DRIE MOEDIGE PAPOEA'S ONTVINGEN HUN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDNG De heide raakt in bloei 1 llllll mimmimn uiiiimiim "f ""I liiuiJnl In ■illltiimllhi mJILllhi 1 1 muil ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1857 No. 18202 Russen informeren nader naar Amerikaans voorstel tot luehtinsjiektie Mogelijk later eerst uitbreiding van inspektiezönes Londen, 6-8. De Russische ver tegenwoordigers in de subcom missie voor ontwapening, Zorin, heeft dinsdagmiddag te Londen de westelijke vertegenwoordigers drie vragen gesteld over de voorstel len voor inspectie te land en In de lucht om een verrassingsaanval onmogelijk te maken. De vragen waren: 1. Waarom zijn in de gebieden voor inspectie uit de lucht Noord- Afrika, het Nabije Oosten, Turkije en Pakistan en andere gebieden, waar de Verenigde Staten, de Na- vo en de Zoavo-bases hebben, niet begrepen? 2. Waarom moet instelling van een inspectiezone in Europa af hangen van aanvaarding door de Sowjet-Unie van een van de voor stellen voor een zone op het wes telijk halfrond? 3. Moet er overeenstemming over een inspectiestelsel worden bereikt voor het van kracht wor den van een gedeeltelijke ontwa peningsovereenkomst of kunnen de besprekingen over een akkoord worden uitgesteld tot na het slui ten van een dergelijke ontwape ningsovereenkomst? De Amerikaanse vertegenwoor diger, Stassen, beantwoordde de eerste twee vragen. Hij wees erop, dat het Russische voorstel van 30 april voor inspectiezones niet het gehele noordelijke halfrond be trof. Het westen heeft grote ge bieden in Azië, die verbonden zijn met de Sowjet-Unie, niet in de voorstellen opgenomen, omdat zulks misschien aanleiding zou kunnen geven tot moeilijke poli tieke problemen. De Amerikaan zei te verwachten, dat de inspec tiezones later zullen kunnen wor den uitgebreid. De westelijke landen zijn van oordeel, aldus Stassen, dat in de eerste periode het inspectiestelsel de Verenigde Staten en de Sowjet- Unie moet omvatten om de ande re betrokken landen bescherming te bieden. Gebruik van veiligheids gordels in auto's bepleit WASHINGTON, 6-8. - Een ver- tegenwoordiger van de Ford-auto- fabrieken heeft voor een subcom missie van het Congres verklaard, dat het aantal dodelijke ongeval len, dat zich jaarlijks in de V.S. voordoet, wellicht tot minder dan de helft kan worden teruggebracht, als alle autorijders veiligheidsgor dels zouden gebruiken. Hij was van mening dat er in dat geval niet meer dan 19 000 doden per iaar zou den vallen in plaats van de veer tigduizend slachtoffers, die het ver keer nu jaarlijks eist. Het aantal zwaar gewonden zou z.i. van een miljoen tot niet meer dan 50.000 kunnen worden teruggebracht. De Ford-vertegenwoordiger acht te het teleurstellend, dat het ge bruik van veiligheidsgordels zo langzaam toeneemt. Bases voor „speciale projectielen" in de V.S. In een commissie voor de strijd krachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden is dezer dagen sprake geweest van een aan tal bases voor „speciale projectie len" in de V.S., waar het personeel dag en nacht paraat moet zijn en geen verlof krijgt. Het hoofd van de dienst materieel van het leger, generaal Shuler, gaf deze bijzon derheden, toen hem gevraagd werd, waarom er een miljoen dollar werd gevraagd voor de bouw van kan tines en bioscopen op het terrein van de bases voor „speciale projec tielen". (A.F.P. acht het niet uitge sloten, dat er op deze bases kern wapens zijn opgeslagen). Grote jeugdcriminaliteit in New York NEW YORK, 6-8. De autoritei- ten van de staat en de stad New York ondernemen een nieuwe po ging om de jeugdmisdadigheid, waarvan zich de afgelopen dagen enkele sprekende gevallen hebben voorgedaan, te bedwingen. Een zeshonderdtal politiecadetten zul len, met gummistok en revolver gewapend en begeleid door politie mannen met ondervinding, in de