CEÏMJ Zierikzee kreeg hoogste bedrag van lening institutionele beleggers DE TUIN IN AUGUSTUS hÏLIIL ZTFRIKZEESrHF. NIEUWSBODE - DINSDAG 6 AUGUSTUS 1957 No. 18201 TITO TEBUG Geen wijzigingen te wachten in verhouding tot Moskou President Tito van Zuid-Slavië is zondagavond in Belgrado terug gekeerd, nadat hü met Chroes- tsjef, de leider van de Russische communistische partij besprekin gen had gevoerd. De plaats waar de conferentie is gehouden, is niet bekend gemaakt. Het is echter waarschijnlijk dat zij in het gebied van Boekarest plaats vond. Volgens de buitenlandse waar nemers in Belgrado verwacht men niet dat er zich na de besprekin gen in de betrekkingen tussen Zuid-Slavië en de landen van het Sowjet-blok opzienbarende wijzi gingen zullen voordoen. Deze waarnemers verklaren dat men uit het communiqué, dat na de besprekingen is uitgegeven, kan opmaken dat de ideologische ver schillen tussen Moskou en Belgra do niet verdwenen zijn, maar dat er pogingen gedaan zullen worden om de goede betrekkingen, die voor de opstand in Hongarije tus sen de landen van het communis tische blok bestonden, weer te herstellen. Chroesjtsjef zou de verzekering hebben gekregen dat Zuid-Slavië niets zal doen om Oost-Europa „Titoistisch" te beïnvloeden. Een dergelijke beïnvloeding zou de po litiek van de Sowjet-Unie dwars bomen. De strijd in Oman Eerste fase thans achter de rug De eerste fase van de strijd in Oman is nu achter de rug. De troe pen van de opstandige Imam heb ben het gebied dat zij bezetten niet kunnen uitbreiden, zij hebben een indruk gekregen van de kracht van de Britse luchtmacht in Oman en hun bewegingsvrijheid is door de luchtaanvallen beperkt. De tweede fase zal de inheemse troepen van de sultan, de „Trucial Scouts", in het gebied van de op standelingen moeten brengen. De operaties zijn gericht op verovering van Nizwa. De Britse troepen zullen bases bezetten en de verbindingen verze keren. Voorts zullen zij indien no dig de troepen van de sultan met zware wapens steunen, zo is uit ge zaghebbende Britse bron in Londen vernomen. Als de operatie tegen centraal Oman voltooid zal zijn, zullen de Cameronians weer teruggetrokken worden. Overstromingen in zuid-Korea De Zuidkoreaanse rivier Naktong die gezwollen was als gevolg van zware regens, is buit enhaar oevers getreden. Hierdoor zijn tachtig per sonen, waaronder 5 militairen, die met reddingswerk bezig waren, om het leven gekomen. Er zijn bovendien 48 vermisten en meer dan honderd gewonden. Ruim 150.000 personen werden dak loos. Het Nederlandse verloofde paar mejuffrouw Vera Peerlkamp Ben Loman, dat tijdens een geza menlijke kampeertocht door Italië met de ouders van mej. Peerlkamp was vermist, is terecht. Het blijkt, dat de jongelui, die per scooter de auto van de heer Peerlkamp volg den, bij Savona de auto uit het zicht hadden verloren en toen een verkeerde weg ingeslagen waren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND KRABBENDIJKE. De 18-jarige P. J. Schrijver uit Krabbendijke is verdronken, toen de kano waarin hij met zijn broer, de 19-jarige J. S. op de Oosterschelde voer, omsloeg. De broers hadden de kano van een provisorisch zeil voorzien. DELFT. De 50-jarige bromfietser P. Rense uit Delft is op het kruis punt Nassaulaan te Delft tegen een' Goggomobile gebotst, die hem op de rijbaan wierp, waar hij werd aangereden door de stadsbus. De heer Rense werd zwaar gewond naar het Oude- en Nieuwe Gast huis vervoerd, waar hij nog dezelf de avond is overleden. HEERLEN. In het nabij Heerlen gelegen Bocholtz is een 22-jarige, uit Keulen afkomstige bromfietser tegen een bus van de Limburgse Tramwegmaatschappij gebotst. De jongeman werd op slag gedood. 