TZhcVi BOUILLON Zierikzeese raad nam afscheid van gemeentesecretaris de heer E. H. Mulder Na achtjarige periode Scheidende functionaris deed veel voor de gemeente Op een donderdagmiddag in de Schutterszaal van het Zierikzees' stadhuis, onder voorzitterschap van burgemeester mr. F. Th. Dtyck- meester gehouden buitengewone vergadering van de gemeenteraad, is op bijzonder hartelijke wijze afscheid genomen van de heer E. H. Mul der, gemeentesecretaris, in verband met diens benoeming tot burge meester der gemeente Nieuwleusen (O.) Met algemene stemmen werd het voorstel van b. en w., de heer Mulder op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen, aangenomen, onder dankzegging voor de diensten, onder vaak moeilijke omstandigheden, aan de gemeente bewezen. De heer Mulder en zijn echtgenote werden binnengeleid door mevr. v. d. Werve-Schouls en de heer S. J. bij de Vaate. Bij het betreden van de Schutterszaal, die grotendeels gevuld was met talrijke belangsteUen- den, w.o. verschillende hoofden van dienst en vooraanstaanden, ont ving mevr. Mulder uit handen van mej. B. Timmerman een bouquet bloemen, waarna de commissie van ingeleide hen naar de gereed staande stoelen begeleidde. Na de mededeling van het eervol ontslag, richtte zich de voorzitter tot de scheidende functionaris, wiens vertrek uit Zierikzee onver wachts is gekomen. „Wij kunnen niet zo bijzonder gelukkig zijn, want wij hadden gaarne gezien dat U nog wat langer gebleven was", aldus de voorzitter, die daarop de 8-jarige werkperiode in gemeente lijke dienst van de heer Mulder memoreerde, een episode, die voor hem niet meer weg te denken valt. „Juist benoemd tot secretaris volg den schokkende gebeurtenissen", zo vervolgde de voorzitter, die meende dat toen het leven in uiter ste konsekwenties werd geleefd. Terugziende zal het toch een mooie tijd blijken te zijn geweest, want is onder normale omstandigheden het leven meer verbrokkeld en ge spleten, toen was er geen scheiding tussen arbeid en de rest van het leven. Het hele leven immers was toen gericht op het ene levensdoel, Zierikzee er weer boven op te brengen. Zonder twijfel heeft U in deze periode veel geleerd, zo vervolgde spr., „en heeft ze U rijper en wij zer gemaakt". Spr. dankte de schei dende secretaris daarop voor de uitstekende samenwerking. De voorzitter roemde de heer Mulder voor de wijze, waarop hij streefde naar goede verhoudingen op de se cretarie en noemde zijn goed hu meur en impulsiviteit als eigen- schannen, die daartoe medewerk ten. Samenvatend dankte hij hem tenslotte voor alles, wat hij deed voor Zierikzee en wenste de ge meente Nieuwleusen geluk met de keuze die H.M. de Koningin bij de burgemeestersbenoeming heeft wil len doen. Als stoffelijk blijk van waardering bood hij daarop na mens de raad een zilveren presen teerblad aan. Het ideaal voor Zierikzee Wethouder den Boer prees de energie van de scheidende secreta ris, waarmee hij streefde om het ideaal voor Zierikzee te bereiken. Spr. wist dat de heer Mulder voor dit werk uit God zijn kracht had geput en dankte hem tenslotte voor de goede samenwerking, daaraan zijn persoonlijke gelukwensen ver bindend. In deze geest sprak ook wethouder Verheyen, die eveneens dank zei voor de samenwerking en de wijze waarop de heer Mulder spr. altijd is tegemoet getreden. Spr. betrok ook mevr. Mulder in zijn gelukwens. Namens de fraktie van de P.v.d. A. wenste de heer M. de Moor het echtpaar Mulder alle goeds toe. De heer J. v. d. Doel sprak namens de K.V.P.