STAD EN PROVINCIE Vergadering gemeenteraad Hedenavond zal in de Schut- terszaal een spoedeisende verga dering worden gehouden van de gemeenteraad. Als enig agenda punt staat vermeld de benoeming van een gemeente-secretaris. Voor het hoofdakte-examen (A) slaagde vorige week de heer H. W. Schimmel, onderwijzer aan de Chr. Nationale school alhier. HAAMSTEDE Na een 2-jarige opleiding aan een cursus in Tilburg, slaagde on ze dorpsgenoot, de heer C. W. Jonker Pz. aan de tuinbouwschool te Aalsmeer voor het diploma „Bloemsierkunst". Geslaagde Openlucht- bazar „Witte van Heemstede" De openluchtbazar, welke de Harmonie „Witte van Haemstede" zaterdagmiddag en -avond in Burgh organiseerde, is ondanks de grote concurrentie van andere evenementen, toch uitstekend ge slaagd, zodat het instrumenten fonds, na aftrek van de kosten, toch een behoorlijke versterking zal krijgen. Een woord van dank aan allen, die op enigerlei wijze hieraan hebben meegewerkt is hier zeker op zijn plaats. Verkeersexamen Enige tijd geleden werd zowel het theoretisch als practisch ver keersexamen gehouden, uitgaande van het Verbond voor Veilig Ver keer, waaraan werd deelgenomen door leerlingen der Bijzondere en Openbare school. Tijdens een ver gadering van b. en w. der gemeente Haamstede, werd in het bijzijn van de resp. hoofden der scholen, de heer P. J. v. d. Berg en S. de Haas, de postcommandant der Rijkspo litie, wachtmeester le kl. D. E. Mooij en wachtmeester le kl. Goudswaard, met een toepasselijk woord aan de volgende leerlingen het diploma voor Veilig Verkeer uitgereikt: Govert Geleijnse, Lenie v. d. Ma den, Jaap Blom, Jan Zijta, Han v. Beveren, Jan Evertse, Nellie Braai, Jannie de Koster, Rini Tangeman, Jan Kloet, Leo Kik, Ina Priester, Rinus Lang, Nellie Verton, Corrie Jonker, Toon Rijnberg, Jan Sten- ger, Johanna v. Dongen, Henk Jon ker, Eddy Hollestelle, Eike Gilij- amse, Jaap v. Sluijs, Jaap v. Nieu- wenhuize, Leo Dijkman, Krijn Sa- man, Angenita Jonker, Laantje Vaane, Leo Straaijer, Wim den Boer, Frans Slager, Piet Manni, Bart Goudzwaard, Joukje Leistra, Rinus Geluk, Piet Landman, Marien Verton, Han Jonker, Joost Jonker, Marie v. Dongen, Marinus v. d. Doel, Kees Jonker, Han v. d. Zande, Corrie v. d. Berge, Marinus Verton, Jan v. Vessum, Gonnie de Voogd, Chris v. Oord, Elly v. d. Graaf, Anneke Dalebout, Janny v. Dongen, Bram Leeuwe. Een speciale vermelding verdient Angenita Jonker, die zowel bij het theoretisch als practisch gedeelte van het examen geen enkele fout maakte. Bij dit examen werden 10 leer lingen afgewezen. „Floralia" zette de bloemetjes binnen Hoewel de opzet van de jaarlijk- se Floraliatentoonstelling, die dit jaar vrijdag jl. in de Beatrixschool werd gehouden, minder groot was kan deze toch als goed geslaagd be schouwd worden. De hoofdschotel van deze ten toonstelling was ook nu weer de inzending van door de leerlingen der lagere scholen in Burgh en Haamstede gekweekte potplanten, waarvan over het geheel genomen, de kwaliteit naar onze mening be ter was dan vorig jaar, terwijl ook meer planten waren ingezonden. Het aantal particuliere inzendingen was ook zeer bevredigend, waar onder enkele collectieve inzendin gen. Daarnaast waren ook nog een aantal tekeningen van bloemen van leerlingen van de scholen geëxpo seerd. De jury, bestaande uit mevr. Röell-Cramer, mevr. Klompe-van Oosten en de heer J. Kristelijn, die