's-GRAVENHAGE. Het vijfjarig jongetje F. Krens uit de Brueghel- straat te 's-Gravenhage is bij het spelen in de Zoutkeetsingel geval len. De politie heeft gedoken en gedregd maar heeft het kind nog niet gevonden. SITTARD. De bromfietser Hoef- akkers uit Utfecht reed op de rijks weg te Sittard. Achterop de duo zat zijn echtgenote. Het echtpaar, dat juist van de huwelijksreis terug kwam, had veel bagage bij zich. Op de grens tussen Sittard en Nieuw- stad kwam H. in aanraking met een fietser. Hij raakte daardoor de macht over het stuur kwijt en kwam op de grote weg terecht, waar hij gegrepen werd door een passerende auto, bestuurd door O. uit Groningen. H. werd zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis te Sit tard gebracht, waar hij is overle den. Mevr. H. bekwam een shock. SOMEREN. In de vorige nacht is de 49-jarige kermisexploitant uit Weert, de heer W. Moris, rijdende op zijn bromfiets van Someren naar Weert ter hoogte van sluis 13 in de Zuid-Willemsvaart gereden en verdronken. NIJMEGEN. Te 's-Hertogenbosch is uit het water van de binnenha ven opgehaald het stoffelijk over schot van de 23-jarige van Gelli- com uit Nijmegen, die vrijdagavond door de duisternis misleid te water was geraakt. Het stoffelijk over schot is naar Nijmegen overge bracht. 's-GRAVENHAGE. Op de rijks straatweg Nijmegen-Venlo is een verkeersongeval gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de dienst plichtige sergeant J. J. G. Janssen van het vierde technische dienst bataljon uit Millingen. Sergeant J. reed omstreeks tien over half negen op de straatweg ter hoogte van Well met grote snelheid tegen een boom en werd op slag gedood. Daar niemand het ongeluk heeft zien ge beuren is de oorzaak ervan nog on bekend. Een militaire auto die en kele minuten later passeerde heeft het stoffelijk overschot en de res ten van de motor gevonden. Aanbod van Suez- kanaalmaatschappij Cairo, 5-8. Volgens het Egyp tisch blad „Al Ahram" heeft de oude Suezkanaalmaatschappij bij Egypte een vordering ingediend van vijftien miljoen pond, als schadevergoeding voor haar be zittingen in Egypte. Als Egypte dit bedrag zou betalen, zou de maatschappij de nationalisatie van het kanaal erkennen. „Al Ahram" zegt dat dit aanbod via de secretaris-generaal der V.N., Hammarskjoeld, is gedaan. Het blad voegt hieraan toe, dat Egypte de opvatting huldigt, dat de eigendommen van de kanaal maatschappij volledig vernield zijn bij de vijandelijkheden in novem ber van het vorige jaar, „welke door de oude maatschappij wer den gesteund". Nieuwe „golf van terrorisme" gaat over Algerië Felle gevechten met Franse troepen Franse autoriteiten hebben me degedeeld dat in het afgelopen weekeinde een honderdtal rebel len is gesneuveld in felle gevech ten met Franse troepen. Veel op standelingen werden gewond. Het zwaarste gevecht werd ge leverd in het noorden van het district Constantine, nabij de Tu nesische grens. Hierbij vonden veertig verzetslieden de dood. In