 6.16, onder 18.58 Maan op 21.41, onder 12.51 16 sept. Zon op 6.18, onder 18.55 Maan op 22.30, onder 13.50 Laatste kwartier: 17 sept. te 5.02, Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 14 sept. 6.03 v.m. 18.15 n.m. 15 sept. 6.35 v.m. 18.48 n.m. 16 sept 7.09 v.m. 19.27 n.m. BROUWERSHAVEN: 14 sept. 5.31 v.m. 17.51 n.m. 15 sept. 6.07 v.m. 18.24 n.m. 16 sept. 6.46 v.m. 19.05 n.m. Springtij: 26 sept. Doodtij: 19 sept. HET WEEROVERZICHT Het weer in het grootste deel van Europa wordt thans bepaald door een omvangrijke depressie, waar van het centrum zich boven zuid- Scandinavië handhaaft. De west kant van het lagedruksysteem wordt begrensd door een tweetal hogedrukgebieden en wel een nabij de Azoren en een ander boven Groenland en het noordelijke deel van de Atlantische oceaan. Tussen het Groenlandse maximum en de depressie boven zuid-Scandinavië stroomt met noordelijke winden koude lucht uit de Poolstreken in de richting van de Britse eilanden en vandaar naar onze streken. Bo ven de Noordzee wordt de polaire lucht in de onderste luchtlagen aanzienlijk verwarmd als gevolg van de relatief hoge zeewater-tem peratuur. De atmosfeer geraakt daardoor in een onstabiele toestand, hetgeen de ontwikkeling van tal rijke regen-, hagel- en onweers buien tot gevolg heeft. De buiig heid wordt nu en dan nog geacti veerd door randstoringen. Van don derdagochtend tot vrijdagochtend werd in ons land op vele plaatsen 20 tot 40 mm. regen afgetapt. De komende 24 uur zal er in de hui dige weerstoestand nog niet veel verandering komen. Kattenkoren - Sabbelen - Nummertje Verrekijkeritis en Medaille Na het gébittenverhaal heeft Eilandman alras ontdekt, dat het niet alleen staat. Er gebeuren meer grapjes met de kunstbijtertjes Reken maar van yes. Zo was een poes in de omgeving van de vuur toren bijzonder vurig, welke eigen schap meestal des nachis tot uit drukking kwam. Het beest zocht dan contact met lotgenoten en de muzikale kattenkoren lieten zo'n liefelijk gejammer horen, dat er geen mens meer dacht aan slapen gaan. De vurige poes koos voor haar liefdesverklaringen het slaap kamerraam uit van een echtpaar, dat niets anders begeerde dan de zoete rust van de nacht te smaken na een dag van hard werken. Poes was van het hardnekkige soort en het hielp niet of pa al - uit zyn slaap gepord - op Het beest werd losgelaten. Het dier kwam terug. Op een nacht was het weer heel erg. Ten zeerste in de slaap ver ontrust schiet moe het bed uit, pakt een glas water van de was tafel, opent snel het venster en werpt de inhoud van het glas het nachtelijk duister in. 's Morgens moest pa op zijn boterham sabbe len, want met het water was het kunstgebit naar buiten gesmeten. Het bovengeblt was in stukken en de gebittendokter moest het met haakjes aan elkaar zien te lijmen. Poes is nog altijd vurig van geest. Een draaiorgel heeft wel twee uren voor een woning te Zonne maire staan spelen. Een prestatie van het orgel, de draaier en het paard, die het instrument de lange weg van Zierikzee naar Zonnemai re sjouwde. In het (bespeelde) huis waren jarigen en het bleek dat een familielid in Australië (Eilandman zegt „Australië"), contact had ge zocht met de orgelman en hem ge vraagd voor geld en goede woor den bij het feesthuis een nummer tje weg te geven. Toen de orgel man aanbelde, zei mevrouw „dat er vandaag niets te slijpen was", maar toen begon de man te vertel len en kwam de muzikale aap uit de mouw. Tussen twee haakjes, dit was het internationaal aspect van het or geldraaier sbestaan. Ro mantisch, niet? Na dit pikante nieuws weer een „verrekijkergeval", ditmaal te Zie rikzee. Daar ivordt ergens geloerd naar de overkant om te zien wat daar alles gebeurt in de woning van buurvrouw. Grijpt deze verre kijkeritis om zich heen, vraagt Eilandman zich af. Het is wel een zielige vertoning. De bronzen vetleren medaille intussen voor een wielrijder en een automobilist, die het zo goed (zij het niet helemaal goed ook weer), hebben gedaan, dat zelfs de kan tonrechter enthousiast zou kunnen worden. De wielrijder reed op een weg, afgesloten voor motorvoer tuigen, toen een automobilist hem van achteren naderde (dit was het foute van de zaak). De wielrijder dacht: „nee, nu ben ik eens baas" en bleef zo rijden, dat de auto niet passeren kon. Dit duurde kilome ters lang en al die tijd reed de auto met fietssnelheid achter de wiel rijder aan. Toen een andere weg was bereikt, passeerde de automo bilist, lichtte de hoed en wuifde naar de fietser. Voorbeeld van ver. keersstandbewustzijn, dat klassiek mag worden. Voor de rest vrienden, geen schokkende dingen, behalve de re gen. Het wil nog maar niet, maar Eilandman blijft toch hopen op de aardbeienberichten van de tweede pluk uit Duiveland. Tegen beter weten in, zou hij haast zeggen, want de lucht ziet weer inktzwart.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2