geen gemakkelijke taak had, kende de volgende prijzen toe. Fuchsia 1. Han van Beveren, 2. Frans Sla ger, 3. Henk Jonker. Colleus: 1. Toon Rijnberg, 2. Han Jonker, 3. Frans Slager, 4. Ellie v. d. Graaf. Vlijtig Liesje: 1. Janneke v. d. Sluis 2. Martien Kloet, 3. Krijn v. d. Hoek, 4. Conny van Zuijen. Trades- cantia: 1. Angenita Jonker, 2. Kees Jonker, 3. Leo Dijkman, 4. Anneke Dalebout. Begonia (groep A): 1. Ineke Manni, 2. Rini Dijkman, 3. Tineke Tuinman, 4. Leni Kik; (groep B): 1. Leo Dijkman, 2. Kees Jonker, 3. Anneke Dalebout. Van de tekeningen van de le groep: 1. Ina Kloet, 2. Jenny Mooij, 3. Kees van Oord; 2e groep: 1. Janny de Koster, 2. Eddy Hollestelle, 3. Henk Jonker. Bij de particuliere inzendingen werd in de groep Potplanten een le prijs toegekend aan C. Tuinman met Echeveria metallica, 2e prijs aan mevr. Boogerd-van Dijke met Begonia en 3e prijs aan mevr. de Vrieze-Landegent met Oleander. In de groep Veldboeketten werd een le prijs toegekend aan mevr. van Oosterom-van Dijke. In de groep Grote Boeketten een le prijs aan mej. J. v. d. Berge. In de groep Kleine Boeketten en Stukjes werd een le prijs toegekend aan mevr. Stenger-Jansen, 2e prijs aan mej. J. v. d. Berge, 3e prijs mej. Korte- weg. Van de collectieve inzendin gen verkreeg Rusthuis „Duinoord" een le prijs, terwijl Jhr. R. Röell, mej. J. v. d. Berge en P. J. Jonker een eervolle vermelding verkregen. RENESSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli 1957. Geboren: Katalina Willemina, d. van A. J. v. d. Zande en L. Verton. Gehuwd: J. M. Splinter, 23 j. en Ria de Zwarte, 23 jaar. Ingekomen: W. Lemsom en gezin van Rotterdam. Vertrokken: N. Poortvliet naar Brouwershaven; L. A. Dalebout en gezin naar Haamstede; F. van Don gen naar Haamstede. BROUWERSHAVEN Concert „Nieuw Leven" Zaterdagavond gaf het muziek gezelschap „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk een geslaagd concert te Brouwershaven, waarvoor goede publieke belangstelling bestond. Gezien dit korps pas een jaar bezig is met het musiceren, daar een ne gental leden bij de ramp zijn om gekomen, mag van een goede pres tatie worden gesproken. O.l.v. de heer M. Swenne werd een aantrek kelijk programma verzorgd. Vooral het optreden van de uit zeven le den bestaande Boerenkapel na de pauze heeft het niet aan belang stelling ontbroken. Nieuw orgel in Ned. Herv. Kerk Door de Ned. Herv. kerk te Brou wershaven is het heuglijke nieuws ontvangen dat, wanneer de restau ratie van het kerkgebouw is be ëindigd, een geheel nieuw orgel zal worden geplaatst in de huidige aanwezige orgelkast, die van his torische waarde is en dateert uit 1557. Dit besluit van het Nationaal Rampenfonds is genomen op advies van de orgelcommissie der Ned. Herv. Kerk. Het orgel, dat thans in de kast aanwezig is, heeft door het vele zoute water gedurende 10 11 maanden zodanig door het optrek kende vocht geleden, dat revisie hiervan niet voor verwezenlijking in aanmerking komt. Het nieuwe orgel zal geheel zijn aangepast aan de zeer grote ruimte, waarin het dienst moet doen m.b.t. de klank enz. Wanneer de restauratie een maal is beëindigd, zal dit fraaie or gel een waardige aanwinst zijn in het monumentale gebouw. ZONNEMAIRE Papieractie Rode Kruis Medegedeeld wordt dat de pa- pieraktie voor het Rode Kruis in de maand augustus is gestaakt, in verband met de oogstwerkzaam- heden en de