RUSLAND HEEFT ONTWAPENINGS VOORSTELLEN NIET DUIDEUJK VERWORPEN Vrij Roemeens radio station zendt „COMMUNISTISCHE VLOEDGOLF IN SYRIË HALT TOEROEPEN" Spoorwegramp op Jamaica was verschrikkelijk Stopzetting proeven met A-bommen mogeijk De intercontinentale raket ZIER IKZ EES CUE NIEUWSBODE donderdag 5 september 1957 no. 18218 Volgende stap moet van Moskou komen De Sowjet-Unie heeft dinsdag, by monde van haar afgevaardigde naar de ontwapeningsbesprekingen te Londen, Valerian Zorin, gewei gerd duidelijk te verklaren, of zij de Jongste westelijke voorsteUen voor een eerste fase in de ontwa pening al dan niet heeft verworpen. Zoals bekend was Zorin's eerste reactie op de westelijke voorstellen dat deze „niets van waarde" be vatten. Toen de subcommissie voor ontwapening na een lang week einde weer bijeen kwam, stelde de Amerikaanse afgevaardigde Stas- sen, die pas te Washington over leg heeft gepleegd met president Eisenhower en minister Dulles, Zorin een aantal vragen. Zo wilde hij weten, welke onderdelen van de westelijke voorstellen voor Mos kou onaanvaardbaar zijn en hoe de Sowjet-regering denkt over be paalde kwesties, die in deze voor stellen aan de orde worden gesteld. President Eisenhower heeft ver klaard, dat het aan de Russen is om de volgende stap te doen om DE HONGAARSE VLUCHTELINGEN De Amerikaan Kingsley een des kundige op het gebied van vluchte- lingenkwesties, heeft dinsdag bij terugkeer van een reis door Oos tenrijk, Duitsland, Zwitserland en Frankrijk verklaard, dat ongeveer zes duizend Hongaren die tijdens en na de opstand uit hun land wa ren gevlucht, naar Hongarije zijn teruggekeerd. Kingsley, voormalig directeur- generaal van de internationale vluchtelingenorganisatie, zei, dat de teruggekeerde Hongaren de hoop hadden opgegeven, dat zij de tijde lijke kampen in Oostenrijk en an dere landen zouden kunnen verla ten. Er zijn vorig jaar ongeveer 125 duizend Hongaren uit hun land ge vlucht, van wie meer dan 50.000 naar de V.S. gingen. Een anti-communistisch radio station, dat zichzelf een clandestie ne Roemeense zender noemt, heeft de Roemeense bevolking dinsdag avond opgeroepen de plannen en orders van de regering te sabo teren. De zender werd zwaar gestoord. De partij en de regering, zo werd verklaard, buiten ons uit naam van de staat op barbaarse wijze uit. Na prijsverlagingen en toewijzing van gelden voor huizenbouw te hebben geëist, sprak het station zich uit voor het tot stand brengen van een „groot, vrij en onafhankelijk Roe menië". Twee Nederlandse studenten vermist Het zoeken naar de twee Hilver- sumse studenten van Midden en Schafer, die in het gebied van de Groszvenediger in Oostenrijk ver mist worden, is thans definitief ge staakt. Het wordt onmogelijk ge acht dat de jonge mannen nog in leven zouden zijn en het zoeken naar hun stoffelijke overschotten wordt uitzichtloos geacht. uit de impasse bij de ontwape ningsbesprekingen te geraken. Hij merkte op dat hij geen enkele bij zondere opbouwende stap kon zien die de westelijke mogendheden op het ogenblik zouden kunnen doen. Geen uitbreiding koopgelegenheid Het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen heeft een adres gezonden aan de leden van de Tweede Kamer, waarin be zwaren worden gemaakt tegen de voorgestelde wijziging in de Win kelsluitingswet 1951. Het bestuur van het N.V.M. vindt, dat aan een uitbreiding van de koopgelegen heid geen reële behoefte bestaat en het totstandkomen van een verrui ming van de koopgeiegenheid de sociale belangen van de zelfstan dige detailhandelaren en hun per soneel zal schaden, waardoor te vens de personeelsvoorziening op nog grotere moeilijkheden zal stui ten, dan nu reeds het geval is. Ziekenfondstandartsen hervatten