west-Algerië werd een ben de in het gebergte in de omge ving van Tlemcen door de veilig heidstroepen opgevangen. Er ont stond een gevecht, dat zeven op standelingen het leven kostte. De bende bestond uit jonge Al- Uitgebreider handel op China WASHINGTON, 5-8. - Te Was- hington is bekend gemaakt, dat de Ver. Staten zijn gezwicht voor ver zoeken van hun bondgenoten om een verdere verzachting van de be perkingen op de handel met com munistisch China. In de verleden week gehouden bijeenkomst van de Navo-commis- sie voor de handel met China heeft de Amerikaanse afgevaardigde in opdracht van het departement van Buitenlandse Zaken er mede inge stemd, dat de uitvoer wordt toege staan van bepaalde machinewerk tuigen, chemicaliën, metaalproduk- ten, transportmiddelen en schepen. gerijnen, die op weg waren naar Marokko, om aldaar voor de ver- zetstrijd in Algerië te worden op geleid. Zij waren in het bezit van nieuwe lichte machinegeweren van Britse makelij. De Franse regering heeft maan dag te Parijs medegedeeld dat al les in het werk wordt gesteld om een einde te maken aan de nieuwe „golf van terrorisme", die thans over Algerië gaat en die, naar wordt aangenomen, is ontketend i.v.m. het komende debat over Al gerië in de in september a.s. weer bijeenkomende algemene vergade ring der Verenigde Naties. Minister mr. A. A. M. Struijcken naar Schouwen-Duivelantl Vernomen wordt dat minister A. A. M. Struijcken voornemens is zeer binnenkort een bezoek aan Walcheren en Schouwen-Duiveland te brengen, om zich op de hoogte te stellen van de grenswijzigingen en concentraties van gemeenten. Nog veel problemen rond Zeeuwse veerdiensten Officiële publicatie Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplich tigen, die op 7 augustus 1957 voor le oefening onder de wapenen ko men, worden een aantal extra-trei nen ingelegd. Genoemde dienst plichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betrokken station aansluiting heb ben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of be stemming gééii gebruik kunnen maken van één der hierna genoem de extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerst volgende reisgelegenheid na 06.59 uur. Extra-treinen: z Amsterdam CS-Bergeti op Zoom: Amsterdam CS v. 8.55, Amsterdam Sloterdijk v. 9.01, Haarlem v. 9.13, Leiden v. 9.34, Rotterdam CS v. 10.10, Barendrecht v. 10.37, Dor drecht v. 10.47, Roosendaal v. 11.14, Bergen op Zoom a. 11.32. De Haag HS-Bergen op Zoom: Den Haag HS v. 9.55, Delft v. 10.04, Rotterdam CS v. 10.22, Rotterdam Blaak v. f 10.26, Rotterdam Zuid v. 10.30, Barendrecht v. 10.41, Roosen daal v. 11.24, Bergen op Zoom a. 11.36. Rotterdam CS-Eindhoven: Rot terdam CS v. 9.50, Rotterdam Blaak v. 9.54, Rotterdam Zuid v. 9.58, Barendrecht v. 10.04, Dor drecht v. 10.13, Lage Zwaluwe v. 10.25, Breda v. 10.39, Gilze Rijen v. 10.51, Tilburg v. 11.01, Oisterwijk v. 11.08, Boxtel v. 11.17, Eindhoven a. 11.31. Amsterdam CS-Eindhoven: Am sterdam CS v. 8.33, Amsterdam M. P. v. 8.45, Amsterdam Amstel y. 8.54, Utrecht CS v. 9.29, Gelder- malsen v. 9.58, Den Bosch v. 10.17, Vught v. 10.22, Boxtel v. 10.28, Eindhoven a. 10.42. Leeuwarden-Vught: Leeuwarden v. 8.41, Heerenveen v. 9.04, Steen- wijk v. 9.23, Meppel v. 9.35, Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11.18, Utrecht CS v. 11.47, Den Bosch v. 12.30, Vught