s wihalvepnys Sunil voorde witste was een pak Custard of Chocolade Vlapoeder Het witste no-iron-shirt dat Ankje ooit aangaf. (dus ook voor no-ironl) gjkeü.^'1^ mmmmm HBHHHHHHBBHI - i v£ ~*.iS '■£^1''"*' r I Bij elke aankoop van f.4.- Oe Gruyter artikelen geldig van 28 aug. t/m 3 sept. 1957 Cuitard pak 28 ct. Chocolade Vlapoeder pak 45 ct, Griespudding vruchten.', pak 25 Ct, Grlespudding amandel pak 24 ct. Griespudding vanille pak 15 ct. Kritiek in raad van Renesse op beplanting bij slot „Moerniond" Ook beplanting by Oostenrijkse woningen op de korrel Woensdagmorgen kwam de raad van Renesse onder voorzitterschap van wnd. burgemeester M. de Roo in openbare vergadering bijeen. Voor de financiering van de 20 in aanbouw zijnde woningen kan een kasgeldlening worden overgenomen van de gemeente Duivendijke ad f 100.000, waartegen de raad geen bezwaar maakt. Nog dit jaar zal in de gemeente een aanvang worden gemaakt met de polio-vaccinatie, waarvoor een zestiental kinderen in aanmerking komen. Een drietal subsidie-aan vragen werd afgewezen. Op voor stel van b. en w. wordt overgegaan tot verlenging van de huur van het voetpad langs de duinen vanaf de stenen trap tot aan het „Watergat" voor f 25 per jaar voor de duur van 10 jaar. De heer Stevense zag graag de mogelijkheid onderzool*', of de duur van de huur niet kan worden verlengd tot 40 jaar. Op voorstel van b. en w. wordt besloten tot het sluiten van een nieuw contract met de P.Z.E.M., betreffende de openbare verlich ting. Geen bezwaar wordt ge maakt tegen het overnemen van een lening van de gemeente Eiker zee ad f 65.000. Het crediet bij de Bank van Nederlandse Gemeenten bedraagt f 275.000 van 1 septem ber tot 1 oktober. Het wachtverbod voor een ge deelte van de Molenweg wordt in getrokken. Op het punt van par keren van auto's spreken verschil lende leden hun misnoegen uit. Bij de rondvraag informeert de heer Padmos naar de regeling met de pachters van het perceel, waar het sportterrein zal worden aan gelegd. In september zal de her verkavelingscommissie hierover spreken. Zolang deze kwestie niet is geregeld, kan niet met de aan leg van het sportterrein worden begonnen. Beplanting by slot Moermond De heer Blom laakt de toestand waarin de beplanting verkeert, ge schonken door Prinses Wilhelmina aan het begin van de laan naar slot „Moermond". Hij wenst dat hieraan iets ter verbetering wordt gedaan. Het gemeentebestuur heeft bij de Stichting „Moermond'' ge ïnformeerd naar de voorwaarden van de schenking, maar hierop is nog geen antwoord ontvangen. Op voorstel van de heer Steven- se wordt besloten dat de gemeen tewerklieden het terrein zo spoe dig mogelijk zullen opknappen. Scherpere kritiek oefent de heer Blom ook uit op de beplanting bij de" Oostenrijkse woningen, welke onder beheer staan van de Stich ting Renesse. Voor duizenden gul dens dreigen hier verloren te gaan. De heer Westhoeve noemt de be planting in het zwembad - even eens onder beheer van de Stichting Renesse - eveneens bedroevend. De heer Dorreman wijst tenslotte nog op enkele gevaarlijke putten aan het einde van de Laone, in be- heervan het waterschap Schouwen en een knik in het begin van de Hogenboomlaan in beheer bij de polder Oosterenban. MARKTBERICHTEN Co5p. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Afdeling Zeeland Veiling van 28 aug. 1957. Aardappelen f 9-11; Augurken f 13-36; Kroten f 14; Stoksnijbonen II f 41-48; Princessebonen f 44-63; Tomaten f 36-45; Reine Vict. f 136- 154; James Grieve B/C f 60, id. K. f 41; Manks Codlin Hh. f 30-40; Zigeunerin (val) f 32; Goudreinet- ten (val) f 31; Transparant (val) f 19-30; Cox Pomona (val) f 22; Clapps Pav. Hh. en val f 37-57; Precose Hh. f 47-57, id. val f 37; Hardy (val) f 42; Bonne Louise (val) f 41; Legipont (val) f 39; Gie- ser Wildeman (val) f 38; St. Remy (val) f 30-33; per 100 kg. Netmeloenen f 50-115; Komkom mers (wit) f 8-14; Kropsla f 12; per 100 stuks. Bospeen I f 25; Bosselderij f 4; per 100 bos. Bramen f 0,43 per doosje. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Concours uit Orleans met jonge duiven. Afstand: 440 km. F. Maijs 1, 16; C. Krijger 2, 3, 14, 21; T. v. d. Wielen 4, 13; Gebrs. Da lebout 5; J. Feleüs-J. Hagesteijn 6, 9, 22, 25; W. v. d. Ende 7; J. Ver west 8, 12, 26; H. Slagboom 10, 24; H. Koster 11; C. M. van Westen- brugge 15, 17, 19; J. Berrevoets 18; G. Flikweert, Zonnemaire 20; A. de Graaf 23. De P.Z.C.-beker werd door de heer F. Maijs gewonnen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, nog vrij onverwacht, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder PIETERNELLA KLAZINA MANNI weduwe van Leendert Verhage in de ouderdom van 77 jaar Schoonhoven: F. VERHAGE J. VERHAGE- VAN DER HEK en kinderen Zierikzee: J. P. VERHAGE Haamstede: D. C. VERTON-VERHAGE H. P. VERTON en kinderen Deventer; W. VERHAGE A. VERHAGE WEERSTRA en kinderen 's-Gravenhage: P. J. VERHAGE Groningen: D. J. KOERTS-VERHAGE J. H. KOERTS en kinderen Vlissingen: E. W. KRUYSSEN- VERHAGE A. W. KRUYSSEN en kinderen Zierikzee, 28 augustus 1957 Sint Domustraat 54 Heden overleed in het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis, onze geliefde schoonzuster en tante J. BOOT-DE VLIEGER weduwe van P. J. Boot in de ouderdom van 66 jaar Kerkwerve, 28 aug. 1957 Familie BOOT Mz. Chr. Middenstandscursus Zierikzee Aanvang nieuwe cursus op dinsdag 3 september 1957, des avonds om 7.00 uur in de Chr. U.L.O.-school, Kerkhof N.Z. 8 te Zierikzee. Alle cursisten worden ver wacht. Aanmelding nog moge lijk bij: J. C. SPAANS Jannewekken 12, Zierikzee Gemeente ZONNEMAIRE De burgemeester van Zonne maire maakt bekend, dat de toegang tot de haven voor het wegverkeer tijdelijk is GE STREMD. De burgemeester van Zonnemaire Te koop: twee ventilatoren met grote capaciteit, 1 m dia meter, met luchtkoker, com pleet met prior. Te bevragen bij G. VROEG- INDEWEY, Dirksland, telef. 01877-504. Gevraagd: een net MEISJE voor hulp in de huishouding, voor dag en nacht. Moet zelf standig kunnen werken. Hulp van werkster aanwezig. Brieven onder no. 759 aan het bureau van dit blad. Profiteert nog van onze grote koffiereclame Vraagt uw buren of kennissen naar de kwaliteit Thans nog per pak 1,60 En goedkope mélange voor 1,15 per pak Alles per 250 gram R. P. HOGERHEIJDE „Naast de Beurs" Telefoon 1 - Zierikzee Leerlingen voor orgel- en blokfluit- lessen kunnen zich tot 10 september opgeven bij KRINA MULLER - Bruinisse SUCCES JES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1.20. Te koop: Tropische en volièrevogels o.a. blauwfazantjes, wevers, ek- stertjes, enz. enz. bij C. A. Ha genaars, St. Anthoniesdam 12, Zierikzee. Personeel gevraagd: Net meisje, voor dag of dag en nacht. - Cafétaria, Melk markt, Zierikzee. Diversen: Autosneldienst „Koophandel". Elke dag 12 uur vanaf Leuve- haven, Rotterdam. Aankomst Zierikzee 4 uur n.m. Wij gaan naar het Oranjebal te Schuddebeurs. Vervolg gemeenteraad Haamstede rapport gaat de voorzitter over tot behandeling hiervan. De voorzitter sluit zich