praktijk De Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde heeft van de Bond van R K. Zie kenfondsen in Nederland en van de Stichting Autonome Ziekenfondsen bericht ontvangen, dat de bij deze organisatie aangesloten zieken fondsen, nu buiten hun verant woordelijkheid door de Zieken fondsraad een regeling voor de hervatting van de werkzaamheden door de tandartsen is goedgekeurd, hebben besloten zich bij deze rege ling neer te leggen. Daarom heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkun de besloten haar leden te adviseren om woensdag 4 september 1957 ook de medewerking aan de zieken fondsen aangesloten bij de Bond van R.K. Ziekenfondsen in Neder land en de Stichting Autonome Ziekenfondsen te hervatten. Volgens schattingen van de Na. vo heeft de Sowjet-Unie in de Oostzee zeven kruisers, vijftig tor- pedobootjagers, dertig escorteja gers, 120 duikboten, 140 duikboot jagers, 200 mijnenvegers, 180 tor- pedoboten, 150 landingsvaartuigen en 1.200 marinevliegtuigen. Dit is dinsdag te Bonn meegedeeld door Felix von Eckhardt, de woordvoer der van de Bondsregering. Na vijftig jaar Een dame uit Wales zag precies vijftig jaar geleden een luchtballon opstijgen in Cardigg. Sindsdien was haar grootste verlangen ook eens in het mandje van zo'n his torisch luchtvaartuig de wolken tegemoet te gaan. Sinds lange tijd wordt echter in Engeland niet meer aan ballonsport gedaan. Toen zij vernam dat de Haagse bal lonclub ten noorden van Londen een opstijging zou maken, vroeg zij aan ballon commandant Jan Boes-man of zij de tocht kon medema ken. De Nederlandse ballon vaarder voldeed gaarne aan het verzoek van de charman te dame. De opstijging werd gemaakt te Northampton met de Nederlandse ballon Oxygenius. Na een vaart van twee uur landde men veilig in een weiland temidden van uitgestrekte korenvelden. Als souvenir voor de onver getelijke luchttrip ontving Boesman voor zijn lucht vaart historische verzame ling een antieke snuifdoos met erop afgebeeld een his torische ballonopstijging van 150 jaar geleden. Ingezonden mededeling De grootste sortering bij De arbeidsmarkt op Schouwen-Duiveland Eind augustus stonden bij het gewestelijk arbeidsbureau te Zie- rikzee ingeschreven 146 mannelijke werklozen. Hier stonden tegenover 50 aanvragen van werkgeverszijde. Voor vrouwen bedroegen deze aan tallen respektievelijk 13 en 37. Er was vraag en aanbod in de ver schillende branches, al valt thans het grotere werklozeneijfer op. Getij in dit land valt niet te keren WASHINGTON, 4-9. Volgens van officiële zyde verkregen inlichtin gen heeft Loy Henderson, de des kundige van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken, die een bezoek aan het Midden- Oosten heeft gebracht, erop aange drongen dat de Verenigde Staten de aan Syrië grenzende landen, en met name Jordanië, meer hulp zullen verlenen. Henderson meent, dat vergrote Amerikaanse hulp het onmiddel lijke antwoord moet zijn op de jongste ontwikkelingen in Syrië, die de Sowjet-Unie grote invloed in dit land hebben verschaft. Vernomen wordt, dat Henderson er de nadruk op heeft gelegd, dat het noodzakelijk is Jordanië te be schermen tegen de dreiging van ondergraving door communistische groepen, die Syrië als bruggehoofd voor hun acties gebruiken. Van welingelichte zijde wordt nog vernomen, dat Henderson van mening is, dat weinig kan worden gedaan om het getij in Syrië zelf te doen keren en dat de Verenigde Staten er daarom naar moeten streven de communistische vloed golf van Syrië een halt toe te roepen. Zo is Canada: maar de welstand komt niet van zelf Wat u al gauw opmerkt als u in Canada komt, is dat de huizen er heel anders uitzien dan in Neder land. Meestal zijn ze van hout en dan