a. 12.36. Groningen-Bergen op Zoom: Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle v. 10.02, Amersfoort v. 10.57, Utrecht CS v. 11.28, Den Bosch v. 12.08, Tilburg v. 12.27, Gilze Rijen v. 12.37, Breda v. 12.47, Roosendaal v. 13.12, Bergen op Zoom a. 13.27. Nijmegen-Bergen op Zoom: Nij megen v. 9.53, Den Bosch v. 10.38, Tilburg v. 11.06, Breda v. 11.27, Roosendaal v. 11.52, Bergen op Zoom a. 12.07. Zwolle-Roermond: Zwolle v. 10.06, Deventer v. 10.32, Zutphen v. 10.48, Arnhem v. 11.21, Nijmegen v. 11.43, Blerick v. 12.34, Venlo v. 12.38, Roermond a. 12.59. Rotterdam CS-Den Haag SS-Er- melo: Rotterdam CS v. 8.22, Rot terdam Noord v. 8.30, Gouda a. 8.44, Den Haag SS v. 8.22, Voor burg v. 8.28, Gouda a. 8.47. Beide treinen combineren: Gouda v. 8.50, Utrecht CS v. 9.18, Amersfoort v. 9.44, Ermelo a. 10.01. Middelburg, 5-8. Tijdens een maandag gehouden persconferen tie heeft de commissaris der ko ningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, medegedeeld dat Zeeland uit de lening van de in stitutionele beleggers, welke in totaal 400 miljoen gulden groot was en die bestemd was voor wo ningbouw, in totaal f 5.579.700 heeft gekregen, dus ruim een pet. Bij de verdeling werd door het rijk als basis genomen de mach tigingen tot gunning van de bouw van woningwetwoningen in de ja ren 1954, 1955 en 1956. Juist in deze periode viel de herbouw van de rampgebieden en van de 52 Zeeuwse gemeenten die een toe wijzing uit deze lening ontvin gen, kregen derhalve de rampge meenten in verhouding hoogste bedragen. Opmerkelijk is dan ook, dat Dreischor met 914 inwoners een bedrag van f 154.600 kreeg uit gekeerd en de hoofdstad van Zee land, Middelburg, met 22.158 in woners gelijk werd gesteld met Duivendijke met zijn 361 inwoners, die beide f 84.300 kregen. Zierik- zee kreeg het hoogste bedrag, te weten f 660.500, gevolgd door Kruiningen met f 505.900, Vlis- singen met f 463.800 en Goes met f 421.600. De veerdiensten De moeilijkheden waarmee de veerdiensten in Zeeland te kam pen hebben kwamen eveneens ter sprake. De directeur der provin ciale stoombootdiensten in Zee land, mr. J. L. Nieuwenhuize, had de stellige mening, dat het thans minder druk is bij de aanlegplaat sen dan in voorgaande jaren. Op merkelijk is het gering aantal Belgische autobussen, dat thans wordt overgezet. Enkele jaren ge leden hebben de Belgische onder nemers aangekondigd niet meer naar Zeeland te zullen komen in verband met de lange wachttijden bij de veren. Hoogstwaarschijn lijk hebben zij dit seizoen gevolg gegeven aan hun dreigement. De langste wachttijden op het veer Vlissingen-Breskens bedragen thans nog twee uur. Enige ver lichting in het vervoersprobleem DE ONTWAPENINGSBESPREKINGEN Dulles acht ontwapeningsprobleem zeer ingewikkeld Streven blijft onverminderd De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, heeft bij zijn terugkeer uit Londen, op het vliegveld van Was hington tegenover verslaggevers verklaard: „Ik ben mij meer dan ooit bewust van de enorme inge wikkeldheid van het ontwapenings- vraagstuk. Het is echter van het hoogste belang, dat wij met onver minderde energie naar een oplos sing er van blijven streven". Hij voegde hier aan toe: „Indien de Sowjet-Unie het westerse in- spectievoorstel aanvaardt, zal het gevaar van een verrassingsaanval sterk worden