Jeugd werd roerig en bezette Zierikzeese beurs Renteverhoging Ned. Bank Londense haven arbeiders staken door Verregend optreden „Dutch Swing College" Doorweekt, maar niet naar huis! Met een enorm entoesiasme heb ben gisteravond ruim tweeduizend mensen (waarvan het merendeel jongelui) een gestaag neerstromen de regen getrotseerd, die het op treden van het ,J)utch Swing Col lege" op het feestterrein in Zie- rikzee maakte tot een „swinging in the rain". Als in de (bijna) ge lijknamige film amuseerde men zich ondanks het hondenweer uit stekend en spontaan. Gegrepen door de fascinerende ritmen, stammend uit de oertijden van de jazz, leverde de deinende massa een fantastische aanblik op. Onder luid te kennen gegeven misnoegen van de jeugd was de band echter omstreeks half negen gedwongen het optreden te staken en trok zij zich terug in de tot kleedkamer Ingerichte barak ach ter het podium in de Beurs. En toen was het hek van de dam. De jeugd wilde muziek, hoe dan ook, doorbrak de touwafzet- tingen en bezette de Beurs onder aanhef van de yell: „muziek, mu ziek". De gemeentewerklieden moesten de jongelui met stokken van zich afhouden maar konden toch niet verhinderen dat pols- dikke touwen werden doorgesne den. Schotten werden afgebroken, een stoel werd aan gruzelementen geslagen op het Havenplein terug gevonden en enkele planken van een leegstaand markttentje braken doormidden onder het gewicht van een schuilend groepje jonge men sen. PREDIKBEURTEN zondag 18 augustus Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 en 7 uur dhr. W. G. de Jonge uit Vaassen. Verenigingsgebouw: 10 uur ds. van Royen. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur dhr. Berrevoets (jeugddienst). Burgh: 9 uur ds. Groot, 7 uur ds. v. d. Ban (jeugddienst). Haamstede: 10 u. ds. Groot, 7 uur ds. v. d. Grift. Renesse 9 uur ds. .P. Visser uit Apeldoorn (jeugddienst), 10 uur ds. van Liere. Noordwelle: 7 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 uur ds.v. d. Ban. Brou wershaven: 7 uur ds. Groot. Zon- nemaire: 10 uur cand. Verseput. Noordgouwe: 10 uur ds.. Buinink. Dreischor: 11 uur ds. Westerhof. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Wester hof. Oosterland: 10 uur (HD.), 6 u. ds. Radstake. Sirjansland: 10.30 en 2.30 uur ds. Visser uit Apel doorn. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St.-Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. Kansil uit Tuil en 't Waal. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. G. Fafié uit Amsterdam. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. A. Schip pers uit Colijnsplaat. Haamstede: 9, 10.30 en 5 u. ds. W. Meister uit Middelburg. Renesse: 7.30 u. ds A. Schippers te Colijnsplaat. Schar en- dijke: 10 en 2.30 u. godsdienstoefe ning. Brouwershaven: 10 en 2 30 u. ds. J. Nieuwsma te Drachtster- Compagnie. Zonnemaire: 10 en 2.30 u. ds. van Mechelen uit Oostburg. Nieuwerkerk: 10 u. leesdienst, 6 u. ds. Kamper. OosteTlcmd: 10 en 3 u. ds. J. B. van Haelen uit Mijdrecht. Bruinisse: 10 en 5 u. ds. Wielema- ker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 u. onbekend. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 u. ds.' J. v. d. Haagen uit Stadskanaal Haamstede: 5.30 u. ds. v. d. Haagen. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 u. W. de Graaf te 's-Gravenmoer, 6 u. ds. W. Ruy- ter te Baarn. Kerkwerve: 10 u ds. v. d. Klis, 6 u. ds. de Graaf. Haam stede: 10 u. leesdienst, 3 u. ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 u. ds. Ruy- ter, 3 u. ds. de Graaf. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 u. leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 u. lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 u. lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 u. leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 u. ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 u. lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 u. lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 u. de heer Gebraad. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 u. H. Mis, 7 u. Lof. Burgh: 8 en 9.30 u. H Mis (garage hotel 't wapen van Burgh) Leger des Heils Zierikzee: 10 u. heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlosslngssaraenkomst. In de beurs stond men door weekt en als sardientjes in een blik te joelen om muziek. De smeekbeden werden uiteindelijk vervuld en omstuwd door een dei nende menigte, speelde het Swing College, gezeten in het barakje in de Beurs het populaire „When the Saints". Onder luid gejuich deelde Joop Schrier mee dat Zierikzee niet vergeten zal worden en dat de band zeker terug zal komen. Zo werd het op een na laatste zo- meravondfeest (op een speciale wijze!) dan toch voor de jongelui tot een zeer geslaagde avond. Echter ook nadat de band reeds vertrokken was bleef het nog roe rig in het centrum van de stad. Ook minder fraaie handelingen vonden toen (helaas) plaats als het omver werpen van lege kramen. Om half twaalf werden nog jonge lui gesignaleerd, hangend aan de kettingen van de Klepbrug over de Oude Haven. Onder het publiek bevonden zich vele toeristen. Wij willen hiermee niet zeggen dat deze de meeste op winding hebben veroorzaakt. De stedelijke jeugd stond vooraan in de rijen en hieruit blijkt slechts dat onze jeugd zich als overal el ders in het land op dezelfde wijze uit en hiermee bewijzen ook kin deren van hun tijd te zijn. Maar zal het kabaal groter geweest zijn dan op de Schuttersfeesten van onze voorvaderen enkele honder den jaren geleden? Wij betwijfelen dit ten zeerste. Ingezonden mededeling Onzuiver bloed veroorzaakt Uw Rheumatische Pijnen. Krnschtn zuivert dat bloed ea Jaagt so die pijnen emit Geen wonder dat ge U al gauw een ander mens voelt, tot wonder wat in staat, terwijl gij met die ter gende Rheumatische Pijnen van alle dag nauwelijks meer op of neer kunt. Kruschen maakt U weer een ander mens vief, vitaal! Ja ren vallen van U af en ge ziet het leven weer van de zonnige kant. Uw apotheker of drogist levert U Kruschen graag. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Bezoek van jongelui uit Hatfield Woensdagavond is een ambte naar van de secretarie naar Hoek van Holland getogen om een 17- tal jongelui uit de Engelse plaats Hatfield, dat na de ramp Zierik zee adopteerde, te ontvangen na aankomst van de Harwichboot om kwart voor 6 uur. De club werd naar de trein geleid, richting Ro- sendaal, waar na aankomst de bus werd bestegen, met bestemming A. J. Polder. Na overtocht -stonden aan Zijpe particuliere auto's gereed die de gasten naar Zierikzee bracht, waar in „Concordia", namens het gemeentebestuur, de heer H. E. J. Sinck, de jongelui verwelkomde. Na een verversing te hebben genoten, werden de gas ten over de diverse gastheren (vrouwen) gedistribueerd. Voor vandaag (vrijdag) stond 'n trip per rijwiel naar Renesse op het programma, met een bezoek aan de Domaniale duinen bij Wes ten Schouwen. Zaterdag wordt 'n trip naar Ouwerkerk gemaakt en een bezoek gebracht aan de cais sons. Maandag wordt Rotterdam bezocht. Hier wordt een rondvaart door de havens gemaakt en een tocht door de grootste havenstad van ons land. Dinsdag wordt ge rust, maar woensdag wordt in het stadhuis een receptie gehouden, waarna een wandeling door de stad wordt gemaakt en een bezoek gebracht aan het museum met daarop een klim naar het carillon. Donderdag wordt gepauzeerd en wellicht nog aan spon gedaan. Vrijdag 23 augustus is gepland voor een bezoek aan Middelburg en mi niatuur Walcheren. De volgende dag, zaterdag 24 augustus is be stemd voor een kijkje op een der eilandelijke boerderijen, 's Mid dags daarop volgt een bustocht naar Brabant, met bezoek aan Oisterhout.