LEXINGTON I De verkopen uit de Amerikaanse landbouw overschotten WASHINGTON, 6-8. - Na het Huis van Afgevaardigden heeft thans ook de Senaat een wetsvoor stel goedgekeurd, dat de Ameri kaanse regering machtigt voor vier miljard dollar aan produkten uit de landbouwoverschotten aan be vriende landen tegen betaling in de valuta van deze landen te verko pen. Tot dusverre was de limiet 3 miljard dollar. Het wetsvoorstel beoogt ook de regering machtiging te verlenen voor ruiltransacties in overtollige landbouwprodukten met de com munistische landen van oost-Euro pa, uitgezonderd de Sowjet-Unie. Ook met communistisch China of zijn satellieten zullen dergelijke transacties niet toegestaan zijn. De verwachting is, dat Polen een der eerste landen zal zijn, die Amerikaanse landbouwprodukten onder het ruilprogramma zullen ontvangen. Ongeregeldheden onder Chinese scholieren PEKING, 6-8. - Naar de coramu- istisch-Chinese pers meldt, hebben op twaalf en dertien juni in Han- jahg (midden-China) ruim duizend middelbare scholieren tegen het communistische bewind gedemon streerd. „Contrarevolutionairen", die in tussen allen waren gearresteerd, hadden de jongeren er toe aangezet om de partijbureaus in de stad te vernielen en vooraanstaande com munisten te ontvoeren en af te ran selen. Op de tweede dag van de rel letjes hadden de scholieren ge poogd een munitiedepót stormen derhand te bezetten, doch dit mis lukte. De gebeurtenissen worden ge noemd in een verslag van een bij eenkomst in een nabijgelegen stad, waar „contrarevolutionaire" leiders werden aangevallen, die gebruik hadden gemaakt van de „ontevre denheid van de scholieren". Onder deze leiders bevonden zich de on derdirecteur en verscheidene lera ren, aldus het verslag. Jamboreeterrein onder water LONDEN, 6-8. - Het terrein te Sutton Coldfield, nabij de Engelse stad Birmingham, waar de deelne- mers aan de jamboree hun tenten hebben opgeslagen, staat, als ge volg van hevige regens, onder wa ter. Verscheidene honderden pad vinders hebben elders hun tenten moeten opslaan. Ook dit jaar geen schilders regeling' 's-Gravenhage, 6-8. Tot vorig jaar verleende het departement van sociale zaken en volksgezond heid een bijdrage in de kosten van 'schilderwerk gedurende de win termaanden teneinde de spreiding van de schilderswerkzaamheden over het gehele jaar te bevorderen. In verband met de situatie op de arbeidsmarkt heeft de minister van sociale zaken en volksgezond heid evenals vorig jaar besloten de komende winter geen subsidie in deze kosten te verlenen. De Amerikaanse luchtmacht overweegt in haar auto's veilig heidsgordels aan te brengen, om dat zij bij auto-ongelukken bijna evenveel personeel verliest als door vliegtuigongevallen. Vorig jaar kwamen ruim zevenhonderd leden van de luchtmacht tenge volge van vliegtuigongelukken om het leven, terwijl er 675 bij ver keersongevallen werden gedood. BOXTEL, 6-8. - Gisteravond om streeks half tien is de 31-jarige mejuffrouw R. Mathijen uit Boxtel bij een verkeersongeval om het le ven gekomen. Mej. M. reed op haar rijwiel van Liempde naar Boxtel. Bij het oversteken van de rijksweg 's-Hertogenbosch-Eindhoven lette zij niet voldoende op het verkeer. Zij werd door een auto gegrepen en was op slag dood. Ingezonden mededeling from America's Best Tobaccos H.M. de Koningin naar Schouwen-Duiveland