gevaarlijkste wijken gaan pa trouilleren. In groepen van drie zullen zij in de avonduren de stra ten van Brooklyn en Manhattan doorkruisen. De gehele politie macht van de stad New York, die 23.000 manschappen telt, is overi gens gemobiliseerd om de strijd tegen de oplevende jeugdmisda digheid aan te binden. Beroeringen in China Peking, 6-8. Pekingse dagbladen hebben dinsdag onthuld dat nog twee tegenrevolutionaire groepen zijn ontdekt, waarmee in twee we ken tijds het totaal op zeven is gekomen. Deze groepen opereer den in Centraal China, niet ver van Hangjang, waar midden juni de middelbare scholieren ongere geldhden hadden veroorzaakt. De groepen waren op militaire leest geschoeid. De leidende generaals hiervan waren van plan geweest de gewapende wachten bij het werk aan de loop van de rivier de Jangtse bij Kingkiang aan te vallen en gevangenen uit een na bijgelegen kamp te bevrijden. Ook een overval op de plaats Tsjen Kiang om wapens van de politie in handen te krijgen stond op het programma. De bergen eisten zware tol 20 bekliinmers omgekomen Geneve, 6-8. De laatste dagen zijn in Europa ten minste twintig mensen bij bergbeklimmingen om het leven gekomen. Dinsdag zijn de lijken gevonden van drie be- klimmers van de Mont "Blanc, waardoor het aantal slachtoffers in de Franse bergen tot negen is gestegen. Vrijdag verongelukten vier mensen toen een hefschroef- vliegtuig uit elkaar sprong, nadat het lijk van een Franse bergbe klimmer in de Alpen was gebor gen. In Zwitserland zijn in het afge lopen weekeinde twee bergbeklim mers omgekomen, in de Italiaanse Alpen eveneens twee. De Oostenrijkse politie heeft medegedeeld, dat vier mensen in de bergen zijn verongelukt en drie ernstig gewond. De Beierse bla den maken melding van drie do delijke ongelukken in het Duitse deel van de Alpen tijdens het jongste weekeinde. Prinses Wilhelmina onderging rustkuur 's-Gravenhage, 6-8. De particu lier secretaresse van H.K.H. prin ses Wilhelmina meldt ons, dat de voorgeschreven rustkuur de prin ses veel goed heeft gedaan. Dit neemt echter niet weg dat de prin ses voor een groot gedeelte deze rust nog moet voortzetten. N.V.V. niet content over bepaalde huur verhogingen Het dagelijks bestuur van het N.V.V. heeft zich in zijn vergade ring van 5 augustus opnieuw be zig gehouden met de huurverho ging voor woningwetwoningen, die volgens de bijdrageregeling 1950 zijn gebouwd. In verband met zijn ongerustheid ten aanzien van de vaststelling van deze huur verhoging heeft het bestuur een bespreking aangevraagd met de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Deze bespreking kon in verband met de afwezig heid van de minister wegens va kantie nog niet op korte termijn worden gehouden. Het dagelijks bestuur van het N.V.V. is echter voornemens zo spoedig mogelijk na de terugkomst van de minister een audiëntie over deze aangele genheid aan te vragen, omdat het er ernstig bezwaar tegen heeft dat de huurverhoging van deze wo ningen een vrij grote omvang aan neemt, nadat aanvankelijk in het vooruitzicht was gesteld, dat de ze huurverhoging slechts van zeer beperkte betekenis zou zijn. Het bestuur wijst er met nadruk op, dat van de zijde der regering bij de onderhandelingen over de looncompensatie niet op deze om standigheid is gewezen, zodat bij deze onderhandelingen met deze factor ook geen rekening kon worden gehouden. Ingezonden mededeling Een amateurfotograaf verraste een der Duitse gevangenen, na zijn ontvluchting uit de Scheve- ningse strafgevangenis en maakte deze bijzonder geslaagde foto. De gevangene is inmiddels weer in zijn cel opgesloten, doch de Pas Aan Serviezen, waarvoor hij zo'n belangstelling had, kunt u nog steeds bewonderen bij: Joh. de Vries, Havenplein 8, Zierikzee. VLAGGEN IN DE KAMPONG Goeverneur spelde het eremetaal op Hollandia, 7-8. Woensdagochtend heeft de gouverneur van Neder