-, de C.H.U.- en de A.R.- frakties en dankte de heer Mulder allerhartelijkst voor hetgen hij deed in het partikuliere vlak van het ge meenteleven. „U stond altijd klaar ons alle gewenste inlichtingen te verschaffen", aldus spr. die ook dankte voor de vriendschappelijke omgansvormen. Ook bracht spr. de dank en gelukwensen over van het bijzonder onderwijs. Namens „Roer Om" sprak mr. Keuning, dankend voor de welwillende houding van de heer Mulder, terwijl namens de V.V.D. mr. C. J. B. du Croo uiting gaf aan zijn waardering voor de ijver en besluitvaardigheid van de heer Mulder. De heer Mulder merkte in zijn dankwoord op, dat zijn vrouw en hij zelf zich hier geheel thuis zijn gaan voelen, juist door de gezamen lijk doorleefde nood tijdens de wa tersnood. Spr. dankte voor het ge noten vertrouwen. „U hebt mij ge accepteerd als een der Uwen en een milde houding aangenomen ook tegenover mijn fouten". Spr. sprak hierna over het dualisme in het ambt van secretaris, nl. het zijn van ambtenaar en toch enigermate deel hebbend aan het bestuur van de gemeente. Zijn welgemeende dank ging uit naar de burgemeester en het secretariepersoneel, waarna hij hoopte dat de gelegde vriend schapsbanden niet zullen worden verbroken. Spr. besloot met de op merking dat bij alle gevoelens de dankbaarheid de boventoon voert en eindigde met een „God zegene Zierikzee". De vergadering werd daarop ge sloten, waarna nog een groot aan tal sprekers het woord heeft ge voerd. De heer E. Sinck dankte de heer Mulder voor het vele dat hij deed voor het secretariepersoneel. Ook mevr. Mulder dankte hij voor de vele opofferingen, die zij zich ter wille van haar man moest ge troosten. De nieuwbenoemde sece- taris de heer R. van Ommeren wil de de goede verstandhouding tus sen de secretaris en het personeel maar niet zien als een vanzelfspre kendheid en hoopte dat God de heer Mulder in zijn nieuwe ambt kracht zal mogen geven. Namens de vereniging van burgemeesters en secretarissen sprak burgemees ter J. Romeijn van Ouwerkerk, die vooral de drie kleine dorpen, bij Nieuwleusen behorend, in de aan dacht van de nieuwe burgemeester aanbeval. De heer Siliakus dankte de heer Mulder voor hetgeen hij deed voor de Tafelronde Schou- wen-Duiveland. De heer C. Berre- voets bracht de dank over van de brandweer, een klein geschenk als herinnering aanbiedend. Adjudant van Ast feliciteerde namens het politiekorps, terwijl de heer M. J. Bij de Vaate namens de Zeeuwse pers de heer Mulder dankte voor hetgeen hij deed ter bevordering van een soepel contact tussen pers en gemeente. Tenslotte sprak nog burgemeester A. Vermeulen van Dreischor. Na dit officiële gedeelte drukten alle aanwezigen de heer en mevr. Mulder de hand ten af scheid. Voor de binnenkomst van het echtpaar Mulder gaf mr. Keuning uiting aan zijn misnoegen over de gang van zaken m.b.t. de benoe ming van de nieuwe secretaris en zegde toe, hierop in een volgende vergadering nader terug te komen. De voorzitter merkte op althans op dat moment geen aanleiding te hebben op deze critiek in te gaan. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Acqoy als huiprediker dhr. W. J. Sijthoff, van Sirjarisland. Ingezonden mededeling Nederlandse huisvrouwen oogsten nieuwe lof De Nederlandse huisvrouw heeft al heel wat complimentjes ver diend voor haar kookkunst. Jaja, ere wie ere toekomt, onze vrouwen koken bijzonder goed (applaus van de mannen! Red.) Nu oogst zij nieuwe lof! Want sinds kort komt er nóg krachtiger soep uit de keu ken, en nóg fijnere saus, groente, ragoüt, puree, hachee enz. 