PW inn D.K.W. fa W. Gilijamse Tandarts Poldermans DANSEN horlogeband R. v. d. Bijl MEDEWERKERS Ingezonden mededeling TONEEL EN FILM Volgende week vleugje oosterse sfeer in de Concertzaal In hotel Bom te Haamstede film over walvisvaart De reeds enige tijd geleden in hotel Bom te Haamstede vertoonde film „Mijn zoon is onschuldig" („Trial") met in de hoofdrol Glenn Ford, komt met het weekeinde in de Concertzaal te Zierikzee. De film behandelt het thema van een jongen, die geheel ten onrechte van moord wordt beschuldigd. „Stranger in Paradise" („Kismet") met o.m. Howard Keel en Ann Blyth speelt in het oude Bagdad, waar de dichter Hajj en zijn dochter Marsinah onder kommervolle om standigheden leven. Een ingewik kelde historie volgt, waarin wordt verbeeld, hoe de dichter ten on rechte bovennaturulijke krachten worden toegedacht. De schone Mar sinah echter wordt (alweer ten on rechte) voor een haremvrouw ge houden en er moet heel wat ge beuren voor zij verenigd wordt met de kalief, die verliefd op haar is geworden. Een heleboel Oosterse schoonheid uit het Hollywoodse to- verdoosje. De fidm „Moby Dick" met Gre gory Peck (hotel Bom, Haamstede), is van een geheel ander genre. Twee vrienden komen terecht op een walvisvaarder, waarvan de ka pitein (Achab) al jaren op zoek is naar een witte walvis (Moby Dick), die hem bij een vorige ontmoeting PREDIKBEURTEN Zondag 4 augustus Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur ds. J. P. v. Roon uit Ermelo; Ver.- gebouw: 10 uur eerw. heer M. A. Slaager uit Engelbert (Gr.). Kerk- werve: 10 uur ds. v. d. Grift. Se- rooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur dr. J. D. Pienter uit Lemmer, 7 uur idem (jeugddienst). Haamstede: 10 uur ds. v. Wijck uit Zonnemaire, 7 uur kand. Verseput uit Zonnemaire. Renesse: 9 uur ds. Duyvendak uit Dreischor (jeugd dienst), 11 uur ds. Groot uit Brou wershaven. Noordwelle: 7 u. eerw. heer M. A. Slaager uit Engelbert (Gr.). Eikerzee: 10 uur ds v. d. Ban (H.A.), 7 uur idem (dankz. H.A.). Brouwershaven 9.30 uur ds. Groot. Zonnemaire: 7 uur ds. v. Wijck. Noordgomve: 10 uur kand. Verse put uit Zonnemaire. Dreischor: 10.30 uur ds. Duyvendak. Ouwer- kerk: 10 uur ds. Elseman uit Ber gen op Zoom. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. P. Holst uit Rotterdam. Sirjansland: 10 en 6.30 uur dhr. Sijthoff. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. S. Gre- ving uit Wildervank. Haamstede: 9, 10.30 en 5 uur ds. W. v. d. Zwaan uit Amersfoort. Renesse: 7.30 uur ds. S. Greving uit Wlider- vank. Scharcndijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 u. leesdienst, 2.30 uur dr. Becker uit Nieuwerkerk. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. M. C. Kersten uit Wis- senkerke. Nieuwerkerk: 10 en 6 u. dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. J. F. Mantz uit Rozenburg. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wiele- maker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur kand. van Ulden uit den Haag. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) Haamstede: 5.30 uur ds. J. v. Dijk uit Nijkerk (in de Chr. Geref. kerk) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. J. v. Dijk uit Nijkerk. Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur ds. Noordegraaf uit 's Gravendeel, 6 uur ds. L .S. den Boer uit den Haag-west. Kerk- werve: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. Noordegraaf. Haamstede: 10 en 3 uur ds. v. d. Klis. Nieuwerkerk: 10 uur ds. L. S. den Boer, 3 uur ds. C. Noordegraaf. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur lees dienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 u. leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten In Nederland Zierikzee: 10, 2.30 en 6.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 9.30, 2 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur dhr. Gebraad. R.K. Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur H. Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur H. Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. deerlijk verminkte. Ook op deze reis vervolgt hij het dier, als hij hoort hoe de walvis bij Madagas car is gesignaleerd. Er volgt een zeer sensationele ontmoeting met het dier, waarbij Achab en vele anderen omkomen. Een ontsnapt echter, om de wereld kond te doen van de aanval, die het gevreesde ondier ondernam. Een spannende film, hier en daar wat onwaar schijnlijk, maar het aanzien waard. ZIERIKZEE Voor het hoofdakte-examen slaag den de heren M. Dieleman en O. Smilde, verbonden aan de Chr. Nat. school alhier. DREISCHOR Bij het te Breda gehouden hoordakte-examen slaagde o.m. voor het eerste gedeelte, de heer J. A. C. Smallegange te Zuidzanade ZONDAGSDIENST doktoren Zierikzee Zondag 4 aug.: dokter Vogelaar. Zondag 11 aug.: dokter v. Hoorn. BROUWERSHAVEN Na 40 dienstjaren nam brandweercommandant J. H. Leendertse afscheid Koninklijke onderscheiding viel hem ten deel Op wel zeer originele wijze, nl. door het loeien van de sirene, wer den donderdagavond de manschap pen van de vrijwillige brandweer te Brouwershaven bijeengeroepen, om afscheid te nemen van hun commandant, de heer J. Leendertse welk afscheid plaats vond in de raadszaal van het stadhuis. Hier waren onder meer aanwe zig de heer Leendertse en zijn echt genote, burgemeester van Leeuwen, de beide wethouders, de inspecteur van het brandweerwezen te Breda, de heer Schenkel, de plaatsver vangende commandant der B.B. te Zierikzee, de heer M. Haverhoek, de brandweercommandant uit Zie rikzee, de heer C. Berrevoets, de commandant der Rijkspolitie te Brouwershaven, de heer Slieker, de heer I. W. Padmos als vertegen- waordiger der gemeente Duiven- dijke en alle manschappen van het plaatselijke brandweercorps. De rij der sprekers werd ge opend door burgemeester v. Leeu wen, die de kwaliteiten van de heer Leendertse, zoals die tot uiting kwamen in de 40 jaren, gedurende welke hij 2ijn functie vervuld heeft, prees. „De achting voor uw werk, die bij het publiek wel eens zoek is, heeft U niet ervan terug gehou den om op de U eigen kalme en vastberaden wijze het plaatselijke korps op een hoog peil te brengen", aldus spr. Vooral na de ramp heeft het korps uitstekend gewerkt, waarbij de goede geest en de on derlinge verstandhouding bewon dering afdwongen. Spr. herinnerde er aan hoe de heer Leendertse het blussen gekend heeft met een em- mer'tot en met de moderne midde len van nu en wees er op hoe zijn rustig optreden als commandant overging op de manschappen, waardoor steeds snel en effectief kon worden gewerkt. „Juist deze goede eigenschappen en het beleid tijdens de ramp hebben het moge lijk gemaakt, zo zeide de burge meester, dat ik U thans kan mede delen dat het H M. de Koningin heeft behaagd U de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oran je Nassau in zilver op te spelden". Verder deelde spr. mede dat na mens de gemeente als blijk van waardering een verrekijker zal worden aangeboden, en