geschilderd in allerlei vrolijke, opvallende, lichte pastelkleuren. Liefst laat de eigenaar zijn auto in dezelfde tint als zijn huis spui ten. Dat is bepaald een aardig kin derlijk trekje in de aard van de Canadezen. De meeste huizen hebben geen verdieping en zijn praktisch inge deeld zonder gangen, die alles zo omslachtig en bewerkelijk maken. De keuken komt in de kamer uit: vaak zelfs ontbreekt de deur daar tussen en lopen ze zo gewoon ia elkaar over. In elke keuken vindt u een frigidaire. Die is onontbeer lijk, omdat men het voedsel voor een hele week tegelijk inslaat en het, vooral in de hete zomertijd, niet zo lang goed gehouden zou kunnen worden. Evenmin hoeft de Canadese huisvrouw het zonder modern elek trisch fornuis stovenoemen ze dat daar), met grote bakoven te stellen en bedient zij zich van nog veel meer van de allernieuwste snufjes op elektrisch huishoudelijk gebied. De jonge kinderen, die de lagere ichool bezoeken, worden elke dag met de schoolbus afgehaald en weer thuis gebracht. Pas als zij naar de High School gaan (onze middelbare school) moeten zij voor eigen ver voer zorgen. Men behoeft zich daarom niet te verwonderen, dat men bij elke High School een groot parkeerter rein aantreft, dat vol staat met de auto's van deleerlingen. Denkt u dan niet: „Wat een opschepperij"; ergert u zich niet aan wat u houdt voor een walgelijk opgeschroefde levensstandaard voor jonge men sen, die nog op de schoolbanken zitten. Het is nl. niet meer dan simpele noodzaak, omdat deze scholieren voor het merendeel uit afgelegen streken komen, waarmee geen andere verbinding bestaat dan hun eigen auto. En zo gaat het ook met de fa brieksarbeiders. Hun auto is het enige middel waarmee zij hun werk kunnen bereiken. Van luxe kan dus niet gesproken worden. Het is geen wonder, dat in dit land de handel in tweede hands auto's hoogtij viert. Overal ziet men ze bij grote hoeveelheden en tegen de meest uiteenlopende prijzen te be zichtigen en te koop staan. Je gaat in Canada, om zo te zeggen even gemakkelijk en passant een auto kopen als bij ons een tandenborstel. Maar al heeft iedereen daar ook een auto en zult u er als emigrant ook een aan moeten schaffen, dan betekent dat nog niet, dat iedere emigrant, die in Canada voet aan wal zet, zich automatisch dadelijk in de grootste welstand zal bevin den. Mensen, die hier alleen uit zucht naar avontuur naar toe ko men, of als wrakhout aanspoelen, in de hoop, dat zij wel opgevangen zullen worden, zouden zwaar be kocht kunnen uitkomen. Lieden, die door luiheid of gebrek aan on dernemingsgeest, gedoemd waren in Nederland te mislukken, zullen het ook in Canada tot niets bren gen. Dit is een land, waar hard en on vermoeid moet worden aangepakt, wil men zijn doel bereiken. Niet al leen de man, maar méér wellicht nog de vrouw zal hier in het begin de tanden op elkaar moeten klem men en tonen wat zij waard is in omstandigheden, die haar vreemd zijn. Maar is men uit het goede hout gesneden; weet men, wat taai doorzetten betekent en steunt en helpt men elkaar als man en vrouw ja dón zijn ginds inderdaad de mo gelijkheden tot ontplooiing groter en rijker dan in het overbevolkte Nederland. (Nadruk verboden). 