lands Nieuw Guinea, dr. J. van Baal, in de kampong Mokmer op Biak aan de drie moedigste red ders bij de ramp met de „Neu tron", de reeds aangekondigde koninklijke onderscheidingen uit gereikt. In de kampong waren de Ne derlandse vlaggen uitgestoken en op het schoolerf stond een ere wacht opgesteld van de algemene politie. De plechtigheid werd bij gewoond door de leden van de parlementaire missie, een delega tie van de Koninklijke Marine, waarin alle dienstvakken en de Mariniers waren vertegenwoor digd, verscheidene vertegenwoor digers van het gouvernement en hoofden van kampongs uit de om geving. In zijn in het Maleis gehouden toespraak bracht de gouverneur de moedige daad van de redders in herinnering. Hij zeide, dat H.M. de Koningin hem drie onderschei dingen ter uitreiking had toege zonden om daarin haar warme dank voor de betoonde hulp tot uitdrukking te brengen. Dr. van Baal spelde vervolgens de Koninklijke onderscheidingen A.N.V. „Het Groene Kruis" Evenals vorige jaren organiseert de A.N.V. „Het Groene Kruis" een landelijke bijeenkomst, ditmaal in Kruiningen op 12 september a.s. Het programma vermeldt o.a. een aantal excursies langs ook hier verleden jaar geopende wijkgebou- wen, In het Dorpshuis zal een ge meenschappelijke lunch worden gebruikt, terwijl op de middagver gadering een lezing, met lichtbeel den zal worden gehouden door de secretaris-generaal de heer G. H. Ch. Cath over een door hem ge maakte reis naar de Verenigde Staten. op de borst van de gedecoreerden, waarna hij de bijbehorende oor konde uitreikte. De bronzen me dailles dragen aan de voorzijde het opschrift: „voor menslievend hulpbetoon" en aan de achterzijde „H.M. de Koningin aan Namens de president directeur van de K.L.M. overhandigde de vertegenwoordiger van de natio nale luchtvaartmaatschappij op Biak armbandhorloges uit aan twaalf andere papoea's, die zich eveneens verdienstelijk hebben ge maakt bij het reddingswerk. De plechtigheid werd besloten met het Wilhelmus, gezongen door een schoolkoor, waarbij de erewacht het geweer presenteerde. Service met potlood en papier Op zondag 11 augustus zullen de stewardessen van een Super-con- stellation en een DC-6a van de K. L.M. aan het gebruikelijke dienst betoon bij de start van een passa giersvliegtuig, de uitreiking van een potlood en een blocnote aan de passagiers toevoegen. Met deze vliegtuigen zullen namelijk respec tievelijk 79 en 72 doofstomme pas sagiers van New York naar Lon den reizen. Zij zijn allen leden van de „American Athletic Association of the Deaf" en gaan in Londen een internationaal congres bijwo nen. Veertig van hen reizen na af loop door naar Milaan waar zij deel zullen nemen aan de Olympi sche Spelen voor doven die daar worden gehouden. De blocnotes zijn bedoeld als communicatie-middel tussen binepersoneel en passagiers. 's-Gravenhage, 6-8. H.M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard en de vier prinsessen hebben gis teren op de verjaardag van prin ses Irene, zo wordt ons medege deeld, des middags met enkele genodigden op de „Piet Hein" een tocht gemaakt over 't IJsselmeer. Misschien krijgt uurwerk van toren te Kerkwerve verlichte wijzerplaat Grond achter woningen Weelweg wordt tuingrond De raad der gemeente Kerkwer ve kwam maandagavond onder voorzitterschap van burgemeester S. Francke in openbare vergade ring bijeen. Bij de opening stond de voorzit ter enige ogenblikken stil bij de heugelijke dag voor het koninklijk gezin i.v.m. de verjaardag van H. K.H. prinses Irene, die haar 18e verjaardag viert. Hij sprak de hoop uit, dat zij voor het koninklijk ge zin gespaard mag blijven. Bij de ingekomen stukken be vindt zich een schrijven van de waarnemend direkteur van het postdistrikt Middelburg, waarin deze mededeelt, dat door de P.T.T. in beginsel is besloten om in Kerk werve een poststation met bestel ling te