dat in gaande 1 augustus tot comman- dat is benoemd de heer Ph. v. d. Velde en tot onder-commandant de heer A. van den Doel. Waarom bjj de brandweer? De volgende spreker, de heer Schenkel, begon met zich af te vra gen wat iemand nog kan bezielen om vrijwillig bij de brandweer te gaan en of men dit doet als hobby, avontuur of voor het verlenen van hulp aan de naaste. De vele karak ters kennende meende spr. te mo gen constateren dat het hier het laatste genoemde geval betreft, om dat men hart voor de zaak heeft. Het feit dat de heer Leendertse 40 jaren de brandweer heeft gediend bewijst wel dat hij uit het goede „brandweerhout" is gesneden. De hem verleende onderscheiding toont ook aan dat men in de hogere re gionen wel degelijk waardering voor de vrijwillige brandweer heeft Spr. betrok in zijn toespraak ook mevr. Leendertse, die vele avonden alleen heeft moeten doorbrengen als haar echtgenoot er op uit moest. Hiervoor alleen reeds zou z.i. de helft van de medaille op haar borst dienen te worden gespeld. Met de beste wensen voor de jubilaris en het korps onder de nieuwe leiding besloot spreker. Namens de leden van het korps dankte de ondercommandant, de heer v. d. Velde voor de goede lei ding en de prettige verstandhou ding. Namens de eilandelijke comman dantenkring en als collega zeide de heer Berrevoets dat het altijd ver drietig aandoet wanneer iemand uit de oudere garde de rijen gaat verlaten. Spr. was er van over tuigd dat op de kringvergaderingen de wijze en de goede woorden van de heer Leendertse node gemist zullen worden. In het „brandpunt" In zijn dankwoord dankte de heer Leendertse allereerst voor de ont vangen koninklijke onderscheiding, welke voor hem een grote verras sing was. „Ik sta nu zelf wel in het „brandpunt", aldus spr. Voorts BURGH/HAAMSTEDE „Zeemeeuwen" en V.V.V. organiseerden fraaie wandeltocht Route leidde langs fraai natuurschoon (Van een deelneemster) De eerste wandeltocht van dit jaar, 31 juli jl. georganiseerd door de sportvereniging „De Zeemeeu wen" met medewerking van V.V.V. Burgh-Haamstede is een groot suc ces geworden. Aan de tocht namen 213 personen deel, zowel badgasten als vele eilandbewoners. Iedereen was en thousiast over de prachtige route, die voor deze tocht uitgestippeld was. Het zwaarste gedeelte over de zanderige hillen viel erg mee, te meer omdat dit gedeelte door „het Zeepe" in het eerste gedeelte van de route gelopen moest worden. De omgeving is hier schitterend bij avond. Boven de duinen uit ziet men de torenspits van de kerk van Burgh en aan de andere kant de vuurtoren. Als een oase ligt in het dal een bos met diepgroene gras mat. Als richtpunt werd de uitkijk toren aangehouden. Daar aangeko men ging het even de helling af om dan het tegelpad te nemen, dat zich door de bossen slingert van de Do- maniale duinen. Plotseling ziet men dan de zee blinken. Verder gaat het tussen de met dennen begroeide heuvels en langs enkele diepe da len. Langs de bosrand onderaan de voet van de duinen bereikt men de Hogeweg bij Westenschouwen. De route krijgt dan een heel aardig accent door het omweggetje achter de villa „Lisiduna". Door de A. v. dankte hij burgemeester v. Leeu wen en alle andere autoriteiten die tot het verlenen van de onderschei ding hebben meegewerkt. In het kort schetste hij zijn loopbaan, die hij in 1918 begon als slangenlegger. Later werd hij hoornblazer, om ten slotte op te klimmen tot comman dant. In het bijzonder waardeerde hij de grote medewerking