*Ook staat een boottocht over de Oosterschelde op het pro gram, welke tocht gembakt wordt per motorboot van de veerman H. Berrevoets. Woensdag 28 augus tus volgt als afsluiting een af scheidspartij in „Concordia", waar die avond plaatjes zullen worden vertoond als herinnering aan een bezoek aan Schouwen-Duiveland. En dan is het: return at home! Obstakel in de haven De Provinciale Stoombootdienst op het traject Zierikzee-Katsche Veer heeft zich genoodzaakt ge zien de kleinere boot „Oosterschel de" in te zetten omdat bij de werk zaamheden voor de keersluis in de haven een zinkstuk niet diep ge noeg is gezonken, waardoor bij eb de haven versperd is en moeilijk heden ontstaan zijn voor het ver keer. De kleinere veerboot kan het obstakel wel passeren, zodat de dienst doorgaat. Wegens de va kanties liggen de werkzaamheden bij de sluisbouw stil, zodat op het ogenblik aan de opruiming van de hindernis niets gedaan kan wor den. RENESSE Ballonoptocht Het programma van de attrac tiecommissie V.V.V. Renesse voor zaterdag a.s. is «als volgt: 15.30 ge kostumeerde korfbalwedstrijd op het sportterrein in de „Loane" met medewerking van het fanfare corps „Luctor et Emergo". 19.30 u. ballonoptocht vanaf het dorpshuis m.m.v. de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee. De ballonnen kunnen worden af gehaald vanaf 18.30 uur op het terrein van de heer J. P. Berre voets in het Wallenweegje. 20.00 u. concert op de tent door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" De uitgestelde hengelwedstrijd van zondag j.l. zal a.s. zondag plaats vinden tussen de duinover gangen Moolweg-Scholderlaan. In schrijving op het strand bij de i duinovergang Moolweg. Geslaagde tweede natuurwandeltoclit V.V.V. Burgh-Haamstede Ondanks het minder gunstige weer is de tweede natuurwandel- tocht, die de sportvereniging „Zee meeuwen" woensdagavond in sa menwerking met V.V.V. Burgh- Haamstede organiseerde, een groot succes geworden, want niet minder dan 251 deelneemsters en deelne mers verschenen aan de start. Al len volbrachten de gehele tocht. In verband met de vroeger invallende avond was de start reeds om zes uur bij de muziektent, terwijl ook het laatste deel van de route deze keer door de Weststraat leidde. Daar bij de eerste keer verschil lende deelnemers te hard gelopen hadden, om toch vooral zo vlug mogelijk „binnen" te zijn, werden op verschillende punten de „hard lopers" wat afgeremd, waardoor de deelnemers meer gelijkmatig bin nen kwamen. Ook deze keer ging de tocht door de mooiste delen van de Westhoek, o.a. door het „Zéepe", waarvoor weer toestemming was verleend door de eigenares van dit bizonder mooie duinlandschap, de familie v. d. Lek de Clercq. De wandelaars waren het er dan ook over eens dat dit wel een zeer bizondere attractie aan de tocht verleende, terwijl ook verschillende andere delen, waar de tocht door ging, zeer gewaar deerd werden, o.a. de wandeling over het tegelpad door de Doma niale duinen. Ook de tractatie in het fruitbedrijf „Boeijesbos", waar aan de deelnemers fruit werd uit gereikt, werd ten zeerste op prijs gesteld. Een bizondere vermelding ver dient de groep uit het kampeer- centrum „Eikendal" te Westen- schouwen, die eerst de tocht van het kamp naar Haamstede en na afloop van de tocht ook weer naar het kamp terug liep. Deze bizon dere prestatie werd door de leiding zodanig op prijs gesteld, dat een afzonderlijke groepsprijs beschik baar werd gesteld. In totaal hebben dit jaar 459 per sonen aan de wandeltochten deel genomen, terwijl er vorig jaar maar 187 deelnamen, wel een be wijs dat deze vorm van ontspan ning zowel door de gasten als door de eigen bevolking op prijs wordt gesteld. Het ligt dan ook in de be doeling hiermee het volgend jaar verder te gaan, waarbij dan reke ning zal kunnen worden gehouden met de ervaring die ook dit jaar werd opgedaan, want ondanks het het verzoek om van deze tochten geen wedstrijden te maken, zijn er nog steeds die