vestigen. Van de Provinciale Commissie voor de beoordeling van de uitbrei dingsplannen is bericht ontvangen, dat het uitbreidingsplan geen be zwaren ontmoet in de ogen van de commissie. De richtlijnen welke door de mi nister van Binnenlandse Zaken zijn toegezonden i.v.m. de bezoldiging van de gemeentewerklieden, even als de richtlijnen welke verband houden met de looncompensatie i. v.m. de huurverhoging worden voor het gemeentepersoneel van over eenkomstige toepassing verklaard. De salarismaatregelen welke van de minister van Binnenlandse Za ken zijn ontvangen i.v.m. de voor zieningen welke zijn getroffen voor de hogere rijksambtenaren per 1 september 1956 en welke ook door werken voor het gemeentepersoneel in de hogere rangen zijn aanleiding voor het kollege van b. en w. om een voorstel aan de raad te doen, dat het volgende behelst: Aan het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland zal worden kenbaar gemaakt, dat de raad zich niet kan verenigen met de voorgestelde wij ziging van de salarissen van de ge- meentesekretarissen en gemeente ontvangers, omdat de procentuele verhouding welke tussen deze sa larissen en die van de burgemees ters bestond verder dreigt te wor den verstoord. De raad kan zich z h s. met het voorgestelde vereni gen. Een aanvraag om subsidie van de vereniging Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcoholisme, wordt al hoewel b. en w. het streven gaarne zouden ondèrsteunen, gezien de fi nanciële positie der gemeente voor lopig aangehouden tot de behan deling van de begroting 1958. Een aanvraag om subsidie vai} het Hu manistisch Thuisfront wordt afge wezen. Bij de mededeling, dat de werk zaamheden voor het vernieuwen van de toren op de Nederlands Herv. kerk te Kerkwerve zullen worden aangepakt, breekt de heer M. de Jonge nogmaals een lans voor verlichting van de wijzerplaat van de toren. Naar de kosten zal wor den geïnformeerd. Vervolgens komt aan de orde de benoeming van een kleuterleidster. De voorzitter doet mededeling van de ingekomen inlichtingen omtrent de op de voordracht geplaatste sol licitanten, nl. mej. G. J. Slager te Brouwershaven en mej. P. A. Boo ne te Noordgouwe. Tot stemming overgaande worden op mej. Slager 2 en op mej. Boone 4 stemmen uit gebracht, zodat mej. Boone is be noemd. Hierna worden de werkelijke uit gaven voor het openbaar onderwijs over het dienstjaar 1955 voorlopig vastgesteld op f 1480,63, terwijl het bedrag van het voorschot aan de bijzondere lagere school over het jaar 1955 nader wordt vastgesteld op f 2467,49 en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven over 1955 voor de bij zondere school wordt bepaald op f 2513,43. Een aanvraag van het hoofd van de openbare lagere school om een krediet beschikbaar te stellen voor een nieuwe methode voor het lees onderricht in de eerste klassen wordt ingewilligd. Ook wordt een krediet beschik baar gesteld voor 't aankopen van een motorgazonmaaier. Het voorstel van b. en w. om de woning Ring 11 aan een ander te verhuren dan het tegenwoordige schoolhoofd wordt ingewilligd mits het schoolhoofd een door burge meester en wethouders aan te wij zen nieuwe woning accepteert. De grond welke is gelegen achter de woningen aan de Weelweg, zal aan de bewoners worden verhuurd. Hierbij wordt echter het beding ge maakt, dat op de grond geen op stallen zullen mogen worden ge plaatst. De grond is alleen te huur als tuingrond. Vervolgens wordt de gemeente rekening voor het dienstjaar 1955 voorlopig vastgesteld, nadat de commissie van onderzoek bij mon de van de heer A. G. Kloet heeft verklaard dat zij de rekening heeft onderzocht en in orde bevonden. Het nadelig slot van de gewone dienst bedraagt f 3838,22 bij tellin gen in ontvangst van f 202,337,15 en in uitgaaf van f 206,175,37 en 't nadelig slot van de kapitaaldienst bedraagt f 236.837,46 bij tellingen in ontvangst