van de heer Kortus, die er veel heeft toe bijgedragen dat het korps het hui dige peil heeft bereikt. Ontroerd nam ten slotte de scheidende com mandant afscheid van zijn man schappen, waarop hij altijd rots vast heeft kunnen vertrouwen en goed mee heeft kunnen samenwer ken. Aan het slot van deze heugelijke dag bracht het muziekgezelschap „Apollo", na dit officiële gedeelte, bij de famlie Leendertse het Wil helmus en enige marsen ten gehore. d. Weijdeweg bereikt men weer de duinrand en dan is het slechts een korte route om door het duinwegje de kom van de gemeente Burgh te bereiken. Daar wordt links afge slagen het „Boeijesbos" in waar een verrassing volgt. De heer C. Boot heeft daar gauw voor iedere wandelaar een heerlijk appeltje voor de dorst gereed gezet. Dat kwam van pas. Namens alle deel nemers hartelijk dank. Het laatste stukje duinrand volgt langs het padvindstersgebouw „De Trek", de Tempelput en de slot- laan door. Bij het hek van het slot Haamstede volgde de uitreiking van de herinneringskruisen. Het tempo was over het alge meen flink als men rekent, dat ge middeld IV2. uur over deze tocht gelopen werd. Misschien is het een idee om een volgende keer een tijd stip vast te stellen vóór welke men niet binnen mag komen, want nog altijd menen vooral de jeugdige lopers af en toe een eindje te moe ten inhalen, hetgeen gepaard gaat met gedraaf en onregelmatige wan delpas. Een rustpunt onderweg zou in de goede richting kunnen lei den, van welk punt men dan weer gezamenlijk vertrekt. Het gaat im mers om de natuur en het wande len en niet om snelheid. Voorts zou ik ieder aanraden die aan deze tocht nog niet meedeed, deel te nemen aan de 2e tocht op 14 augustus a.s.e teneinde het na tuurschoon van de Westhoek beter te leren kennen. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 25 juli: Marcelis' Eliza, z. van Willem Goudswaard en An na Elisabeth Maria de Ligt; 27 juli: Leijntje Maria, d. van Anthonie Jan Kloet en Johanna Verton, wo nende te Duivendijke; 27 juli: Jo hanna, d. van Jacobus Stoutjesdijk en Jacoba Maatje Schot; 27 juli: Gerrit Jan, z. van Herman Wil brink en Marina Cornelia van Overbeeke; 28 juli: Adrianus Cor- nelis, z. van Jacobus Anthonie Kos ter en Trijntje Antje Vleeshouwer; 28 juli: Willem, z. van Jan Leen- dert Bom en Neeltje Adriana van Beveren; 28 juli: Katalina Wille- mina, d. van Anton Jan van de Zande en Lena Verton, wonende te Renesse; 1 aug.: Bartel Frans, z. van Dirk Kik en Janna Willemina de Jonge, wonende te Bruinisse; 1 aug.: Adriaan, z. van Dirk Hanse en Adriana Berman, wonende te Sirjansland; 1 aug.: Joppa, d. van M. Goettsch en Elizabeth Adriana Johanna Schipper. Overleden. 25 juli: Cornelis Hen- drikus Bezemer, 3 j., zoon van Cor nelis Bezemer en Neeltje Parie- vliet; 25 juli: Maria Janna van Krieken, 77 j., echtgenote van Ja cobus Alburg; 29 juli: Frans An ton van Burgh, 56 j., echtgenoot van Elizabeth van den Houten. SPORT VOLLEYBAL NIEUWERKERK Dinsdagavond werden in het gymnastieklokaal bij de o.l. school vriendschappelijke serie wedstrij den volleybal gehouden. Deelne mende ploegen waren Bruinisse, Dreischor, Zierikzee (MEVO) en Nieuwerkerk. Met veel animo wer den de diverse games door de ver schillende ploegen gespeeld. De einduitslagen van de wed strijden waren: Nieuwerkerk 1; Dreischor 2; Bruinisse 3; Zierik zee 4. VOETBAL Veteranen voetbalwedstrijd te Brouwershaven Aanstaande zondagmiddag 3 uur zal te Brouwershaven een voetbal wedstrijd worden gespeeld