menen dat men de afstand in zo kort mogelijke tijd moet afleggen, waardoor veel min der van de mooie natuur wordt ge noten. Al met al kan evenwel gecon stateerd worden dat deze tochten voor een zeer belangrijk deel heb ben beantwoord aan hun doel, n.l. de hier vertoevende gasten een prettige afleiding te bezorgen, die tevens weer dienstbaar kan zijn voor stimulering van het vreem delingenverkeer. Ingezonden mededeling Interessante voetbalwedstrijd te Brouwershaven Middenstand-Ambtenaren 3-7 Voorafgegaan door pittige mars muziek gespeeld door de muziek vereniging „Apollo", heeft een tal rijk publiek donderdagavond kun nen genieten van de voetbalwed strijd tussen een elftal der midden standers en de ambtenaren. Reeds in de derde minuut nemen de amb tenaren de leiding als de voortref felijke middenvoor ds. Groot een voorzet geeft aan v. Nieuwenhuize, die Everwijn kansloos slaat (0-1). De gelijkmaker volgt echter reeds in de volgende minuut, als P. de Moor bij een scrimmage voor het doel Lijbaart weet te passeren. Na de aftrap is het opnieuw ds. Groot die een hard schot tegen de paal geeft en v. Nieuwenhuize's schot wordt door Everwijn keurig weg- gestompt Als Moelker in de 13de minuut van zeer ver een hoog schot geeft, stompt Everwijn net even te vroeg, waardoor de bal in het net suist (1-2). De ambtenaren blijven voortdurend in de meerder heid en het gelukt v. Nieuwenhuize opnieuw te scoren in de 20ste mi nuut, als de bal vla de lat over de doelman zijn rug in het doel ca ramboleert (1-3). Net voor de rust wordt de stand op 2-3 gebracht door v. Dijke. Direct na rust moet de voortref felijke keeper Lijbaart al in actie komen en weer een hoog schot keurig uit de lucht te plukken. Aan de andere zijde geeft Everwijn weer eens een harde vuiststoot te zien na een schot van v. d. Bos. De middenstanders krijgen de kans op de gelijkmaker, maar v. Dijke schiet hoog over. Als de ambtena ren opnieuw doorbreken, profiteert de steeds scherp opgestelde ds. Groot van het moment dat Ever wijn valt en tikt de bal rustig in het doel (2-4). De middenstanders worden steeds verder teruggedron gen; bij hen valt het prima back- werk op van Slager. Een opge haalde bal van dr. Terpstra via ds. Groot keurig aangegeven, geeft van Nieuwenhuize opnieuw de kans te scoren (2-5). Na gedribbel op het middenveld pikt v. d. Bos de bal op en met een soloren ziet hij zijn werk bekroond door het zesde doel punt te laten aantekenen. De mid denstanders krijgen nog één doel punt toegewezen als een schot ver naast gaat en de bal door iemand uit het publiek in het veld wordt BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli: Geboren: Nicolaas, z. v. Ds. C. Groot en M. C.'A. Aris; Marinus Cornelis, z. v. L. J. v. d. Wielen en T. de Moor. Gehuwd: Hendrik van Nieuwen huize en Elisabeth N. Luijendijk te Brouwershaven; Adriaan Geel hoed en Marina Kristalijn te Brou wershaven. Ingekomen: Mej. N. Poortvliet uit Renesse; Mej. M. J. de Mun- nik uit Amsterdam; Mevr. L. Kris- talijn-Smalheer uit Nieuwerkerk (ZA. Kleinschmidt uit Rotter dam. Vertrokken: Mej. A. J. Schults naar Zierikzee; Mevr. M. de Jon- ge-Schults naar Zierikzee; Mevr. E. N. v. Nieuwenhuize-Luijendijk naar Buinen (gem. Borger). OOSTERLAND Burgerlijke stand en loop der bevolking over juni en juli: Geboren: 12 juni: Wilhelmina Catharina, d. v. Leendert de Later en Cornelia Paulina Verwijs; 15: Adriaan, z. v. Adriaan Verhage en Elisabeth Janna Rottier; 21: Adri- ana Cornelia, d. v. Hubrecht Wil lem Stouten en Maria van der Ha ve (te Zierikzee); 24: Theodora Ca tharina, d. v. Gerrit Jan Rijks en Willemina Saima Ruijs; 26: Willem Cornelis, z. v. Anthonie Leendert Ista en Janna Both (te Tholen); 12 juli: Jannis Jacob, z.'v. Dirk Jan Geelhoed en Janna Boot. Gehuwd: 28 juni: Willem Hanse, 22 jaar en Tannetje Bolle, 19 jaar; 4 juli: Jannis Jorens, 30 jaar en Jannetje de Bruine, 