verminderd. Het is nu de beurt van de Sow- jet-autoriteiten, om haar mening te geven. Ik hoop dat zij zich voor ogen zullen stellen dat een inspec tiestelsel, dat de veiligheid van alle landen vergroot en bewapenings beperking vergemakkelijkt, even zeer in het belang van de Sowjet- Unie, als in dat van het westen is" MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 5-8. - Binnenland se granen - ochtendbeurs - offici euze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam. Fabriekstarwe van de nieuwe oogst ca. f 28. Voedergranen - zeer kalm - Zo- mergerst oude oogst f 23,50-24,50, prima uitgezocht partijtje f 24,75, nieuwe oogst f 23-24, extra f 24,25; Haver - moeilijk te plaatsen - oude oogst f 21,50-22,50, extra blanke f 23; Rogge - flauw - doorsneekwa liteit f 19, gedoogde doorsnee f 20, bakrogge f 20,50. Peulvruchten - handel in oude oogst vrijwel zonder betekenis, in nieuwe oogst waren groene erwten ter markt voor ca. f 38. over de Zeeuwse stromen komt er medio volgend jaar door het in bedrijf stellen van een nieuwe veerboot, welke thans te Kinder dijk in aanbouw is. In oktober zal deze te water worden gelaten en in mei van het volgend jaar de finitief gereed zijn. Na het ge reedkomen van de nieuwe aanleg- inrichtingen te Breskens en Vlis- singen kan zij in dienst worden gesteld. Dit zal omstreeks juli van het volgend jaar het geval zijn, dus juist in het toeristenseizoen. KERKNIEUWS De Rooms-Katholieken in China „De Rooms-Katholieke Chinezen gehoorzamen het Vaticaan in zaken van geloof en zeden, want deze kunnen geen afbreuk doen aan de belangen en de onafhankelijkheid van China", zo heet het in een re solutie, die vrijdag is goedgekeurd door de nationale Katholieke con ferentie, die in Peking gehouden is. Volgens het persbureau Nieuw China wordt in de resolutie verder gezegd, dat de Chinese Katholieken zich zullen verzetten tegen elk plan van het Vaticaan, dat inmenging in de binnenlandse zaken van China zou betekenen of zijn soevereiniteit zou aantasten en „onze patriottische beweging tegen het imperialisme" zou ondermijnen. Nieuw China meldt, dat vrijdag een patriottische vereniging van Chinese Katholieken is gesticht aan het slot van de conferentie waar aan 241 vertegenwoordigers van drie miljoen R.K. priesters en ge lovigen hebben deelgenomen. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Vaassen: G. D. Fossers, evang. te Barchem, die deze benoeming heeft aangenomen; tot vicaris te Zoelen: J. B. Beerthuis, kand. te Hilversum. Aangenomen naar Musselkanaal (toez.): dr. J. W. Hoeve, Holwierde; naar Maasdam (toez.): J. Lalleman, vic. te Terneuzen. Bedankt voor Kinderdijk: G. H. van Kooten, Genemuiden; voor Rot- terdam-Delfshaven (wijk Middel land): J. Langstraat, Vorden; voor Nieuw-Loosdrecht: J. C. Koolschijn te Ommen. j Ger. Kerken De heer G. Vesseur, kand. te Am sterdam, verzocht op hem geen verdere beroepen te willen uitbren gen. In de siertuin moeten in de eerste helft van augustus de tweejarige planten verspeend worden. De heg gen moeten geknipt worden, van boven smaller dan beneden. Grasanjers moeten verplant wor den, doch alleen bij donker weer. Ook nu nog kunnen rozen geocu leerd worden. Denkt u er om dat bloembollen nu besteld moeten worden? Moet men geraniums stekken dan is het nu de juiste tijd. Het is warm weer en het