van f 2.425.112,48 en in uitgaaf van f 2.661.949,94. Tot slot van de vergadering wordt nog een begrotingswijziging voor de dienst 1957 aanvaard, waarbij de begroting 1957 sluitend wordt gemaakt met een post van onvoorzien van f 2492,13. Bij de rondvraag informeert de heer A. Kloet wat er gaat gebeu ren met de strook grond liggende aan de noordzijde van de Vroon straat. Men heeft zich hierover nog niet beraden. Wel wordt gedacht aan verpachting. T.z.t. zal hierop worden teruggekomen. Vader en zoontje op de weg gedood Eindhoven, 6-8. Op de Aalster- weg te Eindhoven heeft zich een verkeersongeval voorgedaan, waarbij de 52-jarige heer F. C. V. en zijn 11-jarig zoontje Frans do delijk zijn verongelukt. De heer V. werd toen hij met zijn bromfiets, waarop ook zijn zoontje gezeten was, de rijbaan overstak, gegre pen door een achterop komende bestelauto. De heer V. en zijn zoon waren vrijwel op slag dood. 's-Gravenhage, 7-8. De heide velden op de Vel uwe beginnen op het ogenblik in bloei te geraken. Overal ontluiken reeds de eerste bloemknoppen en over enige da gen zal de heide, tot zover het oog reikt, in volle paarse pracht prij ken. De bloei van de Calluna duurt tot ongeveer half september. Het lijk van een Deense pad vinder, die in een toestand van slaapwandelen in zee zou zijn ge raakt toen hij met een groep aan boord van een Belgische boot was, op weg van Oostende naar Dover voor bijwoning van de jamboree te Sutton Park, is bij Duinkerken uit zee opgepikt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. In het Wilhelmi- nagasthuis te Amsterdam is over leden de 12-jarige Rob Bakker. Vo rige week vrijdag werd hij op de Amstelveenseweg bij een aanrij ding met een personenauto ernstig gewond. DOETINCHEM. De 36-jarige echtgenote van de landbouwer B. uit Doetinchem is met haar brom fiets tegen een met paard bespan nen melkwagen gebotst, die van links uit een zijweg kwam en juist de weg op reed. Mevr. B., moeder van twee kinderen, werd zwaar ge wond, ze is later in een ziekenhuis in Doetinchem overleden. AMSTERDAM. De 22-jarige D. Omen uit Pegstgeest, matroos le klasse van de Koninklijke Marine te Den Helder, die per motor uit de richting Zaandam op de Nieuwe Hemweg te Amsterdam reed, is do delijk verongelukt. Bij de Centrale Hemweg op de kruising van de spoorrails, slipte de motor. O. ver loor de macht over zijn stuur en botste tegen een lichtmast in de wegberm aan de rechterkant. DORDRECHT. De 8-jarige Stam uit Dubbeldam is overleden tenge volge van het feit, dat hij in de Dordtse Biesbosch door een land bouwmachine werd geraakt. HEERLEN. In het St. Jozef zie kenhuis te Heerlen is overleden de heer J. Luyten uit Amstenrade, die op de Akerstraat in Hoensbroek werd gewond na een botsing tussen de door hem bestuurde scooter en een personenauto, bestuurd door L. van de S. uit Amstelveen. ZAANDAM. Bij een autobotsing op de provinciale weg te Zaandam is dinsdag de 33-jarige Amsterdam se goochelaar H. Wagenaar om het leven gekomen. Hij was met een bestelauto op weg naar Heiloo om daar een voorstelling te geven. Plotseling slipte de wagen en schoof van de rechter- naar de linker wegkant, juist toen uit de tegen overgestelde richting een bestel auto van de heer Valkering uit Ob- dam naderde. De slippende wagen werd in de flank aangereden en de heer Wagenaar er uit geslingerd. Hij was vermoedelijk op slag dood. NIEUWVEEN. De heer D. A. Bos te Nieuwveen is uit een hooiberg gevallen en aan de gevolgen over leden. De heer B. was loco-burge meester en wethouder van de ge meente Nieuwveen (Z.H.). FEUILLETON „Nu ja, dat zou toch kunnen? Al was het maar onbewust". „Nee, maar volgens z'n zeggen, zijn z'n ogen opengegaan, toen ik naar Lunteren was vertrokken. Hij...." „Hij miste je dus. En dat is al een symptoom. Vandaar, dat hij ook naar Lunteren ging en je daar zag met die meneer Grobbe. Jaloezie