Wy vernemen dat het in het voornemen ligt van H.M. Konin gin Juliana in de tweede helft van augustus (genoemd is de 17e, maar dit konden wy nog niet bevestigd krijgen) een bezoek te brengen aan Schouwen-Duiveland. Ten stadhuize van Zierikzee zal mor gen (woensdag) een bespreking plaats hebben met de commissa ris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, inzake de voorbereidin gen voor dit Koninklyk bezoek. Overschatting van Kwestie cadeaus van „branche-vreemde" artikelen urgent Wettelijke regeling mag niet vertraagd rookgenot Londen, 6-8. Compton Macken zie, een 74-jarige Britse schrijver, heeft verklaard, dat hij tot dusver een halve ton tabak heeft gerookt. Dit was zijn werk zeer ten goede gekomen, terwijl zijn gezondheid er geenszins onder had geleden. Dinsdag is van zijn hand een boek verschenen, getiteld, „Subli me tobacco", een geschiedenis van de kunst van het roken. Hij zegt dit boek geschreven te hebben „uit dankbaarheid voor het geweldige profeit", dat hij van de tabak heeft getrokken, „in volkomen zeker heid" dat hij er niet het minste nadeel van heeft ondervonden. Mackenzie is van mening, dat als hij niet zou hebben gerookt, de helft van zijn boeken ongeschre ven zou zijn gebleven. Hoe kom je er bij om nu al de kranl aan de buren ie geven! Ik heb de helft nog niet gelezen. U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen. Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis gemakkelijker bereikbaar geworden Burgemeester Schuurbeque-Boeye-weg voltooid Dezer dagen is min of meer ge ruisloos de Burgemeester Schuur- beque Boeye-weg voltooid gewor den, waardoor een aanzienlijk betere verbinding is verkregen met het Zweedse Rode Kruis-zie kenhuis. In feite is het zo, dat thans op het punt van wegen van een doorstromende verbinding met het ziekenhuis sprake is, waarvan vooral het stadsverkeer profiteren kan. Vanuit de binnenstad is thans de meest praktische verbinding ge worden via het Jannewekken de dam door de Zoete Gracht en de Schuurbeque Boeye-weg, die met een wijde - langs het ziekenhuis geprojekteerde boog - aansluit op de Koning Gustaaf Adolf VI-weg, die - zoals bekend - op zijn beurt aansluiting geeft op de Blokweg. Het stadsverkeer en het publiek komend uit Zierikzee behoeven dus niet meer buiten de stad te gaan om via de Gustaaf Adolf VI-weg naar het ziekenhuis te gaan. Het kan praktischer gebruik maken van de nu gereed gekomen klinkerweg. Het enige nadeel is nog dat bij de kruising aan de Grachtweg een ge vaarlijk punt is ontstaan, waarbij oppassen de boodschap blijft. Te zijner tijd evenwel zal door het creëren van de rondweg hierin een verbetering komen, waarvan de bijzonderheden thans nog niet be kend zijn. In ieder geval is het zie kenhuis door het gereedkomen van de nieuwe weg, op uiterst gunstige wijze dichter bij Zierikzee gekomen 's-Gravenhage, 6-8. In een ver klaring, uitgegeven naar aanlei ding van de dezer dagen gehouden besprekingen met het hoofdbe drijfschap detailhandel over het geven van cadeaus van „branche vreemde" artikelen, zegt het Ne derlands verbond van midden standsverenigingen, dat een spoe dige herziening van de bestaande Mosseltent op Havenplein Wij vernemen dat de mosselkwe kers de heren B. Schot en D. Bley- enberg hebben besloten de gelegen heid van de zomeravondfeesten aan te grijpen, bij de talrijke hier vertoevende vreemdelingen, meer bekendheid te geven aan de mos sel, als Zeeuwse delicatesse bij uit stek. Zo zal 'n mosseltent worden ingericht, waarin voor 'n billijke prijs mosselen kunnen worden ge geten tijdens de zomeravondfeesten. Een alleraardigst, nuttig en sma kelijk initiatief, genomen door bei de heren, nadat burgemeester mr. Dijckmeester hiervoor in kringen van de mosselkwekers had gepleit. SPORT KORFBAL Unitas I-P.S.V.