't Ge heim? Een pas ontdekte „smaak- verfijner": Knorr bouillon uit Zwitserland! Van één zo'n dubbel Knorr tablet tovert ook u met ko kend water een hele liter bouillon: door de Knorr koks bereid van kostelijk vlees en geurig verse groenten; licht gezouten en ge kruid, precies zoals u alles wenst! Als extra hulp biedt Knorr u nog een leuk geïllustreerd boekje aan, met 17 praktische vlug-klaar re cepten. Alles met die heerlijke Knorr bouillon als „smaakverfij- ner". U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct., met uw naam en adres, in een gefrankeerde en velop en adresseer: Knorr, Post bus 1700, Amsterdam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. KM®®»!I van kostelijk vlees voor krachtiger soep I 35 ct per dubbel tablet Vtrvoardlad ocd„ Uc«i GESLAAGDE TURNDEMONSTRATIE „RUST ROEST" SPRONG IN DE BRES VOOR ZUSTERVERENIGING ZEEMEEUWEN' Gevarieerd programma op speelweide te Haamstede Voor de sportdemonstratie, die de gymnastiekvcr. „Rust Roest" uit Zierikzee woensdagavond op de speelweide by de Beatrixschool gaf ten bate van het toestelfonds van haar zustervereniging „Zee meeuwen", bestond een flinke be langstelling, zowel van de zyde van de burgery als van de mo menteel hier verbiyvende gasten, die een dergeiyke avond op prys weten te stellen. De voorzitter van de „Zee meeuwen", de heer P. Slager A.z., sprak een kprt openingswoord, waarin hij het talrijke publiek als- med de zustervereniging „Rust Roest" verwelkomde. In het kort zette hij het doel van deze turn- demonstratie uiteen. Hierna dank te de voorzitter van „Rust Roest", de heer P. J. v. d. Doe voor wel komstwoorden tot zijn vereniging gericht en sprak de hoop uit, dat het pubiek een mooie avond zou hebben. Te voren was, voorafge gaan door de drumband van „Wit te van Haemstede", een rondgang over de beide dorpen gemaakt, wat heel wat volk op de been bracht. Hierna werd in een vlot tempo een gevarieerd programma afge werkt, waarbij nu en dan te ge nieten viel van de over het alge meen goed uitgevoerde oefeningen, waaruit bleek, dat er ernstig was getraind. Uit het telkens opklin kende applaus bleek, dat het pu bliek e.e.a. op prijs stelde. In de pauze hield de drumband het pu bliek bezig, door enkel eoefenin- gen uit te voeren, die door de ver schillende obstakels op het terrein niet altijd voldoende tot hun recht kwamen. Aan het eind van de avond dankte de voorzitter van „Zee meeuwen" de zustervereniging voor hetgeen zij belangeloos voor zijn vereniging gedaan had, terwijl hij ook de drumband dank zei voor de medewerking. Hij wekte vooral de jeugd op zich op te ge ven als lid om in de toekomst ook de turnafdeling van „Zeemeeu wen" uit te breiden en zo mogelijk ook te komen tot een demonstratie als deze avond gegeven werd. OOSTERLAND Bewoner uit huis gezet In de Zandstroomstraat is de inboedel van de bewoner, zekere N., op gerechtelijke wijze op straat gezet. N. was niet meer werkzaam bij een plaatselijke landbouwer, maar bewoonde nog wel de dienst woning. Aangezien hierin een an dere knecht moest komen, werd de woning ontruimd. N. had tevo ren geen ander huis betrokken, omdat de toegewezen woningen hem niet bevielen. Hij heeft thans zijn intrek genomen in het voor malige Groene Kruisgebouw aan de Kerkstraat. Voor de uitzetting bestond (helaas) aanzienlijke be langstelling. Intussen is de bouw van de landbouwschuur op de hofstede „De