vakanties. Gevraagd wordt het papier regenvrij te wil len bewaren. Het zal de eerste za terdag in september weer worden opgehaald. Bij tekort aan berg ruimte mag het papier ook bij een der bestuursleden worden afge geven. NIEUWERKERK Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli 1957. Geboren: 20. Egbertje Bertha, d. van D. J. F. Pijning en R. Grit. Overleden: 24. Leendert Johan- nis Heijboer, 82 j., echt. van K. Vaane; 26. Marinus Overbeeke, 84 j., echt. van J. Bom. Gehuwd: 4. P. W. Kristalijn, j.m. 30 j. (van Brouwershaven) en L. Smalheer, j.d. 21 j. Ingekomen: G. Kruidenier en g zin van Numansdorp. Vertrokken: J. Flikweert naar St. Philipsland; J. J. Dalebout naar Westkapelle; L. Smalheer naar Brouwershaven; A. R. Heijboer naar Den Helder. BRUINISSE Sleepkast voer omhoog De sleepkast „Evemarie", schip per Pot uit Antwerpen, getrokken door de sleepboot „Everine" van dezelfde eigenaar, voer donderdag in de Vlije van Oude Tonge om hoog. Door het motorschip Gideon uit Breskens, schipper Klaase, werd toen reeds het huisraad overgenomen, omdat men bemerk te dat het schip lek was. Vrijdag kwam men weer vlot en men be sloot naar de vluchthaven te Zij- pe te varen. Een voorbijkomende z.g. „hardloper" verijdelde dat plan, want door de golfslag en de zuiging die dit voorbijkomende schip veroorzaakte werd het schip zodanig ontramponneerd, dat men steeds harder begon te zinken. Met moeite heeft men het met grint geladen schip toen op de schorren van het Slaak Oostelijk van St. Philipsland omhoog gezet. Het schip is gebroken; door het overslagbedrijf van de firma Meister uit Zwijndrecht wordt de lading in een ander schip overge slagen. Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli 1957. Geboren: 28. Kornelis Christiaan, z. van J. C. Klink en M. M. Knop; 31. Willemyna Jacomina, d. van C. Deurloo en M. IJzelenberg. Overleden: 6. (te Zierikzee) Wou ter Verspoor, 91 j., wedn. van Rika Kleppe. Gehuwd: 25. Huibert den Dikken, 24 j. j.m. en Cornelia Hendrika La beur, 20 j. j.d.; 26. Hendrik Oosting, 32 j. j.m. en Elizabeth van den Ber- J, 28 j. j.d. Ingekomen: Hendrika G. Bagger man uit Renkum; Tannetje Bolle uit Oosterland; Lena P. Okkerse en gezin uit Laekenbach (Oostenrijk); Jacobus C. Feijtel uit S. Philips land. Vertrokken: Tona S. van Keulen naar Soest; Cornelis van Waarden- burg en gezin naar Loosdrecht; Cornelia H. Labeur naar Rotter dam; Elizabeth van den Berge naar Bergen op Zoom. UW ZOONTJE VERMAAKT ZICH KOSTELIJK Uw buren zullen hel echter minder leuk vinden, want hij heeft de krant te pakken die U hen beloofd hebl. Neem daarom een abonnement op de ZIERIKZEESCHE NIEUWS BODE VOOR U ALLÉÉN Muzikale hulde voor prinses Irene SOESTDIJK, 5-8. - De leden van het koninklijke gezin, bruin ver brand door hun verblijf in zuid- Frankrijk, hebben hedenmorgen vanaf het bordes van het paleis Soestdijk het optreden gadegesla gen van het uit 24 man bestaande tamboerkorps van het garderegi ment fuseliers „Prinses Irene" dat ter gelegenheid van de 18e verjaar dag van H.K.H. prinses Irene on der leiding van de tamboermaitre korporaal le klasse J. van Wakeren een muzikale demonstratie gaf. Ve le honderden inwoners en vakan tiegangers woonden deze uitvoe ring buiten de hekken bij. Bij deze muzikale demonstratie was tevens aanwezig de régimentscommandant luitenant-kolonel B. F. M. Wijten- burg met zijn