20 jaar; Alex ander de Gast, 23 jaar en Johanna Otte, 22 jaar. Overleden: 10 juni: Adriaan Steenpoorte, 89 jaar (te Zierikzee); 13 juni: Adriaan Bal, 69 jaar; 24 juli: Willem de Bruine, 86 jaar. Ingekomen: 8 juni: Evert W. Ko ning van St. Philipsland; 19: Maria Klink van Gorinchem; Hermina Vugteveen, echtgen. van E. W. Koning van Sleen; 28 Anthonius Davidse en gezin van Middelburg; 29: Karei H. J. A. Eggen en gezin van Noordgouwe; 31: Adriaan Roskam en gezin van Vlissingen. Vertrokken: 20 juni: Pieter L. van Malland naar Rotterdam; 20: Willempje Vliek naar Dirksland; Anna M. Smit, wed. van D. Voet, naar Wageningen; 21: Hendrikus P. van Berkel en echtgen. naar Culemborg; 27: Willem Boelens naar Rotterdam; 4 juli: Jannetje de Bruine, echtgen. van J. Jorens naar Hedel; Johanna Otte, echtgen. van A. de Gast naar Geldermalsen; 15 Tannetje Bolle, echtgen. van W. Hanse naar Bruinisse. teruggezonden. Van Tiggelhoven schiet in, waarbij Lijbaart niet rea geert omdat de bal uit was ge weest hetgeen de scheidsrechter ontging. Precies in de 30ste minuut maakt v. Nieuwenhuize de zeven vol (buitenspelbal?), zodat de eind stand middenstand-ambtenaren 7-3 werd. Vermeld zij nog dat aanvoerder P. de Moor van de ambtenaren- ploeg een fraaie beker in ontvangst mocht nemen, beschikbaar gesteld door textielhandel J. Stoel en as surantiekantoor P. H. J. Everwijn. Het is de bedoeling deze beker als wisselbeker te bezien, opdat vol gend jaar het zomeravondvoetbal op deze wijze gestimuleerd zal worden. ZONDAGSDIENST doktoren Zierikzee Zondag 18 augustus: dokter van Hoorn. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren: Kornelia, d. v. Johan- nis van der Wekken en Lena den Boer. Adrianus Pieter, z. v. Pieter Huiser en Pieternella de Later. Pieternella Dingetje, d. v. Lieven Vis en Wijtske Froukje Telle te Noordgouwe. Peter André, z. v. Cornelis de Munnik en Jobina Oosterling te Zonnemaire. Leen dert, z. v. Leendert Uijl en Corne lia van den Berge te Bruinisse. Trijntje, d. v. Einte Prins en Jits- ke Elzinga te Oostdongeradeel. Gehuwd: Adriaan Johannes Gle- rum, 31 jaar en Levina Magdale- na Verhage, 24 jaar. Overleden: Anna Maatje Verton, 84 jaar, wed. van Joost van de Va- te te Burgh. Cornelis Hendrik den Dekker, 70 jaar, echtgen. van Cor nelia Adriana van de Voorde. Met irfgang van vandaag heeft de Nederlandse Bank haar rente tarieven verhoogd. Daar de laatste weekstaat van de Ned. Bank reeds een aanzienlijke vermindering te zien gaf van de goud- en deviezen reserve (en men rekent nog op een verder deviezenverlies) kwam voor geldkringen in de hoofdstad deze verhoging niet als een verrassing. De nieuwe rentetarieven luiden: Wisseldisconto 5,5 pet., rente voor voorschotten in rek.-courant en beleningen 6,5 pet. voor particulie ren en 5,5 pet. voor anderen. LONDEN, 16-8 - De Londense havenarbeiders hebben besloten hun staking uit sympathie met de sjouwers op de groente- en fruit markten voort te zetten, totdat de sjouwers maandag zelf het werk zullen hervatten. Het aantal sche pen, waarop het werk stilligt, is tot honderd gestegen. Verwachting tot zaterdagavond: Tijdelijke opklaringen Aanvankelijk nog plaatselijk enke le buien, daarna opklaringen, maar morgen in de loop van de dag waarschijnlijk hier en daar weer enige regen. Dezelfde middagtem- peraturen of iets hogere. Overwe gend matige zuidwestelijke wind. 17 aug. Zon op 5.29, onder 20.03. Maan op 22.24, onder 12.54. 18 aug. Zon op 5.30, onder 20.00. Maan op 23.00, onder 13.59. 19 aug. Zon op 5.32, onder 19.58. Maan op 23.44, onder 15.02. Laatste kwartier: 18 aug. te 17.16. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 17 aug. 7.05 v.m. 19.15 n.m. 18 aug. 7.43 v.m. 19.54 n.m. 19 aug. 8.31 v.m. 20.48 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 aug. 6.34 v.m. 18.54 n.m. 18 aug. 7.16 v.m. 19.35 n.m. 19 aug. 8.07 v.m. 20.30 n.m. HET WEEKOVERZICHT De depressie boven de Noordzee vult nu langzaam op. Randstorin- gen veroorzaakten nu en dan flin ke buien. Sommige stations in het westen van Nederland meldden over 24 uur 20 tot 27 mm regen. In het oosten van het land viel echter aanzienlijk minder. Bij IJs land is intussen een nieuwe oce aandepressie aangekomen, die langzaam in oostelijke richting koerst. Een regengebied van deze storing naderde vanmorgen Ier land. Deze regenzone zal waar schijnlijk morgen in de loop van de dag ons land bereiken, daaraan gaan enkele opklaringen vooraf. Naar radio-Cairo meldt, heb ben Syrische vliegtuigen donder dag een viermotorig Amerikaans toestel, dat zonder toestemming boven Syrisch grondgebied vloog, gedwongen op het vliegveld van Damascus te landen. Nadat al het fotografisch materiaal, dat zich aan boord van het Amerikaans vlieg tuig bevond, in> beslag was geno men, mochten de Amerikanen hun reis vervolgen. President Nasser van Egypte zal begin november op uitnodi ging van koning Paul een officieel bezoek aan Griekenland brengen, zo meldt het Egyptisch regerings blad „Al Messa" Koning Paul en -koningin Frederika zullen Egypte in de herfst bezoeken, aldus het blad. ••x"x-x***x-4*<-**x"xmx"x*,x"x*«x"x*«x"x*«x-«x"x"x->x"x*vvv,>*x Schouwen en Duivelandse sportspiegel Einde S.D.K.B.-competitie nog niet in zicht - Zierikzee bindt zondag de strijd aan tegen Kaaise Boys in de eerste ronde van de K.N.V.B.-beker - Zondag a.s. hengelwedstrijden te Renesse Moeizaam worstelt de S.D.K.B.- competitie zich naar het einde, dat nog lang niet in zicht is. Uitstel van wedstrijden zijn in de vakan tiemaand augustus aan de orde van de dag. Wanneer straks, begin september, met de zaterdagmiddag voetbal competitie een aanvang wordt ge maakt, zal het voor menige club zeer moeilijk zijn om. nog een be hoorlijk twaalftal in het veld te brengen. In de 2e klas b.v. moet Zwaluwen, dat een goede kans maakt aan de promotiewedstrijden voor twee plaatsen in de le klas te kunnen deelnemen, nog vier com petitiewedstrijden spelen. Met de eventueel nog te spelen 4 promo tiewedstrijden, is het op zijn vroegst, wanneer het weer althans meewerkt, begin oktober voordat deze vereniging is uitgespeeld. Nu zijn er voor een vlotte afwerking van het programma in de toe komst twee mogelijkheden of men laat de wedstrijden van het S.D.K.B.-twaalftal vervallen of de clubs worden in de maanden juni en juli verplicht intensief compe titiewedstrijden in de week te spe len. Het laatste lijkt mij wel het meest aannemelijke daar het zeker zeer dom zou zijn het contact met 12-tallen van buiten het eiland te verbreken. In de le klas speelt morgenavond Zeemeeuwen thuis tegen Velocitas. De kampioenen hebben wel de beste kansen op de volle buit. In deze klas krijgt D.E.S., dat D.O.S.K.O. op bezoek krijgt een kleine kans zich defini tief uit de gevaarlijke zone te wer ken. Zwaluwen kan zijn aanspra ken op de titel behouden door N.O.A.D. met lege handen naar huis te sturen. Voor woensdag avond a.s. staat de wedstrijd M.E.V.O.-Zwaluwen op het pro gramma. M.E.V.O. is in deze wed strijd zeker niet geheel kansloos. Zondag gaat de voetbal alweer rollen. Zierikzee gaat in de le ronde van de K.N.V.B.-beker de strijd aanbinden tegen Kaaise Boys. Wanneer de Zierikzeeënaars dit partijtje niet te licht opnemen zijn zij zeker in staat met de winst uit Brabant terug te keren. Brou wershaven I speelt thuis een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zonnemaire. De liefhebbers van de motorsport kunnen zondag weer terecht bij de n.c. „Sparta", die een oriënteringsrit, welke meetelt voor de competitie, organiseert. Te Renesse kunnen de beoefe naars van de hengelsport hun hart ophalen, daar zondagmiddag op het strand de verleden week, we gens de slechte iveersgesteldheid uitgestelde wedstrijd zal plaats vinden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2