Hoge Maire Hoeve" eveneens aan de Hoge Maireweg gelegen, thans zover gevorderd, dat de dak pannen zijn gelegd. Zoals bekend wordt dit werk uitgevoerd voor re kening van de ambachtsheer C. ba ron Schimmelpenninck van der Oye terwijl de hoeve na de voltooiing zal worden betrokken door de heer S. van der Laan. Er komt schot in de bouw van het Prommelsluisgemaal, dat aan het uiteinde van de zuidelijke tak van het nieuwe stelsel van waterleidingen in Schouwen wordt gebouwd. Het nieuwe dieselgemaal is samen met het gemaal te Den Osse goed voor de verbeterde ontwatering van de polder. Op de voorgrond ziet men duidelijk de drooggelegde bodem van de aanvoertocht, die een speciale behandeling krijgt met zand, waardoor een ideaal bodemprofiel ontstaat. (Eigen foto). PREDIKBEURTEN voor zondag 11 aug. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 u. kand. W. Balke uit Baarn. Ver- enigingsgeb.: 10 u. ds. Groot te Br. haven. Kerkwerve: 2.30 u. ds. v. d. Grift. Serooskerke: 10 u. ds. v. d. Grift; Burgh: 10 u. ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 u. ds. J. P. van Roon te Ermelo. Renesse: 9 u. ds. Strating (jeugddienst), 7 u. ds. v. Liere. Noordwelle: 10 u. ds. v. Liere. Eikerzee: 10 u. ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 9.30 u. ds. Groot. Zonnemaire: 10 u. ds. v. Wijck. Noordgouwe: 10 u. ds. Joh. Ger ritsen. te Rotterdam. Dreischor: 10 u. kand. Verseput van Zonnnemai- re. Ouwerkerk: 11 u. ds. Wester hof. Nieuwerkerk: 9.30 u. ds. Wes terhof. Oosterland: 10 en 6 u. ds. G. J. Rijks. Sirjansland: 10 u. lees- dienst en 2.30 u. kand. W. Balke uit Baarn. Bruinisse: 10 en 5 u. ds. v. d. Brink. St. Philipsland 9.30 u. en 2.30 u. ds. Luteyn te De Bilt. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Scho ling uit Zuidlaren. Haamstede: 9, 10.30 en 5 uur ds. W. v. d. Zwaan te Amersfoort. Renesse: 7.30 u. ds. H. Scholing te Zuidland. Scharen- dijke: 10 en 2.30 uur Brouwershaven: 10 en 2.30 u. ds. H. v. Koningsveld (em. pred. te Ede. Zonnemaire: 10 en 2.30 u. dr. Becker. Nieuwerkerk: 10 en 6 u. ds. ds. G. Brilman van Treebeek. Oosterland: 10 en 3 u. ds. C. Wie- lemaker te Bruinisse. Bruinisse: 10 en 5 u. ds. C. A. Wielemaker. Anna Jacoba polder: 10 en 2.30 u. J. Groen van Groningen. Gèref. Kerk (Vrygemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 u. ds. J. Groen van Groningen. Haam stede: 5.30 u. ds. J. Groen van Groningen. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 u. ds. H. Toorman. 6 u. ds. M. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 u. leesdienst, 6 u. ds. H. Toor man. Haamstede: 10 en 3 u. ds. M. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 u. ds. J. P. Meijering. 3 u. ds. H. Toor man. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30,2.30 en 6 uur dhr. Gebraad. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. SPORT DUIVENSPORT P.V. „Reisduif Noordgouwe e.o." Uitslag van het concours Neuf- villes op 27 juli 1957. J. M. Kloet, Brouwershaven 1; G. Flikweert, Zonnemaire 2, 7, 8, 12, 14, 15, 18, 19; J. Pannekoek, Schuddebeurs 3, 9; J. Flikweert, Dreischor 4; H. de Vries, Brou wershaven 5, 16; L. J. v. d. Wielen, Brouwershaven 10, 17, 24, 30; A. J. Flikweert, Zonnemaire 11; C. Wes- dorp, Brouwershaven 13, 22, 29; B. v. Dongen, Scharendijke 20; J. J. v. Almenkerk, Noordgouwe 21; L. Platteschorre, Brouwershaven 23, 27; Gebr. Wurth, Brouwershaven 25; L. J. Fonteine, Dreischor 26, 28. Uitslag van het concours Bor deaux 26 juli 1957. J. Flikweert, Dreischor 