adjudant. Hienra werd een deputatie aan het koninklijke gezin voorgesteld. Deze deputatie bood de prinses een fraaie weekend-tas aan uitgevoerd in Boreaux-kleurig linnen en ge biesd met leder. Het lot van Poolse maar schalk Smigly-Rydz Londen, 3-8. Het Poolse literaire weekblad „Nowa Kultura" heeft onthullingen gedaan over het lot van maarschalk Edward Smigly- Rydz, de man die in september 1939 het bevel voerde over de Poolse strijdkrachten, die tever geefs trachtten de invallende Duitse legers tot staan te brengen. Tot dusver was slechts bekend, dat de maarschalk eind september 1939 naar Roemenië was uitge weken, waar hij werd geïnter neerd. Later wist hij evenwel te ontsnappen. Over zijn verdere lot tastte men in het duister. Het Poolse blad weet te melden, dat de maarschalk na zijn ont snapping uit Roemenië er in slaag de naar Polen terug te keren en deelnam aan het ondergrondse verzet. Hij kreeg opdracht een be paalde missie te vervullen, maar hij stierf kort daarna een natuur lijke dood. Zijn stoffelijk over schot werd onder een valse naam op een begraafplaats in Warschau ter aarde besteld, aldus „Nowa Kultura". I Boelganin's positie zwak In diplomatieke kringen te Londen is er op gewezen, dat de Sowjet-premier, maar schalk Boelganin, niet heeft deelgenomen aan de Rus- sisch-Zuidslavische bespre kingen in Roemenië en geen deel uitmaakt van de Russi sche afvaardiging, die a.s. woensdag naar oost-Duits- land zal gaan. In genoemde kringen herinnerde men aan berichten, die in juli het westen hebben bereikt en volgens welke maarschalk Boelganin als minister-pre- sident misschien vervangen zal worden door maarschalk Zjoekof, thans minister van A Defensie. Expositie rampen -en Rode Kruiszegels Mr. J. J. Klaassesz, plaatsver vangend directeur generaal der P.T.T., zal op 19 augustus in het Postmuseum te 's-Gravenhage een tentoonstelling openen van ram pen- en rode kruiszegels. De ten toonstelling wordt gehouden in verband met de herdenking van het 90-jarig bestaan van het Ne derlandse Rode Kruis. De openingsplechtigheid zal worden ingeleid door de voorzit ter van het Nederlandse Rode Kruis, Ir. F. C. C. baron van Tuyll van Zuylen. Voorts zal mevrouw M. J. baronesse van Heerdt-Kolff iets vertellen over de door haar verzamelde postzegels. HOORN. De bergingsdienst van de Rijkswaterstaat heeft in het IJsselmeer onder Urk een roer op gehaald, dat afkomstig bleek te zijn van een koopvaarder uit de zeven tiende eeuw. Het historische stuk zal worden ondergebracht in het museum te Schokland. S.D.K.B.-twaalftal wist zich te handhaven tegen P.S.V. (4-5) Gasten bleken technisch superieur Het SDKB-twaalftal heeft zater dagavond te Haamstede de PSV- combinatie kranig tegenstand ge boden. In technisch opzicht waren de gasten verre superieur en de kleine overwinning welke zij wis ten te behalen kwam hen volkomen toe. Voor de aanvang sprak de voor zitter van de SDKB de heer J. Th. Brouwer, een kort welkomstwoord tot de gasten. Met een speciaal woord richtte hij zich tot de burge meester van Haamstede Jhr. R. J. H. Q. RoëlI, die zich bereid had verklaard in deze ontmoeting de afworp te verrichten. De burge meester stelde 't zeer op prijs dat de PSV-mensen bereid werden ge vonden 'n ontmoeting tegen 't ver tegenwoordigend SDKB-twaalftal te spelen. Hij wenste beide twaalf tallen eeg prettige en sportieve wedstrijd