onkruid groeit welig, dus: schoffelen en wieden is het parool. In de tweede helft van augustus komen de lathyrusplanten aan de beurt, d.w.z. de zaaddoppen moeten weggesneden worden. De lupinen moeten verplant worden. Najaars- crocusjes moeten in de grond, ter wijl ook nu nog bloembollen be steld kunnen worden. In dahlia's en chrysanten zitten van die zijknop pen, neem ze weg, het komt uw plant ten goede. In de moestuinen Hebt u een groentetuin(tje( dan kan in de eerste helft van augus tus spinazie gezaaid worden, ter wijl sla en andijvie geplant kunnen worden. De pootuien moeten ge oogst worden. De rabarberplant vraagt rust om volgend jaar weer over voldoende krachten te kun nen beschikken. De boontjes moe ten geplukt worden en denkt u er om het gele blad van de tomaten af te halen. Beschikt u nog over een warm plekje in uw tuin dan kan postelein alsnog gezaaid wor den, maar u kunt dit doen onder glas. De aardbeien moeten in de grond. In de tweede helft van deze maand komen de bonen aan de beurt, ze moeten geoogst worden evenals de kruiden. Leefhebbers van prei en boerenkool moeten nu planten. Erwten om te drogen, bruine bo nen, witte en kievitsbonen moeten opgetrokken worden en te drogen worden gehangen. Tussen 15 en 24 augustus moeten poot- en plant- uien gezaaid worden. Indien het slecht weer is, moeten deze worden afgedekt met glas. De eerste kardoenplanten moeten gebleekt worden. Onze oofttuinen In de fruittuin is ook werk aan de winkel. In de eerste helft moe ten de vroege appels geplukt wor den, terwijl men ook peren en prui men kan plukken. Zijn de vrucht bomen zwaar beladen, denkt u er dan om de takken te stutten. Hebt u plannen om vruchtbomen aan te schaffen, breng dan nu een bezoek aan een kwekerij, het is de juiste tijd er voor. De zg. „steenvruchten" moeten gesnoeid worden, men lette er hier bij op dat alle kankertakken ver wijderd moeten worden, doch ook die welke zijn aangetast door de loodglansziekte. In de tweede helft is het de juiste tijd om onkruid te bestrijden, er zijn vele middeltjes in de handel. Bekijk alle bomen, opdat ziekte verschijnselen onmiddellijk bestre den kunnen worden X-4"X"X"X~X~X"X«X»X"X"X»X"X-4~X"X«XK*<"X"X"X"X"X»X"X«X«X"X«X"X- x^~x~x~x~x~x«x«> FEUILLETON Jl"""l llliiif „Och, het geeft ook niet. Mis schien ga ik weer werken. Om het geld hoef ik het niet te doen. Ik heb een mooi pensioen, waarvn ik zorgeloos kan leven. Maar ik moet wat te doen hebben. Dat alleen zijn maakt me gek Hanneke knikte. „Ik kan me dat wel indenken. Zeg, zou het voor jou niet beter zijn, als je eens een paar dagen de stad uitging?" Josien haalde haar schouders op. „Misschien. Ik ben blij, dat jij er nu bent. Ik heb wat aanspraak no digIk ben altijd maar alleen". „Nou, maar ik blijf vandaag lek ker bij je, hoor. En desnoods de rest van mijn vakantie, reken maar". „Ben je mal, dat moet je niet doen, hoor. Je hebt toch zeker vooruit betaald? Zonde van je cen ten". „O, wat geeft dat". „We gaan eerst brood-eten, meis je. En 'dan babbelen we nog wat met elkaar en zullen we eens zien, of er een oplossing te vinden is voor jouw probleem". Die middag hielp Hanneke met het afwassen en daarna zaten ze tegenover elkaar te roken. „Gezel lig heb je het hier, Josien". Ze keek de kamer eens rond. „'Ja, Kees en ik hebben hier ge lukkig© maanden doorgebracht. En