gaarne aan bij de woor den van hulde door de commissie van onderzoek uitgesproken, dat deze begroting vóór de bij de wet bepaalde tijd kon worden aange boden. Op de door de commissie naar voren gebrachte punten geeft de voorzitter uitvoerige toelichting, wat geen wijziging brengt in de cijfers van de aangeboden begro ting. Het totaal der inkomsten en Uitgaven van de gewone dienst be draagt f 486.061,97. De uitgaven Van de kapitaaldienst bedragen f 1.238.868,82; de inkomsten van de kapitaaldienst f 1.009.447,16; het nadelig slot van de kapitaaldienst 229.421,66. Het bedrag per leerling voor het lager onderwijs wordt voor het jaar 1958 vastgesteld op f 41,87. N.a.v. een schrijven van G.S., dat dit college zich in verband met be stedingsbeperking niet kan vereni gen met verbetering van de Bad- weg en Strandweg, wordt op voor stel van b. en w. door de raad be sloten, zich daarmede n i e t te ver enigen, omdat dit geen verbetering van deze wegen betreft, doch uit sluitend onderhoud (dringende her bestrating). Inzake de huurverhogingen merkt de voorzitter op, dat alles nog niet even duidelijk is en zelfs van een chaos gesproken kan worden. Huren zomerwoningen Na uitvoerige bespreking wordt met betrekking tot de permanente huren van de Oostenrijkse zomer woningen besloten de huren aan te houden, vastgesteld ingaande 30 december 1956, tenzij van hoger hand nadere voorschriften te dezer zake komen. Bij de rondvraag vestigt de heer Goudzwaard er de aandacht op dat de riolering bij hotel Haamstede (R.T.M.) nog steeds niet is ver beterd. De voorzitter zal dit punt nogmaals met de directeur R.T.M. bespreken. Ook vestigt de heer Goudzwaard de aandacht op de slechte bewegwijzering op de split sing Kloosterweg - Hogezoom - Noordstraat. De voorzitter zegt dat o.a. daar ter plaatse een bord zal komen van de A.N.W.Bwaarover reeds is geschreven door b. en w. In afwachting van de officiële weg wijzer zeggen b. en w. een tijdelijke oplossing toe met kleine bordjes. De heer Evertse brengt onder de aandacht dat door vele bewoners van de Noordstraat veel vuil wordt neergeworpen op de Achterweg. De voorzitter zegt een onderzoek toe. Gewezen wordt op het gevaar van een overhangende muur aan de Achterweg (Ring). Ook hier zegt de voorzitter een onderzoek toe. De heer Manni vraagt betere af sluiting van Bogerdwekken voor auto's. Dit wordt door b. en w. toegezegd. De heer Slager wijst op de ver ontreiniging van de sloot in Bo gerdwekken en vraagt riolering van deze sloot. B. en w. zeggen schoon maken van deze sloot toe; riolering zal moeten wachten tot de uitvoe ring van het rioleringsplan. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de ver gadering. Ankjc helpt zo graag. Vooral als het om zo'n pronkstuk gaat. Zag U ooit een witter „niet strijken" overhemd? Werk van Sunil! Alleen Sunil wast zo wit 't Verschilt immers hemelsbreed van alle andere wasmiddelen... kijk maar... 't is blauw! En kijk vooral naar Uw weergaloos witte was. Alstublieft, zo energiek werkt alleen het vette, vei lige Sunil-sop voor U. En wat een gemak: zonder bleken, zonder blau wen Uw wasgoed, ook no-iron!, stra lend wit. Maak van elke wasdag een Sunil-dag! Sunil wastip voor no-iron Was die mooie,,niet strijken" shirts in een ruim, handwarm Sunil-sop. Na het spoe len meteen op een plastic hangertje ermee. Niet wringen, niet chloren. Dat hoeft bij Sn nil ook niet't geep immers de witste tras zonder bleken en blauwen!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3