1, 5; A. J. Flikweert, Zonnemaire 2, 9; L. Platteschorre, Brouwershaven 3; L. J. v. d. Wielen, Brouwershaven 4, 6; L. J. Fonteine, Dreischor 7; H. de Vries, Brouwershaven 8. Joh. Flikweert, Dreischor, wist wederom voor de tweede maal op de wisselbeker beslag te leggen met zijn fondvogels. >.X«X,X"X~X"X~X~X"X~X~X"XMX"X"X"XMXMX~X~X"X"X"X,,X~X I Schouwen en Duivelandse sportspiegel •j« W.I.K. kampioen 3e klas B. Vriendschappelijke wedstrijden 'jf, aan de lopende band. Wandeltocht te Haamstede. WIK werd deze week kampioen in de 3e klas B. De zeker niet ge makkelijke uitwedstrijd tegen DSS II werd met 4-1 gewonnen. De club uit Kerkwerve kan nu straks in de promotie-degradatie competitie het verleden jaar verloren gegane 2e klasseschap proberen te veroveren. MEVO verweerde zich in de 2e klas tegen Burgh II tot het uiterste maar moest toch met 5-3 de vlag strijken. De PSV-combinatie speelde deze week nog een drietal wedstrijden. Maandag speelde het te Renesse te gen Zuidwesters uit Souburg. De Eindhovenaren wonnen deze wed strijd met groot verschil (17-4). Dinsdag speelde het te Haamstede tegen Zeemeeuwen. Na een wed strijd waarbij het spel wel wat aan de harde kant lag werden de punt jes gedeeld (8-8). Woensdagavond werd te Zierikzee tegen Unitas ge speeld. Na een mooi en aantrek kelijk partijtje korfbal bleef PSV met 7-3 aan de winnende hand. Renesse speelde donderdagavond tegen de Zuidwesters. De Soubur- genaren wisten deze wedstrijd met 7-4 te winnen. Zaterdag worden er voor de competitie in de le en 2e klas nog enige wedstrijden ge speeld. In de le klas krijgt Burgh bezoek van Die Gouwe waarbij de puntjes wel in de Westhoek zullen blijven. DSS zal wel de sterkste blijken tegen SVOWK. Velocitas zal zeker zijn beste beentje voor moeten zetten om Unitas van het lijf te houden. In de 2e klas krijgt Burgh II in de uitwedstrijd tegen Brouwershaven zeker geen gemak kelijke opgave. Brouwershaven is zeker in staat om hier eens voor een verrassing te zorgen. Zwalu wen zal zeker oppassen en tegen DSS geen steekje laten vallen. ME VO zal zeker zijn uiterste best doen om er tegen Stormvogels wat uit te halen. Of dit echter zal geluk ken valt nog te bezien. Voor a.s. week staan er in de 3e klas nog enige wedstrijden op het program ma. Velocitas II krijgt in de 3e klas A Brouwershaven II op bezoek. Een gelijk spel behoort hier zeker tot de mogelijkheden. In de 3e klas B heeft Die Gouwe II tegen MEVO II iets betere papieren. Unitas II zal wel in staat blijken te zijn om NO- AD II er onder te houden. Zaterdagmiddag organiseert het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Renesse e.o. een puzzle-rit voor motorrijtuigen. Zondagmiddag wordt op het strand te Renesse een grote hen- gelwedstrijd gehouden. Dinsdagmiddag vindt een auto- ralley plaats waarvan de start is te Burgh. Woensdagavond organiseert de s.v. Zeemeeuwen voor de tweede maal in dit seizoen een natuurwan- deltocht over 15 km. Gezien het grote succes welke de eerste tocht werd, mag verwacht worden dat ook nu weer vele wandelaars zich bij de start komen melden. ONBESTENDIG Verwachting tot zaterdagavond Wisselende bewolking met plaat selijk enkele buien. Matige langs de kust tijdelijk krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Iets koeler. 10 aug. Zon op 5.17, onder 20.16. Maan op 19.44, onder 5.22. 11 aug. Zon op 5.19, onder 20.14. Maan op 20.06, onder 6.27. 12 aug. Zon op 5.20, onder 20.13. Maan op 20.26, onder 7.31. Volle maan: 10 aug. te 14.08. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: .10 aug. 3.22 v.m. 15.38 n.m. 11 aug. 4.03 v.m. 16.14 n.m. 12 aug. 4.39 v.m. 16.45 n.m. BROUWERSHAVEN: 10 aug. 2.42 v.m. 15.08 n.m. 11 aug. 3.20 v.m. 15.43 n.m. 12 aug. 3.55 v.m. 16.15 n.m. Springtij: 12 en 27 augustus. HET WEEROVERZICHT Bij de ingang van het Kanaal wordt een diepe depressie aange troffen, die volgens de laatste ge gevens noord noord-oostelijker richting naar midden Engeland koerst. Om deze depressie lopen verschillende frontale storingen, waarvan de eerste donderdagmid dag en donderdagavond in het zui den en midden van het land on weer veroorzaakte. Het onweer was vooral in Limburg en in Bel gië zwaar. Zo werd op het vliegveld Beek 33 mm regen afgetapt. Een vol gende frontale storing bracht re gen of regenbuien waarvan som mige eveneens met onweer ge paard gingen. In de komende 24 uur stroomt iets koelere maar nog onstabiele lucht over ons land, zodat het weer onbestendig blijft. De wind neemt daarbij toe uit richtingen tussen zuid en west. ZONDAGSDIENST doktoren Zierikzee Zondag 11 aug.: dokter Vogelaar. BRUINISSE Een tweetal jubilea De heer J. A. Kik, verzekerings agent te Bruinisse herdacht op donderdag 8 augustus het feit dat hij 25 jaar bij zijn maatschappij de R.V.S. werkzaam was en uit dien hoofde werd hij in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw, waar werd gerecepieerd, door zijn directie gehuldigd. Een lid van de directie prees de kwaliteiten van de heer Kik en de grote ijver, opgewektheid en eer lijkheid waarmee hij steeds de be langen van de maatschappij had behartigd en overhandigde hem als blijk van waardering een porte feuille met inhoud. Van de colle ga's op het eiland werd eveneens met een hartelijke speech een fraaie staande leeslamp aangebo den, het personeel van het hoofd kantoor had gezorgd voor 'n reus achtige bloemenmand, terwijl ook een diamanten dasspeld ook nog tot de geschenken van de R.V.S. behoorde. De gevoelens van de familie werden vertolkt door een broer van de jubilaris de heer C. Kik, kantoorhouder der P.T.T. te Nieuw Vossemeer. Daar tevens het 25- jarig huwelijksfeest werd gevierd werd het echtpaar Kik, ook door verschillende anderen letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. Geroerd dankte de jubilaris voor alle blijken van erkentelijkheid. Het jubileum van de heer Kik, die indertijd van de post als post bode overschakelde naar het ver zekeringsbedrijf, ging tevens ge paard met het 25-jarig jubileum van zijn opvolger bij de postdienst de heer W. A. Jurftelet Dz. te Brui nisse. Een kwart eeuw lang zorgt genoemde heer Jumelet als „Wol- fer de post" nu al, dat de te Brui nisse arriverende poststukken de brievenbussen van de geadresseer den bei-eiken en dat betekent, dat men bij goed en slecht weer zijn goede humeur moet bewaren en dat is zeker wel een goede eigen schap van de heer Jumelet. Met zijn zoon is hij vorige week per scooter naar Davos vertrokken, waar zijn oudste dochter wordt verpleegd. Reden waarom ook het jubileum niet op feestelijke wijze werd gevierd. Schip binnen gesleept Door het motorschip „Rika" Bru 19, schippers gebrs. de Keijzer, werd donderdagmiddag in de vluchthaven te Zijpe binnenge sleept het 320 ton grote motorschip „Sambre", schipper J. Brantsma te Rotterdam. Het schip, dat geladen is met zand op weg naar België, had in het Slaak motorstoring gekre gen en seinde om hulp.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 2