173 doden en 700 gewonden KINGSTON, 4-9. Het ministerie van Openbaar welzijn van Jamaica heeft medegedeeld, dat 173 perso nen bij de treinramp van zondag avond j.1. om het leven zijn ge komen. Er zijn 700 gewonden. Een aantal der laatstgenoemden zal voor hun verdere leven verminkt zijn. De regeringscommissie van onderzoek is haar werk begonnen. Het uitstapje naar Montego-baai, op een kleine 200 km afstand van Kingston, was georganiseerd door de „Vereniging van de Heilige Naam" van de Sint-Annaparoehie te Kingston. Overlevenden vertelden schok kende verhalen over hun beleve nissen in de ongelukstrein. Zij ver telden hoe de volle rijtuigen van de trein in de bocht overhelden, waarbij sommige mensen, die van de open balkons vielen, de dood vonden. Zij zagen hoe hun reisge noten bij het verongelukken van de trein op afschuwelijke wijze De Amerikaanse afgevaardigde op de Londense ontwapeningsbe sprekingen, Stassen, heeft dinsdag bij zijn aankomst uit Washington op het Londense vliegveld ver klaard dat het „binnen het bereik ligt een basis voor het stopzetten van de vervaardiging van kern bommen te leggen en wederzijds een weg naar vertrouwen te banen door inspectie van bewapening en strijdkrachten en door beperking van deze laatste, alsmede van mi litaire uitgaven". Volgens een boek van een voor aanstaande Duitse raketspecialist, dat binnenkort wordt uitgegeven, neemt de Sowjet-Unie proeven met een nieuwe intercontinentale raket, die de afstand Leningrad-New York in 89 minuten zou kunnen afleggen. Een Hamburgs blad heeft on langs gezegd, dat de Russen voor de ontwikkeling van hun intercon tinentale raket gebruik gemaakt hebben van de plannen die de Duitser dr. Eugen Sanger in de oorlog heeft gemaakt. De nieuwe Russische raket, de T-4-2, is, zo schrijft dr. Sanger in zijn boek, een verdere ontwikke ling van de bemande raketbom menwerper, waaraan hij en zijn vrouw, dr. Irene Bredt, in de oor log werkten. De Russen zouden de T-4-A als onbemande raket be proeven. De reikwijdte wordt ge schat op 6.500 tot 16.000 km. Sanger noemt nog een tweede onbemande raket met een reik wijdte van 8.000 km. President Eisenhower heeft het wetsontwerp getekend, waarbij 3.435.810.000 dollar ter beschikking wordt gesteld voor hulp aan het buitenland. Het Congres heeft be langrijk minder toegestaan dan president Eisenhower nodig oor deelt. Hij zei dinsdag de gevolgen van de „ernstige besnoeiing door het Congres" nauwlettend te zul len gadeslaan. verminkt waren geraakt. Anderen wisten zich alleen te herinneren hoe hun wagen plotseling uiteen werd gescheurd en zy er uit ge slingerd werden in het ravijn. Som migen konden nog bijtijds naar buiten springen voordat hun wa gon naar beneden kantelde. De meeste slachtoffers schijnen inzit tenden van de zevende wagon ge weest te zijn. zierikzee Vierde oriënterirgsrit M.C. „Sparta" De motorclub „Sparta" te Zie- rikzee organiseert op 8 september een vierde en laatste oriënterings- rit om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland voor dit sei zoen. De rit is opengesteld voor auto's en motoren met en zonder duo, dient met een gemiddelde van 36 km. per uur te worden verreden en Is geprojecteerd over goede we gen. De uitslag zal de beslissing aangeven, wie kampioen van iedere klasse is. De competitiestand laat de deelnemers nog alle kansen, zo dat er door verschillende deelne mers goed zal worden gereden, om een plaatsje hoger op de ranglijst te verwerven. Om acht uur des avonds vindt in de Graanbeurs de prijsuitreiking plaats, na afloop waarvan een gezellig samenzijn volgt voor de deelnemers en de le den en donateurs van „Sparta". De start van de laatste oriënteringsrit vindt plaats om 14.30 uur vanaf het „Huis van Nassau". brouwershaven Koninklijke onderscheiding uitgereikt Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstverband als landarbeider op het landbouwbedrijf „Mon Genie" werd maandagavond aan de heer I. Westerweel te Brouwershaven de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Deze uitreiking ge schiedde op het landbouwbedrijf, waar de heer Westerweel 40 jaar werkzaam is geweest en werd ver richt door burgemeester L. J. van Leeuwen te Brouwershaven. De burgemeester wees in zijn toe spraak op het