nu kom ik op hetgeen je gezegd hebt, dat je bang bent voor het hu welijk. Ik veronderstel, dat de meeste jongevrouwen vóór de eer ste huwelijksnacht wel een beetje zullen opzien tegen dat, wat jij het mysterie noemt. Ik had dat ook, on danks het feit, dat Kees en ik sta pel op elkaar waren. Met jou zal dat wel een beetje anders zijn. Je ziet er niet naar uit, dat je ver liefd bent. Maar er is niets, waar over je je als normale vrouw be vreesd behoeft te gevoelen. Het valt allemaal geweldig mee en als je éénmaal getrouwd bent en je kent het mysterie, dan zeg je diep in je hart: Jammer, dat ik niet eer der getrouwd ben". ,,Het idee, dat ikin één huis met een vreemde manen dan je hele verdere leven „Kijk eens, Hanneke, in het hu welijk moet je je aanpassen. En natuurlijk niet alleen de vrouw, ook de man. Je raakt natuurlijk wat van je persoonlijkheid kwijt. Je zult niet altijd meer dat kunnen doen, wat je graag wilt. Je zult re kening moeten houden met je le venspartner: je man. Maar dat valt allemaal weg, als je van elkander houdt. Ik weet niet of je godsdien stig bent, daarvoor ken ik je niet voldoende, maar je moet de bijbel eens openslaan en lezen, wat er in 1 Corinthe 13 staat. Ik ken het hele hoofdstuk ongeveer uit myn hoofd. Daarin staat onder meer: „De lief de is lankmoedig, zij is goedertie ren, de liefde is niet afgunstig, de liefde handelt niet lichtvaardig, zij is niet opgeblazen, zij handelt niet ongeschiktelijk, zij zoekt zichzelve niet, zij wordt niet verbitterd, zij denkt geen kwaad, zij verblijdt zich niet in de ongerechtigheid, maar zij verblijdt zich in de waarheid. Zij bedekt alle dingen, zij gelooft alle dingen, zij hoopt alle dingen, zij verdraagt alle dingen". Dat zijn woorden, die ik ook overdacht, toen ik trouwde. En ik heb in mijn kort stondige huwelijk ervaren, dat het door JOKE DE VALK 32 allemaal waar is. Als de liefde er is tussen de man en de vrouw, dan valt al het andere weg. Dan is er geen vrees meer, maar alleen lief de, die alles verdraagt en alles ge ven wil. Ook jezelf. Dan zie je geen gebreken meer, maar alleen het mooie, het goede. Dan is alles rein, ook datgene, wat je aanvankelijk misschien zag als iets oneerbaars, iets, waarover je je schaamt, waar over je met niemand, zelf niet met je intiemste vriendin zoudt dur ven spreken. Maarer moet liefde zijn. Ga in 's hemelsnaam niet trouwen, als je niet van de man van je keuze houdt. Dat zal het kardinale punt moeten zijn voor je beslissing". Hanneke had met aandacht ge luisterd en toen Josien zweeg, dacht ze nog lange tijd na. Daarna keek ze de vrouw tegenover haar aan en vroeg: „Wat denk jij ervan, Josien? Zouden Dubois en ik geluk kig met elkaar kunnen zijn?" „Hanneke, dat is een vraag, die ik niet kan beantwoorden. We ken nen onze baas, als ik het zo mag zeggen, en hij is een type. Natuur lijk heb ik nooit op intieme voet met hem gestaan. Ik kende Kees al, vóór ik bij hem in betrekking kwam. Bovendien, hij had alleen maar aandacht voor zijn werk, z'n cliënten. Daarom verwondert het me des te meer, dat hij op jou ver liefd is geworden. Maar ik neem wel aan, dat hij behoorlijk veran derd is, en dat komt natuurlijk door jou. Apropos, heb je hem soms op de een of andere manier aangemoedigd „Ik? Hoe kom je er bijl" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 5