en sprak de hoop uit dat de gasten verder nog van een pret tige vakantie in de Westhoek kon den genieten. De aanvoerder van PSV E. Uringa, overhandigde hier na aan aanvoerder Wentel een fraaie geborduurde (door de dames van PSV) kampeerpet in de rood witte PSV-kleuren. Al spoedig na de aanvang bleek dat de gasten in techniek de SDKB-ers ver de baas waren. Toch was het vooral de ver dediging van de SDKB die hun te genstanders weinig kans tot vrij spel gaven. In de aanval was voor al Simmers zeer actief. Hij slaagde er zelfs in enige malen gevaarlijk door te breken maar zijn schoten misten de nodige zuiverheid. Na 10 minuten spelen kon PSV de leiding nemen toen Schalk zich met een schijnbeweging van Geluk wist te ontdoen en van dichtbij scoorde (0-1). PSV bleef iets gevaarlijker, maar toch kwam van de andere zijde de gelijkmaker toen Simmers na een snelle aanval de korf wist te doorboren (1-1). Na de vakver wisseling bleek bij PSV het meeste Doodvonnissen in China Een rechtbank te Tsamkong la het zuiden van China heeft negen tien personen ter dood veroor deeld, die een opstand tegen de communistische autoriteiten heb ben geleld, aldus heeft radio Pe king gemeld. De veroordeelden wei-den schul dig bevonden aan het doden van zeven mensen, on der wie rege ringsambtenaren en aan diefstal van eigendommen van de rege ring. Nog twee deelnemers aan de op stand werden ter dood veroor deeld, maar hun straf is voor de tijd van twee jaar opgeschort. Een verdachte kreeg levenslang gevan genisstraf en acht verdachten ge vangenisstraffen van vijf tot vijf tien jaar. De tentoonstelling „Het Atoom" op Schiphol heeft de 250.000e be zoeker ontvangen: een verloofd paartje, dat bij de ingang werd op gewacht door de secretaris mr. A. A. Land, die het stel naar „de keu ken van de toekomst" bracht en het daar een ijskast aanbood. Het waren de 19-jarige Alice Geerlings uit Arnhem en de 24-jarige Jan van de Have uit Haarlem, een P.T.T.- ambtenaar. gevaar te komen van de jeugdige A. v. Heusden terwijl aan de an dere kant Geluk met verre schoten de korf onder vuur nam. Bij een van deze mislukte schoten kwam de bal in bezit van mej. J. Dalebout die fraai inschoot (2-1). Succes kwam aan de andere zijde toen v. Heusden zich wist vrij te spelen en in schoot (2-2). Al spoedig na de vakverwisseling bleek dat aan de SDKB-zijde nu de minst sterke aanval opereerde. Voor de rust kon PSV nog de leiding nemen door F. v. d. Broek, die hierbij echter wel een over treding beging door twee stapjes achteruit te doen om zich van zijn tegenstander te ontdoen. Al spoe dig na de hervatting werd 't door een fraai schot van mej. Ouder- land 2-4. Inmiddels had mej. J. Dalebout, die voor de rust in bot sing was gekomen met een PSV- er, zich laten vervangen door mej. N. v. Dienst. In de beginopstelling beten de S.D.K.B.-ers weer fel van zich af. De verdediging spande zich tot het uiterste in om dePSV- ers zo weinig mogelijk kansen tot scoren te geven. De aanval wist zichzelf enige kansen te scheppen en dit leide spoedig tot resultaten, toen Wentel de bal doorspeelde naar de vrijstaande mej. v. Don gen, die de achterstand terug bracht tot 3-4. Hard werd hierna gewerkt voor de gelijkmaker en het was Simmers die het genoegen mocht smaken van schuin achter de korf de partijen op gelijke voet te brengen. In de slotfase ontwik kelde zich een spannende strijd om de overwinning. Geluk had in deze periode weer geen geluk met z'n schoten. Zes minuten voor tijd viel de beslissing toen F. v. d. Broek met een fraai schot de roos trof. 4-5, Hedenavond speelt PSV op het terrein van Renesse een wedstrijd samengesteld uit bad gasten. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindt iedere dag plaats in onze drukkerij, waar wij wedijveren het drukwerk zo snel mogelijk le kunnen afleveren ZIERIKZEE TELEFOON 32 De mosselexport In de maand juli werden door de kwekers te Bruinisse aan de handelaren te Yerseke afgeleverd 2175 tonnen mosselen. Voor ge heel Zeeland was dit getal 41055 tonnen uit Zeeland en 2688 ton nen mosselen uit de Waddenzee. Vorig jaar toen men een week la ter begon waren er in juli ge ëxporteerd 30353 tonnen mosselen uit Zeeland en 8951 tonnen mos selen uit de Waddenzee. KERKNIEUWS Geen gezamenlijke kerkdiensten meer te Lelystad LELYSTAD, 8-8. - Met ingang van zondag werden geen gemeen schappelijke kerkdiensten meer in Lelystad gehouden. Voor de Gere formeerde gezindte worden voort aan afzonderlijke kerkdiensten ge houden. Op één zondag in de maand zullen deze diensten voor rekening van de classis Harderwijk der Ge reformeerde Kerken komen. SPORT KORFBAL S.D.K.B. le klas: Unitas-DSS 5-1. 2e klas: DOSKO-Zwaluwen 6-3. 3e klas A: Renesse II-Stormvo- gels II 5-1; Burgh III-Brouwersha- ven II 4-0; Zeemeeuwen Il-Veloci- tas II 1-1. 3e klas B: NO AD II-WIK 0-3; MEVO II-DESII 4-0. Zeemeeuwen I-P.S.V.-combinatie (Eindhoven) A.s. dinsdag, 6 aug., krijgen die genen die jl. zaterdag de wedstrijd SDKB-ploeg-PSV niet konden bij wonen, gelegenheid alsnog kennis te maken met korfbalspel zoals wij dit hier op ons eiland maar heel weinig zien. Deze Philips-mensen zullen nl. de strijd aanbinden met de SDKB-kampioenen der le klasse Zeemeeuwen I. Ongetwijfeld wacht de thuisclub een zeer zware opgave gezien hun spel van jl. zaterdag, doch Zeemeeuwen moet dergelijke wedstrijden beschouwen als oefen wedstrijden waaruit voor hen heel veel te leren valt. Bij gunstig sport- weer mag dan ook op flinke be langstelling worden gerekend. De wedstrijd vangt aan om zeven uur en wordt gespeeld op het Zeemeeu wen-terrein aan de Weststraat. BEKENDMAKING De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat op maandag, 5 augustus 1957, aanvangende te 19 uur, ten stadhuize van Zierikzee een spoedeisende openbare verga dering van de raad dier gemeente zal worden gehouden. Zierikzee, 3 augustus 1957. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. De burgemeester der gemeente Zierikzee maakt bekend, dat op donderdag 8 augustus 1957, aan vangende te 17 uur, in de Schut- terszaal ten stadhuize van Zierik zee een buitengewone vergadering van de raad dier gemeente zal wor den gehouden. Zierikzee, 2 augustus 1957. De burgemeester voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER. MARKTBERICHTEN Eierprüzen V.E.C.E. In de periode van 27 juli tot 3 aug. werd door de Coöp. In- en Ver koop Centrale voor Eieren V.E.C.E. uitbetaald aan pluimveehouders f 2,40 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 5 aug. Aanvoer 1748 stuks vee, t.w. 1019 vette koeien en ossen en 729 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 300-f 320, f 265-f 295, f 250- f 260; varkens f 183, f 180, f 178, levend gewicht. Vette koeien en