feit, dat de heer Westerweel door zijn eenvoud, zorgzaamheid en nauwgezette plichtsbetrachting toch opgevallen was. „Het verheugt mij dan ook ten zeerste", aldus burgemeester van Leeuwen, „dat ik U deze on derscheiding van H.M. de Konin gin mag uitreiken". De werkgever van de gedecoreerde, de heer Fr. Hocke betuigde zijn instemming met de gesproken woorden van de burgemeester en dit eerbewijs waarbij hij de heer Westerwee] een gift onder couvert overhandigde, hem daarbij dankend voor zijn diensten aan het landbouwbedrijf bewezen. De avond werd verder in de familiekring van de huidige werkgever, de heer de Koeijer, met de familie van de heer Westerweel en vrienden genoeglijk doorge bracht. burgh Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli en aug. 1957. Geboren: 13-8. Paul Lieven, z. van C. Glerum en M. J. de Gruiter; 22-8. Margaretha, d. van J. Renters en J. Westerbeke, Ingekomen: 1.8. Jane M. Meije- ring van Poortugaal; 24-8. Jan J. Quist van Serooskerke; 22-8. Ma- rinus Meganck van Eikerzee28-8. Leendert Meganck van Eikerzee. Vertrokken: 4-7. Marten Groen naar Rijswijk; 19-8. Leendert Kloet en gezin naar Haamstede; 23-8. Cornelia L. Hanse-Bosloper en zoon naar Ellemeet; 26-8. Paschina W. A. de Ruijter naar Gouda; 27-8. Dina J. Bom naar Katwijk. nieuwerkerk Burgerlijke stand en loop der bevolking over augustus 1957. Geboren: 14. Jannetje Lutina, d. van C. N. Sijrier en C. D. v. d. Hoek. Overleden: 15. Cornelia Jacoba van Oeveren, 90 j., wed. van W. Sies; 24. Dingeman v. d. Have, 55 j., echtg. van C. v. d. Reest (van Oos- terland). Ingekomen: G. Kruidenier en ge zin van Numansdorp; Jansje Flik- weert uit Oegstgeest. Vertrokken: J. W. de Wit en ge zin naar Amsterdam; W. J. Hoek en gezin naar Bruinisse. De tandartsen en het Ziekenfonds „Schouwen-Duiveland" Nu per 4-9-1957 de tandartsen hun medewerking aan de zieken fondsen - zo ook aan het Algemeen Ziekenfonds .Schouwen-Duiveland' - hebben hervat, is het volgende van belang voor de verzekerden: Verzekerden in het bezit van een geldige tandartskaart (sanerings- kaart), afgetekend in maart 1957, kunnen zich op de normale wijze in september 1957 voor het half jaarlijkse onderzoek bij de tand arts melden. Verzekerden in het bezit van een tandartskaart met de contröle- maand april t.m. augustus, die zich ondanks de contractloze periode toch hebben gemeld voor halfjaar lijks onderzoek, daarbij gecontro leerd en behandeld zijn en aan wie daarop een sanerings-verklaring is verstrekt, hebben daarmede zonder meer het recht van gesaneerd pa tiënt behouden. Zij dienen zich wederom voor halfjaarlijks onderzoek bij de tand arts te vervoegen in de maand die op deze saneringsverklaring is ver meld. Verzekerden in het bezit van een tandartskaart, die zich voor half jaarlijks onderzoek hadden moeten melden in april t.m. augustus jl., doch hieraan toen geen gevolg ge geven hebben, wordt door het Zie kenfonds verlenging verleend van het recht op hulp ais gesaneerde, voor de duur van zes maanden. Teneinde een te grote toeloop van deze verzekerden direct na september te vermijden, dienen de ze verzekerden zich bij de tand arts te vervoegen een halfjaar na het verstrijken der contrölemaand. Deze verzekerden kunnen zich eerder melden indien zij pijnklaeh- ten hebben of menen tandheelkun dige hulp nodig te hebben. Omtrent een eventuele restitutie aan. de verzekerden, die tijdens de contractloze periode rechtstreeks aan de tandarts hebben betaald voor in deze periode verleende hulp, is nog geen enkele beslissing genomen, feuilleton HliiimiiUlimiilllkiHiilhiimiilniüllkinlliiiiiniiiiiil Om half acht kondigde het meis je aan, dat meneer Grobbe en juf frouw Derks er waren. Hanneke en haar man liepen