is soms de basis van de liefde. Hoe wel jaloezie een ondeugd is". „Ik zou wel willen, dat je die Grobbe ontmoette". „Dat zal wel onmogelijk zijn". „Zeg - Hanneke ging ineens rechtop zitten - als jij nu eens een paar dagen met me mee ging naar Lunteren? Er is mischien nog wel een hokje vrij in het pension. Dan ben jij er ook eens een paar dagen uit, je hebt aanspraak en je kunt tevens wat genieten van de mooie omgeving". „Hoe kan dat nu? Het is hoog seizoen. Dat pension van jou zit natuurlijk tjokvol „We kunnen het in ieder geval proberen. Vooruit: ik doe het. Is hier in de buurt ergens een tele foon?" „Rechts om de hoek is een cel. Maar wat ben .je van plan?" „Bellen naar Lunteren. Ik krijg dat wel voor elkaar. Even kijken, of ik wat klein geld heb voor de automaat Josien hegon er oren naar te krijgen. „Goeie, zeg, ik geloof wer kelijk, dat het me zou lijken. Voor uit, jij gaat telefoneren en onder hand zet ik een kopje thee". Het kwam voor elkaar. Hanneke zou alleen van kamer moeten ver wisselen voor een tweepersoons slaapkamer, maar dat was geen bezwaar. De pensionhoudster zou intussen de spullen van Hanneke overbrengen en er voor zorgen, dat alles in orde zou zijn, als ze met haar vriendin kwam. Een uur later waren de beide vrouwen op weg naar Lunteren. 15. Grobbe keek verwonderd op, toen de pensionhoudster met een verontschuldiging een derde stoel aan de tafel plaatste en eveneens een derde couvert op tafel depo neerde. „Een vriendin van juffrouw Schoneveld komt een weekeind hier logeren. Juffrouw Schoneveld was er van overtuigd, dat u geen bezwaar zou hebben, als haar vriendin mede aan deze tafel aan zit". „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, mevrouw", antwoordde Grobbe op hoffelijke toon. Een paar minuten later kwamen Hanneke en Josien binnen. Ze had den zich haastig wat opgeknapt en verkleed, nadat ze Hanneke's bezit tingen in de nieuwe kamer hadden geordend en Josien haar koffer had uitgepakt. Grobbe stond dadelijk op, toen de dames arriveerden. Hanneke stelde voor: „Dit is mijn tafelgenoot uit Delft: meneer Grobbe. En dit is mijn vriendin: Josien Derks". Grobbe drukte de hand van Jo sien en zei, dat hij het heel prettig vond kennis te maken met de vriendin van juffrouw Schoneveld. Wat later zaten ze te eten en al gauw was het ijs gebroken. Josien bleek ineens opgeruimd en vrolijk en babbelde honderd uit. Het ge- i sprek werd al spoedig hoofdzake- door JOKE DE VALK 33 lijk gevoerd tussen Josien en Grob be, terwijl Hanneke zich bepaalde tot luisteren. In stilte verwonderde ze er zich over, dat Josien plotse ling zo vrolijk was. Zo kort na de dood van haar man. Doch dat kon natuurlijk ook de reaktie zijn van de eenzaamheid, waarin zij de laat ste tijd had verkeerd. En ze was blij, dat ze Josien mee naar Lun teren had genomen. Na de maaltijd stelde Grobbe een ritje voor. Hanneke wilde al vrien delijk, doch beslist bedanken, maar Josien gaf haar daarvoor niet de gelegenheid. „Een reuze-idee, me neer Grobbe, dat doen we graag. Hebt u een mooie wagen?" „O, heel gewoon, juffrouw Derks. Ik hoop, dat-ie u naar genoegen zal zijn". „Ik stel anders hoge eisen, hoor". „Josienmeende Hanneke te moeten protesteren. „Nou, wat geeft dat?" Josien was in een uitgelaten stemming. „Haalt u die slee van u maar, dan gaan we even naar boven een jasje ha len". Boven, op hun gemeenschappe lijke kamer, zei Hanneke: „Zeg, Jo sien, niet dat het mij wat kan sche len, maar mijn indruk is, dat je niet bepaald terughoudend bent". Josien legde een hand op haar arm en keek Hanneke lachend aan: „Laat mij nu vanavond eens be gaan, Hanneke, en verwonder je nergens over. Als de avond om is, praten we nog wel eens hierover. En vertel alsjeblieft niet, dat ik weduwe ben. „Laat hem maar „juffrouwen", dat vind ik wel aar dig". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5