-comb. Woensdagavond a.s. kwart voor zeven speelt Unitas I een wed strijd tegen een P.S.V.-comb. uit Eindhoven. P.S.V. I komt uit de le klasse van de K.N.K.B., zodat het krachtsverschil wel in het voordeel van deP.S.V.-comb. zal zijn. Bij goed weer zal men van een prachtige wedstrijd kunnen genieten, daar het technisch peil van de gasten wel op een hoog niveau zal staan. Voor de Unitas- mensen zal er veel te leren vallen. wettelijke regeling van 't cadeau stelsel, niét door de te nemen maatregelen mag worden ver traagd. Althans voor wat betreft het ge ven van „branchevreemde" artike len als cadeau. Het bestuur van het N.V.M. vreest dat met deze herzie ning gewacht zou kunnen worden totdat de door het hoofdbedrijf schap detailhandel in te stellen commissie gereed zal zijn met de bestudering van het gehele pro bleem van het geven van cadeaus in de handel. Het verbond doet een beroep op de staatssecretaris van Economische Zaken zo spoedig mo gelijk hiervoor de nodige maatre gelen te treffen. Het verbondsbestuur verzoekt tevens de leden en in wijder ver band alle middenstanders betrok ken bij de textielhandel, de handel in huishoudelijke artikelen en de kruideniei's, het cadeau-geven van „branche-vreemde" artikelen of het verkopen hiervan beneden de gang. bare prijs onmiddellijk te staken. die het overkomt is de zaadval op de percelen met consumptie mos selen, dat komt voor op de Greve lingen, op de Ooster Schelde zo wel als op de Waddenzee. De con sumptiemosselen zijn dan tijdelijk of soms ook wel blijvend onge schikt voor de consumptie. Dit laatste is het geval als de con sumptiemosselen onder zaadval verstikken. VISSERIJBERICHTEN Hel oesterbroed Van overal wordt uitstekende groei gemeld van het oesterbroed alsmede van de jonge zaaioesters Met name is dit ook het geval op de nieuwe percelen op de Oude Tongse Bank. Ook zaadval heeft op die bank plaats, evenals op verschillende andere plaatsen. Minder mooi voor de kwekers Schouwen en Duivelandse sportspiegel S.D.K.B.-twaalftal was goede tegenstander voor de P.S.V.- combinatie. Verrassende uitslagen in de 2e klasse Die Gouwe II nu onderaan in 3e klas A. 31 augustus kampioens wedstrijden juniores. MARKTBERICHTEN Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. Zierikzee Veiling van 5 aug. 1957 Aardappelen (grote) f 18-19, id. (driel.) f 11, (kriel) f 5; Rabarber f 10; Uien f 12; Rode kool f 7; Kro ten f 8; Waspeen f 12; Princesse- bonen f 46; Tomaten f 52-59; Augurken f 41-77; Oomskinderpeer Hh. f87, id val f 61; Perzik Rode St. f 70-75, Hh. f 55-58, K. f 38, val f 35; Early Vict. St. f 45; Czar pruimen f 110; per 100 kg. Perziken f 31; Ananas meloenen f 123; Net meloenen f 60-101; Sla II f 11; Komkommers (wit) f 9-31, (groen) f 11-21; Bloemkool II f 20- 36; per 100 stuks. Bospeên f 10-14 per 100 bos. Voor het eerst in dit seizoen kon men op eigen