door de oudere garde. De veteranenelftal- len komen met de volgende opstel ling in het veld. Elftal zwart-wit: P. Everwijn d.; W. v. d. Bos en M. Moelker a.; Th. Lodewijk, J. Malipaard, J. v. d. Bos m.; P. Bokelaar, Joh. Jonker, P. de Moor Pz., J. Stoel en KI. de Boer v. Elftal Bont: P. de Moor Cz. d.; J. van Dongen, Joh. Bokelaar a.; D. Duinhouwer, P. Kommer, J. de Masier m.; C. van Nieuwenhuize, W. v. IJsseldijk, I. Berrevoets, L. Platteschorre, W. de Vin v. Wanneer het weer meewerkt mag stellig op een goed belangstelling worden gerekend. ADVERTENTIES Met blijdschap geven wij ken- pis van de geboorte van onze Üochter JOPPA (Jopie) E. A. J. GOETTSCH- SCHIPPER M. GOETTSCH Zierikzee, 1 augustus 1957 Wevershoek 47 Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, Zierikzee. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van onze zoon en ons broertje ADRIAAN D. HANSE A. HANSE-BERMAN MIENEKE HANNY Sirjansland, 1 augustus 1957 Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, Zierikzee. Ondertrouwd: ELMA FLOHIL en RIENK DE JONG Scharemiiite augustus 1957 Huwelijksvoltrekking 13 aug. 1957. Te koop: Een z.g.a.n. kinderwagen. Te bevragen: agent L. W. Boog er t te Oosterland. bromfietsen een openbaring 3-versnellingen Swingarm voor en achter Ingesloten kettingkast Kilometerteller Geruisloos Prijs compleet f 695,- Desgewenst levering via uw handelaar Garagebedrijf X~X~X**X**X*«X**H*<"X*"X,,X" Adverteren is verkopen I X";-:-x-%-x-x-x**x-x-:»x-:-. UW VERKOOP STIJGT door regelmatig te adverteren in de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 10-22 uur (zondag 12-22) f 0.50 (Incl. Schiphol) Oók avonds In vol bedrijf Praktijk hervat Onze afdeling rijwiel- en bromfietsreparatie is GESLOTEN van 3 tot 12 augustus a.s. Firma Gebr. VERTON, BURGH A.s, zaterdag Café-Restaurant „Schuddebeurs" Aanvang 7 uur Dames en Heren! voor een goede solide aan Uw horloge bevestigd en onder vol le garantie dan vindt u sortering bij: Appelmarkt - Zierikzee Chr. Middenstandscursus Zierikzee Het behalen van een Middenstandsdiploma is zo moeilijk niet. Doet U mee voor de volgende cursus, die dinsdag 3 sept. 1957 om 7 uur aanvangt in de Chr. Ulo school, Kerkhof NZ 8 te Zierikzee? Meldt U zich dan aan schriftelijk of mondeling (na 26 augustus) bij J. C SPAANS Jannewekken 12 - Zierikzee Wij zoeken voor Schouwen-Duiveland, die zich door hard werken, meest-in de avonduren, een goed bestaan willen ver zekeren. Bij gebleken geschikheid kan vast dienstverband volgen Brieven met volledige antecedenten onder no. Z-6272, Adv. Bura ALTA, Pausdam, Utrecht. In „ZON EN SCHILD" en „HEBRON" Ned. Herv. Psychiatrische Inrichtingen te Amersfoort kunnen geplaatst worden: a MEISJES van 16 en 17 jaar, die verpleegster willen worden, ter deelneming aan de vooropleiding; b. LEERLING-VERPLEGENDEN (ongehuwd m. en vr.) ter opleiding voor het di ploma Ziekenverpleging B. Het salaris bedraagt per maand boven kost en in woning en bewassing voor: a. adspirantenf 77,56f 88,12 b. leerling-verplegenden f 104,19f 140,01 Gunstige regeling voor vergoeding van reiskosten. Eerste aanschaffing van kleding gratis. Ruime vakanties Sollicitaties aan de geneesheer-directeur. .-ÜA GEEF UW ADVERTENTIE TIJDIG OP! ONZE SLUITINGSTIJDEN ZIJN: ZATERDAG 10.00 uur voor MAANDAGCOURANT MAANDAG 11.30 uur voor DINSDAGCOURANT WOENSDAG 11.30 uur voor DONDERDAGCOURANT DONDERDAG 11.30 uur voor VRIJDAGCOURANT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1957 | | pagina 3