naar de gang om het tweetal te begroeten; Hanneke met een kleur, omdat ze sedert de vakantie Grobbe niet meer gezien had. De begroeting was overigens on gedwongen. Grobbe drukte Han neke rustig de hand en zei: „Ik vind het prettig, dat ik op deze wijze weer met u mag kennisma ken, mevrouw". „Het genoegen is geheel weder kerig, meneer Grobbe". „Zeg, lui, laten we dat gemeneer en mevrouw nu maar laten verval len. Hanneke kennen jullie en ik heet Jan", zei Dubois lachend. „Mag ik jullie voorgaan?'' Josien, die achter Dubois de sa lon betrad, keek nieuwsgierig in het rond. Misschien was er even een tikje jaloezie in haar stem, toen ze tot haar vriendin zei: „Meid, Hanneke, je bent een ko ningin in zo'n paleis". Hanneke lachte een beetje ver legen. „Ja, het is een pracht van een huis, hé?" „O", zei Josien, die dadelijk weer zichzelf was, „ik durf nergens te gaan zitten, want ik ben bang, dat ik nooit meer overeind kom". „Val maar ergens neer, hoor", lachte Dubois. „In geval van nood, zal je aanstaande man je wel over eind helpen". Het werd een prettige avond en de sfeer was ongedwongen. Han neke keek af en toe eens van ter zijde Grobbe aan en kwam tot de konklusie, dat Josien een keus had gedaan. Hij was ongetwij feld heel wat ouder dan Josien. Natuurlijk, ze wist immers zijn leeftijd, ongeveer drie- vier en der tig. Maar wat hinderde dat? Josien zat hem met haar ogen op te eten. StilHanneke, zelf ben je ook stapel op je man. Waarom zou Jo sien het niet zijn op Grobbe?" Om half twaalf namen ze af scheid. „Kom nog eens een avondje vóór je gaat trouwen", nodigde Dubois het tweetal uit. „We heb ben het erg leuk gevonden". „Ja hoor", vulde Hanneke aan, „doe het maar gerust". Josien knikte en green Grobbe bij zijn arm. „Dat mogen we niet afslaan, wat jij, Flip?" „Ik vind het uitstekend, dat weet je wel". Nadat ze vertrojkken waren en Dubois de deur op het nachtslot had gedaan, draaide hij zich om naar zijn vrouw. „En? Geen spijt ervan, dat je Jan Dubois verkoos boven Flip Grobbe?" Ze kwam langzaam naar hem toe en toen ze vlak bij hem stond, vleide ze haar armen om zijn hals: „Ik zou jou voor niemand willen ruilen, Jan". „En jij bent voor mij het licht van mijn leven, liefste", zei hij zacht, haar gezicht naar zich toe trekkend. Ze beantwoordde zijn kus en keek hem diep in zijn ogen. „Zul je altijd zo van me blijven houden, lieveling?" vroeg ze. Hij knikte. „Niets kan ons geluk door y joke de valk 48 'l' verstoren, Hanneke. Het is volko men". Ze zuchtte, haast onhoorbaar. „Dat het volkomen moge blijven, Jan". De volgende morgen, na het ont bijt, maakte Hanneke een concept voor een advertentie en las die een paar maal over. Na een naar ver anderingen knikte ze tevreden en ging zich verder aankleden. Daar na reed ze in het kleine wagentje, dat Dubois voor haar gekocht had, de stad in en gaf ze de advertentie af bij drie dagbladen. Ze dronk koffie in de stad en reed tegen twaalven weer naar huis. Ze liet de wagen voor de deur staan, om dat ze het plan had om die middag boodschappen te doen. Ze wilde een paar nieuwe schoenen kopen, want zolang ze getrouwd was, had ze het gedaan met de schoenen, die ze reeds voor haar huwelijk had. Nu wilde ze eens wat anders. Het meisje was reeds de tafel aan het dekken in de eetkamer. Toen Hanneke binnentrad, zei Wil lie: „Mevrouw, die meneer is er weer geweest". Hanneke keek haar verwonderd aan. „Die meneer? Wie?" „Van laatst. Die ik niet meer mocht binnenlaten". Hanneke kreeg een schok, maar ze hield zich zo goed mogelijk in bedwang. „En, wat zei hij?" „Hij wilde u spreken, maar ik zei, dat u niet thuis was. Ik heb alleen het raampje opengemaakt". „En toen?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5