bodem het vertegen woordigend SDKB-twaalftal aan het werk zien. Tegengevallen is de ontmoeting tegen de PSV-combi- natie zeer zeker nietHard, heel hard hebben onze mensen gewerkt om hun technische zowel als tak- tische tekortkomingen bij hun te genstanders met enthousiast spel zo veel als maar mogelijk was weg te werken. Gezien de uitslag mag men zeggen dat zij hierin voor een belangrijk deel zijn geslaagd. Toch was het spel van de PSV-ers aan trekkelijker om te volgen. Dit korf- balspel moet toch met een beetje goede wil en de nodige training ook door onze mensen kunnen worden gespeeld. Het bestuur van de SDKB doet inmiddels zijn best het con tact met twaalftallen van over wa ter te verstevigen. Voor het a.s. seizoen staan reeds een drietal thuiswedstrijden op het programma nl. tegen het W. Noord Brabants 12-tal, een 12-tal van de Dordtse Korfbalbond en een PSV-combina tie. Voor de speelsters(ers) is dit zeker nu al een stimulans om vol gend seizoen hun conditie te ver beteren en de schotvaardigheid op te voeren. In verband met de wedstrijd te gen PSV kon slechts een klein com petitieprogramma worden afge werkt. In de le klas leverde Unitas, dat er de laatste weken steeds beter in komt een kranige prestatie door DSS met 5-1 te kloppen. In de stand kwam echter door deze uit slag geen wijziging. In de 2e klas verraste DOSKO vriend en vijand door Zwaluwen met een 6-3 neder laag naar Scharendijke terug te sturen. Burgh II maakt door deze uitslag nu een uitstekende kans be slag te leggen op de titel. De stand in de 2e klas is nu: Burgh II 11 8 2 1 18 71-36 Brouwershaven 12 8 1 3 17 56-34 Zwaluwen 10 6 3 1 15 39- Stoimvogels 12 6 1 5 13 45-41 DOSKO 13 5 0 8 10 38-55 DES 12 4 0 8 8 40 NOAD 13 3 2 8 8 29-45 MEVO 11 2 1 8 5 18-. In de 3e klas A wist kampioen Burgh III zijn laatste wedstrijd in deze competitie tegen Brouwersha ven II in een 4-0 zege om te zetten. Renesse II won met 5-1 van Storm vogels II, terwijl Zeemeeuwen II iets teleurstelde door tegen Velo- citas II niet verder te komen dan een 1-1 gelijk spel. De stand is hier: Burgh III 12 10 1 1 21 57-15 Zeemeeuwen II 12 5 3 4 13 29-16 Renesse II 10 6 0 4 12 19-20 Br.haven II 10 5 1 4 11 20-, Velocitas II 9 3 2 4 8 10-13 Zwaluwen II 11 4 0 7 8 16-26 Stormvogels II 12 1 110 3 11-51 In de 3e klas B kan MEVO II door een 4-0 zege op DES II de laatste plaats weer overdoen aan Die Gouwe II. WIK klopte NOAD II in eigen huis met 3-0 waardoor het op gelijke hoogte kwam met DSS II. De stand is: DSS II WIK Unitas II NOAD II* DES II MEVO II 11 8 3 0 19 42-12 11 9 1 1 19 36-14 10 4 0 6 8 22-27 10 4 1 5 7 14-26 11 1 5 5 7 17-28 11 3 1 7 7 18-34 Die Gouwe II 10 1 3 6 5 16-24 2 w.p. i.m. wegens niet opkomen. De juniores-twaalftallen in alle drie de poules zijn thans uitge speeld. Op zaterdag 31 aug. a.s. zullen op het terrein van Die Gou we de kampioenswedstrijden voor junioren plaats vinden. Tot deel name aan deze wedstrijden zijn ge rechtigd: Burgh A, Brouwershaven, DSS A en Unitas. DSS A en Unitas zijn ieder met 12 punten in poule C geëindigd. De plaats, die zij in deze kampioenscompetitie behalen, al ook beslissend zijn voor de lste plaats in poule C. De eindstanden in da poules zijn: Poule A Burgh A 6 6 0 0 12 49- 8 Zeemeeuwen 6 3 0 3 9 13-18 Burgh B 6 2 1 3 5 13-25 Renesse 6 0 15 1 9-33 Brouwershaven 6 4 11 9 13- 7 