ossen: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Varkens: aanvoer kleiner, handel zeer kalm, prijzen lager, primas boven note ring, prijzen zware varkens f 165- f 170, afloop slecht. VOETBAL Voetbalwedstrijd veteranen Zondagmiddag hebben een twee tal veteranenelftallen een voetbal wedstrijd gespeeld op het sportter rein te Brouwershaven, waarvoor veel publiek aanwezig was. Na het officiële gedeelte, waarbij aan de aanvoerders (naamgenoten) de he ren P. de Moor bloemen werden overhandigd, ging de strijd al di rect met een zwaar offensief door de zwart-witten. Van der Velde, die een echte goalgetter bleek te zijn beproefde enige malen doelman de Moor. Hoewel enige schoten van de Vin en Platteschorre werden ge stopt zou het eerste doelpunt niet lang uitblijven. Na een kwartier spelen nam de Vin een corner, wel ke de Masier keurig inschoot (0-1). Een minuut later volgde de gelijk maker, toen rechtsbuiten v. IJs- seldijke een voorzet gaf die v. d. Velde handig benutte (1-1). 10 mi nuten later is het weer van der Velde, die uit een voorzet van de Moor weet te scoren (2-1). Ondanks de vele aanvallen worden er bij de „bonten" veel weggewerkt door Priem en Gast. Ondanks een paar. corners wordt voor de rust niet meer gescoord. Als doelman de Moor ver uit doel is gaat Gast on der de lat en vangt het leer op het geen een penalty kost. Deze wordt echter zacht genomen, zodat er geen doelpunt uit voorkomt. Na de rust gaan de zwart-witten weer ten aan val en in de derde minuut scoort de Moor uit een voorzet van v. d. Velde (3-1). Bij de bonten wordt op de rechtervleugel door het koppel de Vin-v. Nieuwenhuize heftig ge sprint en het gelukt eerstgenoemde enkele malen gevaarlijk door te breken. In de 10e minuut scoort v. d. Velde opnieuw (4-1) maar de te genpartij neemt wraak door Lode- wijk die doelman Everwijn het na kijken geeft (4-2). Een weggestompt schot van de Masier rolt in eigen doel (5-2) en v. d. Velde maakte even later het halve dozijn vol. Toch geven de bonten niet op en als Everwijn bij een scrimage voor het doel de bal loslaat is Bokelaar er bij om de achterstand te verklei nen (6-3). Als Masier te laat rea geert gelukt het v. d. Velde hem te passeren en het 7e doelpunt voor zijn rekening te nemen. Het is ten slotte de Vin die doelman Everwijn weet te verrassen en de eindstand op 7-4 brengt. Ondanks technische tekortkomingen enz. heeft het pu bliek toch echt kunnen genieten van het spel der oudere garde, waarbij de lachspieren nogal eens in beweging kwamen. P.V. „Reisduif Noordgouwe e.o." Uitslag concours Vilvoorde op 20 juli 1957. In concours 202 duiven. A. J. Flikweert, Zonnemaire 1, 2, 23; G. Flikweert, Zonnemaire 3, 6, 10, 25, 26, 28; H. de Vries, Brou wershaven 4, 11, 15, 31, 41; J. J. van Almenkerk, Noordgouwe 5, 13, 19, 24, 48; Joh. Pannekoek, Schudde- beurs 7, 37, 44; L. J. Fonteine, Drei- schor 8, 14; C. Wesdorp, Brouwers haven 9, 17, 18, 23, 45; L. J. v. d. Wielen, Brouwershaven 12, 22, 27, 32, 36; B. v. Dongen, Scharendijke 16; W. de Wilde, Duivendijke 20, 30, 42, 43; K. Geelhoed, Zonnemaire 21, 29; L. Platteschorre, Brouwersha ven 34, 35, 40, 47, 50; J. M. Kloet, Brouwershaven 38, 49; J. Flikweert, Dreischor 39; J. Duinhouwer, Brou wershaven 46. Snelheid eerst aankomende duif 1003.50 m. per minuut. Snelheid laatst aankomende prijsduif 615.32 m. p. minuut.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3