NOAD 6 3 2 1 8 12- 7 WIK 6 3 1 2 7 15- 8 Die Gouwe 6 0 0 6 0 3-21 Poule C DSS A Unitas DES OWK DSS B 8 6 0 2 12 33-10 8 5 2 1 12 23- 8 8 5 1 2 11 40-11 8 2 15 5 17-24 SOOS 0 2-62 Voor heden (dinsdagavond staat een belangrijke competitie wedstrijd op het programma. In de 2e klas krijgt woensdagavond Burgh II bezoek van MEVO. Burgh II dat in de laatste wedstrijden buitengewoon produktief speelt, maakt een uitstekende kans op de volle winst. In de 3e klas B spelen DSS II en WIK tegen elkaar. Voor beide twaalftallen, die met even veel punten aan het hoofd van de ranglijst staan, is dit de laatste wedstrijd, zodat hier de beslissing moet vallen. Indertijd wist DSS II bij WIK een duidelijke zege te be halen, of het echter nu ook weer zo ver zal komen, valt nog te be zien. Morgen (woensdag)avond komt Unitas op het sportpark in het veld tegen de PSV-combinatie welke zaterdag jl. tegen het SDKB- 12-tal te Haamstede speelde. Voor het Zierikzeese publiek is dit een prachtige gelegenheid deze mensen eens aan het werk te zien. Bij Uni tas zal voor deze gelegenheid M. G. Wentel (Burgh) als gastspeler optreden. Van het voetbalfront begint lang zamerhand al weer enig nieuws te komen. Gister (maandag)avond werd de competitieindeling van de KNVB-clubs op ons eiland bekend gemaakt. Zierikzee zal dit seizoen zijn geluk in de zg. Zeeuwse klasse gaan beproeven. Ingedeeld met Zierikzee zijn verder: Axel, Bier vliet, Grenswachters, Hontenisse, METO, ODIO, RCS, RKFC, Ter- neuzen, Zeelandia en Zeeland Sport. Burgh en Renesse zijn ingedeeld met Cluzona, Halsteren, NSV, Kaai- se Boys, Nw. Borgvliet, Noordhoek, De Schutters, SC Gastel en Steen bergen. Zierikzee zal verder deel nemen aan de wedstrijden om de KNVB-bekers. In de le ronde komt Zierikzee op 18 augustus in een uitwedstrijd tegen Kaaise Boys in het veld. Morgen (woensdag)avond geven „Rust Roest" uit Zierikzee en de s.v. „Zeemeeuwen" Haam stede op het terrein van Zeemeeu wen een turndemonstratie. ARAM - DE HEER DER SLANGEN 43. „Heer, ge moet u vergissen", huichelt Metellus met goed- geveinsde verbazing, „ik ken zelfs niemand met de naam Samson". Maar dan springt Buffo driftig naar voren en dreigend zwaait hij met zijn narrenstaf onder de neus van Metellus. „Wat zeg je daar, jij smeerbuikige windbuil", briest hij verontwaardigd, „ik heb Samson zelf bij je naar binnen zien stappen!" - „Kijk eens hier", klinkt plotseling achter hen de stem van Agua. De hagedis is on gemerkt naar binnen geglipt en staat in de kclderingang, triom fantelijk een ceintuur omhooghoudend, „kennelijk een voorwerp dat alleen door het zwakke geslacht gedragen wordt; ik vond het in do keldereen kelder, die erg veel lijkt op een gevangenis, met zware grendels aan de deur". „En nu de waarheid!" snauwt Aram, de bevende Metellus bij de kraag grijpend. „Deze ceintuur behoort aan een jong meisje met lang, zwart haar, is het niet zo?" - „Jijjajawel Heer!" jammert de ander, doodsbenauwd. „Jij schurk hield haar hier op gesloten op last van Samson, die zich nu ergens met dat arme kind verborgen houdt. Waar zijn zij? Spreek, of je staat morgen op het Marktplein aan de schandpaal!" - „Genade, genade, edele Heer", kermt Metellus. „Zij zijn zojuist die trap opgevlucht. Als ge snel zijt, kunt ge hen nog achterhalen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3